Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) foldesij


foldesij
csendes tag

Sziasztok!
Megtudja valaki mondanl , hogy hogy lehet egy SMC14WBR_G2,es routeren
leszedni az antennát ?
Szeretnék egy erósebbet venni hozzá.
Ezen a típuson csak egy db. van,
A NETEN található típúsoknál valamilyen cstlakozót emlíítenek.
Ezen csak csak egy olyan billenthető müanyag biszbasz van, amit nem szeretnék
letörni.
Köszi. foldesij

(#602) xeri válasza foldesij (#601) üzenetére


xeri
tag

Kezemben még nem volt, de az adatlapja szerint: ANTENNA TYPE
• Fixed dipole antenna [link]
Tehát mindenképp burkolat megbontása, és jó eséllyel forrasztás a járható út.

(#603) Ati007


Ati007
őstag

#598ra senki??? :O

(#604) ewox válasza Ati007 (#603) üzenetére


ewox
csendes tag

Na olvass vissza a nevem mellett... én is ezzel küzdök és azt már tudom legyözni a falakat, nem egyszerü. És a vélemény a te hejzetedre az hogy minden féleképp probálkozz a kültéri dolgokkal, kültérben....

(#605) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Háj!

Szeretnék otthon vezeték nélküli netet, azaz anyámék gépén is legyen net a hátsó szobában, és a notebookomba se kelljen kábelt dugdosni ha nem muszáj.

Pontosan mikre lesz szükségem, és mennyibe fog ez kerülni, a routert azt hova fog kerülni? Kábelmodemre?

Távoll áll tőlem a téma, meg akarok világosodni.

köszi :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#606) xeri válasza GombócArtúr (#605) üzenetére


xeri
tag

Távoll áll tőlem a téma, meg akarok világosodni.

Akkor olvass. Sokat.

#589-re valaki? Közben leteszteltem egy szintén smc usb-s wlan-adapterrel is, ami egy kicsit másképp viselkedett (igaz, jóval alacsonyabb jelszint mellett): a max sebesség 2mbyte/s volt, viszont 1,4 alá nem ment, de néhány alkalommal ez is megszakadt.

Ez az usb-s kütyü mellesleg képtelen rendesen kapcsolódni egy asus w138g-hez, amit már bő egy éve problémamentesen használok ap-nak itthon a notebookom beépített antennájával. Eddig azt hittem, az smc nem ennyire szar, de kezdek kételkedni...

[Szerkesztve]

(#607) atus


atus
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmnél körbeszaladgáltunk egy kölcsön wifis laptoppal, hogy hátha találunk egy AP-t, és találtunk is kettőt, amiből az egyiknek ''default'' az SSIDje. Ment is hibátlanul a net. :DDD Ezen felbuzdulva vettünk egy ilyen ( [link] ) kártyát. Namost ezzel már csak az egyik AP-t találjuk, persze azt amelyiken nem megy a net. A másikat egyszer-kétszer sikerült előcsalni, de csatlakozni már nem sikerült rá, úgy tűnik gyenge a jel. A kártyán gyárilag elég béna botantenna van, gondoltam ezt lecserélném valami ilyesmire:
[link] Ez megoldaná a problémát, vagy felejtsem el? Ha minden kötél szakad építek egyet, de ő szerintem nem viseli olyan jól a taknyolt-gányolt cuccokat, mint én. :D Esetleg valami más javaslat?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#608) xeri válasza atus (#607) üzenetére


xeri
tag

Szerintem jobban járnátok egy irányított antennával, jóval nagyobb nyereséget lehet elérni vele, mint egy ilyen bottal. És mivel egy adott helyhez akartok kapcsolódni, nem is kell körben egyformán érzékenynek lennie.
Szerintem építs egyet, rakd be egy esztétikus uzsonnásdobozba :) (amit lefújhatsz feketére vagy rózsaszínűre is), és mutasd meg neki, hogy ez jó :))

(#609) ewox válasza foldesij (#601) üzenetére


ewox
csendes tag

Gyerekek! Fázik az ujjatok irni? Mi ez a csend?

(#610) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Tudja-e valaki hogy ez mit jelent? SWR 1.8:1

Aláírás

(#611) htoms válasza kapcs-ford (#610) üzenetére


htoms
tag

Álóhullám arány.

Minál kisebb szám aránylik az 1-hez annál jobb az antenna ''hatásfoka''. Ha mondjuk 1:1,1 és 1:2 között mozog a dolog akkor jó az antenna. de jobb 1,5 alatt tartani ezt az értéket. Ha rossz az swr ami lehet a szerelékek hibája is nemcsak az antennáé akkor tönkremehet az adóvégfok mert a leadott teljesítmény nem ''távozik'' az antennán hanem visszaverődik az adóvégfokra.

