Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17551) Thomeee


Thomeee
tag

Szép jó estét!
Hogy tudok felrakni CW-t egy pár napja frissített 2.2 es T-s Blade-re!
A régi 2.1es fastbootos megoldás nem müködik( hangerő fel+bekpcs, zöld android megjelenik és nem megy tovább majd rádug usb-re és cmd futtatása)
Sajna amióta 2.2 van fent és Gen2es azóta tovább megy....
Mivel wifivel nem rendelkezem ezért az ilyen RomManager féle progikat sem raktam fel(ahogy olvastam internet kell hozzá mert ö tölti le a legujabbat és azt telepíti)
Ami adott nekem:
-minden driver fent van
-van egy Gen2-es Cw-m
-Nem moddolt 2.2es T-s Froyo
-USB kábel :]

Olyan telepítést akarok ami Flasheléses és Internetes beavatkozást nem kér ha van olyan :F
Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#17552) kelzsoca válasza Thomeee (#17551) üzenetére


kelzsoca
félisten

A blogomban minden ezzel kapcsolatos dolgot megtalálsz.

(#17553) socketbind


socketbind
csendes tag

Van valakinek kedve új wifis driver tesztelni? :)
+
USB OTG támogatást hackelni? Úgy tűnik hogy Sven Killig megoldotta a dolgot:
http://sven.killig.de/android/Blade/usb_host/

Az utóbbinál megpróbálom lefordítani az EHCI drivert úgy hogy passzol a gyári kernelbe + szerintem usb mass storage drivert is gond nélkül le fogom tudni fordítani, bár én nem pendriveot akarok dugni rá hanem egy kis egyszerű gamepadot. :-) Maga a changedfiles.zip ránézésre csak cpu frequency controlt, lcd driver fixet és hasonló usb szempontjából kevésbé fontos dolgokat tartalmaz.

(#17554) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok

Egy munkatársamnak szeretnék segíteni.
Egy T-s exe-vel frisített telefonon,(GEN2) a modaco-s exe-vel neki lehet állni egy új particiókiosztásnak?? Értem ezalatt, hogy ugyanúgy meglehet csinálni mint ha GEN1-es lenne???

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#17556) Bozek válasza socketbind (#17553) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez az USB-s támogatás már létezik. Esetleg ha a felső kettő fájlt néznéd, az már le is van fordítva. Csak hát ez még mindig Eclair (2.1-es Android), szóval sok hasznát nem vesszük.

Wifi-s driver miben jobb, mint az eredeti?

(#17557) Thomeee


Thomeee
tag

Szerkesztve

[ Szerkesztve ]

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#17558) GrandS válasza syl5 (#17550) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz!

(#17559) Thomeee


Thomeee
tag

Tárgytalan

Viszont azt megkérdezném hogy csak nekem nem megy a Hangerő fel+Bekapcs = Zöld droid 2.2 óta vagy másnál is ez a helyzet?

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#17560) szmayer1 válasza #40993792 (#17555) üzenetére


szmayer1
senior tag

Ok
köszi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#17561) tlac válasza socketbind (#17553) üzenetére


tlac
nagyúr

olyat, amitől lefagy a wifi-d? nem :D

otg, engem is érdekelne, usb-s modemet szeretnék használni rajta, de kábelt még mindig nem szereztem be...
2.2 viszont lehet támogatja, a kernel configban vannak otg-re utaló jelek
(gamepadot mi értelme van rákötni?)

(#17562) compi.hu válasza #40993792 (#17555) üzenetére


compi.hu
senior tag

Igen, de nagyon kockázatos az efféle beavatkozás.

Oszt mar miert is? Pont ezt az utat jartam anno vegig: TPT-s CM7.0.3 (elvileg ez GEN2-sitette a telefont de valamilyen fura okbol nalam megmaradt a TPT lehetoseg) innen "csodazippel" vissza eredeti GEN1-es TMO, aztan TMO-s froyo (GEN2) TMO-s FTM-mel (exe), majd MoDaCo-s "csupasz" GEN2 FTM-mel, innen update.zippel CM7 nightly.

