Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) djculture válasza dergander (#32096) üzenetére


djculture
félisten

De ha nincs benne a annak procinak mikrokódja a biosban ami épp bennvan a foglalatban el se inditja a bios az eszközök detektálását. Régi alaplapoknál unkown módba igy is elindult de ma már nem szokott.

[ Szerkesztve ]

(#32102) Zaied válasza djculture (#32077) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

szerintem magától patchel, de azért megnézem, köszi az infot

(#32103) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Sziasztok!

Egy fx-6300 as procim van. Ti melyik programmal méritek a hőmérsékletet? Csak mert nem tudommelyik progi mondja az igazat (mert nem ugyan azt mutatják)...
Köszi a választ, előre is!

"Oh my Goa'uld!"

(#32104) ViZion


ViZion
félisten

Jujj, mennyien álmodoznak! :Y
1. Várjuk meg, amíg megjelenik. 2. várjuk meg, amíg tesztelik. 3. várjuk meg, a konzolportok tényleg jobbak lesznek-e APU-val, mint FX-+dVGA-val. 4. várjuk meg, hogy ha jobb is, van-e olyan cím, ami miatt érdemes váltani (értem itt ez alatt, h ha a jelenlegi gépen hoz egy jó szintet, akkor +10-20 FPS-ért nem érdemes herdálni) 5. nem csak játék a világ, PS, ID, Corel vajon mit csinál APU-n? Amikor egyébként CPU+RAM igényesek, nem VGA...

Szal. ezért kár offolni, ill. az off topikban kellene a jövőt fejtegetnünk :R

Peaceliker: open HW monitor, de más is jó. Kupakot nézd, nem a magokat.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32105) laca000


laca000
őstag

Így tudtam csak betenni ezt a "rohadékot", oldalirányban nem bírtam rögzíteni..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32106) ErMi89


ErMi89
csendes tag

Hali! Én már kivagyok az új procik miatt, nem tudom megérné e venni fx-et vagy várjak.
Ha másfél évig bírná, akkor simán venném, de azt ki tudja ez idő alatt, hogy mennyire fejlesztik az új procikra a játékokat. Annyira idegesít , hogy semmi infó róla új vga seria-ol se sok, bár az hamarosan kiderül, viszont először a fullost dobják ki a középkategóriáról 9870, 9850 semmi hír, hogy mikor lesznek. Szóval nem tudom milyen proci legyen meg azt se , hogy milyen vga. A terv ha lesz infó az újról és drága, vagy a közeljövőbe nem lesz új közép seria akkor 7950 vennék. Prociba a terv fx 6300. Erre varrjatok gombot! :D

(#32107) kungzi válasza laca000 (#32105) üzenetére


kungzi
veterán

te atya úristen :DDD

(#32108) Peaceliker válasza ViZion (#32104) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ok, leszedtem.
Az alaplap alatt a cpu-ra 48 fokot ír, a proci alatt meg 26-ot...megsúgod, hogy melyik hőfok melyik? :) És melyik fontos nekem (meddig mehet)? :)
Köszönöm :)

"Oh my Goa'uld!"

(#32109) Gerisz


Gerisz
addikt

H110-et 100i-t vagy hasonló dupla radis "vizet" használ valaki?

(#32110) laca000 válasza kungzi (#32107) üzenetére


laca000
őstag

Nem tehetek róla, hogy ilyen "batár nagy" :P
De a dolgát végzi, holnap teszt ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32111) Zsivaagoo válasza ViZion (#32104) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Először kockulnak mindenféle játékokon, utána meg murgáznak, hogy nem lesz AM3+ -ba új csodaproci az FX-8350 után.

Én meg megbirkóztam 1 nap alatt a GA-970A-UD3 UEFI beállításaival az 5 napos FX-8320-hoz. Feszkó stabil, órajel stabil, Kingston HiperX Blue stabil 1600 MHz-n CL9-cel XMP profil engedélyezése után. Tuningpróbák és e-pénisz hosszabbítás a jövő hónapban.

A hűtő egyenlőre egy 965BE gyári, 4 hőcsöves hűtője. Vastagabb és jobb réztalpa van és nagyobb alumínium bordázata, mint az FX gyárijának.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32112) Zsivaagoo válasza laca000 (#32105) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A procihűtő ventillátor meg ledarálja, benyeli oszt kiköpi a felső ventin a GTX770 SLI gyengébb tagját? :F :C :DD

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32113) ViZion válasza ErMi89 (#32106) üzenetére