Nagyjából ez.

[Szerkesztve]

(#612) kapcs-ford válasza htoms (#611) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Köszi szépen!


Nem tudom melyik legyen lakásba az ablakba.... nem bízom a kínai cuccokban habár minden onnan jön de lehet hogy a gigabyte-nak azért valósabbak az adatai?


Gigabyte GN-AT2050D 5dbi 1.92 : 1

Márkátlan omni: 7dbiSWR < 2.0
[link]

Márkátlan omni 7dbi SWR VSWR < 1.5
[link]

vagy egy másik márkátlan omni: 7dbiSWR <= 1.5:1

Aláírás

(#613) htoms válasza kapcs-ford (#612) üzenetére


htoms
tag

egyik sem szerintem.

www.wlan-ok.hu Én ha spórolósat akarok de olcsót akkor Orion17p 17dbi nyereség (najó annyi nincs de baromi jó) és szerintem az ablakba pont nincs szükség körsugárzóra. Jól érzem?

(#614) kapcs-ford válasza htoms (#613) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ja bocs, nem kívülre akarom az antennát hanem beltérre az AP.re , másik szobába lenne egy gép amire csak annyire kellene hogy menjen a net valamennyire. A többi az utcára kellene hogy sugározzon (na meg a fenti szintekre) és azt olvastam hogy ebben az esetben a beltéri omni antennának az ablakban kellene lennie (belülről) mondjuk az ablakra tapasztva.
Valóban jó áron vannak azok az Orion termékek de külföldön vagyok és itt olyan nincs, a helyi pc-és boltokban meg nem túl nagy a választék sajnos az antennákból....

A router amire keresek antennát annak gyári leszerelhető antennája: 2dbi; 4W. Ezt szeretném javítani.. :U


[Szerkesztve]

Aláírás

(#615) htoms válasza kapcs-ford (#614) üzenetére


htoms
tag

Jah, ok sorry, ertem. Akkor probalgass hatha sikerul talalnod valami jot. Azt hogy hova kell tenni az antennat azt meg szerintem totozd ki mert soha nem lehet tudni...

(#616) kapcs-ford válasza htoms (#615) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Lehet akkor maradok a Gigabyte GN-AT2050D -nél. Nem hiszem hogy egy 4-5ezerforintos kínai botantenna 7dbi-s.. pláne az a fenti ebay-es taxis antenna. :(

[Szerkesztve]

Aláírás

(#617) htoms válasza kapcs-ford (#616) üzenetére


htoms
tag

én sem hiszem. :(

(#618) kopasz11 válasza kapcs-ford (#616) üzenetére


kopasz11
csendes tag

ez az antenna majdnem ua. mint a zyxel 105.... 3,5 eFt korul

(#619) htoms válasza kapcs-ford (#616) üzenetére


htoms
tag

pontosítok. Az ''én sem hiszem'' -et arra írtam, hogy 7dbi. Az, hogy gigabyte vagy sungyong :D vagy akármi az meg majdnem nem mérvadó.

(#620) kapcs-ford válasza htoms (#619) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Okés, kicsit összefoglaltam jobban és mellékeltem ezt a képet a szituról hátha így tudnátok segíteni találni antennát.

[link]

A képen a piros pont a router helye lenne az ablakban a kék pont ahová netet kellene varázsolni (ha nem is csúcssebességűt de böngészéshez elegendőt) köztük egy fal és egy ajtó van.
A narancs pont az nem érdekes.

A gyári router-en 2db-es antenna van és ezt szeretném lecserélni azért hogy minél több területet lefedjek.
Az épületegység közepén lévő tér és az épületek azok ok lenne ha mondjuk egy 5 vagy 7db-es omni antennát használnék. De ott van északnyugat irányban az a hatalmas épület ami tele van antennákkal mivel az valami telefonos központszerűség.( Szerencsére magas épület és legalább árnyékban vagyunk na meg parabolákkal van tele.)
Szóval ez az épület meg a körülötte levő terület észak irányban nem lenne fontos sőt fölösleges lenne hogy le legyen fedve. Inkább a saját és a szomszédos épületegységre akarok koncentrálni. Tehát hogy ha véleményetek szerint az omni kilőve akkor egy direccionális beltérivel mondjuk egy ilyennel [link]
merre irányítsam? Úgy esetleg hogy betről a szobából déli irányba a szobafalával pofával szembe? Lehet azt így a fallal szembe állítani ha nekem az az irány lenne a megfelelő? Ja és a másik szobában levö gépen az usb-s wlan vevő tudna még csatlakozni?

Aláírás

(#621) Tofitofi


Tofitofi
tag

Hello sziasztok!

