Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) perfegor17 válasza Habugi (#65000) üzenetére


perfegor17
senior tag

5ghz-hez kb mennyi fesz szokott kelleni? Annyira nem merem dobálni neki a feszeket :D próbáltam 1,412-vel bekapcsolt de a windows betöltéskor fekete kép volt csak :D
Cinebench 4,8ghz 1,45v kifagyott :(

[ Szerkesztve ]

(#65002) benceman00 válasza perfegor17 (#65001) üzenetére


benceman00
tag

Lentről szoktunk felfele haladni, nem fordítva :D

Üdv, ASZPi

(#65003) perfegor17 válasza benceman00 (#65002) üzenetére


perfegor17
senior tag

:D

(#65004) Tom5 válasza wolf033 (#64996) üzenetére


Tom5
addikt

Ez ilyen...ebben ez a szép. :)) menni fog. Ha vmi nem ok. A mai alaplapok visszaallnak alapra. Nalam olyan h se kep se hang.

(#65005) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sikerült stabilizálni 4,8ghz-n biosban 1,465v-ra van állítva cpu-z pedig 1,425-nek írja terhelés közben.

(#65006) Taifa Díaz válasza perfegor17 (#65005) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az elég szép kis drop. Told rá akkor a 100% LLC beállítást.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65007) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok. úgy néz ki a dolog hogy az Enermax Liqmax 2 240 kompaktom (játékvizem) elviszik és lesz helyette egy Noctua NH-D14 előre lépés vagy inkább visszáb fejlesztek ezzel a húzásommal? Vagy egy Thermalright Macho 120?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65008) pipo112 válasza Hencso (#65007) üzenetére


pipo112
senior tag

szerintem 4,7 az menni fog vele de biztos magasabb hőfokok lesznek viszon 4,5 -ön járatva az igen csendes jószág ezért is imádom (fall in love :DDD )

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65009) Pancsermeste válasza Hencso (#65007) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én 4,7GHz-hez Matterhorn-t használtam 2 db ventivel. Mivel tovább akartam lépni, így kipróbáltam egy D14-et, de azon kívül, hogy halkabb megoldás volt, hűtésben nem tudott többet, 4,8 GHz-hez már az is kevés volt.
A Macho120-at nem ismerem, de az még a 4,7-hez is kevés lehet, talán 4,5-ig jó lehet.
Nekem a nagyobb HR-02-es van, ez kb. annyit tud, mint a D14.
Szerintem neked min. egy Silver Arrow-ra kellene cserélned, különben elégedetlen leszel. ;)

-= Pancsermeste® =-

(#65010) Hencso válasza pipo112 (#65008) üzenetére


Hencso
Ármester

mekkora feszt kap a procid? amúgy nem tudom gta5 alatt az én FX 8350 esem 4.7ghz en 1.475 vcorét kap az enermax olyan 55 fokon tartja.. sztm a Noctua nh-d14 is elbír vele... A SilverArrow SB-E Extreme nagy Cooler Master strom scout 2 öm van :D Max CPU Cooler Height 162 mm / 6.4 in

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65011) Zolcsevita90 válasza szivacs1987 (#64982) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

A c6 és a c1e nem pont hogy lefojtja a procit ha kell neki a szufla? Eltudnád nekem magyarázni "konyhanyelven" melyik opció mire szolgál a procinál mert nem vagyok ezzel teljesen tisztában... A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#65012) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Volt itt valamikor a közelmúltba linkelve egy androidos monitorozó progi. Hiába keresem vissza nem találom a nevét. Esetleg vki tudja?

(#65013) giornalista


giornalista
senior tag

sziasztok!
nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésemet.

egy Asus M5A97 (sima) alaplapom van, Phenom II X4 955 dolgozik benne (és egy HD6870), ezt szeretném lecserélni.

(jelenleg az A-terv a "marad ez a lap, veszek bele egy procit és egy erősebb videorkártyát", a B-terv pedig, hogy lapcsere, I5 és gyengébb VGA - az előbbire hajlok)

kérdésem: belemegy ebbe a prociba az FX8320e? a sima FX8320-at igen, ezt viszont nem írja a support. van esetleg tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

köszönöm!

(#65014) CMST2015 válasza .zSoLTi. (#65012) üzenetére


CMST2015
tag

[link] Ez volt az androidos monitorozó .

[ Szerkesztve ]

(#65015) pipo112 válasza Hencso (#65010) üzenetére


pipo112
senior tag

1.33Vcore-t kap a proci,sajnos az enyém melegedős fajta a kupak és maghő között van 20fok eltérés .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65016) .zSoLTi. válasza CMST2015 (#65014) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Köszi!

