Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) Sanyesz. válasza bpmcwap (#114997) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Emlékeim szerint többek között én is ajánlottam. Kicsit misztikus ez így, ezekkel a rébuszokkal. Bocs, de az az érzésem, valaki nem mond igazat. :F
Nem egy PP refundom, partial refundom volt. Olyan viszont nem fordult elő, hogy a PP idő előtt lezárta volna az ügyet. :N

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#115002) raulicio válasza janaman01 (#114990) üzenetére


raulicio
senior tag

Nem értem mi ez a format mánia. Anno én is szenvedtem egy keveset a V3-al, de soha eszembe sem jutott volna formázni.
Ha a romban, amit flashelni akarsz más a partíció kiosztás, akkor sem kell formázni. marha nagy tévedés, de tudom én is olvastam nem egy helyen ezt a marhaságot!

(#115003) bpmcwap válasza Sanyesz. (#115001) üzenetére


bpmcwap
senior tag

küldök neked priviben tn-t csak hogy nyugtalanul tudj aludni.... :D :P

Túrista vagyok

(#115004) Sanyesz. válasza bpmcwap (#115003) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekem nem lelkiismeret furdalásom van, hanem nem értem, hogy - szavaiddal élve - miért "copsz" :F . Nem értem, miért nem sikerült a PP dispute/claim/refund.
Voltak többen, akiknek a már említett okok miatt bajuk volt a rendeléssel, de így vagy úgy rendeződött a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#115005) tibcsi0407 válasza bpmcwap (#115000) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én egy nagyon korrekt és segítőkész embernek ismertem meg. Ugyanabban a helyzetben voltam, amiben Te is. Segített nekem és ujrakuldtek a telefonom.

Sanyesz

Engem is elkaszált a PayPal.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#115006) bpmcwap válasza Sanyesz. (#115004) üzenetére


bpmcwap
senior tag

akkor olvass bele a GB topikba.... copopalya....

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#115007) RVR400 válasza Sanyesz. (#115001) üzenetére


RVR400
veterán

Az hagyján, de a Gearbest számomra az utóbbi idők egyik leghasznosabb webshopja. Amit eddig rendeltem EU-raktárból, minden pár napon belül küldték is, és meg is jött legkésőbb 10 napra. Ezt még némelyik itthoni webshop sem tudja teljesíteni. Jah, ha valami elfogy EU-s készletről, akkor azt is jelzik, és nem hagyják ott a terméket hetekig még.10-szer rendeltem már tőlük, és volt olyan, hogy egyszerre 3-4 telót, eddig minden rendben ment.

(#115008) silver-pda


silver-pda
aktív tag

ZTE Axon Elite 4G telóról vélemény?

Akkor nekem mákom volt, mert GB EU-ból 1 hét alatt megjött a tab-om.

[ Szerkesztve ]

(#115009) raulicio válasza tibcsi0407 (#115005) üzenetére


raulicio
senior tag

Minden napra jut egy újdonság...
Ha nem érkezett meg a csomag, ami a nyomkövetésen is látszik, akkor hogy kaszál el a PP?

Nekem szerencsére eddig csak egyszer volt, hogy nem érkezett meg egy csomagom, ráadásul egy nyomkövetés nélküli, 10 USD kis pakk. Szóval nem is tudom, hogyan bizonyítottam volna be, hogy tényleg nem érkezett meg, de szerencsére nem is kellett, simán visszaadták a pénzt. Csomag persze azóta sem jött, pedig kamuzott össze-vissza a webshop, hogy gond volt a postán, meg már tuti újra feladták és nyugodtan zárjam a claim-et. Így utólag jól tettem, hogy nem hallgattam rájuk.

