Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Üdv!
Ismét segítséget kérek, eléggé amatőr lesz a kérésem. Korábban a CPU tuninggal kapcsolatban már segítettetek nekem. A számomra zavaros rész az, hogy az FX 8350 órajelét 4.5Ghz-re állítva én feszt is emelek, de ti a csökkentésre tesztek javaslatot. Na, ezt pontosan hogy kell kiviteleznem a biosban, mit kell átírnom? :F Összetevők: GA-970A-UD3P (rev. 2.0), FX 8350, Alpenföhn Brocken 2, CM G750M RS750, bios FC.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#77002) belaazallat válasza fejesg2 (#77001) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

C1E enable
Core C6 state enable
HPC mode enable

- PCIe freq: 100 ennek a tuningja sokat nem gyorsít, viszont instabil lehet tőle...
- CPU/NB freq: 2200-2400 FX-el stabil, memória tuninghoz kell feljebb pöccinteni
- HT link speed: 2200-2600, szintén memória tuningnál segíthet, de sokat összességében
nem dob rajta

Nálam 4500MHz-hoz + 0,1000V szükséges médium LLC mellett, mert terhelésre így is leesik 1,428 V-ra

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77003) fejesg2 válasza belaazallat (#77002) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Köszönöm! Egyenlőre megy stabilan, játékok alatt sem crashel.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#77004) Hencso válasza füles_ (#76992) üzenetére


Hencso
Ármester

60 fok felet mag lassulás van...
A CM hyper 212 evo val nem kéne tuningolni.. sztm TC OFF! és próbáld meg alul feszelni...
vegyen egy combosabb léghűtést vagy váltson konfigot mert nem biztos h meg éri FX be pénzt lapátolni.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#77005) Gabrikovics válasza fejesg2 (#77001) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Én is 970-es lapban ( ASUS M5A97 ) húztam FX 8320-ast 4,5 GHz-re a feszt 0,15 v-al kellett emelnem hogy stabil legyen , ezt sajnos a lap tápáramkörei hosszútávon nem bírták ! Az FX procik tapasztalatom szerint 4,2 GHz-ig az alap feszültség közelébe elviszik , ha nem szükséges akkor elégedj meg ekkora frekvenciával , ha mégis szeretnél nagyobb teljesítményt akkor a proci megfelelő hűtése mellett a lapod VRM áramköreit is hűtsd egy ventillátorral !

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#77006) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy FX-8320-at a héten. Egy Asus M5A97Pro van alatta, ami ugye csak 6+2 fázis, szóval húzni nem igazán terveztem, de azért a hőmérsékleteket megnéztem, a CPU/NB feszkót lehúztam ameddig lehetett, hátha segít valamit.
Egy 6 csöves (de olcsó kínai) hűtő van rajta, MX-4 pasztával. Az alaplap ahogy nézem alaphelyzetben undervoltol valamennyit a magokon, mert néha beesik terhelés alatt 1.23-1.24 voltra a feszültség, órajel visszaesés nélkül. Ha megpróbálom undervoltolni a magokat akkor amint az AUTO beállítás helyére fix negatív érték kerül, azonnal magasabbról indul a feszültség és a hőmérséklet is megemelkedik. Minden energiatakarékos funkció be van kapcsolva, LLC-hez nem nyúltam.
A HWMonitor indítása után jött a hideg zuhany, ugyanis Prime95-ös SmallFFT alatt az alaplap szerint felmászik 60-61 fokra a proci. A CPU dióda szerint pedig csak 45-46 fok, de ha rákeresek, több fórumon is írják, hogy az pontatlan. 1.36 voltra lehúztam a ramokat is, hátha a memóriavezérlő fűtésén is lehet valamit spórolni, de gyakorlatilag 0 amit nyertem. Megnéztem AIDA64-ben is, de ugyanez a helyzet.
Kezdjek aggódni? :(

(#77007) M0ng00se válasza FDAssasin (#77006) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello.
Egyik nyáron 80°c körül volt renderelés közben a 8350-em és semmi baja. Soha nem fog akkora terhelést kapni mint prime közben.Szóval lényegtelen szerintem... Nem tudom mit fogsz a géppel csinálni, játszani ilyesmi, aközben nézd meg a hőfokokat, nemhinném hogy gond lenne.