(#65017) SHO(KER válasza giornalista (#65013) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Elvileg működik, egy külföldi oldalon legalábbis ilyen információt találtam. Itthon nem hiszem, hogy bárkinek lenne konkrét tapasztalata.

(#65018) Gstyler válasza SHO(KER (#65017) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is 8320E-t tervezek beletenni ebbe a deszkába.
Egyébként miért ne lehetne itthon konkrét tapasztalat?

(#65019) ViZion válasza Gstyler (#65018) üzenetére


ViZion
félisten

Mert nem láttuk még magyar oldalon leírva, h ez így működik. A Pistike hallotta, amikor a kocsmába mondták, h valaki már látta azt, aki hallotta, h működik, az azért nem elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65020) Gstyler válasza ViZion (#65019) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ajjajj! Akkor ne legyek biztos benne, hogy a lapomban ez működni fog? :F

[ Szerkesztve ]

(#65021) Gstyler


Gstyler
senior tag

Sry, az újráért, de ez a fránya szerkesztési idő...

Szóval az ASUS oldalán szerepel a támogatott procik listáján és elvileg itt is ez a páros megy.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#65022) ViZion válasza Gstyler (#65021) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, ha szerepel a támogatottban, akkor azért mennie kellene, tuning más kérdés. Azt hittem ez is olyan proci, amit hivatalosan nem támogat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65023) SHO(KER válasza Gstyler (#65018) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

A másik fórumtársnak "sima" M5A97 lapja van. A tied, az M5A97 EVO R 2.0 változat egyrészt újabb, másrészt sokkal jobban felszerelt. A két alaplap CPU támogatási listája is eltérő, a tiedben hivatalos forrás szerint is menni fog az FX-8320E (a legfrissebb BIOS-szal).

[ Szerkesztve ]

(#65024) szivacs1987 válasza Zolcsevita90 (#65011) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Ezek pont arra valók, ha nem kell a proci max teljesítménye, akkor visszább veszik a "teljesítményét" a procin.
Max teljesítményen (prime95/ibt/benchek stb) ezek nem "aktivizálódnak".

c6: hasonló mint a cool n quiet. ha nem kell a proci max teljesítménye, akkor visszább veszi a proci feszültségét/frekvenciáját, ezzel áramot spórolva (kevésbé is melegedik)

C1E: forrás: [link]
"Kevésbé ismert technológia és sokan az intel CPU-k sajátosságaként emlegetik, ám ez egy nagy tévedés, ugyanis a modernebb AMD-s alaplapok és CPU-k (Phenom, Phenom II, Athlon64 X2) is támogatják ezt a technológiát, s alkalmazásával a terheletlen teljesítményfelvétel tovább redukálható. A C1E lényege, hogy az operációs rendszer a CPU számára HLT parancsot küld, amennyiben a CPU éppen tétlen (a Windows mindig küldi, ha nincs teljes terhelés alatt a rendszer), és ezáltal éri el a várt hatást. Érdekes módon a tesztek túlnyomó többségében ezt elfelejtik AMD-s rendszereknél bekapcsolni, s mindössze néhány fórumon lehet fellelni, hogy mégis mennyit számít ez a gyakorlatban."

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#65025) Gstyler válasza ViZion (#65022) üzenetére


Gstyler
senior tag

ViZion & SHO(KER : Köszi, akkor azért be merem vállalni majd a dolgot.
Reményeim szerint jövő hét magasságában lesz lehetőségem beszerezni a procit, beszámolok akkor majd róla ;)

Egyébként azért esett az "E"-re a választás, mert a 8320 "sima" procik több évnyi nyúzás után, garancia nélkül 35 körül mennek itt az aprón, a 8320E-nek pedig 37 a bolti ára, garival.
Egyébként túl sokat nem játszok (konvertálok stb) és így talán még az E-nek a fogyasztása kellemesebb is lehet. Vagy ha ki van kapcsolva a limit, akkor már tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#65026) antihero0112 válasza giornalista (#65013) üzenetére


antihero0112
tag

Nekem, is ez a lap van, illetve ez a proci. Jól működik, ajánlom bátran :D

(#65027) antihero0112 válasza Gstyler (#65025) üzenetére


antihero0112
tag

Jól fog működni a proci abban a lapban, 4,5ghz-ig húztam, nem tudom milyen feszen már. 4,7-et akartam elérni, csak nem volt időm rá kitesztelni, most meg már hűteni nem fogom tudni mert elvitték a kompakt vizemet. Most arra várok, hogy elvigyék az i7-es félkonfigot, aztán ha elment, akkor lesz valami komolyabb toronyhűtő. :DDD

