Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-25 21:58:57

LOGOUT.hu

Appok (csak saját felelősségre, ha nem az eredetit használod [első link]):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy megér egy külön topicot a Xiaomi legújabb "okos" kütyüje a Xiaomi Mi Band (Bracelet) "okos" karkötő.

Pár adat a tudásáról:
> Fitness monitor & sleep tracker
> Sleep-cycle smart alarm
> Unlock your Mi phone without a password
> 30-day standby power
> Water resistant (IP67)
> Stylish band options (incl. wrap-around and leather)

A száraz tények:
Specifications :
> Input Voltage : DC 5.0V
> Battery Capacity : 41mAh
> Cell Type : Lithium Polymer
> Input Current : 25mAh (TYP)
> Alloy Body Dimension : 36*14*9 mm
> Alloy Body Shell Material : Polycarbonate
> Wrist Strap Material : DowCorning TPSiV
> Metal Face Material : Magnesium Aluminum Alloy
> LED Notification Light : Blue, Green, Red, Orange
> Adjustable Wrist Strap Length : 157mm ~ 205mm
> ** Compatible with Xiaomi Mi4 / Mi3 featuring Bluetooth 4.0 **

Indításnak egy teszt:
[link]

És a jó hír ami még nem megerősített, hogy elvileg nem kell hozzá MIUI sem csak Android 4.4 (bár egyes hírek szerint 4.3 is elég) és BT 4.x. :C

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Beindul ez csak legyen már valakinek ilyen kütyüje! :))

Ps4, p30 pro

(#3) kano válasza Pepeninho (#2) üzenetére


kano
nagyúr

Már lehet, hogy van is, nem? :DD Reméljük...

Legkésőbb jövő hét végére lesz egy ilyenem és akkor tesztelünk. :C :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4) MartOOn válasza kano (#3) üzenetére


MartOOn
addikt

Ha opo-val megy es jo arban van akkor lehet belepek en is az hordhato okos cuccok eloszobajaba egy ilyennel. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Megfogott a cucc! Látom, hogy kano részére már úton van egy ilyen. :C Várjuk majd a gyakorlati tapasztalatokat. :R

Az Ebay-en 6500, Xiaomi boltban 8500 a cucc, de gondolom nem érdemes garasoskodni.
Csak a gyakorlati dolgok ismerete zavar. Az elv mindegyik ilyen kütyünél ugyanaz lehet, ezért kérdezek. Ha például azt akarom hogy a lakásban ne, de a lépcsőházban már számolja a lépéseket, akkor addig nem veszem fel? Na meg milyen technológia segítségével méri például a lépéseket?

Elvileg a Nexus 4 tudja a bluetooth 4.0-át a kitkat alatt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) kekigyu válasza kano (#3) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Megkerdezhetem honnan rendelted?

(#7) kano válasza kekigyu (#6) üzenetére


kano
nagyúr

Egy ismerős hozza Kínából a Xiaomitól lett rendelve.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyenlőre nekem fura, hogy a mozgás alapján méri a lépést az összes ilyen cucc. Akkor ha csak ezt nézzük, akkor mivel tud többet mint a telefon egy ilyen appal?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) kano válasza petipetya (#8) üzenetére


kano
nagyúr

Sleep tracker és értesít a bejövő hívásokról illetve SMS-ekről is. Nekem főleg erre kell, a többi már csak ajándék.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10) petipetya válasza kano (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mondjuk ez az alvásmonitor része engem is érdekel, ha hasznot tudok belőle húzni. Ha például ezáltal kiderül, hogy mikor érdemes lefeküdni aludni a mostani időpont helyett, akkor annak örülnék. Szerinted mennyiben válik hasznos kiegészítővé az alvás során?

Annyi kérdés felmerült már itt, hogy én is nagyon várom már hogy megkapd. :)

Egyébként tegnap az Okostelefon Akadémián botlottam bele ebbe az aktivitás mérő órába és kérdeztem meg a fickót, hogy mi alapján mérik a lépéseket ezek az eszközök: link Mondjuk ennyiért nem kellene, főleg hogy elemmel működik. Nekem most a Xiaomi Band a szívem csücske így ismeretlenül is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11) kano válasza petipetya (#10) üzenetére


kano
nagyúr

Ha minden jól megy (és sikerül beszerezni), akkor a jövő hét végén már nálam lesz. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Enhem leginkább az ébresztő és a telefonfeloldós rész érdekel.

