Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) And válasza agyhalal (#1000) üzenetére


And
veterán

Nagyobb szöget lefedni irányított antennával nem túl jó eredménnyel lehet (ahogy növekszik az antenna nyeresége, úgy csökken a hasznos nyílásszöge), ezért a yagi sem lehet megoldás mindenre. Ideális nyilván az lenne, ha a konténer középen állna, és egy kellően magasra szerelt körsugárzó látná el a területet. Mindenesetre a 2m-es tervezett magasság valószínűleg még középen is kevés lenne, hisz a terület széléről már betakarhatnának a járművek. Ekkora területet úgy fedni, hogy egy kézi / mobil klienssel is bármely pontból jó jelerősséget kapj, tisztességesen tényleg csak több AP-vel, több pontból lehetne.

(#1002) Jo01


Jo01
csendes tag

Azt a kérdést szeretném feltenni Ha van egy wifi-s netem a sebessége 1Mb/s 256Kbt/s És ha torrentel feltöltök valamit vagy bármi más módon akkor megszakad kiírja hogy " Egy hálózati kábel nincs bedugva". A hálókártya jó mert kicseréltük és mással is ezt csinálja. csak mikor feltöltök akkor írja ki. van valami beállítás vagy valami ennek a kiküszöbölésére.
A választ előre is köszi

(#1003) zoleek válasza Jo01 (#1002) üzenetére


zoleek
tag

Üdv.
Ilyenkor általában a router adja be a kulcsot... Besokall a bejövő IP kapcsolatoktól.
Hasonló problémával régebben én is találkoztam.
Üdv:Zé

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#1004) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv!

Szeretném a router által küldött jelet felerősíteni úgy, hogy mindenhol jól fogható legyen, akár még az udvaron is! Nem akarok venni hozzá semmit, de...
A régi Access Point antennám ami kint van a tetőn működne a routerrel? Elvileg ugyanaz a frekvencia mindkét eszköznél, és ugyanaz a csatlakozó felület is!

Üdv!

BL

(#1005) puttputt


puttputt
őstag

Üdv!

Egy ismerősömnek keresünk Mobilnet (HSDPA modemes-3G-4Gb-os, de lassítással egybevéve is korlátlan) megosztására alkalmas routert.
Ki is néztünk már egyet:
Netgear Wireless-G (wpn824) WLAN

Gyárilag ilyet adnak:
Huawei B970 WLAN

Ha nem azt, amit kinéztünk, akkor milyet (milyen jellegűt, típuskörűt...) ajánlotok a gyári helyett?

Sok köszönet a válaszért!

A cél a következő egyébként.
Egy emeleti asztali és egy alagsori laptop közt kéne osztani a kapcsolatot.
Nem kell nagy dolgokra gondolni,
MSN-online játék-email-rádióhallgatás... Ilyesmikre lenne használva, nem letöltögetésre.
(Esetleg pár apróságot...)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#1006) Maxon


Maxon
tag

heló nincs valakinek egy házilag gyártott wifi antennája eladó privibe várom az ajánlatokat sürgős volna :R :K

(#1007) Maxon válasza Maxon (#1006) üzenetére


Maxon
tag

na ne gyerekek azért ennyien ne jelentkezzetek :DDD :DDD

(#1008) ludsimon válasza Maxon (#1006) üzenetére


ludsimon
veterán

Általában a házilag gyártott antennát azt saját felhasználásra gyártják házilag. Nem tudom mit akarsz.

Csinálj egyet magadnak, vagy ne sufnizz, és vegyél egy normális antennát. :U

undefined

(#1009) Maxon válasza ludsimon (#1008) üzenetére


Maxon
tag

de azért még lehet valakinek elfekvőbe valahol nem mert sokáig nekem is volt egy pci-os wifi adapterem :K :R

(#1010) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

van egy TL-WN321G típusú USB-s vevőm. A szomszéd lépcsőházban lakó emberkével szeretnék hálózatot létesíteni.A vevőm látja is a routerét,kapcsolódni is tudok,viszont a jelerősség igen gyenge.Ezért sokszor megszakad a kapcsolat.
Hogyan lehetne megoldani a dolgot,hogy jobb legyen a vételi teljesítmény?