(#65028) Gstyler válasza antihero0112 (#65027) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ezek jó hírek, köszönöm ;)

(#65029) SHO(KER válasza antihero0112 (#65026) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Az adatlapod alapján neked nem ugyanaz az alaplapod van, a tiéd az R2.0-s verzió, ami hivatalosan is támogatja az FX-8320E-t. A fórumtársnak - elmondása szerint - M5A97 alaplapja van, ami egy korábbi változat, és amelynek a CPU támogatási listáján ez a proci nem szerepel.

(#65030) Hencso válasza antihero0112 (#65027) üzenetére


Hencso
Ármester

mi a terved levegőben?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65031) Zolcsevita90 válasza szivacs1987 (#65024) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a precíz választ! Amint stabilra sikerül csiszolni a rendszert aktiválom is a funkciókat :R

(#65032) antihero0112 válasza Hencso (#65030) üzenetére


antihero0112
tag

Hát a 4,7Ghz-el boldog lennék, hogy ha nem fűtené szanaszét magát a kocka. Csak időhiány, és egy jobb hűtő hiánya miatt kicsit feszélyezve érzem magam. :D Meg most az i7-est nyüstölöm, de hát ott mennyire szarul van kitalálva ez a húzás téma, beszarok. :W

[ Szerkesztve ]

(#65033) MK VII válasza antihero0112 (#65032) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tudom Te milyen i7-et nyüstölsz és húzol, de Intelnél egyszerűbb tuningot keresve sem lehet találni.
Ha az bonyolult neked akkor ott nálad vannak a gondok nem az Intelnél. :)

(#65034) antihero0112 válasza MK VII (#65033) üzenetére


antihero0112
tag

i7 920, még nem uefi biosos a cucc, eddig csak amd-m volt, és aztuán teljesen más... :P

(#65035) MK VII válasza antihero0112 (#65034) üzenetére


MK VII
veterán

Na jó... A 1366 az picit tényleg macera..
De az új Inteleket egy 3 éves ovis is tudja már húzni. :)

(#65036) antihero0112 válasza MK VII (#65035) üzenetére


antihero0112
tag

Az újakkal, még nincs tapasztalatom, remélem nem is lesz. :D
Kivárom a Zen-t, aztán meglátjuk, hogy kell-e majd húzkodnom az intelt.

(#65037) Methionyl


Methionyl
senior tag

Gyors kérdés.
Újra rakom a gépet, új ssd, friss win. Érdemes ilyenkor egy Default-ot nyomni és úgy telepíteni vagy maradhat a atom stabil 4,5Ghz-s tuningom?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#65038) Zolcsevita90 válasza szivacs1987 (#65024) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

Sikerült összehozni egy stabil beállítást (Cinebench, 3Dmark, 9 óra AIDA64 stressz teszt... tovább már nem akartam nyüstölni a gépet).

Pontosan milyen energiatakarékos funkciókat aktiváljak, amit egy stabil tuning után nyugodt szívvel ráengedhetek? Csak mert minden létező dolgot oda-vissza kapcsolgattam rajta, de az órajel és a feszültség mindig állandó maradt, nem akart energiatakarékosan működni. Mindezt AIDA64-ről ellenőriztem.
Ha kell küldök képet a bios beállításról.
A választ előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#65039) lee56 válasza Methionyl (#65037) üzenetére


lee56
őstag

Szia. Gyors válasz : Nem kell default. (amennyiben tényleg betonstabil az OC)

Nemrég én is elmélkedtem ezen win10-re jump és samu 850 evo érkeztével. Aztán belevágtam, hogy ha majd nem lesz jó valami, akkor max újra telepítek :) . De nem lett gond. ;)

Zolcsevita90 : CnQ Cool and Quiet fubnkció felel ezért, ilyet keress és rakj autóra vagy enabledbe BIOS-ban, de windózban is van energiatakarékossági beállítások között ha teljesítménycentrikusra van belőve, akkor nem vesz vissza a processzorfrekvenciából sosem.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#65040) ViZion válasza Methionyl (#65037) üzenetére


