Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Energiaital topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) koshmar válasza DJ. Ru$y (#46696) üzenetére


koshmar
őstag

Sorry for being a noob, de akkor ez milyen ízű akarna lenni?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#46702) DJ. Ru$y válasza koshmar (#46701) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szőlős. Kék/fekete szőlő.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46703) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A kérdés inkább az.hogy mikor fog megjelenni,és nálunk? ;]

(#46704) ToBeY válasza ToBeY (#46703) üzenetére


ToBeY
nagyúr

UK monster oldalán már ott van a termékek között,lehet ez lesz a nyári monster nálunk?!

(#46705) koshmar válasza DJ. Ru$y (#46702) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor ebből tuti veszek legalább egyet, még 400-ért is :D

A felettem lévő kérdés jogos, hol és mikor.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#46706) DJ. Ru$y válasza ToBeY (#46704) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Le vagy maradva Tobey. :DD

Ez nem a nyári lesz, ez lesz pluszban, e mellé jön még a Sunrise elvileg.

A 44-es május vége, június eleje. UK-ban már kint van a kép ott készült amit betettem ide ma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46707) #90933760 válasza DJ. Ru$y (#46702) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azért Hamiltonhoz a fekete szőlőt párosítani kicsit csalafinta. :DDD Bár jól áll neki és ilyen íz még nem igazán volt.
Remélem nem black grape vagy hasonló néven fut a kisbetűs részen. :DDD

(#46708) DJ. Ru$y válasza #90933760 (#46707) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az angol cikkekben mindenhol "Black grape flavor" szerepelt, szóval az angol kiadáson szerintem black grape lesz. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46709) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Budapesten a Fogarasi úti Tescoban elvileg az éjszaka folyamán már volt kint Hell Strong Focus, ugyan csak egy karton, szóval, ha valaki arra jár nézzen be, hátha.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46710) Franklin válasza DJ. Ru$y (#46709) üzenetére


Franklin
addikt

Budaörsön már van

(#46711) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Remélem a tesco expressbe is hoznak,mert csak az van a közelemben...(majd holnap megnézem)

(#46712) callmeakos válasza DJ. Ru$y (#46696) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Lets the hunt BEGIN! ;]

All→M8

(#46713) Bjørgersson válasza callmeakos (#46712) üzenetére


Bjørgersson
félisten

*let ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46714) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ennyit azokról a cikkekről akik azt állítják,hogy 1doboz (80mg) koffeintől mindenféle baja lesz az embernek!
A 400 mg koffein még ok, efölött azonban egészségügyi következményei is lehetnek a kávévedelésnek.

Ez pontosan öt energydrinket jelent,persze számolni kell a tetemes cukorbevitellel is,de attól max dagadt lesz az ember ha nem mozog

[ Szerkesztve ]

(#46715) szekra válasza ToBeY (#46714) üzenetére


szekra
Topikgazda

Persze, azok hülye cikkek, de sosem a koffeinnel volt baj hanem a cukorral. Azért a "max. dagadt lesz az ember" elég könnyelmű kijelentés. Szív, érrendszeri megbetegedésektől kezdve a diabéteszig rengeteg problémát okozhat, ami az energiaital napi (akár több dobozzal) szintű ivásával nem kis kockázatot jelent hosszútávon. És akkor mindig azt kapom válaszul a körülöttem lévőktől, hogy "nem ez az egy-két energiaital fog megártani". Gondoljon csak bele az ember mennyi cukrot (szénhidrátot) visz be nap, mint nap, erre még jól rátesz egy lapáttal a cukros üdítők, energiaitalok, szörpök fogyasztásával.. Esetleg chipseket, édességeket, rágcsákat meg se említsük.

(#46716) Franklin válasza szekra (#46715) üzenetére


Franklin
addikt

+1

Főleg, hogy rengeteg olyan kajában van cukor, amire nem is gondolna az átlagember, pl. szalámik, felvágottak, stb és sok kicsi sokra megy.

(#46717) ToBeY válasza szekra (#46715) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Te most a kövérséggel járó betegségekről beszéltél ami más tészta megint.Szerintem aki normál súlyban van és egészséges, annál nem okozna gondot az edrink. Persze hülyeség lenne 5 meginni egy nap ez tény...

