Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Sofokles válasza VoidXs (#4750) üzenetére


Sofokles
tag

Kicsit segítesz nekem, mert nem teljesen értem most ezt a dolgot. Sony A6000, A6300, A6500 fényképezőknél lehet XAVCS codec-kel típustól függően 50-100 Mbit-tet használni. A ShadowPlay az micsoda? (Olyat találtam, hogy nNvidia Shadowplay, de az képernyőfelvétel játékokban.) Mitől lesz rosszabb a kamerából feltöltött, 50 Mbites anyag, ha ugyanezt kiexportálom Permiere-ből 50 Mbitben, vagy ha az 50 Mbitet följebb tolom mondjuk 80 Mbitre, és úgy exportálom Premiere-ből, az hogy lehet jobb?

(#4752) VoidXs válasza Sofokles (#4751) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem fényképezőket használok, hanem rendes kamerákat, név szerint PMW-320-at és EX3-at. A ShadowPlay képernyőfelvételre van. Azért van különbség H.264 és H.264 között, mert minden enkóder a maga saját varázslataival próbál optimalizálni a helyigényen, és ameddig megfelelő szoftverrel dekódolod, addig nincs gond, de a YouTube nem tudja kitalálni, hogy te mit használtál. Viszont ismert, hogy LAV-ot használnak, erre optimalizáltak rá az Adobe-nál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4753) trialboj


trialboj
őstag

Készítettem egy YT videó értékelést, de sajnos csak most láttam hogy elfelejtettem kivágni egy részt. Nincs rá mód hogy ezt a pár mpet lenémítsam, esetleg automatikusan átugorja a lejátszó, v legalább odaírhassam h bocs ezt ki kellett volna vágni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4754) VoidXs válasza trialboj (#4753) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Újra tudod vágni a YouTube saját szerkesztőjével.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4755) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

A youtube partnerségnek mi a gyakorlati haszna? Illetve a partnercégnek. Mi van ha nem választok partnert ?

[ Szerkesztve ]

(#4756) dangerzone válasza dangerzone (#4755) üzenetére


dangerzone
addikt

Vagy egyáltalán hogy működik ez? Szeretnék infót gyűjteni. :)

(#4757) VoidXs válasza dangerzone (#4755) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Reklámoznak, cserébe osztoztok a bevételen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4758) dangerzone válasza VoidXs (#4757) üzenetére


dangerzone
addikt

És ezt hol teszik? Kiskegyed hátoldalán? :D Vagy mit tudnak a bevétel 20-50%-áért cserébe? Megéri ez? :)

(#4759) Boond válasza dangerzone (#4758) üzenetére


Boond
addikt

Feltételezem a videókon /mellett jelenik meg reklám.

Ebből votl felháborodás, hogy nem akarják támogatni az ISIS-t és hasonló tevékenységgel rendelkező emberkéket/ videókat, mégis megjelent ott a hirdetés...

(#4760) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kis segítséget kérnék. Valahogy meg lehet manapság csinálni, hogy a csatorna nevem ne pl a teljes nevem legyen, hanem csak egy szó? (pl: Lajos Csóka helyett oriic-ot szeretnék csatorna névnek) Régebben elvileg működött a név átírás, de most már nem lehet mert utónevet kötelező megadni a beállításoknál.

Live-Die-Respawn

(#4761) Sofokles válasza oriic (#4760) üzenetére


Sofokles
tag

Na, ez engem is nagyon érdekelne.

(#4762) spkkill válasza oriic (#4760) üzenetére


spkkill
tag

Márkafiókoknál lehet egyedi neve a csatornának.

(#4763) chungee


chungee
addikt

Estét!

A "nem listázott" vidi amit feltöltök csak azok tudják megnézni akiknek elküldöm a linket ugye:F Feliratozók nem láthatják

(#4764) VoidXs válasza chungee (#4763) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Így van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4765) chungee válasza VoidXs (#4764) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#4766) Rota


Rota
tag

Sziasztok.
Lehetséges a márka fiókot - hogy is mondjam- fő fióknak megtenni? Szóval most én vagyok a kezelője, de okos tv -én nem tudom azt kiválasztani csak a google-android fiókot a youtube alkalmazás pedig csak egy fiók kiválasztását engedi... Most frissítették, korábban ez lehetséges volt.

(#4767) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Firefox böngészőben néha szétesik a kép [link], van valami ötlet mi okozhatja?

