Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4002) miresz válasza stevve (#4000) üzenetére


miresz
veterán

És a 4000. hozzáazólás... :D

[ Szerkesztve ]

(#4003) miresz válasza Bali27 (#3998) üzenetére


miresz
veterán

Hi!

Ha tuningolni akarsz akkor a szorzót emeld,és kb ennyi,én az "fsb"-t nem szoktam piszkálni,mert nem azért vettem szorzószár mentess procit.Max,akkor piszkálom,ha az utolsókat is ki akarom préselni a benchmarkokra. :DDD A memóriákat nem húzza,hisz szorzószár mentes a proci. Ha mélyebben is bele akarsz merülni akkor Nb-t is kell emelni( ez elég nagyot dob a proci teljesítményén is meg a memórián is. Nekem anno a 6100 alapfeszen ment 4Ghz-t semmit nem állítottam,csak szorzót emeltem. Jah és ha tuningolsz az APM-et és a Turbo core-t érdemes kikapcsolni.

(#4004) Prof válasza Bali27 (#3998) üzenetére


Prof
addikt

Most azt mondod egy 6 szálas új proci valamivel gyorsabb, mint egy 4 éves 2 szálas? :DDD
Nane :))
Egy E8400-at már érdemes lecserélni akinek kevés, én a Phenom2 x4->Bulldozer upgradera írtam hogy nem éri meg szerintem.
Tessék szépen végigolvasni konkrétan mit ír az ember nem általánosítani és ferdíteni...

(#4005) miresz válasza Prof (#4004) üzenetére


miresz
veterán

Az újabb alkalmazásokban,játékokban is nagy előnye van már egy FX6100-nak a PH II X4-hez képest. :K

(#4006) ftc


ftc
nagyúr

Ehez a bioshoz...most vette Asus alaplapom nem volt hajlandó elindulni még nem frissitettem biost

Majd ha lesz egynormalis hűtésem akkor meglesem mit is tud a proci...de egyenlőre a biosban mégodáig se jutottam, hogy hol m ondom meg a gépnek, hogy biza ez 1600-as ram nem 1333-as :D

(#4007) Bali27 válasza miresz (#4003) üzenetére


Bali27
addikt

Neked nagyon köszi az infót.. Majd így teszek.. Bár az NB az mi is? Ha a teljes nevét írod akkor valoszinü beugrik.. Vagy lehet normálisan is, csak most vacsiztam és egy kis eperpáleszt legurítottam utána.. Szóval kellemesen tompulok:P Így jó Rozni:P:D
Csak lazán:)

(#4008) Bali27 válasza Prof (#4004) üzenetére


Bali27
addikt

Igen végig olvastam.. Csak én amig meg nem vettem az Fx6100 at féltem hogy nem lesz jobb mint az E8400.. Tényleg nagyon meg voltam vele elégedve.. Winben nem is érzek különbséget, csak a játékban...:) Ha phenom 2-m lenne én sem hiszem hogy lecseréltem volna..

(#4009) miresz válasza Bali27 (#4007) üzenetére


miresz
veterán

Hát a páleszt jól tetted,csak nehogy nagyon belazulj. :D Az Nb a Cpu north bus ,ami esetedben alapon 2000Mhz-n megy.Ezt 2600-ig lehet húzni a tapaztalatok szerint és 1.3V kell neki. Erre a nagy tuningra lehet én is iszom egy szilvóriumot. :D

(#4010) Borokafa válasza miresz (#4009) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez tulajdonképpen a prociban lévő memóriavezérlő, ennek minél magasabb az órajele, annál gyorsabb a rendszer

(#4011) miresz válasza Borokafa (#4010) üzenetére


miresz
veterán

Úgy-úgy. :) Nah megjött már?

(#4012) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

Marhára nem értem ezt a procit. BIOSban kikapcsoltam a CnQ-t meg a Turbo Core-t ahogy javasoltátok feljebb és beállítottam 22-re a szorszót, ami elvileg 4400MHznek kellett volna lenni. Mivel nem indult el a win, adtam neki +0.1V magfeszt. Elindult ugyan, de csak 3300MHzen ment a proci, hiába terheltem, hiába basztattam semmit nem csinált. Ez vajon miért lehet? :F

Gigabyte GA-990XA-UD3, FX-4100

[ Szerkesztve ]

(#4013) Borokafa válasza miresz (#4011) üzenetére


Borokafa
őstag

Még nem, talán péntekre.

