Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) energy4ever válasza DeadMeat (#32996) üzenetére


energy4ever
addikt

En ma reggel faztam, es ahogy elindult a gep, mar leptem is be a furmarkba, hogy futsenek azok a referencia huteses karik, egybol melegebb is lett! :D

(#33002) dergander


dergander
addikt

Én is papírdobozba kaptam 2 hónapja vettem az iponról,kicsit keseregve fogadtam a dolgot,lehet kifogyott az fémdoboz,meg papírba sokkal olcsóbb a csomi anyag

(#33003) Zsivaagoo válasza dergander (#33002) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én kaptam hozzá fém teásdobozt, csak ki van vágva az oldala battyameg.

Pedig milyen cool lenne beállítani vele a sörözőbe, hogy : "Maris! Ma nem sörözök, adj egy Unikumot és főzzé nekem AMD teját!" :D

-------------------------------
Nem valami próbanégerek voltak az eladók?
Tudod:
"Gyűjtsd a vasat és a fémet,
ezzel is a békét véded." :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33004) djculture válasza dergander (#33002) üzenetére


djculture
félisten

Örülj neki újabban már tálcás verzióba is adják egy műanyag tokba szivaccsal és annyi. 3-4000ft-al olcsóbb mondjuk mint a dobozos és nincs benne a zajos hűtő:)

[ Szerkesztve ]

(#33005) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jo reggelt !

Reggel 8-kor megjotek a vendegek, itt dekolnak vasarnap estig. Mar ha megtalal minden vendeg, miert szeret tobb napot nalunk eltolteni ?!

Mas:

Mi a faxnak szeretne CNC-programozo lenni az a tag aki meg rendesen el sem tudja magyarazni mit tud a gep ?

A ket nagy kerdes amin 1-2 oraja toprengek :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33006) =HG= válasza MiklosSaS (#33005) üzenetére


=HG=
addikt

Azt hitted, hogy szigetország és oda nem találnak el az ismerősök ? Ahhoz jóval messzebbre kellett volna költözz ! :K
Csak átugrottak megnézni az új verdát! Ne légy morcos!

[ Szerkesztve ]

(#33007) djculture válasza MiklosSaS (#33005) üzenetére


djculture
félisten

programozóknak szotfverekhez kell érteni legtöbb hardvertechnikához annyit ért mint a csiga az énekléshez.. Teljesen más a két rész én is hardvertechnikus vagyok, szoftverekhez csak felhasználói szinten vagyok profi többit meghagyom a programozóknak nekem meg ők hagyják meg az alaplap vga táp stb javitásokat ...

[ Szerkesztve ]

(#33008) Peaceliker válasza MiklosSaS (#33005) üzenetére


Peaceliker
őstag

Figyelj, ez mind nem számít, csak az a lényeg, hogy kihajcsa-e! ;] :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#33009) stratova válasza Peaceliker (#33008) üzenetére


stratova
veterán

Kihajcsa-e a vendégeket a CNC Miklóstól.
Miklós szerintem kezd el nekik magyarázni a japán gépek programozását (ha jól rémlik ezt még te magad sem szívlelted), hamarabb hazamennek.

[ Szerkesztve ]

(#33010) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#33005) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eletemben eloszor oszekevertem az FX-et a nagy-OFF-olos topical :D.

(#33006) =HG=: ja, itt megtalalnak mindig. Mintha csak 2-3 merfoldre laknak !

(#33007) djculture: a CNC programozas alapfeltetele az hogy ismerni kell a gepet, ha nem ismered a gepet akkor neki sem szabad allni programozni mivel nem tudod mit hova es miert kell.

(#33008) Peaceliker: a legtobbszor elhangzot szo az a "kihajcsa" ebben a topicban :"DD

(#33009) stratova: sajnos ezeket meg a CNC sem hajcsa ki, meg vasvillaval sem tudnam kihajtani a lakasbol !!! En mar 3 oraja melozok mint a hulye, azok meg most ohajtanak ebredezni ........

