Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) FoxiestFox válasza Chabe89 (#24300) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Eddig is harmatos körök alapján véleményezte a hajókat. :D

(#24302) KaLeun válasza FoxiestFox (#24301) üzenetére


KaLeun
senior tag

Szegényt mindig szekáljátok.

Cila

(#24303) FoxiestFox válasza KaLeun (#24302) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Még jó, hogy szek-álló, így nem lesz baja. :D

(#24304) Chabe89 válasza KaLeun (#24302) üzenetére


Chabe89
addikt

Ó én már megtanultam, hogy nem kell őt védelmezni. :D

(#24305) olivera88 válasza Chabe89 (#24300) üzenetére


olivera88
veterán

Ahhoz képest h alig 10 k + HP vel vel mentem a csata 85 % ban ahhoz képest türhető eléggé.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24306) stefanitsr válasza olivera88 (#24298) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Azért ha a fullos Fuso oldalba csap egy olyan hajót amivel találkozhat mondjuk relatív közelről egy teljes salvoval, ott azért a fogadó oldal az esetek többségében nem vigyorog...

Átlagsebzésben nekem a Gangut egész jó helyen van. Közben meglett hozzá a csodaszép piroska kamó is.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#24307) Razermazer válasza stefanitsr (#24306) üzenetére


Razermazer
őstag

Ugye milyen szép, pont olyan, mint amikor gorbacsov ünnepélyesen megnyitotta a moszkvai első mcdonalds-t :DDD

Foxiestfoxról meg mindig ez jut eszembe bocsesz :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#24308) Chabe89


Chabe89
addikt

Látod Kent, ezért javasoltam a Gokut inkább. :D

(#24309) Chabe89


Chabe89
addikt

Természetesen megint a CV volt a hibás.

5. nekifutásra azért sikerült leszorzózni. :(((

(#24310) Razermazer válasza Chabe89 (#24308) üzenetére


Razermazer
őstag

Na de szemből? az orrán át bement három találat is? érdekes azért az orr citadella a yamánál igencsak erős. Vagyis az orr után, jó 460-as brutál löveg, vagy már elérte a felépítményt és ott ment be? tornyok kizárt azokat max kiiktatja.
Tegnap néztem róluk vidit most ugye nagy a felhajtás a yamamoto kampány miatt, aki megszerzi az most dicsekszik, hogy milyen szép tűzijátékot kap, meg cseresznyefaszirom rózsaszín lövedékcsíkot és kraken után 13sec-es töltésidőt. Csak ugye az a baj, hogy 5 kraken után általában már nem marad ellenfél akire lehet lőni.
Többiek se tétlenek mindig. Az az ágyú hang brutális, fülessel mindig leviszi a fejem, egyik ágyúnak sincsen ilyen szép hangja.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#24311) Chabe89


Chabe89
addikt

Hát fájó szívvel adtam el a Shokakut, mert nagyon megszerettem. Ha lesz pénzem biztos visszaveszem.

(#24312) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Na mivel a WOT-ot sikeresen szarrá peccselték (nem mennek az egyéni küldetések) így amíg nem hozzák helyre jöhet a hajókázás. Nekiugrok a Brit BB ágnak a legelejétől oszt majd véleményezem. :)

(#24313) FoxiestFox válasza ddt500hu (#24312) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már tudjuk, hogy opshit majdnem mind :D

(#24314) ddt500hu válasza FoxiestFox (#24313) üzenetére


ddt500hu
veterán

Majd én azt meghatározom! :P Mindenesetre így kell kezdeni egy ágat. :D

[ Szerkesztve ]

(#24315) olivera88 válasza Chabe89 (#24311) üzenetére


olivera88
veterán

A Taiho már mégjobb lesz. :DD
Milyen upgadeket raktál rá?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24316) Chabe89 válasza olivera88 (#24315) üzenetére


Chabe89
addikt

Még semmit. Előbb farmolok egy kis lóvét Missourival.

(#24317) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Na akkor az első két hajóról.
Black Swan egész jó. Kellő hp, nagy tűzgyorsaság, osztja a citadellát messziről is (7-8km) bár nagyon keveset sebez és csak AP-ja van. Páncélja nincs, camoja jó.
6000dmg-re már ad 40-50 000 kreditet(prém) szóval farmolni is lehet vele hiszen 4-5 perc egy csata.
Weymouth szintén csak AP. Győztes 30k dmg csatában 110k netto, vesztesben 70k netto. Camoja nem olyan jó. Ezzel is lehet farmolni bár itt már van 10 perces csata.
A kredit Zulu és festés nélkül értendő. :U

[ Szerkesztve ]

