Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Jakuskacsa válasza ViZion (#68000) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Néha melegen is előfordul, tapasztaltam már ilyet, valamiért vákum alakul ki a hűtőborda és a cpu között és nem engedik egymást.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68002) Hencso válasza ViZion (#68000) üzenetére


Hencso
Ármester

föleg ha a ventiket ibt elöt lehuzuk és csak a ház ban mozgó levegö hüti akkor sok eséj van rá hogy könyen lejön :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68003) subaruwrc válasza Hencso (#68002) üzenetére


subaruwrc
félisten

meg arra is hogy elszublimál a vrm.

(#68004) djsiegfried válasza subaruwrc (#68003) üzenetére


djsiegfried
tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Mosfet és NB extra ventiknek van jelentősége ami a stabilitást és az FPS droppokat illeti? Köszönöm (thermal throttling ha jól tudom)

(#68005) subaruwrc válasza djsiegfried (#68004) üzenetére


subaruwrc
félisten

van bizony.

(#68006) djsiegfried válasza subaruwrc (#68005) üzenetére


djsiegfried
tag

Szuper. :Y Köszönöm szépen az infót. :R :R

(#68007) lee56 válasza djsiegfried (#68006) üzenetére


lee56
őstag

Azért ennyire nem abszolút a helyzet, jól szellőző házban, jóféle alaplappal, amin jól érintkezik a borda azzal ami alatta van, ott nem lehet gond, max nagyon extreme oc esetén. :)

AM3+ egész sozatnál nagyon forró az NB, és bírja, legalábbis nem volt gondom még vele, se VRM miatti droppot nem észleltem még, pedig mindkettőn csak az alap gyári borda van, semmi más, és a hűtésem nem a legjobb, se a házszellőzésem..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68008) djsiegfried válasza lee56 (#68007) üzenetére


djsiegfried
tag

Igen, most hogy mondod, lehet alaplapi probléma lesz ez. Nem sok jót írnak erről a szériáról: Gigabyte 990 FXA UD3 Rev 3.0

Köszi szépen

(#68009) lee56 válasza djsiegfried (#68008) üzenetére


lee56
őstag

Igen, ezért a reveket gigánál nagyon figyelni kell, általában fórumokon lehet összeszedni hogy melyik rev miben tér el, és melyik sikerült jobban vagy roszabbul. Hivatalos oldalon erről még apróbetűs részből se nagyon lehet infomálódni.

Pl nekem 1.0-s van, valahogy az elsőt jól csinálták, de aztán jött pár nem a legjobban sikerült rev széria gigánál abból a sorozatból. Ezt mondjuk nem is nagyon értem, hogy hozták össze, amikor az első közel tökéletesre sikeredett, dehát ők tudják. Itt szabadon beilleszthetők olyan ősi bölcseletek mint pl.; ami nem rosz, ne próbáld meg megjavítani. Úgy látszik gigáéknak sikerült, sajnos. :)

No Comment

(#68010) Omli85


Omli85
őstag

Megjött a jó idő OC-ra fel :DDD amúgy is be kell valamivel fűteni mert estére hideg lesz különben xD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68011) Habugi válasza Omli85 (#68010) üzenetére


Habugi
addikt

Akarjuk tudni hogy a 3800rpm-es hangorkánt mi állítja elő nálad a CPU-n topictárs?! :D :Y

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#68012) Beretvás válasza Habugi (#68011) üzenetére


Beretvás
addikt

a kutya mindenit néztem én mindent de ez fel nem tünt..:D az már nem semmi azzal hajat lehet száritani..:DDD

(#68013) Omli85 válasza Habugi (#68011) üzenetére


Omli85
őstag

DDC 18W 9V-re szabályozva :D félreértések elkerülése végett "vizes" konfig ^^. VGA is FC blokkos de valamiért ha le van kötve a venti fix 25%-ot mutat :D pedig azon aztán nem pörög semmi ...

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68014) subaruwrc válasza Omli85 (#68013) üzenetére


subaruwrc
félisten

de a vezérlő annyin szeretné hajtani a ventit. ha nincs is aktuális fordulat,a % ott marad.

