Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Sanyesz. válasza robertone2 (#24000) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ha házilag nem mersz nekivágni, lehet kapni (nem túl drágán) SIM vágót.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#24002) sasa311 válasza robertone2 (#24000) üzenetére


sasa311
veterán

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#24003) robertone2 válasza Sanyesz. (#24001) üzenetére


robertone2
tag

Köszi, ezt nem tudtam.

Rákerestem, 3000 körül tényleg van, bár továbbra is praktikusabbnak érezném, ha két normál SIM helyes telefonom volna, szóval még alszom rá egyet, talán találok hasonlót ilyesmi árban. Bár szerintem pont emiatt nem drágább, mert amúgy elég ütős gép ennyiért két 2500-ös akksival... Nem volt egy nagy ötlet ezt így megtervezni és legyártani, sok értelmét nem látom, ez a micro SIM nem lehet különösebben elterjedt még, én most találkoztam vele először.

(#24004) tboy93


tboy93
nagyúr

Na végre megjött a fizum, utaltam is át paypalre a nagy részét, péntekre remélem ott lesz. THL W7+-ra fáj a fogam (a 6589-es verzió) csak egy kicsit a 2300mah-s akksitól tartok 5.7" mellett nem lesz kevés szerintetek? Azért én használom rendesen a telómat, mostani alcatel ot995 az 1500-as akksival alig húzza ki a napot:\

[ Szerkesztve ]

(#24005) helltp válasza robertone2 (#24003) üzenetére


helltp
aktív tag

Akkor te még nem hallottál a samu s3ról meg a szifonokról? (bár asszem az újabbakban már nanosim van). Gondolom azért van így hogy akinek csak egy kártyája van tudjon válogatni. Amúgy meg régebben valaki hirdette hogy van egy fölös simvágója és ha odamész ingyen megfaragja a simedet, de lehet rosszul emlékszek.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#24006) robertone2 válasza sasa311 (#24002) üzenetére


robertone2
tag

Annak is rávernék a kezére, aki ezt így kitalálta. Minek ennyi szabvány, csak a baj van vele, ez a mini SIM sem nagy, amit most használunk.

(#24007) vegyszer


vegyszer
addikt

Sosem értettem miért kell 5" felett is 4x5 ikont elrendezni a kijelzőn.
De lehet, a iocean X7 azért kicsit túllőtt a célon. (8x7 ikont átlátni, ha valami új települ...)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24008) feca83 válasza robertone2 (#24000) üzenetére


feca83
tag

menj a telenorhoz én ott olyat kaptam, hogy alapból ki lehet venni és vissza is lehet tenni a külső normál keretbe a micro simet - pedig normál simet kértem de ilyen már mind - azt mondják.

csere volt - pannon :)
ja és mindezt ingyen!!!!

[ Szerkesztve ]

(#24009) vegyszer válasza robertone2 (#24000) üzenetére


vegyszer
addikt

az biztos, hogy a té 4500 ft-ot kér el indokolatlan simcsere miatt. (és ő ezt sérülésnek veszi, meg azt is, ha neked mikro/nano kell) :W

A té olyat adott nekem, (vagyis az asszonynak) két hónapja, amiben van mikor, és normál kitörési lehetőség.
Csak ő a mobilját (E65) vesztette el,

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24010) robertone2 válasza feca83 (#24008) üzenetére


robertone2
tag

Köszi, ennek utána fogok kérdezni.

(#24011) helltp válasza robertone2 (#24006) üzenetére


helltp
aktív tag

Tudtommal az Apple kezdte, ritka undorító dolog, a legjobban a jack kiosztás megkeverése miatt haragszok rájuk, a sz*rt is ki kéne perelni belőlük amiért egy r*hadt szabványos csatlakozó nincs a cuccaikon... Másfelől nézve viszont az a műanyag keret tényleg fölöslegesen van a chip körül, fölöslegesen foglalja a helyet amiből egy okostelefon házában amúgy sincs sok.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#24012) Mikuland


Mikuland
tag

Végre lett tracking number az Antelife-os rendeléshez,MIZ Z2, persze itt is noszogatni kellett. :W Most rághatom a kefét míg ide ér.
Láttam a különböző sim foglalatokat, csak azt nem tudom melyik kártyám kell megnyirbálni.

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#24013) robertone2 válasza vegyszer (#24009) üzenetére


robertone2
tag

Akkor talán nem lesz mégsem akkora szívás ez a kártyahely...
Most látom, hogy ehhez is adnak visszaalakító adaptert.

