Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42201) kelzsoca válasza joestone (#42194) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdekes, hogy telepítés/kicsomagolás után a méret nem hogy több, hanem kevesebb, viszont a foglalt hely miatt úgy néz ki jó lehet.

(#42197) joestone

Ez is egy járható út.

(#42202) Cool Face

Jól értem, hogy a készülék Gen1-es?

[ Szerkesztve ]

(#42202) Cool Face válasza joestone (#42200) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Pontosan úgy csináltam ahogy leírtad. De ezt kapom hiba üzenetnek: error: cannot load '...recovery.img"

(#42203) Mr X válasza Cool Face (#42202) üzenetére


Mr X
veterán

Eredetileg a hsz-edben ezt a parancsot írtad le:

"fastboot-windows recovery recovery-clockwork-3.0.0.5-blade.img"

Innen hiányzik egy flash. Tuti nem hagytad ki a próbálkozáskor?

Illetve, a hibák elkerülése végett átnevezhetnéd a recovery img-t valami egyszerűbbre.

[ Szerkesztve ]

(#42204) joestone válasza kelzsoca (#42201) üzenetére


joestone
addikt

Gondolom amikor fordítás során generálódik a fastbootból flashelendő img fájl az tartalmaz némi szemetet is . Az OTA package ami szintén fordításkor generálódik az csak 85M és ebben benne van a boot.img is .
Azért is csináltam meg , hogy legyártódjon az OTA package is , hogy ne kelljen kézzel megcsinálni a cwm recoveryből telepítendő zipet , illetve ellenben a gt540 -el ez csak kb 125MB img fájlt enged flashelni fastbootból. Ott ha jól emlékszem 150M vagy 200M volt a limit.

[ Szerkesztve ]

(#42205) Cool Face válasza Mr X (#42203) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Nem hagytam ki, csak fejből írtam és elfejeltettem odaírni., bocsi
ez alapján csinálom: [link]

Megmódosítottam 1.img-re és odafigyeltem hogy ne legyen olyan, hogy 1.img.img.
Még mindig nem jó. Nem szoktam segítséget kérni csak akkor ha már szenvedtem vele sokat és utána sem sikerül. Nincs elírási hiba többször is ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#42206) joestone válasza Cool Face (#42205) üzenetére


joestone
addikt

Akkor ír a fastboot ilyen hibát ha nincs meg az img fájl :
C:\Users\Joe>fastboot boot boot.img
cannot load 'boot.img'
ebben az esetben nem volt boot.img abban a mappában ahonnan indítottam a parancsot.

Ha viszont a készüléket nem látja akkor ez az üzenet fogad :

C:\GT540\blade>fastboot boot boot.img
< waiting for device >

Ebben az esetben megtalálta a boot.img fájlt viszont nem látta a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#42207) kelzsoca válasza joestone (#42204) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, világos.

(#42208) Mr X válasza Cool Face (#42205) üzenetére


Mr X
veterán

Találtam még egy módszert (TPT):

gen1:

Ezt letölt, kicsomagol, az img-t fel az SD gyökerébe, plusz az általad választott rom zip-jét.. Akksi ki, aztán be. Lenyomva tartod a menüt és a vol+ t, és megnyomod a powert. Így bootoláskor felflasheli a TPT-t, és felrak egy Clockwork Recovery-t.

forrás

Csak saját felelősségre!!!

[ Szerkesztve ]

(#42209) Cool Face válasza joestone (#42206) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Úristen. megvan! :Y

Én simán navigáltam a DOS-ba a mappán belül. C:\fastboot\fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-blade.img
Nah így nem jó.

Ez a helyes:
cd c:\fastboot majd fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-blade.img

haha ekkora megkönnyebülés. :D Köszönöm a segítséget.

(#42210) joestone válasza Cool Face (#42209) üzenetére


joestone
addikt

C:\fastboot\fastboot-windows flash recovery C:\fastboot\recovery-clockwork-blade.img
Így már működik ez is.

A telefon észhez tért ?

[ Szerkesztve ]

(#42211) #19617792 válasza joestone (#42194) üzenetére


#19617792
törölt tag

ki kellene pucolni belőle ezt-azt, pl bootanimot, csengőhangokat, esetleg live wallpapert, de asszem az alap launcher is sok helyet emészt fel, legalább a gyári Froyoban 12 MiB, pedig közben egy retek. :DDD

(#42212) joestone válasza #19617792 (#42211) üzenetére


joestone
addikt

Hát bootanimáció nincsen , de ha lenne benne akkor is csak 1M , a Launcher2 6.7 M .

Mondjuk lehetne belőle gyomlálni , mert a maps az maga 6M , de igyekeztem a Nexushoz hasonlatosra gyártani . Ezért aztán szépen el van látva google appokkal. Megaztán ha marketről jön a maps akkor belső tárhelyet eszik , így meg elfér a systemen belül.Ki lehetne csapni az adw -t is , de időnként használom azt is . A live wallpaper szintén a nexus -é így legalább azt érezhetem van egy kis nexusom meg egy nagy . A google earth sajnos nem működött , mert lenne az is. :DDD
Mi a bajod launcherrel ?

[ Szerkesztve ]

(#42213) #19617792 válasza joestone (#42212) üzenetére


#19617792
törölt tag

különösebb gond nincs vele (mert stabil, nem hajlamos FC-re), csak annyi, hogy buta és emellett sok helyet igényel. hmm, szóval Nexusos AOSP-s jellegűnek tervezted a ROM-ot. :)

(#42214) joestone válasza #19617792 (#42213) üzenetére


joestone
addikt

A saját darabra felkerült ez a bootanimáció is (na jó ez 2.5 M):

[ Szerkesztve ]

(#42215) dbius válasza api29 (#42065) üzenetére


dbius
veterán

Bennemaradt a channel.nvm fájl a csomagban, azt ki kellene szedni...

(#42216) ^Clown válasza joestone (#42214) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hűha, várom a romodat :C

(#42220) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Szép jó reggelt mindenkinek :))

Valaki találkozott már olyan hibával hogy a frissen telepített ROM újraindul? Felszeretnék tenni valamit a marketról, letölti majd install...és reboot.
Furcsa

[ Szerkesztve ]

(#42221) Carline válasza #40993792 (#42218) üzenetére


Carline
őstag

Ki is van téve minden ÜSZI-n a pánik gomb mellé:
Ha meglátod rögtön jelezd!!!!

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#42222) Glatius válasza Cool Face (#42220) üzenetére


Glatius
őstag

Fél éve volt ilyesmihez szerencsém, ha jól emlékszem valami jogosultság volt rosszul beéállítva. Több sajnos nem ugrik be. Lecseréltem a ROM-ot, és elmúlt. :)

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#42223) kelzsoca válasza Cool Face (#42220) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már nem is egyszer volt felvetve ilyen probléma, használni kéne néha a keresőt.

Az SD kártyával van gond, azért csinálja, formázd le.

(#42224) mpire válasza RootRulez (#42193) üzenetére


mpire
tag

Ha az alkalmazáskezelőből SD-re mozgatás nem felel meg, akkor marad az ext vagy a partícionálás.

Más: Jelentem, millenium van! Uptime: 1004:46:03. GSF b13 :DDD

(#42225) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Helló, rég jártam erre, de nem rom-ozok még mindig valami ss4 van a gépen, de ha működik ? Na szóval a kérdés, mostmár sokan használjátok látom a ciános romot, bele rakták abba az USB-s eszközök kezelését (pen drive pl)? Mert ha igen, lehet elgondolkozom egy költözésen de ha nem, akkor nem érzem igazán szükségét.
Köszi!

https://divecenter.hu

(#42226) Cool Face válasza kelzsoca (#42223) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Köszönöm, legközelebb használni fogom, igaz könnyebb kérdezni mint keresni :)

Bár más volt a gond, a telepítés helyének az SD kártyát kellett megadni.