Nagyon primitív és nyomorék lányos kérdésem lenne!:)
Kolis vagyok és kaptam egy laptopot,WLANos,ez már nem meglepő szinte.
Az 5. és a 6. emeleti lányok kitalálták(tuk),hogy kell net nekünk.
Hogy működik ez a dolog?Mit kell venni mennyiért hogy használhassunk WLAN-t?Fejenként ez mennyibe kerülne és mi a nagyobb árú(az majd közösben menne).Szóval remélem értitek mit akarok,fogalmunk sincs,h ehhez kell e előfizu,antenna,kártya,ilyenek.Légyszi vki szájbarágósan mondja eeeel...jah és h ez emeletek között megoldható e mindenféle zsinegekkel.
Kösziiii!!!!

(#622) kapcs-ford válasza Tofitofi (#621) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Kell egy Ap (access point) ahonnan jön a net, ez mondjuk lehet a kábel vége onnan ahonnan jön a net. Na oda kell tenni az ap-ét és konfigurálni. Pár emeletig biztos ávisz. a koliban elvileg kellene lenni netnek, ajánlom keresd meg az ottani rendszergazdát (ha van olyan arra) és kérdezgesd ez ügyben.

Aláírás

(#623) Marwell


Marwell
csendes tag

Hali skacok lenne egy olyan kérdésem ,hogy hogy lehet a rutert internetről konfigolni pl : ruterem pest megyében van én viszont baranyában beállítom azt a ruteren hogy lehet internetről konfigolni a 8080 as porton minden ip-t jelszót tudok de ha megkérem az ipt nincs válasz de akkor is ugyan ez a szitu ha a sima 80 as porton próbálom megnyitni csinált már valaki ilyet ? Ha igen plz egy üzit dobjon köszi

(#624) Tofitofi


Tofitofi
tag

Hello!

Új probléma!
Az 5.emeleten az Asus gépeken működik a Wlan minden beállítás nélkül,az én Fujitu-Siemensem meg az istennek se akarja látni,és semmi beálltás nem segít.
Mi lehet a probléma!:(:(

(#625) jozef78


jozef78
csendes tag

Segítsetek!Van nálunk egy mikróhullámú net szolgáltató.Senao 2611 cb3 deluxe bridge-t adtak egy antennával.Na ezt szépen kireseteltem azóta nem kapcsolódik.Sima pcmca kártyával viszont simán belépek a hálózatba,csak be kell írnom a szolgáltatótól kapott adatokat a tcp/ip protokollhoz.A seano bridge-be nem tudom mit állítsak be hogy újra tudjon csatlakozni?Azért lenne jó tudni mert azért az sokkal stabilabb jelet ad.A szolgáltatót nem kérdezem meg mert egy idelye elvileg már lemondtam az előfizetést ;)

(#626) tupacamaru válasza jozef78 (#625) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem is ilyen van. A reset miatt elvesztette a beállításokat. Egy progival bele lehet lépni és újra be lehet állítani. De most nem tudom mi a neve. A dobozában nem volt CD?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#627) kisgyerek85 válasza jozef78 (#625) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Pedig a szólgáltatóval kell beszélend szerinte. Kiütötted belölle azt, hogy melyik központra csatlakozzon stb. Ezt csak a szolgáltató tudta visszaállítani, mert valószinű, hogy jelszó védi.

(#628) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Jah én kérek elnézést, mivel resetelted ezért törölted is a jelszavát, de én azt nem értem ha elvileg már nem vagy előfizető akkor az eszköz még, hogy lehet nálad? Feljelentkezel az eszközre és ott beállítod, hogy hova csatlakozzon, de ezt te szerintem már ugysem tudod, mert ezt már tényleg ŐK tudják.

(#629) jozef78 válasza tupacamaru (#626) üzenetére


jozef78
csendes tag

A web es kezelőfelületbe be tudok lépni csak nemtom mit állítsak be rajta.
Csak azt nem értem hogy most egy linksys wmp54g van a gépemben, azzal egyszerűen csatlakozik a netre a tcp/ip beállításával, minden jelszó meg hókuszpók nélkül.
Valószínűleg a torony nevét vagy ilyesmit kéne neki megadni, csak hogy tudja egyátalán mit keressen nem?Mert a linksysnél ugye csak választok a hálózatok közül hogy hova csatlakozzon és kész.De a senao-nál nincs ilyen lehetőség.

(#630) jozef78 válasza tupacamaru (#626) üzenetére


jozef78
csendes tag

Nem néznéd meg neked mi van beállítva a konfig oldalon?
192.168.1.1 -el lehet nálam belépni és admin az user meg a pass is.

[Szerkesztve]

(#631) jozef78 válasza kisgyerek85 (#628) üzenetére


jozef78
csendes tag

Ja a cuccot elfelejtették elvinni szerintem mert már egy éve lemondtam.Gondolom ezután már nem jönnek érte :) gyakorlatilag itt az egész környéken ingyenes a net ha van hozzá megfelelő eszközöd meg rálátás.Nem piti ez a szolgáltató mi?