V6

(#77008) FDAssasin válasza M0ng00se (#77007) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Jogos, illett volna leírni hogy mit akarok vele.
Nagyrészt játék, de néha használnám CAD-re. Pythonban akartam még neurális hálózatokat tanítgatni vele, mert az szépen skálázódik sok magra. A GPU néha megmakacsolja magát és az istenért sem hajlandó erre, ezért kell a proci. És körülbelül ennyi amire használnám.
Végignézem, hogy ezek alatt mit produkál, köszi!
Azért aggasztó számomra, mert az AMD oldalán 61.1C a maximum hőmérséklet (95 Wattos prociknál meg 70.5... WTF?) és ha a lap már 60 fokot mér akkor nyilván a proci melegebb. Vagy nem? :F

(#77009) BlindMind válasza FDAssasin (#77008) üzenetére


BlindMind
tag

Milyen/mekkora házban használod? Nem tudsz neki adni egy kis kereszt szellőzést? Talán javítana valamit a hőfokokon, a Prime tényleg extrém annyit sosem fog kapni!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77010) belaazallat válasza FDAssasin (#77006) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

"Ha megpróbálom undervoltolni a magokat akkor amint az AUTO beállítás helyére fix negatív érték kerül, azonnal magasabbról indul a feszültség és a hőmérséklet is megemelkedik. Minden energiatakarékos funkció be van kapcsolva, LLC-hez nem nyúltam."

Ott valami nem kerekek. Auton nem hagyunk feszültség értéket.

Összefoglalóban ott az ajánlott olvasmány.... :U

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77011) FDAssasin válasza BlindMind (#77009) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Na ez nem ugrott be, a szellőzésen még van mit javítani mert elölről nem fújja semmi. Hátul van 2db 80 millis venti ami kifelé húzza a meleg levegőt és ennyi.

(#77010) belaazallat:
Hát vakuljak meg ha nem 63-64 fokokat mutat az alaplap már -0.006 voltos offsettel is, auton pedig ugye 60 :( . Offsettel nem is megy 1.3V alá a proci feszültsége, szóval a fizika még működik benne szerencsére, azt még nem tudja átverni :D
CMOS reset volt a vas összerakása előtt.
Azóta ennyit változtattam az alaphelyzeten:
Turbo Core: Enabled
Memory Frequency: DDR3-1600MHz (Ez a gyári)
CPU Spread Spectrum: Enable
EPU: Light (szintén a "hátha hidegebb lesz" vezérelt)
RAM feszkó: 1.36V
CPU/NB feszkó offset: -150mV (így az Aida 1.034-38-at mutat)
CPU Power Phase: Extreme (semmit nem változtatott a hőmérsékleteken, gondoltam a Full Phase miatt stabilabb lesz a CPU tápfesz)
RAM ECC: Disabled
Ezeken kívül semmit nem változtattam. Pont azért hagytam auton egyébként mert úgy hidegebbnek tűnik a proci.
Szóval próbáljam meg így is undervoltolni szerinted, hátha kevesebb lesz a vége mint az auto beállítás? :F

[ Szerkesztve ]

(#77012) M0ng00se válasza FDAssasin (#77011) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

turbo - disabled
a gyári turbo elég nagy feszeket szokott adni a procinak

V6

(#77013) FDAssasin válasza M0ng00se (#77012) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Igenis! :D

(#77014) belaazallat válasza FDAssasin (#77013) üzenetére


belaazallat
addikt

Na ugye! Mondtam, hogy nem kerek valami...

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77015) FDAssasin válasza belaazallat (#77014) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

ÉÉÉÉS 52 Celsius, CPU Dióda 35 (ezt továbbra sem értem, hogy miért 35 :D )
Amúgy eddig is elhittem hogy igazad van, nem az ellentétét próbáltam bizonyítani, csak nem értettem.
Viszont ezt még mindig nem tudom hova tenni:

Hogy lehet a VID 1.3 és a feszültség 1.2? Nem kéne egyeznie? :F

[ Szerkesztve ]

(#77016) jokeph válasza FDAssasin (#77015) üzenetére


jokeph
nagyúr

Majd terhelésen össze fog érni a 2 hőmérséklet. :)
A VID egy beprogamozott meghatározott feszültség érték max, ezt teljes terhelésen éri el a CPU (ha nincs módosítva a BIOS-ban semmi).
Persze, ha kemény OC van, akkor ezt túl lehet lépni (kevés is lenne egy 4,6 GHZ+ -os beállításhoz).
Én így tudom, majd a kollegák kiigazítanak ha rosszul tudnám. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77017) FDAssasin válasza jokeph (#77016) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

Na de mögötte fut egy Prime95 Small FFT... :))
Biosban Auto a feszültség, ezért nem értem.