Kano, írtam privátot!

Ps4, p30 pro

(#13) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Azert az arak eleg huzosan alakulnak a kezdeti 13$ -ral szemben. Ebayen reggel egy eladot talaltam, 50$+plusz szallitas, es csak tiz darab volt belole. Xiaominal 30$ korul remlik de ha jol emlekszem csak elorendelheto.

(#14) kano


kano
nagyúr

69 yuan lenne, de jelenleg nincs Mi band még a Xiaominál sem valóban, így lehet, hogy nekem sem jön a jövő héten. :( Azért is ilyen drága még mert nincs sajnos. De ezt a Xiaominál már megszokhattuk volna.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#15) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Ez tuti csak 4.0 val működik? 2.1 semmiképp? :(

YNWA

(#16) kano válasza BoC1ka (#15) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem azzal azért nem, de próba cseresznye. :)

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#17) BoC1ka válasza kano (#16) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Valaki akinek van ki tudná próbálni? :)

YNWA

(#18) kano válasza BoC1ka (#17) üzenetére


kano
nagyúr

Van valakinek? :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19) MartOOn válasza BoC1ka (#15) üzenetére


MartOOn
addikt

MI Band-je még senkinek nincs es 2.1-essel is ritkan szaladgalnak már manapsag... Plane errefele... :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#20) FeRkE


FeRkE
őstag

Elkezdte árulni a Pandawill is. Én is szemezek a kütyüvel, de egyenlőre azt sem tudom, pontosan miket tud. Annyi biztos, hogy Androidos telókkal is, 4.4 kell neki meg BT4.0, így megy OPO-val is.

(#21) FeRkE válasza FeRkE (#20) üzenetére


FeRkE
őstag

Eddig ennyit találtam az appról, ezeket lehet trackelni a kütyüvel, itt látszik is, hogy mi látszik az appban: Mi Band app screenshotok

(#22) kano válasza FeRkE (#20) üzenetére


kano
nagyúr

Sokallom ezt a 28$ körüli árat. 20$-nál nem vagyok hajlandó többet adni érte. Remélem, ha lesz elég készlet akkor lemegy az ára is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#23) FeRkE válasza kano (#22) üzenetére


FeRkE
őstag

Remélem igazad lesz, és jelenleg azért ilyen drága, mert alig van belőle. Szerintem várok én is még, de azt már most eldöntöttem, hogy venni fogok mindenképp.

(#24) mobileman


mobileman
aktív tag

Nekem már itt fityeg a karomon, meg kell valljam, nem egy nagy durranás ez... :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25) mobileman válasza kano (#9) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát én egyelőre nem látom azt, hogy a bejövő hívásokat, illetve az sms- eket jelezné a karkötő, de rajta vagyok..
Amit tuti jelez, hogy hány lépést tettem meg amióta felraktam a kezemre :D Hasznos...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26) FeRkE válasza mobileman (#25) üzenetére


FeRkE
őstag

Milyen telóval használod?

(#27) mobileman válasza FeRkE (#26) üzenetére


mobileman
aktív tag

Á, iocean g7, működik rajta simán, nem kell feltétlenül miui rendszer.. 4.4 legyen, oszt csókolom..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#28) MartOOn válasza mobileman (#25) üzenetére


MartOOn
addikt

Addig amíg csak trackel addig lemondok rola. Melohelyen jo lenne a lepesszamlalo is de az sms mail es hivas ertesites is, mert zaj van. Teszteljed csak szepen nekunk! :DDD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#29) kano válasza mobileman (#27) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig jeleznie kell. Nincs jól beállítva vagy csak részlegesen működik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30) BoC1ka válasza mobileman (#27) üzenetére


BoC1ka
senior tag

2.1 BT vel ki tudnád próbálni? :) olyan telóval,

YNWA

(#31) Pepeninho válasza BoC1ka (#30) üzenetére


Pepeninho
őstag

Azzal nem fog menni tudtommal!

