Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18801) Spepper


Spepper
csendes tag

Sziasztok!

Mért van az, hogy ha fel akarok csatlakozni egy WiFi hálózatra, keresi a telo, de mindig bontja? Blade wifi fix-et is szedtem le hozzá, de azzal se jó... hardveres gond lehet? :S

Nothing is true... Everything is permitted!

(#18802) szezso15 válasza Spepper (#18801) üzenetére


szezso15
addikt

MAC-kódolás be van állítva?

*Hajrá Loki!* i15+

(#18803) ben016 válasza PeliScan (#18797) üzenetére


ben016
csendes tag

itt van egy link ezt csináld végig és a gyári rom és recovery lesz rajta.
http://zteportal.com/zte-blade-256mb-ram-bol-512mb-ram/
ja és annyi hogy amikor azt írja hogy aksi ki, sim ki akkor nem kell kivenni én sem vettem ki és jó lett.

[ Szerkesztve ]

Gondi Bence

(#18804) dragon1993 válasza ben016 (#18803) üzenetére


dragon1993
őstag

Rá ne enged főleg ne gen2-esre.

Itt egy leírás ,hogyan csináld.

Zte Blade Gyári Állapot Visszaállítása

Igen kell csinálni vissza kell állítani a gyári recoveryt a fenti linken megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#18805) PeliScan válasza ben016 (#18803) üzenetére


PeliScan
addikt

Szuper, tehát felrakom a csodazipet, és viszem is vissza. Köszi! :R

dragon1993: Gen1-es, kelzsoca kb 2-3 hónapos R12 ROMja van most rajta. Tehát mégis jó a csodazip ben016 linkjén, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18806) dragon1993 válasza PeliScan (#18805) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha gen1 és nem touch hibás akkor igen , bár jobb módszer ha felteszed a gyári recovery-t és felteszed a 2.2-es frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#18807) itsDani válasza dragon1993 (#18806) üzenetére


itsDani
tag

szerintem tökéletes a csodazip, ÉN senkinek sem ajánlanám a gyári 2.2 frissítést...

(#18808) PeliScan:
A csodazip hátrányai: rossz memóriakártyával / rossz kártyafoglalattal tönkre mehet tőle a telefon.
A gyári 2.2 hátrányai: nem lesz többet bootloader mód, illetve bármilyen hiba esetén tönkre mehet tőle a telefon

(#18809) dragon1993:
Szerintem a gyári frissítésből lett a legtöbb tégla :D (lehet, hogy tévedek)

[ Szerkesztve ]

(#18808) PeliScan válasza dragon1993 (#18806) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah most akkor elvesztem. :) Pont a te linked második sorában írják ezt:

"Ha T-mobile NEM TOUCH HIBÁS, akkor ne olvasd tovább ezt a leírást hanem használd a csodazip -et."

S az enyém nem touch hibás. Viszont nem is 256mb-os, ez is igaz. Nah most hol az igazság? :B

(#18809) dragon1993 válasza PeliScan (#18808) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha nem touch hibás akkor felteheted , én mondom , viszont nem a legbiztonságosabb dolog ez a csodazip.

(#18810) itsDani válasza PeliScan (#18808) üzenetére


itsDani
tag

A legegyszerűbb módszer, ha feltolod a csodazipet. A legbiztonságosabb, ha clockworkből felrakod az eredeti 2.1-es (nem touch hibás) ROM-ot, majd cw-ből az eredeti recoveryt :)
(épp nem találok eredeti, nem touch-hibás tmobilos romot :S)

[ Szerkesztve ]

(#18811) PeliScan válasza itsDani (#18810) üzenetére


PeliScan
addikt

Kristálytiszta! Köszönöm! :R

(#18812) 3lackhawk válasza Spepper (#18801) üzenetére


3lackhawk
csendes tag

Én tapasztalatom szerint ha mindent jól beállitottál akkor is előfordulhat hogy bizonyos routerekkel bizonyos titkosítási módokba szokása nem felcsatlakozni.Legutóbb nekem egy netgear wep-es titkosítással csinálta ezt és sajnos nem voltam Admin a routeren igy semmit nem tudtam rajta állítani :(

Nokia 3650->N73->N82->N5800->ZTE Blade GEN2 (CM7) + Defy SOC (CM7+CM9)

(#18813) Robinho18


Robinho18
csendes tag

Sziasztok!
A Backup-ok közül hogyan kell kitörölni?Mert van 4 és abbol 3 tök fölöslege.
Csak nem tudok rájönni hogyan kell.Köszi előre is a segitséget!