(#77018) jokeph válasza FDAssasin (#77017) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, akkor most ketten nem értjük. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77019) Hencso válasza FDAssasin (#77006) üzenetére


Hencso
Ármester

Teszek fel valameiknap bios beállitásokat. De ha tuningolsz akkor nhd15 vagy nhd14 vagy Bq dark rock pro 3 szerez be.
A 6+2 vrm meg hurka komolyabb tuningra fütteni fog rendesen . 8+2 es lapokal kavirnyásztunk itt 4.5ghz felett.
Meg egy jó szelözö kecosem árt. [kép]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#77020) DraXoN válasza Hencso (#77019) üzenetére


DraXoN
addikt

Szerencse is kell ahhoz, ki meddig jut az adott cpujával.. az én 8320asom még 8+2-es lapban se megy egészséges feszültséggel (1.5V) 4.2 felé ... 1.55 kell a 4.3Ghz-hez, és ott fűt is mint a pokol kemencéje (egy ilyen hűtő: [link] ) a gyári helyett egy erősebb, dupla fordulatú ventilátorral nem tudja 70C alatt tartani ha "beindul" a CPU (és ott már elég hangos a ventije .. a gyári halk, de ott a 80C-n is túl volt)... a hűtő talpa "lapolva" és polírozva és ráadásul "folyékonyfém" van cpu és hűtő közt... ennek ellenére vannak ezen hőmérsékletek ha megkapja a feszültséget is ... volt egy merész tesztem 1.65V-al, 100% ventilárorral (push-pullban).. hát zajos volt és 4.5 felé akkor se jutottam (stabil nem volt.. csak asztalig jutottam, de ott is 70C+ volt csak alapjárattal) ... ez egy "hulla" modell (bad luck)...
Jó lenne egy másik CPU, de nem igazán éri meg ebbe beinvesztálni (hacsak nem "tuti tuningos" darab)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77021) jokeph válasza DraXoN (#77020) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
Nekem a 8320e simán ment 4,6-ot csúcsra és 4,5-öt 24/7-be a 6+2-es 970A Gaming Pro Carbon lapban... pedig analóg tápellátós lap, LLC sincsen. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77022) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Kis érdekesség.
FX8350


R5 3400G

Szóval.Nemrég váltottam az FX+RX580-ról, R5 3600+RX5700-ra.Amiktől aztán megszabadultam, mivel nem voltam hajlandó ennyi pénzért mikrolaggal játszani.Karit eladtam kis bukóval, procit meg becseréltem 1:1-ben egy 3400G-re.Kb tudtam mire számítsak. Meg ugye a 3400G igazából proci erőt tekintve egy 2000-res szériás chip de most nem is ez a lényeg, hanem az MP ratio ami feltűnt hogy milyen alacsony.Hiába a nagyobb IPC nem skálázódik annyira mint az áldott jó efiksz.Gondolom felépítése miatt...Ha mondjuk ugyan úgy skálázódna mint az FX akkor 427*6.58=2809 pontot kellett volna kapnia.Csak feltűnt...