Ha mégis ezt a telót választom akkor valószínűleg a sima dominó kártyámat vágom ki és azt rakom a micro helybe, gondolom az is ugyanúgy látni fogja, a másikat meg használom mobilnetre, így ha esetleg netszolgáltatót váltok, vagy külföldön rakok bele ottani netet akkor már nem kell vagdosni hirtelen.

(#24014) robertone2


robertone2
tag

Egyébként meg ha amúgy is van adapter, akkor minek raknak egy kínai kétsimes telefonba kétféle kártyahelyet, rakjanak két nagyot és adjanak hozzá adaptert, ha annyira tetszik nekik ez a microSIM baromság...

(#24015) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalat duál simes ashakkal? Én egy 308-ra vettetem szemet, érdekelne tapasztalat az akksi üzemidejéről.

Üdv,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24016) helltp válasza robertone2 (#24013) üzenetére


helltp
aktív tag

Arra azért figyelj hogy általában az egyik sim slot csak 2g-t kezel a másik meg 3g-t is úgyhogy nem mindegy hogy melyik kártyát melyikbe teszed.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#24017) cappa72 válasza Ispy (#24015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az tuti androidos?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24018) instantwater


instantwater
addikt

Milyen MT6589 es telók vannak amik normálisak max $250ért, 4,7" méretben, 1 GB rammal, HD kijelzővel?
Olyan kell mint a ZP810, csak kisebb méretben :)
Tudtok ilyenről?

(#24019) robertone2 válasza helltp (#24016) üzenetére


robertone2
tag

Ezek szerint nem tudok netet rakni csak a kicsibe? Egyre cifrább :-)

(#24020) tboy93 válasza instantwater (#24018) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#24021) instantwater válasza tboy93 (#24020) üzenetére


instantwater
addikt

hát, ez inkább csak kijelzőben kisebb, készülékházban minimálisan.
Amúgy megbízható márka ez a cubot?

(#24022) gyuszito válasza instantwater (#24021) üzenetére


gyuszito
senior tag

Én is ezt kérdezgetem napok óta :) Kinéztem egy Cubot GT89-et, de már kétszer is megkérdeztem és semmi :O :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#24023) helltp


helltp
aktív tag

[link] Csak nem megy tönkre az umi...

#24022 gyuszito: nézd meg táblázatban, hogy egyáltalán rendelt-e már valaki, ha ott nem találsz akkor valószinűleg itt sem lesz senki aki tudna segíteni. Egyébként meg a helyedben valami ismertebbet keresnék a közösségi támogatás miatt, nem árt ha van hozzá cwm, root meg a későbbiekben szoftverfrissítés

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#24024) fateless válasza instantwater (#24018) üzenetére


fateless
veterán

A G4 ilyen lesz - majd

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24025) feca83 válasza Ispy (#24015) üzenetére


feca83
tag

hi

nekem egy alap 200-as asha-m van két kártyával elég sokat használva és 3-4 napot is elmegy. viszont ebbe a 200-asba csak ez a pozitivum :) na meg talán a qwerty bil.

(#24026) instantwater válasza fateless (#24024) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, majd... 300 dolcsiért...

(#24027) hungobungo válasza instantwater (#24018) üzenetére


hungobungo
aktív tag

ISA A19Q? Nemsokára kapok egyet, leírom hogy milyen. Ezt történetesen tudom, hogy egy kínai Flextronics gyárban készül, nem tudom hogy előny vagy hátrány.. ;)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#24028) kamillo67 válasza hungobungo (#23955) üzenetére


kamillo67
tag

Mivel már 3 hete nyúzom a H7500+-t, egy-két dolgot kitapasztaltam ....
Rom
Mint már itt írták a vietnámi rom-ra nincs szükség, mert van zopo 4.2.-es meg MX56-os 4.2-es rom is már magyar nyelvvel.
Igaz a 4.2-es romokból 1-2 apró dolog hiányzik magyarul , ami a te (ami amúgy igazán szuper :R ) repod-ban sincs benne. (persze könnyen pótolhatóak)
pl.:
- kilépésnél a Reboot helyett az Újraindítás (framework-res.apk) ,
- háttérkép választásnál a háttérkép galéria is angol ( WallpaperChooser.apk)

Kamera
a 12MPixel az interpolált, vagyis az alap a 8, de csinál belőle szoftveresen12-öt. :F
a 4.2-be meg végre lehet már 16:9-es arányban is fényképezni (de ezt látnod is kellet volna), persze így levágja felül-alul, ezért ez csak 6Mpixel :K
Ez érvényes mindegyik 16:9-es arányt tartalmazó galery2.apk-ra (akár 4.1-es Romnál is).

