Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134151) hackeeeee válasza nimfas (#134147) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyon teszik pedig a teló, de ez így, kb. vicc kategória.. Áprilisban vettem a telót..

Véleményem szubjektív...

(#134152) junkpod válasza tibcsi0407 (#134149) üzenetére


junkpod
nagyúr

A támogatásról: én meg nem vettem olyan telót aminek pár frissitesnel több támogatása volt. De mindegyiknek volt jó közösségi 🇭🇺 tamogatasa es mindig a 30-40ezres ársávban egerészek, így az alkatrész szükség is kérdéses, de egyébként is gyártás után kb 1, max 2 évig szoktak árulni, attól, hogy tovább megy a cég szvsz nem lesz több alkatrész hozzá, sőt, mivel mindenki az új típusokat koncentrál.

Box's don't touch!

(#134153) tibcsi0407 válasza junkpod (#134152) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én pedig havonta, sőt egy időben hetente kaptam a LeEco telefonokra a frissítéseket. Nem keverendő az Elephone támogatással, ami ott ment. A Le 1S még két év után is kapta az új verziókat.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#134154) junkpod válasza tibcsi0407 (#134153) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok, akkor a LeEco ebben is kivétel (volt). De ez nálam nem is volt soha elvárás egy olcso-de-jo telefonnál.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#134155) WOT-H-A-C válasza Ájvé (#134146) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Miben erősebb pl. ? Úgyértem felhasználás szempontjából, ami látszik is? De egyébként emlékeim szerint én is úgy hoztam fel a készülékeket, mint amikkel előre tud lépni. :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#134156) nimfas válasza Ájvé (#134146) üzenetére


nimfas
addikt

Redmi Note 5-öt néztem ki. Tudom hogy még nem jelent meg. 😃
A1 is volt terítéken, de akkora alsó-felső kávát kapott hogy ronda lett. Kép alapján nagyobb a káva mint a Note 4-nél.... Addig elvagyok a Lenovo P70-el, ez még 2sim+SD... Csak kezd érdekes dolgokat csinálni, azért kezdtem el utódot nézni. Nem SOS. Felső limit 70 körül lesz nálam.

Haver Mi5-öt vett, "mert a 600-as chip szar,csak a 800-as." :Y

[ Szerkesztve ]

(#134157) fateless válasza nimfas (#134156) üzenetére


fateless
veterán

Az ilyen gondolkodás generál profitot a csúcskészülékeknél, naná, hogy a gyártók is ezt szajkózzák!

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#134158) tibcsi0407 válasza junkpod (#134154) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hiba. :)

https://utdetailing.hu/

(#134159) Somatom válasza tibcsi0407 (#134153) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kell ettől "hasraesni"? Még az alkalmazásoknál is meg szoktam nézni a changelogot, mielőtt frissítek. Ritkán van olyan, ami számomra előrelépést jelent. A ZP999 -emet kiadták 4.4 -gyel. Kapott két hibajavítós frissítést, és ennyi. De, a ROM -ra rá lehetett fogni, hogy bugmentes. Ami jó, azt nem kell megjavítani. A mai napig működik azzal a 4.4 -gyel. Mivel lettem volna előrébb, ha havonta kapok hozzá himihumi frissítéseket? Erősen reklámszagú ez a frissítősdi. Vagy, azt is jelentheti, hogy képtelenek megoldani a problémákat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134160) tibcsi0407 válasza Somatom (#134159) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az EUI félelmetesen nagy fejlődésen ment keresztül. 007S-től egészen a 023S-ig követtem az utat, amit megtett.
Nem egy Mediatek OEM ROM volt rajta, mint a legtöbb kínai dzsunkán.
Az egész cég lendülete félelmetesen nagy volt, ha nem erőltették volna az amerikai piacra lépést, akkor még f@szául működnének most is. Nagyot akart a szarka..

https://utdetailing.hu/

(#134161) aytukabozs válasza WOT-H-A-C (#134155) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nálunk a felállás ;
Asszony sd801 (mi4),
én. sd625 (rmn4)

Játsszani egyikünk sem játszik,
a napi taskok végrhajtásában én semmi különbséget nem látok.