ViZion
félisten

Két tanácsom van: 1. Vedd meg, mert jó, nem lesz holnapra hulladék. 2. ne vedd meg, mert olcsóbb lesz, később ezért a pénzért jobb gépet kapsz... ;]
Ez a két tanács minden évben, a legtöbb cuccra igaz. ennyit agyalni felesleges, ha kell a gép, akkor a pénzedből a lehető legjobbat kell kihozni, ennyi. 2 év és felét se éri, ez ilyen játék :DDD

Peaceliker: alaplapnál a CPU temp a pontosabb, fontosabb: ez a kupak hő. 60°C-ig jó, az felett hibázhat, tartósan ne legyen 60-65°C felett. Magoknál nem C fokot ír, vmi saját okosságuk, 70 a teteje, ilyenkor már kb. ennyi °C is, ami sok kicsit.

laca000: szép kis vas. Ha zavar a mérete, akkor 5-8k-t adok érte... :DDD ;]

Zsivaagoo: jah, és azt hűteni sem kell, meg egy kis áramot is termel... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32114) Zsivaagoo válasza ViZion (#32113) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

LÓPIKULÁT! Vegyen GYÍÍÍÍhármat, az mindenre elég. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32115) laca000 válasza Zsivaagoo (#32112) üzenetére


laca000
őstag

A ventilátort, vagyis a hűtőt, másként rögzíteni nem tudtam, képtelenség volt feltenni a keretet oldalirányban, majd arra rá a hűtőt, de így sem rossz, a ház tetején van még két 14centis ventilátor ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32116) lee56 válasza Zsivaagoo (#32112) üzenetére


lee56
őstag

Ez itt Spárta kéremszépen, ha gyengébb minőségű és nem bírja a strapát, a hűtő simán kettétöri, mint egy ropit. :d

No Comment

(#32117) Peaceliker válasza ViZion (#32113) üzenetére


Peaceliker
őstag

Bocsi, hogy még mindig fogyi kérdéseket teszek fel, de:
melyik a kupak hőmérséklet a képen? xD a felső 52,5 vagy az alsó (core 1-6) 37,5?

"Oh my Goa'uld!"

(#32118) laca000 válasza lee56 (#32116) üzenetére


laca000
őstag

Szerintem meg inkább megáll mint a szög..
De úgyis hallani ha koppan ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32119) ViZion válasza Peaceliker (#32117) üzenetére


ViZion
félisten

A legfelső temperatures-ben a CPU a kupak. Core a magok hőmérséklete. Van widget is, ha W7-en tolod, akkor asztalon láthatod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32120) Malibutomi válasza laca000 (#32115) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem úgy néz ki mintha sok levegőhöz jutna onnan lentről, amit meg beszív, az is forró levegő.
Mondjuk ha más megoldás nem volt, akkor ez van ezt kell szeretni.

(#32121) laca000 válasza Malibutomi (#32120) üzenetére


laca000
őstag

Ez van, de azért nem sírom el magam.. ;)
Ugyanakkor szidtam az összes rokonát szerelés közben a hűtő tervezőjének..
Nyomorék megoldásai végett..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32122) Peaceliker válasza ViZion (#32119) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor azt figyeljem, hogy 60 fölé ne menjen?
W7 el tolom, allcpumeter-t használok, de az csak mag hőt ír. Melyik widgetre gondolsz? Vagy az open hw monitroban lévőre gondolsz?
Illetve milyen pasztát ajánlotok? Most az artic freezer 64pro-n lévő gyári "takony" van, lehet az halvány...
Köszönöm az útbaigazítást! :R :R :R :R :R

"Oh my Goa'uld!"

(#32123) ViZion válasza Peaceliker (#32122) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, kupakhőre figyelj. Open HW monitorban korrekt widget van, ajánlom. Pasztával pár fokot lehet nyerni, nekem MX2 és a fehér szilikonosok jönnek be, de kinek mi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32124) Peaceliker válasza ViZion (#32123) üzenetére


Peaceliker
őstag

Oké.
Nekem vmi noname fehér szilikonos van. Szerinted azt érdemes lehet felkenni, vagy hagyjam a hűtő gyáriját inkább? Csak mert nekem ez az 50 fok kicsit soknak tűnik (nem nagyon megy semmi, csak torrent...), cpu használat néhány %.

"Oh my Goa'uld!"

(#32125) ViZion válasza Peaceliker (#32124) üzenetére


ViZion
félisten

Ha feszültséget auto-n hagytad, akkor túl sok feszt kap a proci, ennyi. Keress rá a beállításokra: tuning, feszültség, turbo, APM, hasonló keresőszavakkal a topikban. Igen, egyszerűen is le lehetne írni, megtettük korábban :)

Ha összeszedjük, akkor berakjuk az első hsz-be, de lehet felesleges, mindenki APU-t akar ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32126) dergander válasza ViZion (#32125) üzenetére


dergander
addikt

Csak akkor veszek apu-t ha játékokba a cpu teljesítmény 15% jobb a visheránál...addig meg minek? Addig jó a cölöp frici :)

(#32127) dergander válasza laca000 (#32105) üzenetére


dergander
addikt

Ugye ez most nem komoly a vgaes a venti közt nincs 1 centi se,frisslevegőt nemkap ráadásul a vga gpuja még ott termel egy kis hőt,rákell menni oldalasan is,mi volt az oka h nemtudtad rögzíteni?

