Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Balathruin válasza HANDO88 (#52999) üzenetére


Balathruin
veterán

Sima Hexa nem mai darab, lehet elfáradtak a kondik... Én lehet vennék a helyére egy 500-550 Wattos Seasonic-ot. Hexa amúgy is 2 ágas.

(#53002) Lacpac válasza HANDO88 (#52999) üzenetére


Lacpac
őstag

Én egy 500-as enermaxot cseréltem. Elég lett volna, csak az volt a gond, hogy két 12V-os ága volt.
18-18A-t tudott leadni. Sajnos kifutott a 18A-ből 4200-on és 1,32V fölött. (akkor még fx8120-am volt)

(#53003) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Közben érdekes dolgot fedeztem fel, stock órajelen is simám elmegy 2 perc render után 80 fokig... Ez mennyire normális?

(#53004) Balathruin válasza inspiroyhome (#53003) üzenetére


Balathruin
veterán

Semennyire. Hűtő rajta van rendesen?

(#53005) inspiroyhome válasza Balathruin (#53004) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Igazából lehet hogy én vagyok a szerencsétlen, mert a felhelyezésnél nagyon sokat szenvedtem. De most nem lötyög, jól tart. A pasztát meg a sima coolerről szedtem le, egy műanyag kártyával, aztán egyenletesen elkentem a procin és az új hűtőn (aminek az alját letisztítottam).

(#53006) Balathruin válasza inspiroyhome (#53005) üzenetére


Balathruin
veterán

Te jó ég... lekaparod a pasztát máshonnan és össze vissza elkenegeted? Hát én erre már nem is tudok mit mondani... Vegyél valami érteleset és rakd fel újra.

(#53007) Habugi válasza inspiroyhome (#53000) üzenetére


Habugi
addikt

Az a táp tuti elég neki! :K

Köszi, hogy megfogadtad a HWInfo64-es tanácsom, ennek eredménye képpen meg is van a probléma.., maximum oszlopban szépen látszik, kupakszinten csúnyán elmegy 80°C-ig.
End of story, nekem ugyan AWARD Biosos lapom van, nem tudom a tiéd melyik Rev és UEFI vagy AWARD Biosos még, PC Heath Status menüpontban van egy opcio ahol beállíthatom hány foknál szabályozzon le.
Ez elméletben azt kéne jelentse(+amennyire utána tudtam olvasni..), hogy a speaker felvisít ha elérem az adott hőmérsékletet / elveszi a feszt a CPU-tól, gyakorlatban vagy kékhalálozott ilyenkor vagy restartolta magát az egész gép.
Nálad valószínüleg ez a limit 80fokra van belőve, ami nem is baj! :N

A pasztázással lesz valami, mert még azzal a 3k-s hűtővel sem mehetne alapfeszen 80 fokig!

Szerk.:

(#53005) nagynorbiman:

Na így viszont már egészen biztos, hogy a pasztázás a ludas..!
AMD gyári paszta, leszedve~átrakva, áúccs.. :B

MX-2 vagy MX-4et neki! :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53008) Balathruin válasza inspiroyhome (#53005) üzenetére


Balathruin
veterán

Egyáltalán felmelegedik a hűtő? Ha nem, akkor 1000%, hogy a paszta a baja, de a gyári amúgy is vicc, házi lekvár 2x lekörözi.

(#53009) Habugi válasza inspiroyhome (#53005) üzenetére


Habugi
addikt

Közben olvasom mit írtak a többiek, ha osztott ágas a Hexa akkor sztornó amit írtam. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53010) Lacielvtárs válasza inspiroyhome (#53005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Barátom... (ha mondhatom ezt) a hőközlő pasztát nem kapargatjuk és újra hasznosítjuk.
az máris a forrósodás első okozója is lehet.
arctic mx pasztát alá és mindjárt hűvösebb is lesz, no meg a gyári ventit érdemes cserélni, mert az sok mindenre nem jó, és azt is elég hitványul teszi :C
meg a házban is legyen kellő légáramlás, FX-nél még fontosabb a légrámalás, mert az tud fűteni.
van itt egy két Úr, aki tudna mesélni, mennyire jó a fűtőértéke az AMD FX-nek (én magam is oszlopos tagja voltam a technológiának) :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#53011) inspiroyhome válasza Balathruin (#53008) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Tudom tudom, én vagyok a hülye, megérdemlem.

Mentségemre szóljon, hogy először csak az aidát néztem, ahol ritkán mutatott 65 foknál többet.

Award bios, a kinézete visszarepít az időben jó 10 évvel, na meg a "loading operating system" is elengedhetetlen információ. :DDD

Emlékeim szerint be van lőve 80 fokra, viszont ha azt túllépem, akkor sem történik semmi, marad az órajel.
Ellenben a csipogónak sok értelmét nem látom, az 70 fokra van belőve, és mikor átlépem csippan egyet, és ennyi.

A paszta meg tudom a saját hülyeségem, de nem volt se itthon, se haveroknál. Azért a fogkrémnél mégis jobb alternatívának tűnt ez a kenegetős módszer. :D

De elvileg problematika megoldva, átmegyek ismerőshöz, ott rendbe rakjuk, aztán folytatom amit délben elkezdtem.

Habugi : Basszus, már kezdtem örülni.. De elvileg az ellenállás a hőmérséklettel együtt nő, tehát ha azt megoldom, elképzelhető hogy a táp is jobban fogja bírni, nem?

Amúgy köszönöm mindenkinek a segítséget, remek közösség. :R

[ Szerkesztve ]

(#53012) Habugi válasza inspiroyhome (#53011) üzenetére


Habugi
addikt

Egy próbát simán megér persze, csak Lacpac példájából/esetéből kiindulva nem lehet biztosat állítani.
Azért valljuk be, az a hűtő ami rajtavan nagyon "falatka" kategória egy 8magos FX-nek.. ;]

Próbálj MX-et szervírozni (mondanám hogy bármi jó a gyári AMD paszta helyett, de nálam speciel az MX-2 még a Scythe pasztához képest is 12fokot hozott..) és nézd meg mennyit javul a helyzet.
Mielőtt nagyobb hűtőt vagy másik tápot vásárolnál, érdemes egy kört letolni egy nem osztott ágas kölcsöntáppal is. Amúgy ez még csak az első este, nem akarlak elkeseríteni deee..., nekem hetek/hónapok alatt sikerült a saját igényeimnek megfelelően finomhangolni a vadat.

Még nagyon az elején jársz szóval a türelem rózsát terem! ;)
Vagy ahogy korábban szó esett róla: [link]

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53013) newwave0507 válasza manya777 (#52624) üzenetére


newwave0507
tag

Szerintem is VGA cserével érnél el nagyobb lépést " tuning " terén. FX6100 nem egy rossz processzor azért :) .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#53014) inspiroyhome válasza Habugi (#53012) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Felraktam a gyári hűtőt, spantól kapott pasztával. 6500 rpm render alatt, és majd 80°C. Stock órajelek, megfelelően pasztázva.

(#53015) Kutya_7 válasza inspiroyhome (#53014) üzenetére


Kutya_7
tag

Ha van otthon egy kallódó venti és fel tudod erősíteni/fogatni az alaplap hátuljára a procifoglalattal szemben az is segítség lehet. Pár fokot lejjebb visz rajta...

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#53016) Balathruin válasza inspiroyhome (#53014) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem a ház lehet még a baja.

(#53017) ViZion válasza inspiroyhome (#53014) üzenetére


ViZion
félisten

"Stock órajelek" és stock feszek is? Összefoglaló, kicsi beállítások megvoltak?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53018) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Próbáltam úgy is, hogy nem forog az a kettő, nem sokat számítanak.

Esetleg fordítsam meg őket hogy befelé fújjanak?

[ Szerkesztve ]

(#53019) inspiroyhome válasza ViZion (#53017) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Egyedül a szorzót állítottam, semmi mást. Azt viszont már visszavettem alapra, illetve a turbo lett még kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#53020) #56474624 válasza inspiroyhome (#53018) üzenetére


#56474624
törölt tag

Próbáld meg esetleg a magfeszültséget a "Normal" beállításra tenni. Az "Auto" túl sok feszt ad.

Amúgy nem zárom ki, hogy gyári hűtővel az a majd 80 °C reális fx-8320 esetén az 1.4 V körüli magfeszültség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#53021) inspiroyhome válasza #56474624 (#53020) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Megvolt, ugyanúgy rossz. Felraktam a 3e forintos hűtőt, azzal 90-ig megy... Tök jó, hogy gyakorlatilag használhatatlan a processzor teljesen alapfelállásban.

(#53022) vakond5 válasza inspiroyhome (#53021) üzenetére


vakond5
őstag

Valami nagyobb baj lesz ott a háttérben, mert nem létezik hogy olyan iszonyatosan melegedjen egy 8320 még gyári hűtővel is..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53023) ViZion válasza inspiroyhome (#53021) üzenetére


ViZion
félisten

Meg kell szokni, gyárilag alapos túlfeszt kapnak ezek. Gyk. használhatatlanul sokat.

