Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) Depression válasza Laza... (#75998) üzenetére


Depression
veterán

Tudom off a power bank, de én a tesco-sat vettem, 7800mAh-sat. De ha rádugom a telefonom, az akkor is lemerül. A ráírt 2A helyett jó, ha 0,2-t tud leadni. 6k mínusz. :(

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#76002) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Ma megérkezett a Hongmi 1S készülék, amit az asszonynak vettem. Hát mit mondjak? Tényleg erősen frankó telefon! Ami nem tetszik benne, az a qrva nagy alsó és felső haszontalan üres hely, valamint a kijelző oldalán lévő vastag sáv. Magasságából alsó hangon lehetne faragni 5-6 millimétert, a szélességéből pedig 4 millimétert és akkor úgy nézne ki, mint egy arányos telefon. De ettől függetlenül tetszik. Gyárilag rootolva jött. Nem ismerem a Miui-t, lehet, hogy mindegyik rootolt?
GPS parádés, külön tetszik a Glonass kompatibilitás. :C MIUI fura, de az nem annyira nagy baj, hogy nekem, de a feleségemnek is. Lehet, hogy holnap már kell egy Nova Launchert tennem rá. :)
Megrendeltem hozzá egy ilyen tokot. Ettől még nagyobb lesz, de ez a tok teccik nagyon! :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#76003) Laza... válasza Depression (#76001) üzenetére


Laza...
addikt

Akkor ez mégis jobb. iNEW v3-at már 5x feltöltött ;]

Már látom, indul a flame, hogy abban kicsi az akksi :DDD De akkor is jó GPS-nek. Rá lehet tenni az iránytűt :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#76004) XenHai válasza gipsztigris (#76002) üzenetére


XenHai
senior tag

Majd a tokról is kérhetnék véleményt .

[ Szerkesztve ]

(#76005) gipsztigris válasza XenHai (#76004) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha megérkezik, természetesen.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#76006) stmiklosi válasza BaginZe (#75981) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Lehet igazad van, DHL-t még nem vetten igénybe korábban, csak a Postát.
Ott tavaly még 1200 volt, most 1500.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#76007) stmiklosi válasza Laza... (#76000) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasztok!
Kici-kínai azt ír rá, amihez kedve van, muszáj az üzlet miatt egymásra "licitálni".
Van 2-3 max. gyufaskatulányi 0,7A-es USB-s töltőm. Tudnak 0,5-öt. Olykor lassu egy tablethez, vagy máshoz, mikor mi kerül a kezembe, gondoltam álmodjunk nagyobbat. Rendeltem is 2A-es, 2 USB-s töltőt.
Megjött, terhelem, nézem oszcilloszkóppal mit "csinál"? Úgy 0,5A-nél elkezd esni a feszültség, 0,7-nél már 4,7 alatt van. Kb. meg max ennyit tud.
Szétszedem, nézem mi van benne, egy olyan integrált áramkör, ami ha megszakad se tud 1A-nél többet, ha az összes többi alkatrész a "nagykönyv" szerinti. Persze azok is a minimumon...
Szóval ők nem szégyenlősek, mi meg tanuljunk meg osztani....
Amúgy persze az ára is olyan volt, de azért ne vond le azt következtetést, hogy magasabb árnál kevesebbel kell osztani.
Van egy napelemes majd tenyérnyi napelemes akkubankom, az 2600-as, (talán 2500-ért hozattam?), persze nem csak "nappal" lehet tölteni, az tényleg tudhatja, egy teljes telefontöltés "belefér".
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#76008) Laza... válasza stmiklosi (#76007) üzenetére


Laza...
addikt

Nálam sok teló, sok fajtája fordul meg, az áramfelvételük töltés közben jellemzően nem haladja meg egyiké sem az 500mA-t, akkor se ha 2A töltőre dugom. Nag yátlagban mind 300-400mA között vesz fel szuflát

szerk.: Volt olyan power bank, ami ugyan ez (teljesen, méret, stb), de 70000-es. Na az má azé sok(k) :DDD Ezt nem tom mennyi, de tény hogy jó

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#76009) Carline válasza Laza... (#76000) üzenetére


Carline
őstag

Én a görög buszos nyaralásra mindig a szünetmentesem 7.2Ah 12V akkuját viszem egy oda való csatikkal ellátott szivargyújtós micro-usb töltő kíséretében.
Oda és visszaútra nekem és a lányomnak a telóját, keresztgyerek tabletjét szinte folyamatos használat és töltés mellett elviseli.
Nehéz (kb 2.5kg) emiatt kényelmetlen de az erő vele van. :)

