Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Habugi válasza zsoleszka17 (#46000) üzenetére


Habugi
addikt

Támadd meg legfelül a téma összefoglalót! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46002) zsoleszka17 válasza Habugi (#46001) üzenetére


zsoleszka17
tag

Nem találtam semmit ami lemagyarázta volna mi is ez a 2db szorzó!!

oké hogy az egyiket feltettem mert az CPU Clock volt és azt mindenki érti és egyből ténylegesen 4200 ra ment

de mi ez a másik CPB RATIO ?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46003) KIRA\/NOVA válasza EnterR (#45999) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

akkor inkább már wach dogs legalább tudok csinálni is valamit és nem a monitort figyelem hogy mikor hal ki amugy is látom ha gond van és most meleg is van a szobába 34 fok reggel kevesebb volt. majd máskor lehet hogy holnap reggel de ez szabad progi vagy fizetős?

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46004) KIRA\/NOVA válasza zsoleszka17 (#46002) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Turbo core

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46005) zsoleszka17 válasza KIRA\/NOVA (#46004) üzenetére


zsoleszka17
tag

köszönöm! a másik kérdésem az hogy ugye a CPU Clock 19.5 ös szorzón volt.

21 re raktam így értem el a 4200 mhz-t

ez a cpb meg maradt 19.5 szorzón az maradjon úgy vagy ezt is felkéne tennem 21 re? mit dominál?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46006) Habugi válasza zsoleszka17 (#46002) üzenetére


Habugi
addikt

Ahogy KIRA\/NOVA is írja, a CPB Ratio a Turbo (Core Performance Boost) szorzója, ugyan azon az elven működik, feltéve ha a Turbo be van kapcsolva.

(#46005) zsoleszka17:

Az adatlapod ugyan üres mint a macskák tekintete amikor beszélsz hozzájuk, de a Turbot maximum kikapcsolni érdemes, így esetedben a CPB Ratio állítása felesleges.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46008) KIRA\/NOVA válasza zsoleszka17 (#46005) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

tiltsd le oszt annyi! :)

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46010) Habugi


Habugi
addikt

Épp írni akartam nektek, hogy a témával kapcsolatban amit feszegettek zéró tolerancia van érvényben, de látom már nem aktuális mert elkéstem. Remélem megúsztátok egy figyelmeztetéssel. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46011) EnterR válasza Habugi (#46010) üzenetére


EnterR
veterán

Ezért kitiltás járna, hogy csak egyszerű szankcionálással megúsztuk? :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46012) EnterR


EnterR
veterán

FSB frekvenciánál van egy PCIe frekvencia állítási lehetőség is. Ezzel lehet valamilyen teljesítmény növekedést elérni?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46013) Habugi válasza EnterR (#46011) üzenetére


Habugi
addikt

Valaki jófej volt, köszönjétek meg neki egy off formájában hátha olvassa. ;)

(#46012) EnterR:

Azt ne buheráld, maradjon 100! Nagyon könnyen kinyírható vele a VGA stb..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46014) hackeeeee válasza EnterR (#46012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt ne piszkáld, maradjon 100MHz.

Véleményem szubjektív...

(#46015) EnterR válasza hackeeeee (#46014) üzenetére


EnterR
veterán

Olyanokat olvastam róla, hogy segíti a kártyát az OC-ben, és megnöveli a minimum FPS-t. Mondjuk elég nonszensz. A tuningot maga a kártya fogja meghatározni, csodákra pedig +20-30MHz se lehet képes. Inkább így hagyom, jobb a békesség.

PSN ID: marquuard

(#46016) Habugi válasza EnterR (#46015) üzenetére


Habugi
addikt

Nagy százalékban abba segíti a kártyát, hogy garanciáztatni küldhesd.. :U
PCIE freki tekintetében mindent a szemnek semmit a kéznek!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46017) hackeeeee válasza Habugi (#46016) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van.