(#24318) #65675776 válasza LK (#24287) üzenetére


#65675776
törölt tag

Múltkor egy csatában (T7-9) New Orleans-szel megközelítettem rejtetten egy ellen füstöt 5 km-re. Vele szemben 6-7 km-re egy saját füst, benne két DD, három cirka és egy BB. Benyomtam a radart, az ellen füstben felszpotolósott 3 DD, két cirka, és a füst mögött két, BB, de az sziget takarásában is volt. A füstből pánikszerűen kitört egy Pensa, azt gyorsan kilőttem. Persze mindeközben felspotolódtam, és az ellen csapat maradéka természetesen egyből teljes egészében engem kezdett lőni. Mit tett mindeközben a saját csapatom füstben ücsörgő rész, akik most pontosan látták, hogy ki és hol van az ellen füstben: SEMMIT! Egy megveszekedett lövedék, egy szerencsétlen torpedó, az égvilágon semmi sem. Pedig mindeközben az ellen másik fele is felspotolódott, mivel ugye engem lőttek, és csapatunk egyetlen tagja sem reagált erre sem. Azok meg közben bekerítették a kis flottillát, és kétirányból szétszedték. Az egész csatában a Pensa-n kívül még egy Benson esett el az ellenből, azt is én lőttem ki.

Szóval valaki mondja meg nekem, hogy mi a vér értelme van a saját csapatnak spotolni, ha annak semmi következménye nincs? Ott volt a tiszta LoS, mégse tettek semmit sem, nemhogy koncentrálták volna a tüzüket. Egyszerűen felesleges a saját radaromata csaptért pazarolni, csak akkor van haszna, ha magamnak spotolok vele és magam le is küzdöm a felspotolt célt, célokat.

(#24319) Outblast válasza #65675776 (#24318) üzenetére


Outblast
tag

Teljes mértékben egyetértek, főleg a hétvégi nyomikkal egy csapatban....
Itt csak az a 2 hajó döglött amit én kitorpedóztam.

Stock NC-vel és piros kapitánnyal első akkro a többiek mi a frászt csinálnak....

utolsó csatában egy Entreprise 45 base xpt kapott.... nah itt már meguntam és kiléptem a csába...
Az vigasztal, hogy legalább az event meglett 3 csillagra + végre meglett az NC.

[ Szerkesztve ]

(#24320) ledgeri válasza ddt500hu (#24314) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Aztán t8-ig költheted rá az átképzések árát, vagy hagyod lb haszontalan beültetve...

(#24318) daa-raa Szerezz egy jó DD-t és amúgy is előre szánt "role" szerint irts mindenkit, semmivel nem törődve... Nekem is ezért megyeget a kamikaze, meg a kagero... A t8+ nem DD-k meg úgy csúsznak lefelé érzetben, hogy nem igaz...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24321) ddt500hu válasza ledgeri (#24320) üzenetére


ddt500hu
veterán

Szörnyű. :B

(#24322) LK válasza #65675776 (#24318) üzenetére


LK
addikt

Kaptam closed beta kulcsot a Total War Arena wg játékba. Most azt nyomom, ott több együttműködést látok mint itt. Ott ahogy mentem felfelé a ranglétrán, már 3-as szinten sokkal jobb stratégiákkal találkoztam, van javulás,fejlődés. Itt semmi. Tier 10-ben még parasztok is. Mondjuk ,ha rászabadítják a tömegeket a másik játékra,lehet hogy ott is az lesz. Ja, és abban a játékban irányíthatod a saját kilépett társad egységeit,még jelzi is a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#24323) #65675776 válasza ledgeri (#24320) üzenetére


#65675776
törölt tag

DD-vel legelőrébb a Farragut-tal járok. Azzal is volt múlthéten érdekes csatám, ami a spotolás értelmetlenségét mutatja: felspotolt hajók 9, spotting dmg 11700. PErsze mindenki írta folyamatosan, hogy mnjek spotolni. Én meg válaszoltam nekik, hogy ugyan minek, ha nem lőnek rá semmirte sem.

(#24324) #65675776


#65675776
törölt tag

Jó az a legújabb patch. Aktív hidróval 1 km-ről spotolódtak a torpedók. Nyilván volt esélyem egy éppen csak megmozduló hajóval kikerülni őket.

(#24325) 4580693


4580693
senior tag

Elkezdtem a japán dd, japán bb és usa dd ágat is. Mire lehet számítani velük kapcsolatban?
A wg wiki ships oldala mennyire naprakész / használható?

