Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Habugi válasza Lacielvtárs (#59000) üzenetére


Habugi
addikt

Második nekifutásra már illik tuningba kezdeni elvtársUram, tudta-é ? ;)

A sötétebb oldalt meg pont most hagytad magad mögött, csak a tisztánlátás végett!
Tudod, nem erősebb csak símább, könnyebben járható.. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59002) Lacielvtárs válasza Habugi (#59001) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

látod Uram ebben lehet igazad van
én csupán a matricák szín árnyalatára utaltam :D
de ha összeáll a gépem és végre a gyári hűtőt ki tudom hajítani az ablakon, akkor lehet majd a tiu segítségetekkel megpróbálom alulfeszelni a kis kockát
de tény hogy a tudat hogy ismét AMD-m van, megnyugtat...
olyan mint a szilánk az agyban, megőrjít... valami baj van a világgal, nem tudod mi az csak érzed :B
most már tudom mi volt a baj ;] :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59003) Habugi válasza Lacielvtárs (#59002) üzenetére


Habugi
addikt

"olyan mint a szilánk az agyban, megőrjít... valami baj van a világgal, nem tudod mi az csak érzed..
most már tudom mi volt a baj"

Ezzz.. :C
Ment az aranyköpéseid/idézeteid listájára..!
Elnézést amiért a sok hangulatjeltől megszabadítottam.. :R

Fordítva vagy bekötve vazze, OC-ról beszéltem, segítsen neked alulfeszelni a rézf@sz* bagoly.. :P ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59004) pipo112 válasza ViZion (#58996) üzenetére


pipo112
senior tag

reméljük ez most látszani fog a gyakorlatban is. Viszont ha a játék készítők továbbra is a konzolokat részesítik előnybe és leszrva a pc t mert majd jön patch ,akkor ja bacchatjuk élesbe hátulról.
én el hiszem nagy buisnes van a konzolba de amíg egy normális játékot nem képes futtatni addig tervezzenek külön 30fps re limitált 5 évvel lemaradott grafikájú gémeket csak konzolra ! , az igazi AA játékokat hagyják meg a számtech világ forma1 es mezőnyének a pc nek mert azokra való .
remélem azért a win10-el rájönnek a programozók is , hogy haladni kéne a korral é nem leragadni az elavult módszereknél , elméletileg a dx12-vel könnyebb lesz a játékokat portolni és sokkal jobb minőség várható majd .

viszont a normális az lenne ha pc-ről butítanák a játékokat a konzolokra nem fordítva ami napjainkban tapasztalható elég sűrűn

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59005) Lacielvtárs válasza Habugi (#59003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C :C :C
no én meg pont erre a válaszra vártam tőled drágasszágos Uram ;]
tuning? mi az? én nem ismerni Uram, de az alulfeszeslést sem vágom, csak annyit olvastam itt róla hogy nincs mese, megpróbálnám...
de látom ez itt nem népszerű gondolat :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59006) DR|FTK|NG válasza Lacielvtárs (#59005) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ha alúúúlfeszelni akarod, akkor passzívan is hűtsed, ok? :D

Ja, jó az alaplapod. :D

(#59007) Lacielvtárs válasza DR|FTK|NG (#59006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

annyira azért nem akarom alul feszelni :P
és mi a baj lapommal?
én mindig is szerettem, nem egy tuning lap, de működött rendben közel két évig, és azóta is megyen rendben, csak nem nálam, és most visszakerült hozzám :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59008) DR|FTK|NG válasza Lacielvtárs (#59007) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Semmi, csak teCCik. :)

(#59009) Lacielvtárs válasza DR|FTK|NG (#59008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

normál vagy pejoratív értelemben tetszik? :U :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59010) DR|FTK|NG válasza Lacielvtárs (#59009) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Jóvanna:
TeCCik a rusnya alaplapod, ha FX-em(proci) lenne, akkor erre xarnék. :(((
Ha FX-em lenne, akkor Asus lapban lenne. :K Vagy Giga-ban. Vagy MSI-ben. :D

(#59011) Lacielvtárs válasza DR|FTK|NG (#59010) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:DDD :DDD
kikérem magamnak, ez az ASUS M5A97 R 2.0, vagy nem? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59012) MiklosSaS válasza pipo112 (#58993) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon kivancsi vagyok milyen lesz. De nem orulnek neki ennyire, mivel:

- ahogy olvastam AMD85Abu85 irasait, ott lehet hogy az IGP-et is be lehetlesz majd fogni munkara, FX-ben meg nuku IGP.

