Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Bagira01


Bagira01
veterán

Kis info az antelife-s Jiayu G2 512MB-ról: Ma reggel sikerült elcsípnem az online ügyfélszolgálatot. 2-án rendeltem a G2-t, a kérdésre, hogy van-e raktáron nem adtak egyértelmű választ, csak hogy igen van a kínálatba..., a konkrét rendelési szám esetén se mondták, hogy van-e, csak, hogy igen 2-3 napon belül küldjük(valahogy nekem sablonszövegnek tűnt..) Fenébe, hogy mindig hét közepén rendelek :U

(#14998) lszecsodi77: Vitát jelent, nem árt azért egy kis angol a paypal-on való kommunikációhoz. Bár annyira amennyire a kínaiak angoloznak ahhoz a google translate is megfelelő színvonalú :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15003) Ezekiell válasza lszecsodi77 (#14998) üzenetére


Ezekiell
veterán

A dispute az a Paypal-on a "panasz". Ha indítasz egy dispute-ot a Paypalon az eladó ellen a vásárlástól számított 45 napon belül, akkor gyakorlatilag jelzed, hogy nem kaptad meg még az árucikket, amiért fizettél. Ha ezek után az egyeztetéseken sem derül ki, mi van a csomaggal, illetve nem kapod meg, akkor vissza lehet kérni a pénzed.

Fontos a 45 nap, ha ebből kicsúszol, akkor már nem kérheted vissza a pénzed.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15004) Dominó85 válasza Sanyesz. (#14999) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem húztam le őket. Egy szóval sem mondtam, hogy drága lenne, vagy megbízhatatlanok, hanem azt írtam, hogy az első oldalon pont azok a márkák vannak, amikben én nem bízok meg, mert rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban.

Sir Riccio
Az SP tényleg az egyik legjobb márka és ajánlott fotózáshoz, viszont az SD a "hírnevét" a CANON gépeknek köszönheti, mert évekig minden egyes modelljükhöz ilyen kártyát adtak. Ugyanígy a Nikon csúcs gépeihez is. A Panasonic a Verbatim-ot és a saját panasonic kártyáit preferálja. Most már egyre nagyobb a különbség az anyaghasználat, ár és sebesség tekintetében. Például anyaghasználatban a Samsung legújabb edzett házának köszönhetően nem mállik darabokra mint a normál műanyag házas példányok. Na de ez nem egy SD karis topik, hanem a duál SIM-es telók topikja. Mindenkinek mások a tapasztalatai ez van. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#15005) LGyuri válasza Sir Riccio (#15000) üzenetére


LGyuri
tag

Nos, én is SD-et használok a gépeimben (Class10-es 16GB-osokat Nikon DSLR-ekben, meg a telefonomban is). A Kingstonnal, A-Datával, Transcenddel stb... már többel is jártam úgy, hogy nem volt kompatibilis a géppel.... SD meg bevált mind...

[ Szerkesztve ]

(#15006) zarew válasza Ezekiell (#15003) üzenetére


zarew
senior tag

Ha már szóba került, tehát ha a fizetés utáni 44. napon indítom , akkor ok. vagyis meghosszabbodik a paypal védettség?

(#15007) Dominó85 válasza LGyuri (#15005) üzenetére


Dominó85
veterán

Ezért is írtam, hogy az hogy nekem van rossz tapasztalatom az SD-vel, még egyáltalán nem jelenti azt hogy rossz lenne általánosságban. :R Tényleg felesleges ezen elmélkedni. Nekem Verbatim-om és Team Group-om van, na meg édesapám gépében egy 2GB-s SAnDisk, ami 4 éve tökéletesen működik! Szóval én vagyok a szerencse csomag, hogy kifogom a hibásakat, vagy nálam romlanak el. Pedig semmivel sem terhelem jobban őket, mint a többi memkarijaimat. :R

* Péter - 06302461862 *

(#15008) ityam


ityam
senior tag

Egy kis segítség kéne: A G2 es telefonomra szerettem volna átjuttatni a névjegyeimet a régi telóról. Mivel a sim kártyára másolás nem megfelelő mert nem fér ennyi névjegy a simre ezért átküldtem bluetoothon. Meg is jött minden névjegy egy külön file. A problem hogy egyesével kell importálnom a fileokat. 500+ névjegynél kicsit ez macerás. Valaki nem tudja hogy lehetne kijelölni az összeset hogy az összeset importálja egyszerre?
A menü gombnál csak "clear all " opció van.

