- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Egy Biztonsági őr kalandos útja.
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen mosógépet vegyek?
- Játékba csomagolt malware 85 GB-ban
- CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT.hu
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
válasz
junkeer #31170 üzenetére
"Ez nem igaz.... A 2,4GHz-es antennák is működnek 5Ghz-en és fordítva is..."
Azért ezen finomítsunk, hisz attól függ, mit nevezünk 'működésnek'. Ez olyan, mintha azt írnánk, hogy hát a fehér lámpa valójában zöld is, csak tegyünk elé egy zöld színszűrőt, vagy hogy elméletileg svájci bicskával is lehetséges kivágni egy almafát, csak sokáig tart.
"Nyereségben van differencia.."
Ja, az egyik sávon produkál valamekkora nyereséget, a másikon meg az előzőhöz képest értékelhetetlent (persze itt sincs 'általános antenna'). Az igaz, hogy ha a router nem szimultán kétsávos, és csak az egyiken akarja használni, akkor működik az egysávos antennával is, de ebből a szempontból ugye irreleváns, hogy az adott antenna működik-e a másik sávon, és mit teljesít ott.
@31164 Winne: Úgy pár havonta előjön ez a kérdés, és a válasz mindig ugyanaz: az antennák nem különválaszthatók! Egyrészt elcseszed vele a MIMO-t, vagyis ezzel a felállással lőttek a 300 vagy 450 Mbps sebességű n-módoknak, másrészt a több antenna még MIMO nélküli (kétantennás b/g/a-szabványú) routereken sem azért van, hogy külön terekbe telepítsd azokat. Utóbbi működés az antenna diversity, amely a jó térerőt produkáló antenna kiválasztásával és egyben a többi lekapcsolásával jár, a célja pedig a belső 'holtterek' hatásának csökkentése, és mindig közel - a hullámhossz nagyságrendjében - egymás mellé telepített antennákat követel. A MIMO-t diversity-vel is lehet kombinálni, de arra ne számíts, hogy az egyik antennával feded az udvart, a másik (vagy másik kettő) pedig elérést ad majd a házban. Ha több kliens próbál egyszerre felcsatlakozni a routerre, és mindegyik más antennán keresztül, az egyikük szívni fog, de a MIMO-s módokat és sebességeket még egyetlen mozgó kliens sem fogja tudni kihasználni. E probléma tisztességes megoldásához két külön router vagy AP kell, amelyekkel az eltérő helyeket lefeded. Egyetlen antennát csak és kizárólag úgy van értelme kültérre vinni, hogy helyben nem is akarsz lefedettséget (mert mondjuk egy nagyobb távú link kiszolgálása a cél), és MIMO nélküli, csupán egy stream-mel működő kapcsolatot szeretnél. Ennél több kívánalomhoz (egyszerre kül- és beltéri lefedettség) több külön eszköz, MIMO-s kapcsolathoz pedig több (vagy egy közös tokba épített duál) antenna a követelmény, más lehetőség nincs.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- RC modell földön, vízen, levegőben
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Szilícium-szén teleppel készül a Galaxy S26
- Fujifilm X
- Automata kávégépek
- CES 2025: beharangozta az RDNA 4-et az AMD
- Milyen okostelefont vegyek?
- Az OpenAI szerint az USA-nak sürgősen újabb adatközpontokra van szüksége
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest