Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) klogw válasza bajaki (#79951) üzenetére


klogw
aktív tag

6582 lesz az a soc, nemdebár?

(#80002) LámaZ válasza WOT-H-A-C (#79999) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem fogok.
Az eredeti szándékom az volt, hogy Jiayu G5-öt veszek vagy S2-t, amelyiknek fém hátlapja van.
A ti süket dumátok miatt vettem meg a Lenovót, és úgy megbántam, mint amelyik kutya kilencet kölykezett.

Legyen minden jó!

(#80003) gipsztigris válasza LámaZ (#80002) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kérj tőlük kártérítést,vagy pereld be őket! ;]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#80004) ZoleeWolf válasza LámaZ (#80002) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Bocsi, hogy beleszólok, de tulajdon képen mi baja van a telónak?
Csak azért kérdezem mert én is szemezgetek vele, csak egy kicsit drága...

(#80005) klogw válasza LámaZ (#80002) üzenetére


klogw
aktív tag

Szerintem te a Jiayut is megbánnád. Vegyél szifont.

(#80006) bajaki válasza klogw (#80001) üzenetére


bajaki
őstag

Ahogy mondod, elírtam.

(#80007) janaman01


janaman01
addikt

Ez azért durva...

"A Mannheimi Körzeti Bíróság úgy döntött, hogy a Motorola a Moto X és a Moto G készülékek kapcsán megsértette egy német cég, az LPKF antennákkal kapcsolatos szabadalmi jogait. A bíróság emiatt nemcsak pénzbírság megfizetésére kötelezi a nemrégiben a kínai Lenovo által a Google-től felvásárolt Motorolát, hanem arra is, hogy hagyjon fel az említett telefonok németországi forgalmazásával, és ami még meglepőbb, hívja vissza az összes eddig eladott ilyen készüléket a vásárlóktól"

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#80008) Zeki válasza janaman01 (#80007) üzenetére


Zeki
nagyúr

A németek egy marha nagy piac, ha onnan vissza kell venni, meg nem árulhatják, az baromi nagy szívás a Lenovonak, mint új tulaj. Lesz mindenfele olcsó Moto, meg refurbished Moto.

(#80009) janaman01 válasza Zeki (#80008) üzenetére


janaman01
addikt

Valaki(k)nek nagyon sértette az érdekeit az biztos ....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#80010) wwenigma válasza janaman01 (#80009) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A hírhez van kapcsolódó topik, ott irtam miert a tiltás. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#80011) janaman01 válasza wwenigma (#80010) üzenetére


janaman01
addikt

Ja bocs nem gondoltam hogy már topikja is van ;)..egyébként nevetséges...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#80012) klogw válasza janaman01 (#80009) üzenetére


klogw
aktív tag

Láss messzebb az orrodnál:

a németek az EU nagy napelemgyártói és folyamatosan birkóznak Kínával annak dömpingáras napelemei miatt

[ Szerkesztve ]

(#80013) janaman01 válasza klogw (#80012) üzenetére


janaman01
addikt

Ezt leirhattad volna az első sor nélkül is ....úgy is megértettem volna..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#80014) Bferibörs válasza ZoleeWolf (#80004) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha értesz a rom cseréhez stb. akkor semmi, a gyári rom nem jó ami rajta van.Ha rászánsz némi pénzt 3-4 e Ft találsz romot is, van topikja a telónak! Láma már csak ilyen óvóbácsi stílusú de segítőkész is.Persze mindezeket csak olvastam és abból következtettem.Én is szemezek a telefonnal de nem értek a rom stb.- hez így nem ugrok bele a vásárlásba .

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#80015) WOT-H-A-C válasza ZoleeWolf (#80004) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szai...ha érdekel a telefon akkor a olvass bele a topikjaba és ne LamaZ tapasztalataira hagyatkozz kérlek!![ebbe olvass bele]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#80016) WOT-H-A-C válasza Bferibörs (#80014) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez nem teljessen igaz....nem a gyári rom-al van a gond!! Jellemzően etotalk romokkal vagy más hibássan portolt webshopos romokkal az official 4.2.2 vagy 4.4.2 nem hibás. Eggyes romoknál(amit említettem) gapps használatkor 406 errort dob!!! De van meg oldás többféle is!! Romcsere, és más is!!