(#24326) távcsőves válasza 4580693 (#24325) üzenetére


távcsőves
senior tag

Szétégetnek a füstös cirkák, és kinyírnak a "szarrá" nerfelt hordozók.. Annyira rosszak lettek ugyanis, hogy még mindig játszanak velük, de nem véletlen azért. Na, erre számíthatsz. Amcsi csatahajóra ne sajnáld a légvédelmet, lassú ugyanis szegénykém, nehézkesen fordul. De alapból nem rossz a légvédelem, ezt skillekel és felszereléssel erősítsd meg még jobban. CV amíg nagyon nem muszáj, nem megy feléd. ;) Ajánlott 10+ km-röl harcolni a többi csatahajó ellen, de nem a maximum lőtáv felé, kissé szórnak az ágyúk, amik elég jó pofonokat tudnak osztani. Nem olyan, mint a német csatahajók, hogy közelről érzik jól magukat. A közepes távolságot szeretik. Ha erre figyelsz, a sok Bayern, Gneisenau és tsi hülyét fognak kapni tőled. :D

[ Szerkesztve ]

(#24327) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Na hát a Caledon egy elég nagy kula, de a Bellerophon meg még nagyobb. Lő minden felé.
Viszont az Orion teljesen jó. Szépen összetartanak a lövedékei. :)

(#24328) sutyerák007 válasza ddt500hu (#24327) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Én tier 5-nél kezdtem de a 4 sem nézett ki rosszul. :)

(#24329) #65675776 válasza távcsőves (#24326) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nehézkesen fordul... Az amerikai BB-k fordulóköre a legkisebb. Még az orosz cirkák és rombolók is rosszabbul fordulnak tőlük. Fejlesztett hull-lal a ruddershift-jük sem nevezhető rossznak. Szóval igencsak fordulékonyak.

Amerikai BB-k közül csak az Iowa és a Montana fordulóköre nevezhető nagynak.

ddt500hu: Angol vonalon a véreshányás toronyforgás tud az őrületbe kergetni. És majd csak T7-en lesz elfogadható, addig az a szánalmas 72s.

(#24330) olivera88 válasza ddt500hu (#24327) üzenetére


olivera88
veterán

Használj sok HE-t. :DDD Gyújt mint a fene.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24331) ddt500hu válasza #65675776 (#24329) üzenetére


ddt500hu
veterán

Igen az elég vicces.

(#24332) #65675776 válasza Chabe89 (#24316) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdezted milyen köröket megyek NC-vel. Most pl egy ilyet:

Persze semmit sem ér ha a csapat 3/4-e csak azzal van elfoglalva, hogy ne csináljon semmit, de főleg még véletlenül se spotolódjon fel. Ha jól rémlik az Atlanta-s csávó bedobta, hogy "Megint egy szar CV. Tán rossz az időjárás?" Egyébként ciklon volt, de ez igazából sokat nem számít. Nekem speciel a Neptune-t és az Iowa-t pont a ciklon kellős közepén sikerült kilőnöm.

Tudom, hogy nem nagy eresztés, de nekem eddig ez a sebzésrekordom. Lehetett volna több is, ha nem ér véget a csata, mivel az ellennek összejött az 1k pont. Három lövedékem ~1-2 km-re volt egy ~15k HP-jű NO felé, és igencsak ültek volna. Azzal lehet meglett volna a High Caliber is. A másik két toronnyal (az első kettővel) meg éppen álltam rá egy oldalát mutató NC-re.

A potdmg meg meglepően kevés ahhoz képest, hogy a mi oldalunkon az áldás 70%-át én kaptam. A többiek igyekeztek mindig mögöttem bújkálni.

[ Szerkesztve ]

(#24333) távcsőves válasza #65675776 (#24329) üzenetére


távcsőves
senior tag

Majd csekkold hozzá, mennyi a motorerő, mivel mégsem szégyenít meg egy cirkálót sem. NC az első, ami teljesen kifejlesztve nem döglött bálna. De addig egy tehervonat.. Fordulókör...

[ Szerkesztve ]

(#24334) #65675776 válasza távcsőves (#24333) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem igazán érdekel a motorerő amíg mondjuk egy Colorado-val (640 m fordulókör, 16,1 s ruddershift, a legrosszabb amerikai csatahajó így T7-ig) kb egy egyforintoson (jó, nem a mostanin, hanem a régi alaméniumon) megfordulok, míg egy Kirov-val (860 m fordulókör, 11 s ruddershift) meg egy kistányéron is éppencsak. Előbbivel elkerülöm a torpedókat, szigeteket, utóbbival meg nem. De Kirov helyett mondhatnám a Gneisenau-t (830 m fordulókör 14,7 s ruddershift) is. Colo pl a rombolók kedvenc célpontjai között van, mégis csak 2-3 esetben sülyesztettek el azok, és hasonló számú esetben repülőgépek (186 csata során). Gneisenau-val már többnél tartok, pedig azzal még csak 45 csatát mentem. Egészen egyszerűen a német hajó emiatt és a 235 m-es hossza miatt fizikálisan nem fér be ugyan abba a torpedószórásba, mint egy 190 m-es Colorado. A Kirov meg kb ugyanolyan hosszú, mint a Colo, csak sokkal rosszabbul fordul cirkáló létére.

