Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) kovsol válasza Kocska89 (#23990) üzenetére


kovsol
titán

fx6100 hoz ilyen fost adtak a dobozban.

May the Force be with you!

(#24002) Malibutomi válasza kormi0312 (#24000) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem ilyen van, lásd az infonál.
Semmi bajom vele, nagyon szépen teszi a dolgát.

(#24003) Kocska89 válasza kovsol (#24001) üzenetére


Kocska89
tag

Se heat pipe se rézmag. Irodai gépbe, átlag felhasználónak akinek csak az fontos menjen a gép oda megfelel. De akinek már volt minőségi, csendes hűtője annak feláll a szőr a hátán az ilyen "csodáktól". Játék alatt gondolom forog vagy 4500 at az ilyen gyári vacak, ebben a fordulatszám tartományban én úgy tapasztaltam már elég jól vibál is. A QX9650 - FX8350 procit alpenföhn brocken hűtötte. Az athlon 64 x2 6000+ pedig egy ilyen ekl. Az ekl pedig elég olcsó volt, a gyárihoz képest maga a csoda :)

(#24004) BomiBoogie válasza kormi0312 (#24000) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Többeknek van ilyen, nem lesz gondod vele, jó az a tápellátás.

(#24005) Yeffy válasza Kocska89 (#23990) üzenetére


Yeffy
veterán

LOL, erre konkrétan emlékszem, h anno az A64 X2 6000+ 90nm-es prockómhoz ez járt... :C
és ezt adják 8350-hez? de minek... :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24006) gyuszaa válasza Yeffy (#24005) üzenetére


gyuszaa
őstag

Phenomokhoz is ilyet adtak, csak a lapát sűrűség változott a 83××-nél úgy néz ki.
De ezen meglepődtem, hogy ezalatt még nem is hőcsöves. :U Említésre se méltóak.

(#24007) K.Tamas89 válasza kormi0312 (#24000) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Nekem is ilyenem van és én is megvagyok vele elégedve :) Igaz még várok a CPU hűtőre, én is lecserélem ezt az AMD gyönyörűséges hűtőt :D

(#24008) Kocska89 válasza Yeffy (#24005) üzenetére


Kocska89
tag

Akkor csak jól emlékeztem :))

A dobozba kellet valamit dobni, hogy legyen súlya :)
Kezembe fogva a hűtőt a felszínre törtek a régi rossz emlékek, az a süvítés ááá :O Rendesen felkellet hangosítani a hangrendszert játék alatt.

Na meg a súlya miatt, nem fogja lefújni a proci dobozát a huzat a polcról. Ezt a funkciót hangtalanul teljesíti. Szóval azért hasznát is veszem :DD

(#24009) Yeffy válasza gyuszaa (#24006) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, nekem Phenomból csak 960T volt ,ahhoz meg a mégalapabb szar járt...

de valóban gáz... :U

Kocska89: biza, jól emlékszel... :K
úú, ne is mondd, mi hangja volt rajta... :N

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24010) Edy92 válasza Jim76 (#23978) üzenetére


Edy92
tag

Kösz a tapasztalatod és a véleményed!:) Örülök akkor, hogy minden jól szuperál :)

(#24011) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintetek merjek 8350-et tenni a 870 Extreme 3 2.0 lapomba? Ha lapot is cserélek, akkor már ugyanott vagyok, mintha platformot is váltanék. Az meg ugye gondolatbűn. :D

[ Szerkesztve ]

(#24012) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24011) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, ha már van benned gondolat a platformcsere felé, akkor nincs miről beszélni :D
;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24013) Milka 78 válasza BomiBoogie (#24011) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól rémlik miresz használt anno FX 8120-at a legnagyobb megelégedéssel egy olyan deszkába.

[ Szerkesztve ]

(#24014) Gaberking válasza kormi0312 (#24000) üzenetére


Gaberking
senior tag

Szia!

Nekem ugyanez a kombó van és 4500 MHz-en használom, a hűtést pedig egy thermalright silver arrow sb-e extreme -re bíztam. Nagyon stabil, kb 2 hónapja van meg és eddig lefagyás, vagy bármilyen hiba egyszer sem volt. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#24015) BomiBoogie válasza Milka 78 (#24013) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

..tehát ebből következtessem azt, hogy a 8350 meg főleg jó lenne? :D
Azért az 50, mert nem tuninglap, úgyhogy azt nem is babrálnám.

(#24012) - = Zk =
Olyan gonoszak ezek az AMD-sek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24016) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24015) üzenetére


- = Zk = -
félisten

főleg ha Rólad van szó... huhúúú ;] :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24017) BomiBoogie válasza - = Zk = - (#24016) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, a puhatestűt könyű bántani. :D
Ezért jó az FX-es közösség, mert érdemi válasz helyett mindig valami vicces offolás kerekedik. :DDD

(#24018) Milka 78 válasza BomiBoogie (#24015) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elméletileg pont erre gondoltam :DDD A 8120-as-hoz képest elméletileg finomítottak a melegedés/fesz részlegen így azt mondanám,hogy menne vele rendesen és ha nem akarsz az egekbe tuningolni akár még jó is lehet.