[ Szerkesztve ]

(#42227) kelzsoca válasza bunnyhu (#42225) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez még mindig egy telefon és nem tablet, mégis minek akarsz pendrive-ot meg ilyen dolgokat akasztani erre a szerencsétlen telefonra?

Tehát a telefon még mindig nem működik USB host-ként,de még ha működne is, kellene egy speciális OTG (On-The-Go) kábel vagy adapter, és csak arra lehetne bedugni a külső USB eszközt.

(#42228) chunter


chunter
csendes tag

Garanciális ügyintézés ügyben lenne kérdésem, hátha van olyan aki már túl van telefon cserén. Csak a számlám van meg, nem emlékszem, hogy kaptam volna külön gari levelet. Továbbá be kell vinnem egy T-pont szervízbe, és akkor ott bevizsgálják?

Egyébként 2.1-el vettem még februárban, aztán volt rajta FLB R10-es ROM jó sokáig, a gen2-esítést nem csináltam meg, illetve most visszatettem a gyári ROM-ot (2.1-et), majd feltettem rá a 2.2 frissítést a T-től. Kártyafüggő, ezt ellenőriztem. Így tervezem most visszavinni. Van vagy valami, amit még érdemes megcsinálni? :F

(#42229) sto1911 válasza chunter (#42228) üzenetére


sto1911
veterán

Mondjuk a gariapir nem art, anelkul el leszel hajtva.

(#42230) Glatius válasza chunter (#42228) üzenetére


Glatius
őstag

Hihetőbb az egészt ha belakott készülékről van szó, tehát nem üres a híváslista, az alkalmazások telepítve vannak és nem gyári szűz rendszer... vagy csinálsz egy gyári beállítások visszaállítását, hogy minden tiszta legyen.
Az azonnali cserében már nem szabad reménykedni, a T-mobile is szerzett szervizpartnert, könnyen lehet, hogy meg fogják kísérelni a javítást. A garancialevél nem külön nyomtatvány, a vásárláskor a többi cuccal (szerződés stb.) csomagolják. Ahogy a kolléga is mondja: ha van bármilyen buta indok, el fogják utasítani a garanciális eljárást.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#42231) chunter válasza Glatius (#42230) üzenetére


chunter
csendes tag

Az nem baj, ha megkísérlik a javítást. Van egy pixelhibám, bár ezzel még tudnék együtt élni, viszont a hangszóró elég gatya. Most vettem egy HTC DS-t és abban fényévekkel jobb a hang, illetve a régi motorola V6-osomban is sokkal jobban hallani/érteni, hogy mit beszélnek.
Akkor tolok rajta egy factory reset-et, nem szeretem odaadni az adataimat a szervíznek...
Gari levelet pedig szerintem nem kaptam a T-mobilnál. De akkor elugrok a héten, végül is vesztenivalóm nincs, egy próbát megér. Emlékszem, hogy 2 év garit adtak a készülékre, ami akkor meg is nyugtatott. Februárban vettem, bőven beleférek...

(#42232) ux1


ux1
addikt

Jó hír és fejlemények a CM7-en rádiózók számára:

- Merge "si4709: FM seek up/down support" into gingerbread
- Merge "Fix the frequncy unit mismatch between the FM app and the driver." into gingerbread

- si4709: FM seek up/down support

Also modified setControlNative not to use an ugly default case
and checking the value instead of checking the id.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#42233) umek7 válasza ux1 (#42232) üzenetére


umek7
őstag

Régebben írtad hogy teszteled az FW közötti különbségeket. Azzal mire jutottál?

(#42234) domerator


domerator
veterán

Wbaw Ginger Stir Fry GSF b22

Burstlam's kernel, updated market, updated android terminal, added rom manager, added nofrillscpu (overclocking).

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42235) ux1 válasza umek7 (#42233) üzenetére


ux1
addikt

Csak arra, hogy sürgősen visszatértem a svéd megoldáshoz. A többin sz*r volt szinte minden ROM. Ezen legalább a CM7 stabil....

