Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Pancsermeste válasza Maotun (#46996) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Lehet, hogy a legjobb, ám tesztek alapján a Pantival se nyernék 10 fokot.
Most a "kis" Mattim hőleadó felülete is csak langyos, így hiába lenne nagyobb felület...
Egyébként azt tapasztaltam, hogy a kisebb bordát jól lehet kompenzálni több, vagy nagyobb légszállítású ventivel.

-= Pancsermeste® =-

(#47002) creedszl


creedszl
aktív tag

sziasztok

Egy FX6300-t használok egy Asrock 890Gm Pro 3.0 lapban.Feltekertem 4 GHz-re a procit, ment is stabilan viszont Battlefield 4-nél fél,egy óra játék után elkezdett akadni majd teljesen beállt, szóval lefagyott a játék.Feladatkezelőből kellett kinyírnom.Milyen beállítások mellett tudnám ezt a 4GHz-et teljesen stabilan hozni?Az itt lévő FX6300-as teszt alapján lőttem be a 4Ghz-et.Lehet némi fesz emelés elég lenne?

Hulligaaan

(#47003) hackeeeee válasza AusWolf (#46990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nézd azt, hogy ~50%-on teker a proci. Ha jobban menne, azért jobban is melegedne. :)

Véleményem szubjektív...

(#47004) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Na úgy néz ki megtaláltam a megfelelő feszültséget. Nálam az Fx 8320 1.216 v érzi jól magát. Persze azért még tesztelgetem. Így netezésnél 45-46 fokos, bf3 alatt pedig 61 fokos. Gyári hűtővel szerintem nem rossz eredmény. Természetesen alap órajelen. Vélemény?

(#47005) hackeeeee válasza Cseri0058 (#47004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őszintén? Cserélném a gyári hűtőt, minél hamarabb. :)

De persze, ez még ok. Viszont, az, hogy játék alatt stabil, nem jelenti azt, hogy tényleg stabil is a vas. Vagy tesztelted pl. prime-mal, vagy valami hasonló programmal is?

Mondjuk ha játék alatt 61 fokos, akkor prime alatt sanszos, hogy kicsit melegebb volna. Szal érdemes vigyázni.

Véleményem szubjektív...

(#47006) Cseri0058 válasza hackeeeee (#47005) üzenetére


Cseri0058
őstag

Aida alatt ment kb fél órát... és ott sem melegedett 61 fok fölé.
Alapbeállításokkal a bf3 alatt 68 fokos volt

(#47007) ViZion válasza Cseri0058 (#47006) üzenetére


ViZion
félisten

Az kicsit sok sztem, de majd kiderül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47008) Cseri0058 válasza ViZion (#47007) üzenetére


Cseri0058
őstag

Szerintem a 61 fok bőven elfogadható

(#47009) Lacielvtárs válasza Cseri0058 (#47006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

azért ne feledjük a kánikulát
és azt hogyha nem klímás a lakásod akkor közel harminc fokos levegőt tud keringetni a venti is
persze nem akarom megcáfolni az előttem szólókat... :R
mondjuk FX korszakomban nekem sem ment az ilyen legnagyobb melegben sem 65 fok fölé a gépem.
mondjuk csináltam is neki szélcsatornát és jó nagy huzatot sikerült csinálni a gépben :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#47010) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Vennék egy új procit, mert Athlon II X3 nem hajtja ki a HD 6950-et. Milyen procit ajánlotok? FX4100 elég lenne alá vagy csak a 6100? Ha nem fontos nem költök többet.

(#47011) hackeeeee válasza Cseri0058 (#47008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az aida közel sem ad akkora számítási terhelést a procinak mint mondjuk a Prime95, vagy az IBT.

Mondom másképp, Aida alatt, 61 fokos a procid, játék alatt pedig 68.. Ez általában fordítva szokott lenni.

Véleményem szubjektív...

(#47012) Cseri0058 válasza hackeeeee (#47011) üzenetére


Cseri0058
őstag

Oda írtam h alapbeállításokkal volt 68 fokos. Most h már alulvan feszelve aida és játék alatt is max 61 fokos!

(#47013) hackeeeee válasza Cseri0058 (#47012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Te tudod. :)

Mint már említettem, az Aida nem ad olyan szintű terhelést, mint a tényleges teszt programok, vagyis, simán lehet, hogy prime-mal vagy IBT-vel nem is volna már stabil a proci, ezzel a fesszel, és nem is ilyen hőfokokkal menne.

Ha kicsit nagyobb terhelést kap a proci valami más játék alatt máris karcolja a 65-70 fokot, hanem többet.