Ps4, p30 pro

(#32) FeRkE válasza Pepeninho (#31) üzenetére


FeRkE
őstag

Így van, biztos hogy nem fog menni, mert az Mi Band Bluetooth 4.0 Low Energy technológiával kapcsolódik a telóhoz. Ha menne is esetleg, nagyon gyorsan leszívná a teló akksiát.

(#33) mobileman válasza BoC1ka (#30) üzenetére


mobileman
aktív tag

ha lenne olyan teló, kipróbálnám, de jelenleg nem áll rendelkezésre..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#34) FeRkE válasza mobileman (#33) üzenetére


FeRkE
őstag

A BT kapcsolat mennyire stabil? Volt egy teszt ahol arra panaszkodott a gyerek, hogy időnként elvesztette a kapcsolatot a kütyüvel.

(#35) mobileman válasza FeRkE (#34) üzenetére


mobileman
aktív tag

Egyelőre stabilnak tűnik...
Amúgy a bejövő hívást jelzi, sms- t még nem találtam meg, de szerintem ezt nem fogja jelezni, de azért még egy kicsit nézem tovább a lehetőségeket, amiből nincs valami sok..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#36) kurion


kurion
senior tag

Mi Band elég jónak tűnik ár érték arányban. szerintetek MIUI rom nélkül is használható vagy inkább tegyek fel egy miui-t?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#37) Pepeninho válasza kurion (#36) üzenetére


Pepeninho
őstag

Csak BTfüggő a dolog azt hiszem. Valamint az őskövületi androidokat sem favorizálja. Szóval emiatt felesleges MIUI-ra váltani!

WIFI gondja senkinek nincs?

Ps4, p30 pro

(#38) mobileman válasza kurion (#36) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nekem KitKat van, tökéletesen működik, még nem is xiaomi telefon..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#39) kurion válasza mobileman (#38) üzenetére


kurion
senior tag

MI band és sony Smartband között variálok. Mi Band-el lehet pl zenelejátszót léptetni? vagy egyéb knock funkciókat beállítani? erről sajnos nem sok mindent találtam eddig.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#40) mobileman válasza kurion (#39) üzenetére


mobileman
aktív tag

Semmit nem lehet, lépést számol, kcal égetést számol, alvásidőt számol, bejövő hívást jelez rezgéssel, oszt csókolom, ezzel ki is merült a tudása..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#41) kurion válasza mobileman (#40) üzenetére


kurion
senior tag

hm..... akkor lehet sony mellett fogok dönteni :\

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#42) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Elvileg ébreszt is rezgéssel. Engem ez érdekel a leginkább!

Ps4, p30 pro

(#43) mobileman válasza Pepeninho (#42) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na meg az is..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#44) MartOOn válasza mobileman (#40) üzenetére


MartOOn
addikt

Sms gmail egyeb noti? Semmi?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#45) mobileman válasza MartOOn (#44) üzenetére


mobileman
aktív tag

semmi..
Már mondtam, hogy nem egy nagy durranás ez...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#46) MartOOn válasza mobileman (#45) üzenetére


MartOOn
addikt

Pfff. Koszi. Akkor targytalan...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#47) mobileman válasza MartOOn (#46) üzenetére


mobileman
aktív tag

Így van, max. dísznek jó a csuklón :K

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#48) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Azt azért vegyük már figyelembe, hogy ez egy nagyon olcsó ketyere. Ár/érték arányban No1!

Ps4, p30 pro

(#49) FeRkE válasza Pepeninho (#48) üzenetére


FeRkE
őstag

Egyet értek.

(#50) mobileman válasza Pepeninho (#48) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na ja, de semmire se jó azon kívűl, amire korlátozottan tervezve lett.. Ezzel az erővel akár egy bizsu karkötőt is felrakhatok a csuklómra, kb 200 forint ;]

Nem mintha életbevágóan fontos lenne az, hogy számolja a lépésünket, ahelyett inkább hasznosabb lenne ha tudná az sms- t , email- t jelezni, zenét léptetni, mind olyat, amilyent az emberek többsége szeretne egy csuklón elintézve, mint a zsebből kihalászni a telefont..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.