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#42236) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

tudna valaki ajánlani egy igazán jó emlékeztető programot. Feladat: naptárban lévő bejegyzéskre lehessen tenni több riasztást, mondjuk hármat.
Adott egy dátumbejegyzés, aminek eljövetel előtt mondjuk 1 nappal hamarabb szól, kér vmi lyen interakciót, amjd x órával előtte is szól...stb. Nézzen ki jól, legyen widget... kb ennyi a követelmény.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#42237) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Létezik a telefonban feketelista? 1 ismerősöm nem tud felhívni, és az sms-ét sem kapom meg :F Én simán felhívom, de visszafelé nem megy. Eddig nem volt gond, de kb 2 napja ez van :F

(#42238) nonia007


nonia007
csendes tag

Hali mindenkinek. Segítséget kérnék, vettem 1 Bladet a telenornál ,frissítettem a gyári 2.2-vel.rootoltam /z4root/,de a setcpu-val nem tudom húzni a procit . Ha tud v.ki segítséget megköszönném .

(#42239) kungzi válasza nonia007 (#42238) üzenetére


kungzi
veterán

gyári romon nem is fogod tudni húzni. nem támogatja a kernel. tegyél fel vmi custom romot. cm7 vagy gsf alapú romot. ha vársz egy kicsit, lehet ma lesz egy király rom. vagyis remélem :)

(#42240) kelzsoca válasza nonia007 (#42238) üzenetére


kelzsoca
félisten

Röviden és tömören: nem fog menni, ahhoz custom rom kell, és azokból sem mindben van OC lehetőség.

(#42241) Glatius válasza nonia007 (#42238) üzenetére


Glatius
őstag

A húzásról pedig csak annyit, hogy nem eget rengető a hatása, 20% os órajel emelést visel el jellemzően, és ez csak egy leheletnyit gördülékenyebbé teszi. Ja, és 600 MHZ-en sem rossz! A jól megválasztott RAM, a virtuális memória mérete, és az optimalizált böngésző sokkal fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#42242) nonia007


nonia007
csendes tag

A gond az hogy 1 gt540-et megcsináltam 2.3-ra de csomó minden nem volt jó.Nem müködött a wifi tartományba bármilyen programot töltöttem le ,az akku 1 napíg bírta stb. Ez bejön , csak picit lassubb .A gyári romból van-é olyan ami átt van alakítva hogy húzható legyen?

[ Szerkesztve ]

(#42243) kungzi válasza nonia007 (#42242) üzenetére


kungzi
veterán

tudomásom szerint nincs. tegyél fel gsf alapúromot. ennek az alapja 2.3.4-es kernel, amihez tegnaptól van oc kernel is :R

(#42244) Glatius válasza nonia007 (#42242) üzenetére


Glatius
őstag

A GT 540 látszólagosan természetesen gyorsabb, mert a megjelenítés adatkezelése töredéke a Blade-ének. A gyári ROM-ból húzható nincs, de 2.3.4-es kiszivárgott gyári ROM-bó főzött van kinn: Például a Sweet Dream III Remastered.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#42245) nonia007


nonia007
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget. Jószerencsét!

(#42246) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

kelzsoca!

várható tőled újabb gsf alapú rom (mint a Sweet Dreams 3 - nem a remastered hanem az alap) amiben van OC? de szép is lenne :B

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#42247) Glatius válasza ne_nezze (#42246) üzenetére


Glatius
őstag

GSF-et kelzsoca nem főzött, a Vanilla ROMot dolgozta fel néhányszor. A kész ROM-ok helyett pedig a forráskóddal megtámogatott irányokra váltott, főzeteket már nem ígér.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#42248) ne_nezze válasza Glatius (#42247) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

jó akkor vanillla alapú. (látszik mennyire értek hozzá)

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#42249) ux1 válasza domerator (#42234) üzenetére


ux1
addikt

A proximity működik benne???

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#42250) domerator válasza ux1 (#42249) üzenetére


domerator
veterán

Nem tudom, de a rokon CAE-ban is csak újra kell kalibrálni állítólag.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.