Ja és needromon van teljessen jó multilang rom amibe root gapps magyarnyelv benne van!!!Megy minden!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#80017) ZoleeWolf válasza Bferibörs (#80014) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi az infót, jelenleg egy P780-as telóm van, azon is cseréltem romot, szóval szerintem menne dolog. :)

(#80018) ZoleeWolf válasza WOT-H-A-C (#80015) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi az infót, érdekel a teló, megyek a topikjába!

(#80019) ZoleeWolf válasza WOT-H-A-C (#80016) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Az első telefonom egy P770-es volt etotalk-os rommal, ott is voltak gondok a gapps használatakor, és még az nvram-ot is elcseszték, mer imei vesztéssel jött a cucc. Szóval úgy tűnik nem túl jók az etotalk-os verziók. :(

(#80020) Bferibörs válasza WOT-H-A-C (#80016) üzenetére


Bferibörs
addikt

Igen bocs, a topikjában szinte teljes az információ.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#80021) WOT-H-A-C válasza Bferibörs (#80020) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így van...A telefon ajánlott, de csak azoknak akik nem restek beleásni magukat akár külföldi fórumkba is és éreznek magukban kézséget egy esetleges rom cseréhez ha az ember képes az értő olvasásra akkor nem lesz gond. Ráadásul az ithoni tábor is segítőkész!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#80022) aytukabozs válasza Bferibörs (#80014) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én is arra bíztatnálak hogy kicsit több önbizalommal állj a kérdéshez, :)
tizenX éve még a nyavalyás számítógépemen sem csináltam semmit magam, merthogy ez egy szakma,
ma meg már elképzelhetetlennek tartom hogy valaki más cseréljen pl. oprendszert rajta...

Ha megbízható helyről szerzett infók alapján, körültekintően, a leírtakat pontosan betartva berheled a telefonodat akkor egyszerűen nem lehet baj.
A letéglázott telefonok 99%-a kapkodás meg oda nem figyelés műve.

Emlékszem milyen drukk volt bennem még annó blade-em első rootolásakor és romcserekor, de azóta ezt elfújta a szél.
Nem mondom hogy nagy mókmágus vagyok, de a környezetemben lévő droidos eszközöket én tartom karban, sőt a gyermekeim anyjának telefonján a kijelzőt is a netről lesettek alapján cseréltem ki úgy egy éve. (Amit a drága telekom 20k-ért vállalt volna, kínából rendelve meg kijött 2 ezerből, és azóta is tökéletesen működik :) )

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#80023) Bferibörs válasza aytukabozs (#80022) üzenetére


Bferibörs
addikt

Igen tudom, win. megy ebben nőttem fel, az android valahogy nem akarózik :) affinítás,kedv kellene hozzá na meg idő ,egyenlőre a fogalmakkal is hadilábon állok CWM,ROM csere stb. nem tudom egy, egy művelet mit takar, mit cserél, mit kell cseréljek.
Majd átrágom :R
Egyenlőre használom. :DD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#80024) tolvaj!


tolvaj!
őstag

valakinek van xposed eltávolító recoverys scrptje? nekem volt, de egy telefon váltásnál elúszott a kártyám nagyrésze.... most kéne, mert összeakadt a miuival és bootloopba került a telefon.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#80025) Bferibörs válasza Bferibörs (#80023) üzenetére


Bferibörs
addikt

még a végén meghozzátok a kedvemet a mókoláshoz :DDD :C
veszek egy óccsó telót oszt játszok majd vele-amiért nem kár ha kukába kerül :DD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#80026) ZoleeWolf válasza Bferibörs (#80025) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

1 éve még én is itt tartottam ahol mos te, de aztán sokat köszönhetően a fórum társaink segítségeinek most már nem okoz problémát egy rom csere. :)