Véleményem szubjektív...

(#46018) MrM94 válasza Habugi (#46016) üzenetére


MrM94
őstag

Ez olyan sub bass monsteresen hangzott :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#46019) BlackPriest válasza kungzi (#45964) üzenetére


BlackPriest
őstag

[link] :))

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46020) kungzi válasza BlackPriest (#46019) üzenetére


kungzi
veterán

Nem rossz :C

(#46021) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsiságból kikapcsoltam a C1E-t is, és így stabil lett a 4,6GHz 1,44V-n, nem kell Neki az 1,47. Vagyis tabil volt eddig is, de throtling volt, most nincs. Nem esik vissza az órajel IBT közben.

Véleményem szubjektív...

(#46022) Omli85 válasza BlackPriest (#46019) üzenetére


Omli85
őstag

Szép darabot fogtál :) :C

Én meg egyre inkább azt hiszem valami szoftveres szívatás áldozata vagyok és az okozza a random crasht mert akár hogy gyilkolom Prime vagy IBT alatt a gépet nem dobja el magát nem melegszik túl ....

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#46023) NiceFire


NiceFire
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy AMD FX 6300 processzort. A kérdésem az lenne - nem feltétlen ide tartozik - hogy a hővezető paszta felkenésekor mire kel vigyázni, mert még hűtöt nem szereltem fel.
Ha lehet szájbarágósan , lépésenként. Cseréltem már alkatrészt a saját és más számítógépében is, de a processzor hűtő felrakás eddig ki maradt. Nem kell megijedni, nem vagyok a "lelkes amatőr" tipus, megfogom fogadni a tanácsokat.

Köszönettel!

(#46024) Lacielvtárs válasza NiceFire (#46023) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
szerintem nézd meg alaposan ezt a videót és tuti sikerülni fog :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46025) NiceFire válasza Lacielvtárs (#46024) üzenetére


NiceFire
csendes tag

Köszönöm, ez valóban kielégítő! :)

(#46026) szivacs1987 válasza NiceFire (#46023) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nekem jobban bejött az "egy 'kis pont' / 'X' középre és majd azt szétnyomja a hűtő" megoldás.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#46027) Griff55 válasza NiceFire (#46023) üzenetére


Griff55
senior tag

én mindig szétoszlatom rajta a pasztát, és utána illesztem rá a cpu hűtőt

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#46028) Lacielvtárs válasza Griff55 (#46027) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, részemről is így történik, egy régi bankkártya plasztik kártya vagy laminált névjegykártya segédletével :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46029) Habugi válasza Lacielvtárs (#46028) üzenetére


Habugi
addikt

+1, jópár "hightech" oldalon szidják évek óta ezt a módszert, de ennek ellenére én is így csinálom, ráadásul légbuborék sem lesz alatta ha nem totál 90°-ról "rácuppantja" az ember hanem döntve kezdi el/teszi fel. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46030) Habugi válasza Habugi (#46029) üzenetére


Habugi
addikt

Hozzáteszem, ennek a töredékét viszem csak fel mint amit a pasmag rajta hagy.
A hangsúly a mikrorepedések/felület egyenetlenségek áthidalásán van, arra pedig a videón látható adag bőven sok. Bizonyos rétegvastagság fölött a paszta többet árt mint használ, tapasztalataim szerint legalábbis.

(#46021) hackeeeee:

Ugye..! Jókis energiatakarékos funkciók, szereti őket a tunning mint üveges a hanyatesést.
Nem véletlen van mind kikapcsolva, megjegyzem annyira protezsáltátok a CnQ-t a napokban, próbából bekapcsoltam tegnap. Galibát nem okozott, de rossz nézni mit művel az órajellel.. :O

Magonként dobálja fel/le az órajelet, a feszt is a proci alatt nagyon sűrűn. Biztos, hogy ez nem árt a CPU-nak? Persze csak akkor amikor nincs terhelés, játék közben nem buherálja, csak egyszerűen rossz nézni. :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46031) hackeeeee válasza Habugi (#46030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak még korábban az Ormányos említette, hogy a C1E maradhat. Használtam, eddig.

