Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1451) barack21 válasza And (#1449) üzenetére

de most akkor a legjobb kivitelezési móód ????
mert frankon leírtad,nem cáfolom meg,mert tényleg buta vagyok hozzá baszki :P
vagy esetleg még a 90 fokos panel antenna jöhetne szóba :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1452) And válasza barack21 (#1451) üzenetére


And
veterán

"vagy esetleg még a 90 fokos panel antenna jöhetne szóba"
Nem értem, mire célzol ezzel. Mire kellett volna ez a T-elágazó és hogy jön ez a "90°-os" (?) antennához? Mit akarsz egyáltalán kivitelezni? Mert ez lemaradt.

(#1453) barack21 válasza And (#1452) üzenetére

2 olcso irányított panel antennát akartam volna t elosztos módszerrel alkalmazni lefedni,velük egy nagyobb területet,ahol a körsugárzo kicsinek bizonyulna...
TL-ANT2409A

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1454) And válasza barack21 (#1453) üzenetére


And
veterán

Na ilyet wifi-n lehetőleg nem teszünk: az elosztó az antennák hatásosságát (nyereségét) a saját ágankénti beiktatási csillapításával lerontja, és ez a visszirányra is igaz. Ilyenkor két dolgot tehetsz:
1.) Nagyobb (vagy a kinézett irányított típussal legalább azonos) nyereségű körsugárzót alkalmazol, mivel a 9 dBi-s panel (természetesen főirányban) pont annyira hatásos, mint a 9 dBi-s körsugárzó. Ezzel mindössze annyi a probléma, hogy ilyen beltéri körsugárzót nem igazán találsz, a TP-Link névleg 8 dBi-s típusáról sincsenek olyan remek véleménnyel, ha szétnézünk a 'környékbeli' topikokban.
2.) A két területre vezetékkel összekötve két access pointot telepítesz.

(#1455) nemdan válasza barack21 (#1453) üzenetére


nemdan
senior tag

tp-link 8 dBi-s körsugárzó lószart sem ér, nekem is van 3, de szinte semmi változást nem hozott a routeren..egyébként szektorsugárzó nem lenne jó?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1456) makro


makro
aktív tag

Én a 2 aktív eszköz használatát támogatom. Bár jó lenne többet tudni a meglévő(kiépítendő) hálózatról, mert így nem lehet konkrét ötletet adni.

Gondolom a másik két végpont pont ellenkező irányban helyezkedik el, hogy a több antennával próbálkoznál.

(#1457) barack21 válasza nemdan (#1455) üzenetére

írd mit gondoltál :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1458) nemdan válasza barack21 (#1457) üzenetére


nemdan
senior tag

gondolom nem messzire akarod lőni, ha 9 dBi-s antennát akarsz használni. vagy pontosan mit is akarsz kivitelezni? :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1459) barack21 válasza nemdan (#1458) üzenetére

1 km legyen durván 1,5 km,de tiszta rá látással :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1460) nemdan válasza barack21 (#1459) üzenetére


nemdan
senior tag

hát oda már alapból kevés a 9 dBi.. ha mondjuk pont-pont kapcsolatot akarnál azt megérteném, de azt nem értem miért akarsz akkora szögben sugározni? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1461) makro válasza barack21 (#1459) üzenetére


makro
aktív tag

Irányított antenna kell ide neked, méghozzá mind2 oldalra. Tiszta rálátás esetén megoldható a stabil kapcsolat :K

(#1462) barack21 válasza makro (#1461) üzenetére

azt nem mondtam hogy én ezt teloval szeretném használni :)
vagy esetleg laptop netbook stb :D
a szomszédfalu focipályájáról xD

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1463) makro válasza barack21 (#1462) üzenetére


makro
aktív tag

Most komolyan, még mindig nem értem pontosan mit is akarsz. :F

(#1464) barack21 válasza makro (#1463) üzenetére

már írtam hogy focipályárol szeretnék telon keresztül netezgetni :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1465) nemdan válasza barack21 (#1464) üzenetére


nemdan
senior tag

az nem fog menni, ugyanis a teló nem fog neked 1,5 km-t "adni" visszafelé, szerintem ezt felejtsd is el. :( 150 méter még oké lenne, nekem annyiról simán megy telóval, de ez már túl nagy táv.gép az működhet usb stick-el+irányított antenna. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1466) Wind-Storm válasza barack21 (#1464) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Próba szerencse, a dolgok működőképessége csak gyakorlatban derül ki.
Egy nagyobb nyereségű antennával az egyik oldalon mindenképp nagyobb távú kapcsolat létesítését teszi lehetővé de csak eléggé korlátoltan, egy telefontól nem várhatsz sokat.