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#76010) MAC72 válasza Carline (#76009) üzenetére


MAC72
tag

:C Ez a legjobb!
Először jót kacagtam, de jobban belegondolva....
Lehet, hogy alkalom adtán beszerzek én is egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#76011) nimfas


nimfas
addikt

JIAYU G4S (8 mag 1,7 Ghz, 4/1, 1280x720, 3000mAh) 150USD+tréfa

vagy

Lenovo S660 (4 mag 1,3 Ghz, 8/1, 960x540, 3000mAh) 150USD+tréfa

Előnyök-hátrányok?
Esetleg csoportos rendelésben van most?

[ Szerkesztve ]

(#76012) #79335424 válasza gipsztigris (#75836) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!

(#76013) MAC72 válasza nimfas (#76011) üzenetére


MAC72
tag

Lenovo S660
JIAYU G4S

G4S-ből csak 2/16-os csoportosról tudok.

Én Jiayu G4S 2/16-ot vettem. Maximálisan elégedett vagyok vele. (eddig)
GPS szépen működik, igazán nem lehet rá panaszom. Nagyon gyors telefon. Szép is jó is, mi kell még?
Szerintem a kamera is jó, elfogadható. Tesztképek

[ Szerkesztve ]

(#76014) maross


maross
veterán

efoxos xiaomi mi3 250euro, mennyire jo ar? Innen elvileg afamentes, probalta mar valaki a boltot?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#76015) Dhampir válasza maross (#76014) üzenetére


Dhampir
félisten

Mit keres ott lejjebb az NVidia Tegra 4 (a kiemelésben Snapdragon 800 szerepel)?

Ja, hogy az nem a WCDMA változat, hanem a TD.

[ Szerkesztve ]

(#76016) RVR400 válasza maross (#76014) üzenetére


RVR400
veterán

Sem elvileg, sem gyakorlatilag nem ÁFA-mentes. A Versand aus DE menüpont, amit EU-n belülről kapsz, az összes többit Ázsiából.

(#76017) gyuszito


gyuszito
senior tag

Skacok! Aki szeretne egy csodálatos Xiaomi Redmi Note-ot, és van kedve közösködni, akkor gyertek jelentkezzetek!

Egyébként ami már most tetszik, hogy youtube első 5 oldalán unboxing videók tömkelege sorakozik! Ez nyugtatott meg, hogy nem noname készüléket vásárlok!

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#76018) citkar válasza gyuszito (#76017) üzenetére


citkar
addikt

Itt is elég sokan megnyugtattak volna :D

(#76019) gyuszito válasza citkar (#76018) üzenetére


gyuszito
senior tag

Ez meg is történt, de tudod egy ideje biztosabbra megyek.. Gyűjtöm a jeleket, infókat!

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#76020) WOT-H-A-C válasza gyuszito (#76017) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" Ez nyugtatott meg, hogy nem noname készüléket vásárlok!"

Nem te voltál az aki beszállt a thl t11 csoportosba majd kiszállt és rendelt egy Ulefone-t??? O.o :))

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#76021) citkar válasza WOT-H-A-C (#76020) üzenetére


citkar
addikt

Azóta szorul nyugtatásra :)

(#76019) gyuszito :
A Xiaomi jó telefonokat gyárt, bárhol megállják a helyüket, minőségi termékek.

(#76022) kcsa


kcsa
veterán

Pár gondolat a Redmi Note-ról: hihetetlenül jó minőségű a burkolat, a kijelző is kiemelkedő. Jó minőségű 2A-es töltő, masszív csomagolás. Antelife-tól jött, eredeti - weboldalon ellenőrizhető.

Boot idő vállalható. Tele van gyári szoftverekkel, amiket nem teljesen értek: egy alternatív szoftverbolt, legalább két antivírus - mindenféle biztonsági fícsörökkel, egy részük fut folyamatosan, kártyajáték is van, a Mi Cloud mellett még egy alternatív cloud szolgáltatás. Alig győztem ezeket kigyomlálni. Gyárilag Play store-al jött, Xiaomi store nincs, root van.

Ami furcsa még: ha az about-ban rányomok a frissítésre, egyszerűen kidob főképernyőre, és ennyi.