A többivel meg egyetértek :))

[ Szerkesztve ]

(#24029) fateless válasza instantwater (#24026) üzenetére


fateless
veterán

Ha drágul is, valószínűleg 250 alatt marad :U
Most 250-re írják az Advanced változatot

Majd...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24030) kiSSrac válasza instantwater (#24026) üzenetére


kiSSrac
tag

Hát nem tudom, jelenleg itt még mindig nem 300 dollár....

Jiayu G4 Flagship/Advanced ráadásul nagy akkumulátorral, 2GB RAMmal, és 32GB ROMmal...

Bár ki tudja mennyi lesz mire megjelenik, amiről jelenleg ugye azt tudni, hogy május 15 előtt nem...

(#24031) kamillo67 válasza helltp (#24023) üzenetére


kamillo67
tag

Antelife már azt mondja (hazudja), hogy 2-napon belül tudja szállítani az UMI X2 1 GB rom 16GB nandos verziót :DD

(#24032) hungobungo válasza kamillo67 (#24028) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Sajnos kb. 3 órám volt rendbe tenni a gépet, és a vietnámi volt a legújabb (a zopo gyári romban nincs magyar nyelv). Zopo-hoz kellett vmi 3G fix, de ebbe már biztosan beletették.
Köszi a 16:9-es -> 6Mpixel tippet, erre nem gondoltam :)

+++++++++++++++++++++++++
+ FELHÍVÁS +
+++++++++++++++++++++++++

HA ELKÜLDÖD A REPÓ-BÓL HIÁNYZÓ LEFORDÍTOTT NYELVI STRINGEKET,
BELETESZEM A REPO-BA, ÍGY MINDENKI ÉLVEZHETI A MÉG TELJESEBB MAGYAR FELÜLETET!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#24033) tutis válasza hungobungo (#24032) üzenetére


tutis
őstag

vietnámi rom nem akad? 4.2-es romokra kicsit panaszkodnak hogy néha megakad.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24034) peter76bp válasza kamillo67 (#24031) üzenetére


peter76bp
senior tag

Jó hogy nem 512MB-os verziót csináltak már belőle. Pont hogy a 2GB RAM 32GB ROM miatt unikum az a teló.

(#24035) vegyszer válasza robertone2 (#23992) üzenetére


vegyszer
addikt

X920
Szerintem ugyanaz, mint az Star S5. De lehet, valamit nem veszek észre...
ez normál simes, azt látom.
Ez nem lehet egy esélyes?
Vagy a Star gyártóban már van személyes tapasztalatod?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24036) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok, tmallboxtól rendeltem tegnap, de eddig csak a Paypaltől kaptam egy visszaigazoló emailt. A rendelésemet és a számlát látom a fiókom adatainál (payment accepted a státusza), de a bolttól eddig nem kaptam semmilyen értesítést. Más esetekben is ez a sztenderd procedúra náluk?

(#24037) tutis válasza OberMotz (#24036) üzenetére


tutis
őstag

igez en. Amikor feladja, akkor fog változni a státusz shippedre és megkapod a tracking numbert.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24038) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Mielőtt egy telefont rendeltem volna, gondoltam kipróbálom ezt az egész rendeléses dolgot, mint fizetés, átvétel stb, hogy is működik s azt terveztem rendelek egy bluetoothos headsetet.
A fastcardtech oldalán regeltem és kinéztem egy headstetet is ahol ott volt a free shipping felirat is, de utána a rendelésnél láttam, hogy csak 200 USD fölött. Ez máshol is így van, azaz általános?
Gondoltam megkérdezem, mielőtt fél tucat oldalra regelek :)
Mert ha igen, akkor elgondolkodtató, hogy 170 dollárért rendelek telót s van 10-20 USD egyéb költség vagy egy jobbat 200-ért.

(#24039) vegyszer válasza citkar (#24038) üzenetére


vegyszer
addikt

Boltja válogatja.
Én ott a Goophone i9-et néztem, de az "csak" 189,99$ mindenképpen kell mellé venniu valamit, hogy a 200-at átlépje az ember... különben kell fizetni a csomagküldésért. Viszont a 3,5% PayPal díjat még erre az árra számolja fel. :-(

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24040) kamillo67 válasza hungobungo (#24032) üzenetére


kamillo67
tag

A repo-hoz ment a kiegészítés :)
Nekem egyik rom-hoz sem kellet 3G fix.
A 4.2-es Zopo-ban sztem van magyar (de most nem rakom csak ezért fel :N )
Idáig 2 rom jött be nálam a wind féle 4.1.2 (magyarítani kellett) és szintén tőle a 4.2.1(ezt meg csak kiegészíteni )

Ha valaki megosztaná velem hogyan lehet Update.zip -et készíteni viszonylag könnyen winfos alatt akkor a 4.1.2-hez adnám a magyar apk-kat.
A "forum.china-iphone.ru"-n találatam egy script-et de az update után bootloop lett . Így nem tenném fel.