(#1011) Maxon válasza petrusz82 (#1010) üzenetére


Maxon
tag

USB hosszabbító és rakd ki az ablakba egy próbát megér :K

(#1012) forrest85 válasza Maxon (#1011) üzenetére


forrest85
senior tag

Egy CD lemezt vagy egy lábost tegyél mögé, az jobban megdobja a jelet. :DDD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1013) Maxon válasza forrest85 (#1012) üzenetére


Maxon
tag

vagy ez :DDD :C a Router-re és a merre laksz arra fordítva :K :K

[ Szerkesztve ]

(#1014) Maxon


Maxon
tag

vannak még ilyen képeim amin ép az wifi antennát gyártják de én nem igazé érek rá hogy ezzel foglalkozzam ha valakinek kellene írjon rám oszt el küldöm emailba :D :K

[ Szerkesztve ]

(#1015) makro


makro
aktív tag

udv nektek!

Hazi antenna keszitesben en is tudok segiteni ha kell :)
(kepek, leiras stb...)

(#1016) Maxon


Maxon
tag

de látom nem szorul senki segítségre na ez csak jót jelent :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#1017) tetenyi


tetenyi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Philips 6020 lézer nyomtatóm!

Ezt szeretném rákötni, egy meglévő otthoni hálózatra,de vezeték nélkül.
Van egy USB-s kijárata, ebbe kellene egy WIFI USB-t bedugni és működne, de csak a Philips által gyártott wifi usb-vel müködik, nekem ilyenem nincs és nem is tudok venni.
A neve :Philips snu5600 WLAN USBVan erre megoldás?

köszönettel: balu

(#1018) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Nincs jel és valahogy összekéne hozni a router és a wlan kártya között.
Adott egy emeletnyi különbség, és egy kb. 30°-os légvonalbeli eltérés (azaz kb. egy födém és 3 fal van az útban, sajnos nem pont az adott szoba felett van a router).
Átjátszó, semmi nem játszik, csak a jelerősítés marad, szórakozni az antennákkal, kiütni a wifi-ből a jelerősségkorlátozó ellenállást.... :)
- az antenna a hosszára merőlegesen sugároz? (főleg)
- akkor a legjobb ha a két antenna (router-é, wlan kártyáé) egymásra merőleges?
- így akkor ha 30°ba megdöntöm mind a kettőt, és egymással práhuzamos elvileg az a legerőssebb?
- ha alufóliát hajtogatok mindkettő mögé árnyékolónak az megdobja a jelet?

Ez csak pár ötlet, inkább rátok bízom mit javasoltok:)
thx :R

free your mind

(#1019) makro válasza Jazz (#1018) üzenetére


makro
aktív tag

Szia!

Jok az elkepzelesek, mindenkepp probald ki, ez nem kerul semmiba. Ha esetleg igy sem sikerul javulast elerned, be kell ruhaznod egy zona(iranyitott)antennara. Vagy epitesz egyet vagy veszel :D
Ezekutan is figyelj a parhuzamossagra.

(#1020) Jazz válasza makro (#1019) üzenetére


Jazz
veterán

Nem javult, nincs jel. A födém egyben tartószerkezetként 0.5cm-es acéllal van burkolva. :Y Mint egy atombunker.
A zóna irányított antenna épített megoldása vonzóbb lenne. Erről tudnál mutatni valamit? Egyáltalán van valami ami átmegy ezen a bunkeren? :)

free your mind

(#1021) Jazz válasza Jazz (#1020) üzenetére


Jazz
veterán

...Létezik valamilyen fajta wifi lokátor, bemérni az adót?

free your mind

(#1022) makro válasza Jazz (#1020) üzenetére


makro
aktív tag

[link]
ez alapjan sztem konnyen meg tudod epiteni, de figyelj a meretek pontossagara

progi:[link]
ezt leinkabb iranyitott antennaval tudod hasznalni a pontos belovesre

[ Szerkesztve ]

(#1023) Jazz válasza makro (#1022) üzenetére


Jazz
veterán

Ez az antenna erősen irányított gondolom. A jelterjedés merőleges a reflektorra?