V6

(#77023) DraXoN válasza M0ng00se (#77022) üzenetére


DraXoN
addikt

Ezt az FX felépítése miatt van.
Gyakorlatilag mivel az FX-ben több részegység van megduplázva egy modulon belül, így sokkal jobb hatásfoka van a rendszernek. Végeredményben emiatt eredményben a 8 szálas FX tud 6 feletti skálázódást... míg a 8 szálas ryzen csak megközelíteni tudja az 5x szorzót (naaagy jóindulattal)... 6.5x körüli szorzót eléréséhez ryzenből kb egy 5magos kellene végső sorban (10 szállal).. abból kiindulva hogy a 6magos 12szálas modellek a zen+ generációból 7.3 körüli szorzóval rendelkeznek...

nem lett volna olyan rossz az az FX ha kicsit jobban kigyúrják, hogy 1 szálon is legyen "ereje" ... talán egy modernebb maggal ez a belső felépítés hatékonyabb lenne, de "sajnos" megmaradna az a hátránya, hogy fokozott program optimalizálás kéne a felépítés miatt, így nem mindig volna "optimális" a teljesítmény... talán jobb is, hogy ryzennel visszatértek egy hagyományosabb belső designhoz (egyenlőre), de előbb-utóbb változások kellenek a belső felépítésben. Bár szerintem inkább egyfajta big-little designba megyünk majd el a 3D stackink elérkezésekor... akár úgy, hogy a "little" magok ARM magok lesznek (és csak emulálják az x86 kódot.. akár hardveres emulátorral kiegészítve az ARM designt).
(csak páran tudják, de a jelenlegi ryzenekben már most is van egy ARM mag. Csak az asztali CPU-kban kivétel nélkül le van tiltva, kizárólag a PRO sorozatos modellekben aktív és az adatok titkosításáért felel ... bár a rendszer felé összességében "láthatatlan", csak a CPU-n belüli műveleteknél dolgozik).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77024) jokeph válasza M0ng00se (#77022) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez így van. De azért ne felejtsük el, hogy a mindennapi használatban nem a CB15/20-at fogja a nép nyomatni, ez egy ideális program az "erő" mérésére, és abszolút ideális a multi-core kihasználás benne.
Miért cseréltél le egy R5 3600-at egy 3400G-re ? Ez jóval gyengébb... :U
Biztos, hogy a mikro akadásokért a CPU volt a felelős ?
Nem inkább az RX 5700 drivere okozta ?
Az FX lelkivilágát DraXoN fórumtárs már leírta, ehhez annyit fűznék hozzá, ha nem lett volna az FX egy szálon ilyen harmatos (kb. Core 2 Duo E8400 szint, szenesre húzva (4,6-4,8 GHZ) is nagyon max egy alapon használt 1.5 gen X5677-nek ) s1366, 4C/8T) felel meg, akkor még mindig használnám... Mindenesetre, mivel bagóért vették volna meg, megtartottam az FX8320e-t és az MSI 970A Gaming Pro Carbon lapot, majd építek belőle pár év múlva egy jó kis retro konfigot. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77025) M0ng00se válasza jokeph (#77024) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

De, az RX5700 volt a felelős, viszont nem akartam ilyen erős proci mellé egy másik (számomra) drága kártyát venni, ezért lett az APU.
FX-től én sem váltam volna meg, csak haver akart használtan gépet venni, aztán spontán jött az ötlet h megveszi az enyémet.Crosshair formula z+fx8350 5ghz+rx580. Én meg aztán vettem a mostanit amit megbántam, de most így APU-val már kezdem megszeretni.
Még 2017 decemberében építettem az FX-szet mivel volt itthon egy halottnak tűnő lap, pedig csak az első pci-e volt döglött.Teljesítménye mai napig megfelelt\megfelel normálisan többszálúsított alkalamzásoknál.

V6

(#77026) jokeph válasza M0ng00se (#77025) üzenetére


jokeph
nagyúr

:(
Crosshair Formula Z... hmmm... fincsi kis lap. :C
A mostani lapom hasonlóan finom, piszok elégedett vagyok velem (lásd aláírásomban). :K
Amúgy a 3400G APU létére ütős kis jószág, a benne rejlő Vega 11 meg talán a létező legerősebb IGP. :D És lehet tuningolni egy közepes lapban a CPU és az IGP részét is. :)
Kistesó R3 2200G-m van, B450 Pro4 lapban, ez is meglepően combos kis darab, pedig ebbe Vega 8 IGP van... SC2 multit szépen viszi médium beállításokkal FHD-n.
Irodista gépnek overkill is, multimédiázni kiváló, nevetségesen keveset eszik... játék közben a nyélen járó IGP-vel 80W körül, filmezés közben meg 40W se. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77027) DraXoN válasza M0ng00se (#77025) üzenetére


