Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) mikrofon válasza fa4hu (#13000) üzenetére


mikrofon
addikt

pontosabban, hogyan javítottál a képminőségen?

(#13002) fa4hu válasza mikrofon (#13001) üzenetére


fa4hu
őstag

(#13003) mikrofon válasza fa4hu (#13002) üzenetére


mikrofon
addikt

és ezután jobb lett?
Holnap én is kipróbálom, bár enyém lenovo a789....

[ Szerkesztve ]

(#13004) orkester válasza nttomi (#12973) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
A W1+ rootolása ezzel a megoldással megy, a legújabb normálisan működő, kínai app mentes, angol nyelvű rom pedig innen tölthető: [link]
Van már alapból rootolt novemberi rom is, de nekem azzal a kijelző színe fakóbb lett, azért ha próbálgatnád az orosz fórumon megtalálod: [link]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#13005) fa4hu válasza mikrofon (#13003) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem javult tőle. De a MobileUncle-nek futnia kellett a háttérben, különben elfelejtette a beállított AF-módot.

(#13006) vt602


vt602
tag

Üdv Urak! Az lenne a kérdésem, vettem egy Star A5000 3,5" Androidos dual sim telót, a régi kártyával működött, és itthon beleraktam a saját kártyákat T-és, V-és,( ami telefonba működött ) és azt irja ki mind a 2 kártyára "Érvénytelen IMEI". ""Tudna valaki kis segítség occó jó telefon megjavítom""? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13007) Rolly válasza hun_gery (#12989) üzenetére


Rolly
veterán

a googlet tudom használni kétféle rootolási metódust is próbáltam, de mindkettő elakadt abban, hogy nincs fent a telefon drivere ... mikrofon egyik linkjével felment a telefon drivere de még mindig nem tudom flashelni a telefont (win7-en és win8-on is próbáltam mind a kettő 64bites) szóval ez a gondom nem az, hogy a google-lel nem tudok keresni

(#13008) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Hányótoknak kellett fizetnie vámot/áfát eddig?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#13009) motocoder


motocoder
aktív tag

Umi képek

[ Szerkesztve ]

(#13010) krics válasza vt602 (#13006) üzenetére


krics
tag

Hali,

nekem is volt ilyen, nemreg adtam el a vateran, ki tudja, talan te kaptad meg? Ha jol emlekszem specko kabel kell hozza, a sima usb kabellel nem megy. Ha erdekel, el tudom kuldeni.
[link]
A fenti linken van par leiras hozza, es itt egy file is az imei javitashoz:
[link]

(#13011) beers válasza Rolly (#13007) üzenetére


beers
addikt

driver még mindig....

M&N

(#13012) hungobungo válasza djnice (#12999) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Sehogy. Újra kell raknod a firmware-t, és utána úgy átmásolni az APK-kat ahogy kell.
Simán bemásolni nem szabad őket, mert nem tudod kiadni rájuk a megfelelő hozzáférési jogokat, így a telefon nem találja őket és állandó újraindulással reagál (pláne a framework-nél).
Én ezt írtam korábban:

Mindent, amit módosítottunk, először másoljuk a /SYSTEM/ mappába. ITT ADJUK KI RÁ(JUK) a rw-r--r hozzáférési jogot, és ezután a MOZGATÁS funkcióval küldjük a helyére (/SYSTEM/APPS vagy /SYSTEM/FRAMEWORK).

így már egyrészt átkerült fizikailag rákerült a /system partícióra a fájl, vagyis a csere pillanatok alatt lezajlik, másrészt a mozgatás már nem fogja a hozzáférési jogokat módosítani/elrontani úgy mint másoláskor.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#13013) djnice válasza hungobungo (#13012) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, akkor szívás, mert ugyan csináltam backup-ot az MTKDroidTools-al, de nem tudom hogy tegyem vissza...