Hogy miért? Mert szinte biztos vagyok abban, hogy nem megy játékok alatt ~100%-on a procid (max 40-50% körül), hacsak nem valami felsőkategóriás VGA-d van. Ehhez képest az Aida elvileg 100%-ra terhel, és ugyan annyi a hőfok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47014) pipo112 válasza hackeeeee (#47011) üzenetére


pipo112
senior tag

Ha Aida alatt 61fokos a proci rá se Engedje ibt-t vagy prime-ot ott tuti 70fölé szaladna ebben a hőségben .
nézzen rá egy brockent vagy valami hasonló coolert a brokit már láttam aprón 6k-ért

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#47015) hackeeeee válasza pipo112 (#47014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szinte biztos..

Ezért kezdtem korábban azzal a mondandóm, hogy cserélném a gyári hűtőt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47016) Cseri0058 válasza pipo112 (#47014) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nekem olyan hűtő kell ami úgy fúj mint a gyári. Tehát nekem azok nem jók amik a lappal visszintesen fújnak mert elvileg akkor túlfog melegedni a lapon a vrm...
Ilyen hűtő típusban van normális?

(#47017) Habugi válasza hackeeeee (#47015) üzenetére


Habugi
addikt

Utoljára 3napja írtam neki ugyan ezt, azóta pedig ti is egy párszor. Nem vagyok telepata, de szerintem nem akarja lecserélni a gyári hűtést.. ;]

Alulfeszeli..., amúgy is 4+1es lapja van. Venne rá egy normális hűtést annyit esne a hőmérséklet és olyan halká válna, hogy egyből tunningolni szeretné, az meg nem menne túl jól abban a lapban.
Gyári hűtéssel a mostani időjárás mellett én tuti nem eresztenék rá IBT-t vagy Primeot.. :DDD
Használtam két évig gyári hűtést a szintén 125W TDPs Phenom II X4-en, örülök hogy a proci / lap is túlélte. (Nem volt rajta soha IBT/Prime szintű terhelés, kb az első tesztkör megölte volna a CPU-t sztem..) Igaz én nem feszeltem alul, de negyed óra GTA 4 után volt 74-76 fokos, télen..!
Egyébként sem bírná nagyon alulfeszelve 1.2V magasságában ezeket a teszteket, esne kelne a magok többsége.

Ha bírja a hangerőt még visszafogva is és 1.2V körül nem nyeklik a proci cpu igényesebb játékok alatt, akkor nem érdemes eröltetni nála, hogy használtan 5-7k körül vegyen rá egy jó használt hűtést. Szemmel láthatóan nem akar már rá költeni.

(#47016) Cseri0058:

Tehát a meglátásom miszerint "sz@rsz a farmra" mégsem volt igaz? :D :R

Egy ilyet adtam el 6k-ért egy topictársnak nemrég, fél évesen: [link]
Top Flow, olyasmi amit te keresel. Nem volt rossz, 4.5ig tökjól megvoltam vele csak feljebb is gondolkoztam és ott bizony már elfogyott. Az ilyen/hasonló kialakítású topflow hűtőknek valahol 1.425-1.45V körül van a vége, játék közben ofc.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47018) lee56 válasza creedszl (#47002) üzenetére


lee56
őstag

Az a baj hogyha nem szuperprocid van, amit tudsz tuningolni csökkentett feszültséggel is, akkor a lapod lesz korlátozó tényező nagyon hamar, és 99% hogy amiatt veszi vissza, mert vagy túlmelegszik vagy kevés az asrock féle low cost 4+1 VRM.. (CPU tápellátás)

ÖöÖö most nézem az a lap semilyen FX-et nem támogat hivatalosan.. Hogyan tudod egyáltalán használni? :)
AM3-as aztán kifújt; phenomok, athlonok, sempronok, ennyit tud elvileg, és kifújt..
Ha többet szeretnél kihozni, egy minimum 20k-s M5A97 EVO R2, vagy Giga GA-970A-UD3P lapra kéne beruházni, és ugyan nem írtad milyen CPU-hűtőd van, de lehet arra is, mert az a másik nagyon fontos tényező tuningnál, mivelhogy melegszenek rendesen az FX-ek tuning hatására. De jó hűtőt már használtan elég olcsón be lehet szerezni, kb. 5-6k. Olvasd el az összefoglalót a lap tetején. :U

No Comment

(#47019) djculture válasza jozsef8 (#47010) üzenetére


djculture
félisten

Laptól függ az egész hogy egyáltalán támogatja e az fx procikat és még ott van hogy az olcsóbb lapokba 2 modulnál és 95w nagyobb procit nem szabad rakni mert throttlingolni fog.

[ Szerkesztve ]

(#47020) hackeeeee válasza Cseri0058 (#47016) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Például.

De van még ettől a gyártótól:

Egyik.