DraXoN
addikt

én se rohanok az FX cserével, bár már kezd kevés lenni pár helyen, de a telet még megcsinálom vele ... úgy is kéne fűtés, így valami "haszna" van a lábamnál...
így is kellemetlen volt tavaly télen, hogy az R9 280 kikerült a gépből (RX470 váltotta "olcsón").. megéreztem, addig zokni nélkül is elvoltam a gép mellett :D .. ha most még az FX is elmenne tél előtt, még végén vastagabb zoknit kéne felvennem, vagy valami fűtést kéne tennem az asztal alá ;]
lényegében 16GB-rammal használom a gépem 2012 óta.. 8 magos FX csak úgy másfél éve van, előtte egy évig 6magos FX volt, az előtt meg 4magos phenom (vagyis utóbbi 2012-től 16ig.. 4 évig)... utóbbi anno 11eFt ért szereztem "jó áron" és abból jött a gépújítási ötlet.. mivel a ram akkoriban olcsó volt vettem 2db 8GB-os DDR3 modult (2x8500Ft volt újonnan). Évekig láttam, hogy csak "pang" a memória... de manapság már meg-meg telik csak a munkára használt alkalmazásaimmal is (kéne bele még úgy 4-8GB minimum).. De már a CPU-nak is látom kezd el-el fogyni és sokszor számol percekig 100%-on (én meg olyankor kénytelen vagyok "várni" amíg befejezi a "keresést", "fordítást" vagy "szinkronizációt" .. bár utóbbi esetén inkább a háttértár sebessége a gond ... oda kéne NVME SSD .. bár az alaplapomon van, de fejlesztésre nem szántam még rá magam).
Egy 8 magos ryzenre lépéssel ellennék egy újabb 5-6 évre majd... minimum 32GB rammal.. majd meglépem valamikor.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77028) Zoltann85


Zoltann85
kezdő

Üdv mindenkinek. Olvasgattam az itt elhangzottakat és gondoltam megosztom saját tapasztalataimat. FX8370 16gb 1600mhz ram konfigurációt adtam el hogy átálljak am4 re. Az rx 480 8gb videókártya megmaradt az uj Ryzen konfiguráció számára azt nem adtam el. Szóval jött a b450 alaplap a ryzen 5 2600 procival és 16gb 2666mhz rammal. Őszintén szólva semmi teljesítmny különbséget nem tapasztaltam ugyanúgy mentek a játékok mint az fxel. Ráadásul az uj konfival nem tudtam elkerülni a Windows 10 borzalmas működését így le kellett mondanom a 8.1ről. sajnos egy félresíkerült vga bios frissítés után a kártyám nem adott képet mivel az am4 lapon csak akkor működik az integrált csatlakozás ha igpu processzor van , ellentétben az am3+ előző lapommal ahol alapból volt integrált videókártya. Szóval a 2600as ryzent eladtam és az árából vettem gyorsan egy 3200g cput így volt kép és dos alól helyre hoztam az rx 480 biosát. Egyébként a 3200g is szinte ugyanúgy teljesít az rx480-al mint a 2600al. Viszont a történet lényege hogy így hogy már kettő ryzen cput is kipróbáltam nem tartom utólag már jó ötletnek az átállást am4re hiszen nem nagyon érzek számottevő különbséget és a ryzennel már a win8.1 sem használható csak a borzalmas win 10. Ráadásul az Árukereső oldalon az egyik megbízható bolt ismét árul néhány fx tipust olcsól am3+ lappal , komolyan megfordult a fejemben hogy eladom az egész konfit és 2020ra ismét visszaállok a jól megszokott számomra bevállt fx konfira.

[ Szerkesztve ]

(#77029) M0ng00se válasza Zoltann85 (#77028) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Egymagos teljesítménynél azért érezni, hogy jóval erősebb.

V6

(#77030) Zoltann85 válasza M0ng00se (#77029) üzenetére


Zoltann85
kezdő

Igény abban valóban jobb , viszont fullhd 60hz 60fps játékokban ryzennel akár a 2600 vagy a 3200g rx 480 videókártyával , és azelött az fx 8370 is ugyenezt az eredményt adta ugyanezzel a videókártyával. Fizikailag nem venni észre óriási különbséget :( talán anyi hogy 75hz-re felrakva a minitort a 3200g nem minden esetben tudja 75fps-t a 2600 és a 8370-el szemben. Viszont 30ezer ft a 3200g és nagyon jó cpu még játékra is .