Nekem nem volt vele semmi baj, es nem is igazan ertem miert lenne ez "nagyon kockazatos". Felhomalyositanal?

[ Szerkesztve ]

(#17563) sunahunter válasza sunahunter (#17337) üzenetére


sunahunter
senior tag

Kicserélték csont nélkül.

(#17564) petike.hu válasza sunahunter (#17563) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Hol jártál és kinél?

(#17565) socketbind válasza tlac (#17561) üzenetére


socketbind
csendes tag

áh, az a gyári driver volt :D

amúgy igen, most rájöttem ugyanarra amire angelgrab is, magában a gyári kernel configjában is ott vannak az erre utáló részek -> "CONFIG_USB_MSM_OTG_72K=y", talán csak ki kellene próbálni a dolgot a megfelelően "megpiszkált" kábellel.

amúgy megpróbáltam belegyógyítani az EHCI drivert a kernelfámba, de persze nem esett le előtte hogy 2.1 kernel 2.6.29 a 2.2 meg 2.6.32, nagyon rondán elszállt a fordítás. :D

amúgy gamepadot emulátor miatt szeretnék. így is működne a dolog, bluetoothos gamepad kell hozzá de nem igazán akarok venni ilyesmit csak az emulátorok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17566) M3oH válasza compi.hu (#17562) üzenetére


M3oH
addikt

Ha minden szepen lefut, es tudod, hogy mit csinalsz nincs gond. A bibi akkor van ha beut vmi gigszer, ill. nem azt csinalod es/vagy nem ugy ahogy kellene, es mivel eleg kenyes dolgokhoz nyulsz hozza, tegla lehet a blade. Roviden ezert kockazatos.

(#17568) sunahunter válasza petike.hu (#17564) üzenetére


sunahunter
senior tag

Szolnokon. T-szerviz.
Nekem valóban meghalt a touch, tehát a csúszkát sem lehetett elhúzni.

(#17569) tlac válasza socketbind (#17565) üzenetére


tlac
nagyúr

én egyébként ezt a kábelt néztem ki magamnak, ez viszonylag elég hosszú is
(csak nincs paypalom...)

gamepad így már érthető

(#17570) szezso15


szezso15
addikt

Na jóéjt mindenkinek! :)
sajnos a romot már nem tudom feltolni,elment a net :(
Telóról írok...

*Hajrá Loki!* i15+

(#17571) ux1 válasza #40993792 (#17567) üzenetére


ux1
addikt

Bezony nem veszélytelen... :)

Ettől függetlenül most partiztam át a Gen2-esemet megint. Csak hogy lássam megy e rendben... :D

wbaw’s Gen2 v5

Gen2 radio and memory layout (may support HSUPA and 850Mhz GSM/UMTS)
Partition layout: 2MB cache, 160 MB system, 293MB data
Fastboot enabled
TPT enabled

IMEI hálistennek jól van. Sajna nekem azért szokott kelleni a fastboot. :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#17573) cruyff


cruyff
tag

Mielőtt felrakom a 2.2-t biztonsági mentést, tehát, hogy ne vesszenek el a dolgaim hol tudok csinálni?
SD kártyát kivegyem, mialatt felteszem az új szoftvert?
kösz

(#17574) tlac válasza ux1 (#17571) üzenetére


tlac
nagyúr

Fastboot enabled

ez alatt mit kell érteni? a gyári is tudja

(#17575) micky46


micky46
csendes tag

Nektek megy a HSDPA GEN2-es pengén? Amióta felraktam a 2.2-es T-s frissítést, max 3g-vel működik a mobilnetem. Fingerprinttel és RLS4-el is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#17577) DarkGubi válasza micky46 (#17575) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

HSDPA igen (van, hogy 6Mbit-tel is töltök le, HSUPA nem (350 kbit fölé nem megy).
Igaz, nekem TPT-s Gen2-m van.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17578) ux1 válasza tlac (#17574) üzenetére


ux1
addikt

Mármint melyik gyári? :) Amikor én Gen2-esítettem exe-vel akkor még bőven csak tréfa volt a T 2.2.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#17579) micky46 válasza DarkGubi (#17577) üzenetére


micky46
csendes tag

És olyankor H betűt mutat, vagy akkor is 3g-nek jelzi és a sebességből tudod?