Give them hell Ukraine!

(#4768) Out válasza TaaT (#4767) üzenetére


Out
addikt

Videókártya meghajtó vagy nem friss Firefox. Nálam 55 van, de nem esik szét a kép.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4769) TaaT válasza Out (#4768) üzenetére


TaaT
veterán

A fox friss, a videokártya meg intel HD2000.

Give them hell Ukraine!

(#4770) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Ha egy mozi előzetest fordítanék nem hivatalosan (Goodbye Christopher Robin.) úgy hogy feltöltenék egy példányt a csatornámra és azt magyar feliratosan jeleníteném meg, ez mennyire felelhet meg a jogoknak? Nem vagyok tisztában ezekkel. Hiszen 98%-ban ezeknek a közzétett előzetesekben vannak eredeti tulajdonosai, úgy gondolom. Látom ugyanazokat az előzeteseket más-más csatornákon is, de ezeknek általában "Movie" v. "Trailer" szó van a csatornájuk nevén és csak néhányat látok "teljesen magánszemélyű" nevű csatornákból. (Pl. SW7 magyar feliratozott előzetes)
De ugyanakkor a szöveg elején említett példára már látok nem kevés reaction videókat erről a trailerről szintén magánszemélyű csatornákon. Szal...
Szóval hogyan járhatok teljesen jól, ha felakarom tölteni a csatornámra magyar feliratosan? (A csatornám amúgy teljesen népszerűtlen. nagyon ritkán szoktam feltölteni videókat, a legutóbbi feltöltés is már néhány éve volt. :) )

Köszi a válaszokat!!

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#4771) VoidXs válasza wollnerd (#4770) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A ContentID azonnal ad egy csapást. A forgalmazó engedélye viszont elég, hogy levegyék.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4772) TheProb


TheProb
veterán

Gyerekek, Google miért vágja az utóbbi időben exponenciális sebességgel maga alatt a fát?
Egyre többet látom/hallom, hogy xy youtubernek törlik a videóját copyright és társaira hivatkozva. Most pl Radics írta, hogy a full saját contentjét is törölte a YT, ez wtf? Akkor otherworld-nek pl. a ponkemberes kritikájába azért kellett a pók logót bebaszarintania a videó közepére, mert ha a trailer!!! loopolja, már az is copyright... Szánalom. Akkor múltkor Deniz klipjét törölték, mert valami hülye picsa, aki a klipben szerepel 1mp-re, reportolta a videót. YT meg leszedte, anélkül, hogy a csatorna tulaját megkérdezték volna az álláspontjától.
Sorozatosan mondják a "videósok", hogy végeztek a YT-bal és más platformra mennek, pl. twitch (még ha nem is 1:1-ben ugyan az médium)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4773) VoidXs válasza TheProb (#4772) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A legtöbb esetet annyi megoldja, hogy megfellebbezed fair use indokával. Sokszor meg se próbálják, csak megy a szidás. Nem a Google-t védem, de nem teljesen az ő hibájuk, ők csak a hirdetők és jogtulajdonosok követeléseire próbálnak működő rendszert csinálni, vitatható sikerrel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4774) TheProb válasza VoidXs (#4773) üzenetére


TheProb
veterán

És full saját contenten, meg trailer loopolással miért kéne fair use-t használni? Mármint előbbinél egyáltalán nem értem a dolgot.

És amit nem értek, hogy mások csatornákon meg 0-24-ben streamelik pl a teljes brickleberry évadokat. Azokat mégis miért nem lövik le?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4775) VoidXs válasza TheProb (#4774) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A full saját content nyilván bug, arra lehet szólni. Aztán vannak olyan csalók, akik random videókra dobnak copyright claim-et, ez a legnagyobb probléma.

Természetesen a rendszer kijátszható, de az ilyeneknek azonnal repül az egész profilja, ha kiderül.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4776) wollnerd válasza VoidXs (#4771) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Jól értem? Mindenkinek, aki a fel akarja tölteni egy filmelőzetest a saját csatornájára, előtte engedélyt kell kérnie az eredeti tulajdonostól? Beleértve a különböző trailerelemzéseket is?? :F
Én ennek a videónak (látom h az a csatorna tényleg az előzetesekkel foglalkozik és több mint 11 millió feliratkozója van) a már hozzáadott angol felirat alapján csináltam meg a magyar változatot.