(#4014) Ricsiii1992 válasza Borokafa (#4010) üzenetére


Ricsiii1992
tag

És az L3 cache is az NB órajelén jár.

[ Szerkesztve ]

(#4015) Whysperer válasza AMD!4ever (#3994) üzenetére


Whysperer
addikt

Ez igen! Mért is vegyek AMD-t ? 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4016) Whysperer válasza Whysperer (#4015) üzenetére


Whysperer
addikt

Esküzöm 5 vágyam van az életben amit meg kell csinálnom abból 2 megvan már de az 5. az amikor megérem,hogy az AMD megtekeri az Intel orrát és akkor nagyon elintézem magam rendesen annak örömére! 8) 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4017) Bali27


Bali27
addikt

Lenne 2 kérdésem a tuningban jártasokhoz..
Az első képen üresjáratban 3600on megy a procim.. Miközben alapon 3300as.. Ez normális dolog? Vagy az ilyen APM vagy C1E zavarhat be neki????Gondolom a Vcore eredményem az türhetőnnek mondható.. Legalább is az ilyen 1.3-1.4es feszekhez képest..[link]

A 2-es képen lévőhöz meg gondolom csak akkor kell nyulni ha huzni akarom a cuccot.. MErt ott egész durva dolog van alapbol beállítva a CPU voltagenek.. Apropó.. utóbbi nem azonos a Vcore-val?[link]

(#4018) Ricsiii1992 válasza Bali27 (#4017) üzenetére


Ricsiii1992
tag

-A "turbo core" miatt mehet 3,6-on a proci. Mondjuk az fura, hogy terhelés nélkül megy annyin.

-A cpu voltage valóban a Vcore.
- :Y Viszont a CPU NB-nél iszonyú sok az az 1,55V. Nekem alapból 1,2V-ot ad a lap.
Ha húzni akarod a procit, emeld a szorzót=CPU frequency multiplier, de figyeld a proci hőfokot, 60C fölé ne nagyon menjen. Tuningnál az APM-et(TDP limiter),turbo core-t kapcsold ki.
Én mondjuk biosból tuningolnám, nem ilyen win alóli csodaprogramokkal. Tesztelgetésre jó, de a kitesztelt stabil beállításokat szvsz. a biosban állítsd be. Stabilitás tesztre jó a prime95, de gyári hűtővel csak óvatosan. Csalóka lehet a proci hőfok, lehet hogy terheletlenül csak 35-40C pl 4,2GHz-en, de ahogy leterheled pl egy játékkal, simán megfőhet az FX. Tehát mindíg a prime95 teszt alatti hőfokot nézd, az ne menjen 60-62ölé.
Vannak nálam itt nagyobb tuning szakik, azért remélem sikerült hasznosat írnom:).

[ Szerkesztve ]

(#4019) ftc válasza Whysperer (#4016) üzenetére


ftc
nagyúr

Már megérted....

(#4020) miresz válasza Bali27 (#4017) üzenetére


miresz
veterán

Ezt az Axtu-t hagyjátok a feébe nem sok mindent ér. UEFI alól tuningojatok.

(#4021) Borokafa válasza Ricsiii1992 (#4018) üzenetére


Borokafa
őstag

Igy van, nagyon magas. A cpu nb fesz ne legyen semmiképpen nagyobb a cpu fesznél. 1,35V-nál többet tartósan nem javaslok.

(#4022) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az persze senkinek nem tűnt fel, hogy a 19,5x200 az 3600MHz. ;]

Amit azon a képen látunk, annak semmi köze a valósághoz.

Amúgy meg hiába kapcsolja ki a cnq-t, meg a tc-t, ha az apm-et bekapcsolva hagyta.

Ami ekkor feszültségek mellett nem csoda, hogy beleszól a dolgokba.

Mindent biosban kell állítani, én is idáig szívtam, bár nem volt sok időm rá, mire rájöttem, hogy nem hagyhatom autón a dolgokat, minden funkciót kézzel ke beállítanom. Hál istennek, végre rendesen megy a szekér, de a sikeres tuninghoz "érdekesen" kell beállítani az én lapomat is.

(#4023) ftc válasza miresz (#4020) üzenetére


ftc
nagyúr

ha lenne uefi a lapomon :D nem reklamoztak hogy van rajta :D

vagyvan benne?