#Tutis
Mindegyik 4.2-ben van vmi kis lag hébe -hóba (sokan észre se veszik) még a legújabb Lewa-ban is (próbáltam azt is tegnap este)
Pedig a wind verzió az antutuval ezt hozta:

(#24041) citkar válasza vegyszer (#24039) üzenetére


citkar
addikt

A paypal díj viszont mindenhol 3,5%? (már ha azzal fizetnek nyilván).
Esetleg tudsz üzletet ahol nincs ilyen limit, hogy kipróbáljam egy 20-30 dolláros headsettel vagy ilyen kis árnál nem nagyon várhatom az ingyenes szállítást?

(#24042) osztraksajt válasza citkar (#24041) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kimondottan telefonra szakosodott boltnál nem tudok olyat ami 50USD alatt is inyenes szállítást adna, de asszem a dx.com akár 1 usd-s cuccot is ingyenes postával küld. És nincs paypal fee.

[ Szerkesztve ]

(#24043) tutis válasza kamillo67 (#24040) üzenetére


tutis
őstag

remélem sikerül megoldanod akkor ezt az update.zip-et mert akkor a Te romodat használnám ha végre megjön a telóm.

(még mindig nem tudom nyomonkövetni a csomagot, remélem már lassan itt van az országban és csak a logolás késik)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24044) citkar válasza osztraksajt (#24042) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, megnézem hátha ott is találok vmit, ami érdekelne.
(Ahol nincs paypal díj, ott a webshop vállalja át, vagy ez valójában a webshopnak a díja valamiért a paypallal való fizetés végett? Bár...nem mintha számítana :))

(#24045) osztraksajt válasza citkar (#24044) üzenetére


osztraksajt
őstag

Erről részletesebben tájékozódhatsz az ezzel foglalkozó fórumban.

(#24046) kamillo67 válasza citkar (#24044) üzenetére


kamillo67
tag

Nem mindent kell ezeknél venni meg kel nézni az ebay-en is.
A lányomnak vettem az még tavaly ilyen olcsó de jó minőségű (nekem Nokia felirattal és táppal jött ) BTs fejhallgatót ami müxik az I5-ösével is tökéletesen.
De ha tutira ajánlottal akarod hogy hozzák nézd meg az aliexpress-en is.

[ Szerkesztve ]

(#24047) hungobungo


hungobungo
aktív tag

dx.com azon ritka kivételek egyike, akik bevállalják az ingyen postát bármekkora értéknél. Szerintem akkorák, hogy flottakedvezményt kaphattak, vagy átalányt fizetnek, vagy állam bácsi fizeti helyettük, vagy ki tudja...

A telefonkereskedők nem ingyen postáznak, csak beleszámítják az árrésükbe a postaköltséget is.
1 kg-os nyomkövetett csomag china post-tal 12$, hongkong post-tal 15$, singapore post-tal 18$.
Egy telefon, ha jól van csomagolva szerintem átlépi a 0.5 kg-os határt, de ha belefér, ezekből kiindulva számoljatok 2/3-ad árral.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#24048) fateless válasza citkar (#24038) üzenetére


fateless
veterán

A fastcardtech épp nem a legjobb hírű bolt.
Pandawill nem kér plusz díjat, de mostanában szétszórtak.
Focalprice nem kér plusz díjat, de nem annyira nagy a választék.
Dealextreme sem kér díjat, de drágább.
Leginkább az antelife-ot és a minideal-t tudnám most ajánlani, ahol nincs plusz díj, van választék és korrektek, legonkább a minideal-t. A tmallbox is jó, de ott van 3USD postaköltség és 4%Paypal díj, viszont ők többnyire elég olcsók, hogy még így is megérje.
Biztosan vannak más jó boltok is, én legtöbbször innen rendelek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24049) tboy93


tboy93
nagyúr

Úgy emlékszem valaki rendelt itt a fórumon THL W7+ -t. Megjött már neki?? :D

(#24050) vampire17 válasza kamillo67 (#24028) üzenetére


vampire17
addikt

Szia!

igaz nem ezzel a telefonnal kapcsba (Amoi N828) de lehetséges az, hogy az elore telepitett magyar nyelvet valahogy a kesobbi update-ekbe (jellemzoen csak kinai/angol van rajtuk) bele lehessen rakni mondjuk egy update.zip-el? ha igen, akkor hogyan?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.