ViZion
félisten

Ha biosban állítottad be, akkor nem kell semmi. Ha szoftveresen piszkáltad, akkor azok elvesznek a friss telepítéssel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65041) szivacs1987 válasza Zolcsevita90 (#65038) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Az aida stress test az nem ér semmit.
Atom stabil aida-s beállítást simán megfektethet egy prime95 vagy IBT(ezek sokkal jobban terhelik a procit, sokkal több hőt termelnek, IBT utolsó körében ha hiba van az nem számít, mert valószínűleg bug van benne) pár perc alatt.
Ha ezek gond nélkül futnak fél-fél órát, akkor nagy valószínűséggel mindennapi használatra is jó lesz. Ha renderelsz, stb, akkor ennél is jobban kell tesztelned a stabilitást.
A cinebench már jobb mint az aida.
De minden attól függ, hogy mire használod a géped. Lehet, hogy nem stabil IBT alatt, de ennek semmilyen hátrányát nem látod napi használatban.

Amiért nem megy vissza a fesz, az lehet hogy a biosban a cpu fesz-t manual módban állítottad, és nem offsettel.
Nekem így van belőve:
- cool n quiet, c1e, c6 enabled
- hpc, apm disabled.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#65042) Plasticbomb válasza Zolcsevita90 (#65038) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Stressz teszthez inkább prime95 vagy IBT-t nyomass, az AIDA alig melegít be. (Ráadásul APU-n kell még pl LuxMark is, hogy elkezdjen bemelegedni a rendszer.:D )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65043) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Egy AMD Phenom II X4 955 van a gépemben és gondolkodom rajta, hogy veszek egy FX 6300-at. Az alaplapom egy ASUS M5A97 EVO R2.0, NVIDIA GTX 760, 8GB ramom van és egy CM Hyper 212 a hűtő rajta. Kérdésem annyi lenne, hogy megérné nekem ez a csere, érdemes erre a gépre költenem vagy várjam meg a Zent?

(#65044) Gstyler


Gstyler
senior tag

Normális dolog az, hogy a CPU venti RPM úgy ugrál, hogy 910-914-912-910- 675000,
aztán megint elölről. Először azt hittem, hogy csak az AIDA mutat butaságot, de a BIOSban is 5 másodpercenként 675000-re ugrik fel.
Ez mitől lehet?
Hallani nem hallom, hogy valójában felpörögne.

[ Szerkesztve ]

(#65045) pipo112 válasza Gstyler (#65044) üzenetére


pipo112
senior tag

milyen venti csinálja? valszeg amúgy azzal lesz a baj , találkoztam én is ilyennel azonnal ki is vágtam a gépemből . több mit valószínű hogy sz@r az rpm vezérlő a ventilátorban és ezért csinálja.

KüLÖNc: a lapod teljesen rendbe van meg is tudnád rántani kb 4,3-4,5re és úgy már jóval erősebb lenne mint a phenom x4 bár max 1 év és itt a zen szvsz vagy kivárod így és spórolsz vagy most fejleszted és azt később eladod .

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65046) SHO(KER válasza KüLÖNc (#65043) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Szerintem megéri a csere, a két proci árkülönbözete - ha a használtpiaci árakat nézzük - nem vészes, főleg, hogy alaplapot és hűtőt sem kellene venned, azok ugyanis simán megfelelnek az FX tuningolásához is.

(#65047) Bojár


Bojár
csendes tag

Sziasztok kerdesem lenne hogy egy Fx 8350 lehet e szuk keresztmetszet egy GTX 970 nek?Jatekozben neha akad 16 gB rammal.Erdemes tuninggal probalkozni vagy felejtos?

(#65048) Gstyler válasza pipo112 (#65045) üzenetére


Gstyler
senior tag

A proci hűtőjének a ventije teszi ezt. Egész eddig egy deka baj nem volt vele.
Pár napja cseréltem alaplapot. Eddig egy Asrockom volt, megmondom őszintén, hogy semmi gondom nem volt vele, csak mivel erősebb procit szeretnék, így váltottam az infók alapján egy Asusra.
A helyzet az, hogy eddig 4Ghzen simán ment az Asrockban évek óta, most ebben a lapban random kifagy :(
Egyelőre visszatettem alapra a proci órajelet. Lehet, hogy biosban nem állítottam be valamit jól, nem tudom :(

(#65049) DudeHUN válasza Bojár (#65047) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Egy stabil 4.2-4.5 Ghz jól jön mellé igen. De a stabil 4.2-n már nem szabad hátrányt érezned.

Gamer for Life

(#65050) ViZion válasza Bojár (#65047) üzenetére


ViZion
félisten

Abban a lapban ha nincs húzva a proci, akkor nagy a baj.
Bios beállításokról rakj fel képet, ha az összefoglaló alapján nem tudod belőni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.