[ Szerkesztve ]

(#4024) Bali27


Bali27
addikt

Igen mindenkinek nagyon jó volt a válasza köszönöm!!!
Akkor leszedem ezt a progit, csak kéne valami amivel a cpu fan-t belövöm mert a biosos alapbeálitás valami max limit hőfokhoz (ami 49 el kezdpődik ugy emlékszem ) egy max cpu level-t csatol..
Biosban azért volt ilyen magas a CPU NB VOLTAGE mert enabled volt minden.. MOst visszatettem autora és IDle-ben össze vissza ugrál a proci MHZ értéke.. Egyszer 1700 , majd 2400, aztán 3100:D:Dviszont a CPU NB 1.1875 lett.

Ja biosban a Virtualizáció mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#4025) miresz válasza ftc (#4023) üzenetére


miresz
veterán

Milyen lapod van?

(#4026) SSJmeszes válasza Bali27 (#4024) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hát állítsd be nyugodtan biosban a venti szabályzást... én 3 fokozoton hajtom alapjáratba. Ha eléri a 45°c akkor adja magának a kakaót!

Prime95 sem a legjobb cucc, ha bele akarja venni a többi hardware melegedését is. Mert lényegében, ha prime ot használ szinte csak a CPU melegít. Mi lesz pl a VGA val?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#4027) Bali27 válasza SSJmeszes (#4026) üzenetére


Bali27
addikt

Ok akkor beálitom.. Nekem 6os fokozaton megy és 31 fokos a proci..
Nekem valami Orthos van, de most szedem a Prime95 x64-et

(#4028) Borokafa válasza Bali27 (#4027) üzenetére


Borokafa
őstag

A Prime Blend terheli a cpu-t és a memóriát, elég megbízható progi, ha ez stabil nincs ok az aggodalomra :)

(#4029) Ricsiii1992 válasza Borokafa (#4028) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Igen, azért az ilyen tesztelőprogikon kívűl nem sok minden tekeri 100%-on a 3-4modulos FX-eket. Még a Cinebench alatt is több10W-al kevesebb fogyasztást mértem prime-hoz képest.

Ja igen, van fogyimérőm, majd csinálok teszteket, milyen feszen-frekin mennyit eszik a gép. Durván megugrik egy kis Vcore emeléssel...
Jelenleg:
3,1GHz-1,1625V-on Prime95 Blend: 195W
IDLE: 95W
Végülis egy 4 modulostól nem olyan rossz ez. Bár volt már 360W is 1,4V fölött, 5másodpercig, amíg rajta mertem hagyni a primeot (gyári hűtő).

(#4030) Zsolteeka válasza SSJmeszes (#4026) üzenetére


Zsolteeka
tag

Prime mellé egy kis Furmark, hogy még a videókártya is izzadjon és akkor kiderül hogy hosszabbtávon ha minden fűt, bírja-e a hűtés. :)

Egyébiránt feltettem a lapomra az F10b beta BIOS-t. Máris sokkal több beállítási lehetőségem van. Szerintem most már a tuning is jobban fog menni. :)

(#4031) Ricsiii1992 válasza Zsolteeka (#4030) üzenetére


Ricsiii1992
tag

;] az már kész...Elég a prime, úgy se terheli le semmi annyira a procit. Tudtommal a VGA-k nem igazán szeretik a furmarkot, pláne nem órákon át stab. tesztként.

(#4032) Zsolteeka válasza Ricsiii1992 (#4031) üzenetére


Zsolteeka
tag

Én csak Prime közben 5percre aláfűtöttem a procinak hogy lássam miként emelkedik a hőmérséklet. Elég jól szellőzik a házam, de 48ból hamar 51fok lett. :)

(#4033) miresz válasza Ricsiii1992 (#4029) üzenetére


miresz
veterán

Gondolom ez a teljes gép fogyasztása. Monitor is benn van? Egész jó értékek. Én is mértem már régebben itt a topicban de nekem 2 kártya van a gépben.A phenomom is evett közel ennyit 4GHz- n. :)

(#4034) antikomcsi válasza Ricsiii1992 (#4029) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Micsoda számok........