Szerk.: Ja de támadt egy ötletem azért... :D
Ha te tényleg telóval szeretnél másfél kilóméterről netezni méghozzá egy focipályán...
Akkor a focipálya szélén el kell helyezned egy repeatert, pl. egy ilyen AP-t (a tápellátását valahogy megoldod)
Tekersz rá egy nagy nyereségű antennát, lehet mondjuk panelantenna, valószínűleg lesz akkor szórása, hogy a telóddal is rá tudj csatlakozni, de gyors nem lesz annyira, ezt gyakorlatból mondom. Viszont két ilyen cuccot összekötvén, az egyiket kliens a másik AP módba már korrektül használható lesz, és a kliensnek is csak a panelantenna fog kelleni a másikra meg teszel egy körsugárzót amivel a telóddal fogsz rácsatlakozni. (De most már két eszköz fog zabálni tehát ha nincs 230V akkor készülhetsz akkuval... :D)
Szóval a gyakorlatban ez így néz ki, pontosan erre a célra használtam ezeket:

A repeater hálózatom.

Amin a nagy antenna van, az fogta a szomszédtól a jelet, a másikra meg rácsatlakoztam a gagyi wlanos telómmal és korrektül működött. :)

Meglehetősen jó érzékenységgel bírnak ezek az AP-k.

[ Szerkesztve ]

(#1467) makro válasza barack21 (#1464) üzenetére


makro
aktív tag

Fizess elő mobilodon internetre! Egy teljesen stabil és gyors kapcsolat kiépítése az anyagi vonzatát is megdobja. Érdemes ezt is számításba venni :U

(#1468) barack21 válasza makro (#1467) üzenetére

majd ha ugy lessz kölcsön kérem az antennát havertól,és szerintem ugy lessz :D
kribólásból :)

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1469) Wind-Storm válasza barack21 (#1468) üzenetére


Wind-Storm
őstag

úgy* és lesz*

De az én repeater állomásomat semmi sem übereli. :P

[ Szerkesztve ]

(#1470) barack21 válasza Wind-Storm (#1469) üzenetére

kíváncsisággal töltesz el :D
nocsak írd le :P

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1471) Wind-Storm válasza barack21 (#1470) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudtam, hogy nem vetted észre :N

[link]

Pedig olyan hosszú és színes :O;]

(#1472) barack21 válasza Wind-Storm (#1471) üzenetére

XD én erre megiszok egy sört... :)
inkább nem eggyet :D

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1473) Wind-Storm válasza barack21 (#1472) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Így megcsinálva már szakszerű lenne, ebben nem csalódnál :D

(#1474) nemdan válasza Wind-Storm (#1466) üzenetére


nemdan
senior tag

Én úgy csináltam, hogy a Wl5460AP-mat ami szerencsére 12 voltról megy, rákötöttem egy 12V 3Ah akksira és szintén Repeaterként állítottam be egy 16 dBi-s panelantennával megfűszerezve, ami az otthoni routeremre csatlakozott :D na ez így működne, csak én ezt direkt nem is írtam egyéb okokból :DD
Egész jól bírja a több órát is akksiról :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1475) Wind-Storm válasza nemdan (#1474) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na most már az órákkal is okosabbak vagyunk, de azt hiszem megy ez 9 Voltról is..? mert kisebb áramfelvétellel tovább bírhatná.

Only 1db repeater módban eléggé marha lassú volt, nemde? :U

[ Szerkesztve ]

(#1476) nemdan válasza Wind-Storm (#1475) üzenetére


nemdan
senior tag

Hát nem másfél kilométerről néztem :D de a fos 5 mbit-es netem simán átviszi :D böngészni tökéletes, hálózatra már persze kevés, főleg h csak G-s :(((

ja, meg számít neki a 400 mW-s dél-amerikai FW! nekem 3 órát simán elment,tovább nem próbálgattam mert nem volt szükségszerű, csupán csak kísérletezgettem ;]

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1477) Wind-Storm válasza nemdan (#1476) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én a pingre gondoltam, meg ilyenek, nekem egy darab még netezni is lassú volt repeater módban...

A Brazi fw. általában egy fölös dolog, nem feltétlen tudja elsugározni azt a beállított többlet teljesítményt az az antenna amit rákötsz... ilyen esetben visszavezetődik a wlan részébe, túlmelegszik és még idő előtt meg is dögölhet.