(#68015) Habugi válasza Omli85 (#68013) üzenetére


Habugi
addikt

Jahogy jah, mea culpa de rendszeresen elfelejtem..! :R

Btw..

PP Offos Idle GPU/VRM hőmérsékleteidtől szem nem marad szárazon.. :O :C
Nálam a Ravenben 300/150-en is magasabb.. :DDD

(#68012) Razer6666:

Nekem üti a szemem az ilyesmi mert tudom a TY-143 mit produkál 2500-on ;] , megjegyzem 3800at max valami kisebb, gyári hűtő féleségről tudom elképzelni, így utólag nem is értem hogyan jut(6)ott eszembe hogy az ott valós érték.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#68016) Omli85 válasza Habugi (#68015) üzenetére


Omli85
őstag

Azért ha megvan hajtva egyből felmegy 45-50 fokra a vga vrm1 a vrm2 tök mindegy mit csinálok max 35-40 fok max de többnyire 35 környéke. Most per pill annyira túlméretezett a rendszer hogy nem hatékony fűtésre a nyári lakomban szóval lassan vissza kell cipelődnöm a tetőtérbe mert 17-18 fokban nem annyira kellemes ücsörögni :D. CPU mondjuk még így 1.5v esetén is elvan bőven 50-55 fok környékén de ha becélzom az 5GHz-t 1.56v+ fesszel akkor még ezzel se tudom értelmesen hűteni illetve ott már ugye kapja az a pofont az alaplap aminek 0-24-ben nem látom értelmét :/.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#68017) Beretvás


Beretvás
addikt

itt a hideg hol a tuning? ;]

(#68018) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68017) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Merlinnél... nem jött meg még mindig a ventim, de jövőhétre már bíztatott...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68019) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68018) üzenetére


Beretvás
addikt

:F

(#68020) Jakuskacsa válasza Beretvás (#68019) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Még mindig nem jött meg a két rendelt venti... szóval még ezért nincs még tuning

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68021) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68020) üzenetére


Beretvás
addikt

értem csak semmi biztatot nem tudok rá mondani..:/

(#68022) Askformore


Askformore
senior tag

Hello,

Ez alapjánbelőttem mindent az FX8350-en 4.3Ghz-re, és fagyogat a gép véletlenszerűen. Core voltage jelenleg 1.344V. Adjak még neki? Lehet ez a baj? Vagy esetleg állítsak át valamit még?

Köszi!

(#68023) DudeHUN válasza Askformore (#68022) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Szerintem igen. Bár nem tudom milyen komponensekkel próbálod.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#68024) Askformore válasza DudeHUN (#68023) üzenetére


Askformore
senior tag

Be Quiet S7 400W, M5A97 R2.0, 2x4gb 1600Mhz, R9 270X Toxic és persze az FX8350.

Kicsit adok még rá, hátha elmúlik.

(#68025) krist00f0101


krist00f0101
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Konfig:
ASROCK 970 EXTREME 4
FX 8320 + CM Hyper EVO 103 RR
hyperx fury 2x4 gb 1600mhz
CM Thunder 600w
R7 260x 2gb ddr5

Nékem van egy ilyen konfigom, hát 2 éve rakattam össze.
Azóta most jutottam el arra a szintre ,hogy annyira idegesít az fps drop hogy az valami hihetetlen.

HW monitorral nézni szoktam játék alatt, amikor a dropp van a CPU VCORE ja ledroppol 1,4 V ról 1 V ra , és 3,5gh, ről 1,4gh re, ez a rész most akkor milyen problémákat vethet fel?
Eddig amikről olvastam az
-alaplap fázis nem jó 4+1-es csak
-a táp melegszik ( ezt tapasztalom 60 fok körül lehet néha)
De nem tudom mi lehet ezen kívül még a probléma.
UI: Azóta a BIOS-ba beállítottam a dolgokat fix 3,5gh en megy.(itt nem volt éppenséggel beállítva ,de amugy is csinálja)

Ez a mostani.(Terhelés nélkül nem csinálja, de minden játék alatt azon kívül igen.)