A wifi-locator link-nél melyik progit töltsem le? (én a felsőt szedtem)

amúgy köszi a remek linkeket és a gyors helpet :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1024) makro válasza Jazz (#1023) üzenetére


makro
aktív tag



igy talan konnyebben megerted.
Igen a felsore gondoltam, de az alsoval is vmi hasonlot lehet csinalni...

(#1025) Jazz válasza makro (#1024) üzenetére


Jazz
veterán

o.o Ezt a hogy a nyákba hoztad elő? Én a felső progival próbálkozom de semmi ilyen nem sikerült kiszedni belőle. A legdruvább amit találtam, az egy jelerősség mutató az idő függvényében. lol :)

free your mind

(#1026) Jazz


Jazz
veterán

Lejárt a mod: olyan progi van ami megmutatja hányan (adatokkal) csatlakoztak a hálózatra? Routeren nincs ilyen opció.

free your mind

(#1027) makro válasza Jazz (#1026) üzenetére


makro
aktív tag

ezt nem abbol a programbol szedtem :))

Nekem WRT54GS routerem van, DD-WRT szoftverrel. Sokkal tobb beallitasi es figyelesi opcioval. Erdemes utannanezni h mit tudnal feltenni a tiedre.

A programmal konnyen be tudod allitani az antennadat a legmegfelelobb jelerossegu pontra.

(#1028) Jazz válasza makro (#1027) üzenetére


Jazz
veterán

Enyém valami szuper noname. Ralink vagy mi a szösz.

...ezalatt azt érted hogy szaladgálok az anetnnával és közben nézem hogy hol volt a grafikon maximumja?

Egy másik kérdés: melyik kódolást érdemes használni? Wep, wpa, wpa-psk, wpa2, wpa2-psk ... mivel állítólag lassítják az adatforgalmat, meg jelfolyamot, meg instabilabb kapcsolat, jelerősség...passz. :F Nyilván wep-et a legkönnyebb feltörni.

free your mind

(#1029) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.Kellene nekem valami motyó :DDD ,usb,vagy pci kártyás wifi,a lényeg hogy haver routerére rá tudjak állni gond nélkül,és ne szakadjon meg a kapcsolat,kb 2-300m lakik tőllem ha felteszem a háztetőre akkor nincs akadály nem ütközne semmibe se a jel,szóval kültéri kéne.Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#1030) makro válasza Hunyus (#1029) üzenetére


makro
aktív tag

tetore router + iranyitott antenna (javasolt havernal is ha lehetseges)
aztan UTP-n mehet le a gepedhez

Jazz: a beallitasra ra lehet erezni par perc mozgatas utan :)
En pl nem titkositok, hnem korlatozok MAC cimre.

[ Szerkesztve ]

(#1031) Hunyus válasza makro (#1030) üzenetére


Hunyus
senior tag

Nekem nem router kell,hanem amivel routerre rá tudok állni.

(#1032) makro válasza Hunyus (#1031) üzenetére


makro
aktív tag

nem irtad de feltetelezem h asztali geprol van szo
veszel egy PCI-os wlan kartyat + egy iranyitott antennat(vagy csinalsz ;) ) + a ketto koze vezeteket. Itt figyelned kell hogy minnel hosszabb lesz ez a kabel, annal nagyobb lesz jelveszteseg. 25m Low Loss 50 Ohm kabel kb 6-7 dB-t csillapit.