- mar az AM3+ egy eleg oreg platform, mire lesznek is rendesen jatekok meg ami kell, ott mar 2016-ot fogunk irni. Es az AM3+ mar 5 eves lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59013) Omli85 válasza MiklosSaS (#59012) üzenetére


Omli85
őstag

Az én véleményem az, hogy itt évek óta inkább szoftveres téren vannak nagyon súlyos elmaradások, hiányosságok nem pedig hardveres téren... Hiába a többmagos többszálas CPU-k meg 64bit ha egyszerűen a nagy többsége a fejlesztőknek nem erőlteti meg magát különösebben, hogy normális több szálat használó szoftvereket csináljon. Ezen a téren azért most elég nagy áttörést ígérkezik csak hát kérdés ténylegesen mi és mikor valósul meg belőle :).

Könnyen meglehet, hogy kiderül az öregecske FX nem azért nem teljesített úgy mert ennyit tudott, hanem szimplán nem a jelenlegi "pályára" tervezték hanem kicsit előrébb gondolták a dolgot (bár erre azért én kevés esélyt látok) mondjuk inkább kellemesen csalódjon az ember :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#59014) pipo112 válasza MiklosSaS (#59012) üzenetére


pipo112
senior tag

mért nem örülsz neki ezt nem értem teljesen gondolom azért mert tudatlan vagyok szvsz így megkérdem .
olvastam én is a cikket win10-el jön az Amd új apu-ja a 7670k.
jelen esetben én arra gondoltam amíg nem jön az új AMD kocka addig ez a széria kitart és még jó lehet pár évig remélem . Mert ha tényleg bejövős lesz az új am4-es fx -ek akkor azok biztos hogy nem lesznek olcsók és vetekedni fognak a csúcs intel proci árakkal vagy vagy épp egy picit alattuk lesz mint a vga piacon ezt láthatjuk is . szvsz ha ez így lesz akkr tuti hogy sporolós lesz a dolog és várni kell míg normalizálódik az ára valamennyit csökken . :P

"amióta gépet rakok össze és gépezek csak Amd-m volt mindig is szerettem most is szeretem a konfigom
NEM AKAROK INTELT!!!!! :O :O

bár a kíváncsiság azért hajt de az csak ismerkedés erejéig egy másod gépnek azt ha tényleg olyan qrva jó int ahogy mondják akkor váltanék .

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59015) DR|FTK|NG válasza Lacielvtárs (#59011) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ó, hogy ez nem az OFF topic. :DDD :DDD :DDD

Haswell i7 után milyen FX-et használni? :)

(#59016) Habugi válasza MiklosSaS (#59012) üzenetére


Habugi
addikt

Jaj dehogy örülünk mi ennyire Sas uram.., hát FX-esek vagyunk, nekünk rossz! ;)

2013 végén is hallgattam milyen öreg platform amikor megvettem a 8320at bruttó 34k-ért, beleraktam egy akkor 2éves lapba.., köszöni szépen, minimál befektetéssel visz mindent mint a piros ász.

2016ban meg majd 5éves lesz igen, mi jelentősége van amikor nemhogy távolabb de közelebb lesz az akkor fél-másfél éves i5/i7-ekhez játékban mint eddig bármikor?
Ráadásul azt írtam "közelebb", pedig.., szóval azért érzed ugye..? ;)

Tiszteletben tartom ha valakinek az a fétise/hobbyja, hogy minden új Intel procigenerációért lecseréli a lapját/prociját azért az 5-7% plusszért, potom bő egy százasért de én ennek a pénznek részemről csak értelmesebb helyet tudok kitalálni/elképzelni. Szerintem én csinálom jobban, főleg ha megnézzük akár még most DX11 alatt/mellett a dolgokat.., end of story.

Utóbbi persze nem neked personale hanem úgy általánosságban..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59017) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na, na....Mielott indulna a hajto hadjarat, csak annyit szerettem volna mondani hogy ne oruljunk nagyon mert meg semmi konkret dolog nincs. Az elso 3-4 jatek utan ki lehetne jelenteni hogy igenis, javult az FX.