Én pl az edrinken kívül nem igazán fogyasztok cukros dolgokat (nem szeretem az édességeket se annyira),vizet iszom napközben,így simán belefér egy edrink.és a súlyom is ok.

[ Szerkesztve ]

(#46718) DJ. Ru$y válasza szekra (#46715) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak az a probléma, hogy az energiaitalt gyalázó cikkek soha nem térnek ki arra, hogy a cukor a hibás, mindig a koffein. Hol vannak olyankor a cukros üdítők, amikor az energiaitalt gyalázó cikkek jönnek? Meg sem említik őket, holott veszélyesebbek is, mert abból van aki napi több litert iszik, míg energiaitalból a normálisabb réteg max 1-2 dobozzal. (Nyilván mindenhol vannak kirívó esetek.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46719) szekra válasza ToBeY (#46717) üzenetére


szekra
Topikgazda

Nem, én a cukrok által okozott lehetséges megbetegedésekről beszéltem, amihez nem feltétlen kell elhízásról beszélni. Ez a tipikus olyan, mint a dohányosoknál a "napi egy-két szál nem árt meg, hát más sokkal többet szív".

Cukor az egyik leghaszontalanabb dolog ami az ember táplálkozás során bevisz a szervezetébe. :K

(#46720) ToBeY válasza szekra (#46719) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Próbáltam kb fél évet cukor nélkül az se volt jó,nagyon lefogytam a 60kg-ból és alig volt energiám,csak szédelegtem.Szerintem egy egészséges középutat kell belőni.

(#46721) szekra


szekra
Topikgazda

Hell focus beszerezve. Keleti palyaudvar, Nefelejcs u. - Garay u. sarkan levo dohanybolt.

(#46722) #90933760 válasza DJ. Ru$y (#46718) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pont ezt akartam mondani, hogy rengeteg embert látok napi szinten meginni a 2 literes üdítőket, gyümölcsleveket úgy issza, hogy a doboz lecsúszik a torkán is szinte, ehhez képest a napi egy edrink még cukorral együtt sincs a közelében. Csak ugye nagyon kevés edrink fogyasztó van szerintem aki mellette cukorspórolósan él és a sok cukros lötyi együtt az már kiadja a problémát, egy sima joghurt, egy sima müzli is magában több cukor, mint egy doboz edrink, a zedrink inkább csak réteszi az utolsó lapátot. Viszont erre meg nem az edrinket kellene felhozni hibának ahogy sokan teszik, hanem a mint túlzott cukorbevitelt. Na de melyik egybites Blikk olvasó értené meg azt a bonyolult cikket? Egyszerűbb az energiaitalt hibáztatni, az amúgy is sátántól való. Főleg a Hell. És ugye tudjuk, hogy a RB is bikaspermából készül azért üt, meg a taurin a legveszélyesebb anyag bennük. Mert ilyen szintű beböfögésekbe szokok belefutni Facebookon, ez mindent elárul.

(#46723) ECHO2235 válasza szekra (#46721) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

hát ilyen nincs xD
pont oda nem mentem ma be, mert tegnap még "nem is hallottak róla" 2 tescoba meg már elvolt fogyva...
namajd holnap reggel, remélem nem 1 tálcával volt..

(#46724) DJ. Ru$y válasza ECHO2235 (#46723) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A legjobb, amikor egyik nap semmit nem tudnak, másik nap megy a szállító reggel már le is vett egy kartont, mert "ilyen még nem volt úgysem nálunk" alapon. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46725) szekra válasza ECHO2235 (#46723) üzenetére


szekra
Topikgazda

Tele volt a hűtő :)

(#46726) tipuka válasza #90933760 (#46722) üzenetére


tipuka
addikt

szerencsére nekem egyedül az energiás adja a napi cukor bevitel 100%-át, néha a kocsmában kb 2 hetente 1-2 lötyi még, de ennyi. :D

ma ezt szereztem, sima tuttis, de legalább megvolt az újdonság ma is :D pár kilóbájt csak nyugalom.