Szóval elképzelhető hogy az antutu azt mondja sokkal sz*rabb a 801,
én meg azt mondom hogy egyáltalán nem érzem ezt. :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#134162) Somatom válasza tibcsi0407 (#134160) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez a másik, amitől hülyét kapok. Emui, Miui, Zenui, meg Mittudoménmilyenui. Felraksz egy Apexet, vagy Nova -t, meg egy Xposedet, és többre jutsz, mint az összes csodaui -val együttvéve.
Itt van ez a Motorolám. Micsoda support! 6 -tal indult, már 7.1 -nél járunk, és megkapja az Oreo -t is. Fantasztikus! Épp csak ugyanaz az ős régi, 3.x kernel van alatta. Halló, frissítők! Nem tűnik fel, hogy a Linux kernel valahol 4.8 körül jár?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134163) tibcsi0407 válasza Somatom (#134162) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem az EMUI-n 4.x kernel volt a Honor V9-emen, a Oneplus-omon (OxygenOS) pedig 4.4.21 van.
Az UI-ra visszatérve, nem szeretném megérteni az okát, hogy miért skineznek mindannyian, de a fejlődés megkérdőjelezhetetlen volt minden téren verzióról verzióra. Valószínűleg a kínaiaknak ez kell.

https://utdetailing.hu/

(#134164) WOT-H-A-C válasza aytukabozs (#134161) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Még abban sem.vagyok biztos, hogy a 625 sokakl többet gurítana. :N De a lényeg, hogy az s801 már tényleg régi. Viszont volt benne power és mindenre jó volt. A fogyasztás, amiben soklal jobb lehet az S625 szerintem. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#134165) junkpod válasza tibcsi0407 (#134160) üzenetére


junkpod
nagyúr

Épp ezért gondolnám, hogy mivel az eui 23as rom stabil, kiforrott, amíg lehet kapni és nem avul el a hw (sd625 talán jó középkategóriás meg?), addig simán ajánlható lenne.
Nem tudom hányan lehetünk tulajok, de a tipikus annyira nem pörög, hogy azt hiheti a betevedo, hogy nincsenek problémái:) tény, hogy ennyire barkacs-mentes chinaphone-om meg nem volt. Csak egy twrp+fw és megy minden ahogy kell.

Box's don't touch!

(#134166) junkpod válasza Somatom (#134162) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nagyon kevés mobil nincs skinezve, bloatware-ezve, vegyél csak kézbe egy piacvezető márkát:Samu, úgy teli van gyári szrokkal, hogy már telepíteni sincs helyed, ráadásul csicsa-micsa... Ez az eui szép, letisztult próbálkozás, majdnem aosp:) amennyivel több annyival jobb is.

Box's don't touch!

(#134167) Áfogat válasza hackeeeee (#134145) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Szia!

Nincs a képernyő színhőmérséklete átállítva? Akkor szokott ilyet csinálni, ha a melegebb irányba állítod a színhőmérsékletet + felmelegszik a telefon.

(#134168) Ájvé válasza WOT-H-A-C (#134155) üzenetére


Ájvé
veterán

Gyakorlatban csak akkor látnánk ha azonos szoftver (mondjuk 6.0 mert 7.0-át hivatalosan nem is támogatja már az S801) alatt megnéznénk melyik milyen gyors és mennyire jó. Ez nem igen fog megvalósulni. Nekem S800-as (kvázi szinte S801-el azonos) telefonom van és elég döcögős néha. Persze megint sok minden közre játszhat, kevés RAM is, de biztos vagyok benne, hogy a processzor miatt is ez van ( ARM v8 utasítás készület hiánya illetve 64 bites támogatás sincs meg). Igaz hogy S625 csak közép kategóriás, de jóval fejlettebb, több szálon teljesen egyértelmű az előnye, de sokszor még egy szálon is jobb (ez benchmarkok alapján mondom, mint írtam gyakorlati példát nehéz mondani).
Igen, én csak meg akartam jegyezni, hogy azért elég jelentős a különbség köztük, szóval jelentős lenne az előre lépés, én simán cserélném Redmi Note 4-re vagy Mi A1-re a telefonom, újabb és biztos vagyok benne hogy gyorsabb is.

