Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121) Patice válasza Mezga Aladár (#120) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Ránézek még, ahogy lesz időm.

Tegnap az fstab-ból kivett NAS elérési útvonal után sokkal gyorsabban indult, mert ugye nem várt a válaszra.

Manuális irányítás:

A tegnap linkelt leírásban van pont egy rész, ahol a srác egy külön NumPad-ot használ dedikált gombos vezérléshez. Nem tűnik olyan bonyolultnak a kivitelezése:

Followings are the commands of mpc(program to control Voyage MPD) related with playing music.

mpc play
mpc next
mpc prev
mpc toggle(mpc pause)
mpc stop
mpc play nn(number)

Edit mykey.

root@voyage:~# emacs /etc/mykey

string F78 = "mpc toggle\n"
keycode 78 = F78
string F74 = "mpc stop\n"
keycode 74 = F74
string F98 = "mpc prev\n"
keycode 98 = F98
string F55 = "mpc next\n"
keycode 55 = F55
string F83 = "mpc play "
keycode 83 = F83

If mykey is a new file, edit rc.local to run it for next boot.

root@voyage:~# emacs /etc/rc.local

add next line before “exit 0”.

/usr/bin/loadkeys /etc/mykey

Ezt még nem csináltam végig, de ígéretes. Szerencsére a laposomon van ilyen numerikus billentyűzet rész, de gondolom, ha ismert, hogy melyik billentyűnek mi a kódja (keycode), akkor szinte bármilyen billentyűzettel megoldható. :C (Keycode-oknak még utána kell nézzek, mert jó a leírás, csak konkrétan azt nem írta le, hogy adott keycode melyik billentyűt takarja a NumPad-on. Vagy csak én nem tudom.)

A hangja:

Durván jó. Részletesebben: nyugis, elég dinamikus is (már amennyire a Genius dobozok bírják) és azt vettem még észre, hogy jóval később kezd el torzítani a Genius a hangerő emelésével, amiből arra következtetek, hogy elég alacsony a kinyerhető jel torzítása is. Ilyen jó hangot még életemben nem hallottam ezekből a dobozokból. A Bladelius DAC karakterét (főleg a mélyeit) is hallom benne, nagyon helyére tudja rakni a hangképet és egyáltalán nem zavaró így a Genius dobozok kiemelése 100-200 Hz között. :)) A hangjáról még annyit, hogy zenél. Nem a hibákra fogja fölhívni a figyelmedet, hanem a zenére tudsz figyelni. Szóval engem eddig meggyőzött. Érdemes erre egy költséghatékony célgépet építeni. Agyalok is rajta. :D

Kéne kölcsön pár jobb doboz, hogy meghallgathassam úgy is.

Tegnap előfordult még egy kis megakadás a lejátszásban, kb. egy fél másodpercre, egyszer, aztán nem csinálta. A fentebb linkelt leírást olvasva van még ebben a kis cuccban további potenciál. Egy csomó optimalizálás lehetséges kezdve a folyamatok priorizálásától a NAS-os felállás kapcsolatának rendbe tételéig, stb. Ezekre jó lenne írni egy scriptet, vagy valami hasonlót, amit csak le kellene futtatni. :C

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.