(#46727) ECHO2235 válasza szekra (#46725) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

zsir! köszi, akkor lesz reggel, remélhetőleg xD

(#46728) Amur


Amur
addikt

Úgy tudom a cukor a koffein felszívódását segíti, azért dobnak annyit bele, és ezért nem sok értelme van a cukormentes energiaitaloknak..(valószínűleg az is hat, csak sokkal lassabban.).
Tény hogy a kolafogyasztás sokkal károsabb(bár ott is divat a light, sőt sokszor a nem light édesítését is különféle mesterséges cukorral oldják meg..),
inkább érrendszeri betegségek esetén ajánlatos mellőzni az e-drinket.(bár lehet ott is van egy egészséges határ, heti 2-3 dobozzal pl.)
Egy furcsaság: kb. 4-5 éve teljesen leálltam a kávéval, energiaitallal.(3 hónapnál hosszabb időre).
Majd újra elkezdtem inni, mert ebben a három hónapban egyszerűen nem tudtam aludni!
Nincs rá magyarázatom, csak egy érdekesség..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#46729) #90933760 válasza Amur (#46728) üzenetére


#90933760
törölt tag

Cukor az nagyjából azonos vagy minimálisan több csak az üdítőkhöz képest. 10-11g körül szokott lenni /100ml, amelyik üdítőben kevesebb van 6-7g körül ott mindenképp raknak mellé édesítőszert, mert az emberi száj erre a 10g körüli értékre van beállva. Meg hát kell is a cukor, gyorsan felszívódó hasznos energia, mikor kell a löket.
Csak tényleg sok ember annyi cukort megeszik észre se veszi. Én is sokat, bár próbálom magam korlátozni vele.
Nagy ritkán le tud csusszanni 300-400g mint a huzat és meg se kottyan, de ez tényleg ritka. Régen rendszeres volt a napi 150-200, ma már a napit próbálom 100-ban maximalizálni és azt is csak heti néha, azon kívül kevesebbet.

(#46730) szekra


szekra
Topikgazda

Új hell: nagyon hasonlít a multis hellre, talán mintha erősebben ki lehetne tényleg érezni a mangót. Kicsit savankásabb is. Akinek a multis ízlett szerintem ez is fog. :K

(#46731) #90933760 válasza szekra (#46730) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ízlett a multis, bár jellegzetesen pezsgőtabis viszont melyik nem. Viszont ez így... Remélem a nyári limitáltakkal alkotnak valami jópofát. Különben a Hamiltonos Monsteren kívül nem sok minden van. Másik új Monstert igazából annyira nem várom. Mondjuk érdekes, hogy a Monsta képes ekkora felhozatalt itthon tartani, talán ennyire jól fogynak? Most már közeledünk a 10 féle ízhez, nem is emlékszem mennyi van pontosan. Ideje lesz kávét meg musclet behozniuk meg még Rehabot. A magyar is van olyan testpusztító, mint az amerikaiak, úgyhogy idevele csak. :DDD

Wattra kíváncsi leszek idén kidob-e valami frappánsat, utóbbi években olyanokat letettek az asztalra, hogy azért na. Ők nagyon odatették magukat. Almakörte bár lerágott, de irtó jó volt mégis. A fehéreperguava, meg utána a dinnyeegres, azok valami szenzációsak lettek. Meg azért az Adrenalin is odadobta magát már párszor a kaktusszal, a sex on the beach-csel jókat alkotott.

[ Szerkesztve ]

(#46732) szekra válasza #90933760 (#46731) üzenetére


szekra
Topikgazda

Jaja, emlékszem amikor mekkora durranás volt, hogy behozták a Rehabot aztán az Assault-ot (vagy fordítva), azóta meg évente jön egy új. Így is kell!

(#46733) #90933760 válasza szekra (#46732) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én nem emlékszem, mert pont abban az évben nem ittam edrinket, mikor a Rehab megjelent, viszont arra emlékszem, hogy mikor újra elkezdtem inni a Rehab volt a legelső és én rohadtul szeretem is.
Az Assault rajtjánál viszont már ittam. Olyan rég ittam, már vagy 3 éve, hogy vennem kéne egy Assaultot. Bár igazán nem ízlett, de akkor is holnap belökök egyet.