Próbáld 1,2-1,3 V körül megtalálni a legjobb frekit. Utána új hűtő és lehet feljebb menni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53024) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Na jó, nekem ez így nem pálya. :W

Már az elején tudtam, hogy kelleni fog egy normális hűtő, mert az ember megsüketül a normális mellett.

Megvettem a drágább lapot, hogy ne forrjon fel a vrm, vettem + hűtést az előbb említett miatt, és ott tartottam árban, mint egy erősebb i5-ös konfiggal. De nem érdekelt, hisz ezt lehet majd oc-zni, meg rendernél sokat számít a magok száma, és a többi.

Most viszont egy teljes napi rohangálás és szopás után, még mindig túlmelegszik, és 4-5 képkocka után vígan csipogva közli velem, hogy ő bizony már 90 fokos.

Lehet hurrogni, igen, én is balf@sz vagyok mert még nem csináltam ilyet és úgy vágtam bele, de legalább már tudom...

Ha valakit elengedhetetlen késztetést érez aziránt hogy megvegye tőlem ezt a 71k-ért összerakott csodakonfigot, nyugodtan írjon PM-et.

Még amiket leirtatok megpróbálom..

(#53025) #56474624 válasza inspiroyhome (#53021) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért még nem biztos, hogy a proci a ludas ebben, simán lehet valami gubanc az alaplappal is. Próbáld még a bios-t frissíteni (utána megint be kell állítani mindent), hátha az segít. Ha nem, akkor az alaplapot másik procival, illetve a procit másik alaplapban tesztelni, ha van rá módod. Ha nincs, én visszavinném az egészet a boltba, ahol vettem.

Illetve ami még eszembe jutott, hogy a magfeszültséget ellenőrizd is terhelés mellett cpu-z-vel/aida-val, ha nem tetted volna meg, hogy tényleg 1.2-1.3 V közti-e.

(#53026) raubisoda


raubisoda
senior tag

Én csendben néha néha beleszólogatva nézegettem miket írtok.Én is elakadtam a beállításokkal.Nekem mindíg BF4-ben fagy meg vagy kilép hibával.Alapon TC-vel sima minden szépen megy úgy is de én is szerettem vna némi hajszálnyi tuningot de nem akarja a dög :DDD Maradok alapon és ha lehet eladom mert lassan ideg roncs vagyok.Tuti én vagyok béna de sebaj.Azért forever VÖRÖS :D :C

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#53027) inspiroyhome válasza #56474624 (#53025) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Használtan vettem az alaplapot, a biosa elvileg már a legfrissebb... Nincs módom más procival kipróbálni

Ez kicsit magasabb feszkónak tűnik, mint amit ti mondotok. A hűtés elvileg jól érintkezik a cpu-val, hiszen simán visszahűl 35 fokra is.

(#53028) HANDO88 válasza inspiroyhome (#53027) üzenetére


HANDO88
senior tag

Mennyi a feszkó? A kép nem nagyÍtható. :( :(

(#53029) raubisoda : :DDD :DDD :DD :DD

(#53030) nagynorbiman : az sok

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#53029) raubisoda válasza HANDO88 (#53028) üzenetére


raubisoda
senior tag

Megnyitás új lapon ;) ;)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#53030) inspiroyhome válasza HANDO88 (#53028) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

1.440

(#53031) DiszNóÓl válasza inspiroyhome (#53027) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

1.44-es fesz nagyon sok. Lődd be alapfeszre biosban (auto helyett alapfesz legyen, numpad - al tudod lejebb venni + al többet adni.) alapfesz mellett 4Ghz szorzóállítással és nem fog melegedni.

[ Szerkesztve ]

HATER

(#53032) #56474624 válasza inspiroyhome (#53027) üzenetére


#56474624
törölt tag

95 °C, te jó ég... :Y

Az 1.44 V amúgy biztosan sok neki, de a 95 °C még azzal együtt is sok.
Mondjuk az északi híd hőmérséklete sem kevés, de lehet a proci fűti fel így.

Még próbáld meg ezt is: az LLC-t (Load-Line Calibration) medium-ra tedd, a magfeszültség értékét pedig konkrét értékre állítsd be, mondjuk 1.25 V-ra.

[ Szerkesztve ]

(#53033) raubisoda válasza inspiroyhome (#53030) üzenetére


raubisoda
senior tag

Az sok az sok ááá nem kell....