(#134156) nimfas:
Hát ez van, nem tetszik akkor nincs mit tenni. Igen, nagyobb a Redmi Note 4-nél. Ne nagyon számíts rá szerintem, hogy Redmi Note 5-ben lesz 2 SIM+SD, Redmi Note 5A azért kapta meg, mert belépő szint alja és itt a kevés ROM miatt SD kártya nélkül nem sokat ér egy készülék.
Redmi Note 5--ből lesz elvileg S660-as verzió (pletykák voltak eddig róla), az pedig gyorsabb a S820/821-nél is, csak a S835 jobb nála, hiába közép kategória, durván erős lett, talán nem véletlen hogy Mi Note 3-ba is ez került (persze spórolás miatt, de alapvetően hozza a felső kategóriás teljesítményt).

(#134161) aytukabozs:
Akkor neked jól hasít a Mi 4-ed, én nem ezt érzem Mi 3-al. 3GB RAM mondjuk biztos sokat dob a használaton.

[ Szerkesztve ]

(#134169) nimfas válasza Áfogat (#134167) üzenetére


nimfas
addikt

Ez hardveres hiba szerintem... Ha bekapcsolom asszony telojat hidegen is ilyen... Ez már így marad.

(#134168) Ájvé: Ha 4/64-es lesz akkor le tudok mondani az sd-ről. 😉

[ Szerkesztve ]

(#134170) Ájvé válasza nimfas (#134169) üzenetére


Ájvé
veterán

Lesz szerintem, Redmi Note 4-ből is van 4/64-es.

[ Szerkesztve ]

(#134171) tibcsi0407 válasza junkpod (#134165) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megy, számomra a hardveres utánpótlás inkább a probléma. Én nem biztos, hogy kockáztatnám.
Le 1S-en egyébként a legtöbben a 18S-t használják a fórumon, amit én csináltam. Le 2-re nem csináltam, mert azt eladtam mire megtanultam rendesen ROM-ot készíteni. :)
Viszont a Le 1S még itthon van a szekrényben tartaléktelefonnak.
A fordítást is mi csináltuk Keeperv fórumtárssal, aztán lefordítottam még az EUI 5.8-at is, utána pedig Aureel átvette a stringeket tőlem azzal az ígérettel, hogy folytatja, amit elkezdtünk. Ha jól tudom a Le Max 2 tulajok és a Snapdragon-os Le 2 tulajok az Ő ROM-jait előszeretettel használják.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#134172) WOT-H-A-C válasza Ájvé (#134168) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

S800 as K910 em volt. Gyári Vibe sem akadozott CM11 és CM12 sem. (Bár CM12 sokáig bugos volt rajta.) Aztán jött a K920 S801 2K kijelző. Az sem döcögött Gyári Vibe UI és CM11. Pedig itt a kijelző is terhelte rendesen. ( A végére meg is sült a proci :DDD, ez sajnos típus hiba lett, csak lecarta a Lenovo) Most a Zuk Z1 S801 megy és ez szintén nem döcög. Lehet, hogy nem ugyanúgy használjuk a telefonjainkat. Én nem használok millió appot. De van FB meg Messenger meg Injustice 2 és még 3-4 app. Ennyi.. Meg hetente újraindítom. 6.0-ás Nuclearom-ot használok, mert ez volt az egyik legstabilabb. De van már rá Official LOS 7.1.2 is, de nem kísérletezgetek már feleslegesen.