Csak nehogy az legyen a baj, mint majdnem minden AMD termekel az utolso par evben:

- meg nem jo, meg mindig nem jo...ahh...mar nem jo.

En szemely szerint a Zen-t varom, nagyon kivancsi vagyok hogy mennyire lesznek a processzorok utosek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59018) pipo112 válasza MiklosSaS (#59017) üzenetére


pipo112
senior tag

igen ez nagyon fontos sajna a gyakorlat mit mutat majd ,én is ezért szoktam hangsúlyozni , hogy ott mi lesz addig meg csak remény van és nagyon is igazad van ebben Sass

ja bízzunk a zen-ben ami vagy megnyugvást hoz ahogy azt a neve is utalja vagy végleges kék uralmat monopóliumot felső kategóriában

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59019) Habugi válasza MiklosSaS (#59017) üzenetére


Habugi
addikt

De nincs na-na, épp ez a lényeg, had örüljek már annyira amennyire szeretnék.
Köszi ?! :R

Konkrét dologból pedig bőven van elég, láttam és próbáltam a Mantlét, a párhuzam felállítása már szerintem megy neked egyedül is.

"- meg nem jo, meg mindig nem jo...ahh...mar nem jo."

Ezt a Mordoros idézetet pedig tőled vártam utoljára, pláne ebben a topicban, sokszor minősíted Mordort de azért idézel onnan.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59020) MiklosSaS válasza pipo112 (#59018) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az nagyon franko volna, ha legalabb majd a 6770K kozeleben lenne a Zen. Siman valtanek vissza :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59021) MiklosSaS válasza Habugi (#59019) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Orulj ha szeretnel, felolem ciganykereket is hanyhatsz. :C ;] , nem allok a boldogsagod utjaba.

Konkret dologbol meg nincs, nem erdekel a mantle...az csak Radeon dolog...nem erdekel egy primitiv bench teszt. Engem 2-3 DX12-es jatek erdekel amin latszik az hogy erosoddik az FX. Ennyi. :R

Mordort en szem szeretem, de az az idezet ha egy kicsit is, de leplezi a valosagot/...sajnos.

Tudod mi a legnagyobb baj ? Amikor Abu85 leir egy AMD vilag megvalto cikket hogy most igazan odabaCCos lesz (anno az FX elott) , aztan amikor teszt asztalon van a dolog akkor meg jon a kopp meg a magyarazkodas. Hogy most ezert nem, azert nem, stb. Meg anno ahogy beharangozta a Fury-t...kibaCCott eros es kibaCCott draga....mondjuk az utolso az valoban be is teljesedett.

Csak annyi volna a jo, ha csondben megvarjuk mi lesz es azutan bontjuk a pezsgot...es ha javul az FX...igerem postan kuldok neked egy uveg finom pezsgot :K :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59022) rambustibi válasza Whysperer (#58978) üzenetére


rambustibi
őstag

Most néztem milyen válasz érkezett a hozzászólásomra :D "Hazug vagyok" bekulázok :DDD :D :C
Sebaj, írtam még hazugságokat a válaszomban :DDD
Olvastam a hozzászólásodat és jól nyomtad ;) Nem akarunk senkit megtéríteni, hogy váltson. Ellenben kikérem, ha temetik az fx-et vagy fikázzák.. egy sima pici tükröt tartottam elé, szegény srác belenézett a tükörbe és megrémült ezért a reakciója az lett, hogy én hazudok, mikor a videó csak az igazságot mutatja (ami neki nem igazság) :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59023) pipo112 válasza MiklosSaS (#59020) üzenetére


pipo112
senior tag

én meg maradhatnék amd vonalon ami jobban tetszene mert én ilyen tradicionális alföldi betyár vagyok :DDD

de ha ezt is elbaccák mint az r9 3-as szériát a fury-kall együtt akkor muszáj lesz váltani
de amit itt si műveltek a vga-kal az már viccnek is rossz sajnos ígérnek mindent aztán meg nagy nesze semmi fogd meg jól nincs ez így jól

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59024) rambustibi


rambustibi
őstag

"- meg nem jo, meg mindig nem jo...ahh...mar nem jo."