(#80027) slezakimi válasza tolvaj! (#80024) üzenetére


slezakimi
senior tag

Sziasztok :)

Tessék

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#80028) aytukabozs válasza tolvaj! (#80024) üzenetére


aytukabozs
addikt

Bár már kaptál segítséget de;
időközben a párhuzamos dualsim topic kétkártyás mélyvízzé avanzsált, és gondolom a nagymágusok figyelik azt is tehát ilyen kérdéseket érdemes oda (is) postolni,
itt meg röhögni a ciklikusan előkerülő cicafightokon :)

(#80025) Bferibörs
HAJRÁ! :C

No de hogy kérdezzek is, a zenfone 5 ára elég klasszul megy lefele,
aki okos mondana pár érvet pro és kontra inteles teló vásárlás ügyében?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#80029) tolvaj! válasza slezakimi (#80027) üzenetére


tolvaj!
őstag

:R

retúrszobakutya :DDD

tudom, de ez most SOS volt és itt nagyobb a forgalom, de köszi :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#80030) #79335424 válasza Bferibörs (#80025) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vegyél egy RK3188 -as miniPC -t és az Android olyan mély bugyrait ismerheted meg, amiket el sem tudsz képzelni. Hamarvást megismerkedsz a Terminállal, shellscriptekkel, intentekkel, activity -kkel, broadcast üzenetekkel és a többi nyalánksággal. :)

[ Szerkesztve ]

(#80031) tolvaj! válasza slezakimi (#80027) üzenetére


tolvaj!
őstag

zsír, bootolt a készülék, köszi mégegyszer, landol is a zip a dropboxban :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#80032) Bferibörs válasza #79335424 (#80030) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szívni azért nem akarok :(

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#80033) tolvaj! válasza Bferibörs (#80032) üzenetére


tolvaj!
őstag

akkor vegyél windows porszívót ;]

nem kell félni. ha mindent megbízható forrásból származó leírások alapján csinálsz, akkor van a legtöbb esélyed arra, 1) ne rontsd el 2) még meg is tanulsz valamit :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#80034) slezakimi válasza tolvaj! (#80031) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nagyon szívesen :)

:R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#80035) Buccer


Buccer
tag

Használ valaki play-ből fényképező alkalmazást? Tegnap leszedtem egyet kíváncsiságból és sokkal jobb képeket csinál mint a gyári. Egy bajom van vele, pl videot nem készít, de van még pár hiányossága.
Tudtok ajánlani valami jót, amit használtok is?

Pécs City

(#80036) Dominó85 válasza Buccer (#80035) üzenetére


Dominó85
veterán

Fényképezésre: Camera FV5 Pro
Videózásra: Cinema FV5 Pro

Priviben keress meg több infóért. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#80037) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Szemezgetek pár kínai termékkel, döntésre még nem jutottam... Viszont felmerült bennem, hogy a külföldről való megrendelésről semmit sem tudok. Konkrétan a to2c.com-ról szeretnék rendelni.

A "törvény" szerint 150€-ig (cca. 200$) vámmentes minden magánszemély részére szóló csomag (ujjé nem kell 2.5%-ot fizetni), viszont a 45-150€ közötti értékű csomagot ÁFA kötelezettség terheli (27%). 45€ alatti értékösszegnél pedig nem kell ÁFÁ-t sem fizetni. A kérdésem: ki ellenőrzi a csomag értékét, illetve honnan tudják, hogy milyen érték van a csomagban? Nem elég a csomagon található "xxx$/yyy€ érték" megnevezés? Ha az van írva a csomagra, hogy (teszemazt) értéke 35$, akkor behozzák ingyen?

Hogyan zajlik ez? (elolvastam a hogyan rendeljünk külföldről topikot, de lehet, hogy ez felett elsiklottam...)