készen vagyok vele, de még nem tettem közé, hiszen ennek át kell mennie az ellenőrzésen. (A feltöltő hagyja jóvá?) Csak letöltöttem a .sbv fájlként, arra gondoltam hogy közzé teszem külön videóként (és videócímként is).
És most itt tartok, hogy megkérdezzelek titeket hogy mi lenne a helyes(ebb) lépésem ebben az ügyben? :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#4777) VoidXs válasza wollnerd (#4776) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem az eredeti tulajdonos engedélye kell, elég egy sima jogtulajdonosé (pl magyar forgalmazó) is. Ha csak a traileres csatornára küldöd be a feliratot, az teljesen szabályszerű, valószínűleg kirakják. Ha újra feltöltesz 1:1-ben egy előzetest (a felirat nem számít módosításnak), az szerzői jogi balhé.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4778) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok! Youtube-nál kéne egy kis segítség, mert mikor megnyitom az összes feliratkozásomat és oldalt szeretnék váltani, akkor azt írja k, hogy "500 internal server error". Más gépen más böngészővel is ez jelentkezik.
Illetve, amikor megnyitok egy másik videót olyankor nem akar bal oldalt legördülni az a sáv, ahol a feliratkozásaim, kezdőlap, saját csatornám, stb találhatók, csak egy rövid időre kiírja, hogy "betöltés" aztán mégse jeleníti meg. Valaki nem tudna erre orvoslást? Más youtube fiókkal nem tapasztaltam ezt a problémát, olyankor legördül a bal oldali sáv.
Itt a probléma amit említettem, felvettem:
[link]
Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#4779) wollnerd válasza VoidXs (#4777) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi a választ!
Miután láttam a Movieclips korábbi feltöltött előzeteséhez voltak sok más nyelvű felirat is hozzáadva, így a magyar is és a Goodbye C. R. előzetese csak 1 hónapja lett feltöltve, így én lettem az első aki elkészítette a
magyar feliratot. (el is küldtem, ellenőrzés alatt) :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#4780) VoidXs válasza lucky750 (#4778) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az ilyen hibákat nagyon gyorsan (24 órán belül) javítani szokták.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4781) lucky750 válasza VoidXs (#4780) üzenetére


lucky750
tag

Értem és esetleg neked volt már\van ilyen? Nekem már 24 órája ilyen, más account-al nem tapasztaltam ezt, hogy ne gördülne le bal oldalt az a sáv. Elég zavaró tud lenni.

(#4782) VoidXs válasza lucky750 (#4781) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nekem évente egyszer előjön, de nem tart egy napnál tovább.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4783) lucky750 válasza VoidXs (#4782) üzenetére


lucky750
tag

Sajnos nálam még mindig ez van. :S Több mint egy napja. Más fióknál nincs ilyen, hogy ne gördülne le a sáv bal oldalt. Nem lehet, hogy mégis valami más probléma lehet? Mondjuk beállításbeli?

(#4784) VoidXs válasza lucky750 (#4783) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Más gépen előjön?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4785) rushty válasza VoidXs (#4764) üzenetére


rushty
senior tag

Mióta?

Revolut meghívó pü-ben

(#4786) VoidXs válasza rushty (#4785) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindig is ez volt definíció szerint.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4787) lucky750 válasza VoidXs (#4784) üzenetére


lucky750
tag

Igen. Meg más böngészővel is...Először a böngészőt újratelepítettem, de nem segített, aztán megnéztem másik gépen, ott is az a probléma volt ami a videóban van és mindig csak ezzel a fiókkal.

[ Szerkesztve ]

(#4788) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Feltöltöttem privárba 2 db filmet, hogy majd megnézem melóba, de nem játsza le, hibát jelez.
De otthon mindig jó.
"Hiba történt. Próbálkozz újra később (Lejátszásazonosító...)
További információ
Mi lehet a probléma? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4789) makoss válasza makoss (#4788) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4790) makoss


makoss
addikt

Ha nem megy egy adott topik, be kéne zárni nem? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4791) Out válasza makoss (#4790) üzenetére