Nálam 200W alatt kár is skálázni a műszert, mert még idle is több, pedig most csak egy darab ref 6950 van mellette. :B

(#4035) miresz válasza antikomcsi (#4034) üzenetére


miresz
veterán

Az meg hogy lehet? Nálam ha jól emlékszem ilde 135w körül volt pedig nekem cf-em van.

(#4036) SSJmeszes válasza Borokafa (#4028) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

én ebben nem lennék biztos volt mikor a prime blend ment 2h+ t és bementem bf3 ba 5 percet nem bírt a tuning.;)

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#4037) Bali27


Bali27
addikt

Ha a C1E-t, APM-et kikapcsolja az ember akkor nem eszi meg fél fizuját majd az áramszámla?:)
Egyébként az asrock softwaret 1 dolog miatt sajnálom.. Van benne egy un. IES technology, és csak abban lehet bekapcsolni.. Legalább is Biosban nem láttam sehol.. Aminek hatására pl 1.1 es Vcorebol lesz 0.8 miközben ugyan ugy teljesit a gép...
Összefoglala ez az IES: ASRock I.E.S. ( Intelligent Energy Saver ). Akár 48%-al kevesebb energiafogyasztás a CPU-nál és 16%-al gyorsabb feszültségszabályozás.

(#4038) antikomcsi válasza miresz (#4035) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez úgy lehet, hogy zabál, mint az állat. :K

(#4039) miresz válasza Bali27 (#4037) üzenetére


miresz
veterán

Én 4GHz- n hasznákom alulfeszelve,és így sem megy ki a tdp keretből. Persze APM turbo off,és így pl bf3 njmulti alatt max 42C'-os. Prime alatt pedig 52. Alap beállításokon sokkal melegebb volt,mert olyan feszeket dobál,feleslegessen hogy az fűti szét a procit,és még kisebb a teljesítmény is.

( #4038 ) antikomcsi: Akkor nálam miért nem? Valami nem kerek ott nálad akkor szerintem. Nagy mértékű húzásnál meg minden proci zabál a Sandy is.Milka78 kollégával lemértük,és u.a.ajonfigja mint nekem csak i5 2500K val és 4.8GHz- n 20w-al evett kevesebbet az ő gépe.

[ Szerkesztve ]

(#4040) antikomcsi válasza miresz (#4039) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert az egy másik gép.

De most egész jó lett, mert blend teszt alatt sikerült lehoznom, olyan 410W környékére.

Ez komplett gép monitor nélkül konnektorból mérve.

Én meg 4.5GHz-en használom nem alul feszelve és eszik, és melegszik.

Viszont ezeket a szoftveres hőmérséklet, meg feszültség értékeket ne vedd készpénznek, mert sok esetben semmi közük a valósághoz.

Teszem hozzá, hogy nem érdekel, hogy sokat eszik, szóval ezen nem "rinyálok", csak a tény kedvéért mondom, hogy ezek ilyenek. Egy kis plusz fesz, és órajel emelés, és nagyon durván esznek.

És attól tartok, hogy az enyém az első darabok közül való, nagy szivárgási árammal, ezért volt kár rögtön rohannom az ip_n-ba megvenni, amikor megjelent.

(#4041) Ricsiii1992 válasza miresz (#4033) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Gép, monitor nélkül. Vid-en
Na még 1-2 mérés gyorsan:

FX8120 (1,3V VID):

3,1GHz--1,3V--230W
3,1GHz--1,35V--253W
3,1GHz--1,4125V--278W

Viszont nem teljesen pontos értékek, mert ahogy melegedik a proci, pár wattot kúszik feljebb a fogyasztás is...de megközelítésnek jók.
Igazából gőzöm sincs, hány wattig tudja majd 55C-on tartani a procim az (Corsair) A70 (pénteken megyek érte:)) de abból kiindulva, hogy 4,3-hoz nekem kevés az 1,4125V...márcsak abban reménykedek, hogy tényleg igazuk van a külföldi bullosoknak, miszerint a magasabb VID-es procik hüvösebbek, nagyobb fesz ellenére is... 4,4 az olyan szépen mutatna... na majd kiderül. :DDD nem mintha nem hajtaná rongyá 3,1-en is a húzott GTX-em BF3 alatt.

Komolyan, lassan már ott tartok, hogy a VRM tekercseire, meg a kondik tetejére is teszek bordát xd, (feteken már van).

(#4042) antikomcsi válasza Ricsiii1992 (#4041) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az is lehet ám, hogy az az 1.4125V nem kevés a 4.3GHz-hez, hanem brutál sok.