[ Szerkesztve ]

(#15009) jdeutsch válasza Dominó85 (#14997) üzenetére


jdeutsch
tag

Szép napot!
Ismét egy pont, ahol nem értünk egyet, -ha tetszik, ha nem,- és körül nézel picit a nagyvilágban valamit magára adó (profi ) fotós, videós nem használ mást, mint Sandisk-et! Vajon miért! Bizonyára azért mert annyira "gagyi " mint ahogy jellemezted. Én a magam részéről kerülöm az ismeretlen noname dolgokat,- esetünkben memória kártyákat,- mert a "nagyok" már letettek valamit az asztalra, már bizonyítottak, hisz ezzel szereztek nevet maguknak. Az általad favorizált termékek pedig az " indultak még..." kategóriát képezik. Ami még minőséget takar az a SiliconPower!
Üdv: DJ

(#15010) fi:zi'k válasza Dominó85 (#15007) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ehhez képest teljes magabiztossággal nevezted az SD-t "minőséginek". :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15011) LámaZ válasza LGyuri (#14956) üzenetére


LámaZ
addikt

AndrewDB dolgozik RK3066--os csipre Ubuntun (itt írtam róla), tehát nem reménytelen az eset.

Legyen minden jó!

(#15012) fotosjani válasza Bagira01 (#15001) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Én még december 29.-én rendeltem JIAYU G2-t szintén antelife-tól.
A statusom még Processing :(
De ez várható volt az ünnepek miatt.

(#15013) Dominó85 válasza fi:zi'k (#15010) üzenetére


Dominó85
veterán

No comment...

* Péter - 06302461862 *

(#15014) LámaZ válasza ff-thomas (#14969) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt a nanótech oldaná meg, hogy gyűjtés helyett taszítsa a piszkot. De Kína nem nanotech-nagyhatalom még.

Legyen minden jó!

(#15015) Bagira01 válasza ityam (#15008) üzenetére


Bagira01
veterán

Ha a google fiókkal szinkronizáltatod a névjegyzéked akkor a másik telóra is leszedi őket, ha azzal a fiókkal lépsz be(legalábbis nekem Alcatel OT-990-nél anno úgy volt)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15016) LámaZ válasza Dominó85 (#14988) üzenetére


LámaZ
addikt

Én a napokban rendeltem SanDisk 32GB Mobile Ultra Micro SD (SDHC) Card - Class 10 UHS-1 + SD Adapter -t a Mymemory-ról 25,5 euróért, nem lacafacázom.

Legyen minden jó!

(#15017) Sir Riccio válasza Dominó85 (#15013) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Erre nem is lehet mit, pontosan azt tetted amit fi:zi'k írt.

Amúgy nektek rezeg SMS/E-mail érkezésekor a G3? :)
A kártyák amúgy nekünk is a MyMemory-tól jöttek, apumé kb, 4nap alatt, tesómé és az enyém egy borítékban később (ünnepekkel együtt kb 2hét). A MyMemory igenolcsó és megbízható is.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15018) ff-thomas válasza LámaZ (#15014) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Egyelőre :) :)

find a way or make one..

(#15019) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Az SD történethez csak annyit tennék hozzá, hogy márkás kártyát csak megbízható forrásból érdemes vásárolni.
Nagyon sok az eredetinek látszó, gyári csomagolásnak tűnő, jó árú "márkás sd" az ebay-en és a vaterán is.
Ráadásul ezek közül a kártyák közül sok esetben előbb-utóbb kiderül hogy FAKE kártya ( 32Gb vagy 16Gb-nak látszik, de valójában csak egy 2Gb-os kártya)

(#15020) ityam válasza Bagira01 (#15015) üzenetére


ityam
senior tag

sajna a régi telón nincs net :( Samsung 5230 as. Még wifi sincs rajta.

