Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Zsivaagoo válasza fR0271 (#44992) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

AMD gyári hűtőiről az ökölszabály:

FX-4xxx-ek és A4-ek esetében elég a gyári.
Fx-6300-hoz jó az FX-8320/8350 hűtője, de terhelés alatt baromi hangos.

A6-A8-A10 és FX-6300/83xx esetében legalább egy jó közepesre kell cserélni a gyári hűtőt, FX esetén mindenképpen, A6-nál a K-s APU-k esetén hidegen melegen ajánlott. (Tuning ugyebár...)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45002) secler07 válasza fR0271 (#44992) üzenetére


secler07
tag

Nekem a gyári hűtővel 65-70C szokott lenni, szóval simán jó a tiéd :DD

(#45003) fR0271 válasza Zsivaagoo (#45001) üzenetére


fR0271
csendes tag

Thermalright HR-02-vel szemezgetek. :)
Ebben az árszegmensben, tudsz mást ajánlani esetleg? :U

(#45004) fR0271 válasza secler07 (#45002) üzenetére


fR0271
csendes tag

:Y Akkor szavam nem lehet :C

(#45005) Zsivaagoo válasza fR0271 (#45003) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Baromi jónak néz ki, a gyártói honlapon is meggyőzőek a paraméterei, zajszint alacsony, 6 hőcső az átlag 3-4 helyett gyorsabban hűt. Szerintem PÖPEC! :)

Bőségesen megfelel még FX-8320/8350-re is, 4,4 GHz-ig meg pláne, de fölötte is.

-------

AC Freezer 64 Pro hűtőm van 8320-on (nem kánikulában) 4,4GHz-n teszt alatt is 62 C fokon tartotta a procit.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45006) Whysperer


Whysperer
addikt

Lehet a hét leghülyébb kérdését teszem fel...Haveromnak van egy GigaByte GA-MA78LMT-US2H alaplapja phenom x4 ment benne eddig most kapott egy fx8320-t ,de nem tunningolna semmi csak alapon menne. Evvel lehet használni BIOS frissítéssel vagy hasonló?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#45007) vakond5 válasza Whysperer (#45006) üzenetére


vakond5
őstag

Az alaplap oldaláról megtudod. :U

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#45008) szivacs1987 válasza fR0271 (#44992) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

ugye időzítést (DRAM Timing) is állítottál, nem csak 186-ra tetted és kész?

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#45009) Zsivaagoo válasza Whysperer (#45006) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egyértelműen nem fog menni. A Giga volt olyan köcsög, hogy csumpi csipszettel 760G/880G sem gyártott lapot AM3+ -hoz, hanem 970-es csipszet az ami már eszi nála az FX-et.

Asus és Asrock követett el ilyen szörnyűségeket.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45010) Compika válasza fR0271 (#45003) üzenetére


Compika
aktív tag

Én ezt ajánlanám https://www.pcx.hu/termek/deepcool-neptwin-processzor-huto-14963

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#45011) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. 990FX-es MSI lapról mik a vélemények? Mert nem igazán látom, hogy valaki használná.

PSN ID: marquuard

(#45012) MrM94 válasza EnterR (#45011) üzenetére


MrM94
őstag

Logouton votl egy cikk rola,amiben azt szurtek le ,hogy nem az igazi.
Persze ez egy ember szubjektiv velemenye volt..

szerk:Itt is van a cikk[link]

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45013) EnterR válasza MrM94 (#45012) üzenetére


EnterR
veterán

Nagyon hype gyanús a Military Class megnevezés miatt. Mondjuk az MSI mindent felfúj elég rendesen.

PSN ID: marquuard

(#45014) MrM94 válasza EnterR (#45013) üzenetére


MrM94
őstag

Marketingduma kell,a hulyeket valamivel rakell venni,arra hogy megvegyek a termekuket.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45015) Yllgrim válasza EnterR (#45013) üzenetére


Yllgrim
őstag

Vegyel Asus-t, azt mar kiprobaltak paran :) Ha rajta van a nemetek minositese, asszem TUV, meg ilyenek akkor elvileg jonak kel lennie, ha meg ad 5 ev garit, az sem rossz :)

Mondjuk en vennek MSI-t, sokat fejlodtek az elmult evekben.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45016) MrM94 válasza Yllgrim (#45015) üzenetére


