Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133601) tthom válasza Secretknight (#133598) üzenetére


tthom
senior tag

Igen, P25-nek írták, de tesztek szerint csak P20 van benne, ha jól olvastam.

(#133602) tthom


tthom
senior tag

A banggood-os Priority Direct Mail-is tuti EUs? Nem találtam külön feltüntetve..

(#133603) sharp4 válasza Secretknight (#133594) üzenetére


sharp4
őstag

Ez áfa mentes posta?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#133604) Atomgeszi válasza sharp4 (#133603) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A priority lane tuti az, azzal jött nekem a robotporszívó. 12 nap alatt tréfamentesen.

(#133605) Secretknight válasza sharp4 (#133603) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Tuti!Áfamentes,illetve nem te fizetetd!

(#133606) Secretknight válasza tthom (#133601) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Na,azért ,ha P20 ,akkor is,40-ért nem jó vétel?

(#133607) tthom válasza Secretknight (#133606) üzenetére


tthom
senior tag

Nem mondtam, hogy nem jó vétel, csak pontosítottam. :)

(#133608) sharp4 válasza Atomgeszi (#133604) üzenetére


sharp4
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#133609) Secretknight válasza tthom (#133607) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Rendben,egyébként a doogee-nál vergődtek a szakértők hogy p20 vagy p25.De ahogy én tudom a p20 max 2,3 -on pörög, míg pl. az enyémben 2,39-2,49 -et olvastam ki.
A proc jelölés sem egyértelmű. CH vagy V vagy T.
Persze ,lehet hogy egyikben p20 van ,míg a másikba p25-öt raktak...

(#133610) tthom válasza Secretknight (#133609) üzenetére


tthom
senior tag

Gondolom amit épp találnak a polcon. :DD

(#133611) Zeki válasza tthom (#133610) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem vicc, lehet.

(#133612) nyisziati


nyisziati
veterán

Picit úgy érzem, elitisták lettünk. Pedig 2-3 éve a két kezünket összetettük volna, ha egy Doogee Mix szintű telefont 60-ért megkapunk... :U

(#133613) Secretknight válasza nyisziati (#133612) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Hát igen,elképesztő módon fejlődik ez a dolog...és ezen belül a kínai telefongyártók.Mérföldekkel jobb telefonokat gyártanak mint 3 éve.És itt mindenre gondolok.Annak idején rengeteg kompromisszumot kellett kötni a használatukhoz.A minőség óriásit javult,szerintem.Egy leegou vagy doogee is rengeteget fejlődött.Szerintem.

(#133614) Ájvé válasza jamy1 (#133587) üzenetére


Ájvé
veterán

Puremobiletól lehet nem venném.
Redmi 4A az jóval gyengébb a Redmi 4X-től minden téren.
Redmi 4A Pro 32GB ROM-al van szerelve ez a különbség a sima 4A-hoz képest. Redmi 4X meg sokban különbözik, én ezt ajánlanám, eustockon 40k csak az ára, annyiért nagyon megéri. Puremobileon is 39k a Redmi 4A Pro, ehhez képest a 4X 40-ért bőven megéri.

(#133615) jamy1 válasza Ájvé (#133614) üzenetére


jamy1
csendes újonc

Ugyaninnen nèztem a Redmi 4X-et.
Ez sokkal bizalomkeltőbb,mint a Doogee Mix.
Doogee-val kicsit bizalmatlan vagyok,már majdnem megvettem haverom F7-jèt 27e-èrt,de a kijelzője enyhèn szivárványos volt :/

A Xaomi Redmi sorozatából mèg semmi rosszat nem olvastam idáig.

Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

(#133616) Secretknight válasza jamy1 (#133615) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Xiaomi azért minőséget ad ,más kategória ,"A" brandes gyártó. a doogee nem az.Ez tény.Az F széria nem túl jól sikerült a doogee-nak,mint oly sok más készüléke sem,azt én sem ajánlanám.Jelenleg a doogee-tól a mix-et ,míg a xiaomi-tól szinte az összessel nem nyúlnál mellé.De ez csak az én véleményem.

(#133617) Ájvé válasza jamy1 (#133615) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért Redmi Note 4 kijelzőjéről olvasni negatívumot (pixel hibák), Redmi 4X kijelzője meg betekintési szögben nem a legjobb, de szerintem ilyen áron ez még elfogadható.
Doogee nem tartozik az élvonalbeli kínai gyártók közé és ez meg is látszik sokszor a minőségen, szóval nem árt utána járni vétel előtt (bár én minden esetben ezt teszem vásárlás előtt).

