Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) #46824192 válasza ktomcat (#8748) üzenetére


#46824192
törölt tag

Majd ha lesz idő rá, játszok vele, ugyanis nem kap egy árva frissítést sem.
Szervizből is elavult szoftverrel kaptam vissza, alaplapcsere után. :)

Inkább vettem másik márkát.
Itt legalább kiírták a dátumot hogy xy hetekben lesz droid13 és lett is. Jönnek a havi javítások is nincs semmi ba...kodás.

(#8752) mnó77 válasza crok (#8750) üzenetére


mnó77
tag

:R

(#8753) ktomcat válasza #46824192 (#8751) üzenetére


ktomcat
senior tag

Igen ezért kérdeztem mert nekem is ugyanez volt, alaplap csere után zárt bootloaderrel android 10el kaptam vissza. Hiába frissítettem fastbootal a proximity hülyült, és beszélgetés közben újraindult. Ofoxxal már bevette a persist-et (mert a fastboot rom-al nem frissül) de az előző oldalon részletesebb a "szenvedésem" :K Mindenesetre azóta minden ok

(#8754) fireman123 válasza #46824192 (#8747) üzenetére


fireman123
őstag

...akkor ez ilyen :D ...lassan úgyis csere érett lesz, csak nem tudom mire kellene cserélni, maradnék xiaomi vonalon, nagyjából ebben az árketegóriában, ....nem vagyok naprakész, hogy mi a "jó vétel" mostanság

(#8755) gabor_01 válasza fireman123 (#8754) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én bepróbálnám a Poco F4-et. Legalábbis nálam ez a legkevésbé rossz megoldás lenne szükség esetén.
Amúgy ez az újraindulás nálam a második szervizbe küldéskor megoldódott. (elsőre visszabas*ták simán.)

(#8756) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Olyat tapasztaltatok, hogy snnyira érzékeny az ujjlenyomatos gomb hogy szonte hozzá sem érek csak eppen elhuzom az ujjam vagy veletlenul erintem de tenyleg leheletnyit es azonnal kapcsol. Nincs beállítva ujjlenyomatos felismeres, gyarira visszaallitva a telefon.

F.K.T.

(#8757) crok válasza psg5 (#8756) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem az ilyenbol lesz a random reboot-olo telefon, foleg hivas kozben mikor az embert tartja/fogja/mozgatja a kezeben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8758) psg5 válasza crok (#8757) üzenetére


psg5
veterán

Igen ez is van.
Tenni lehet ellene? Gari nincs már rá.

F.K.T.

(#8759) Danecay válasza crok (#8757) üzenetére


Danecay
őstag

Ez is közrejátszhat, de nem hiszem, hogy ez a magyarázat az összes ilyen jelenségre. Nekem is volt egy újraindulgatós időszakom, aztán elmúlt, már nagyon rég nem fordult elő, pedig nem cseréltem gombot. Elmúlt, magától, vagy valamelyik update-től, úgy ahogy eltűnt a töltési problémám is, pedig már szervizbe akartam küldeni a telót.

(#8760) crok válasza Danecay (#8759) üzenetére


crok
nagyúr

"Ez is közrejátszhat" -- akkor nincs meg, hogy kb. másfél tucat hasonló kialakítású power + ujjlenyomat olvasós készülék ROM-ját próbálják reszelni a power gomb beragadása miatt (hogy legalább a ROM nagyobb hiszterézissel kezelje a megnyomást) csak van az a szint amit még lehet így meg van, amikor már a SoC mondja azt hogy mivel nyomva érzékeli így restart (mert az az alap hogy ha sokáig nyomod akkor hard restart).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8761) kanyi51


kanyi51
senior tag

Ha véletlenül lemerül ugy hogy ki is kapcsol, na akkor van gond.Jelenség a következö: Bekapcsolom tökéletes - fel is áll a rendszer de mire bármit is csinálnék azonnal ujra indul. Ezt eljátsza vagy 10x is akár bármivel probálkozom ujra indul. Bekapcsolo gomb nincsen beregadva. Majd egyszer ugymond beakad és teljessen jo, nem indul ujra. Erre valami 5let?12.5.8 Stabil gyári EUXM. Frissiteni nem akar és nem is enged.

[ Szerkesztve ]

(#8762) crok válasza kanyi51 (#8761) üzenetére


crok
nagyúr

Próbáld már ki azt, hogy mikor restart-ol akkor nem oldod fel - úgy is restartol? Vagy úgy mondjuk 2..5 percig nem indul újra és csak miután feloldod a készüléket? Ha csak feloldás után akkor van egy ötletem:
adb shell
pm uninstall -k --user 0 com.qualcomm.location
..vagy eleve tiltsd le aztán várj hogy restartol-e..
De egy ilyen kis körbeszeretgetést is megérne azért :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8763) ktomcat válasza crok (#8762) üzenetére


ktomcat
senior tag

Duplaoff: Munka közben hang nélkül néztem meg, simán el tudom képzelni hogy ráolvasással javít :D De óvatosan, mert ha a kijelző feletti körkörös mozgást az óra járásával ellentétesen csináljuk még ronthat is a helyzeten... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8764) #46824192 válasza crok (#8757) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az érdekes lenne.

