Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42851) sto1911 válasza domerator (#42850) üzenetére


sto1911
veterán

Nem kell itt vitatkozni, jozan paraszti esszel az lenne logikus, hogy csak akkor dobja a wifit, amikor a) a user akarja b) nem elerheto egy ismert wifi sem. Mert minek szivja le a mobilnetet, mikor van ingyen wifi? Szerintem.

(#42852) HollyBoni válasza Metal213 (#42847) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csináld úgy ahogy Mr. X mondta.Tegnap csináltam,bedugod,kb 3 perc az egész..

(#42853) domerator válasza sto1911 (#42851) üzenetére


domerator
veterán

"Nem kell itt vitatkozni, jozan paraszti esszel az lenne logikus, hogy csak akkor dobja a wifit, amikor a) a user akarja b) nem elerheto egy ismert wifi sem. Mert minek szivja le a mobilnetet, mikor van ingyen wifi? Szerintem."

Ez az egyik megközelítés, amit Hildebrand mond... és logikus, igazad van.

Amit kelzsoca és még páran állítanak (miszerint a wifi sleep policy arra vonatkozik, hogy mikor használjon mobilnetet a wifi helyett) az is logikus... és igazuk van.

A romok közül a leak romok az előbbi szerint működnek és nem is rosszul. Az utóbbit talán a CM-ek tudják, de a visszajelzések alapján (és sajnos nálam is) elég rapszodikusan... annyira, hogy pl. 5 esetből 4x visszakapcsolódik, ötödikre csak annyit látok a wifi hálózatokban, hogy megjegyezve és kézzel kell megint kapcsolódni.

Reméljük, most, hogy a CM kezdi bütykölni az új kernelt, ez is helyre kerül.

apeelme: pakolom össze neked a PÜ-t... POZITÍV!!! :C :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42854) kelzsoca válasza domerator (#42850) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt írja a készülék:

Wi-Fi eneriatakarékossági szabályok
Meghatározhatja, mikor váltson át a Wi-Fi-ről mobil adatkapcsolatra

Választási lehetőségek:

- Amikor a képernyő kikapcsol
- Soha, ha töltőn van
- Soha

Ha elolvasod és értelmezed miről szól az egész, majd ez után megnézed a válaszokat, szerintem kiderül mire is való!

Ennek még mindig semmi köze ahhoz, ha a telefon elmegy aludni, és akkor miként viselkedik a wifi.

Ez a funkció csak azt kezeli, mint amit a linkelt postban is olvashattál:

MIvel a mobil adatkapcsolat több energiát emészt fel, ha van rá lehetőségünk, használjunk wifi-t mivel az kevesebb energiával is beéri, ezért jótékony hatással van az akkumulátorra.

(#42855) enzo_nova


enzo_nova
csendes tag

Sziasztok!

Hogy kell használni a bluetooth-t???
Csatlakozni már sikerült. Fogadni fájl már tudtam, de nem tudom hogyan kell küldeni.
HELP PLEASE! :)

(#42856) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Kelzsoca, Szecso!
A kérdésem az lenne, hogy miért más a telepítési útmutatótok?Mert kicsit bekavart :S

XiaomI RedmI Note|||

(#42857) HollyBoni


HollyBoni
veterán

CM7-nél ki lehet kapcsolni valahogy a gombok háttérvilágítását?

(#42858) Dover


Dover
tag

Helló

1. Boldog Szülinapot KELZSOCA !!

2. A monte carlo stir fry romból a dolby digitalt át lehet tenni másik romba pl swed dreams vagy cm romba????

(#42859) domerator válasza enzo_nova (#42855) üzenetére


domerator
veterán

Na küldeni még nekem se sikerült sose... total commanderből próbáltam.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42860) szezso15 válasza ouzohuto (#42856) üzenetére


szezso15
addikt

Szezso vagyok ;)

Nem értem hogy kavarhatott be, pontosan mivel történt ez?

kelzsoca:

Boldog szülinapot, boldog szülinapot, boldog szülinapot Zsoca (:D), boldog szülinapot! :DD