[ Szerkesztve ]

(#1033) Hunyus válasza makro (#1032) üzenetére


Hunyus
senior tag

Igen asztali gépem van.Ez az elképzelésem amúgy hogy wlan pci-s kártya és hozzá 1 kültéri antenna.Én magam nem kokányolnék antenát,mert abból sok jó nem sülne ki.Konkrét tipusokat nem tudsz,milyet lenne érdemes vennem?Minél nagyobb körzetbe tudom venni vele a jelet annál jobb lenne.

(#1034) And válasza Hunyus (#1033) üzenetére


And
veterán

"Minél nagyobb körzetbe tudom venni vele a jelet annál jobb lenne."
Az, hogy minél nagyobb körzetben, elég kétértelmű fogalmazás. Az egyik lehetőség, hogy nagy irányszöget lefedve (körsugárzóval pl. minden vízszintes irányban), a másik pedig az, hogy nagyobb távolságra (nagy nyereséggel), de csak egy kitüntetett irány környezetében. A kettő elég jól kizárja egymást, mert a nyereség növelése csak az irányítottság fokozásával lehetséges.
#1031: "Nekem nem router kell,hanem amivel routerre rá tudok állni."
Namost ez nem olyan rossz elképzelés ám, mint amilyennek elsőre gondolod. Egy multifunkciós routert be lehet állítani kliensnek is, egy csomó szimpla router pedig többfunkcióssá tehető valamelyik külső firmware segítségével. Egy ilyen kliensnek állított router sokkal kisebb jelveszteséggel használható, hiszen oda lehet tenni az antenna közelébe, minimális hosszúságú koaxkábellel. Az ethernetet 100 m hosszban vezetheted, így ez az előny egy PCI-os vagy USB-s kliensnél nincs meg.

(#1035) Hunyus válasza And (#1034) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát igazából még mindig nem tudom mit lenne érdemes vennem.'biztos jelet tudok ami van,haver routere.De szeretném itt a környéken körbe scannalni,hogy van e még másnak is elérhető wifi-e.Meg max meddig tudnék el látni,persze stabilan?

(#1036) Hunyus


Hunyus
senior tag

Valaki nem tud olyan antennát amivel akár 5-8km-re lévő routert is belehet fogni?

(#1037) Hunyus


Hunyus
senior tag

Mondjuk egy ilyennel meg hozzá 1m-es tükörrel meddig lehetne ellátni.Szóval hány m vagy km-re lévő routert lehetne befogni?

(#1038) And válasza Hunyus (#1037) üzenetére


And
veterán

Már többször leírtuk: a hatótáv sok tényező függvénye. A link egy lánc, amelynek az antenna csak az egyik láncszeme. Alapigazság: egy antennának önmagában nincs hatótávolsága! Meghatározható egy linkhez minimálisan szükséges nyereség, de ehhez ismernünk kell az átviteli lánc többi elemének tulajdonságát is: [link], az pedig esetenként nem egyszerű. Te belinkeltél egy olyan antennafejet, amelynek önmagában, tükör nélkül még csak specifikált nyeresége sincs (ezt az oldalon is említik), nemhogy hatótávolsága. Ráadásul ez egy 5 GHz-es fej, tehát 802.11b/g szabványú wifi-hez nem jó. Meg mint írtam, egy olyan paraboloiddal, amelybe ez a fej is való, nem nagyon fogsz körbeszkennelni, mivel ez az antennatípus nagy nyereségű, vagyis erősen irányított.