Egy-két menüpontban még kínai feliratok vannak (pl.: csengőhangválasztő), magyarul nem igazán szép: az ékezetes karakterek láthatóan más betűtípussal jelennek meg, ettől kicsit kusza az egész megjelenítés - mondjuk én eleve angolul használom :)

Kamerát nagyon még nem tesztelgettem mélyebben, de a kijelzőn megjelenő képek nagyon ígéretesek.

(#76023) Terentius válasza kcsa (#76022) üzenetére


Terentius
őstag

Az a felhőszolgáltatás a Kuaipan szerintem.Nem tetted jól, hogy kigyomláltad. Xiaomi fiókkal összekapcsolva 518 Gb tárhelyet kapsz!!! :D
Nem kamu, mert dropbox helyett inkább ezt használom a Jiayun.Igaz, hogy csak kínaiul tud az app, de a piktogramok alapján rájöttem melyik micsoda.A weboldal beszél angolul is!
POWER BANK KÉRDÉS: Ez megéri? 12000 mAh

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#76024) kcsa válasza Terentius (#76023) üzenetére


kcsa
veterán

Az. Egy app maradt még Kuaipan támogatással - Explorer néven.

Az alternatív appstore Mobogenie, Antivírusok: Security (ha jól gugliztam Xiaomi féle cucc) és 360 Security.

(#76025) instantwater válasza djapor96 (#75762) üzenetére


instantwater
addikt

Nem egeszen ertem hol eri meg az angol 20% afa +30dodo?
Az mar kb majdnem annyi mintha otthon befizeted a 27% ot.

(#76026) nimfas válasza kcsa (#76022) üzenetére


nimfas
addikt

Sima Hongmi is ilyen kusza betűkkel jött, én feltettem a Multilang 13-as romot (azóta 15-ös) és az megoldotta, Kínában az ékezetes betűkre nem figyeltek...

(#76027) klogw válasza instantwater (#76025) üzenetére


klogw
aktív tag

Nem a kínai bolt árához képest érti a +30-at?

De ez egyébként inkább rendeléses téma már.

(#76028) fudi2002


fudi2002
veterán

Valaki esetleg tud megoldást arra, hogy a beállítások akkumulátor fülnél több dolog jelenjen meg, még ami statisztikailag keves is fogyaszt? Adott egy lux fényerőszabályzó, ami elviekben sokat eszik, viszont ez és + az android maga miatt a képernyőt már meg sem jeleníti, ergo nem tudom (még, lehet hogy 1-2 nap után meg fogja jeleníteni) mennyi volt a kijelzőidő.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#76029) Bendegúz98 válasza instantwater (#76025) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

(#76030) 7Sony7 válasza kcsa (#76022) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv! A boot idó mp-ben mennyi, mire betölti a widgeteket is, és simán gördül? Ok, hogy vállalható, de kinek mi számít annak? Milyen antivírus van rajta gyárilag?

fudi2002: Szerintem tegyél fel egy screenshootot, mert én legalábbis nem igazán értem. Nem görgethető az oldal?

[ Szerkesztve ]

-

(#76031) fudi2002 válasza 7Sony7 (#76030) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem görgethető. Ami "keveset" fogyaszt az nem jelenik meg, legalább is egy ideig.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#76032) kcsa válasza 7Sony7 (#76030) üzenetére


kcsa
veterán

~45 másodperc, úgy, hogy minden antivírus letiltva. Azokat fentebb már leírtam hogy mi van rajta ;)

(#76033) tolvaj! válasza kcsa (#76032) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az teljesen korrekt szvsz. A vowneym cirka 50 alatt áll fel és teljesen elégedett vagyok vele. Köszi a gyors jelentést a készülékről. :R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#76034) wincmd32 válasza tolvaj! (#76033) üzenetére


wincmd32
tag

Csak érdekességképpen:
Lenovo A820 belakva 40-42mp
W450 (páromé) kb 10mp

[ Szerkesztve ]

(#76035) kcsa válasza wincmd32 (#76034) üzenetére


kcsa
veterán

Azt a tizet azért én nem hiszem :P

(#76036) wwenigma válasza kcsa (#76035) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Dede, "hibrid alvás", nincs kikapcsolva teljesen, nem teljes reboot. Haverom mutatta valami nagy THL-jén, menuből kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#76037) tolvaj! válasza wincmd32 (#76034) üzenetére


tolvaj!
őstag

Fastboot bekapcsolva nekem is 22 mp... én ezt üresen mértem, mert ha jól tudom miuin nincs fastboot.:)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#76038) wincmd32 válasza tolvaj! (#76037) üzenetére


wincmd32
tag

Ez akkoris fennáll ha előtte ki volt véve az akku?
Mitől fast boot? nem tölt be mindent induláskor? az alvás esetén érthető, ha tényleg nem kapcsol ki teljesen a készülék. De ha kiveszem az akksit, attól jobban nem lehet kikapcsolni egy telot..vagy tévedek?
Azért majd rácsekkolok még egyszer a W450-re..