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33011) Peaceliker válasza MiklosSaS (#33010) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem át kéne nevezni a topicot arra, hogy AMD FX - avagy "kihajcsa-e"! :DDD :DDD

Amúgy még mindig kékhalálozik a gépem néha, pedig már 2x kapott még egy kicsi feszt...most visszatettem gyári 1,325-re. Ha még képes lesz lefagyni, akkor a vidkártya miatt van...vagy memóm döglött meg?

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#33012) djculture válasza Peaceliker (#33011) üzenetére


djculture
félisten

Talán rakd alapra és ha nem kékhalálozik akkor semmi baja max agyonhúztad valamelyik részegységet. Tungolás amin a működési tartományban meghatározott feszültségen túl emeléssel is párosul szépen károsítja a sziliciumot ami az öregedési folyamatok felgyorsulásával jár. Még műszerész anyagismeretből is volt téma ez. Ezért szokott az lenne hogy valami éveken át x mhz-en húzva a normális gyári fesz +xvolton működik azután hirtelen elkezd hibázni és visszább visszább kell venni, végül már alapőrajelen alapfeszen se lesz stabil.

[ Szerkesztve ]

(#33013) Peaceliker válasza djculture (#33012) üzenetére


Peaceliker
őstag

Alap órajelen használom (turbo off), és eddig alul volt feszelve. Most visszatettem alapra, én is arra gondoltam, hogy így tesztelem...ha ezután is döglik, akkor még majd kap friss wint, ha akkor is, akkor kivágom a kártyámat! :DD
Most meg mingyá nyomok egy memtesztet...de pár hónapos az egész cucc, csak nem döglött meg.

"Oh my Goa'uld!"

(#33014) djculture válasza Peaceliker (#33013) üzenetére


djculture
félisten

Alapon nem lesz semmi baja szerintem

[ Szerkesztve ]

(#33015) laca000 válasza Peaceliker (#33011) üzenetére


laca000
őstag

Nem, át kellene nevezni, "az 1-nél több csúcs VGA-t vajon kihajcsa-je, de úgysem, ezért értelmetlen topic"-ra :Y :DDD

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33016) Tomko78 válasza laca000 (#33015) üzenetére


Tomko78
őstag

Kezdjük ott a csúcs vga amd vgak ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33017) laca000 válasza Tomko78 (#33016) üzenetére


laca000
őstag

Hja?
Jelenleg ez nem igaz, de még meglehet. ;]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33018) Zsivaagoo válasza Peaceliker (#33013) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Asrock lap...

Többet nem mondok...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33019) Tomko78 válasza Zsivaagoo (#33018) üzenetére


Tomko78
őstag

Asrockkal nincs gond , inkább azzal van az a alaplap nem FX-re lett tervezve ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33020) Zsivaagoo válasza Tomko78 (#33019) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bakker... feladtam a lottót, muternak van egy rozzant, motorkiszerelt Trabant 601-e és egy Maruti 800DX trabanthelyettesítő járgánya. Na, kb. 10 milla rááldozásával szeretnék belőlük egy 700 kilós, 250 LE-s TraButi 2000 GTI-t építettni, csak a hecc kedvéért.

Hát persze, hogy nem arra lett tervezve. :D

Régi poén: Dutra belső kemény belső, indián fasz PUKK. :D :DD

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33021) lee56 válasza Zsivaagoo (#33020) üzenetére


lee56
őstag

TraButi :DDD Ezt már licenszelheted is. Indiában vennék mint a cukrot. :)

No Comment

(#33022) Peaceliker válasza Zsivaagoo (#33018) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amíg a kártya nem került bele semmi baja nem volt.
Csak kártyával együtt csökkentettem feszt, így nemtom melyik tényező a baja. Most kapott 1,325 voltot, ha megint szarozik, akkor a kártya...ha nem, akkor csak kevés volt a fesz. Nem tuningra vettem, elég nekem alap órajelen is a cpu...pénz meg nem volt drágábbra...

"Oh my Goa'uld!"

(#33023) lee56 válasza Peaceliker (#33022) üzenetére


lee56
őstag

Milyen kártya volt benn előtte? Táp hogy bírja? PCI-E frekit lefixáltad 100-ra BIOS-ban, tuning előtt?