[ Szerkesztve ]

(#1039) Hunyus válasza And (#1038) üzenetére


Hunyus
senior tag

Na látod hogy milyen jó hogy írtam,szóval akkor nekem 2,4ghz kell ami a régebbi routereket is veszi,amúgy van itthon egy 1m körüli tányérom,meg wlan kártyát kell vennem,ahoz meg hogy a ház tetőre feltegyem és a kábelon ne legyen veszteség van átalakító-fel és leadó/POE/ és össze van kötve utp kábellel,és már nincs is veszteség.Azért gondoltam hogy ilyenparabolás cucc kell mert talán ennek a legtöbb a nyeresége,szóval ez látna a legtovább.Értem én azt is hogy befolyásolja a terep,de ez lényegtelen,nekem akkor is a "legnagyobb" ható távú kell.Konkrét tipust tudsz ajánlani?Wlanpci-s kártya illetve antenna terén?? :R

(#1040) makro válasza Hunyus (#1039) üzenetére


makro
aktív tag

csak hogy tisztazzuk, ha kilometerekben akarsz gondolkozni, akkor nem eleg egyoldaluan nekiallnod fejleszteni. Mint ahogy mar elobb is elhangzott, nem egy lancszem hatarozza meg mindent. Bar az elejen meg csak 2-300m volt a cel, szval nem tudom pontosan mit is akarsz.

YAGI + PCI WLAN CARD
Ez 300 meterre tiszta ralatassal siman megy, ha esetleg erre gondoltal.

(#1041) Hunyus válasza makro (#1040) üzenetére


Hunyus
senior tag

Köszönöm,de valami komolyabb antennára gondoltam cél nem 300m,hanem több km.

(#1042) Hunyus


Hunyus
senior tag

Egy ilyen nem lenne jobb?

(#1043) And válasza Hunyus (#1042) üzenetére


And
veterán

De mégis mire?? Ezt kéne kitalálnod, mert először tényleg 2-300 méter volt a cél, most meg sok kilométer. Tisztázzuk: ennél a belinkelt antennánál 2,4 GHz-en nagyobb nyereségű - kezelhető méretben - nincsen. Jó, tudjuk, hogy létezik gyári 30 dBi-s is, de az másfél méter átmérőjű, nem túl gyakori mifelénk. Szóval ezzel a 24dBi-s griddel tényleg 'csodákat' lehet művelni, de nem csak az antennán múlik. Nekem egy teljesen ugyanilyen példányom van (bár nem Atlas, hanem HyperGain márkájú), azzal több km-t lőttünk át, de kivételesen jó körülmények mellett. Valószínűleg nagyobb távra is megfelelt volna, de nem rekorddöntési kísérlet volt a célunk. Párszáz méteres linkhez viszont kifejezetten túlzás egy ilyen szörnyeteg.

(#1044) Hunyus válasza And (#1043) üzenetére


Hunyus
senior tag

Figyelj én úgy vagyok vele,hogy igen 1ször 2-300m volt a cél haver routerjére rá állni ő kb 2-300m van tőllem.De gondolkoztam és arra jutottam hogyha 1szer már ilyenbe fektetek akkor legyen akár 2× drágább,de ha mondjuk én költözök vagy más,és mondjuk a "kis" antenna kevés lenne,akkor ne keljen már mindig nagyobbat venni,veszek most 1 nagyot,és később se lessz vele gondom.

(#1045) Hunyus válasza And (#1043) üzenetére


Hunyus
senior tag

Amúgy meg pl amit belinkelt 1ször fejet,az tűkörtől függően "upc-digis" stb akár 40dBi is elérhető,és akár több 10km-re is elver,ezt nem én találtam ki,hanem 1szerelő mondta aki ezzel dolgozik nap mint nap.Csak ugye mint mondtad az 5ghz és azzal a régebbi routereket nem lehet befogni.

(#1046) makro válasza And (#1043) üzenetére


makro
aktív tag

Nekem egy hasonlo nyeresegu YAGI van fent a teton, mint amit linkeltem neked. Padlasterben van fent, igy teton keresztul megy a jel(nem a legszerencsesebb, de hat csak igy lehetett megoldani). Erre nez 2 db hazi gyartmanyu kb 10 dB nyeresegu antenna es megis stabil kapcsolatot tudok biztositani kb 180m tavolsagbol.