(#15021) Ezekiell válasza zarew (#15006) üzenetére


Ezekiell
veterán

zarew: Igen, ha a 44. napon indítod, akkor az pont jó.

Azért ezzel érdemes vigyázni, nem ész nélkül nyomogatni mindenre, mert ha kiderül, hogy jogtalan volt a dispute/claim (azaz pl csak át akarod verni az eladót, stb), akkor annak azért következményei vannak.

De ha nem jön meg a csomag 40+ nap után, akkor dispute mindenképpen - te nem tudhatod, hogy a posta keverte-e el, vagy fel se adták.

ityam: akkor érdemes gépre felmásolni a kontaktokat, és onnan importálni őket a google fiókodba/telóra. Ilyet tud pl a Mobile Master progi, de talán a Smasungnak is van rá valami saját programja.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15022) Sanyesz. válasza Sir Riccio (#15017) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ha jól emlékszem, kettőt rezdül bejövő SMS-nél.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#15023) Bagira01 válasza ityam (#15020) üzenetére


Bagira01
veterán

Meg nem is androidos ami nélkül ugye nem szinkronizálhatod a fiókkal. SIM-re 250 névjegy fér ha jól emlékszem, 2 turnusba át lehet másolni rá őket. Az a baj, hogy az 5230-as nem épp okosteló, ezért alkalmazás se nagyon van rá(nekem is volt) Valami PC studio nevű progi volt hozzá azzal lehetett valamit szórakozni, de nekem állandóan lefagyott.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15024) LGyuri válasza jdeutsch (#15009) üzenetére


LGyuri
tag

Nos... ez alapvetően két dolog kérdése: hité és tapasztalaté.

Minden márkával lehet jó és rossz tapasztalat, az SD-t pl. többet hamisítják, mint a nem akkora nevű márkákat, ha valaki pont hibásat/hamisítottat fog ki, az meg lesz győződve, hogy az SD egy kalap szamóca.

Visszatérve: hitkérdésekben nem sok értelme van érzelmi töltettel vitatkozni. Valakinek vagy bejön egy dolog, vagy nem. pont. :) Ez igaz rád, rám, Domino-ra egyaránt. :R :C

SZERK: fotosjani is ezt írta... nagyjából :)

[ Szerkesztve ]

(#15025) LámaZ válasza ityam (#15020) üzenetére


LámaZ
addikt

Nálam az asztalomon 2 tropára ment 8 GB-os mikróSD kártya van: egy SanDisk-es és egy nóném.
Kb. 6 hónapja tartogatom őket, de szerintem nem fognak meggyógyulni.
Apropó, annyi mindenre van szaki, ilyen kártyák rehabilitálásával senki nem foglalkozik? Nem mintha megérné utazgatni velük, bár ha az ember borítékban elküldi 110 ft-ért, és ugyanannyiért visszaküldik, plusz a javítás mondjuk 300 ft, akkor talán megérné.

Legyen minden jó!

(#15026) Sir Riccio válasza Sanyesz. (#15022) üzenetére


Sir Riccio
addikt

SMS-nél rezdül kettőt, ahogy mondod, viszont mailnél nem. :((
Köszi!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15027) LámaZ


LámaZ
addikt

Témát váltva:
Ha valaki tud jó szilikontokot 147,2 × 79,5 × 9,7 mm méretekkel rendelkező okostelómra, ne kíméljen, sőt!

