Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134801) zsoltzsolt válasza trebrona (#134799) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szar a Telekom oldala, mint mindig. Ennél több dual simes készüléket forgalmaznak. Pl. Motorola Moto Z, igaz ez náluk már mint kifutó modell szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#134802) atee_13


atee_13
őstag

Axon 7 kuponnal 230 dollárért B20 as mennyire best buy?

(#134803) Graphics válasza atee_13 (#134802) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó cucc, novinyulnak van, neki bejött

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#134804) atee_13 válasza Graphics (#134803) üzenetére


atee_13
őstag

Egy turnus már lefutott belőle és sajna későn vettem észre, h megint bedobnák lehet rástartolnék

(#134805) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Melyik dual sim-es, max 5,5 inch képátlójú, B20-as, belföldi forgalmazásban beszerezhető telefon rendelkezik a legjobb fotós képességekkel?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#134806) Graphics válasza kmarci25 (#134805) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ár mondjuk elég fontos tényező a kérdéskörben.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#134807) kmarci25 válasza Graphics (#134806) üzenetére


kmarci25
veterán

Direkt kérdeztem egyelőre ár nélkül. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#134808) Graphics válasza kmarci25 (#134807) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Huawei P9-P10 , valamelyik Honor a sok közül esetleg. Honor 8 Pro

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#134809) kmarci25 válasza Graphics (#134808) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, köszönöm. :R Akkor nem jártam messze a valóságtól, kb én is ezekre gondoltam, leszámítva a honort.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#134810) Ájvé válasza kmarci25 (#134805) üzenetére


Ájvé
veterán

HTC U11

(#134811) kmarci25 válasza Ájvé (#134810) üzenetére


kmarci25
veterán

Húhh, ez azért már a húzósabb :B , de köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#134812) Ájvé válasza kmarci25 (#134811) üzenetére


Ájvé
veterán

Ár nélkül kérdezted, akkor ez nyer. Oneplus 5T se lehet rossz még, itt van pár teszt fotó, bár ez egy elég korai próba csak, nincs még róla teszt. Holnaptól lesz kapható 500€.

(#134813) tibcsi0407 válasza Graphics (#134808) üzenetére


tibcsi0407
félisten

+1 a Huawei cuccokra, vagy a Oneplus 5T. :)

https://utdetailing.hu/

(#134814) kmarci25 válasza Ájvé (#134812) üzenetére


kmarci25
veterán

:DDD Ez a OnePlus kapható lesz itthon is vajon?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#134815) WOT-H-A-C válasza kmarci25 (#134814) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem nagyon, de hivatalos oldalon igen. Szállítanak ide is.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#134816) KamuMazsola válasza kmarci25 (#134807) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ár nélkül, a Samsung új telója is dualsim, ha nem szolgáltatótól veszed. Asszem S8+, vagy mifene.

Üdv.: KamuMazsola

(#134817) Ájvé válasza KamuMazsola (#134816) üzenetére


Ájvé
veterán

Olyat keres amit itthon is forgalmaznak hivatalosan, én úgy láttam itthon single SIM van és ázsiai modell a dual. Egyébként ha HTC U11 drága akkor S8+ meg olcsó lesz.

(#134818) KamuMazsola válasza Ájvé (#134817) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én mintha azt olvastam volna a telefon bemutató cikkében, hogy itthon a nem szolgáltatótól történő vásárláskor olyat adnak, pl MM, edigital, etc. Bocs, ha tévedek, de nem olvastam tüzetesen a cikket, mert a több mint háromszázezres ár miatt nem nagyon érdekelt.

Szerk : Ár nélkül kérdezte, azt hittem van is rá.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#134819) Somatom válasza KamuMazsola (#134816) üzenetére


Somatom
veterán

Nem, az a Note 8, és a Telekom új készlete már dual SIM -es. Listaáron potom 290 rugóért hozzá lehet jutni. Szinte best buy! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134820) vizimento


vizimento
senior tag

Milyen telót tudnátok ajánlani nekem leginkább Gearbestről?
Amit mindenképp tudnia kéne:
- Normál minőségű fotó (Jiayu S3 szint felett)
- Minimum 3Gb RAM
- 5,5col kijelző
- dual sim + microSD bővíthetőség
- b20
- 150USD alatt

Pl ezek menniyre jó vételek?
Ulefone Mix 4G Phablet
LEAGOO KIICAA MIX 4G Phablet

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#134821) Graphics válasza vizimento (#134820) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha szeretsz kísérletezni veheted őket...