(#32128) FeRRaR1 válasza dergander (#32096) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Itt pl Sabertooth deszkával tesztelik.... Érdekes, Gigánál vagy Asusnál kérdeztél rá?

(#32129) finest


finest
őstag

Kezdő vagyok az FX klubban. FX8350-et szeretnék tuning nélkül hajtani 1600-as 1.65v-os Ramokkal Asus M5A99X EVO R2.0 deszkában. A Ram feszültésgén kívül át kell valamit állítanom autoról?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32130) ViZion válasza finest (#32129) üzenetére


ViZion
félisten

Ajánlott átállítani. ITT összefoglaló. Figyelem! A beállításokat át kell szabnod. A ram pl. 1,65 V, a szorzó és a fesz is lehet más lesz nálad stabil. Aminél nem világos, kérdezz bátran. Fesz+freki párost KócosTomi szokott linkelgetni, de Don Sassss és pár 8350 tulaj majd mondja a tutit. Hűtésed nem tudom milyen, attól is függ, h mit enged.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32131) dergander válasza FeRRaR1 (#32128) üzenetére


dergander
addikt

Azért mennyire vicces,hogy az ismert AMD legjobb ár/teljesítmény processzora most sokkal drágább mint a 4770,és még szinte le is van maradva tőle,na és az a load teszt 240watt míg a haswell 101w,úristen még most is hihetetlen az egész...mindhiába a magas órajel,ha egy kazán az egész,legalább jólesz télre ;]

(#32132) ViZion válasza dergander (#32131) üzenetére


ViZion
félisten

Ne legyél már ilyen! :N Nézd meg visszamenőleg a híreket -valaki itt, vagy az off-ban linkelte is- a csúcsprocik soha nem a jó ár/érték arányukról voltak híresek. Ez marketing, beszélünk róla, tehát működik. A krájzis sem attól lett AAA játék, h milyen jó (mert nem az, egy konzolos "megyek a csőben és lövök"), a gépigény miatt kapta fel a fejét mindenki, h na, azért is megnézem az enyémen hogy fut. Szállóige lett, nyertek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32133) laca000 válasza dergander (#32127) üzenetére


laca000
őstag

Van 1 centi, több is, csak a kép csal.
A keret nem stimmelt amit csak egyféleképp lehetett rögzíteni.
Keine panic ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32134) Pug válasza ViZion (#32132) üzenetére


Pug
veterán

:K

(#32135) Buci21 válasza ViZion (#32132) üzenetére


Buci21
addikt

najó, a warhead magyar szinkronnal azért odacsap :P de jól mondod a gépigényre kapták fel a fejüket a népek :R de attól még jó, pont mert nem csőben mész oszt lősz :D

(#32136) ViZion válasza Buci21 (#32135) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, Te kis flame-generátor! ;] Akkor várom a felsorolást a logikai feladványokról, esetleg térképet a bonyolult mapokról... STALKER-sorozat és modok, Postal 2, Deus-ex relációjában hány pontot kapna összetettségére a krájzis, ha mondjuk a stalker CoP Vanilla 7 pont? Nálam valahol 0,1-0,3 között. Amikor megpróbálsz kimenni a csőből (néhol félig-meddig lehet a kijelölt út mellett menni), akkor jössz rá, h milyen sz@r játék: a szuper UFO takonyfejek nézik ahonnan jönnöd kellene, de mivel nem ott voltál, nem "éledt" oldalról lelődöztem mindet. Ennyi volt a krájzis 1, a warhead jobb volt, az tény, a 2 már szinte élvezetes volt néhol, de többnyire nem :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32137) Buci21 válasza ViZion (#32136) üzenetére


Buci21
addikt

az eredeti krájzis bughalmaz volt, az AI meg csapnivaló :D a Warheadban kipofozták őket, az tudott szórakoztatni :D nekem nem logikai fejtörők kellenek hanem open world :R

a húzottszeműeket jobb szerettem irtani mint a hülye UFO-kat xD

[ Szerkesztve ]

(#32138) ViZion válasza Buci21 (#32137) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, a másik, h a krájzis 1-ben már végül kínaiakat, oroszokat, kalózokat és birodalmi rohamosztagosokat is lőttem... mert ennyi koreai katona a világon nincs ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32139) finest válasza ViZion (#32130) üzenetére


finest
őstag

Köszi, pont erre volt szükségem! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32140) Pug válasza laca000 (#32105) üzenetére


Pug
veterán

Uhh, hát ez hűtési hatékonyság szempontjából nagyon nem nyerő. :(

(#32141) dergander


dergander
addikt

Én valahogy a crysist nem csippantottam,nagy grafika de mi áron? Nézd meg a tomb raidert negyede gépigény mégis közel olyan gyönyörű...