[ Szerkesztve ]

(#76039) klogw válasza fudi2002 (#76028) üzenetére


klogw
aktív tag

Ezt én sem értem.

(#76040) maross válasza RVR400 (#76016) üzenetére


maross
veterán

óh..koszi, akkor felejtos sajnos.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#76041) kcsa válasza wincmd32 (#76038) üzenetére


kcsa
veterán

Olyat még el tudok képzelni, hogy háttértárra kiír egy memory dumpot, vagy valami hasonlót. Ha menet közben kiveszed akkut, akkor biztos hogy nincs ideje kiírni, az a valódi bootidő :)

(#76042) iMaverick


iMaverick
addikt

Kíváncsi lettem már erre a "fel-boot-olos" dologra: az Amoi N828-am kb. 50 sec alatt tölti be a 4.2.2-öt használatra készen. (Mondjuk ebben benne van pár widget is, igazából azokra kellett várnom.)

szerk: fastboot-tal ua. az eredmény...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#76043) 7Sony7 válasza kcsa (#76032) üzenetére


7Sony7
addikt

:O Megvan, csak egy másik hsz ben volt. Túlszaladtam..
45 sec az nagyon jó. Szerintem 1-1,5 perc is még teljesen elfogadható érték lenne, azért is írtam, hogy kinek-mi a megfelelő. (Pláne, hogy nem igazán szokás már újraindítgatni)

Nehogy elkezdjünk már ezen versengeni, nem azért kérdeztem. :U

[ Szerkesztve ]

-

(#76044) kcsa válasza 7Sony7 (#76043) üzenetére


kcsa
veterán

órát néztem, van benne saccolásfaktor, tehát lehet hogy ~50. De egy perc garantáltan nincs :)

(#76045) 7Sony7 válasza fudi2002 (#76031) üzenetére


7Sony7
addikt

Csinálj már egy képet. Milyen teló, rendszer? Hátha van itt valakinek.

-

(#76046) tolvaj! válasza 7Sony7 (#76043) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem flame akart lenni, hanem vsz alapnak írtam be... :B

wincmd32

A beállitások menüből kapcsolható a fastboot. Nem tudom pontosan milyen elven működik, de ha kiveszem az akkut akkor is így indul, ha be volt pipálva. Ezért szedtem ki a pipát és mértem úgy.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#76047) 7Sony7 válasza tolvaj! (#76046) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem baj, hogy beírtad, csak gondoltam előzzük meg a "Bibi, az enyém hamarabb bejön" beszólásokat. :D

Ilyen gyors boot van a "hazai" Huavei y200 ban is, de mivel csak akkor van kikapcsolva, mikor véletlenül lemerül magától, így nem használtuk.

-

(#76048) wincmd32 válasza tolvaj! (#76046) üzenetére


wincmd32
tag

Na akkor ezt majd jól átállítom asszonykának aztán nézhet :)
Megmérem majd úgyis.
Amúgy én se kérkedésnek szántam, hanem érdekességnek, meg legalább tanulok valamit a fast bootrol. Amúgy ha fast boot-ot használok attól még teljes értéküen betölt mindent a rendszer vajon? vagy inkább érdemes normálon üzemeltetni? Szerintetek?

(#76049) Bferibörs válasza wincmd32 (#76048) üzenetére


Bferibörs
addikt

"Gyorsindítás javasoljuk,hogy kapcsolja be az indítási idő csökkentése... " nekem ez van a beállításoknál.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76050) gyuszito válasza WOT-H-A-C (#76020) üzenetére


gyuszito
senior tag

De.... Sajnos én vagyok..........És röstellem is.. soha többet...
Valóban azóta szorulok rá.. Abban bíztam, hogy Párom Star készüléke több mint 1 éves, és semmi gondd nincs vele.. Hisz ugye ez az ulefone is Star-Ulefone, vagy micsoda...

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.