Amúgy meg Redmi Note 4 3/32-es 48 ezer itthoni garival

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#134822) hari73f válasza vizimento (#134820) üzenetére


hari73f
aktív tag

Kiicaa Mix:

szép FHD kijelző, nagyon jó fényerő,
kompakt méret
rootolható, reklámszűrés működik

DE: nincs fénymérő.. nincs automata fényerő :N
akku gyorsan merül

[ Szerkesztve ]

(#134823) tibcsi0407 válasza hari73f (#134822) üzenetére


tibcsi0407
félisten

DE: nincs fénymérő.. nincs automata fényerő :N

Ezt hogy a francba hozták össze? MTK engineering módban sincs nyoma?

https://utdetailing.hu/

(#134824) RVR400 válasza tibcsi0407 (#134823) üzenetére


RVR400
veterán

"A minimális felső kávának azonban ára van. Nincs a készüléken értesítési LED, közelségérzékelő, valamint fényérzékelő sem, a beszédhangszóró pedig a felső élre került. Hogy ezek mit jelentenek a mindennapi használat során, arra még visszatérek a tesztben, most viszont maradjunk a kinézetnél."

Forrás

(#134825) ther


ther
aktív tag

Sziasztok,
A párom Redmi 4a telefonjával kapcsolatban lenne egy kis probléma, hátha ti tudtok segíteni. Külföldön élünk, Sim1 slot T-mobile HU, Sim2 helyi Vodas kártya. Ha 2.ra van belőve a mobilnet használata, akkor a Ts Sim kártya csak 2g-s hálózatokat lat, miért? Az itteni T-s partner szolgáltató csak 3g-s hálózatot szolgáltat. A fura, hogy eddig működött normálisan, legutóbb miután visszajottunk MOról, azóta nem megy.

Nekem egy ugyanilyen setuppal van egy Redmi 4Xem, ott minden akadálymentesen megy, a T-s kartya latja a 3G-s halozatokat is (4G-t nem, mivel a helyi voda hasznalja azt)

Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehetne visszahozni a korábbi működő állapotot?

Köszi előre is, ha van valakinek valami ötlete. :)

Aálírás

(#134826) tibcsi0407 válasza RVR400 (#134824) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a baromság. Mintha alulra nem fért volna el. :D Ok, hogy a kezed kitakarhatja, de akkor is tud mérni fényt. -.-
Köszi a forrást. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#134827) arfer válasza tibcsi0407 (#134826) üzenetére


arfer
aktív tag

Nálam volt egy VKWorld Mix Plus, az is ilyen vékonykávás teló. Elixir, Aida stb szerint sincs benne közelségérzékelő, sem fénymérő, telefonálás közben mégis elsötétült a képernyő, majd amikor elvettem a fülemtől a telót, újra volt kép. Tehát valahogy mégis érzékeli a közelséget. Lehet, hogy a kamerával?

(#134828) tibcsi0407 válasza arfer (#134827) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én arra tippelnék, bár az eléggé erőforrásigényes.

https://utdetailing.hu/

(#134829) viktorhu


viktorhu
veterán

Mediatek: vége a csúcs SOC-szériának
https://wccftech.com/mediatek-no-more-chips-for-short-term-future/

Ez megint nagyon rossz hír versenyszempontból.

(#134830) tibcsi0407 válasza viktorhu (#134829) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A csúcs egyébként is a konkurencia középkategóriájának szintjét ütötte meg.
Az X30 is a tavalyi SD820 szintjét hozza, még ha nagyon optimistán fogalmazok, akkor is.

https://utdetailing.hu/

(#134831) viktorhu válasza tibcsi0407 (#134830) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem technológiai értelemben veszteség, hanem hogy elérhető áron nagyon jó SOC-k voltak ezek, és ha kiesik, akkor a márkának húzónevei sem lesznek, amivel bekerülhetne a hírekbe (az előző processzor leskálázott változata olcsón nem ilyen), akkor ők visszaszorulnak, a QC meg pont annyit fog kérni az SOC-ért, amennyit nem szégyell (meg ott az NXP deal szóval a kommunikációs része is szűkül a spektrumnak). Nyilván nem a csúcskészülékek piacát fogja befolyásolni, hanem az elérhető árúakét.

[ Szerkesztve ]

(#134832) Graphics válasza viktorhu (#134831) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az elérhető árkategóriás SoC-ok megmaradnak, tehát nagy befolyásolás nem lesz, eddig is inkább a középkategóriát nyaldosta az X20 - P20 - P25-ös.