ZTE Blade SD3

(#18814) BBéci


BBéci
titán

Gyors segítségre van szükségem!
Bükfürdő egyik kávézójában ülök és nem találom azt az alkalmazást, ami térképen megmutatja a pozíciómat. Egy hónapja használtam, amikor pontosan megjelölte, hogy Ferihegy 1-en, az érkezési oldalon állok.
Mi a megoldás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18815) itsDani válasza BBéci (#18814) üzenetére


itsDani
tag

Google maps :)

[ Szerkesztve ]

(#18816) Lacka89 válasza itsDani (#18807) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Én eddig többször is alkalmaztam a csodazippeket, és a t-s exe-vel váltottam GEN2-re úgy h előtte a TPT-s módszerrel lett GEN2sítve, utána vissza TPT-vel GEN1-re, majd a T-s exe.

Eddig szerintem csak USER error miatt lettek téglák. Nekem a T-s update közben benne volt az aksi is és így se sikerült téglát csinálni.Egyszer se.!

(#18817) Ronam válasza Robinho18 (#18813) üzenetére


Ronam
addikt

az SD-n vannak a backup-ok.van egy Clockwork mappa,abban megtalálod a backupokat dátum szerint,és törölheted is amelyik nem kell....

(#18818) Robinho18 válasza Ronam (#18817) üzenetére


Robinho18
csendes tag

köszi!
Így meglesz ;)

ZTE Blade SD3

(#18819) Keeperv85 válasza itsDani (#18807) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Szerintem a gyári frissítésből lett a legtöbb tégla :D (lehet, hogy tévedek)"

Van egy bizonyos része, ami rosszabb, mint ha tégla lenne az egész. Dolgozunk a háttérben egy megoldáson, de még semmi konkrétum...

@Lacka89: Tévedsz. Nem user error miatt lesznek téglák. 100%.

[ Szerkesztve ]

(#18820) itsDani válasza Lacka89 (#18816) üzenetére


itsDani
tag

Igazából én személy szerint nem sok téglával találkoztam, de modacos TPT miatt konkrétan egyről sem hallottam. Azt, hogy a TPT veszélyes, meg csak azért mondom el mindig, mert kelzsocáék mondták, én meg hiszek nekik :) Én is TPT-t használtam, egyszer még csudazippel sikerült életet lehelnem a telefonba :) Amúgy szerintem sokkal nagyobb esélye van annak, hogy a kábel, vagy a csatlakozó kontakthibás, mint annak, hogy a kártya foglalata hibás. TPT rulz :)

ui.:Jut eszembe, volt egy modacos TPT-s tégla :) gen1 romot rakott rá :)

(#18819) Keeperv85:
Az IMEI vesztésre gondolsz? Modaco fórumon volt egy srác, aki egy ott leírt módszerrel visszahegesztette az IMEI-jét csupa 0-ról eredetire :) De imeit is csak exe-vel vesztettek eddig, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18821) mukika009


mukika009
tag

http://www.mugen-power-batteries.com/zte/zte-p729b/mugen-power-1400mah-extended-battery-for-softbank-003z-libero-zte-p729b-orange-san-francisco.html

Szereti a ti(k) a meggyeeeeettttt....

(#18822) sunahunter


sunahunter
senior tag

Most mit tököltök ezzel az imei-vel:
Csak cserénél van jelentősége nem?
Akkorra meg kell dögleszteni a kijelzőt, és tökmindegy mi az imei száma a készüléknek, mert úgysem működik.... Kaptok újat.

(#18823) Keeperv85 válasza itsDani (#18820) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem az IMEI vesztésre gondolok, hanem arra a hibára, hogy 98%-nál elszáll az egész és csak recovery van. Olyan telónál is fellép, ami előtte soha sem lett piszkálva.

@sunahunter:

Igen. Elviszik hátra a telót a szervizbe és kiolvassák az IMEI-t azzal kezdik. Ha nincs meg, akkor ugrott a garid... szóval nem jó ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#18824) Mr.C


Mr.C
őstag

bocsánat ha láma de:
a build.prop-ot hogyan tudom átirni? root explorerrel permissions - nemlehet mert csak read only, open in text editor: szintén nem engedi :F .... ti hogyan szoktátok?

sudo rm -rf /*

(#18825) szezso15 válasza Mr.C (#18824) üzenetére


szezso15
addikt

Felül át kell kapcsolni R/W-ba majd open in text editor :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#18826) TRob1 válasza Bozek (#18764) üzenetére


TRob1
veterán

Egyértelmű hogy full restore-ra nem jó (főleg ha más rom kerül fel), de ha "csak" az appjaim és azok adatai visszakerülnek, már előbbre vagyok, mint pl. appmonsterrel csak appok mentése (jelenlegi 52 appomnál meg sztem 1 backupra katt, aztán 1 full felhaszn.app és adat vissza katt teljesen egyszerű, és jóval gyorsabb). A romot természetesen manuálisan állítom be mindig.