Nálam ez így néz ki az FX-nél:
"-egész jó, még jobb, még mindig jó..ahh..most a legjobb.."

Ezt tapasztaltam, mikor elkezdtem tuningolni és mikor csináltam 1-2 in-game összehasonlító videót.

A 3380-t lehet nem veszem meg, félek hogy nem lesz olyan erős, mint a 9590. Csak a próbáért nem áldozok be 90e HUF-ot :((

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59025) MiklosSaS válasza pipo112 (#59023) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mar FX-re nem valtanek vissza, de mondom a Zen-t szivesen kiprobalnam. Visszont felek az AMD marketingtol....remelem tudjak hogy ha a Zen nem jon be akkor viszlat AMD. Gondolom a Zen-t nem 2021-re tervezik es 2016-ban adjak ki.

Mind1....meglatjuk.

(#59024) rambustibi: eletedben tartottal legalabb a kezedbe egy i7 (3770K/4790K) processzorokat? Mert en nyuztam eppen eleg FX-et, tudom mit tudnak.

De te, voltal mar a masik oldalon? Vagy csak tolod a limites videokat, aztan azt kerded hol a processzor limit. Kertem toled egy Vantage tessztet...told fel 5 GHz-re az FX-et. Kivancsi vagyok az eredmenyedre.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59026) Habugi válasza MiklosSaS (#59021) üzenetére


Habugi
addikt

Sok mindenben igazad van urambátyám és tudom hogy Abu cikkeitől már régen falramászik a többség/végig sem olvassák őket de ha a neve kifigurázásán felül újra elkezdenél bele-bele olvasgatni egy kettőbe az hasznos volna hiddel. ;)

Téged nem érdekel a Mantle ez szuper viszont mi köze van ahhoz a tényhez (olvasd el többször ezt a szót, hátha úgy a helyére kerül.. :R ), hogy marha szépen tehermentesíti a procit?
Én próbáltam FX-el, több játékkal is, gyorsabb, jobb, tisztább, szárazabb.

Ráadásul ez csak az egyik előnye az új API generációnak. Sor vége, sor eleje, azaz Abu cikkei.

Két rövid, nem is teljes idézet (a békesség kedvéért.. :B ):

"megvan. Eloszor mantle nelkul jatszottam....most kiprobaltam vele is. :C
Ezt a jatekot meg nem lattam ilyen vajsiman futni.."

"Mantle-val picit mintha simab volna a jatek, vegig mentem egy palyan..mintha jobb volna ON-ban."

A szerző egy i7 tulaj volt, szerintem ismered is, anno FX-ről váltott mert a HW a hobbyja.
Szerinted ha húzott i7 mellett észrevette/megtapasztalta ezt, akkor mint ex FX tulajdonos lehet-e annyi képzelőereje hogy kicsit is "beleérezhessen" mi történik/het Mantleval/hasonszőrű next-gen API-val FX-en? :D

Én bízom az illető képességeiben, szerintem megy neki! ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59027) pipo112 válasza MiklosSaS (#59025) üzenetére


pipo112
senior tag

én se fogok venni 3770k--t :C

ez jó 2021 kiadva 2016 :K reméljük nem követnek el még egy ilyen bakit

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59028) MiklosSaS válasza Habugi (#59026) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Abu cikkeit tobbszor is vegig olvasom....visszont 20 %-a nem igaz amiket leir, tisztelem a munkajat de....inkabb ne menjunk bele. Sok cikk iro ismerosom van...

Mantle: igen, azt mondtam es nagyon is orultem neki. De mi a garancia abban hogy a DX12 is minimumj olyan szinten fog menni mint a mantle az elkovetkezo 2 evben?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59029) pipo112 válasza MiklosSaS (#59028) üzenetére


pipo112
senior tag

azért dx 12-re neves külföldi szaklapok is azt írják-írták ,hogy már most jobb minta mantle kifejlett verziója simulékonyabb és gyorsabb szal azért van fény az alagút végén