(szerk: ez persze a magánszemély-magánszemély relációban érvényes, cég-magánszemélynél más az értékhatár)

[ Szerkesztve ]

(#80038) wwenigma válasza -ZeeZee- (#80037) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nemelég, bekérik a papirokat, fizetni fogsz. Az esetek 98,594%-ban.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#80039) -ZeeZee- válasza wwenigma (#80038) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ez a DHL-es küldeményekre vonatkozik, vagy pedig a sima "csájnapost"-osra is? Kitől kérik be az iratokat? Tőlem? Mikor? Amikor az országba érkezik?

(Bocs a sok kérdésért, tényleg nem vagyok jártas a témában... Bár Ebay-ről már rendeltem sokmindent rendeltem már, de még nem kellett pluszt fizetnem. Igaz az értékhatárra nem is nagyon figyeltem eddig...)

(#80040) Zeki válasza -ZeeZee- (#80039) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#80041) wwenigma válasza -ZeeZee- (#80039) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azokra pláne, mivel DHL automatikusan kezdeményezi a vámoltatást. De mint kollega fentebb linkelte, abban a forumban többet tudnak segiteni. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#80042) -ZeeZee- válasza wwenigma (#80041) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, átvonulok olvasgatni... :)

(#80043) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=52332

Újabb nagyívű cikk a kkínai telefonok ellen, az Ethical hacking konfról. Véletlenülaz egyik mmobilszolgáltató a főtámogató.

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#80044) Zeki válasza osztszoroz (#80043) üzenetére


Zeki
nagyúr

Volt már.

(#80045) tolvaj! válasza osztszoroz (#80043) üzenetére


tolvaj!
őstag

a tanulság kunyhó mögül sárga hóbol teát nem főzünk... nem veszünk kópiákat, hanem eredeti kínai telefont kell venni és azzal nincs ennyi maszatolás.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#80046) Mr Officer


Mr Officer
csendes tag

Sziasztok,
Bocs az OFF-ért, de nem tudom, jó helyen teszem-e fel a kérdésemet.
Van egy Samsung Galaxy i8262 duos telefonom, és néhány napja nem aktív az egyik SIM (SIM 1 - Voda), de csak a hívásokat nem fogadja/indítja, elvileg a net megy rajta. Tudtok segíteni? A beállításoknál mindkettőt kipipáltam. Sajnos, elég béna vagyok ehhez...

Szerk.: Hálózatként a SIM 2 (T-Mobile)-t jelöli a SIM 1 is.

[ Szerkesztve ]

(#80047) hun_gery


hun_gery
aktív tag

Tisztelet az itt tevékenykedőknek!

Volna egy kis problémám: piszkosul zavar az állapotsorban kiírt szolgáltatónév (Honor 3c/KitKat).
Eltüntetése nem bonyolult, viszont egyszerűen nem tudom apktool-lal kibontani a systemui.apk-t...

Megtenné nekem valaki, aki képben van, hogy az alábbi műveletsort végrehajtja:

1. Decompile the SystemUI.apk using apktool
2. Navigate to /res/layout/status_bar.xml, open with Notepad++, Geany, etc
3. Find the line that contains:

<TextView android:textAppearance="@android:style/TextAppearance.StatusBar.Icon" android:textSize="16.0sp" android:textStyle="bold" android:gravity="left|center" android:id="@id/onsText" android:paddingLeft="6.0px" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="fill_parent" android:singleLine="true" android:maxLength="18"

4. You want to edit the android:maxLength to "0". that will delete it.
5. Save your changes in the editor.
6. Recompile the SystemUI folder using apktool.

A hozzá való systemui.apk

Előre is köszönöm!

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#80048) LámaZ válasza WOT-H-A-C (#80021) üzenetére


LámaZ
addikt

Baromira segítőkész! :W

Legyen minden jó!

(#80049) Jim74 válasza Komplikato (#79988) üzenetére


Jim74
nagyúr

Rendben, akkor tudnál ajánlani MTK soc-os készüléket, amiben kifogástalan a GPS is és megfelel a korábban leírt paramétereknek?

Létezik olyan készülék, aminek mindkét SIM slotja képes a gyors mobilnetre?

(#80050) zizol válasza Jim74 (#80049) üzenetére


zizol
aktív tag

thl t11

Üdv, zizol

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.