¤ R'n'R ¤

(#18827) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv kicsit regen jartam erre gondoltam ujitok mar ha van hivatalos 2.2 felraktam xar...:) de 1 elonye volt valami bug folytan ha telefonaltam utana 2xer erosebb lett a hangja:) igy mar egezseges teljesitmenyt ertem fel fel hangero folott tudtam csak hallgatni mert olyan hangos...:) na a lenyeg felraktam a fingerpint v1 vodafonos 2.2 t viszont valami olyasmira emlexem hogy gen2 ben nem lehet huzni a telefont, akkor ebben meirt van cpu controll?:) hmm a fngerprint ugyanolyan halk mint a regi:(

[ Szerkesztve ]

(#18828) Mr.C


Mr.C
őstag

hát én ezt nemértem.... vetem egy 8GB-os verbatim class 4es karit, ment ragyogóan, utána ráraktam egy ext particiot recoveryböl (256MB)... ment 2 hétig majd nem ismerte fel semmi... se a gép se a mobil se egy másik mobil (nokia) ugy h a nokia be se kapcsolt ha bennevolt... most kicserélték garanciában... fogtam magam EASEUS-szal particionáltam fat32-ext2 re... és most megint ugyanaz... lehetséges h az ext partició tesz keresztbe nekem?

itsDani: hát remélem h nem a bléd a ludas...

esetleg lehetséges h virus van a mobilon? ha igen akkor azt mivel tudom vizsgálni? (itt nem az SD-re gondolok most)

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#18829) itsDani válasza Mr.C (#18828) üzenetére


itsDani
tag

Szerintem simán lehet. Verbatim kártyát nem veszek akkor :D Ha viszont nem az a gond, még arra tudok tippelni, hogy elromlott a blade foglalata, és tönkreteszi a kártyát.. Bár ezt nem tartom valószínűnek.

(#18830) szezso15 válasza Mr.C (#18828) üzenetére


szezso15
addikt

Próbáld reco-val partícionálni,hátha :)

(#18831) Mr.C: Semmi nem ismeri fel?

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#18831) Mr.C válasza szezso15 (#18830) üzenetére


Mr.C
őstag

nemjo... probáltam... format SD -> error mount SD... és ugyanez a particionálásra... csak tudnám h mia baja... nemszivesen megyek vissza a Cora-ba megint :(((

sezso: most próbálom a nokiával... de az előzővel semmi baj nem volt / nincs... az megy még mostis (hál'istennek)

jah igen: AVG futtat, semmi virus se gépen se az SD tartalmában (amit lementettem)

formázásról meg annyit: Tárhely: SD formázás-> kiírja h az SD el lett távolitva. ennyi...

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#18832) Spepper válasza 3lackhawk (#18812) üzenetére


Spepper
csendes tag

3 különböző routeren próbáltam, de sehogyse tudtam csatlakozni :SSS

Nothing is true... Everything is permitted!

(#18833) szezso15 válasza Mr.C (#18831) üzenetére


szezso15
addikt

Akkor valahogy formázd le(már ha van ilyen lehetőség)

*Hajrá Loki!* i15+

(#18834) Mr.C válasza szezso15 (#18833) üzenetére


Mr.C
őstag

Nokiában: formázás : hibás memóriakártya

na most vagy a Blade, vagy az ext particio tesz keresztbe...

nah uj fejlemény... végülis nokia engedte a formázást, de ez még titok h mi a baja... most rárakom gépre és leveszem az ext particiót róla... sztem ez lesz a ludas (am meg Cm-hez nemnagyon kell ext mert amugy is pakolgat) de köszönöm mindenkinek aki segitett ill segiteni próbált!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#18835) TRob1


TRob1
veterán

Kipróbáltam egy upgrade-et cm7 n81-ről n83-ra, hogy csak cache partíciót és dalvikot töröltem. Egyelőre minden működik, minden ok, minden progi és beállítás megmaradt (aztán majd kiderül, hogy bírja)

¤ R'n'R ¤

(#18836) apeelme


apeelme
addikt

ma egy kicsit többet telefonáltam nagyon zajos helyen, és a GEN2esítés óta többeknél is fellépett "hallom saját hangom a hangszóróban telefonáláskor..." probléma kezd engem is idegesíteni...DE NAGYON!