Kiváncsi lennék hogy egy TR SB-e mennyire tudná lehűteni 5Ghzen a procim...vagy megérné a 10k forint töblettel H110 venni? Akarok valamit venni csak ha jó a TR akkor nyemkell a vizezés

(#32142) dergander válasza Pug (#32140) üzenetére


dergander
addikt

Ha én veszek hűtőt a cpura kiszerelem a lapot és úgy rakom össze,mert igy nem igazán férni hozzá,fontos a kényelem

(#32143) Peaceliker válasza ViZion (#32125) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ok, köszi, majd ránézek.
Igen, auto-n hagytam, majd keresgélek és megnézem mennyire tegyem (alap frekin megy, nem tuningolok). Most is 47 fok és csak ncore meg chrome megy (11ablakkal). :(

"Oh my Goa'uld!"

(#32144) laca000 válasza Pug (#32140) üzenetére


laca000
őstag

Reggel óta nyüstölöm a gépet, az előbb 41fokot mértem 4.9Ghz-en 3Dmark 2013 után, 2-szer lefuttatva.

Dergander: Az alaplapot hiába szereltem volna ki, ennek köze nincs a "kényelemhez". Így is bőven hozzáfértem, van akkora a ház.
Nem a hellyel van a probléma.
Hányszor mondjam el?
Ötször, tízszer?
A hűtő keretét NEM, ismétlem: NEM lehet rögzíteni, felfogatni másként a lapra úgy, hogy a hűtő oldalirányba álljon!
A hűtő hőcsövei, a hűtőt oldalirányba forgatva nem férnek el a kerettől, és így maga a cooler hozzá sem ér a processzorhoz.
A másik keret pedig amit adtak hozzá, Intelhez való.
Érthető voltam?

Szóval, működik így is rendesen, ha probléma lenne, ígérem szólok.
De szerintem nem lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32145) Pug válasza dergander (#32142) üzenetére


Pug
veterán

Nálam szerencsére van az alaplaptálcán egy jó nagy kivágás, így nem kell kiszerelnem a lapot felfogató csere esetén sem. Szerencsére. :)

(#32144) laca000:

Egy legalább 20 perces Small FFT-s Prime95-ös print screent tudnál dobni kupak hőfokkal, kíváncsi lennék, hogy így meddig mászik fel a hőfok. :R

(#32146) laca000:

Ha nem akarsz, akkor nem. Csak kérés volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32146) laca000 válasza Pug (#32145) üzenetére


laca000
őstag

4 órán keresztül Crysis 3 multiztam, max beállítások mellett, kedves barátom :R
Utána futott le a 3Dmark. ;)

Pug: Az alaplap tálcán nálam is megvan ugyanaz a "kivágás".

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32147) laca000 válasza Pug (#32145) üzenetére


laca000
őstag

Megyek nemsokára melózni, nincs kedvem ezzel szüttyögni, már kibukott volna ha baj lenne, a fentebb említett igen kemény játékteszt és 3Dmark alatt is.. ;)

Az viszont szégyenletes, mennyire nem hajtja ki Full HD alatt az SLI-t ez a processzor, fölötte meg, mintha Intel lenne, még 4.5-4.6-on is.. igaz ezt is már korábban írtam..
5Ghz-en nem egész plusz ezer pontot dob az eddig meglévőre..
2560-ban pedig partner még egy húzott 4770k-val is..
Kurvár@ nem értem, ez mitől van..

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32148) Malibutomi válasza laca000 (#32147) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

2560-ban sokkal keményebben melózik a vga, alacsonyabb fps, kevesebb framehez kell küldje a cpu az adatot. Ilyen egyszerü.

(#32149) laca000 válasza Malibutomi (#32148) üzenetére


laca000
őstag

Ez igaz, de nem teljes mértékig kielégítő válasz.
Miért fogy el ott az Intel?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32150) Malibutomi válasza laca000 (#32149) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem az intel fogy el. Vga limit van.
2560-ban mondjuk fx 70% kihasználtság, intel 50%, lógatja a lábát mert a gpu nem kér többet.
Más szóval visszalassul annyira a game/gpu hogy már az fx is elbír vele.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.