[ Szerkesztve ]

(#1478) nemdan válasza Wind-Storm (#1477) üzenetére


nemdan
senior tag

hát azért erősebben sugároz mint előtte :DDD igaz ami igaz jó meleg szokott lenni ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1479) Wind-Storm válasza nemdan (#1478) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A tűz is jó meleg tud lenni ám ;]

(#1480) nemdan válasza Wind-Storm (#1479) üzenetére


nemdan
senior tag

ááá télen ezzel fűtöttem a szobámat :DD :DD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1481) barack21 válasza nemdan (#1480) üzenetére

hát végülis kevesebbet fogyaszt mint a padlo fűtés :DDD

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#1482) jozsi252


jozsi252
veterán

Üdv

Nemrég kértem segítséget abban hogy ismerősömnek hogylehetne megoldani hogy az udvarba is tudjon netezni. Nagyon kicsi volt a jel, illetve volt amikor nemis volt jel.

Namost azt csináltuk hogy egy hosszú utp-vel ablak párkányba elvittük a routert, most sokkal jobb lett a jel. Mivel nincs közvetlen betonfal amin átkéne mennie a jelnek, lehetne esetleg még növelni a jelerősséget egy nagyobb antennával?

KATT erre az antennára gondoltam. TP Link van neki, WR841ND típusú. Ha ezt az antennát ráraknánk akkor jobblenne a jelerősség szerintetek, már így nézve hogy a router az ablakpárkányon van?

iPhone 13 Pro Max

(#1483) nemdan válasza jozsi252 (#1482) üzenetére


nemdan
senior tag

Én is ilyen antenná(k)ra cseréltem le a három gyárit, szinte semmi változást nem hozott. 1000 ft-ért vettem darabját, annyiért nem is okozott meglepetést. :D De minek a még jobb jel ha már így is jó? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1484) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Eddig egy 11 dBi biquad antennát használtam, de az utóbbi időben annyira felszaporodtak a nagy jelerősségű antennák, hogy drasztikusan legyengült a vétel. Egy nagyon zárt, házfalaktól behatárolt területről van szó.

Próbaképpen egy régi, 5 dBi körsugárzó ZyXEL antennát helyeztem fel, és érdekes módon még gyenge jelerősség mellett is használhatóbbnak bizonyult a biquadnál, ami inkább nyíltabb terepre való.

Ebből a tapasztalatból kiindulva elgondolkodtam egy "izmosabb", 22 dBi (2,4 GHz) körsugárzó antenna mellett. Véleményetek szerint megérné a vásárt?

(#1485) nemdan válasza Dhampir (#1484) üzenetére


nemdan
senior tag

Körsugárzóból még nem nagyon láttam ekkorát, kivéve azokat a "gagyikat" amikre ekkora nyereségű jelzőt specifikálnak, közben nem tudom a 10 dBi-t megközelítik-e egyáltalán :D Mellesleg fölösleges szerintem ekkora körsugárzó, egy 12-15 dBi-s bőven megtenné, de ha eddig biquadot használtál, feltételezem egy irányba, akkor most minek a körsugárzó? Esetleg egyéb megoldások? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1486) Dhampir válasza nemdan (#1485) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennek az ígért nyereségnek a valóságtartalmában én sem lehetek biztos. Mindenesetre a fizikai mérete meglenne hozzá a maga 42 cm-es, szép hosszával. A drasztikus váltás a zavaró adók "kiküszöbölésére" irányulna, a gyengébb, de hatásosabb körsugárzó hatásossága miatt gondolkodtam el rajta. Tápos jelerősítőt nem szeretnék használni, inkább a "passzív" megoldás mellett maradnék.

(#1487) nemdan válasza Dhampir (#1486) üzenetére


nemdan
senior tag

De pl. ott van az én 8 dBi-s Tp-link antennám, az kb. ~32 cm akkor a 42 cm már alapból nem állja meg a helyét, főleg ha megnézed, hogy egy kültéri 12 dBi-s Tp-link is 120 cm hosszú!

ja és mindenképp körsugárzóra van szükséged? :U

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1488) Dhampir válasza nemdan (#1487) üzenetére


Dhampir
félisten

A sajátos körülmények miatt mostanra a 11 dBi biquadot lenyomta az 5 DBi körsugárzó, ezért gondolkodom az utóbbi típusban. Beltérben használnám, nem tudok kültéren szerelni.

(#1489) nemdan válasza Dhampir (#1488) üzenetére


nemdan
senior tag

Nézted már a szomszédos hálózatokat? Azok nyomnak annyire el? :F

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1490) Dhampir válasza nemdan (#1489) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, néhány új állomás megjelenése óta tapasztalom, amelyek bődületes jelerősséggel szórnak.