(#133618) Donki Hóte válasza jamy1 (#133615) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Xaomi Redmi sorozatából mèg semmi rosszat nem olvastam idáig.

Barátnőmnek van egy Redmi 3S készüléke, többet volt szervizben, mint használatban. Most is szervizben van :O

Szóval a Xiaomi Redmi minősége sem jobb, mint az átlaggyártók átlagtermékeinek a minősége.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133619) Ájvé válasza Donki Hóte (#133618) üzenetére


Ájvé
veterán

Nálunk megfordult vagy 6-8 Xiaomi készülék a családban és nem volt rájuk panasz. Szóval a te eseted nem általános, alapvetően elég jó minőséget képvisel a Xiaomi, nyilván vannak hibás darabok, de felveszi a versenyt a nagy gyártókkal (hiszen a Xiaomi is közéjük tartozik globális eladások terén).

(#133620) citkar válasza Donki Hóte (#133618) üzenetére


citkar
addikt

Az ismerőseim között (meg saját magamat is beleszámolva) 5-6 Xiaomi volt/van használatban. Ezek közül egyet kellett egy alkalommal szervizeltetni (külföldön), majd továbbra is jól működött és mind működik is rendben.
Persze lehetnek problémás darabok, de pl a te esetedben felmerül bennem a szervíz hozzá nem értése is (lehet ez utóbbi butaság, csak egy gondolat).

[ Szerkesztve ]

(#133621) jamy1 válasza Donki Hóte (#133618) üzenetére


jamy1
csendes újonc

Mèg vèletlenül sem akarok márka háborút kirobbantani, inkább úgy fogalmaznèk,hogy százalèkban kifejezve a Doogee,Lenovo stb. kèszülèkeinek kb.50%-ban fikázzák szidják másik 50% imádja. Xiaomiról meg elvètve vagy a felhasználók kb.10%-ától hallom,hogy valami baja lett volna a telefonjával.

Általánosságban kijelenteni semmit nem lehet.
Nem is szoktam általánosítani. Pont emiatt,mert mindig van egy szűk keresztmetszet vagy mindig vannak kivètelek.

Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

(#133622) Atomgeszi válasza Donki Hóte (#133618) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A Redmi 3S-el haveromnak is baja volt, folyton csak 2G-n lógott, nem ment vissza se H+, se 4G hálózatra...

Viszont a többi redmivel én sem tudok semmilyen más problémát.

(#133623) nyisziati válasza Atomgeszi (#133622) üzenetére


nyisziati
veterán

Sógornőmnek is problémái vannak a 3s-sel.
A Facebook csoportban is arra a típusra jött a legtöbb panasz.

(#133624) nyisziati


nyisziati
veterán

Aki Redmi Note 4 4/64-re vár, annak fontos infó:

(#133625) Rawulf


Rawulf
őstag

Hát skacok. Ez az új Xiaomi Mix2 egészen impozáns. Egy rakás LTE szabványt kezel (B20-at is) a hivatalos leírás szerint:
https://www.mi.com/mix2/specs/

"Please state the nature of the medical emergency."

(#133626) Donki Hóte válasza citkar (#133620) üzenetére


Donki Hóte
veterán

a te esetedben felmerül bennem a szervíz hozzá nem értése is

A xiaomishop.hu szervizében van a telefon, ez legrosszabb esetben is második legjobb xiaomi szerviz Budapesten, ha a wayteq szervizét tekintjük a legjobbnak.

Egyébként eszemben sem volt márkaháborút kirobbantani, csak jelezni szerettem volna, hogy egyik márka sem tökéletes.

Az én privát véleményem szerint jó a xiaomi (nekem egy Note2 a mai napig tökéletesen működik), pont ezért vettünk a barátnőmnek is egy Redmi 3S-t. Na, az a példány viszont vacak lett, a barátnőm hallani se akar az életben többet a Xiaomiról.