(#115010) Surda- válasza Sanyesz. (#115004) üzenetére


Surda-
őstag

Ezek számomra is megfejthetetlen történetek...
Ha az ember vesz egy telefont, csak kér már hozzá egy nyomorult trackinget és egy kb 70centes biztosítást.
Ha EU raktárból jön,akkor tracking nélkül ki se küldik.
Ezek után mit nem lehet bizonyítani?
Gearbest ráadásul 5 napig indoklás nélkül vissza kell vegye,ha bontatlan, paypal 9300ig fizeti a csomagküldést is.

"If when you receive your product(s), you are not completely satisfied you may return the items to us, within 45 days for refund. Returns will take approximately 5 working days for the process once the goods have arrived"

Szóval miről beszélünk? :F :U :W

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115011) tibcsi0407 válasza raulicio (#115009) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy nagyon érdekes szitu volt. Látszott a nyomkövetésen, hogy a DPD-nél már egy hónapja elakadt a csomag Hollandiában.
Azt is egyértelművé tettem számukra, hogy EU-ban vagyok és EU rendelés, valamint a GB hány napot ír a csomagra.
Aztán jött az email, hogy ebben az esetben nem tudnak a javamra ítélni.
Utána folytattam a levelezést a Gearbest-tel és szerencsére az lett a vége, hogy újraküldték a csomagot.
Megfelelő minőségű kommunikációval és türelemmel sokat el lehet érni az eladóknál.
Nem lett volna muszáj elküldeniük, miután a PP lezárta az ügyet, de mégis megtették. Tulajdonképpen a DPD hibázott, nem ők.
Annyi a lényeg, hogy nem csapkodni, meg anyázni kell (amit az ügye elején tettem, meg látom pár ember a mai napig csinálja itt a PH-n), hanem higgadtan megbeszélni velük.
Azt mondanom sem kell, hogy a DPD segíteni egyáltalán nem akart, mindig a feladóval jöttek, a feladó sem tudott náluk mit tenni, így elégé hülye helyzet alakult ki.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#115012) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Urak, ha lehet kanyaradjunk vissza a témához. Vagy tudom ajállani a paypal, Gearbest, vagy postázós topikokat. Ne off-oljuk tovább a dual sim-et ezzel kérem. :R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115013) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#115012) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor, hogy ON legyek.
Tegnap rendeltem két LeTV 1S-t, ha megérkezett, akkor írok majd egy kis logout szösszenetet róla.

https://utdetailing.hu/

(#115014) WOT-H-A-C válasza tibcsi0407 (#115013) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Örömmel várjuk! :R :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115015) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#115014) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Majd lesznek MoreLocale2-vel kapcsolatos kérdéseim.
Ahogy olvasgattam, jók a Custom romok, amiket a webshopok telepítenek, viszont a LeTV nagy erőkkel frissít, így így inkább a gyárin maradnék.

https://utdetailing.hu/

(#115016) WOT-H-A-C válasza tibcsi0407 (#115015) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha az x600 at rendeled ahhoz van gyári alapú custom rom amit egy olasz srác peckel. Abban van magyarnyelv. Nem is túl bonyolult felhekkelni, csak egy custom reco kell hozzá. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115017) Surda- válasza WOT-H-A-C (#115016) üzenetére


Surda-
őstag

Melyik kínai márka számít megbízható,jó háttérrel rendelkező brendbek?
Xiomi fan vagyok,de amit Note 2 frissitéseivel rendelkeznek,az kezdi elvenni a kedvem, pedig lassan időszerű lenne a csere.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115018) Outlander


Outlander
őstag

Doogee F5-ről mik a vélemények?

Főként az érdekelne, h gorilla glass és glonass van-e (tudok googlezni, de 50/50%-ban mást ír mindenki), illetve aksi (szintén 2660vs 3000, és hogy miért ilyen kevés az antutu pont (30-31k amit nem tudok elhinni ezzel a hw-rel)? :F

Supoort talán annyira nem gáz, mert ma is jött ki egy update, karácsony elött is volt...

De valahogy nem tudom...

Topikját is néztem, gyakorlatilag semmi hasznos infó nincs.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#115019) beers válasza Surda- (#115017) üzenetére


beers
addikt

Miért, mi a baj velük?