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59030) rambustibi válasza MiklosSaS (#59025) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem tartottam, és egy darabig nem is fogok, mert Nekem bebizonyította ez a múmia FX mennyire is van még mindig létjogosultsága. Megtréfálja a teljesítményével a játékok alatt az i7-et. Nekem az in-game videók az igazi "tesztvideók". Az valós teljesítményt tükröz, ellenben a statisztikai és grafikonos képekkel. Köré írják, hogy már pedig ez és ez a teszt ilyen volt és az vagy az a proci jobb... mondom én: mutassa akár játék videókkal, vagy rendereljen és csináljon róla videót. Na az megmutatja mire képes, ott nincs melléduma ;)

Jött egy új "limit", kiegészült a rendszer, most már így néz ki:
1 cpu limit
2 gpu limit
3 overkill
4 nem hajcsa ki
5 (új) videó limit
Köszönöm :R :C :D

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59031) Habugi válasza MiklosSaS (#59028) üzenetére


Habugi
addikt

Garancia? :U

Semmi szükség rá, két dolog kell ide, józan ítélő képesség és a low-level API éra' kauzalitásának visszakövetése. Látod/tudod mekkora budzséből/gárdából hozta össze az AMD a Mantlét (istenem, mennyire unhatták már a banánt.. :DDD :C ), oké, most tedd mellé azt a szót hogy Microsoft, esetleg még keresd vissza hány nappal a Mantle megjelenése után álltak elő a készülő DX12-vel.. ;]

Már akkor is egy kabaré volt, szerintem még most is annak számít..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59032) MiklosSaS válasza rambustibi (#59030) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ez az. Tehat nulla tapasztalat a masik oldalon. Ertem, csinald a videokat. Reszemrol ennyi volt, koszonom. :R

@Hablaty: az AMD olyan helyzetbe hozzta magat hogy szinte semmit nem hiszek el amit mondanak. A Microsoft-nak lehet hinni. De ott vannak a jatekfejlesztok....

Mind1...szerintem tul messzire mentunk...en inkabb kiszalok a temabol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59033) Omli85 válasza Habugi (#59031) üzenetére


Omli85
őstag

Amúgy csak nekem volt olyan érzésem anno mikor reagált az MS a Mantle bejelentésre a DX12-vel, hogy az AMD megcsináltatja az MS-el azt ami neki igazán kell ? :)
Egyszerűen nem volt konkurencia az API "piacon tipikusan s@rhatott bele az MS mert így is úgy is DX-et használt mindenki. Aztán kicsit meglett piszkálva a parázs az MS reagált is, de énnekem valahogy végig az az gondolat motoszkált a fejemben, hogy az egész Mantle csak arra volt, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#59034) Habugi válasza Omli85 (#59033) üzenetére


Habugi
addikt

Ez bizony pontosan így van! :K

Filóztam is rajta, hogy beleszőjem-e az előző hsz-be de végül kihagytam..
Szóval igen, a Mantle feltételezhetően valódi apropója és oka.. :K
Az unhatták a banánt dologgal is erre akartam, szigorúan csak utalni.. :B

Milyen meglepő az, hogy pont az az "oldal" állt elő egy ilyen évek óta várt újítással, akinek amúgy pénzügyileg a legszarabbul megy, akinek a CPU-it gyengébbnek tartják, ugye? :D
Akik mostmár jópár éve, hogy előálltak az modulos felépítéssel, bízván abban hogy van benne jővő, fognak rá optimalizálni stb.., egyáltalán foglalkozni vele..
Ingyen kidobtak egy API-t a saját vásárlóiknak, amivel eltüntetik a procilimit fogalmát, ráadásul új érába tolják a dVGA-k/APU-k API-val történő kihasználhatóságát.., ez ám a véletlenek véletlene, főleg miután látták és érezték annak hatását, hogy a fejlesztők b*szn*k többek közt CPU fronton optimalizálni.. :D

Sok sügér persze mindjárt belelátta az egészbe az AMD Mantlén keresztül történő világhódításának vízióját, fuckyeah, mert nyilván nem tudták teljesen pontosan hogy mi fog történni DX/M$/Open GL fronton.., marha mindegy volt nekik, mert a végeredmény ígyis-úgyis az ő kezükre játszik.. :)

(#59032) miklosss2012:

Ez hogy kapcsolódik ahhoz, hogy attól tartasz a DX12 nem fogja hozni a Mantle szintjét?
Egyáltalában véve az, hogy mit hiszel el nekik hol/hogy kapcsolható be a folyamatba, pláne abba hogy az MS mennyire ugorja meg a szintet a DX12-vel?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59035) pipo112 válasza Habugi (#59034) üzenetére


pipo112
senior tag

ez egy jó gondolat menet volt és kézen fekvő is , és simán benne van a pakliban amire MS bedobta a tutit de már csak pár nap és kiderül mi lesz win10 alatt az fx-kel no meg tán Szeptemberben jön is az első MS játék ami dx12-es lesz
szerk:
fx-nek amúgy egy hátránya van még az az hogy hiába vannak új példányok lásd a 8370 vagy 8320e vagy a 9 es széria az órajel emelésen és a fogyasztás mérséklésén kívül mind kb 1 szinten van minimális javulással
az intel azért ennél többet dob az asztalra egy adott új típussal

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59036) rambustibi


rambustibi
őstag

Atyaúristen!!!
Megkaptam Resike felhasználótól.. :D :C

Idézet:
"Gondolom annak semmi köze nincsen semmihez, hogy az alap 1075 MHz-es Titen X-ed 1307-re van húzva, jé és magasabb FPS-ek jönnek ki vele mint az alap órajelen futókkal, megrázó.

Lehet hogy az ilyen faszságokat beveszik a PH-n de itt nem bojlerszerelők gyülekezete van"

Még az a szerencse, hogy alap órajelen futott a Crysis 3 teszt: [link]

Azt hiszem visszavonulok.. igaz állattenyésztő a szakmám, de ilyen birkákat még nem láttam :Y :W

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59037) MiklosSaS válasza pipo112 (#59035) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az FX-nek nincsenek uj szeriai. A 8320 ugyanaz mint a 9590. Intelnel is. 4790K az a 4770K, csak ugy ott jobb a oasztazas meg a nyakon par dolgot buheraltak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59038) Habugi válasza rambustibi (#59036) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt szerintem kár ebben a formában "beidézni", mert nem ismerjük a szövegkörnyezetet/előzményeket. :N

Feltételezem egy másik videodról beszélt, továbbá azt is, hogy nem voltál rest ismét valami i7-es nagyvadhoz hasonlítani az FX-edet. :D
Amúgy Te hergeled őket, az más kérdés hogy azért teszed/kezdted el, mert amikor megvetted a VGA zombidat akkor az összes a te kertedbe/pénztárcádba jött bégetni/turkálni, viszont akire hatással tudtál lenni az már elkotródott onnan hiddel. :U
Ha engem kérdezel, mint bojlerszerelő.., szerintem már bőven elérted/elérhetted amit akartál.. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59039) DudeHUN válasza rambustibi (#59036) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Túlzásba viszed már kicsit.

Gamer for Life

(#59040) Whysperer


Whysperer
addikt

Most nem akarom Ramb-t védeni tényleg, de AMD-s topicba írta cask a sok Inteles bejött osztani szoksához híven és... most az egyszer tényleg nem Ő kezdte.. se nem folytatta! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#59041) Lacielvtárs válasza DR|FTK|NG (#59015) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez bizony nem az off és tudod mit mondok mivel itt vagyok/vagyunk az anyatopikban? :DDD
sokkal jobb ezt használni ;] ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59042) DudeHUN válasza Whysperer (#59040) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Milyen sok Inteles?

Gamer for Life

(#59043) Whysperer válasza DudeHUN (#59042) üzenetére


Whysperer
addikt

Milyen sok. aki a IPON AMD-s cikkekbe semmi mást nem tud csinálni csak hihetlenkedni és .. idézzek?

AMD-s cikk hsz.: " az én q6600-am gyorsabb mint az FX 8150" és hasonlók!!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#59044) DudeHUN válasza Whysperer (#59043) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ja csak az másik topik. Sőt oldal. Szerintem nem csak én nem értettem mire ez a felhajtás megint.