Még egy ilyet is kapsz: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#42861) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok! Segítségetekre lenne szükségem és remélem hogy jó helyen járok :)

Konkrétan már olyan 2 hónapja vásároltam egy ZTE Blade készüléket és azóta, amikor sms-t akarok írni, lassabban reagál a billentyű ütésre(pontosabban a betű nem abban a szekundumban jelenik meg, hanem picit késik), én pedig már gyorsan megszeretném írni az üzenetet, de ezt így nem tudom mert megkell várnom hogy a többi betű megjelennyen. Itt mi lehet a gond? Tudna nekem valaki ebben segíteni? Hálás köszönetem :)
Üdv.

(#42862) enpassant válasza kelzsoca (#42840) üzenetére


enpassant
csendes tag

Boldog születésnapot és köszi az új romot!

Két kérdésem van az új rommal kapcsolatban:
1. Miben más ez a kernel, mint az SD3-asé volt? (Amit sejtek: proci túlhajtás, wifi sleep policy)
2. Melyik tárcsázó került ebbe?

(#42863) ouzohuto válasza szezso15 (#42860) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Uhh bakker napi fail megvolt :S Bocsi! (lehet túl kajás voltam)

Jah nem volt gond semmivel csak gondoltam megkérdem mértet, de végül is lényegtelen :)

[ Szerkesztve ]

XiaomI RedmI Note|||

(#42864) Mr X válasza ouzohuto (#42863) üzenetére


Mr X
veterán

Nem te hibáztál, ő választott rossz nevet. :DDD

(#42865) kelzsoca válasza Dover (#42858) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még nem láttam ezt a romot, nemsokára ránézek.

(#42862) enpassant

Ahogy mondod.

Az SD4 az SD3 feldolgozása, tehát a ZTE-s tárcsázó van benne.

ui: a köszöntéseket köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#42866) _NCT válasza domerator (#42859) üzenetére


_NCT
őstag

A Windows beépített gyári BT progija számomra felejtős, vagyis ha olyan adaptert vesztek ami kompatibilis vele akkor működik, egyébként nem. Nekem MSI van, nem ismeri fel. A BT-hez általában szoktak adni egy kliens programot, ami BlueSoleil névre hallgat. Ha nem kaptál ilyet, akkor pedig lehet vadászni a Google-t, van ingyenesen használható is (30 napos) de persze aki keres az vérpistikés verzát is talál, ami működik is. Tehát ez kell a PC-re, telefonra pedig érdemes feltelepíteni a Bluetooth File Transfer nevű alkalmazást.

Amúgy ha van otthon Wifi, a BT-t el kell felejteni, helyette inkább Swiftp market-ról valamint a TC-ben kell egy FTP kapcsolatot csinálni és már megy is.

(#42867) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok szeretnék egy kis segítséget kéri.
Lenne a /data/misc/wifi/athSavedEeprom.bin file ezt a fájlt módosítottam
,de amikor restart -olom a telót akkor visszaáll az eredeti file és eltűnnek a módosítások.
Ezzel mit lehetne kezdeni ?

(#42868) Big_Leslie


Big_Leslie
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Kéne egy kis segítség! nemrég vettem a telót és az istennek sem tudom kitörölni az előző gazdi gmail fiókját! Már a sajátomat is beállítottam de így 2-fiók van és mindig ki kell választani a sajátomat és ez elég unalmas..... Próbáltam a fiók eltávolítását de azt nem engedi mondván, hogy alkalmazások lettek telepítve stb.... és nem lehet. Én meg mindenképp szeretném kitörölni és nem szeretném csak ezért az egész telót resetelni! Ha van valami infó örömmel várom :)

üdv L.

(#42869) domerator


domerator
veterán

Tartok tőle, hogy hozzájárultam a magyar építőipar fejlődéséhez némi alapanyag elkészítésével... :O

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42870) Fooler89 válasza kelzsoca (#42865) üzenetére


Fooler89
őstag

A SD3_remastered -> SD4 között csak a leírt változások vannak vagy volt benne hibajavítás is?