Viszont, a 4,7 már nem megy sajna, ahhoz már kellene az 1,47V. Kacérkodom az 1,5V gondolatával, de ott már elég drasztikusan elkezd forrni a proci. Mondjuk valszeg így is át fogom tenni a pumpát max fordulatra valamikor, bár, így még elbír vele.

Én használom a CnQ-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46032) EnterR


EnterR
veterán

Na megvan a stabil 5,2GHz 1.408V-tal, csak az az apró gond, hogy Vantage-ban a repcsiknél 1mp-re leesett az órajel. Utána végigment gond nélkül.

PSN ID: marquuard

(#46033) hackeeeee válasza EnterR (#46032) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Throtling.

Véleményem szubjektív...

(#46034) EnterR válasza hackeeeee (#46033) üzenetére


EnterR
veterán

Ez oké. Csak zavart, hogy egy pillanatra ledobta a frekvenciát.

PSN ID: marquuard

(#46035) hackeeeee válasza EnterR (#46034) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is ezt csinálta tegnap prime alatt.. Végül kikapcsoltam a C1E-t, és úgy néz ki megoldotta, azóta nem dobálta le az órajelet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46036) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, ha már így benne vagyunk..

A HT Link pontosan mit csinál? Csak mert most pill auton van, de eddig pl. 16biten használtam.. Van valami különbség?

Mármint arra gondolok, hogy auto/8bit/16bit. Plusz, auto-n most vajon 8, vagy 16 biten megy?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46037) ViZion válasza EnterR (#46032) üzenetére


ViZion
félisten

Jól van, hivatalosan is UTÁLLAK :DDD ;] :O
Ez nem lehet, ilyen proci NINCS... bakker. Nagyon durva kockát fogtál ki, irigykedem :B :R

hackeeeee: akkor biztosan nem lenne akadálya a proci cserének :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46038) hackeeeee válasza ViZion (#46037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez az alaplap, és nem a proci érdeme! ;] :DDD

szerk.: Cseréljetek lapot, lehet, hogy menni fog Neked is! :D :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46039) EnterR válasza ViZion (#46037) üzenetére


EnterR
veterán

Amúgy én nem úgy terveztem, hogy tuningolni fogok, erre ennyire elfajultak a dolgok. :DDD

PSN ID: marquuard

(#46040) EnterR válasza hackeeeee (#46036) üzenetére


EnterR
veterán

Egy I/O busz. A RAM és a CPU közt kommunikál. Nyers értelemben gyorsítja a memóriába be- és kimenő adatok írását/olvasását. De szvsz nem érdemes tuningolni, mert ott már a RAM frekvencia korlátoz a gyorsabb adatátvitelben/sebességben.

ViZion kommentjére a választ nem tudom, hogy hova tegyem. :DDD Tehát ha veszek egy Saber-t, akkor valszleg nem fog ennyivel közlekedni a CPU? :DDD

PSN ID: marquuard

(#46041) hackeeeee válasza EnterR (#46040) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi, csak a kérdés az, hogy auto-n 8, vagy 16 biten megy vajon?

Véleményem szubjektív...

(#46042) EnterR válasza hackeeeee (#46041) üzenetére


EnterR
veterán

16 bit. Így nagyobb mennyiségű adat kerül mozgatásra egy időben.

PSN ID: marquuard

(#46043) hackeeeee válasza EnterR (#46042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ok, mert eddig is kézzel átlöktem 16 bit-re, de most néztem épp, hogy most auto-n maradt, de akkor valszeg úgy is hagyom.

Véleményem szubjektív...

