Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-25 21:58:57

LOGOUT.hu

Appok (csak saját felelősségre, ha nem az eredetit használod [első link]):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Fejvadi válasza Gadhead (#3000) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Türelem, karperecet terem. :)

(#3002) fogarasia


fogarasia
csendes tag

Sziasztok!

Február 20.-i rendeléssel a tegnap (március 13) érkezett meg nekem is az okoskodó. Egy picit megszenvedtem, amíg sikerült összekapcsolnom a Lenovo P780-as telefonommal, Android 4.4.2, Bluetooth 3.0.
Feltettem egy régi Mi Fit apk-t, kínait, (#2182) DDKing és (#2183) Milestone2 válaszaira hagyatkozva, de amikor a kínait próbáltam lecserélni, pontosabban felülírni a legfrissebb magyar apk-val, nem sikerült. Majd a GooglePlayről tudtam frissíteni a legutolsó angol verzióra. De arra sem tudtam felpakolni a magyart. Ha meg letörlöm, és tiszta telepítésként rakom, akkor simán felmegy, csak hogy akkor nem ismeri fel a telefon.
Találkoztatok már ilyennel?
Van valakinek valamilyen ötlete erre?

2. Volt egy halom lépésem, és az egyik frissítés-szinkronizálás után eltűnt, de a napi összesben ott van. Ez normális?
Köszi

(#3003) internetezoo válasza fogarasia (#3002) üzenetére


internetezoo
senior tag

Bluetooth-t kapcsold ki-be...

(#3004) fogarasia válasza internetezoo (#3003) üzenetére


fogarasia
csendes tag

A szinkronizálásnál?

(#3005) internetezoo válasza fogarasia (#3004) üzenetére


internetezoo
senior tag

Igen, hogy megtalálja. Nálam néha így látja

(#3006) internetezoo válasza fogarasia (#3004) üzenetére


internetezoo
senior tag

Vagy Lucky Patcherrel mentsd ki az adatokat, felrakod szűzen a magyart, vissza az adatokat Luckyval

(#3007) Jabby válasza internetezoo (#3006) üzenetére


Jabby
őstag

Ez a módszer csak rootolt telefonnal működik?

(#3008) internetezoo válasza Jabby (#3007) üzenetére


internetezoo
senior tag

elvileg igen, de próbáld ki root nélkül. a másik a Titanium Backup. attól függ honnan akarja kimásolni az adatokat.

(#3009) Jabby válasza internetezoo (#3008) üzenetére


Jabby
őstag

OK, köszi!

(#3010) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg ez a verzió van fent a telefonomon (z1c), főleg azért, mert ez ki van hegyezve az értesítésekre. De valahogy még ez sem az igazi. :/ Például csak 3 mp múlva kezd el rezegni, ha hívás jön (ez a minimum), meg amikor valami üzenet jön, annak az értesítése se úgy megy, mint ahogy az be van állítva... Valaki a rengeteg verzió közül tud valami igazán jót?

Másik kérdésem, hogy nektek is számolja, ha járművel utaztok? Akár kocsiban, akár metrón, akár buszon. Így a fele nem igaz annak, amit mint megtett lépésszámot kiír. Erre nézve valami megoldás már kiforrott?

(#3011) gianone válasza fraba (#3010) üzenetére


gianone
őstag

Ki lehet kapcsolni az eredeti hívásértesítést, és az alkalmazások értesítésénél bekapcsolni a Dialert.
Sok mindent beszámol, igen, ez a technológiából fakad. Igazából ha nem megy vagy fut az ember, akkor nem a csuklón kellene hordani. Ez ilyen.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3012) fogarasia


fogarasia
csendes tag

Na hát sikerült megszenvednem. V3.0-ás BT szívat, de amint rájöttem, alapvetően a Firmwareben van valamiként ez elrontva.
Innen [link] letöltöttem a legrégebbi Notification mentes verziót. Majd azt frissítve az 1.2.811 verzióig (utána már FW 1.0.9.0 és az újabbak) jól kommunikált a tellóval. De e fölött már nem. A notification-os verziók is bohóckodtak. Szóval megy ez, de eléggé izé így.

Valaki tudja, hogy az akku hosszú élete miatt van megnehezítve a V3.0 BT kapcsolódás? Mert ez így nem vicces, sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

(#3013) gianone válasza fogarasia (#3012) üzenetére


gianone
őstag

Mármint azon kívül, hogy eleve nem is kompatibilis vele? Nincs elrontva semmi. Szerintem az a vicces, megmondják, hogy 4.0 BT kell hozzá, de te elvárod, hogy menjen 3.0-val, és még reklamálsz is.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3014) randras_83 válasza gianone (#3013) üzenetére


randras_83
addikt

+1 de jó hogy nem nekem kellett leírni...

https://www.flickr.com/randras83/

(#3015) Wilika


Wilika
aktív tag

Szerintetek kezdjek aggódni, ha már 4 napja azt írja, hogy 24%-on áll a töltöttség? (Már 28 napja üzemel egy töltéssel :) )

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#3016) tybsen válasza Wilika (#3015) üzenetére


tybsen
addikt

Ez tipikusan a robbanás előtti állapot, én a helyedben nagyon óvatosan lecsatolnám a karomról és biztonságos távolságba helyezkednék tőle!