(#42871) kelzsoca válasza Big_Leslie (#42868) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

A factory reseten kívül egy megoldás van csak, mégpedig a következőt kellene csinálni:

- Z4root-al ideiglenesen rootolni kell a készüléket
- kell egy Root explorer nevű fájlkezelő
- a fájlkezelőből el kell navigálni a következő helyre: data/system itt megkeresni az accounts.db fájlt, majd törölni.
- ezután a készüléket újra kell indítani, és már adhatod is hozzá a saját fiókod :)

keresőszavak: fiók, fiók törlése, gmail, email, eltávolítása, factory reset, gyári visszaállítás

[ Szerkesztve ]

(#42873) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!

Feleségem is kezdi megúnni a gyári T-s Froyo-t, és szeretnénk feltenni neki is egy 2.3-as főzött ROM-ot. Mi a legbiztonságosabb mód most Recovery-t feltenni? Azért nem vagyok egészen képben, mert az enyémre még annó január-február környékén egy ha jól emlékszem All-in nevű módszerrel tettem 2.2-t (r8-as ROM-ot.) És ott nem kellett külön Root-olni meg ilyenek.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

:-)

(#42874) domerator válasza #40993792 (#42872) üzenetére


domerator
veterán

Nagyon úgy tűnik... particionáláskor benne felejtettem az akksit :W

Se piros led, se zöld robot, se semmi... fekszik, mint a lőtt nyúl...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42875) TRob1 válasza Big_Leslie (#42868) üzenetére


TRob1
veterán

Pedig tudtommal csak a "Factory Reset" segít.
(Adatvédelem/Gyári adatok visszaállítása)

Szerk: Semmi. Most látom hogy Zsoca tud egy jobb megoldást. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#42876) enzo_nova válasza domerator (#42874) üzenetére


enzo_nova
csendes tag

Sziasztok!

Hogy kell használni a bluetooth-t???
Csatlakozni már sikerült. Fogadni fájl már tudtam, de nem tudom hogyan kell küldeni.
HELP PLEASE! :)

(#42877) axioma


axioma
veterán

Bekoszonok, friss Blade tulaj vagyok. Telenor ufsz. csak visszahivassal tudta megadni a 2.2 frissites linkjet, este fogom felrakni, ugyhogy egyelore nem koltoztem be ra, kesobb biztos jovok kerdessel is. 1. hsz-t meg emesztem, egyelore a mod-os dolgokat hanyagolom.
A tobbi hsz. viszont rengeteg, napi szaz miatt (tegnap mentettem, ma 116-on allt a szamlalo...) nem mondom hogy visszaolvasok egy hetet-honapot... kovetni talan fogom tudni a topikot.

(#42878) _NCT válasza enzo_nova (#42876) üzenetére


_NCT
őstag

Már EBBEN a HSz-ben leírtam, hogy kell használni. Ha valamit nem értesz kérdezz, használd a keresőt, de ne posztolj duplán.

update: a kérdés csak az hogy miről akarsz küldeni? telefonról telefonra, vagy gépről telefonra vagy telefonról gépre :)


HollyBoni: ha 3-4 fps megváltást hoz, akkor érdemes, amúgy nem.

Remélem nem egy újabb spammer vagy...

[ Szerkesztve ]

(#42879) kelzsoca válasza enzo_nova (#42876) üzenetére


kelzsoca
félisten

Talán valami fájlkezelővel, vagy magában a képnézegetőben kellene előcsalni egy menüt, amiben az áll: küldés bluetooth-on :)

(#42877) axioma

Remélhetőleg nem küldöd első nap téglára a készüléket, éppen a frissítés miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#42880) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Játékoknál számít,ha a procin húzok mondjuk 100-150mhz-et,vagy itt is felesleges?

(#42882) kelzsoca válasza domerator (#42874) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akksi nélkül csak USB-re kötve nyomkodd meg azt a telefont...

(#42883) _NCT válasza domerator (#42874) üzenetére


_NCT
őstag

Az igen...Legutóbb én is bennehagytam az akksit, még sem volt baja tőle.