Azért is furcsállom amit írsz, mert én is allergiás vagyok arra, ha valmi döcög meg állandóan bajom van vele. Egyébként nekem is volt MI3 am, kb fél évig és nem voltak ilyan gondjaim vele. :DDD (de az is jó rég volt már :( )

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#134173) viktorhu válasza tibcsi0407 (#134153) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk a P9000-re másfél év után is jött ki szoftver, nekem eddig az egyik legjobb telefonvételem volt. Most épp ez a problémám, hogy nincs már olyan mobil, ami olyan sokat tudna olyan kevés pénzért.

(#134174) tibcsi0407 válasza viktorhu (#134173) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az összes Elephone komoly zsákbamacska. Ha nem egy gyárihibás darabot fogtál ki, akkor egész jó is lehetett.

https://utdetailing.hu/

(#134175) Ájvé válasza WOT-H-A-C (#134172) üzenetére


Ájvé
veterán

Leginkább a Chrome-al van a gond (3 lap fölött már lassulások is lehetnek), legtöbb app jól fut, játékok is mennek bár nem hardver igényes játékokat játszok. Nekem elég sok app van fent, meg sok fájl, sír is időnként hogy kevés a hely (1GB körül már probléma). Némi játék, chrome és néhány app váltogatása után már hajlamos a melegedésre is, bár nem vészes. Talán a MIUI hibája is lehet, mondjuk én szeretem, de sose volt olyan nagyon gyors, néha mikor új verzió jött és friss volt. Próbáltam custom romokat, Ivan féle AOSP nagyon durván gyors volt, csak olyan hibák jöttek elő nálam amit máshol nem is olvastam, valahogy a telefon nem képes stabilan futni MIUI kívül más romon. Na mindegy, így is szeretem, mikor így belassul akkor nyomom az asztalt és memória törlést ezerrel, ilyenkor általában visszaáll, ha nem akkor kap egy újraindítást, az általában segít. LG G3 se volt túl gyors 2K kijelzővel, már a tesztek szerint se, persze lehet optimalitáció kérdése. Az viszont tény hogy elavult és ARM v8 és 64 bit hiánya megmutatkozhat.

(#134176) junkpod válasza tibcsi0407 (#134171) üzenetére


junkpod
nagyúr

Így van ahogy írod, a 23as megy a mobilon. (Köszi mindegyikőtöknek🙂).
Az alkatrész kérdésben úgy tudok egyet érteni ha sk tudsz cserélni. Egyébként nem éri meg foglalkozni vele.
Ha 5ezer az alkatrész 5ezer a munkadíj, ez már a készülék árának 25-30%-a, ha ilyenkor már 1 évnél idősebb akkor már el lehet gondolkodni az új készüléken is.

Box's don't touch!

(#134177) tibcsi0407 válasza junkpod (#134176) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Feltéve, ha még lesznek ilyen jó ár-érték arányúak.

https://utdetailing.hu/

(#134178) jamy1


jamy1
csendes újonc

Sziasztok!

Bocsánat eltűntem miután megjött a Xiaomi Redmi 4X.
Nos mivel balszerencsés vagyok így nem szeretném elkiabálni,de eddig a készülék hozza amit kell. Sőt a barátnőm drágább Huawei P8 Lite-ját veri. Annyira, hogy a barátnőm -aki fenntartásokkal kezeli az ismeretlen dolgokat- elismerte,hogy nagyon aranyos kis készülék és nagyon bejön neki a Redmi 4X.

A problémám csak az,hogy az automata elforgatást csak menüből tudom elérni. Ezt rakhatták volna a wifi,gps, stb. gyors eléréshez a képernyő tetejére. ( Nem tudom jól mondtam-e.)

Játszani abszolút nem játszok vele. A képek hozzák az elvártat olyannyira, hogy nekem a Nexus4-el szemben óriási váltás ez a 13mp és 5mp kamera a készüléken.