[ Szerkesztve ]

(#3017) internetezoo válasza Wilika (#3015) üzenetére


internetezoo
senior tag

17 nap, 44%

(#3018) Fejvadi válasza randras_83 (#3014) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1 és nem is nekem. :)

(#3019) fogarasia válasza gianone (#3013) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Ohh, én nem is reklamálok. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy v4.0-ra van szabványosítva, de ügyes emberkék megoldották, hogy 0 Ft fizuért, hogy működjön v3.0-ás BT-al. Ezt a Xiaomi szakemberei is meg tudták volna oldani, csak hogy vagy az akku élete miatt, vagy pont üzletpolitikai okokból nem oldották meg. És ha azt nézzük, azért az okoskodó telefonok nagy része még BT v3.0-al rendlkezik, ami arra utalhat, hogy a vásárlókat arra kényszerítik, hogy új telefont vegyenek. Sajnos ez a világ ilyen.
Még egyszer, csak hogy tisztázzuk és félreértés ne legyen, senkivel nem kötekszem, teljes mértékben megértettem, hogy v4.0-ra van fejlesztve, de amint láttuk, megy az v3.0-n is.
Szép napot!

(#3020) Fejvadi válasza fogarasia (#3019) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

"a vásárlókat arra kényszerítik, hogy új telefont vegyenek."

Ez egy hülyeség. Van olyan aki egy 5 ezer Ft-os karkötő miatt venne új telefont? Ez egy új termék amit az újabb készülékekhez találtak ki és optimizáltak. Érthetően leírták BT. 4.0 ami kell. Akinek nem az van az vagy kócköztat vagy olyat vesz ami az ő mobiljával kompatibilis. A telefonok többsége nem root-t, de azt is "megoldották 0 Ft fizuért, hogy működjön" mégsem megy senki a gyártóhoz, hogy miért nem úgy adja.

(#3021) gianone válasza Fejvadi (#3020) üzenetére


gianone
őstag

Ráadásul a saját telefonjaikhoz tervezték, és a cég maga is új. Szerintem nem elvárható, de nem is lenne értelme más cégek régebbi eszközeihez optimalizálni, erőforrásokat pazarolni.

És ne is haragudj, de tök szemrehányó hangnemben írtál. A magam részéről hatalmas riszpekt a Xiaominak és az appot buherálóknak, hogy 5 ezer forintért a kezdeti botladozások után egy másik cég telefonján szinte teljesen stabilan és technológiához mérten tökéletesen működik a MiBand.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3022) Wilika válasza tybsen (#3016) üzenetére


Wilika
aktív tag

Kár hogy nem olvastam előbb ezt a kommentet, akkor sokkal gyorsabban írnám ezt is, mert KÉT KEZEM LENNE MÉG! :(
:))

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#3023) fogarasia válasza gianone (#3021) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Elnézést, ha félreérthető volt a hangnemem. Igazatok van, és a Xiaomi iránt felőlem is totális respect. És igen, amikor megvettem, kockáztattam. Nem háborúzok én. Örvendek, hogy én nekem is van ilyenem. :) Bocsi még1x.

(#3024) tybsen válasza Wilika (#3022) üzenetére


tybsen
addikt

:DDD :DDD

(#3025) Fejvadi válasza gianone (#3021) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Így ahogy mondja uram. :)

(#3023) fogarasia
Nincs semmi probléma. :)

(#3026) wocsok17 válasza fogarasia (#3019) üzenetére


wocsok17
tag

Ha jól tudom azért BT 4.0, mert kevesebbet fogyaszt...

(#3027) fogarasia válasza wocsok17 (#3026) üzenetére


fogarasia
csendes tag

Pont erre gondoltam én is. Valószínűleg a v3.0-val nem reklámozhatnák a 30 napos akkuidőt, mely az ütőkártyájuk. :)

(#3028) gianone válasza fogarasia (#3027) üzenetére


gianone
őstag

Csak nem adod fel. A gondolat szabad, a BT 4.0 meg kétségtelenül kevesebbet fogyaszt.

Viszont van egyáltalán BT 3.0-ás Xiaomi telefon?

Ha van még, akkor sem feltétlenül éri meg rá fejleszteni, tesztelni egy 5 ezer forintos készüléket, ha meg nincs is, még egyszerűbb a válasz.

Szóval lehet itt erőltetni tovább a marketinges vonalat, pedig csak szimplán 2014-15-ben Kínában le sem szarják a BT 3.0-át.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3029) ollie válasza fogarasia (#3019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért 4.0 kell hozzá, mert csak az tudja a low power módot. Nincs ebben semmi hátsó szándék. 4.0-ás telefon jóval lassabban merül állandó BT kapcsolat esetén (meg talán a karperecnek is jobb az üzemideje), gyakorlatilag nem csökkenti az üzemidőt, vagy csak alig észrevehetően.