Gyakorlatilag akkor vigyázzálásban kell mozdulatlanul telefonálni?

Máskor nem jön elő??
Munka, futás, motorozás,elejtés,kocsikázás/futárkodás,zenehallgalatás,netezés,lapátolás meg még 1000 dolog közben?. Ráadásul úgy hogy a gombbal semmiféle rendellenességet nem lehet előcsalogatni szándékosan sem.
Illetve a szerviznék nem volt annyi esze hogy gombot cseréljen?? Igaz miért tette volna ,ha semmi baja !?

[ Szerkesztve ]

(#8765) kanyi51 válasza crok (#8762) üzenetére


kanyi51
senior tag

Restart - feláll a rendszer - ujlenyomattal felold, vagy arcfelismeréssel - kezdöképernyö bejön - majd fél, 1 perc és ujra bootol. Ez megy folyamatossan, 5x, 8x és egyszer csak jo lesz nem indul ijra. Probálom amit irtál, de most nem akarom kikapcsolni, mert ugy vettem észre hogy csak a bekapcsolásnál csinálja. Amugy ujraindulni eddig nem szokott semiféle egyéb módon.Pl. beszélgetéskor, mint ahogy sokan irják itt. Köszi.

(#8766) steele80


steele80
senior tag

13.0.2 oldalsáv megszűnt működni. Talán ez volt az egyik leglátványosabb újítás. Hiába az újraindítás, oldalra húzom a csuszkát nem működik és ekkor a csuszka is eltűnik. Aki használja esetleg ránézne?

(#8767) borzosmorzi válasza steele80 (#8766) üzenetére


borzosmorzi
tag

Nálam működik rendesen 13.0.2 alatt. Nekem úgy tűnik, ez az eddigi legjobb rom, amit kiadtak erre a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#8768) steele80 válasza borzosmorzi (#8767) üzenetére


steele80
senior tag

Most már nálam is működik ismét. Nem tudom "mi" lehetett. Egyébként nekem is úgy tűnik idáig ez a legjobb rom.

(#8769) psg5 válasza crok (#8760) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm mindenkinek!

Ezek alapján a telefonnak vêge. Gondolom a javítás gari felett nem éri meg?
Sajnos kikapcsolt allapotban elég szinte ha rálehelek már kapcsol is be, még kikapcsolni is alig tudom mert mintha allandoan kapcsolnam ki be a keszuleket vagy zarom le állandóan a kepernyot.

F.K.T.

(#8770) crok válasza psg5 (#8769) üzenetére


crok
nagyúr

En kicserelnem a gombot, multkor mikor neztem gombokert lehetett venni EU raktarbol. Egy kis rahaszto kell az osszeszereleshez meg de ennyi. Vagy kerj egy ajanlatot par helyrol.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8771) mnó77 válasza crok (#8750) üzenetére


mnó77
tag

Szia.
Most jutottam volna el oda,hogy frissítsem a telót az általad adott csomaggal de azt írja ki,hogy az ellenőrzés sikertelen.Jól tudom,hogy kicsomagolni nem kell csak a ZIP fájlt kell kijelölni?

(#8772) crok válasza crok (#8147) üzenetére


crok
nagyúr

Akit érint:
unofficial TWRP 3.7.0
Android 12+ ROM-okhoz amiben FBEv2 encryption van csak.

Changelog:
* TWRP 3.7.0

* New device tree base generated with twrpdtgen v3.0.0
* Fixed fastbootd
* Fixed broken MTP on some devices
* Fixed decryption on official LineageOS builds
* Fixed vibration on devices with drv2624 vibrator (reuploaded)

https://t.me/PositronKernel/75

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8773) crok válasza mnó77 (#8771) üzenetére


crok
nagyúr

Jól tudod hogy nem kell kicsomagolni viszont lehet neked (is) még csak trükközéssel megy fel (ha fel engedni rakni)..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8774) crok válasza crok (#8312) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI V13.0.2.0 SJZEUXM frissítés:
https://bigota.d.miui.com/V13.0.2.0.SJZEUXM/miui_JOYEUSEEEAGlobal_V13.0.2.0.SJZEUXM_43c64ef3e4_12.0.zip