Szerintetek lehet rá olyan fóliát kapni ami a lekerekített részt is védi?
Sajna a legtöbb helyen ahol láttam üvegfóliákat ott felvolt tüntetve,hogy a lekerekített részt nem védi....
Ha tudtok olyan linket ahol kapok rá normális üvegfóliát akkor megköszönném. Toknak egyelőre egy egyszerű szilikon tokot kapott ( Ázsia Center). Érdekes,hogy pont a kínaiaknál nem kaptam hozzá se keménytokot se fóliát :D

Szóval minden segítséget elfogadok keménytok és üvegfóliát illetően :) ( Ne horror áron :) )

Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket is!

Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

(#134179) aytukabozs válasza jamy1 (#134178) üzenetére


aytukabozs
addikt

Az értesítési sáv csempéit úgy variálod ahogy akarod.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#134180) peestike válasza jamy1 (#134178) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem csak a full glass fóliák jöttek be. Többi mind levegős volt szélen. Ennek annyi a hátránya, hogy nem tökéletes központos a kivágás felül a kameránál, hangszórónál.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#134181) Nkboy válasza jamy1 (#134178) üzenetére


Nkboy
senior tag

A problémám csak az,hogy az automata elforgatást csak menüből tudom elérni.

Ott van az, tájolás néven fut az opció :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#134182) GIJoe


GIJoe
addikt

nem tudjátok a tinydealre nincs vmi eu posta ? :B

(#134183) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

szerintetek Nomu s30 vagy AGM X1? és miért?

a nomu tényleg nem tudja a gyorstöltést?? :Y

amúgy mi most a javaslat IP68 terén?

- igény 5, de inkább 5,5", 720p, de inkább 1080p,
- fényerő! (napsütésben is látszódjon, mégiscsak outdoor)
- hangerő (minél nagyobb, annál jobb, nem utcazenélni, csak telefonáláskor)
- akku/akku idő (minél nagyobb, annál jobb, lehetőleg >4000mAh)
- gyors töltés!
- OTG (de ezt szinte mindegyik tudja)
- Dual sim (ha külön van az SD az jobb)
- gorilla glassX, vagy legalább is valami
- magnetic, de gyro szenzor is jó ha van
- legalább 3 GB ram
- ha úgy néz ki mint egy telefon, és nem egy űrhajó az előny (no dizájn)
- a fizikai gombokról már lemondtam... :(
- ne kelljen speciális (egyedi, hosszabbított) usb kábel

melyik kínai megbízható? vetem egy oukitel k6000pro-t, de pár hét után kezdett meghalni. nem játszotta le híváskor a hangjelzést, csak recsegett, mintha kontakthibás lenne (máskor nem), bizonyos appokatol hol futtatott, hol nem, néha lefagyott, nem lehetett felvenni, vagy ilyesmik. kísértetiesen emlékeztetett az evolveo q4-re. ez ilyen kínai telefon fícsör? a samsung note 3, note 4 sosem csinált ilyen furmányokat. van olyan gyártó amelyik mentes ezektől az allűröktől?
vízhatlanságban melyik a megbízható? a youtubeon van, amelyik beázik.

am IP64 ide, IP64 ode, a K6000 belepottyant a kádba, de 3 mp is sok volt neki. egyszer kérdeztem itt, h van-e tapasztalat, mit enged meg az IP64. most már van. semmit.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134184) viktorhu válasza Wolfskin (#134183) üzenetére


viktorhu
veterán

"am IP64 ide, IP64 ode, a K6000 belepottyant a kádba, de 3 mp is sok volt neki. egyszer kérdeztem itt, h van-e tapasztalat, mit enged meg az IP64. most már van. semmit."

Ezt kipróbálás meg kérdezés nélkül is megtudtad volna egy kis google kereséssel. Mármint nem azt, hogy semmit, hanem hogy az IP64 nem jelöl vízállóságot, főleg nem kádba dobálósat. A 6 a por elleni védelmet jelenti, a második számjegy meg azt, hogy ha mosogatáskor ráfröccsen egy kis víz, azt kibírja.