Out
addikt

:W

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4792) VoidXs válasza makoss (#4790) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én inkább a fiókod miatt aggódnék, amin valószínűleg két csapás van szerzői jog megsértéséért.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4793) makoss válasza VoidXs (#4792) üzenetére


makoss
addikt

Nem értem milyen szerzői jog megsértéséről beszélsz :F
Ha én filmet szeretnék nézni, nem megosztani az messze nem jogsértő!
Azért írtam, hogy privát :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4794) VoidXs válasza makoss (#4793) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bár magyar törvények szerint ez legális, a YouTube irányelvei (jogvédett tartalom csak engedéllyel kerülhet fel bármilyen formában) és működési módja (nem magyar szerveren tárolja, talán Dániában van legközelebb adatközpont, szóval az ő törvényeik mennek a ToS fölé) alapján nem. Ezt a regisztrációval te elfogadtad.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4795) makoss válasza VoidXs (#4794) üzenetére


makoss
addikt

A legtöbb esetben ha netán nem stimmel valami, már az elején nem engedné, ha meg mégis felkerül valami ami nem okés, max törlik :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#4796) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Youtube közönségeként nem lehet egy adott videóhoz tartozó beküldött feliratot ellenőrizni az alkotói stúdióban a hozzájárulások fülön?!
Én csak néhány Movieclips videójait látom és más videót is random... és csak maxc. 10 random videót látok és ennyi. Pedig biztos hogy több is van, ami magyar feliratra vár!
Van egy másik csatornám amit nem használok és igazi nevemmel van, ott 10 TELJESEN random videót látok.
Hogy van ez?
Kíváncsi vagyok hogy Movieclips "Igazság hajnala" trailerhez valaki elkészítette-e a magyar feliratot és le szeretném csekkolni, (egy random előzetesének a feliratát már lecsekkoltam tnap és már közzé is lett téve online.) de ugye ez nem jelenik meg a listában nem tudom hogy elő lehetne e hívni??
Mellesleg kicsit már aggaszt az is hogy már jó pár napja beküldtem a magyar feliratot a Goodbye C. R.-hoz de még semmi hír.. tegnap már a 2. előzeteséhez és elkészítettem és beküldtem... Tudom azt valahogy felgyorsítani? (a komment szekcióba már írtam is aznap, hogy beküldtem...)

Köszi a válaszotokat előre is! :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#4797) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Vettem fel Shadowplay-el egy videót (pontosabban visszajátszást mentettem el) FHD, 50Mbit/s, 60FPS-es beállításokkal. Ami tudtommal jónak számít. Maga a felvétel jó minőségű, ennek ellenére elég szar a feltöltés minősége YT-on. Ez miért van? Egyáltalán nem éles a kép, pl a szövegek alig olvashatóak.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4798) VoidXs válasza TheProb (#4797) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A YouTube átkódolója kimondottan utálja a ShadowPlayt. Már ha egyszerűen ugyanabba a formátumba, de ffmpeg-gel konvertálsz egyet, az is segít, de a legjobb tapasztalatok az Adobe Premiere és a Sony Vegas felhasználóitól jönnek, főleg ha még egy kevés, kis sugarú sharpeninget is rátesznek. A különbség elég szembetűnő, már egyszerűen a vágóprogramból exportálva is látszik. Még trükközhetsz esetleg a felbontással is.

Példával szemléltetve:
1080p ShadowPlay nyers (50 Mbit): néhány ponton nagyon ígéretes, az aliasing is marad, de általában rossz, a HUD pláne.
1080p vágott (Premiere, VBR 1 pass, 20 Mbit átlag): rengeteget javult, a HUD "digitálissága" is szembetűnő, különösen a pontoknál, ez azért egy elég apró részlet, és gyors mozgásnál is megmarad.
1440p ShadowPlay nyers (50 Mbit): ha 1080p monitoron nézed a leskálázott 1440p-t, akkor hozza az előző videó szintjét, 1080p-n közel sem.
1440p vágott (Premiere, VBR 1 pass, 30 Mbit átlag): 1080p monitoron leskálázva abszolút kompromisszummentes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4799) cigam


cigam
félisten

A leírásba hogyan tudok olyan linket beszúrni, aminek én adom meg a nevét?

Pl. van egy hosszú videóm, ami több mindenről szól, és a leírásban linkelném a videó tartalomjegyzékét.

- Almáról
- Körtéről
...

Aki csak a körtére kíváncsi az a "- Körtéről"-re kattintva a videóm körtés részére ugrik. Kerestem a WEB-en hogy "youtube description link", de csak annyi jött be, hogy teljes linket automatikusan kattintható linké konvertálja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4800) VoidXs válasza cigam (#4799) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egyszerűen írd oda, honnan kezdődik (pl. almáról 2:17), és kattintható lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.