(#13014) djnice válasza hungobungo (#13012) üzenetére


djnice
veterán

Kellene egy olyan cwm recovery.img ami elindul a telefonon (MTK6515), a ZTE V970-esét próbáltam, az nem jó.

(#13015) mikrofon válasza Rolly (#13007) üzenetére


mikrofon
addikt

A következőt próbáld ki:
mielőtt a flashtool download gombjára kattintasz, kábel ki, aksi ki, néhány mp várakozás, aksi vissza, download gomb, kábel bedug, várakozás

(#13016) vt602 válasza krics (#13010) üzenetére


vt602
tag

Jelenleg mobillal vagyok, és egyik oldalt se hozza be. Holnap reggel végzek, otthonról Újra próbálom. Nézd meg léc I nálad megy e. Milyen usb es progi kell hozzá, esetleg neked van? Apály u,,,,ba vettem. Előre is köszi

(#13017) Sz.Tamás válasza MAC72 (#12956) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

A ZP300+-ról szívesen adok részletes infokat, már lassan 2 hónapja nyúzom. Konkrétan mire lennél kíváncsi? (anno írtam pár sort, amikor megkaptam, de ez még sokezer "remélem megkapom a csomagom" hozzászólással ezelőtt volt). Részletfotókat is tudok készíteni róla, ha megmondod, hogy melyik részekről. Az üveg (?) nem áll ki a felületből, a gyári fólia van még rajta, körömmel is nehéz volna megkezdeni a szélét. A kijelző nincs süllyesztve és nem is emelkedik ki a keret vonalától (gondolom azért fél milliméterre lejjebb lehet, ha így elfér rajta a fólia). Pont a helyén van!

(#13018) sasa311 válasza vt602 (#13016) üzenetére


sasa311
veterán

küldtm pü-t

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#13019) LámaZ válasza krics (#13010) üzenetére


LámaZ
addikt

A linkjeid 404-esek!

Más téma:

Halihó, erre csörög a dió!
Megérkezett a Star okostelóm 30 napon belül. Most csöndben töltődik... Esetleg addig adjatok tanácsokat, hogy mit érdemes vele buherálni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13020) nttomi válasza orkester (#13004) üzenetére


nttomi
csendes tag

Koszi!

(#13021) Mikuland válasza LámaZ (#13019) üzenetére


Mikuland
tag

Gratula hozzá! :C Ez pont az enyém dual core verziója. Asszem hevizms kollegának volt ilyenje, még Én is ácsingóztam érte.
Sajna a matatásban nagyon nem vagyok otthon, az "XDA"-n ( vagy, hogy írják ) megtalálható a fóruma és elég sok romot gyártottak már hozzá.
Engem fólia érdekelne hozzá, gondolom a Note-ra való jó erre is.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#13022) somat válasza pallacko (#12911) üzenetére


somat
csendes tag

Igen b92m. Jól működik a GPS igo primoval. Engem ai kicsit idegesít hogy ha bekapcsolom a 3G-t akkor mindíg kapok egy kínai sms-t valami t-mobilos címre akar küldeni. A t-mobilos kártyámon pedig nincs is nem és le is tiltottam hogy csak a másik kártyát hasznája adatfogalomra. Valakinek van valami őtlete hogy mit lehet vele tenni. Olyan akinek van ilyen Star B92M-es telója csinált már vele valami okosítást root rom csere? Lehet rá venni valami olyan övreakasztós bőrtokot amibe a szilikon tokkal együtt belemegy?

(#13023) hevizms válasza Mikuland (#13021) üzenetére


hevizms
addikt

Nem nem.Nekem Star n9770 volt.

(#13024) Mikuland válasza hevizms (#13023) üzenetére


Mikuland
tag

Akkor Én kérek elnézést! :R
Ez akkor a HAIPAI 9220? Annyi verziója van az egy és két magosnak....