MrM94
őstag

Ez egy hulye mentalitas,hogy mindenkinek asusa van akkor veszek enis asust ,hogy nehogy kilogjak a sorbol.
Es nem is tudom,hogy hol olvastam,valami ilyen uberhypeolt minositett lap out of the box be se indult.Szoval ennyit a nagy minositesekrol.Most komolyan?Tenyleg elhiszi valaki hogy 24h primeolnak minden egyes alaplappal?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45017) MiklosSaS válasza Yllgrim (#45015) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sabernel van csak 5 ev
TUF az nem TUV
TUF az a Sabertooth sorozat

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45018) ViZion válasza Yllgrim (#45015) üzenetére


ViZion
félisten

az TUF /tΛf/, stands for The Ultimate Force.
A TÜV az más. Mondjuk lehet az is van neki

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45019) Yllgrim válasza ViZion (#45018) üzenetére


Yllgrim
őstag

TÜV - erre gondoltam, csak hat itt nincs olyan billenty"Ü" :) A TUF-t azt tudom, meg a TÜV-t is valahol lattam h van nekik, de lehet csak a Z87-es sorozatnal, bar erdemes megnezni itt is, hiszen az egy eleg komoly minosites es az is valami 5 ev asszem.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45020) djculture válasza MrM94 (#45016) üzenetére


djculture
félisten

Engem nem fenyeget az asus vétele mert nvidia vga-n kívül még nem láttam tölük normális cuccot, alaplapjaik is minden nyavaját tudnak de 3-4 év után minden baja lesz az összesnek és lehet kukába dobni. Persze ez senkit se érdekel mert már nem az a divat hogy összerakom a gépet és 4-5 évig használom.De egy irodába meg egyéb célhelyre rengeteg asus lapot raktunk be mind a kukában is van már, kókány minőség, garit kihuzza és viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#45021) MrM94 válasza djculture (#45020) üzenetére


MrM94
őstag

Azert en ennyire nem irnam le oket.Meg mindig ok viszik a primet a ROG lapokkal.
Irodai felhasznalas meg passz,fogalmam nincs mi zajlik ott.Mondjuk edesanyam gepebe meg mindig vigan megy a k8n.Pedig takaritva sem volt,s kb 2 eve nem is igazan volt hozzanyulva ahhoz a gephez..
szerk. ugyertem karbantartva.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45022) ViZion válasza djculture (#45020) üzenetére


ViZion
félisten

...szemben az ócó MSI lappal, ami a garit sem várja meg. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45023) djculture válasza ViZion (#45022) üzenetére


djculture
félisten

Msi-t se veszek azt a sulinet óta utálom...:D

(#45024) MrM94 válasza ViZion (#45022) üzenetére


MrM94
őstag

ócsó lapokba a seggszikla verhetetlen!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45025) Whysperer válasza Zsivaagoo (#45009) üzenetére


Whysperer
addikt

Rendben. köszönöm.... 8))

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#45026) MiklosSaS válasza MrM94 (#45021) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A K8N az egy legendás alaplap. Nagyon jól lehetett tuningolni vele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45027) Zsivaagoo válasza MrM94 (#45024) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Óccsó lapokban (kb. 20-25K), amik a gariidőn túl is húzzák, na abba eddig a Giga a verhetetlen nálam. lga775-ös Giga lap 2008 óta húzza az igát, pedig az idősebbik öcsém nyűtte több, mint 5 éven keresztül, kánikulában a padlásszobában is több nyáron keresztül.

A GA-880GM-UD2H lapom több, mint 3 év után is szépen teszi a dolgát.

Csumpi 760G csipes Asus lap pedig több, mint egy éve az öcsém kezében dolgozik.

--------

Egy szó, mint száz: jó táp, laphoz illő proci, időnként nagytakarítás, és a névvel rendelkező lapokból otthoni használat mellett - ésszel használva, nem pedig paraszti brutalitással - azért még mindig ki lehet hozni a gari időtartam utáni tökéletes működést.