Próbáld meg a hangerő + és - gombot egyszerre benyomva csatlakoztatni usb-vel a gépre. Ha hallod azt a bizonyos "eszköz csatlakoztatása" hangot és elkezdi telepíteni az illesztőprogit a gépedre, még van esély. Azt hiszem ezt hívják DFU módnak.

Itt talán találsz megoldást, bár én sem olvastam végig még.

(#42884) domerator válasza #40993792 (#42881) üzenetére


domerator
veterán

Tudom, nekem is rögtön bevillant, hogy volt már aki akksival particionált... én nem voltam ilyen szerencsés...

Semmi változás nem volt a laptopomon, sőt le is ellenőriztem, hogy fenn van-e a driver (mindig csekkoltam), szóval én csak az akkura tudok gondolni...

Mindegy, most pihen félórát akku és kártyák nélkül, aztán az uccsó próba jön.

Ilyenkor sajna leblokkol az agyam és azt sem tudom mit keressek a neten.. ADB, TPT... pedig amikor minden OK, akkor egy csomó leírást találtam tégla életre keltéséről... viszont Keeper kartács szerint ha nincs se robot se piros led, akkor szobadísz (annak meg azért gagyi, lássuk be)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42885) domerator válasza kelzsoca (#42882) üzenetére


domerator
veterán

Próbáltam már akku nélkül csak USB-n, de semmi... azért próbálom még... köszi!!!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42886) spuros


spuros
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom ellenőrizni, h működik nekem az ext2 partició? Vagyis, h a programok oda kerülnek? Ezt eddig nem találom..

Kelzsoca boldog születésnapot! :)

[ Szerkesztve ]

(#42887) kelzsoca válasza domerator (#42885) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nézd meg, hogy felismeri -e a PC a telefont, ha igen, még menthető, ha nem akkor=full brick, és semmiféle varázslat nem segít rajta, mehet garanciára.

(#42888) domerator válasza _NCT (#42883) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, most elszívok egy kurittyot és utána nekiállok elolvasni, amit linkeltél...

Kelzsoca: USB-n nyomkodva nem csinál semmit sajna...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42889) hr2 válasza domerator (#42874) üzenetére


hr2
őstag

Jujj-jujj, az gáz.

Semmi, meg se rezzen ha a bekapcsot nyomod?

[ Szerkesztve ]

(#42890) domerator válasza kelzsoca (#42887) üzenetére


domerator
veterán

Nos: próbáltam hang le, hang fel, menü, power, és ezek kombinációi... milyen gombokra kellene felismernie a telót a PC-nek akksi nélkül?

Most az egyszer légyszi válaszolj a PÜ-re...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42891) kelzsoca válasza domerator (#42888) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszi, most elszívok egy kurittyot és utána nekiállok elolvasni, amit linkeltél...

Hidd el, napestig olvashatod, ha a PC nem ismeri fel a készüléket, annak vége van..

(#42892) domerator válasza hr2 (#42889) üzenetére


domerator
veterán

A milói vénuszban több élet van, mint ebben... :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42893) plgr


plgr
tag

sziasztok
sajnos megrepedt a telefonom kijelzője, pontosabban csak a külső üveg, magának a képernyőnek semmi baja, ugyanúgy érzékeli az érintést is. Van valakinek tapasztalata a cserével?

(#42895) hjanos1 válasza domerator (#42892) üzenetére


hjanos1
senior tag

Próbáld meg úgy bekapcsolni hogy mind a két hangerő gombot lenyomva tartod.
Ha a led ad valami jelet akkor még van benne élet és visszahozható

The Factory Must Grow

(#42896) domerator válasza hjanos1 (#42895) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, nincs életjel... :(

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42897) szigmat


szigmat
tag

Kilehet kapcsolni valahogy a kamera hangját? Én nem találtam ezt a beállítási lehetőséget.
2.2-es droid, gyári kamera progi.

(#42899) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van valami mód,hogy a főmenü ikonjait lecseréljem?

(#42900) Keeperv85 válasza hjanos1 (#42895) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

DFU módban nem világít a led, szóval azzal lehet próbálkozni, csak halál felesleges.. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.