[ Szerkesztve ]

(#68026) Hencso válasza krist00f0101 (#68025) üzenetére


Hencso
Ármester

a gyenge pont az alaplapod! alaplap csere!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#68027) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68025) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sajnos a gyenge alaplap huzza magával a többi bajt. Egy dolgot tudsz kipróbálni. Mégpedig hogy alulfeszelsz. Turbo core off, 3.5 ghz, és az 1.4 voltot kezd el csökkenteni. Kezd 1.38 volton. Ha itt is droppol még lejebb kell menned.Kevesebb feszültség kevésbé terheli a vrm-et. Ha nem akarsz alaplapot cserélni ez az egyetlen megoldás. Nem garantált hogy működni fog, de bejöhet. Egy ventit is irányíthatnál a vrm-ekre. Segìt azokat hűteni.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68028) Jakuskacsa válasza Askformore (#68024) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Figyelj csak az a 400w os táp is okozhat random fagyást. Főleg egy szabadjára engedett fx és egy 270x kombó esetében. Csak gondolj bele... fx 140w húzva, 270x kb 170w + a többi periféria. Nagyon határeset annak a tápnak. Okozhat fagyást mert nem tudja kiszolgalni a cuccot.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68029) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68028) üzenetére


Beretvás
addikt

Konektorbor mérve csak cpu oc val ibt alatt 550 felett volt.. :U most monitorok meg ez az lejön lazán ott fityeg a 400 is.

[ Szerkesztve ]

(#68030) krist00f0101


krist00f0101
csendes tag

Szóval, a táp nem lehet hibás hiába van 60 fok körül? Mert játékok alatt az is melegszik.Igazából ezt amióta megvettem a gépet csinálja, és most szemet szúrt hogy csak a VCORE droppol, ha a táp lenne rossz akkor az összesnek kellene nem igaz?

(#68031) krist00f0101


krist00f0101
csendes tag


Amin éppen van a "jelzés" azt kell csökkentenem?
Mivel ott nem 1,4-et ír, hanem kevesebbet.(Sajnos olyan szinten még nem értek hozzá, de már pár forumot elolvastam.)
Mert hát CPU Voltage az a CPU VCORE?
Amugy ez az alulfesz tud bármilyen problémát okozni vagy tönkretenni bármit?
Ja és tudnátok egy alaplapot adni ami biztos ,hogy jó hozzá?(Lehetőleg 20-25 ezerig maximum)

[ Szerkesztve ]

(#68032) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68031) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

NÉzzük akkor sorban. Először is turbo core technology-t keresd meg, és disabled-re tedd. Aztán Amd aplication power management - enable-re tedd.
Multipiller/voltage, az rendben van manuálison.
cpu voltage az a feszültség amit a cpu kap, azt tedd mondjuk 1,3-ra. Mert látom elég kevés a default feszültsége a cpu-nak, ezen szerintem vígan elmegy majd turbo opció nélkül. Most ezzel azt értük el, hogy az értelmetlen agyonfeszelés helyett amit a lapod csinált beállítottunk egy stabil alacsony értéket (lehet, sőt biztos, hogy beleférsz egy 100w körüli fogyasztásba) amit el kell bírjon a 4+1 fázis is. Viszont egy ventilátort irányíthatnál a vrm-ek felé, hogy extra hűtést kapjanak. Ezután teszt, és ha nem fagy, ill. stabil,és nincs dropp sem akkor jó lett. Ha fagy a gép, vagy instabil adni kell még a cpu-nak egy kis feszültséget. Mind addig amíg el nem éred az "arany középutat" ahol még kevés voltot kap, és már nem dorppol, mert elbírja a gyenge ellátás is.