Ezen a vonalon maradnak szerintem, itt tudnak talán profitot is termelni.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#134833) viktorhu válasza Graphics (#134832) üzenetére


viktorhu
veterán

De akkor nem lesz a csúcsmodellből lecsorgó technológia. Nyilván nem poénból szüntetik meg, hanem ahogy a cikk is írta, senkinek nem kellettek a csúcsmodelljeik, viszont így meg nem fognak tudni csíkszélességet csökkenteni az új csúcsmodellnek, hogy aztán a következő váltáskor a gépsorra átrakják az olcsóbb modelleket. Meg amit az előbb is írtam, ha előállnak egy fejlesztéssel (azért a 10 nanométeres technológia ad okot a dicsekvésre a sajtóban), akkor annak marketingértéke van, bent tartja őket a piacon, így viszont könnyen úgy járhatnak, mint a realtek SOC-k, amikről már lassan hallani sem lehet.

Szerintem nem a teljesítmény a fő problémájuk, hanem amit a cikk is említ, hogy az MTK SOC-k nem tudnak egyszerre annyi frekvenciát támogatni, mint a konkurencia, és ez most már óriási hátrány, hogy nem lehet globális modellt kiadni MTK-val, hanem külön kell amerikai meg EU verzió például.

(#134834) Ájvé válasza viktorhu (#134829) üzenetére


Ájvé
veterán

Mondjuk ez eléggé off itt, de szüneteltetik egyelőre, volt amúgy itt is hírbe, talán ott kellene kibeszélned és nem itt.

(#134831) viktorhu:
Minek tervezzen olyan SoC-ot amit senki nem vesz?? Két készülék jelent meg X30-al. Kínai gyártóknak nem kell, mert drága, inkább vesznek P20/25-öt, ami persze jóval gyengébb, de bőven elég így is, ezzel alacsonyabb áron tudják tartani a készülékeket ami elég lényeges szempont, hiszen alig van kínai gyártó ami versenyezni tud vagy akar felső kategóriában (jobbára csak a élvonalbeli kínai telefon gyártók, de Meizun kívül mind Snapdragont használ felső kategóriában). Közép kategóriában nagyon jó a Mediatek, még nyugati gyártók is sorra használják ebben a szegmensben a lapkáit. Akkor minek fejlesszen egy olyan szegmensbe ahol labdába se tud rúgni, presztízs miatt felesleges, ha üzletileg nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#134835) viktorhu válasza Ájvé (#134834) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha valahol nem off, akkor a főleg kínai dual simes telefonok topikjában biztosan nem az.

(#134836) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok

Faternak szeretném lecserélni a Doogee DG700as telefonját szintén strapa telefonra. Olyan 250$ a keret.
EU raktár előnyben de a kínaival sincs bajom. Lehetőleg olyan kellene ami nincs teli bloatware-el mert ritkán vagyok otthon és nem tudom lecserélni a romot.
Elsőre ez az Oukitel K10000 max tetszett meg.
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#134837) Zeki válasza viktorhu (#134835) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó ez itt, legalább hallottam erről is. Nem bújom naponta az összes topikot meg hírt, hogy mi újság...

(#134838) Ájvé válasza viktorhu (#134835) üzenetére


Ájvé
veterán

"Android dual SIM okostelefonok" a topik címe és nem "kínai", de mindegy. Ha már off legalább rakd is offba, ha már úgy is feldobtad a témát, csak ennyit írtam.

(#134839) tibcsi0407 válasza viktorhu (#134833) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Duliee-nak adok igazat. Rég volt már az, amikor a 6752 egy jó SoC volt. Azóta lemaradtak teljesen minden téren.
Valamit rosszul is csinálnak, mert a kutyának nem kell az X30 sem valamiért. Egyébként is rengeteget késtek vele.

https://utdetailing.hu/

(#134840) smithsys válasza benceman00 (#134836) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ugyan konkrétan ez még nem volt a kezemben, de nejem használt egy Blackview BV5000-et ezzel a SOC-al. Teljesen elégedett volt vele amíg meg nem kaparintotta a Redmi Pro-mat.
Az Oukitel egyébként is az egyik leghasználhatóbb másodvonalbeli brand szvsz.

(#134841) viktorhu válasza tibcsi0407 (#134839) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nem egyről beszélünk - persze, hogy oka van annak, hogy senkinek nem kellett. Üzletileg viszont esélyes, hogy ezzel vége is a történetnek, és érdemben egyedül marad a QC, ami jól fog látszani az árakon.