------

Tartsak róla a TV1 minden tudás akadémiáján előadást? Szavazzatok be wazze! ;) :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45028) ViZion válasza Zsivaagoo (#45027) üzenetére


ViZion
félisten

Az a nagy helyzet, h átlag usernél le van b*va a padlóra a gagyiházas, gagyitápos gép. Megrakodik masszívan porral, az alaplap, proci már netezéskor is a felső határon inog, ilyenkor meg leáll... A hő és a por tönkrevág mindent, az ellen sokat nem lehet tenni. 2002-es konfigom még kb. 2008-ban "eladtam", pár éve cserélték le, mert már lassú volt. De működött.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45029) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#45027) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én szavazni fogok! De csak ha az OFF-olósban heti szinten folytatod a számításteknikai rém-történeteket ahogy annak idején csináltad a terminálon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45030) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#45029) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

ÓóóóóóóóB+ !

Inkább nyomj priviben valami FTP szerver címet, ahová pdf-ben felnyomhatom a viszonylag szreksztett/összesített nyers kéziratot. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45031) Habugi


Habugi
addikt

Szerdán megjött az új ház/cpu kombó. 10éves ház került váltásra, fáradt, original 9centis ventikkel, amikben cirka 180k üzemóra volt már..! Egy lowprofile cpu hűtő fért csak bele, 5Ghz-el 1.5V-on a Firestrike 15másodperces procitesztje is 72 fokra melegítette egy pillanat alatt.., szóval érett már a csere.

Ilyen volt: [link]
Ilyet lett: [link]
Egymás mellett: [link], [link]

Van némi különbség.. :D
A régi procihűtő 14es ventijét ami 12esbe csavarható némi harc árán sikerült beapplikálnom a jobboldali oldalapba, hogy telibe fújja az alaplap tartó tálcán levő emberes lyukat, ezzel a procit és mindent ami a lapon körülötte van.: [link]
MB, NB hőmérsékleteken nagyon meglátszik.

Elég látványos az eredmény/összekép, ne felejtsétek el amit a firestrike procitesztjéről írtam.
Egy 10körös IBT VeryHigh, 1.5V:

68fok... :Y
Kissebb érdekesség, 1866ról (CL10) levettem a ramokat a gyári 1600ra (CL9).
Gflops értékek egyenletesebbek lettek, na ez mitől van?

Így két nap után stabilnak tűnik a tunning 5ghz-en, nincs játék ami 52fok fölé vitte volna.
Külön ligában játszik az előző/mostani ház/hűtő kombó.
Elfelejtettem írni a post elején, MX-2 pasztát használtam.

Pár hsz-el korábban szóbakerültek a Giga lapok, csak annyit mondhatok nagyon szeretem a 990fxa-ud3-at.

Szerk.: Az IBT tesztet ma kora délután csináltam, nem volt éppen hűvös sem odakint, sem a szobában.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45032) Koppy96


Koppy96
tag

Sziasztok!
Megvan az új procim (fx6300)
Tesztelgettem gta iv-gyel alap órajelen, turbo core funkcióval és elég stabilan tűrte, kb 45-50 fokig melegedett.
Most kikapcsoltam a turbó módot és szeretném megpróbálni a 4ghz-et. Azt olvastam ahhoz elég az alap feszültség is.
Viszont azt nem tudom (mivel még sosem csináltam) hogy hogyan kell emelni az orajelet. Csak a CPU ratio-t kell feltolnom 20ra?

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#45033) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#45030) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

ÓóóóóóóóB+ ! : ez mi ? A legtobb nokedli nem ismer, nem tudja hogy mekkora szemelyiseg van koztunk. De engem nem csapsz be :DD, elolem nem bujhatsz el...en ismerlek ! ;]

Szerver cimet megerdeklodom, ingyenest nem ismerek ....gondolom nem szeretnel fizetni erte.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45034) ViZion válasza Habugi (#45031) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula az új házadhoz!
Nagyon szép. Rakhatnál off totyikba is pár képet még. :R

Koppy96: összefoglalót olvasd el, adatlapod frissítsd. Azzal a moboval sok tuning nem lesz sajna, de próbálkozni lehet ésszel.