(#134185) IldiH válasza Wolfskin (#134183) üzenetére


IldiH
aktív tag

K6000 Prom van, hibátlan, és csak cseppálló, de azt tudja. Túrázom vele, esőben is használom, bírja. Sajnos kifogtál egy hibás darabot.
A listádra javasolnám még a Blackview BV8000 Prot (ha jól emlékszem a nevére), bár most nem tudom megnézni, hogy minden kérésednek megfelel-e. A 6000-es topikjában már írt ilyen tulajdonos.
Szerintem a BV mérföldekkel veri az Evolveót ...

(#134186) aytukabozs válasza Wolfskin (#134183) üzenetére


aytukabozs
addikt

"ez ilyen kínai telefon fícsör? "

Megveszed egy ~1.5 éves brand telefonját (akik előtte jóeséllyel klóngyártással foglalkoztak), és aztán annak a hibáiból arra jutsz hogy a kínai telefonok szarok?
Nem hinném hogy jó a logikád.

A Nomu-agm kérdéssel keresd Rawulf kollegát, tavaly nagyon beleásta magát a rugged telefonokba, lehet hogy tud ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#134187) Wolfskin válasza IldiH (#134185) üzenetére


Wolfskin
őstag

A BV8000 Prot néztem, kb mindent tud, de a 5,5" árában csak 5"
Akkor meg már majdnem a feléért veszek inkább AGM A8-t vagy Nomu S10 prot-t. A felbontás nem ér meg annyit nekem. Akkor az AGM A8 vagy Nomu S10Pro jobban megéri.
persze kérdés, melyik kínai gyártó számít tradicionálisan jónak... (Ulefon, Oukitel, mind kínál ilyen telefont)

Az IP64 tezset nem volt szándékos, de azért a régi, ebből a szempontból "minősíthetetlen" telefonokat elég volt pár napig szárítgatni és mentek tovább, azért ennyit igazán megtehetett volna legalább az adatokat lementsem róla. egyébként leszedtem a hátulját, h jobban kiszáradjon, ha valakit érdekel mi van belül, teszek fel képeket.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134188) IldiH válasza Wolfskin (#134187) üzenetére


IldiH
aktív tag

Ezzel úgy vagyok, mint a kedvenc ételekkel: nem akarom tudni, hogy mi van benne :DDD

(#134189) Wolfskin válasza IldiH (#134188) üzenetére


Wolfskin
őstag

te sosem szedted szét a sírós babádat, vagy az első zsebrádiód, hogy "mi van benne?" csak a kisfiúk ilyenek...? én amit lehet, szétszedek azóta is :D egyszer telátam is a neten ilyen blogot, ahova az emberek mindenféle kütyüket feltesznek, amiket haláluk után felboncolnak, egértől rádión át konyhai gépekig, és kielemzik, mennyire jó a konstrukció. meg hogy mi van benne..

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#134190) zizol válasza Wolfskin (#134183) üzenetére


zizol
aktív tag

Nem trollkodni akarok, de Samsung S8+
És hozzá egy jó tok.