(#46044) EnterR válasza hackeeeee (#46043) üzenetére


EnterR
veterán

Igen, Auto-n mindegyik lapon 16 bit van konfigurálva, amennyiben támogatja azt a sávszélességet. De ha a spread spectrum be van kapcsolva, akkor automatikusan felskálázódik 8 bitről 16 bitről, amennyiben szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46045) hackeeeee válasza EnterR (#46044) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az disabled, bár ugye a gigánál alapból el van rejtve. :)

Bár nem tartom kizártnak, hogy megszokásból úgyis vissza fogom tenni kézzel 16bitre.. :)

Köszi.

Véleményem szubjektív...

(#46046) BlackPriest válasza Omli85 (#46022) üzenetére


BlackPriest
őstag

annyira nem, ma kipróbáltam 4400-on és nem akart működni. illetve működött, csak ibt hol hibaüzenetet dobott, hol fullra megfagyott a gép (szorzót emeltem 22-re és elkezdtem emelgetni a feszültséget, már 1.3 felett jártam és semmi.) most újra próbálom, mert idegesít, hogy 4GHz-en ilyen jól megy, felette meg semmi

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46047) kungzi válasza hackeeeee (#46021) üzenetére


kungzi
veterán

Nem tudom honnan jött ez az ötlet, de nekem is bevált. 4,6ghz 1.4V-al stabil. 4 óra bf4 multi és semmi akadás, throttling stb. Stabilan vitte a 280x-t 99%-on végig. Nekem igy maradt a proci. 1866-ra tuningolva a ram. Szerintem korrekt.

fsb 260, nb 2600, ht 2400 és szépen működik minden :C

[ Szerkesztve ]

(#46048) orpheusone


orpheusone
csendes tag

Üdvözlet!

Olyan problémám van,hogy van 1 fx6350 -es procim 1 m5a78l-lx3 alaplapon ami pont ezt a szériás procit nem is támogatja,csak a 6300-at ,ezért ezt gép indításnál ki is írja,és nyomjam meg az f1-et továbblépéshez..
Ezek után voltaképp minden működik ,a teljesítmény megfelelőnek néz ki,de voltaképp ezt az üzenetet hogy tüntethetném el? Az a vicc ez sikerült is,mert volt amikor minden üzenet nélkül már töltötte is a Windowst :)
Ez az alaplap mennyire para egy olyan processzorhoz mint amilyen az enyém?
(és egy asus r9280x-hez)
Gigászi teljesítménybeli növekedés lenne megfigyelhető egy alaplap cserével?
Tuningnál amit a biosban teszek,4680mghz-ig engedi a hajtást ha egy picivel is feljebb teszem a gép elindul viszont a monitor rögtön pirosra vált és nem történik semmi,ha feszültséget emelnék ugyan ez történik,viszont amd cpu overdrive segítségével beengedi 4800 mghz-et is,viszont érzékelem hogy a gép inkább lassul mint gyorsul.
Cooler Master procihűtő van a procin,meg nem mondom a pontos típusát ..
De 12 ezres kategória,jól végzi a dolgat,watch dogs alatt sem megy 62 fok fölé viszont a teljesítményt maximalizálni szeretném,mi lehetne az a tuning érték ami megfelelően kihajtja az r9 280x-em vagy itt nincs tovább

Új alaplap nélkül egy bizonyos ponton mindíg megrekednék?
A gépben 12 giga ram van 64bites Windows 8.1 minden zsír újan formatalva,föltelepítve szűz particióra..

Hosszú lett tudom,annak aki mégis szán rám időt,annak nagy köszönet!

Uff!

(#46049) EnterR válasza hackeeeee (#46045) üzenetére


EnterR
veterán

A C1E nem csak idle módban csökkenti a szorzót? Elvileg terhelés alatt ki kéne kapcsolnia.

PSN ID: marquuard

(#46050) Omli85


Omli85
őstag

No hétvégén legó :)) oszt meglátom meddig jutok el :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.