Ezért visszatértünk a Samsunghoz...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133627) Secretknight válasza Donki Hóte (#133626) üzenetére


Secretknight
aktív tag

ez király:
"VODKA connecting people" :C

(#133628) Viktor0610 válasza Rawulf (#133625) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majd akkor szólj, lécci, ha 5 collal, SD625-tel, olcsóbban kiadnak egy hasonló készüléket. :D
Tetszik a bezelless design, de nincs szükségem sem ekkora kijelzőre, sem ilyen erős hardverre és nem is költenék ennyit készülékre sem. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#133629) Rawulf válasza Viktor0610 (#133628) üzenetére


Rawulf
őstag

Igaz nem snapis, de itt az utcákon több helyen is ki van plakátolva a Huawei Nova 2.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#133630) citkar válasza Donki Hóte (#133626) üzenetére


citkar
addikt

Persze, minden gyártónal előfordulhat rossz példány. Samsunggal voltak vegyes tapasztalataim.
A Xiaomishop szervizét nem ismerem (a Wayteq-kel rossz tapasztaletom volt, de hát lehet csak velem történik ilyen). A magyar szervizekkel alapvetően nem votl jó tapasztalatom (kivéve extra/különleges garancia esetében). Régen teelfonnal jártam így, hogy nem tudták megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#133631) tthom válasza Rawulf (#133629) üzenetére


tthom
senior tag

Amennyire néztem nem nagy előrelépés. Kapott 4gb ramot, de a proc kb. ugyanazt tudja.

(#133632) Ájvé válasza tthom (#133631) üzenetére


Ájvé
veterán

Dupla ROM sem elhanyagolható, SoC meg saját gyártású Kirin lett ami hasonló teljesítményben a Snapdragon 625-höz ahogy írtad (mondjuk GPU lehet gyengébb egy kicsit).

(#133633) tthom válasza Ájvé (#133632) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, főleg, hogy kevés az ekkora méretű készülék, de azért vártam volna egy nagyobb ugrást a prociban.

(#133634) Rawulf válasza tthom (#133633) üzenetére


Rawulf
őstag

Egyre inkább kiváltják ezek a phabletek a tabletet (és sokaknál még a laptopot és asztali gépet is), így ha a gyártók azt látják, hogy inkább azt venné a nép, akkor még az 5" is fehér holló lesz (mint a 4.7" most).

"Please state the nature of the medical emergency."

(#133635) nyisziati válasza Rawulf (#133634) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, már én is azon filózom, elég lesz-e következőnek az 5,7-5,8 coll, nem kell-e 6 vagy 6,44... :DDD

(#133636) tthom válasza Rawulf (#133634) üzenetére


tthom
senior tag

Naja, de még arra nem jöttem rá, hogy jó-jó az 5.5-6", de miként hordják az emberek? Ősszel-télen még oké, nagy kabátzseb, de nyáron? :)

(#133637) jamy1


jamy1
csendes újonc

Itt egy friss videó a Redmi 4 X-ről:
[link]

03:35-nél felhívják egy hardveres bugra a figyelmet. Ezzel találkozott már valaki?
Eustockra ráírtam,hogy cserélik-e automatikusan a készüléket, ha kifognék egy hibás darabot.

Emagon találtam egy Xiaomi Redmi 4A Pro-t 41990 Ft-ért 2 év garanciával.
Eustockon a Redmi 4X 39990 Ft.

Melyik érné meg jobban szerintetek?
Maradjak a 4X-nél és rendeljem megfelé és üljek le a picsámra? :) :DDD

Budapesten hol tudnék pl. a 4X-re szuper tokot venni és üvegfóliát?
Én egy elejtős csávó vagyok :D Szeretném ezt a szerencsétlen telefont biztonságban tudni.

Ezek az Eustockos ipaky tokok jók?
[link]

Semmiképpen sem szeretnék kinyithatós tokot.

Köszönöm az eddigi és a további válaszokat is!

Üdv Srácok !

Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

(#133638) Atomgeszi válasza tthom (#133636) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálam, ha nem tudom 1 kézzel biztonságosan fogni, akkor már ki is esett a választási lehetőségből a telefon. Az 5.5" sajnos pont ekkora méret, amit már nem merek/tudok egy kézzel magabiztosan fogni. Az meg teljességgel lehetetlen, hogy elérjem mind a 4 sarkát.

(#133639) Atomgeszi válasza jamy1 (#133637) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Redmi 4X egyértelmű. Ipaky tokok jók.

(#133640) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Az alábbi teló nagyon gagyi 138 usd-ért?