No Comment

(#33024) Tomko78 válasza Peaceliker (#33022) üzenetére


Tomko78
őstag

1.325V mennyi ghz társul ? , gondolom ilyen 4.2 -4.5 ghz

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33025) Peaceliker válasza lee56 (#33023) üzenetére


Peaceliker
őstag

Semmilyen kártya nem volt előtte.
Tápnak illene bírnia (530w os bq!)...leírom többedszerre is, nincs tuning. :P Nem nyúltam semmilyen freki beállításhoz, minden alap.

(#33024) Tomko78

Ahogy írtam is, nincs tuning, ala (3500as) órajel, turbó nélkül.
Eddig is ennyin ment, csak le volt véve a fesz 1,125-re. És tesztek játék, minden alatt stabil, csak néha (főleg terhelés nélkül, volt egyből indulás után) vol1-1 kékhalál vagy csak sima rr, vagy fagyás és rr....

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#33026) Tomko78 válasza Peaceliker (#33025) üzenetére


Tomko78
őstag

de akkor minek annyi fesz ? :( Nekem 3.8 GHZ kell 1.24 V

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33027) Peaceliker válasza Tomko78 (#33026) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azé kell annyi, mert 1,125ön még mindig fagyoskodott néha, feltettem 1,15-re, de akkor is...ezért most teszt jelleggel visszatettem ennyire...

(#33028) Tomko78

Lap nekem ennyit állított alapból (vagyis 1,375-re van állítva és akkor 1,325)...letette 1,28-ra.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#33028) Tomko78 válasza Peaceliker (#33027) üzenetére


Tomko78
őstag

De úgy tudom FX-6300 alapfesze 1.285 V , ezen nézegesd fagy e ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33029) Gyurma23 válasza Tomko78 (#33028) üzenetére


Gyurma23
senior tag

(#33030) stratova válasza Zsivaagoo (#33018) üzenetére


stratova
veterán

Egy 990FX Extreme 4-gyel vagy Fatality 990FX-szel nem lenne gondja :)

(#33031) Zsivaagoo válasza stratova (#33030) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Mivel a VGA is az alaplapról kapja a tápfesz egy részét, kialakulhatnak kócok.

Mivel nem ott vagyok mérnök, ahol ezeket tervezik, ezért azt mondom, hogy tudja a tök. Csak ez a gyanúm. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33032) Tomko78 válasza Gyurma23 (#33029) üzenetére


Tomko78
őstag

néztem én is anno 4.5 ghz , de nekem elég a 4 ghz is

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33033) dergander válasza Tomko78 (#33032) üzenetére


dergander
addikt

Nekem meg nemtudom mi van a lapommal,eddig a 8350 1.54v alatt el seindult tegnap viszont mikloss kolléga felkeltette érdeklődésem igy mondom nekifeszülök,és lám 5Ghz 1.488volton, a prime futna csak 1 perc után elfogy a hűtöm igy throttling,szobai ventivel viszont bírja,érdekes mi volt eddig a baja,fingom nincs

(#33034) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Kellene egy kis segítség!
Összedobtam a hardvert és a win7-et nem tudom feltelepíteni az SSD-re. A területi beállítások után valami illesztőprogramot akar betölteni. :F De mit? :DDD
A sata1-esre van dugva az SSD. Biosban AHCI belőve. A bios fel is ismeri az ssd-t. Keresem a megoldást, de addig ide is írtam.

(#33035) ErMi89


ErMi89
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem!
Eladom az alaplapom, vga-m és a procim.
Asus m5a78l
Xfx 6870
Phenom II 955 3.2 x4

Van rá vevő viszont neki fontos dolgai vannak a vinyón, így nem szeretné újra rakni a rendszert.
Viszont én szerintem nem is kell mivel a alkatrészek szinte azonosak, Az ő gépe Phenom II 555 x2
és egy amd 5770-es az alaplap most nem ugrik be.
A lényeg az lenne, ha eladom neki bootolna a rendszere az új alkatrészekkel?? Nem lenne probléma??
Előre is köszönöm...