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#13025) hungobungo válasza djnice (#13013) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az mtkdroidtools tud a gyári Flash Tools-szal használható backup-ot csinálni a saját mentéséből!
Ha a magyarítottamat használod:
Root, biztonsági mentés, recovery fülön a Blokkfájlok előkészítése a FlashTool számára gombot nyomd meg, válaszd ki az md5 fájlt, a többit már látod.
Ja és elég a system.img-et visszaflashelned, hiszen csak annak tartalmát rontottad el! így megmarad minden beállításod.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#13026) krics válasza vt602 (#13016) üzenetére


krics
tag

hm, ne hari, nem ellenoriztem le a linket, de mar sajnos tenyleg nem elnek, pedig errol a vkamobi oldalrol vettem anno a telot.
Igy viszont csak egy torrentet talaltam sajnos, egyelore csak 1 seederrel, amin ott van a szukseges cucc sok egyeb mellett:

http://big-boss-tracker.net/index.php?page=torrent-details&id=b0d48da776b25e469f5709b2ff81c62d21aac014

Elkezdtem en is letolteni

(#13027) djnice válasza hungobungo (#13025) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, de a baj az, hogy system.img nincs, csak system könyvtár, boot, recovery, secro és userdata img van csak.

(#13028) LámaZ válasza somat (#13022) üzenetére


LámaZ
addikt

A NoBloat-tal le kell pucolni a kínai appokat. Én még a Pinyin- vagy milyen-féle billentyűzetkezelőt is töröltem mindenünnen. Általában, amiben kínai piktogrammok vannak, az törölhető. Vagy csak tiltsd le sorra, és ha vmi nem müxik, vissza tudod kapcsolni.

Legyen minden jó!

(#13029) gps76


gps76
őstag

Na urak,van egy negativ tapasztalatom.Volt 5 napig egy Jiayu G3-om,de nem ertem minek 4.5"-os kijelzot 1280-as felbontasura csinalni,mert mivel kozelebb vagyok eletkorban a 40-hez,mint a 30-hoz nagyon picik a betuk,akarhogy is allitgatom.A masik,hogy az osszes letezo romot probalgattam,melyik valna be,de mindegyikkel pl. bongeszesnel darabosabb az oldalak gorgetese,mint a zp100-nal,ami csak egy magos.
Oke,hogy tesztekben jobban szerepel,de hasznalat kozben lassabbak tunik a masiknal,foleg bongeszesnel.
Gondolom ugyanaz a gpu,csak nem mindegy mekkora felbontassal van dolga,ennel meg erezhetoen kuszkodik.
A nexus 7-em szinten ilyen felbontasu,es nem pixeles,pedig 7",csak ott a tegra3 meg tudja hajtani rendesen.

(#13030) Stiletto107 válasza hungobungo (#13012) üzenetére


Stiletto107
csendes tag

Hali,

véletlen töröltem egy system app-ot (nem nagy ügy calculator.apk) az előzőleg lementett rom-ból kiszedtem, visszatettem a system/app mappába ahogy írtad. de sajna így nem működik. :(
valami ötletet szívesen vennék. (bárkitől) :)
köszönöm előre is!

(#13031) cappa72 válasza Stiletto107 (#13030) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy verzió: ha van link2sd a telefonodon, akkor telepítsd az apk-t, majd a link2sd-vel tedd rendszeralkalmazássá.
A jogok helyes beállítása?
.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13032) Rolly válasza gps76 (#13029) üzenetére


Rolly
veterán

Nekem eredeti rommal is smooth a jiayu G3... persze a nagyobb felbontashoz tobb eroforras kell, de birja a cucc...

Masik telefonom egy Nokia Lumia 800as az kicsivel smoothabb

(#13033) hevizms válasza gps76 (#13029) üzenetére


hevizms
addikt

A betűk kicsisége az szerintem sem pozitiv egy ekkora kijelzőnél,ezzel én is egyetértek.Viszont az hogy lassú és darabos lenne?Szerintem abszolut nem.
Akkor te kifogtál egy rossz példányt.