Semmiféle rosszat nem teszel az alulfeszeléssel, sajnos az fx-ek márcsak ilyenek. A gyári beállítások mondjuk úgy, hogy messze állnak a tökéletestől. Hozzá kell nyúlni, hogy jó legyen! A Te esetedben sajnos a lap sincs a munkája magaslatán, de megoldhat, hogy jól működjön.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68033) krist00f0101 válasza Jakuskacsa (#68032) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

Az az érdekes, hogy ugye ott 1,275 ír, de HW monitor az 1,4-et ír, az előbbiek hallatán én lejjebb vettem azt a CPU VCORE t 1,25-re és most ahogy elnézem nem droppol, de megnézem azt is amit Te adtál.

(#68034) Beretvás válasza krist00f0101 (#68033) üzenetére


Beretvás
addikt

mert felfelé droppol a fesz azért annyi win alatt.

(#68035) Jakuskacsa válasza Hencso (#68026) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hencso... Te meg próbáld már meg az, hogy ha kinyitod a szádat, akkor kerülöd a hülyeséget, vagy próbálsz segíteni, de azzal, hogy odavágod, hogy alaplap csere, ezzel semmit nem segítesz. Most mondom el kb harmadszor, de még egyszer sem reagáltál rá... Ha megnyilvánúlsz, akkor gondold át mit mondasz, mert nagy arányában hülyeség amit leírsz, vagy olyat böfögsz be ami nem segítség, csak egy félválról odadobott mondat. Azért vagyunk itt hogy segítsünk, csak neked úgy látom mást jelent ez...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68036) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68033) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Azért van, mert az fx cpu-k egy bizonyos tartományban működnek valahol 1,3 és 1,425v között, és ha elvileg be van kapcsolva az apm akkor 125w től többet nem fogyaszthatna. Azért is droppol fölfele, mert a turbo core miatt több feszt ad neki, azaz a cpu alapórajele 3,5Ghz, de ebből 4 mag asszem fölkúszhat akár 3,9Ghz-re is (nem emléxem pontosan hogy van ez egy 8320 nál). A lényeg az, hogy ilyenkor persze a legtöbb feszültséget adná neki a lap. Viszont sokkal jobb és stabilabb lenne, ha fognád és kikapcsolnád a turbo core-t (tény, hogy így 3,5Ghz-n menne minden mag, de hidd el, nem is kell több abba a lapba). a feszültséget meg tedd át, manuálison őgy 1.3 voltra. És teszt... ha megcsináltad, akkor folytatjuk a beszélgetést, és segítünk a továbbiban.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68037) krist00f0101 válasza Jakuskacsa (#68036) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

Amugy az az érdekes lefele vittem és most is úgy néz ki ,hogy stabil.
1,275 ről 1,25 re.
Amugy a turbo-s cuccok kivannak kapcsolva minden.

[ Szerkesztve ]

(#68038) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68037) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az sem jó, ha egész leviszed, mert sajnos az fx-nek azért kell a feszültség, azért mondtam, hogy az arany középutat próbáld meg megtalálni. Azt ahol még jó a teljesítmény, és még nem droppol.

Amúgy örülök, egy kis időt én még fordítanék rá, egy pár sabilitás teszt erejéig. Vagy játék alatt monitorozd, az is elég.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68039) krist00f0101 válasza Jakuskacsa (#68038) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

Értem, köszi :D azért még megnézem mert a teljesítmény tényleg nem az igazi.
Mennyi a maximum volt ami felé ne menjek semmiképp?

[ Szerkesztve ]

(#68040) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68039) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nehéz ezt megmondani, De olyan 1,35v ig szerintem elviheted. Az a baj, hogy nemtudom hol van az a határ ahol a vrm már nem bírja kiszolgálni a cpu-t. Próbálkozni kell. Kezd el emelni ahol már visszatér a teljesítény, és még nem droppol, ott lesz az arany középút. Sajnos ezt már neked kell kitapasztalnod.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68041) krist00f0101 válasza Jakuskacsa (#68040) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

Értem, és ebből lehet nagyobb baja a gépnek? (Úgy értem ,hogy maximum kikapcsol , mert annyira meleg vagy inkább tönkremegy?)