(#24019) BomiBoogie válasza Milka 78 (#24018) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dehogy akarok. Amúgy azért az FX-4100-ről elég jelentős előrelépés lenne. :K

Intelre most amúgysem igazán érdemes váltani, hogy itt a Haswell, nincs is kedvem 80-at kiadni egy lapra meg egy procira.

Meg egyáltalán, az AMD topikok sokkal szeribbek. :D

Még egy kérdés: gondolom, a 8320 egészen biztosan megy alapfeszen a 8350 órajelén? Mert az árkülönbség azért nem kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#24020) kovsol válasza BomiBoogie (#24019) üzenetére


kovsol
titán

szerintem a 50-es nem éri meg a felárat, főleg ha nem is akarsz az egekbe tuningolni ahol esetleg számítana is a magasabb induló órajel.

May the Force be with you!

(#24021) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Az miért van hogy 10perc Prime95 + Furmark terhelés mellett, újraindul a gép? Gigabyte 990XA-UD3 + FX6300 alapon, turbo core és apm kikapcsolva, ramok 1866mhz-n, gyári időzítésekre beállítva, 1.5V? Én ram beállításokra gyanakszom..Corsair Vengeance ramok 9-10-9-27re állítva.

[ Szerkesztve ]

(#24022) ViZion válasza K.Tamas89 (#24021) üzenetére


ViZion
félisten

Restart az túlmelegedés, ramnál inkább BSoD.
CPU-Z SPD alapján állítsd be a ramot, ha nem jól ismerte fel.

BomiBoogie: Intel felé kacsingatunk, heh? Táborba jössz, ugye? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24023) xatos3 válasza K.Tamas89 (#24021) üzenetére


xatos3
senior tag

a ramoknak sokkal inkább 1,6 voltot adj, hűtve meg van minden rendesen?
ja és mekkora a táp?

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#24024) K.Tamas89 válasza ViZion (#24022) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

70fokra van beállítva a CPU-warning a biosban, de addig nem megy fel, 60fok volt a max a HWinfo szerint. Elől 12-es venti fújj be,hátul 12-es és felfelé is fúj ki egy 12-es venti.

(#24025) K.Tamas89 válasza xatos3 (#24023) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Megnézem majd 1.6v-al is a ramokat. 500as Chieftec CTG a tápom.

[ Szerkesztve ]

(#24026) BomiBoogie válasza kovsol (#24020) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak ugye az FX-4100 most 4.2-n megy, a 8320 meg 3.5-ről indul. Ha 4-ig felmenne, az nekem már jó, csak kérdés, ez mennyire biztos.

Illetve még azt nem tudom, hogy pontosan mennyit erősödött a Vishera. Tehát egy 4-en menő Bulldozer modul egy 3.5-ös Visherának felel meg, vagy?...

(#24027) Yeffy válasza BomiBoogie (#24019) üzenetére


Yeffy
veterán

Meg egyáltalán, az AMD topikok sokkal szeribbek. :D

kész, ezen besírtam... :DDD :C

de megszalad valakinek... 8350? hmmm... ;]

egybk én is a 8320-ra szavazok, szerintem 99%, h viszi alapon is a 4 gigát... :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24028) gyuszaa válasza BomiBoogie (#24026) üzenetére


gyuszaa
őstag

4 ghz csak kihozható az összesből, úgy is túl van feszelve alapon is.
Szerintem is valós a 10-15 % különbség.

(#24029) BomiBoogie válasza Yeffy (#24027) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, csak amiatt gondoltam arra, mert a lapom nem tuningos.

Amúgy én is 6300-ra szavaznék, de azt nem támogatja a lap. Ami viszont csak fél éves, úgyhogy kár lenne lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#24030) ViZion válasza Yeffy (#24027) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is gyanús ez a puha testvér...
Saját ház, turbó, procivásárlás, esetleg Haswell, fél éves "régi" cuccokat cseréli... :U nem is tudom, ne küldjük ki rá a NAV-ot?
Megnézném, ahogy benyomja az ajtót a TEK... :))

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24031) BomiBoogie válasza ViZion (#24030) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Már megbocsáss, hol látsz te itt ajtót?
Arról nem is beszélve, hogy vannak jó afrikai óriáscsiga ismerőseim, úgyhogy megvan az offshore kapcsolat. :K

(#24032) miresz válasza BomiBoogie (#24029) üzenetére


miresz
veterán

A 4Ghz az 100% ,hogy menni fog,abban a lapban,a 8320-al. De szerintem a 6300 is megy benn,attól függetlenül,hogy nincs benn a támogatási listában. Úgy rémlik havernak azt rsktam a 870extr3 R2.0-ába.

(#24033) BomiBoogie válasza miresz (#24032) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nocsak. Az azért érdekes lenne. A rémlik azért kevés. Jó sok gépet rakhatsz össze, ha nem is emlékszel, csak beledobtál valami procit. :)
Köszönöm a megerősítést.