Zsivány gó: nah, szakállas doktor úr már ilyen régóta szaki? Ejj, nem hittem volna. Olyan fiatalosnak hittelek. :U

Nagy Szasz: ninC "elfetetve", az ugy van jól. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45035) MiklosSaS válasza Habugi (#45031) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szep kis kucko, gratula. Szegeny alaplap le van fetetve....:D

(#45034) ViZion: regi zsivany a doktor Ur !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45036) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Amennyire tudtam kisajtoltam mindent a CPU-ból (ehhez kellett mondjuk a 2400-as CPUNB és HT): 4,7Ghz@1,47V, prime elhasal, IBT high és BF4 nevetve rohangál órákon át gond nélkül. Hőfokok tekintetében a Silver Arrow (hangorkán kiséretében) még ilyen kánikulában is meg tudja fogni a hőfokokat 64°C környékén mellesleg. :D

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45037) Habugi


Habugi
addikt

Kösz orrmányos, Sasbá'. Nagyon ideje volt már a cserének, úgy 4-5 éve.. :DDD

(#45036) =WiNTeR=:

Két napja ismerkedem én is egy IB-E Extremmel. :K
Elvileg ugyan az mint az SB-E, csak ezt lehet kapni ( ;] ) és pár miliméterrel keskenyebb a széle, állítólag az SB-E nagyon "rálógott" a VGA-kra. 1.5V-on megfokta az IBT-t a nyári melegben. Két venti van csak rajta, a 3al nagyon bevállalós vagy, főleg hogy tudod milyen a "hangorkán" amit 2500as fordulaton csinálnak. Elképesztő.., legalább 15éve sündörgök a PC-k mellett, de én ilyen hangot még nem hallottam.. ;]

Marha gyorsan leszabályoztam játékok mellé, tök indokolatlanul felmegy 1600ra is olyankor amikor a közelében sincs a 60foknak sem. Overkill/agresszív az alapbeállítása nagyon. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45038) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

En mondtam hogy a SA az egyik (ha nem a ) legjobb leghuto. Annak idejen en is nagyon bantam hogy eladtam (a fekete csoka tudja :D) es H100i-t valasztottam. Az volt a meglepetes hogy joval melegebb volt a H100i-vel mint a SA-val.

Pofara eses volt ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45039) Zsivaagoo válasza ViZion (#45034) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

1989 szeptemberben kezdtem a "PC"-s szakmát... Parancsra, bankban:

- Attila! Van egy hónapja megtanulni DOSul, dibézül meg pécéül, mert jön az amerikánus számítógéphálózat és maga lesz a rendszergazda.
- De miért én igazgató elvtárs?
- Mert magának van diplomája és csak maga tud egyedül angolul az egész megyében.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45040) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#45039) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szegeny bank ... :O :((( :(((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45041) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#45040) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bizony, hogy szegény volt. Két diplomával nekem volt a legkisebb fizetésem, csak egy picivel fizettek többet nekem, mint Grün úrnak az Auschwitz-i rendszergazdának. Ezért is hívtam csak úgy, hogy "Meine Hitler Bank" (MHB). :D

Egyébként hozzám járt tanácsért rendszeresen az ügyvitel szervezési igazgató (a vezér jobbkeze).

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#45042) MrM94 válasza Zsivaagoo (#45041) üzenetére


MrM94
őstag

Gyertek at az offolosba es meseljetek ott,hogy mikor szunetet tartok a tanulasbol legyen mit olvassak.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45043) ViZion válasza MrM94 (#45042) üzenetére


ViZion
félisten

Ezért letöröm majd a saját kezem, de le kell írjam:

MrMacsek +1
:O :O :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45044) MrM94 válasza ViZion (#45043) üzenetére


MrM94
őstag

MUAHAHAHAHHA ;]

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45045) MiklosSaS válasza ViZion (#45043) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te meg mit muvelsz ? Macska + 1 ? Ez mit jelent ? :O

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45046) EnterR


EnterR
veterán

Ha már így szó esett a SilverArrow-ról, akkor SB-E vagy IB-E a jobb FX tuninghoz? Vagy másik alternatíva az NH-D14

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45047) MiklosSaS válasza EnterR (#45046) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A huto kb egy es ugyanaz majdnem, szerintem az IB-E -t vasarold mivel ujabb. Alternativa lehet az NH-D15.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45048) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Én is kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy HR 22+TY147 vagy H110 lenne hatékonyabb az FX-em 5GHz-en történő üzemelése során keletkező disszipációs hő eloszlatásában?

-= Pancsermeste® =-

(#45049) kispal87 válasza MiklosSaS (#45047) üzenetére


kispal87
aktív tag

Az IB-E el van kicsit tolva oldalra, hogy ne akadályozza a VGA-t, de méretre ugyanaz.

(#45050) vakond5 válasza Pancsermeste (#45048) üzenetére


vakond5
őstag

Micsoda mesteri megfogalmazás. :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.