De már meg is van itt avagy emitt!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#15028) Simon02


Simon02
tag

A memkártyákkal kapcsolatban úgyis mindenki az egyéni tapasztalatából indul ki, ami sajnos nem mérvadó, ugyanis kifoghat egy hibás példányt és akkor kapásból meg is bélyegezi a márkát. Nekem például egyedül egy Sandisk pendrive-om ment tönkre 3-4 használat után, így nem is szimpatikusak (mondjuk az anyagminősége se tetszik...).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#15029) Dominó85 válasza Sanyesz. (#15022) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen 2-őt rezeg. +1
Email-nél nem tapasztaltam rezgést én sem.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#15030) ityam válasza Ezekiell (#15021) üzenetére


ityam
senior tag

Ezeket a programokat nem sikerült életre keltenem a telóval. Lehet hogy a 64 bites win8 nem tetszik neki mert nem találnak telót.
Felmásoltam a gépre a kontaktokat és googléba próbáltam beinportálni de ott is csak egyesével engedi :(

(#15031) LámaZ válasza Dominó85 (#15029) üzenetére


LámaZ
addikt

E-mailnél - legalábbis nálam gmailnél - külön be kell állítani a melódiát.
Nekem a Yahoo!Mail is másként dalol.

Fenti szilikontokokkal kapcsolatban: egyik sem jó nekem, mert jobbkezesek, nekem meg balkezes kell.

Legyen minden jó!

(#15032) ityam válasza ityam (#15030) üzenetére


ityam
senior tag

Találtam playen egy import contacts progit ami elkedzte beimportálni. Majd kiderül mi lesz belőle

(#15033) chosa91


chosa91
aktív tag

Mixeshop.com-ról rendeltem egy Umi X1-et 2012.12.30. koradélután
DHL-nek átadva és feldolhozva 2013.01.02.
Ma (2012.01.04) reggel 7:38-kor kaptam a levelet, hogy a vámkezelés kész.
2012.01.04. 10:22-kor pedig már át is vettem a készüléket.

Amit rendeltem:
Umi X1 készülék (black)
Silicon case (random >>> fehéret kaptam)
8gb SD kártya, előre beszerelve.

Elsőre a reakcióm Fúhúúú! :) Amit hiányolok, bár lehet csak én vagyok kicsit lemaradva, hogy kaptam mini-usb-s kábelt, viszont adaptert nem (amibe dugjuk a kábelt, hogy a hálózatról töltsük). Van itthon, szóval nem vág földhöz, csak ennyi.

Elégedett és boldog tulajdonos vagyok, készítek majd képeket+videókat, aztán megy a táblázatba.

------------------------------------------------------
1 x UMI X1 MTK6577 Dual Core Android 4.0 3G 4.5" 1280*720 IPS Capacitive
Screen 8MP 1GB RAM WIFI GPS Smart Phone (UMI X1) = US$191.87
Accessories Silicone case
SD card 8GB
Colour Black
------------------------------------------------------
Sub-Total : US$191.87
DHL 3-5days,will write low value for custom: US$26.84
paypal fee: US$7.67
Grand Total : US$226.38

"Find something boring, and make it funny!"

(#15034) ityam válasza ityam (#15032) üzenetére


ityam
senior tag

Ez beimportálta az összeset. csak most egy csomó név duplán lett benne. Még az egyformákat kell falahogy törölnöm valami progival :)

(#15035) ityam válasza ityam (#15034) üzenetére


ityam
senior tag

Sikerült találni egyforma kereső appot is így megvan oldva.
Köszi azért a segítségeket.

(#15036) attkaEOD


attkaEOD
csendes tag

sziasztok nézzetek erre egy pillantást plz

és ha van ötletetek akkor azt megköszönném :)

Jjiayu G2-re tennék új recovery-t (majd új rom-ot)
driver feltelepítve,flash toolba megadva "MT6577_Android_scatter_emmc"file és az új recovery file.
akksi kivesz-berak a telefonba csatlakoztatom a pc-hez --download megnyomása után elindul a folyamat de kb 4-5 sec múlva ledobja a telefont a pc (kb akkor mikor megjelenik a telefon kijelzőjén a töltés) és ez a hibaüzenet érkezik... :(

(#15037) Sir Riccio válasza attkaEOD (#15036) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ma csináltam ismerős G3-asát, ugyanezt csinálta, kivettem az akkut, visszatettem megpróbáltam újra és működött. Asszem az enyémnél sem sikerült elsőre. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15038) blade007 válasza chosa91 (#15033) üzenetére


blade007
tag

Üdv mindennel együtt mennyibe állt meg a dolog?