Szimpla geometria.

(#24335) távcsőves válasza #65675776 (#24334) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem igazán érdekel a geometria, ahogy a WG-t sem. Csekk a játékban a hajók tulajdonságainál a "maneuverability" paramétert. A fordulókör egy paraméter, az pedig, hogy gyorsul a hajó meg egy másik. A kettő kombinációja megadja azt, mennyire mozgékony. Én itt kiszálltam. Jó játékot. :R

[ Szerkesztve ]

(#24336) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Hogy is tudom eltüntetni az ARP hajókat?

(#24337) Chabe89 válasza ddt500hu (#24336) üzenetére


Chabe89
addikt

Kis szemet/pipát vedd ki az Arpeggio elől.

(#24338) ddt500hu válasza Chabe89 (#24337) üzenetére


ddt500hu
veterán

Thx!

(#24339) #65675776 válasza távcsőves (#24335) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abban a paraméterben benne foglaltatik az is, hogy az adott hajó milyen gyorsan tud helyet változtatni, azaz a sebessége is. Nem csak a fordulékonysága. Szóval a magas maneuvreability paraméter nem jelent jó fordulékonyságot. Ahogy a többi paraméter sem jelent semmit sem önmagában, így ez sem, nem lehet a hajókat ennyi alapján rangsorolni.

(#24340) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Yepee-ya-ye

MADAFAKA

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24341) Razermazer válasza ledgeri (#24340) üzenetére


Razermazer
őstag

Kafa és valami értelmes is volt a konténerekben?
Nekem esélytelen ezt megcsinálni, a köd elkezd terjedni kb 8 fps-re esik a cucc így hanyagolom is, a három csillag is csoda volt, többet nem is erőltetem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#24342) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A kurta életbe... Clan Battle közben kifagyott ez a szar... pedig pont jó helyzetben voltam...

https://www.coreinfinity.tech

(#24343) olivera88


olivera88
veterán

Ezzel a zártam a napot.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24344) ledgeri válasza Razermazer (#24341) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem tudom :) Még van 40-45 konténernyi hely, mert egyben szeretnék nyitni 200-at most.
Remélem jó lesz, mert ez is benne van, a yamamotósból csak 1 pakk hiányzik a többii már benne, meg szereztem 4-5 szupert alapból + még az októberesek is.

Lesz vagy negyed óra animációbámulás :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24345) Razermazer válasza ledgeri (#24344) üzenetére


Razermazer
őstag

Az októberi az csak jó lesz, prémnap dögivel megy freexp a többiről nem tudok nyilatkozni. Yamamotoról egyáltalán nem, egy konténert nyitottam és már nem tudom mi volt benne, második fázisban vagyok és kurvára nincsen olyan hajóm ami kéne, cv számomra felejtős. Tudom mindegyikben van olyan küldetéssorozat ami megcsinálható bármilyen hajóval a kétcsillagosak, de néha olyanokat kér hogy röhögök a teljesíthetetlenségen.
Reméljük sokáig lesz, ha nem, akkor nem lesz meg az admirális.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#24346) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megyek haza 10 napra a jó internet birodalmába, úgyhogy péntektől jövök csapatni kicsit én is ^-^

(#24347) ledgeri válasza Razermazer (#24345) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A Yamamoto is állandó, mint az alap kettő.
Nekem is pár úgy lett meg, hogy csak fel lett véve, és csináltam a hetit megfelelő tierben. Bár van 1-2, amire picit túlfixálom magam + az RNG: 10 meccsen keresztül próbálom, nem jön be, cserélem, 2.-on megkapom, de így már "semmit sem ér"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24348) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hali!
Van aki játszik Linux-on?
Hogy teljesít Linux alatt?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#24349) Razermazer válasza FoxiestFox (#24346) üzenetére


Razermazer
őstag

Akkor szakasz egyértelmű :K mostanság Lipivel meg Tavival megyek néha, ők állandóan :D de jókat szoktunk, hajózni.

Linux alatt szerintem teljesen jól, keress rá a topikban linkeltem is valahol, hogy lehet életre lehelni linux alatt.
Meg google-ban ha rákeresel, simán az első találatok között van a használható leírás.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#24350) mcwolf79 válasza Razermazer (#24349) üzenetére


mcwolf79
veterán

Kösz,akkor kipróbálom.
Mással úgysem játszom a notimon, meglátjuk Linux alatt hogy muzsikál a rendszer.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.