[ Szerkesztve ]

(#77031) finest válasza Zoltann85 (#77028) üzenetére


finest
őstag

Ki árul procc-lap kombót?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#77032) Zoltann85 válasza finest (#77031) üzenetére


Zoltann85
kezdő

Egyenlőre még nem árulom csak ötletként vetődött fel hogy lehet visszaállok am3+ra de még ez csak ötlet ;)

(#77033) finest válasza Zoltann85 (#77032) üzenetére


finest
őstag

" Árukereső oldalon az egyik megbízható bolt ismét árul néhány fx tipust olcsól am3+ lappal" Melyik?
Én most állok át Fx3850-ről Ryzen 2700-ra ,csak össze kéne szerelnem.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#77034) DarthSun válasza finest (#77033) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplapot nem néztem, de a procit a Konzolvilág. Ráadásul a 9590 olcsóbb mint a 8350 :DDD . Gondoltam veszek egyet a 8320 helyére, alulfeszelve 4.2- őn menne. Bár a veszélyei megvannak, esetleges CMOS reset után egy BIOS POST is lehet kinyírná az M5A97 EVO r2.0 VRM- ét. Aztán elvetettem, jó nekem a 8320 4GHz + alapfesszel, bőven elegendő még az 1 szálas teljesítmény is.

(#77035) jokeph válasza DarthSun (#77034) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó neked. :) Nekem a 4,8-ra húzott i5-7600k egyszálas teljesítménye is határeset volt már... :( multiban meg kevés volt egyértelműen. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77036) DarthSun válasza jokeph (#77035) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Multiban nem játszok. A sima gamekkal meg olyan 2009- től el vagyok maradva :DDD :B , ott még úgy mennek az FX+1060 kombón mint forró kés a vajban :D

(#77037) jokeph válasza DarthSun (#77036) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jah, így már értem. :D Azokhoz még overkill is. Ugyanakkor, az FX-ben az a király (csakúgy mint az X58-as cuccban), hogy akár XP-vel is tudod használni. :))
A multit nem a játékra értettem, hanem a multi-core teljesítményre. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77038) DarthSun válasza jokeph (#77037) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

XP- t nem tettem rá. SSD TRIM megy XP alatt ?, mert ha nem akkor félteném a sok azonos cellaírástól, ha nem SSD- ről bootol a Win akkoris visszaírogat minden meghajtóra. Win8.1 van rajta. 10- est megvettem, de nem használom még, lassan lehet kipróbálom, persze másik meghajtóra külön install (van még a fiókban egy új 480- as SSD), hátha nyugdíjas koromra eljutok a DX12- es játékokig :DDD .

i5 7600k kevés - nem semmi :)

(#77039) DraXoN válasza DarthSun (#77034) üzenetére


DraXoN
addikt

már aliról rendelni is drága a 8350et, már majdnem lement 50$ környékréke amikor ... elfogyhatott a készlet, mert hirtelen felment 100$ körülire ... most erősen utóbbi áron "ragadt" ... akkor már inkább 118$ért 3500X-et érdemes venni... (ha a játék a cél)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77040) DarthSun válasza DraXoN (#77039) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, majd komplett új gép ha már kevés lesz, viszont megtartom az FX- et tuti, nagyon bejött, általános használatra fix 2.4GHz- en megy folyamatosan, még így is szépen visz mindent, bár a filmeket is max FHD- ben nézem, nekem bőven jó, 4K felesleges. Ha relatíve újabb játékot próbálok ki csak akkor teszem feljebb.