:D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#53034) Mi5u válasza inspiroyhome (#53030) üzenetére


Mi5u
tag

Egy ki segítség, nálam így vannak a feszültségek:

1.236V - 3.5Ghz
1.310V - 4.0Ghz
1.440V - 4.6Ghz(bár itt már elvérzik az Arctic A11)

[ Szerkesztve ]

(#53035) guftabi96 válasza inspiroyhome (#53030) üzenetére


guftabi96
addikt

1.44 az nagyon sok lesz.
főleg gyári hűtővel.

#KeepFightingMichael

(#53036) Balathruin válasza inspiroyhome (#53027) üzenetére


Balathruin
veterán

Kicsit? :U Szerintem azért a ~0,14V különbség nem kicsi. LLC állítás van? Lehet az a gond, vedd le ha extreme/very high-on van + a feszültséget állítsd be 1,3V vagy az alá egy kicsivel.

(#53037) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Igazából, fogalmam sincs hol vegyem lejjebb. "Load Optimized Defaults"-ra ezt állitja be a BIOS.
Voltage controllnál pedig a minimum érték -0.600
Ez most nem a gyári hűtő, ez a sokkal csendesebb, ugyanakkor 5fokkal melegebb CM..

[ Szerkesztve ]

(#53038) Balathruin válasza inspiroyhome (#53037) üzenetére


Balathruin
veterán

Csak szintek vannak? Ha igen, akkor ennél még a 10+ éves alaplapjaim is jobbak. :W Mind1, vedd le eggyel, ha tudod.
Ja hogy +- van. Akkor -0.1

[ Szerkesztve ]

(#53039) DiszNóÓl válasza inspiroyhome (#53037) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nálam így néz ki, mondjuk én nem frissítettem biost mióta megvan a lap.

Core vol. ra kell rámenni és ott num -
Menj le alapfeszig és állítsd be szorzóval 4ghz re utána ha stabil emeld addig amíg stabil marad.

[ Szerkesztve ]

HATER

(#53040) #56474624 válasza inspiroyhome (#53037) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja hogy ez egy korábbi revíziója az alaplapnak, még nem uefi-s. Load-Line Calibration-nek ettől függetlenül szerintem szerepelnie kell valahol, azt is érdemes átállítani high-ról.

[ Szerkesztve ]

(#53041) Balathruin válasza DiszNóÓl (#53039) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem nem kéne húznia ha alapon is megsül.

(#53042) DiszNóÓl válasza Balathruin (#53041) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Alapfeszen nemfog. 1.440-en jóhogy megsül ott nálam is megsült... De ha alapon sem lesz jó akkor feszcsökkentés.

(#53043) Ba cy lus
Ha beállítja kiderül. Kitudja mit megy az a proci és mennyi feszen.

[ Szerkesztve ]

HATER

(#53043) #56474624 válasza DiszNóÓl (#53042) üzenetére


#56474624
törölt tag

A nagyobb freki is emeli a hőmérsékletet, hiába ugyanúgy csak alapfeszen megy.

(#53044) vakond5 válasza DiszNóÓl (#53042) üzenetére


vakond5
őstag

Hogy sülne már meg 1.44-en? Rendben van hogy alapon is piszkosul melegszik, de 1.5V alatti fesz teljesen tökéletes bármelyik FX-nek 24/7-re.

@nagynorbiman: Melegszik egyáltalán a hűtőd?

@53045 DiszNóÓl: Akkor is lehetetlen hogy akár csak 75 fok fölé is menjen.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53045) DiszNóÓl válasza vakond5 (#53044) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

80-90 fokos neki. Az a kis hűtő nembírja azt a sok feszt és leáll neki.

HATER

(#53046) inspiroyhome válasza vakond5 (#53044) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Természetesen melegszik.

Kezd alakulni.

LLC-t vagy mit megtaláltam és normalra raktam, illetve elvettem a vcoreból

[ Szerkesztve ]

(#53047) DiszNóÓl válasza inspiroyhome (#53046) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Most emelheted szorzóval ha kell több teljesítmény. De szerintem 4ghz-hoz kevesebb fesz is elég. Próba cseresznye.

HATER

(#53048) vakond5 válasza inspiroyhome (#53046) üzenetére


vakond5
őstag

Ez már sokkal emberibb. Mindenképp maradj alapórajelen, mert most a melegedés visszaszorítása a cél. Fesszel próbálkozz 1.2 és 1.3 között.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53049) inspiroyhome válasza vakond5 (#53048) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Hát, le a kalappal, köszönöm a helpet mindenkinek. :R A gyárit nem rakom vissza, mert oké hogy 5 fokkal hűvösebb, de iszonyat hangja van.

(#53050) Balathruin válasza inspiroyhome (#53049) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor jöhet a következő lépés: Normális hűtő szerzése. :D

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.