Ájvé: sajnos nem sok esélyt látok arra, hogy Magyarország újra mobilgyártó nagyhatalommá váljon, mint volt mondjuk 10 évvel ezelőtt :( Pedig jó volt Dél-Amerikában egy ottani ember mobiljáról leszedve a hátlapot megmutatni neki a Made in Hungary feliratot :) Addig viszont 99%-ban várhatóan kínai mobilokról fog szólni a topic, az egy-két kósza Galaxy Dual sim említést leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#134842) tibcsi0407 válasza viktorhu (#134841) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én a Huawei helyében most elkezdeném szépen árulni a Kirint. Vinnék, mint a cukrot.

https://utdetailing.hu/

(#134843) viktorhu válasza tibcsi0407 (#134842) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is azon gondolkoztam, hogy nekik lenne ez most lehetőség, ha akarják egyáltalán. A Samsung se nagyon árulja az soc-it, valószínűleg inkább pont az egyben fejlesztést tekintik versenyelőnynek. Meg ha körülnézel az MTK piacán, kérdés, hogy akarnád-e, hogy a márkaneved ezekkel a cégekkel forrjon össze, és akkor majd az lesz a népi bölcsesség, hogy a Kirin-nek nem jó a GPS-e :)

(#134844) tibcsi0407 válasza viktorhu (#134843) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Samsung nem is árulhatja valamilyen keresztlicensz miatt. Bár lehet, hogy van valami hasonló a Kirin esetén is.
Amíg a Huawei zászlóshajók tolják a Kirin szekerét, addig nem lenne róla rossz vélemény. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#134845) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Srácok, lehet alkalmazást törölni root nélkül adb-n keresztül? vagy legalább jegelni?
Kiidegel a Zuk Z2 pro roaming appja :)

:R

(#134846) ekrisztian válasza ekrisztian (#134845) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Lehet :)

(#134847) osztszoroz válasza ekrisztian (#134845) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Debloaterrel megoldható valószínűleg.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#134848) Ájvé válasza viktorhu (#134841) üzenetére


Ájvé
veterán

Sose voltunk mobil gyártó nagyhatalom, csak itt szerelték össze. Autóiparban se vagyunk nagyhatalom, csak itt szerelik össze őket, Németország már az mert ott van 10+ autómárka ami saját gyártású, szóval lehet itt rakják össze de ettől nem leszünk autóiparban nagyhatalom.
Az igaz, hogy dual SIM leginkább a kínai mobil ipart jellemzi, régen a nyugati gyártók alig néhány modellt gyártottak dual SIM-be, de ma már nem ez a tendencia. Igaz nálunk meg tőlünk nyugatra még mindig nagyon erős a szolgáltatók uralma, vagyis nagyon sokan szerződéssel vesznek mobilt, de azért jóval többen vesznek már boltban is mobilt (főleg hogy áruhitel megy minden nagyobb boltba), ezért nem volt nálunk a dual SIM elterjedve. Megnézed ma már az összes gyártó készít dual SIM mobilt, Samsung is gyárt S8(+)-ot is dualba, mondjuk ez pont nincs nálunk még hivatalosan, de követik a piacot. Másrészt ma már majdnem minden mobil kínai, rajtuk kívül Dél-Korea (Samsung, LG), amerikai (CAT), Japán (Sony, Panasonic, Sharp, de utóbbiak világ viszonylatba elhanyagolhatóak), taiwani (Asus, volt a HTC de eladja a mobil üzletágát ügye), Nokia már csak egy név amit egy startup cég (HMD) birtokol ami Kínában gyártat, meg hasonló alapon akad még néhány kisebb márka (pl. Prestigio), szóval ezeken kívül gyakorlatilag mind kínai és a teljes okostelefon piac legalább felét ők adják (de lehet többet). Szóval igen, néhány nagy gyártót (Samsung, LG, Sony meg még néhány esetleg) leszámítva csak kínai van, így ha okostelefonról beszélünk akkor jó eséllyel szóba kell kerüljön főleg dual SIM esetén (de mint mondtam Samsung, LG sőt Asus is sok dual SIM telefont gyárt, utóbbi talán már egyedül dual activeot is). Ettől függetlenül a topik még mindig Android dual SIM, de ne vedd támadásnak, nem baj hogy felhoztad, esetleg offba tehetted volna, de tényleg ennyi.

(#134849) Graphics válasza Ájvé (#134848) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CAT mióta gyárt mobilt? :U

Sose gyártott, el van adva a névhasználati jog. Kodak, Polaroid stbstb....Kar is említeni őket. :)

Szóval ez kapufa

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#134850) Somatom válasza Ájvé (#134848) üzenetére


Somatom
veterán

Nem találsz olyan embert, aki szerint egy taiwani teló nem kínai.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.