(#13034) Sanyesz. válasza gps76 (#13029) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Már megbocsáss, de amikor megrendelted a G3-at, akkor is tudtad, hogy mekkora a kijelző és a felbontás. :R
Így nagy meglepetés nem érhetett. Mivel kínai termékről van szó, benne van a pakliban, hogy egy-két példány "nem tökéletes", de amiket leírtál, olyat én nem tapasztaltam. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#13035) Stiletto107 válasza cappa72 (#13031) üzenetére


Stiletto107
csendes tag

köszi. így ok. :)

és ha módosítani szeretném az app-ot?
mondjuk szerkeszteni a megjelenését, változtatni a feliratokon?
megpróbáltam ahogy hungobongo leírta.
ok is. addig eljutottam, hogy módosítom és az apkChangerrel compile.
utána visszatöltöm a systembe módosítom a jogokat be az app-ba, de sajna semmi. nem látja. :(
most az eredetit tettem vissza az ok.
de a módosított nem. viszont van .odex file is mellette. így más az eljárás?

[ Szerkesztve ]

(#13036) hungobungo válasza gps76 (#13029) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Egyrészt Beállítások -> Megjelenítés és ott az általános betűméretet állíthatod, de gondolom ezt már próbálgattad.

Root-olt a romod? Próbáld meg a ppi-t állítani:

Nyisd meg a /system/build.prop fájlt, szerkesztésre, keresd meg a
ro.sf.lcd_density sort, és írd át 240-re vagy 180-ra, majd leállítás, és újraindítás (akksi kiszedés sem árt).
Ha nincs benne, add hozzá a végéhez, pl így:

#ppi allitasom:
ro.sf.lcd_density=240

Vannak erre appok, esetleg azt is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#13037) gps76 válasza hungobungo (#13036) üzenetére


gps76
őstag

Mivel sok romot kiprobaltam,persze volt rootolva,a buildban is allitgattam,de az a gondom,hogy a bongeszoknel alapbol picibe jeleniti meg,mire olvashatora kinagyitom sokat kell huzgalni,es semmi elonye nem lesz a nagy felbontasnak.
Nem en rendeltem,kiprobalas utan vettem szemelyesen,de azert ilyenekre nem gondol az ember,ott a helyszinen.
Nem fogtam ki hibas peldanyt,tette rendesen a dolgat,de a zp100 utan tobbet vartam tole.Probaljatok ki,akinek van lehetosege egy mtk6575-os 800x480 vagy 540x960-as felbontasu teloval osszehasonlitani,egybol eszreveszi a kulonbseget pl.: operaval gorgetve darabosabb.Mondjuk ez ertheto is,mert egyforma gpu van mindket prociban.

(#13038) krics válasza vt602 (#13016) üzenetére


krics
tag

A fentebb emlitett torrentben benne vannak az imei visszaallitashoz a programok es a leiras is, eleg lassan jott le, ha esetleg nem lenne seeder akkor feltoltottem a data.hura ide:
[link]
[link]

Az "A5000 IMEI upgrade methods.doc"-ban benne van mit hogy kell csinalni, illetve az is, hogy milyen kabel kell hozza. Mint emlitettem nekem van valahol ilyen kabelem, ha gondolod es neked kell, akkor keress meg priviben.

(#13039) beers válasza gps76 (#13037) üzenetére


beers
addikt

Nekem a w3+ előtt lenovo a750-em volt!
Nem veszek észre eltérést a kettő gyorsasága között!
Valami nálad nem stimmel, a többieknek jó csak neked nem.... :F

M&N

(#13040) gps76 válasza beers (#13039) üzenetére


gps76
őstag

Valahol olvastam a kepernyofrissitesekrol,lehet ez csinalja,de a lenyeg nekem nem tetszett,attol meg mas hasznalhatja teljes elegedettseggel.