(#15039) tthom válasza chosa91 (#15033) üzenetére


tthom
senior tag

chosa91,

az érdekes, mert tudtommal jár mindegyikhez.
Két dolog lehet, mivel az külön dobozban van, nem a könyvben, ami tartalmazza a készüléket:

1. elfelejtették beletetteni, kérdezz rá
2. vámolásnál, amikor kinyitották kiesett belőle..

(#15040) attkaEOD válasza Sir Riccio (#15037) üzenetére


attkaEOD
csendes tag

én már tegnap óta xopok vele és már próbáltam 2 laptopon több féle driverrel de nem siker :(nem értem

(#15041) hunaqua


hunaqua
addikt

Ezt a kereskedőt érdemes megnézni!!!!!

Nagyon durva! :)

http://www.aliexpress.com/store/703543

1520 rendelés------ügyfél elégedettség: 99,9% :Y

....hát nem egy szar bolt az biztos. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#15042) GIJoe válasza hunaqua (#15041) üzenetére


GIJoe
addikt

jó drága is

[ Szerkesztve ]

(#15043) chosa91 válasza blade007 (#15038) üzenetére


chosa91
aktív tag

Itt (#15033) mellékeltem a commentem alján találod idézett szövegként.

@(#15039) tthom: nem tudom, megéri-e az utána kérdezősdi, mivel van itthon a régi mobilom (Huawei X3) adaptere, van még egy tabletem, annak is azonos az adaptere, csak azért zavar, hogy nincs meg, elvégre "úgy fullos a csomag".

Az oldalon tisztán le van írva a specifikáció végén:

Package
Size 155 x 95 x 64mm
Weight 500g
Accessories
1 x 1750mAh Battery
1 x Charger
1 x USB Cable
1 x Earphone

Az SD, valamint az akksi is benne, a mobilban volt. A a mobil, + a töltő kábel a "könyvben", a töltő-adapter pedig sehol.

"Find something boring, and make it funny!"

(#15044) blade007 válasza chosa91 (#15043) üzenetére


blade007
tag

Azt láttam de erre jött még a vámolás és az áfa nem

(#15045) hunaqua válasza GIJoe (#15042) üzenetére


hunaqua
addikt

Most lehet,de 1 hete jó volt,és lehet.hogy a jövő héten is jó lesz. :) De nem is ez most a lényeg,hanem 1500 embernek csak eladott valamit.És a számok makacs dolgok. A 99.9% az bizony nem semmi!!!!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#15046) tthom válasza chosa91 (#15043) üzenetére


tthom
senior tag

chosa91,

hát, az email ingyen van.. Ha a bolt hagyta ki, elküldeted velük sima postával, aztán kész.. Persze az ő postaköltségükre. Majd megérkezik egyszer. :)

Ha meg elzárkóznak, akkor is megpróbáltad. Szilikon tok milyen hozzá? Az is rendes UMI márkás? Nem lesz tőle túl vastag a telefon?

(#15047) GIJoe válasza hunaqua (#15045) üzenetére


GIJoe
addikt

Nagyon meggyőző komolyan :U Az Aliexpress az az amit a Paypal nem támogat a sorozatos csalások miatt, Kína az csúnya ország laknak ott egy páran (Becsült:1 321 851 888) 1 500 vevő hűha :U
Nem bántásnak, de most itt bebüfögöd hogy milyen jó az oldal, mikor mindenki ismeri, hát gratulálok.
Inkább belinkelnél valamit, ami szerinted "megéri"

(#15048) mikrofon válasza ityam (#15035) üzenetére


mikrofon
addikt

A gmail/ cimtár/ egyéb menü tartalmaz egy olyan lehetőséget, hogy egyformák keresése és egyesítése!

(#15049) chriss23


chriss23
tag

Valaki vigye már el a ZP300+-t! Másikat akaarooook! :D :)) :DD

[ Szerkesztve ]

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15050) blade007 válasza chriss23 (#15049) üzenetére


blade007
tag

Mennyit szeretnél érte?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.