OUKITEL K3 :

4G Phablet 5.5 inch Android 7.0 MTK6750T Octa Core 1.5GHz 4GB RAM 64GB ROM 6000mAh Battery Four Cameras Fingerprint Scanner
Main Features:
Display: 5.5 inch, 1920 x 1080 pixels FHD screen
CPU: MTK6750T Octa Core 1.5GHz
System: Android 7.0
Camera: 13.0MP + 0.3MP ( SW 16.0MP + 2.0MP ) rear camera + 13.0MP + 0.3MP ( SW 16.0MP + 2.0MP ) front camera
Sensor: Ambient Light Sensor, Gravity Sensor, Proximity Sensor
SIM Card: dual SIM dual standby, 1 Nano SIM Card + 1 Nano SIM Card or 1 Nano SIM Card + 1 TF Card
Feature: GPS, A-GPS
Bluetooth: 4.1
Network:
GSM 850/900/1800/1900MHz
WCDMA 900/2100MHz
FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz

(#133641) csongi válasza nimfas (#133640) üzenetére


csongi
veterán

Haat...
Osszessegeben az oukitel nem rossz, de valahogy nem talaljak meg a kozep utatat.
A stock android miatt a kamera kepek mindig gyengek. Az 1cm vastagsag mar 5.5" on. sok.
A hatlap eleg felre sikerult, plasztik, hepe hupas es zongora lakk muanyag.
Illetve it van meg a T jelolesu MTK. Nekem volt T jelu SOC-m, szerintem ezekre adjak ki a legkevesebb FW-t, es keves ezkozt szerelnek vele, es emiatt nem igazan lesz portolt rom sem.
Amugy a minoseggel nem nagyon van gond, de fullentenek ok is, nalam a kijelzo vedelme bukott meg.
Bar lehet ezt is hamisitjak.

(#133642) salaud válasza nimfas (#133640) üzenetére


salaud
aktív tag

Nekem egy Oukitel K6000 Pro-m van, én tökéletesen elégedett vagyok vele. Gyári rendszert használok rajta, a fényképezője pedig gyári kamerával ezt tudja:[kép].
Ha nem lennék tökéletesen elégedett a mostanival, folyna a nyálam a K3 után. Igazából így is folyik :D
A rom-okkal kapcsolatban meg annyit, a K6000 Pro 6.0-ával jött, amit rendszeresen frissítettek, majd kijött rá a 7.0 is. Amihez szintén jött OTA frissítés. Szerintem nyugodtan megveheted.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133643) csongi válasza salaud (#133642) üzenetére


csongi
veterán

Az U7plust is frissitettek, es talan ha jol tudom a k4000et is.
Ezek szerint nem hanyagoljak el, legalabbis egy verzio frissitest megcsinalnak.
:) Figyelgetem a gyartot, ha ugyesen lavirozik siman feljohet a B brand tetejere, vagy beugorhat egyes keszulekekkel a A brand belepo szintjere. Igazabol egy kicsit kellene ossze gyurni a pozitiv ertekeket es kesz is. Remelem meglepik es lesz best buy vetelu keszulekuk.
Szurkolok nekik. Ne kovessek a THL utjat.

(#133644) iMaverick


iMaverick
addikt

Ha már frissítés... Ilyen jött fel másnak is?

Pár éve már kínai telefonom, de ez még sosem akart frissülni. :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#133645) tibcsi0407 válasza iMaverick (#133644) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Semmi, csak új trojant küldenek. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#133646) iMaverick válasza csongi (#133643) üzenetére


iMaverick
addikt

K4000 alatt gondolom a Plus változatot érted. A mostani Ulefon Tiger előtt nagyon szemeztem a K4000 +-szal, de mégis a Tiger jött be jobban. Viszont nézegettem egy ideig a frissítéseket, de most megint ránézve, a Needrom-ra, még mindig 6.0-nál tart.

(#133645) tibcsi0407: akkor megnyugodtam! ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#133647) Rawulf válasza tthom (#133636) üzenetére


Rawulf
őstag

Ez most költői kérdés volt?
A válasz: le sem teszik... zebrán, tömegközlekedésen, motoron... végig ott tartják a kezükben. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#133648) csongi válasza iMaverick (#133646) üzenetére


csongi
veterán

K4000 Pro.
Ha jól emlékszem 5,1-el jött ki és 6,0 lett a vége.
Valami 70-80 dodó között kaptam meg :) Szerintem a mai napig megy.

(#133649) Rawulf válasza csongi (#133643) üzenetére


Rawulf
őstag

Szerintem áldatlan állapot, hogy még mindig több nagyobb gyártó sem akar még 1 évig sem szoftveres támogatást adni, pedig az lenne a normális, mint a Xiaomi-nál, hogy havonta frissítenek legalább 1-2 évig.
Persze "szerintük" az ember max. 1 évre vegyen telefont.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#133650) Donki Hóte válasza tthom (#133636) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem egy 5,7-es van és általában az ingem felsőzsebében hordom, vagy ha zakó van rajtam, akkor a zakó belsőzsebében.

Ha az inged felső zsebében hordod, akkor meg kell szokni, hogy ne hajolj előre nagy lendülettel, mert akkor kiesik a telefon.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.