(#24034) Yeffy válasza ViZion (#24030) üzenetére


Yeffy
veterán

valóban, valóban... gyanús ám nekem is, most, h mondod... :)) :D

de még ez a válasz tőle... óriáscsiga ismerősök mg offshore kapcsolat, gec... :DDD :C

Csigusz: de az meg amúgy hogy lehet, h 6300-at nem támogat, 8xxx-eket meg igen? lol...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24035) BomiBoogie válasza Yeffy (#24034) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Lásd saját szemeiddel, csak 8320 és 8350, nincs más Vishera opció.

Arról meg igazán nem tehetek, hogy te csak az ír szetterekhez meg a dán dogokhoz mehetsz látogatóba. :D

(#24036) Yeffy válasza BomiBoogie (#24035) üzenetére


Yeffy
veterán

én nem mondtam, h hazudsz, de ennek kb semmi értelme... seggszikla újfent alakított... :N

aajj, hagyjálmár a dumáddal... :DD azt te csak hiszed ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24037) BomiBoogie válasza Yeffy (#24036) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Annyi értelme van, hogy aki nem akar kokcáztatni, "kénytelen" a csúcsmodellt venni, szóval marketingszempontból van benne ráció.

(#24038) miresz válasza BomiBoogie (#24033) üzenetére


miresz
veterán

Hát elég sok hardver megfordul a kezem alatt mitagadás. Most hívtam fel 6300 van neki benn,és megy. Szerintem csak szimplán lusta az ASRock kitenni. Írj nekik supportra,hogy hivatalosan miért nincs benn a listában? Általában 2-3 nap és váladzolnak.

(#24039) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24017) üzenetére


- = Zk = -
félisten

FX topikban bejelenteni, hoyg kacsingatsz a platformváltás felé, kissé dúrca, nem gondolod?!
buhehe :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24040) BomiBoogie válasza - = Zk = - (#24039) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amelyik kutya csiga ugat, az nem harap. :N

[ Szerkesztve ]

(#24041) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#24039) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert ? En naponta 2-szer gondolom azt hogy platformot valtok. (legyen az intel vagy AMD)

@turbo-csiga: vegyel egy faxa gyiiiharmati5-ot, adok neked olcson egy kemeny alaplapot hozza.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24042) ViZion válasza MiklosSaS (#24041) üzenetére


ViZion
félisten

OK, Te kicsit sas ide, sas oda, vagy szálloda. De turbócsigusz? Ne már. A topik legjobb szerkesztőjét veszítenénk el! :D
Biztos a rohadt i3... :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24043) BomiBoogie válasza ViZion (#24042) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, nem tudtad, hogy az i3 az FX-8350-et is lazán veri? ;] :DDD

(#24044) MiklosSaS válasza ViZion (#24042) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Senki sem potolhatatlan. Majd valasztunk masikat, nem latod amiota itt van megint nyomjuk az OFF-ot nemhogy fontosabb dolgok utan jarnank.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24045) Yeffy válasza BomiBoogie (#24037) üzenetére


Yeffy
veterán

hát marketingszempontból lehet, ellenben más szempontból... :U

Miklosss: :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24046) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#24041) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pff... te egy igen érdekes forma lehetsz :C....

(#24040) BomiBoogie
pff.. tiszta állatsimogató hely lett ez a PH :C

(#24042) ViZion
ha ő innen lelép, eladom az AMD-met és veszek ink egy kispolákot vagy vartyogót :D

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24047) kovsol válasza BomiBoogie (#24043) üzenetére


kovsol
titán

i3 nekem akkor se kellene ha adnak mellé ingyen egy alaplapot :D (na jó eladnám azonnal :D )
Milyen gépet vegyél topicban meg régen folyton az i3 -t ajánlották, pedig már egy éve is lehetett tudni, hogy 2 magot a HT se fog megmenteni amikor kijönnek a 4+ szálat igénylő játékok.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24048) ViZion válasza MiklosSaS (#24044) üzenetére


ViZion
félisten

"nyomjuk az OFF-ot"
Jah, kellene ebbe a topikba egy szerkesztő :K

kovsol: onnan indult ki az egész "i3 fan klub", ami ide is begyűrűzött. Hiába, ami jó, az jó. :W

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24049) - = Zk = - válasza kovsol (#24047) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pólus aquá-ban kolegámnak akartak ajánlani i3+vga kombót. leakartak beszélni a Llano-ról...merthogy halott dolog. leáldozott neki stb stb.
vicc, komolyan mondom :D

(#24050) xatos3
nem vártam semmit, csak ott tudtuk alaplapot venni márazonnalba. így oda mentünk... :D
30at szánt a gépre kolegám, hát picit fölé mentünk, de még így is jól járt... i3at vett volna még a mai napig is átkozna :D...
bár pusztán kiváncsiságból érdekelt vna az a "i3+vga konfig" :D

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24050) xatos3 válasza - = Zk = - (#24049) üzenetére


xatos3
senior tag

mit vártál tőlük? semmilyen fogalmuk sincs egyik arhitektúráról se, termékismeret 0, legalább az itteni phs ismertetőket elolvasnák mielőtt magukat égetik be

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.