(#1491) nemdan válasza Dhampir (#1490) üzenetére


nemdan
senior tag

Hát akkor a sablon szöveg, hogy csatornapróbálgatás stb.. mást én nem igazán tudnék ajánlani, antenna csere nem minden esetben lehet megoldás. Marad az 5ghz :( Egyébként mi a router típusa?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1492) Dhampir válasza nemdan (#1491) üzenetére


Dhampir
félisten

Pontos típusát nem ismerem, a kliens oldalon állok egy megosztott g-s útválasztó másik végén, amit átlagban 12-en, csúcsidőben pedig 20-an használunk. A probléma a közelben váratlanul megnövekedett erősebb hálózatok beüzemelése óta van jelen.

(#1493) nemdan válasza Dhampir (#1492) üzenetére


nemdan
senior tag

Tisztázzunk valamit. Az a bizonyos útválasztó az az internet szolgáltató AP-ja, vagy csak valakinek van házilag akitől a kliensek fogják a jelet?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1494) Dhampir válasza nemdan (#1493) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez egy közösségi szolgáltató útválasztója, amibe műszakilag nem avatkozhatunk bele, pusztán a kliens oldalról növelhetjük a rálátást.

(#1495) nemdan válasza Dhampir (#1494) üzenetére


nemdan
senior tag

Akkor őket kellene megkeresni a problémával, vagy esetleg a kliensre egy nagyobb nyereségű antennát tenni.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1496) Dhampir válasza nemdan (#1495) üzenetére


Dhampir
félisten

Erre gondoltam már, mindenesetre köszönöm szépen a jó tanácsokat!

(#1497) And válasza Dhampir (#1488) üzenetére


And
veterán

Ha a névleg 10-11 dBi-s biquad-ot 'lenyomta' egy 5 dBi-s körsugárzó, akkor azzal a biquad-dal valami marha nagy probléma van: nem áll irányba, nem megfelelő a saját vagy az ellenoldali polarizáció, rövidzár vagy szakadás a csatlakozónál ill. az antennánál. Egyébként 20 dBi-s 2,4 GHz-es körsugárzó tényleg nem létezik, hát még 22 dBi-s. A hamisítók már azt sem tudják, mekkorát hazudjanak.
Ezt meg nem értem: "de az utóbbi időben annyira felszaporodtak a nagy jelerősségű antennák, hogy drasztikusan legyengült a vétel."
Attól, hogy felszaporodnak a nagy jelerősségű 'antennák' (itt vajon te is idegen hálózatokra / AP-kre, vagy szimplán kliens-eszközökre gondolsz?), hogy következik az, hogy legyengül a vétel? Addig rendben van, hogy sok hálózat ugyanazon a csatornán és környezetében nem túl szerencsés dolog, de egy körsugárzó pont kevésbé tud szelektálni közülük, mint egy irányított antennatípus. Igaz, utóbbi a nagyobb nyeresége folytán a főirányban található hálózatok / AP-k jelét erősebben veheti. Mod: ja és a többi idegen hálózat hatásaként a tiéd valóban belassulhat (ütközés, csomagismétlés, interferencia, avagy szimplán 'zavar'), de konkrétan a vételi szinted gyengülni nem fog tőlük. Egyszerűen sokan lesztek ugyanabban a sávrészben, de a jelszint az megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#1498) Dhampir válasza And (#1497) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem. Ami hibaforrásként felmerülhet még, hogy az adapter kezdi megadni magát. Végtére is már évek óta teszi a dolgát, lehetséges, hogy kezd megöregedni.

Antenna-szaküzletben még én sem láttam 22 dBi körsugárzó csodát. Itt is érvényesül a nagy számokkal való elbűvöltetés.

(#1499) powerup2


powerup2
addikt

Én tanácsot szeretnék kérni ilyen wifi vadász témában pl ha nyáron megyek valahova legyen netem ezt néztem ki

http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=960&cat=0&page=1

Véleményt szeretnék ezzel kapcsolatban ez mennyire jó pl távoli wifi elérésre nem olyasmire gondolok hogy valakinek kint van egy antenna és ahoz csatlakozik hanem a házban pl routerhez .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#1500) nemdan válasza powerup2 (#1499) üzenetére


nemdan
senior tag

És mit akarsz 5 Ghz-el? :DD akkor már inkább vegyél egy usb wifi adaptert +antenna. olcsóbb és hatékony.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.