(#17580) DarkGubi válasza #40993792 (#17576) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Kétlem. A HSUPA például senkinek sem ment 400 kbit/s fölé.
A trükkös rész pedig az, hogy a gyári 2.2 és a Fingerprint is nem jelöli a HSDPA kapcsolatot, mindig csak a 3G ikon jelenik meg, de attól még van HSDPA. CM7-en van H ikon is és sebességgel sincs gond.

micky46
Igen, a sebességből.

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17581) tlac válasza ux1 (#17578) üzenetére


tlac
nagyúr

t 2.1, t 2.2

(#17582) szki válasza DarkGubi (#17580) üzenetére


szki
őstag

Fringerprint T1 van a telon. Pár napja Zalaegerszegen tesztelgettem speedtest alkalmazással. Max letöltés 2114 kpbs volt, míg felfelé 377 kbps. Én ezt keveslem. Bár a mobiltv elfogadható minőségben jött, és a webes böngészésre is elég ennyi. Tehát CM7-re nem fogok váltani amiatt.
G, E, 3G jeleket gyakran látok kijelezve a telon, de H sajna még nem jelent meg (SS_RSL4, gyári 2.2 és most Fringerpint romokkal).
Lehet kell valami patch a telora, vagy ennyit tud a T-Mobile?

Amúgy mikor jön a hivatalos 2.3.4 rendszer frissítés? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17584) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Volt már olyan valakinél, hogy nem sikerült felnyomni a rommanager-t?
Már kb 5x-re dob hibát...
An error occurred while flashing recovery....
De netem van. :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17585) gabe96


gabe96
aktív tag

nem tudom mit csinálok rosszul, de bármit berakok a data/app mappába, telepítésnél azt írja ki, hogy can't open és leírja a helyét
valaki pls segítsen, mert ez nagy segítség lenne :O :O :O

(#17586) ux1 válasza tlac (#17581) üzenetére


ux1
addikt

Nos az én készülékemen kb 10 percet volt T-s rom, így erről nem tudok nyilatkozni. :) Mint ahogy gondolom te se tudtál még múlthéten nyilatkozni A GEN2-es partícionálásokról, a full GEN2-ről. Fél fastboot volt eddig is, adb-vel be tudtam rakni abba a módba. De az körülményes volt. :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#17587) DarkGubi válasza szki (#17582) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ez a sebesség elég korrekt, nem mindenhol érhető el szélsebes internet (jelenleg nálam a 2-3 Mbit/s közeli itt, míg a nyaralónknál a 6Mbit-et is simán elérem).
Plusz azt se feledjük, hogy a Speedtest.net programja elég pocsékan mér. Legalább 1-2 Mbit-tel kevesebbet, mintha a PC böngészőben mérnénk. Célszerűbb elindítani egy nagyobb letöltést és azzal mérni a letöltés sebességét (CM7 rom letöltés közben értem el a ~6Mbit/s értéket).
Patch legfeljebb azért kéne, hogy a H betűt is kijelezze, de tudtommal nincs ilyen Fingerprint-re.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17588) gabe96 válasza DarkGubi (#17587) üzenetére


gabe96
aktív tag

és ott hogy nézted a sebességet?