Gamer for Life

(#59045) rambustibi válasza DudeHUN (#59039) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem viszem túlzásba, mert egyre kevesebb helyre írok, mint tapasztaltad a gamer365-re már nem járok, vannak ott okosabbak, akik jól megmondják..gépigényre sem írok többet, ott is dettó, és már iponra sem írok többet, mert ott is detto..
Még ide írok..de ha megint jön ebbe a topikba 1-2 "kék" hit térítő az fx fikázásával, akkor innen is lépek... ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59046) MiklosSaS válasza DudeHUN (#59044) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 naponta be kell bizonyitnia maganak hogy kihajtja. Ennyi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59047) ViZion válasza MiklosSaS (#59032) üzenetére


ViZion
félisten

"Na ez az. Tehat nulla tapasztalat a masik oldalon. Ertem, csinald a videokat. "

De most komolyan, addig nem releváns a videója, amíg nem vesz intel konfigot is? :D :D :D
Bammeg, ennél röhejesebbet nem olvastam ma, köszi Sass. :R

Komolyan: megint félreértitek. Itt nem arról szól, h nézd hogy veri az intelt vagy ilyesmi. Ennyit tud az FX, ezt videózza. Kötöttek már bele sok mindenbe, de ilyen érdekes érveket... Ha venne intelt és lenne egy jobb vagy akár rosszabb videója adott játékban, akkor azzal hitelesíteni az FX eredményeit? Tehát -ha jól értelek- egyetlen FX teszt sem releváns, mert nem intelen fut? Esetleg i7-re tudnál AMD virtuális gép progit ajánlani? :))

No offense, de szerintem is hagyd ezt a témát, mert ez még Tőled is beteges (esetleg ezzel vonuljatok az AMD vs. Intel topikba, elvileg az is van, meg tesztelős is). Gondoltam 4,8-on tolok egy vantage vagy vmi tesztet amit kértél, de sajnos csak laptopban van intel, az meg gondolom nem elfogadható, szal. hagyom a faCCba...

Majd megkérjük LimitTibit :B , h inkább oda dobja az eredményeket, mert ide ez amit "provokál" nem hiányzik.

"A Microsoft-nak lehet hinni." - ehhh, azt hittem Angliában vagy, nem Hollandiában. Vagy már ott is dekriminalizálták a vicces cigit? ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59048) DudeHUN válasza rambustibi (#59045) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Tényleg csíplek. Kb 10 éve fórumozunk együtt és mindig jófejnek tartottalak. Ne vedd a szívedre a technológiai dolgokat. G**i jó géped van. Van amiben gyengébb, mint a drágább konkurencia. Ez van. Boldog vagy vele és tényleg egy erőmű. Már 2+ éve van FX-em és sosem zavartak a korlátai, mert nekem elég és boldog vagyok vele. Faszák a videók, a tesztek meg az OC is. De ne pörögj hülyeségeken szvsz.

Gamer for Life

(#59049) MiklosSaS válasza ViZion (#59047) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hát öcssèm te sem érted a lényeget....

Azért kérdeztem hogy volt e valamikor neki mert kiváncsi voltam ha tesztelt valaha valamit a kék oldalon.

És igen, az MS számomra hitelesebb mint az AMD.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59050) Omli85 válasza rambustibi (#59045) üzenetére


Omli85
őstag

Rájuk kell hagyni, ott vannak a videók, tény és bizonyíték. Aki ezt épp ésszel nem tudja feldolgozni arra nem is érdemes sem energiát sem időt pazarolni ;).
Én is tisztában vagyok vele, hogy az AMD nem tökéletes de lesz@rom mert szeretem és hozza azt ami nekem kell.
Plusz mivel szeretek buherálgatni ár teljesítményben nekem tökéletes, a konkurencia meg egyszerűen nem szimpatikus és kész :D.
Én a gyártót szeretem minden hibája ellenére, olyan ez mint mikor leszólják az embert miért farag egy 30 éves zsigulit.... hát azért mert csak :D. Nekem szórakozás bele ölni ezekbe az időrabló dolgokban órákat, napokat, heteket és mikor elér valameddig az ember amit amolyan célnak tűzött ki az jó és kész.
Persze egyszerűbb lenne megvenni a komplett kék pakkot bepattintani és kész ott van oc minden nélkül lehet molyolni, csak nekem az nem kell... mert nem és kész :D.

Ettől függetlenül nem vagyok elvakult és tisztában vagyok az erőviszonyokkal én is, de messze nincs olyan szar helyzetben sem CPU sem VGA piacon az AMD mint ahogy az sokan gondolják. Persze ez személyes véleményem a dologról.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.