Üdv, zizol

(#134191) Rawulf válasza aytukabozs (#134186) üzenetére


Rawulf
őstag

Pár hete, ahogy néztem a középkategóriás(nak csúfolt alsókategóriás) hongkongi telefonokat, gyakorlatilag már mindegyik (el***vult és) csakis MTK chipes telefonokat gyárt. A Nomuhoz képest az AGM előnye, hogy a nemzetközi verziós telefonjukat Shenzhenben is meg lehet kapni, ezért mivel nem kell átmenni érte Hongkongba, összességében konfig/ár/szállítás alapján előnyben vannak (hiába kisebb az áfa Hongkongban) és az AGM következetesen kitart a Qualcomm mellett. Hozzávetőleg 4 jüanért el tudok metrózni itt Shenzhenben oda-vissza egy helyi nagykerbe, ahol gyakorlatilag ugyanannyiért a kezembe adják a telefont, mintha közvetlenül az AGM-től venném a város szélén. Szóval attól függetlenül, hogy egy putrinak néz ki a gyár területe és az AGM főnökéhez képest Steve Jobs egy kenyérre kenhető, vajszívű Teréz Anya volt... és a magyar lokalizáció eléggé hiányos (de mivel kiválasztható a magyar nyelv, ezért a Google Play és az azon keresztül telepített programok is tudni fogják a magyar nyelvet) és sajátságosan fogják fel ők is a szoftveres támogatást, de el kell ismernem, hogy a Nomu-nál egy fokkal feljebb van az AGM (árban is persze).
Ettől függetlenül meg kell jegyeznem, hogy amikor egy fórumtársunk hozzám fordult Nomu garanciális probléma ügyében, akkor a hongkongi Nomu-val tudtam egyeztetni, hogy a webshop ne tudjon kibújni a garanciális kötelezettsége alól.
Az AGM A8-ból pedig már van High Edition is, több rammal és háttértárral is.

Persze én jól elvagyok a Conquest S8 2017 telefonnal továbbra is és ha félre tudom tenni az eddigi tüskéket az AGM-mel szemben, akkor simán bevállalnék most egy AGM X2 telefont is akár, ha nem a Conquest mellett döntöttem volna annó...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#134192) Jqwertyz válasza WOT-H-A-C (#134126) üzenetére


Jqwertyz
csendes tag

Jol latom, hogy mintha megtorpant volna a telefonok fejlesztese? Vagy csak nem latok a szinfalak moge? A masfel eves z1em 3/64 gigas volt, most ugyanabban az arkategoriaban 4/64 gigasak vannak kicsit takarekosabb procikkal. Vagy mostmar csak az szamit fejlesztesnek, hogy meg tobb kamerat belepakolnak a "telefonokba"?

Arvizturotukorfurogep

(#134193) Zeki válasza Jqwertyz (#134192) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miután már erősebb egy 2 havi fizetésbe kerülő teló mint egy szintén annyiba kerülő laptop, így már nem nagyon mit hova.
Akkuban nincs technológiai áttörés.
Megjelenítőben sem.
Tehát marad a meglévőből minél többet/erősebbet/nagyobbat bele, és minél nagyobb készülék legyen.

(#134194) WOT-H-A-C válasza Jqwertyz (#134192) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nagyjából.. Ugye a Z1 2013 as. Fejlődtek a processzorok, több RAM , nagyobb tárhely, dupla lencsék, van jack/nincs jack, lekerekített kijelzők, Galileo műholdak, kicsivel több B20 kb. amit zeki mondott. Igazából sehol sem látok óriási/egetrengető áttörést. :N Én spec nem is számítok semmire sem. :N Legalábbis egyenlőre biztos nem.

Szerk: Ott a moduláris LG , de az zsákutca volt.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#134195) Zeki válasza WOT-H-A-C (#134194) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem hogy áttörés nincs, de folyamatos drágulást látok.

(#134196) Jqwertyz válasza WOT-H-A-C (#134194) üzenetére


Jqwertyz
csendes tag

A ket telefon (note4, mi a1) kozott en csak a kameraban es az usb-ben latok kulonbseget. Meg az arban. Ha nekem nem kell a csillivilli kamera es a sima usb (nem ctype) is megfelel, akkor gondolom ha csak ezt nezem a note 4 a jobb valasztas? (Persze pont az nincs raktaron :/ )
Melyiknek megbizhatobb a gps-e? (Leirasban a zuknak es a homtomnak is ugyanazok a gps parameterei megis eg es fold a ketto)
Mindketton miui van? Mert csak az egyiknel irjak. Barmelyiknek van koze stock androidhoz? Melyiken foglal kisebb helyet a rendszer? Vagy van ertelmesebben elosztva a hasznalhato hely? Nekem a zuk 54 gigaja eleg hatareset volt, viszont mindket sim slot kartyanak kell, nem tudok sdt hasznalni.
Az oprendszerben latok meg kulonbseget. Erdemes ezt a kulonbseget figyelembe venni? Vagy ugyis jon ra frissites (amivel megszivatnak, mint a zuknal ;) )?
Koszi!
Szerk: vaksi vagyok, az akuban is van kulonbseg. Melyik birja tovabb? Mert csak az egyiknel irtak ertheto parametereket :)
Jut meg eszembe: fenyereje melyiknek erosebb?