(#68042) Beretvás válasza krist00f0101 (#68041) üzenetére


Beretvás
addikt

ha eddig nem ment tönkre alap beállitásoktol akkor finomhangolástol nem fog...:D nyugodtan probálgathatod..:D ha ben jo a beállitás akkor kékhalál lesz a jutalmad vagy csontrafagyás..:D

[ Szerkesztve ]

(#68043) krist00f0101 válasza Beretvás (#68042) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

Köszi :D

(#68044) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68041) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A gyári beállításokat mindenképp el kell felejteni. Azok nem jók semmire, neked kell finomhangolnod, ha azt akarok hogy tökéletesen kifacsard belőle azt ami benne van. Hidd el, azzal hogy te manuálisan állítod be csak jót teszel vele! És semmi baja nem lesz, lehet még húvösebb lesz, és lehet még jobb is lesz a teljesítménye. A tápod is működhet alacsonyabb hőmérsékleten tőle (esetleg oda is szerkezhetsz egy ventilátort, hogy jobb legyen a légáramlás. .. )

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68045) krist00f0101 válasza krist00f0101 (#68043) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

ha most 1,3 on droppol akkor az 1,35 felesleges megpróbálnom?

(#68046) Askformore válasza Jakuskacsa (#68028) üzenetére


Askformore
senior tag

Most visszaraktam 4Ghz-re, és auto-n van a core voltage, a többi beállítást hagytam az útmutató szerint. Így nem fagy. Vagy valamit rosszul állítottam be (simán lehet, mert nem nagyon értek hozzá), vagy tényleg kevés a táp. Tervben van egy VGA csere, 1060 a kiszemelt. Az elvileg 120w-ot fogyaszt a mostani 180w-tal ellentétben, azzal nyernék 60w-ot, az mehetne a proci OC-ba, és tápot sem kell cserélnem.

Ez a 400w fogyasztás csak a húzott procira, amit írtok, elég durván hangzik...

(#68047) krist00f0101


krist00f0101
csendes tag

Sajnos, nagyon úgy néz ki csak alatta fog működni, mert 1,3 , 1,35 sem jók, de amugy már 1,275-sem jó neki.

(#68048) Jakuskacsa válasza krist00f0101 (#68045) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Felesleges... akkor hagyd inkább a defaulton (ha jól emléxem akkor az 1,275 v). Sajna ennyit tud az a 4+1...

Most olvasom mit írtál... akkor sajna marad az 1,25v.. és ennyivel kell beérned, vagy viseled a droppokat.

Askformore: 400w -ot nem a proci eszik meg, hanem együtt a géped. Csak számolj utánna, ha defaultra visszaraktad a cpu-t akkor be van kapcsolva a turbo core, az meg ténylegesen 125w fogyasztást produkál ilyenkor. + videokártya 180w. Ez már kapásból 300 + ventik+alaplap+ssd :F +vinyók, plusz egyéb ha van. Pont ott tartasz hogy a tápodat 100% ban használod játék alatt. az 1060 assal sem járnál sokkal jobban ott meg 90% os lenne a tápkihasználtság.... Ha nem mai gyerek akkor meg még az is hozzátesz...
Egy dolgot tudsz tenni, Te is manuálisan szépen tuning nélkül beállítod a biosdat, sőt inkább alulfeszelés neked is. 99% hogy a táp lesz ott a kevés. Ha van ismerősöd/barátod akivel ki tudnál próbálni valami jobb táppal is (csak ne m-tech 600w és társaival) akkor mindenképp lépd meg, és meglátod!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68049) Kolbi_30 válasza Askformore (#68046) üzenetére


Kolbi_30
őstag

az a táp bármit csinálsz mindig határon fog mozogni! Nem rossz , de a 400W kevés, még intel +NV konfig alá is. tuningra meg végképp, szerintem. ha huzod az FXet kb beszív 150 W+vga180W =330W+perifériák már is ott a 400 W környéke

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#68050) krist00f0101 válasza Jakuskacsa (#68048) üzenetére


krist00f0101
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, legalább most már nem fog droppolni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.