Nekem úgy kellet beállítani, hogy menjen a 4.5GHz valóban megbízhatóan, hogy idle 1.404V-ot kapjon, amit terheléskor le kell vinni ~1.3675V-ra. Így végre megoldódott minden gondom, mármint ami a számítógépet illeti, de ha 1.4V-on, vagy afelett marad a vcor, akkor szétfagy az egész ahogy megkapja a terhelést.

Szóval ha egy kicsit összetettebb a bios, rendesen el kell vele játszadozni.

(#4043) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

[link]

Eddig ez sikerült. Holnap folyt köv. :)

(#4044) Ricsiii1992 válasza antikomcsi (#4040) üzenetére


Ricsiii1992
tag

"És attól tartok, hogy az enyém az első darabok közül való..."

Esetleg nem fotóztad le a procit? Belegravírozzák, hanyadik héten készült.
Az enyém FA 1142 FPM, vagyis 2011 42. heti.

Hány volton használod 4,5-ön?

Más: a külföldi AMD FX (Bulldozer) Owners Club fórum tapasztalatai szerint az 1,3-1,35V VID-es FX majdhogynem 100%-ra jó tuningos, 1140+os gyártási szám se hátrány.
: Az durva, hogy :
A fentiek közül mind igaz a procimra, de mégse tudja hogy fél gigával többet kéne mennie...sajnos nem nagyon írt még az ASRock sem bios ügyben. Lehet a béta szócska a bios nevében a -500MHz-et takarja. Vagy tényleg belenyúltam abba az 1%-ba...
Végén az lesz, kiviszem a minuszba, és megkergetem 1,55V-on...lehet be kell járódnia annak a ~2milliárd tranyónak :D, ellustultak itt a sok CnQ-tól .

(#4045) Ricsiii1992 válasza antikomcsi (#4042) üzenetére


Ricsiii1992
tag

"Az is lehet ám, hogy az az 1.4125V nem kevés a 4.3GHz-hez, hanem brutál sok."

Tényleg nem rossz ötlet, ki is próbálltam, de sajnos nem. Péntekig szerintem hagyom a dolgot, majd az új hűtővel. Lehet az se tetszik neki, hogy throttlingolásig melegszik (nálam ~64C kupak).

(#4046) Borokafa válasza SSJmeszes (#4036) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez az unlockolt procikra volt jellemző

(#4047) Whysperer


Whysperer
addikt

Srácok tudom ez FX de az is részben a kérdés.! Szóval az ATI kártyák mind a AMD procikban beépítettek mind a külön VGA-k hogy tudnak 3d-s képet alkotni, vagy azt csak az NVIDIA tudja? Vagy a ATI is tudja csak ha igen ,hogy?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4048) Kriss 78 válasza Whysperer (#4047) üzenetére


Kriss 78
csendes tag

szeva

Töltsd le a iZ3D progit az működik ATI alatt is !!!

(#4049) Prof válasza Whysperer (#4016) üzenetére


Prof
addikt

Akkor nagyon fiatal lehetsz, ha nem emlékszel az Athlon 64-re, meg a 486 DX4-100-120-ra. :K

[ Szerkesztve ]

(#4050) Whysperer válasza Prof (#4049) üzenetére


Whysperer
addikt

29 fiatal? Van athlon 64-em ,apám gépe még az is 8) csak azt nem tudom mért van az ,hogy akárhova megyek és mondom nekem at 6850-em van és srácok mindeki NVDIA mert 3d stb. De a 3-t nem úgy értem ,hogy 3ds játék hanem ez a szemüveges szarság mert most nem szeretnék egy jó kártyát csak azért cserélni ,hogy az 3ds acer projectorom 3ds jelet kapjon mondjuk ha kijön a GW2 vagy akármilyen 3d-s film vagy játék!

De, ha jól értem iZ3D ennek segítségével szinte majdnem minden megoldható vele! Pl az össez játék ott van a listán szóval!

Kriss 78 köszi!

Még egy kérdés. Ehhez Nvidia szemüveget kell vennem és azt kompatibilizálja atihoz vagy?
Samsung SSG-3100GB 3D Glasses Battery
Panasonic TY-EW3D3ME 3D Glasses - Medium

Ilyesmi szemüveg kell?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.