Másik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47021) do3om válasza hackeeeee (#47020) üzenetére


do3om
addikt

Ez a faxa:
[link]
Csak kéne belőle alkudni cseppet.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47022) hackeeeee válasza do3om (#47021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy! :)

Véleményem szubjektív...

(#47023) jozsef8 válasza djculture (#47019) üzenetére


jozsef8
aktív tag

A 6100 pont annyi azért akarom azt venni.

(#47024) Cseri0058 válasza Habugi (#47017) üzenetére


Cseri0058
őstag

ebből most mi derül ki? :D

(#47020) hackeeeee

látom azért van választék :)

akkor lehet hogy beszerzek egy ilyet :)
ezzel akkor nem lesz problémám?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47025) lee56 válasza jozsef8 (#47023) üzenetére


lee56
őstag

Azzal is csak a 4+ szálat kihasználó játékokban/programokban lennél előrébb. Azonos frekvencián még az Athlon X3 is erősebb magonként (első generációs Bulldozer). FX-ek fő ereje éppen a tuningolhatóságban van. Persze a hozzávalókat (alap!!!lap, CPU hűtés, ház szellőzés, táp..) meg kell válogatni (és fizetni), különben csak döcögősen fog menni, vagy még úgysem..

No Comment

(#47026) hackeeeee válasza Cseri0058 (#47024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg 1 órát kéne mennie, kb, hiba nélkül, ha lehet, és bírja is.

Mondjuk HWInfo-s hőmérsékletekre kíváncsi lennék.

Akad! :K

Hát, nem valószínű. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47027) AusWolf válasza hackeeeee (#47003) üzenetére


AusWolf
őstag

Az lehet, de nálam ebben a hőségben 50%-on is 55-60 fok körül mozog. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47028) AusWolf válasza Cseri0058 (#47016) üzenetére


AusWolf
őstag

Ezt most nem értem. Ha a hűtő az alaplap felé fújja a meleg levegőt, akkor azzal ugyanúgy a lapodat fűtöd, nem? :F Mellesleg a vízszintesen fújó hűtők többségét be lehet úgy is szerelni, hogy felfelé fújjanak, plusz ha a házad is jól szellőzik, akkor szerintem esélytelen, hogy a VRM-ed a proci hője miatt megfőljön.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47029) ViZion válasza AusWolf (#47028) üzenetére


ViZion
félisten

NEm, mert a 40°C levegővel fújja a 60°C bordát... Idle meg még hűvösebb, közel környezeti hőm. levegőt fúj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47030) - = Zk = - válasza Habugi (#47000) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nagy film :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47031) creedszl válasza lee56 (#47018) üzenetére


creedszl
aktív tag

Ez az Rev 2.0-ás lap, ebbe már lehet pakolni FX procikat is.Amúgy egy Tx 3-as hütőm van.Sejtem amúgy hogy egy lapcsere nem ártana, de gondoltam azért ez nem akkor tuning hogy ne bírná el a lap...

Hulligaaan

(#47032) Cseri0058 válasza hackeeeee (#47026) üzenetére


Cseri0058
őstag

Jólvan. Már csak az a kérdés befér-e a házba. Ezt hogyan tudnám lemérni? Azt hiszem a hűtő 140mm nagy.

(#47035) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérésem tőletek!Tudom hogy nem ez a topik de mégis...
Összeraknátok nekem egy gépet 100-110 ezerért.Játékra kéne.(Csak játékra)

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#47036) hackeeeee válasza GGenius (#47035) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, ez nem az a topic.

Erre van megfelelő topic.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47037) zzola válasza GGenius (#47035) üzenetére


zzola
félisten

Nem akarlak elkeseríteni, de 100k-ból maximum passziánszozni tudsz... :DDD

(#47038) AusWolf válasza zzola (#47037) üzenetére


AusWolf
őstag

Most miért? A 80 ezres netbookomon még a Half-Life 2 is simán fut. :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47039) RazoR


RazoR
veterán

Hali! Kéne egy kis segítség! Adott egy FX 8320 egy Crosshair IV Formula lapban egy Noctua NH-D14 hűtővel. Nézegettem a BIOS-t, hogy mit meg hogy állítsak a tuninghoz, de nem mertem belevágni. Valaki el tudná mondani, hogy mit hagyjak bekapcsolva, mit kapcsoljak ki, mi ennek a menete ennél a lapnál? Ja és, hogy milyen progival teszteljem, hogy stabil-e? Előre is köszi!

(#47040) ViZion válasza GGenius (#47035) üzenetére


ViZion
félisten

Megoldható. Símán. Még sok is! Gyakorlatilag fele, harmada elég... ALKATRÉSZENKÉNT. ;]
Proci: 25-40 k, Alaplap: 25-40 k, VGA: 45-80k, Táp: 15-25k, RAM: 20-50k, SSD: 20-50k

Adogasd össze, ~140-től indul a buli, belépő szinten, sok kompromisszummal. Játékra 2000-250k a jó közepes szint.