(#17589) DarkGubi válasza gabe96 (#17588) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Pc-vel összekötöttem és letöltésvezérlőt használva mértem (tudom, nem a legmobilabb).
2. verzió:
TubeMate (Youtube videó letöltő Androidra) is méri a letöltést kb/s-ben. Letöltesz egy (nagyobb) videót és nézed a letöltés sebességét :D

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17590) gabe96 válasza DarkGubi (#17589) üzenetére


gabe96
aktív tag

thx

(#17591) gabe96


gabe96
aktív tag

valaki pls

(#17592) Speeedfire válasza Speeedfire (#17584) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Megoldva, ellenben most meg kifagy amikor be akarok lépni a recovery-be boot után. :W
2.2-es trémobil fw van rajta.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17593) gabe96


gabe96
aktív tag

alap cm72 nekem csak fekve megy
azmeg miaz??

[ Szerkesztve ]

(#17594) kelzsoca válasza Speeedfire (#17592) üzenetére


kelzsoca
félisten

Talán ha a blogomban lévő megoldást használod, nem sz.patod le magad ilyen csúnyán ;]

(#17593) gabe96

Az bugos, de már javítva lett.

ui: ugye használod majd néha a szerkesztés gombot is? :)

[ Szerkesztve ]

(#17595) S. Szabi válasza DarkGubi (#17587) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nálam pl. jól mér a speedtestes progi, 3,2Mbites netem van itthon, és ez is annyit mutat, felfelé 1.5, és ezen is annyi

Meg olyan kérdésem lenne, hogy a Regpon Wifi KeepAlive, ha nem megy a Wifi, akkor a progi se, tehát nem használja az akksit, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#17596) Speeedfire válasza kelzsoca (#17594) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elhiheted, hogy úgy csináltam. :K
Legelőször is innen lestem.

Először is töltsd le ezt a fájlt >>letöltés<< majd telepítsd fel a telefonra (pl: fájlkezelőből)

Ha sikeresen települt a program, akkor indítsd el, majd kattints a temporary root ikonra, várd meg amíg végez, és lépj ki a a programból (vagy nyomj egy home gombot)

Ezután töltsd le ezt a fájlt >>letöltés<< és szintén telepítsd a készülékre.

A Beállítások=>Alkalmazások=>Fejlesztőknek menüpontban, az USB hibakeresést kapcsold be.

Indítsd el a programot, majd bökj rá a push here to install Clockwork recovery mezőre, ezután a készülékednek megfelelően (gEN1 vagy Gen2) telepíti a recovery-t.

Fontos hogy NE indítsd újra a telefont amíg nem végeztél, mert csak ideiglenesen van rootolva a készülék.
root=rendszergazdai jogok

A recovery-t innentől kezdve eléred, ha a telefont a hangerő - gomb lenyomása mellett kapcsolod be. A gombokat tartsd nyomva egészen addig, amíg a recovery bejön. A menüben a hangerő + és hangerő - gombokkal lehet navigálni, a "vissza" gomb értelemszerűen visszalép, a "home" (házikó) gomb pedig az ok/enter.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17597) szki válasza S. Szabi (#17595) üzenetére


szki
őstag

Andoidon csak alkalmazásként telepített speedtest-tel lehet sebességet mérni. Nem tudom tényleg téved-e ha mobilnetet mér, és nem wifit.

[ Szerkesztve ]

(#17598) kelzsoca válasza Speeedfire (#17596) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem volt már róla szó, hogy az ilyen rommanger meg társai nem jók a gen2-es cuccokhoz, de lehet rosszul emlékszem....

(#17599) gabe96

Félinformációkra senki nem fog reagálni.

Milyen rom, milyen leírást követve próbálkozol a data/app mappába rakodni, milyen program stb......

[ Szerkesztve ]

(#17599) gabe96 válasza kelzsoca (#17594) üzenetére


gabe96
aktív tag

köszi
és az előzőre tudsz valamit?

(#17600) S. Szabi válasza szki (#17597) üzenetére


S. Szabi
őstag

Telefonos mérésre gondoltam az Androidos speedtest progival, itthoni wifin, mobilnettel nem néztem

Most látom, hogy közben szerkesztetted

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.