(#77041) Zoltann85 válasza finest (#77033) üzenetére


Zoltann85
kezdő

Igen a Konzolvilág oldalán bukkantak fel ismét az fxek. Néhány lap is van de komolyabb lap egy kettő van csak jelenleg az oldalon , a9590 nagyon olcsón van fent viszont lap egy asus van az 70ezer hozzá ,a többi elérhető lap max 125w tdphez jó csak.

https://www.konzolvilag.hu/pc/asus-crosshair-v-formula-z-amd-990fx/sb950-socketam3-atx-alaplap

[ Szerkesztve ]

(#77042) jokeph válasza Zoltann85 (#77041) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D
És ez még nem is a csúcs, ezt nézzétek. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77043) Zoltann85 válasza jokeph (#77042) üzenetére


Zoltann85
kezdő

Igen ez komolyabb , de ez nem rendelhető jelenleg :(

(#77044) jokeph válasza Zoltann85 (#77043) üzenetére


jokeph
nagyúr

4 éve mit nem adtam volna egy ilyen Crosshair ROG lapért. :U Az FX 8320e-hez. :D
Sebaj, AM4-nél valóra vált egy ROG Crosshair VI Extreme-vel. :))

(#77045) DarthSun: jó kérdés. Ami viszont biztos, hogy a HDD-re telepített W7x64 Ultimate-t el tudtam indítani B450, X370 és X470-es lapon, R5 3600 X-el és R3 2200G-vel is.
Csak mivel nem volt meg benne a szükséges XHCI driver, így nem volt USB-m. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77045) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem néztem utána, csak kérdem, a Ryzenes konfigokra már nem megy fel a Win8.1, csak 10- el lehet használni (driverek, etc) ? :U

(#77046) csangabo válasza DraXoN (#77027) üzenetére


csangabo
csendes újonc

Én is épp erre gondoltam, hogy nyár elejéig jó lesz fűtésnek az fx. Aztán jön a helyére egy ryzen 2700 vagy 3600.

(#77047) Zoltann85 válasza DarthSun (#77045) üzenetére


Zoltann85
kezdő

Sajnos igen , bármelyik ryzen generációt választod az csak win 10el müködik , ha 7 vagy 8.1et teszel fel folyton figyelmeztetést kapsz hogy elavult oprendszert használsz nem kapsz biztonsági frissítéseket a hardver win 10re lett fejlesztve st stb , ddr3 esetében még használható a win 8.1 amely 2023ig kap támogatást a microsofttól de itt sok driver nem elérhető már ezért win7es drivert kel használni mint pl radeon rx kártyákhoz én is win7 drivert hadználtam 8.1 rendszeren mert 8.1hez nem ad ki az amd már .

[ Szerkesztve ]

(#77048) DarthSun válasza Zoltann85 (#77047) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Elgondolkodtató...meglátom, felteszem a 10- et külön SSD- re, kitapasztalom mennyire lehet zabolázni. Elvileg a driverfrissítések végleges letiltására van módszer, a biztonságiak jöhetnek. 8.1 alatt egyszerűbb azért. Ha engedném a driverfrissítést, szétvágná a hangkártyáim stabil setupjait. 8.1 alatt én is használok régit, pld az Audigy2NX- hez Vistás drivert, prímán megy. Érdekesség ellenben hogy 8.1- re sok 10- es driver is felmegy.

Tehát ha Ryzenre csak 10, akkor begyakorlom (vagy legalábbis megpróbálom) , aztán majd eldöntöm lesz-e új gép.

(#77049) br120 válasza Zoltann85 (#77032) üzenetére


br120
csendes tag

Üdv , ha majd meg akarsz válni a 3200G-től , lenne nálam cserébe egy ASUS M5A97 EVO R2.0 , FX 8350 páros. Ha érdekel , keress meg pü-ben.

(#77050) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Sziasztok!
Ismét segítséget szeretnék kérni, hogy merre is induljak el hibát keresni... a jelenség a következő: bármely játéknál (csak játékok közbeni terhelésnél) a játék főképernyőjére jutás után nem sokkal összeomlik az egész windows 10 és újraindul a gép. Táp, VGA kari kiszűrve, RAM-okat páronként próbáltam, ott nincs gond. Alaplap halódik vagy processzor? Vagy mi lehet a gond? Előre is köszönök bármilyen segítséget. Konfigom: Fractal Design Define R5 (6db venitvel), GA-970A-UD3P (rev. 2.0), AMD FX-8350 4GHz, Alpenföhn Brocken 2, MSI R9 390 Gaming 8G OC, Cooler Master G750M RS750, 4*4GB DDR3 1600MHz RAM, 1.5Tb HDD, Samsung 24" Full HD LED.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.