(#33036) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#33034) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

SSD-t lehúzva is ez a probléma. Akkor valamit a Biosban kellene találnom? :(((

(#33037) fedex1991


fedex1991
csendes tag

Üdv mindenkinek! Kérdésem lenne azzal kapcsolatban hogy mik az fx 8320-as procinak a paraméterei biosban ha 4.0GHz-re szeretném belőni.

Alaplapom: gigabyte ga-990fxa-ud5
Ramok: corsair vengeance 4x4gb 1866 ddr3 cl9

A választ előre is köszönöm!

"War, war never changes."

(#33038) Gerisz válasza ErMi89 (#33035) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez miért itt kérdés? Még ha a proci legalább FX lenne.
Kérdezd meg az oprendszer topikjában amit használ.
Egyébként nekem win7 azt is simán bírja, ha átrakom a másik gépbe ami zintel, még csak nem is AMD.

(#33039) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#33036) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

SZÓLJATOK MÁR, HOGY NE AZ USB 3.0 PORTRÓL AKARJAK MÁR TELEPÍTENI!!! :W
Napi szopás: kipipálva

[ Szerkesztve ]

(#33040) kalap12 válasza SetCHOO. (#33039) üzenetére


kalap12
tag

:C :C :C :C :W :W :W :W :W :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#33041) Tomko78 válasza SetCHOO. (#33039) üzenetére


Tomko78
őstag

De akkor egy usb3 pendrivra mi értelme van op telepítőt tenni ? ;] én usb 2 telepitek így számomra ilyen nem fordulhat elő :B

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33042) djculture válasza Tomko78 (#33041) üzenetére


djculture
félisten

Hát éppenséggel van értelme mert egy normális usb3 pen nem 5-10 megával olvas usb2-n se hanem 20-30megával.

(#33043) kungzi válasza SetCHOO. (#33039) üzenetére


kungzi
veterán

múltkor én is ezzel szoptam :D

(#33044) kalap12


kalap12
tag

nem erről van szó, hanem USB 3 porton nem telepíthető a win, ennyi!!! És hiába van USB 3-as portod, ha nem fog gyorsabban telepíteni attól még mert USB 3-as a pendriveod, mert csak WIN alatt telepitve az USB 3-as drivert fog menni USB 3-an a pendriveod!

(#33045) kungzi válasza kalap12 (#33044) üzenetére


kungzi
veterán

de ha felrakod a pen-re a drivert és beolvastatod vele a telepítőben, akkor usb 3-n is fog menni :)

(#33046) Wasp91 válasza kalap12 (#33044) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Legacy USB3 funkció nem erre van kitalálva?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#33047) pipo112 válasza kalap12 (#32988) üzenetére


pipo112
senior tag

Nálam ez a helyzet és sikerült újítanom a masinám . Szal nem egyszerű de meg lehet oldani normális keretek között és a földön ragadva , de lehet akár 1-1,5 milláért is gépet építeni de azt egy átlag felhasználó a büdös éltbe nem használja ki de még egy "őrült gamer " se de jó lehet vele villogni mint karácsonyfa az ablakban :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33048) dergander


dergander
addikt

az USB 3 csakis teljes pompájával windows alól müködik,még nincs only pendrive sajnos

(#33049) ETOM


ETOM
addikt

Win8-t én tudtam usb3 alól telepíteni win7-t már nem.

(#33050) kalap12 válasza ETOM (#33049) üzenetére


kalap12
tag

Azzal persze hogy tudtál mert alapból ismeri de amúgy a win 8 egy hulladék nagy szar katasztrófa átláthatatlan félresikerült fos, az ügyfeleink 99 százaléka pár nap vagy 1-2 hét múlva hozzák vissza könyörögve a laptopjukat, hogy tegyünk fel rá win 7-et mert megőrülnek kitépik a hajukat a stb. és itt jön a bökkenő, hogy nincs már driver egy csomóhoz win 7 alá! Hogy rohadna meg a microsoft is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.