M&N

(#115020) Surda- válasza beers (#115019) üzenetére


Surda-
őstag

Egy barátomnak vettünk Note 2-t és valahogy ezek a heti frissítések inkább tűnnek marketingnek,mint valós javításoknak. Hetekig nem oldódnak meg problémák (pl viber/messenger értesítések) és mikor az ötödik frissítésnél még mindig megvan a hiba,akkor kezd kicsit berágni az ember.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115021) Ájvé válasza Surda- (#115020) üzenetére


Ájvé
veterán

Nézd meg mi van az adott heti frissítésben, van mindig log. Mellesleg nem kötelező mindig feltenni, sőt van stabil verzió is amiben nincs heti frissítés. Végül fejlesztői verzióról beszélsz, alapvetően nem végfelhasználásra szánt verzió.

(#115022) Surda- válasza Ájvé (#115021) üzenetére


Surda-
őstag

A stabil romban is megvan ez a hiba, bár annyi jön ki és annyian teszik fel így-úgy amúgy,hogy a végén már tényleg ember legyen a talpán,aki érti,hogy milyenben van a legkevesebb bug.
Sajnos az értesítések hiánya kezdetektől megvan.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115023) WOT-H-A-C válasza Surda- (#115017) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A xiaomi-t mondanám esetleg 1+, Lenovo sem lenne rossz, ha nem csak azokra a telefonokra koncentrálnának, amikből annyit adnak el amiből lakótelepet lehet építeni. Bár nem kínai, de az ASUS remekel a support terén. Jiayu kb felejtős ilyen téren. Doogee,cubot,elephone,ulefone- ról sokat nem tudok mondani. Most doogeee x5pro és F5 volt nálam egy rövid ideig, az alatt mindketőre jött frissítés.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115024) Surda- válasza WOT-H-A-C (#115023) üzenetére


Surda-
őstag

Asuson nagyon agyalok,kicsit drága, 200 dodó körül húznám meg a határt.
De még így is szóbajöhetne,ha kamera fronton valami kiemelkedőt alkotna,azonban sajnos ez nincs így.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115025) WOT-H-A-C válasza Surda- (#115024) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Zenfone zoom, de az nem fog annyiba megállni szerintem.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115026) Surda- válasza WOT-H-A-C (#115025) üzenetére


Surda-
őstag

Igen,ezt jól látod,az olyan 2-3szoros szorzó :D
Te fogtál már Zenfone 2-t a kezedben? Xiaomihoz képest milyen minőség?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115027) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#115016) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ehhez is csinál BB72,meg Ghost45 is, viszont a LeTV heti rendszeresseggel frissít experimental verziót.

https://utdetailing.hu/

(#115028) WOT-H-A-C válasza tibcsi0407 (#115027) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor minek a morelocal2? :)

Surda: Igen, rendben van a telefon! Kamera kicsit gyengécske, nincs gomb világítás, de szokható, illetve nekem kicsit kevés volt a fényerő. A domború hátlapot nem tudnám megszokni, de ezek többsége szubjektív, maga a telfon nagyon jól össze van rakva és kényelmes fogni, arról nembeszélve, hogy szép is!

Melyik xiaomi-hoz képest? :D

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115029) hobizoli válasza bpmcwap (#114997) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem a GearBest-tol jott par cucc 23-n is meg ma is

raadasul nem is EU-bol, hanem tavol-keletrol

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#115030) Surda- válasza WOT-H-A-C (#115028) üzenetére


Surda-
őstag

Note 2-höz képest pl, méretben árban hasonló. De ahogy nézem tudásban nem több annyival az ASUS,hogy megérje a közel 100 dodós felárat.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#115031) GIJoe válasza WOT-H-A-C (#115023) üzenetére


GIJoe
addikt

Meizut, írnám még...