Elvileg mostmár nagyobb körben is elérhető / telepíthető lett,
a fastboot ROM link is itt lesz ha kellene:
https://bigota.d.miui.com/V13.0.2.0.SJZEUXM/joyeuse_eea_global_images_V13.0.2.0.SJZEUXM_20221014.0000.00_12.0_eea_84170f2e6b.tgz

Aztán hajrá, kinek mint intézett a Mi fiókja :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8775) crok válasza crok (#8774) üzenetére


crok
nagyúr

Azért (is) mondom mert mától a c.mi.com letöltési oldalon is már a 13.0.2.0 SJZEUXM van írva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8776) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

MIUI V12.5.8.0 (RJZEUXM) van a telefonomon. Nem talál frissítést. Egyszer csak meg fog jelenni, vagy telepítsem manuálisan?

(#8777) crok válasza -ZeeZee- (#8776) üzenetére


crok
nagyúr

Várhatsz is.. van aki évek óta vár MIUI V12.0 Android 10 QJZEUXM-en :D Nyilván előbb-utóbb meg kellene jelennie, ami ugye ennél a készüléknél vagy úgy lesz vagy nem - de az biztos :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8778) Remiel


Remiel
őstag

Egy ismerősöm a fejébe vette, hogy akar egy új Note 9 Pro zöld színben, az egy dolog, hogy itthon nem kapható, de mik ezek az árak kint? 120k környékén van? kb másfél két éve vettem az enyémet valami 65k körül volt, céges telefon, nem is használtam szinte.
És mi az indok? Kell neki az értesítési led. Újabb Note-okon már nincs nem tudjátok? Meg ugye a hangrögzítés de azt gondolom újabbakon is meg lehet oldani

Tud esetleg valaki linket ahol olcsóbban van mint 120? Használt nem játszik ami kissé komplikálja a dolgot

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#8779) -ZeeZee- válasza crok (#8777) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi. :) Tehát ha eddig nem jelent meg, akkor már nem is fog, ugye? Akkor rá kell szánnom magam a manuálisra...

(#8780) crok válasza -ZeeZee- (#8779) üzenetére


crok
nagyúr

"Tehát ha eddig nem jelent meg, akkor már nem is fog, ugye?" -- nem.. de ezt még senkinek se sikerült megjósolni hogy mikor kerül majd ki.. lehet kimegy holnap, egy hét, hónap vagy fél év múlva (MIUI 14 már nem lesz, az szerintem biztos).

"Akkor rá kell szánnom magam a manuálisra..." -- de amúgy mekkora meló egy linkre rákattintani, a ZIP-et letölteni, az update alkalmazásban meg betallózni és elindítani? Még ha a híres-neves átnevezéses módszerrel kellene csinálni se lenne több mint 3..5 perc. Az egész..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8781) HoTaZo válasza crok (#8775) üzenetére


HoTaZo
őstag

S az csak elírás ugye, hogy MIUI11-et írtak? :F

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8782) crok válasza HoTaZo (#8781) üzenetére


crok
nagyúr

Több a gond a fejekben ott kínában mint gondolnád :D
Mind elírás egyébként, persze, úgy van az már ott vagy másfél éve..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8783) HoTaZo válasza crok (#8782) üzenetére


HoTaZo
őstag

:))

S, amúgy érdemes ráeresztenem ezt a frissítést az én 13.0.2.0 SJZEUXM-re?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8784) crok válasza HoTaZo (#8783) üzenetére


crok
nagyúr

Ha neked már most is V13.0.2.0 SJZEUXM akkor nem - hiszen ez ugyanaz ;)
Csak szólni akartam hogy megint "kintebb engedték" egy fokkal :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8785) crok válasza Remiel (#8778) üzenetére


crok
nagyúr

Ezt megfuttatnám a Milyen okostelefont vegyek? topikban esetleg ha itt nem lesz válasz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8786) #46824192 válasza crok (#8780) üzenetére


#46824192
törölt tag

Rászántam pár percet a linkelt átnevezéses módszerre.

V12.0.3.0.QJZMIXM ---> V13.0.1.0.SJZMIXM
lett volna a cél.

Ugyebár köztudott , hogy rengeteget sz..tam vele és megörültem , amikor elkezdett az update lefutni.

Na...hát ez korai volt, ugyanis kb.15% -ig sem jutott. Fekete képernyő után , simán bekapcsolt és maradt minden ugyanúgy V12.0.3.0.QJZMIXM.

Értesítési sávban csak ennyi van:
Nem sikerült frissíteni a MIUI rendszert
Töltse le a ROM-ot és próbálkozzon újra frissíteni.

Kérdés , hogy akkor ez egy végleg elátkozott példány , vagy túl nagyot akartam ugrani ezzel a verzióval?