(#46734) DJ. Ru$y válasza szekra (#46730) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mangó az inkább Ice Cool, mint Multi. :DDD Ice Cool Mangó és a Focus dobozát nézze össze a részletes leírásnál aki tudja, nem lesz sok különbség állítólag.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46735) szekra válasza DJ. Ru$y (#46734) üzenetére


szekra
Topikgazda

(#46736) #90933760 válasza szekra (#46735) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#46737) ToBeY válasza DJ. Ru$y (#46734) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A topicban találtam nem tudom kitől származik.(lehet ez a focus? :U )

(#46738) DJ. Ru$y válasza ToBeY (#46737) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez az én képem, ez a Mangó. Szekra pedig betette a Focust.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46739) koshmar válasza Amur (#46728) üzenetére


koshmar
őstag

+ a kólában foszforsav is van, az az, amitől még a rozsdát is tudja oldani, fogad nem szereti :D
Energiaitalokban legalább az nincs.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#46740) mdani01 válasza szekra (#46730) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ittam ma egyet én is hidegen, a mangó nagyon érződik rajta kevésbé mint a multi de egyben savanyúbb is..A doboza nagyon el lett találva👍
Ettől független nem ez lesz a kedvencem :N

iPhone 6S SpaceGray

(#46741) tipuka válasza tipuka (#46726) üzenetére


tipuka
addikt

behűtve is borzasztó, ennyi cukor mellet kicsit se édes :DDD

(#46742) DJ. Ru$y válasza mdani01 (#46740) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lassan minden Tescoban ott a polcon. Én vettem mellé 2 tavalyi Summer Coolt a pirosból, de még a zöld tavalyi is kint volt, lehet nem lesz új Summer Cool?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46743) ECHO2235 válasza DJ. Ru$y (#46742) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

igazán szánalmas húzás lenne..
hatalmas innováció hogy kidobnak egy "új" terméket, aminek az íze már volt és mellette megannyi lehetőség és még ki nem próbált íz világokbol nem képesek semmit sem összehozni..
eddig se voltam Hell fanatikus, de még a nagy hell fanatikus barátom is azt mondta, hogy eláshatják magukat

(#46744) ToBeY válasza DJ. Ru$y (#46742) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vajon a tesco expressekben is van már?Holnap mennék arra megnézni.

(#46745) DJ. Ru$y válasza ECHO2235 (#46743) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért kötelesek kidobni minden évben új Summer Coolt? Nem védem őket, mert nem szorulnak rá, és amúgy is a vélemény olyan, mint a segglyuk, mint tudjuk...

Az pedig, hogy kidobták a Focust ez annyit jelent, hogy, ha lesz jövőre decemberben Ice Cool nem lehet a mangó valószínűleg.

Érdekes a Watt még nem kapta a fikát, hogy idén nem mutattak be semmi újat, holott ilyenkor már régen dübörögni szokott.

A Hell ízei pedig attól nem lesznek "rosszabbak" és értéktelenebbek, hogy nem dobálnak minden évszakban 2 új ízt.

ToBeY
Jó kérdés, én sem nagy Tescoban vettem, hanem kisvárosi az express utáni első méret, ez a "kicsi", de mégsem express még. 1 karton volt kint.

Más:
Valakinek nincs belsős infója arról, hogy lesz-e Tescoban Hell akció? Sajnos mától nincs, így legkorábban jövő héttől lehetne. Vennék egy tálca piros Summer Coolt, de 200 Ft-os áron inkább nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46746) szekra válasza DJ. Ru$y (#46745) üzenetére


szekra
Topikgazda

Lidl-ben most 139Ft/db.

(#46747) DJ. Ru$y válasza szekra (#46746) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez biztos? Nálunk nincs az újságban. Lehet holnap beugrok megnézni azért. Köszi!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46748) szekra válasza DJ. Ru$y (#46747) üzenetére


szekra
Topikgazda

Ma voltam, munka közben kiugrottam. Nem tudom, hogy országos -e. Ez a 16. ker. Újszász utcai Lidl.

(#46749) DJ. Ru$y válasza szekra (#46748) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi! Volt Summer Cool is? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46750) Jarod1


Jarod1
addikt

Nocsak a bombások értelmeset is kitaláltak az uborka íz után?
Eper Menta:
[link]

nem rossz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.