(#115032) WOT-H-A-C válasza GIJoe (#115031) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így van! Arról megfeledkeztem! :R

Surda: A kettő közül én a Zenfone-t venném.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#115033) Terentius válasza Surda- (#115020) üzenetére


Terentius
őstag

Nekem a Giztopról küldött 7.00.66.00 Stable verzió van fent és nekem megjönnek a messenger értesítések. Nem tartom rossz ROM-nak. Felnyomtam rá egy TWRP-t meg volt egy root, mert az nincs benne és most azt mondom rendben van. Akkut eszi, de olyan 4-5 óra kijelzőidő megvan folyamatos használattal. Antutu 53000. :DDD

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#115034) smithsys válasza tibcsi0407 (#115027) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én egy X600-ast nyúzok kb. két hónapja, és teljesen elégedett vagyok vele.
Szerintem az 500-as talán még jobban sikerült.
A ROM amivel érkezett egy igazi hulladék volt, de a BB72 rendbe tett mindent, olyannyira, hogy azóta nem is frissítettem újabb verzióra mert nem érzem szükségét.
Sok sikert az új cucchoz!!! :C

(#115035) csepelball


csepelball
tag

Sziasztok!

Van olyan telefon 150$ alatt/körül ami összességében az LG G3-hoz hasonló/vagy jobb? A kamera a legfontosabb, főleg videók miatt. Nem kell 4K kijelző, meg levegőtapogatózás és ujjlenyomat olvasó.
Miket ajánlanátok?

Köszi előre a válaszokat!

(#115036) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#115028) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A gyári rom csak kínaiul és angolul tud. Nekem az angol nem gond, az asszonynak inkább.

Smithsys

Köszi, remélem jó cucc lesz
:)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#115037) dlaj válasza csepelball (#115035) üzenetére


dlaj
őstag

Nagy a hallgatás.
Ha lenne olyan én is azt venném.

(#115038) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Barátom kapott ajándékba egy vadonat új Samsung Galaxy GT-S7582 Galaxy S Duos 2 telefont.
Egy kis gondunk akadt. (már nem vagyunk fiatalok így kicsit nehezebben mennek ezek az okos dolgok)
Addig jutottunk, hogy beletettük a 2 db SIM kártyát és az SD kártyát is de az a gond, hogy ahhoz hogy felismerje valami újraindítást vagy mi a francot kér. (Elnézést ha nagyon hülének tűnök ezzel a kérdéssel...)
Ha betettük a 2 + 1 kártyákat akkor hogyan kell ezt az újraindítást csinálni. Nem vesznek el az adatok? A leírásban semmi ilyet nem találunk erre az újraindításra, ezért kérdezem meg itt és kérek segítséget Tőletek.

Előre is köszönöm.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#115039) cappa72 válasza Jenne (#115038) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha esetleg beállítottátok az elsődleges íráslemezt SD kártyára, akkor kérhet ilyet a rendszer (ez telefontól függ).
Hosszan nyomd meg a power gombot, ekkor felugrik egy menü, ott pedig újraindítást válaszd, és simán újraindul. Ettől nem veszhetnek el az adatok sehonnan.
Az adatok csak "gyári adatok visszaállítása" után, vagy másnéven Factory Reset után tűnhet el.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#115040) beers


beers
addikt

Lenovo P70 vagy Xiaomi Note 2?
Érv, ellenérv....
:R

M&N

(#115041) Terentius válasza beers (#115040) üzenetére


Terentius
őstag

Note 2. Jobb Soc és szoftveres támogatás.

Poco F5 12/256 Gb

(#115042) cappa72 válasza beers (#115040) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát bíz... szokásosan a sablon duma: "attól függ".
Tehát 5" vs. 5,5" - ha a nagy méret kizáró ok, akkor P70.
Akkuidő fontossága a P70 felé mutat.
A többi a Redmi Note 2 felé billenti a mérleget.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#115043) Cyborg


Cyborg
őstag

Kicsit elszállt az ára az Innos D6000-nek a Gearbesten, én még a 239-et is sokallottam, főleg, hogy kínai raktárban, áfa nélküli ár volt.