(#18837) szezso15 válasza apeelme (#18836) üzenetére


szezso15
addikt

Nekem nincs ilyen gondom CM7-ben :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#18838) bala6120 válasza TRob1 (#18835) üzenetére


bala6120
senior tag

Én így csinálom mindig, kivéve, ha kernel módosítás is van. Akkor néha, nem mindig, teljes wipe. ;)

(#18839) apeelme válasza szezso15 (#18837) üzenetére


apeelme
addikt

aham akkor az SSRLS4b gen2-es verziója a ludas? ha jól tudom GENek között a kernel (is) más ugye?

kelzsoca mit szólsz hozzá? nálad nem jelentkezett még? vagy fingerprint megy nálad? és mi lenne ha RLS5-re frissítenék?

[ Szerkesztve ]

(#18840) szezso15 válasza apeelme (#18839) üzenetére


szezso15
addikt

Bocs,hétvégén a RLS5-öm volt fenn ott se jött elő :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#18841) apeelme válasza szezso15 (#18840) üzenetére


apeelme
addikt

aham, na ugye...azért még megerősítésre várok kelzsocától.

ezt ismeritek?
http://www.appbrain.com/app/notification-toggle/de.j4velin.notificationToggle

[ Szerkesztve ]

(#18842) sunahunter válasza Keeperv85 (#18823) üzenetére


sunahunter
senior tag

Arra gondoltam, hogy ha nem indul el a kijelző.
De ha maga a rendszer hal meg? Akkor is ki lehet olvasni?
Ha igen, akkor ez nem túl jó hír, maximum olyan helyre kell vinni ahol nem néznek utána.
Nekem nem mókoltak, touch halott volt, cserélték azonnal. Mondjuk rendben volt az imei.

(#18843) volvoguy


volvoguy
addikt

Amióta feltettem a T-s 2.2-t, vannak furcsaságok. Pl. nem mindig működik a távolságérzékelő, és van hogy ezmiatt beszélgetés közben nyomkodom a gombokat a fülemmel. Aztán van hogy a képernyő nem hajlandó kikapcsolni. Restart megoldja a gondod, de ez elég érdekes így...

Más járt már így?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18844) Keeperv85 válasza sunahunter (#18842) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos ki lehet, mert nem a rendszerben kap helyet érhető okok miatt. Nagyjából pár kattintás a megfelelő szoftverrel..

(#18845) Ronam válasza szezso15 (#18840) üzenetére


Ronam
addikt

pár napja a modacos svéd RLS5-öt használom,nálam előjött egyszer az említett probléma,szóval nem a blue rom a hibás :).lehet a gen2esítés a gond?

(#18841):ez működik egy nyomásra is?vagy ugyanaz mint a power control?2x kell nyomni?

[ Szerkesztve ]

(#18846) szezso15 válasza Ronam (#18845) üzenetére


szezso15
addikt

Előferdülhet,de nekem gen2 és rls4b-vel se volt ilyen gond :)

(#18847) apeelme: Nem az lesz,nálam is előjött rls3-mal de aztán kifújt :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#18847) apeelme válasza szezso15 (#18840) üzenetére


apeelme
addikt

azért is meglepő mert modaco-n sem találok róla szinte semmit, említi egy-két ember hogy sz@r a hangminőség, meg tweakelték-e (mármint rls4b-t) mert mintha zajosabb lenne a mic, és ezen kívül semmi extra.....a végén még user error lesz :DDD

(#18848) apeelme válasza Ronam (#18845) üzenetére


apeelme
addikt

:N nem nem ezt egyszer kell nyomni!!! :C

gen2 előtt is ssrls4b volt fent, mint most én is erre gondolok, de...na mind1, nemtom mi legyen

[ Szerkesztve ]

(#18849) Ronam válasza apeelme (#18848) üzenetére


Ronam
addikt

ja feltettem,de elég ocsmányul néz ki,hogy egymás alá pakolja a dolgokat :).maradok a megszokottnál.vagy esetleg sorba is lehet rendezni valahogy?nem találtam ilyen beállítási lehetőséget

[ Szerkesztve ]

(#18850) Fail3D! válasza apeelme (#18836) üzenetére


Fail3D!
addikt

valasz nekem ez volt a az eredeti t 2.2 el de annyi elonye volt hogy hivasonkent valtozoan a zene pl 2xer hangosabb volt es tiszta... azert ezt hianyolni fogom:(. legabbis azthittem ez csak bug mert alapbol hangosnak kene lennie de a fingerben sjaons mar halk.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.