(#1047) Hunyus


Hunyus
senior tag

Na már szóba se álltok velem? :O
Nem születhet senki se úgy hogy mindent tud!Én is csak próbálkozok azzal a kis eszemmel :DDD ,meg a ti tapasztalaitok alapján a "legjobb wifi vevőt" megvenni.

(#1048) And válasza Hunyus (#1045) üzenetére


And
veterán

"ezt nem én találtam ki,hanem 1szerelő mondta aki ezzel dolgozik nap mint nap."
Persze. Messziről jött ember azt mond, amit akar, még én is :U. Nem teljesen értem, hogy mire akartál ezzel példát írni, de egy dolgot fogadj el: a paraboloid / gridantennák nyílása már elméletben is megszabja, hogy adott méretű tükörrel mekkora nyereség érhető el: [link]. Teszem azt 5,3GHz-en 40dBi-s nyereség eléréséhez 180cm-es elméleti tükörnyílás tartozik (a gyakorlatban a veszteségek miatt ennél is nagyobb, bőven nagyobb, mint 2m-es). Ilyen tükrök azért nem mindennaposak, ez belátható. Tudod, a fizika túltesz bármelyik UPC-s szerelőn, aki 'ezzel dolgozik nap mint nap'..
"Csak ugye mint mondtad az 5ghz és azzal a régebbi routereket nem lehet befogni."
A 802.11a szabványt nem ma találták ki: egész pontosan egyidős a 11Mbps-es b-szabvánnyal, és 4 évvel idősebb a vele azonos sebességet biztosító g-nél ([link]). Ja, és 10km-hez sem kellenek ezek a szinte kivitelezhetetlen méretű 40dBi-s antennák.
#1046: kb. 10 dBi-s biquad-ok egymás között problémamentesen vittek nálunk >600m-t, de itthon még mindig az van, és egy 1200m-es linket szolgál ki.

(#1049) makro válasza And (#1048) üzenetére


makro
aktív tag

szinten biquadokat epitettem, de nagyon nem tudtam probalgatni a hatotavot :(
nyaron ugyis nagytakaritas lesz fent, majd akkor megnezem mit tudnak...

(#1050) Hunyus válasza And (#1048) üzenetére


Hunyus
senior tag

CSak azért írtam,mert gondolom számotokra már kiderült hogy én nem értek ehez :B ,és nem is akarom hogy azt higyétek hogy én találtam ki.Amúgy nem upc-szerelőről volt szó,és nem ......,hanem az interneten van egy oldal,ahol vannak wifis cuccok stb.Rendelni is lehet innen,de ők maguk ilyen wifi rendszer kiépítésel foglalkoznak internet szolgáltatóknak stb.Őket felhívtam és az illető adta a kolégáját a "szerelőt-szakembert" és vele beszéltem kb 10percet,és ő mondta azokat a dolgokat.Meg hogy pl a külső antennánál arra is oda kell figyelni hogyha messzi teszed ki a géptől pl 10m kábellel,akkor van már 5dBi veszteséged a kábel hossza véget,szóval m-ként kb 0.5dBi veszteségel lehet számolni.De ezt is kilehet küszöbölni venni kell egy ilyen motyót:

Power Over Ethernet
2 db (tápfeladó és leválasztó)
Klienseszközök UTP kábelen keresztül történő tápellátásához

:DDD Mondjuk ezt megin csak nem értem,mert ezen a kábelen lan csati van,és kell hozzá valami táp is.Nekem meg wlan kari kell meg hozzá 1 kültéri antenna,ami kb a géptől olyan 15-20m lessz fenn a tetőn egy 5-6m vas csövön.Na ezt hgyan hozom össze azt nem tudom hogy ne legeyen veszteség a kábelon,ha egyszer a wlan karin eleve lan bemenet sincs.ÁÁÁÁÁÁ nem értem én ezt :W :W :W

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.