RazoR8402: összefoglalót elolvastad-e? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47041) - = Zk = - válasza ViZion (#47040) üzenetére


- = Zk = -
félisten

összefoglalót elolvastad-e?
én nem olvastam soseseha. oszt' akkó'? :U :P ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47042) RazoR válasza ViZion (#47040) üzenetére


RazoR
veterán

El persze de sajna így sem tiszta teljesen minden...

(#47043) ViZion válasza RazoR (#47042) üzenetére


ViZion
félisten

Szomorú. Minden menüpontot írjunk le, vagy esetleg csinálnál BIOS -ban képeket AI tuner oldalról? Vagy mik a mostani beállítások? Mert ez így a "nem megy az autó" kategória, csak nem tudjuk, h defekt van, vagy benzin nincs... :U

Egyszemöldökű: jah, de Te nem tudsz olvasni, ez a mentséged... cserébe írsz, hát kösz. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47044) - = Zk = - válasza ViZion (#47043) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem tudhatok mindent egyszerre :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47045) RazoR válasza ViZion (#47043) üzenetére


RazoR
veterán

Lövök majd pár képet, de az sajna nem ma lesz. Majd kereslek! Köszi! :R

(#47046) AusWolf


AusWolf
őstag

Na, én is ügyes vagyok... :DDD
2 év után még csak most sikerült rájönnöm, hogy a HT gyári beállítással nálam csak 2200 MHz-en megy. Gondoltam, átállítom a hivatalos 2600 MHz-re, de rájöttem, hogy a BIOS-ban 2400 a legmagasabb érték. Most csak én vagyok béna, vagy az alaplapom ennyire olcsójános? :U (ASUS M5A97 - sima, első kiadás)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47047) ViZion válasza AusWolf (#47046) üzenetére


ViZion
félisten

Ott annyi, de sokat nem hoz ha feljebb rakod, legalábbis IRL nem érezhető.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47048) irhejja


irhejja
tag

Sziasztok!

Van nekem egy FX-8350-em egy ASUS Crosshair V Formula-Z alaplapon egy Corsair H80i hűtővel.

1.4v mellett stabilan tudja a 4.6 Ghz-et. Szeretném elérni a 4.7 Ghz-et viszont még 1.45v mellet is megáll a 7. mag kb. fél óra Prime után, feljebb meg már nem szeretnék menni a feszültséggel (hőmérséklet is 73-75 fok között ingadozik ami már sok).

Nyilván vissza tudok lépni, 4.6 Ghz-re, az a +0.1 Ghz nem oszt nem szoroz, de felmerült bennem pár kérdés:

Először is, mivel én csak játékra használom a gépem, mennyire reális "stabilitás benchmark" a Prime 95? Elvégre kétlem, hogy bármilyen játék alatt huzamosabb ideig 100%-os terhelést kapna a CPU... Elképzelhető, hogy bár Prime alatt egy CPU nem stabil, "normális" körülmények (terhelés) alatt megfelelően fog működni?

Ha igen, melyik játékot lenne érdemes kipróbálni huzamosabb ideig (ami kezel 8 magot és elég CPU intenzív), hogy leteszteljem? Amúgy feltételezem, hogy előbb ütköznék VGA limitbe (AMD R9 280X), minthogy 4.7 Ghz-en a CPU elérje a 100%-ot, vagy tévedek?

Far Cry 3 alatt (1080p, minden ultrán, AA kikapcsolva) 2 óra folyamatos játék alatt semmi rendelleneset nem tapasztaltam, mind a 8 mag dolgozott egész egyenletes eloszlással (HWiNFO64-el és AMD System Monitor-ral néztem) és a hőmérséklet is 60 fok alatt maradt... de azért megnéznék még pár játékot, már ha nem káros ez a jelenlegi helyzet...?

(#47049) Pancsermeste válasza irhejja (#47048) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A Prime talán a legkényesebb a (CPU) stabilitásra, én ezért szoktam vele tesztelni. Ha néha-néha leáll egy mag teszt közben, akkor még más alkalmazásnál stabil lehet (pl. játékok alatt). Ha viszont dolgozol is a géppel, és fontos a teljes stabilitás, akkor érdemes Prime stabilra belőni a gépet.

-= Pancsermeste® =-

(#47050) irhejja válasza Pancsermeste (#47049) üzenetére


irhejja
tag

Egyáltalán nem dolgozom, csak játék meg nyilvánvalóan netezés, filmezés...

Ezért is gondolom azt, hogy sosem fogom elérni azt a terheltséget amit a Prime 95 alatt.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.