Abban csak reménykedni merek , hogy nem kell (ha jól számoltam) 8db verziót egyesével így feltenni, mire V13.0.1.0.SJZMIXM lesz, mert akkor az hajkihullatós történet lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8787) HoTaZo válasza crok (#8784) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok.
Úgy értelmeztem, hogy ezen verzión belül még finomítottak picit, de csak annyit, hogy még ne érje el a verzió szám változtatást.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8788) Viktor0610 válasza #46824192 (#8786) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is volt ilyen. (Poco X3 NFC-vel ugyan, de ez mindegy.)
Kiderült, kihagytam valamit, ami miatt nem futott le a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8789) #46824192 válasza Viktor0610 (#8788) üzenetére


#46824192
törölt tag

OK. Teszek még egy próbát.

(#8790) #46824192 válasza #46824192 (#8789) üzenetére


#46824192
törölt tag

UPDATE:
2. próba , ugyanaz
Elindul lassan csinálja , nagy felugrik 99%-re (de ezt kb alig látni) , fekete kép , és bebootol , majd értesít , hogy nem frissült.

Most már azért kíváncsi lennék a frissítő fájl esetén egy MD5 értékre , csak hát a [https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/joyeuse/] ilyet nem ír a fájlokhoz.
Bár kétlem , hogy itt kellene keresni a hibát, de soha nem tudni.

(#8791) #46824192 válasza #46824192 (#8790) üzenetére


#46824192
törölt tag

UPDATE 2
3. próba sem vezetett eredményre

Ha V12.0.1.0.RJZMIXM -el probálom , az sem fut le.

Ugyanúgy elkezdi , végére ugrik és bootol , marad ugyanaz mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#8792) kanyi51 válasza -ZeeZee- (#8776) üzenetére


kanyi51
senior tag

Az enyém sajna ugyan az, és csak szivok vele, sehogy sem akar frissülni, én meg nem akarok mindent ujra belakni, igy maradok ott ahol éppen most vagyok vagyis a MIUI V12.5.8.0 (RJZEUXM) -en. Jaa.. amugy meg zárva a teló.

[ Szerkesztve ]

(#8793) elfelejtette válasza kanyi51 (#8792) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az nem gond, ha zárt a bootloader, ugyanúgy frissíthető a betallózós módszerrel, mint ahogy a beragadt 12.0.4. QJZEUXM-ről frissítettük.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8794) Ferrari fan válasza crok (#8774) üzenetére


Ferrari fan
tag

Háhá végre mindenféle mókolás nékül működött a frissítés, magától nem talált, de a kitallózással simán felment 13.0.1..-ről a 13.0.2.0-ra :DD :DDD
Persze a 13.0.1-re való áttérésem bootloader nyitással volt :P , de azt pár napon belül visszazártam, csak mielőtt bárki rákérdezne, hogy hogy is sikerült nekem frissíteni. :U

(#8795) Upo válasza crok (#8772) üzenetére


Upo
addikt

A google gondok miatt elgondolkodtam egy factory reseten. De xiaomi.eu 11.0.7 van fent, android 10. TWRP 3.5.2_10-0 for MIATOLL a twrp. A rom is ezzel lett telepítve. Mentsem ezzel, vagy jobban járok valami újabbal? A 11-es, 12-es stb. változatokkal jó lesz a 10-es alapú mentés és nem utolsó sorban a visszaállítás?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#8796) crok válasza Upo (#8795) üzenetére


crok
nagyúr

Ugyanarra a ROM-ra állnál vissza csak factory reset - a Checking info loop miatt?
Akkor igen, akkor maradj azon a TWRP-n mert még Android 10 a ROM.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8797) crok


crok
nagyúr

A Xiaomi nem viszi ám túlzásba: most jött ki egy V12.5.4.0.RJZRUXM Android 11.0 ROM az oroszoknak, 2022 márciusi security patch-el :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8798) Upo válasza crok (#8796) üzenetére


Upo
addikt

Persze, csak egy factory reset a mentés után. Én se piszkáltam volna ami már működött, csak ha lett volna valami hozzáadott előny akkor frissítettem volna TWRP-t.
Mondjuk van friss dungphp a 10-eshez is, arra rápróbálok (november eleji).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#8799) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Próbáltam felrakni egy új romot, az orangefox alól mellényomtam és a formatting data dolgot engedélyeztem. Immáron fél órája fut. Meddig tart egy ilyen kb? Lehet vele valamit kezdeni?

Köszi!

(#8800) crok válasza nyesteb (#8799) üzenetére


crok
nagyúr

Egy ilyen? Úgy kb. 5 másodperc.. Szerintem indítsd újra recovery-ben és kezdd elölről. Milyen ROM, melyik OrangeFox pontosan?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.