[ Szerkesztve ]

Arvizturotukorfurogep

(#134197) dlaj válasza GIJoe (#134182) üzenetére


dlaj
őstag

Fél éve, mikor utoljára onnan rendeltem, még volt EU Express. De most néztem, hogy már nem opció!
A GearBest-nek viszont van EU Registered. Frankón működik, nekem 2 hét alatt jött meg onnan telefon. A DPD szállította.

(#134198) GIJoe válasza dlaj (#134197) üzenetére


GIJoe
addikt

kár pedig van az az olcsó ZTE telefonjuk...stb

(#134199) paolinho válasza tibcsi0407 (#134177) üzenetére


paolinho
őstag

Noha egyáltalán nem vitatom, hogy igazad van, de én is osztom junkpod kolléga véleményét. Én ez év februárban vettem egy LeEco Le Pro 3-ast. Túlzás nélkül állítom, hogy (saját igényeim szerint) eddig ez életem legjobb telefonja. Mondom ezt úgy, hogy elsők között vettem anno egy OP5-öst, amit közel 2 hét teszt után inkább visszaküldtem, és a LeEco mellett maradtam. Nem éreztem a két készülék között azt a különbséget, ami 50e Ft-ot (vagy ma már inkább többet is) megért volna. Nem akarom részletezni az okokat, mert senkit nem szeretnék megbántani, aki az OP5-tel elégedett, hiszen az egy igazán jó készülék.
De visszatérve a LeEco-ra, jelenleg a bb72-féle 23S gyári rommal használom, amiben köszönhetően többek között Neked hibátlan a magyar nyelvű opció.
Sajnos nyár elején bringázás közben kicsúszott a zsebemből, melynek következtében elrepedt a képernyő. Ezt hozzávetőleg 8e-ért tudtam orvosolni az Aliról egy eredeti LCD beszerzésével, amit magam ki is tudtam cserélni. Én úgy gondolom, hogy az alkatrész kérdés lehet, fontos szempont, de olvasgatva itt a fórumot, az általam (saját hibám okán) is cserére szoruló LCD-n kívül legfeljebb az USB csati port szokott még elfáradni más telefonokon. Ezt ehhez a típushoz is kapni még, bár nálam patent szorosan megy be a kábelvég a mai napig. Én általában 1-2 évig használok egy telefont, de szerintem, ha e két hardver elemen kívül sok minden mást is cserélni kellene ennyi idő alatt, akkor azt a telefont jobb elfelejteni.
Én is sajnálom, ami a céggel történik, de ettől még az eddig gyártott termékei minőségi készülékek, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.
Viszont hagy kérdezzelek már meg, hogy az általad is említettet LeEco.Re-n felbukkant egy Full Multi Pro3-026s rom By tora33 a készülékhez. Szóval érdemes erre frissíteni a jelenlegi 023S-t? Vagy ha Neked nem, esetleg másnak van vele valamilyen tapasztalata?
Köszi előre is!

(#134200) WOT-H-A-C válasza Jqwertyz (#134196) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Összekeversz engem a kimovillal. :DDD A specifikációs eltérések tanulmányozásához használj valami ilyesmi oldalt. A MI A1 "stock" droidot futtat alapból. Ez a "kölönlegessége" , mint annó a Z1-nek a gyári CyanogenOS volt. Ezt nevezhetjük előnynek, de ízlések és pofonok. Nem néztem utána, de szerintem a Redminek is lesz/van már ilyesmi, ha a 3-ból indulok ki. Innen meg már csak a tulajon múlik, hogy mit használ.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.