Jól látom, hogy most 5 collban, semmi érdemleges telefon nincs, B20-al, glonassal, noti leddel, gombvilágítással, elfogadható kamerával, és kiemelkedő üzemidővel?

...úgy látszik, hogy a mostani telefon vásárlásom se lesz kompromisszum mentes, valamiből engedni kell.

(#115044) cs.zs. válasza csepelball (#115035) üzenetére


cs.zs.
addikt

"Sziasztok!
Van olyan telefon 150$ alatt/körül ami összességében az LG G3-hoz hasonló/vagy jobb?"

Ha lenne ilyen, az LG vezér kb nyakon szúrná magát :)

Ha a jó kamera a fontos, mindenképp LG-Samsung-Lumia vonalon nézelődj. Ideírnám még az Apple termékeket is, de a 150 dollár miatt kissé beremegett a kezem... :)

...

(#115045) cs.zs. válasza Cyborg (#115043) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt keresem én is (és még sokan mások).

5", B20, jó kamera, dual-sim + micro SD, max 50 e Ft, és ne legyen gagyi

Lenovo A6000
Lumia 640LTE
Huawei Y6 (nekem a Snapi210 is megtenné, nem játszok a telefonon, 720P videót ez is tud, bár a kamerája nem világbajnok)

Itthon, hazai garival ezek 50.000. Ft körül szóródnak, tegnap óta intenzívebben bújom a netet, hátha erősen leáraznak valamit valahol, de semmi :)

Kicsivel nagyobb/drágább a Lenovo A7000 , vagy a Lumia 640XL , ha esetleg bírod az 5,5-ös méretet. Nekem már sok.

[ Szerkesztve ]

...

(#115046) Outlander válasza cs.zs. (#115045) üzenetére


Outlander
őstag

Szintén.... :K

Én eddig a Bluboo Xtouchot illetve a majdnem ugyanez Bluboo X9-et találtam, ezen kritériumokkal..

Sajnos egyiket most kezdték el osztogatni, alig van revjuh, a másik meg presale... meg az egész blubooról nincs sok infó.

Még a doogee X5-ön is gondolkodtam kicsit, a jó ára miatt, de az már 5,5-es... viszont akkor meg az Ulefone Power -t is megvárhatom és akkor talán az üzemidő is jó lehet ...

Talán még a kínai új év vagy a tavasz fesztivál környékén lehet valami nagyobb akció és/vagy új típus.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#115047) tibcsi0407 válasza Outlander (#115046) üzenetére


tibcsi0407
félisten

5" méretben nekem a Leagoo Elite 1 is nagyon szimpatikus.

https://utdetailing.hu/

(#115048) Jenne válasza cappa72 (#115039) üzenetére


Jenne
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R :R
Így olvasva már nagyon egyszerű.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#115049) Outlander válasza tibcsi0407 (#115047) üzenetére


Outlander
őstag

Ez nálam azért esett ki, mert valamelyik revjuhban a szokásostól eltérően nem az volt a teszt h jobbra-ballra lapozott a lancserban*, hanem ki-be lépett a menübe és az alkalmazások között és olyan szinten laggolt h szószerint megfektette ennyivel.. tehát normális használattal belaggolt.. :U
És akkor ott van még az aksi is.

*Egyébként ezzel rendesen feltudnak idegesíteni, kit az a hülye aki egész nap jobbra-balra lapozgat a lancserban? Mi értelme ebből semmi nem derül ki ,annó a galaxy minimet is tök jól lehetett lapoztatni a menüben. Attól még egy hulladék volt, már új korában is.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#115050) GIJoe válasza cs.zs. (#115045) üzenetére


GIJoe
addikt

DOOGEE F3 Pro ? 5" B20, jó Samu senzor, divatos faborítás...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.