(#13041) tthom válasza gps76 (#13040) üzenetére


tthom
senior tag

Néztem én is a ZP100-at, igazából én is olyan képernyőméretet/felbontást kerestem, de 1gb rammal és dupla procival. Nem akartam belefutni abba, hogy lassú legyen a kevés memória miatt.. De sajnos 4-4.3" és 540 x 960 felbontás, 1gb ram, dual core-ban egyszerűen nem találtam értelmes alternatívát.. Így esett a választás a 4.5" és 1280x720-ra. Persze, biztos, h lassabb, hisz több a képpont. Ez meg szinte annyiba került akciósan, mint mondjuk egy 4" - 800x480-as G2-es. Najó, 20 dollár különbség..

(#13042) LámaZ


LámaZ
addikt

Továbbra is várok bármilyen segítő ötletet ennek a telónak a rootolására és javítására:

„Star U920 (i9220) smartphone with MT6577 chipset
Model No.: U920+
Android version: 4.0.9
Baseband version: MAUI.11AMD.W12.22.SP.V8.P2, 2012/08/22 18:19
Kernel version: 3.0.13 SMP PREEMPT Thu Sep 20 18:07:20 CST 2012
Build number: E1911_V77_ZGTX6_20120920”

Nézegettem a XDA-Developers fórumokat, például ezt is, de még nem jutottam dűlőre. Az első hozzászólásban említett módszer nem tökéletes, a telefon a rootolás után nem teljesen funkcionális.

Legyen minden jó!

(#13043) hejjhoo


hejjhoo
csendes tag

Sziasztok! Elromlott az előző telefonom (s5230..) és be szeretnék ujítani. Mindig is egy android telefont akartam kifizethető áron. Találtam (nem is) egyet ebayen ami nagyon megtetszett. [link]
De nem vagyok tisztába avval hogy hogyan tudom ezt megrendelni. Annyit tudok hogy kell hozzá payplay. Ha valaki esetleg skypeon, vagy itt privátba tudna segíteni nagyon megköszönném!!

(#13044) Psychonaut válasza hejjhoo (#13043) üzenetére


Psychonaut
addikt

PayPal kell hozzá, nem "payplay", és ha elolvasod az első hozzászólást, ott találsz sok webáruházat, ahonnan valószínűleg olcsóbban beszerezheted a telefont, mint eBayről. PayPal topik szintén van a Prohardver! fórumon, Logout/Fáradt gőz alatt keresd.

(#13045) hejjhoo válasza Psychonaut (#13044) üzenetére


hejjhoo
csendes tag

Köszönöm szépen :)

(#13046) szabof1


szabof1
őstag

Készült egy rövid ismertető a Zopo ZP900-ról a blogomban: Az új androidos telefonom, a kínai Zopo ZP900 Leader bemutatása
Az írást a kérdések és a személyes tapasztalataim alapján folyamatosan frissítem majd. (Bekerülhetne a linkje az 1. hsz. táblázatába is az én soromba.)
A kérdéseket, észrevételeket illetve kritikákat szívesen látom. :D

(#13047) vt602 válasza krics (#13038) üzenetére


vt602
tag

Köszönöm szépen az eddigi segítséget, küldtem privátot is.

(#13048) hunaqua


hunaqua
addikt

Ezt ismeri valaki.A nagy kijelző miatt lehet jó+ az ára.A THL cuccok jók szoktak lenni.

http://www.aliexpress.com/item/2012-new-arrival-4-5-MTK6515-THL-A2-smart-phone-Dual-Core-ips-screen-GPS-dual/694829944.html

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13049) beers válasza hunaqua (#13048) üzenetére


beers
addikt

Én a 6515 miatt nem venném meg.....!
6575 minimum!

M&N

(#13050) hungobungo válasza hunaqua (#13048) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nem gond hogy nincs benne 3G?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.