***

(#3030) Fejvadi válasza fogarasia (#3027) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem ám 30 nap az a 30 nap, mert beállításoktól is függ.
Napi 2x időzített ébresztés rezgés
Napi 3-4x szinkronizálás
Hívás rezgéssel
Napi kóta elérése rezgéssel
Értesítés kikapcsolva.

(#3031) Neck válasza Fejvadi (#3030) üzenetére


Neck
veterán

Tuti a balkezes viselet az oka! :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3032) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ma jött meg az enyém.

Htc one m8, 5.0.1, nem rootolt, MiFit_1.3.312_375_en_notify app, beállítom sms, gmail, céges mail, fb, fb chat értesítését és azt írja ki, hogy notification access not activated.
Mi lehet a baja?

Early bird alarmra azt írja, hogy 30 perccel előbb, de akkor ugye figyeli az alvásciklust és nem biztos, hogy 30 perccel előbb ébreszt?
Szeretek aludni. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3033) gianone válasza Zirowe (#3032) üzenetére


gianone
őstag

Csak annyit jelent, hogy engedélyezd. :D

Settings/Sound&Notification/Notification access.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3034) Zirowe válasza gianone (#3033) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Közben engedélyeztem, aminek az lett az eredménye, hogy se a telefon nem jelez (néma vibrára van állítva, se vívta, se led), se a mi band. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3035) fi:zi'k válasza Zirowe (#3032) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az earlybird akkor ébreszt max 30 perccel az megadott időpont előtt, ha szerinte nem vagy mélyalvásban. Nálam nagyjából jól működik és tényleg könnyebben ébredek ilyenkor.
Természetesen végső esetben a megadott időpontban ébreszt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3036) daczkó


daczkó
aktív tag

Nemrég írtam, hogy kitört egy darab a karkötőből, nos azóta 2-3 naponta egyszer kiesik a tartóból a Band, csodálatos. Várom a tippeket, hogy hány napon belül hagyom el

/ignore wwenigma

(#3038) fi:zi'k válasza daczkó (#3036) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én ma beleakadtam egy bútorba elég nagy lendülettel, és ki is pattant a helyéről a Band. De sem annak, se ma perecnek nincs semmi baja. Kissé csodálkozva olvasom ezeket a foszló, repedező dolgokat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3039) tybsen


tybsen
addikt

Frissült a play store-os app vannak uj funkciok, rezges ertesites eseten meg napi sport eredmeny. Ez eddig szerintem nem volt a play verzioban.

(#3040) Milestone2 válasza tybsen (#3039) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Milyen verzióra?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3041) Freddycom válasza Milestone2 (#3040) üzenetére


Freddycom
őstag

1.3.412

(#3042) Milestone2 válasza Freddycom (#3041) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, jó, az már rég megvan Marketről.
Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3043) Freddycom válasza Milestone2 (#3042) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, most utolérte a MiMarketes verziót.

(#3044) tybsen válasza Freddycom (#3043) üzenetére


tybsen
addikt

Igen, viszont nálam valamiért nem működnek az értesítések, hiába állítom át a kapcsolót ( alapvetően nem is használnám ezt a funkciót, csak szerettem volna kipróbálni). Nexus 5 5.0.1. nálatok működik? Vagy be kell állítani még valamit?

(#3045) Freddycom válasza tybsen (#3044) üzenetére


Freddycom
őstag

A play store-os verzió csak hívást tud értesíteni, alkalmazást nem, ahhoz le kell szedni a nem hivatalos, felhasználók által buherált verziót.

(#3046) tybsen válasza Freddycom (#3045) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi, ja akkor ez még mindig így van a frissítés után is? Mert eddig nem láttam a hívás alatti menüpontban a vibrálás lehetőséget értesítések esetén, de akkor úgynézki hogy az már korábban is ott volt. tehát ha jól értem akkor alapvetően a hívásokat csak villogással jelzi három vagy akárhány másodperces csúszással, és van egy külön opció rögtön a hívás értesítés alatt, amivel plusz vibrálást is be lehet állítani ? Ezt tévesztett meg.

[ Szerkesztve ]

(#3047) gianone válasza tybsen (#3046) üzenetére


gianone
őstag

Nem, a Vibration Status funkciója, hogy az értesítési területen kiírja, hogy miért rezeg. Hívás, lemerül, stb. Ezt lehet ki-be kapcsolni. Ez eddig is ott volt.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3048) gianone válasza tybsen (#3044) üzenetére


gianone
őstag

Sokat nem kellett volna visszaolvasnod:

"Csak annyit jelent, hogy engedélyezd. :D
Settings/Sound&Notification/Notification access."

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3049) gianone


gianone
őstag

Amúgy dezmen3 egy kameraszoftvert is tweakel, gondolom, ezért lassult be a fejlesztés.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3050) KZP válasza daczkó (#3036) üzenetére


KZP
őstag

Biztosan eredeti a karkötő? Benne van a logó az aljában? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.