(#632) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Üdvözletem!

Nos, vettem egy ASUS WL-138g V2 nevű kártyát, itthon bedugtam a gépbe, és megnéztem, mit lát a netstumbler. A helyzet az, hogy semmit... én azt hittem, hogy a Nagykörúton azért csak belebotlik néhány AP-be az ember. Lehet, hogy csak egy jobb antenna kéne? A kártyához adott botantenna, mint kiderült, egy néhány cm-es vezetékdarabból áll.

(#633) kisgyerek85 válasza jozef78 (#631) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Hát jah :) Mé mégis merrefele laksz ahol nem szerelik le azt antennát?

(#634) jozef78 válasza kisgyerek85 (#633) üzenetére


jozef78
csendes tag

Kiskunfélegyháza.De ha gond volt valamivel akkor is kb ilyen gyorsan reagáltak rá :)
Az a baj hogy őket nem kérdezhetem meg mit állítgassak be. ;)


[Szerkesztve]

(#635) kisgyerek85 válasza jozef78 (#634) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Hát igen, de az hogy eltaláld a torony nevét amire áll az antennád az nem sok. Hacsak fel nem törsz valamit :D

(#636) jozef78 válasza kisgyerek85 (#635) üzenetére


jozef78
csendes tag

A nevét tudom mert a pci-os hálókarim kiírja.tcp/ip beállításokat is tudom.Mondom simán csatlakozik.Csak ennél a senao cuccnál nemtom mit írjak be meg hova. [link]
Ilyen a config oldala.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#637) szalasz07


szalasz07
csendes tag

Hello!

Én is vettem egy Asus wl138 g v2-es hálókártyát. Az a gondom vele, hogy miután beszereltem a gépembe és elindítottam a keresést nem talált semmilyen hálózatot, pedig a router már be volt állítva. Azt hittem hogy a kártya rossz, de miután kiszereltem a gépből és áttettem a másikba, abban a gépben már megtalálta a hálózatot (kettőt is). Visszaszereltem újra, de megint csak nem talált semmit.
Az a baj, hogy semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, minden rendben van látszólag, minden alapbeállításon van és mégsem megy. (a gép PIII, 600 Celeron)
Tudtok segíteni, mi lehet a baj. Mivel próbálkozzak, hogy megtalálja a hálózatot?

(#638) szalasz07


szalasz07
csendes tag

Egy kártyacsere megoldotta a problémát. Talán kompatibilitási hiba volt. Valamiért nem szerette egymást az alaplap és az Asus kártya, de mostmár Us Robotics kártyával működik.

(#639) tupacamaru válasza jozef78 (#634) üzenetére


tupacamaru
veterán

Bocsi eddig nem voltam. Én nem tudok belépni az enyémbe. (Lehet hogy azért, mert router mögött van.) De én kaptam egy papírt és ott még az is rajta volt hogy melyik AP-hez kell csatlakoznom. Lehet hogy ilyeneket is be kell állítani benne. :F

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#640) jozef78 válasza tupacamaru (#639) üzenetére


jozef78
csendes tag

szerintem nekem is azt kéne beállítani hogy melyik ap-ra csatlakozzon csak nemtom hova kell beírni. :( De az is lehet hogy bonyolultabb dologról van szó.

(#641) tupacamaru válasza jozef78 (#640) üzenetére


tupacamaru
veterán

A linkelt manualban a 11. oldal Acess point name. Gondolom ide, de lehet hogy tényleg nem ilyen egyszerű.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#642) And válasza tupacamaru (#641) üzenetére


And
veterán

Nem, az AP neve kifelé valszeg semmit sem jelent. A hálózat neve, amit az AP-n és a klienseken is be kell állítani, az az SSID. De ha az AP-n be van állítva, hogy rendszeres időközönként leadja ezt az azonosítót (SSID broadcast: ), akkor az a kliensoldalon a hálózatok keresése v. hasolnó menüpontban is meg kell jelenjen, ill. onnan általában kezdeményezhető, hogy a kliens csatlakozni is próbáljon hozzá.
(De hogy kerül ez a téma az antennás topikba? ;))

(#643) jozef78 válasza And (#642) üzenetére


jozef78
csendes tag

az ssid-hez mit kér? a torony nevét amihez csatlakozni szeretnénk vagy valami mást?

(#644) And válasza jozef78 (#643) üzenetére


And
veterán

Hát ha a ''torony neve'' alatt az SSID-t érted, akkor azt ;). Egy wlan-hálózatot mindig az SSID azonosítja, ezt kell beállítani a klienseken is. Az a bizonyos ''Access point name'' mező más, mint az SSID (nincs is default értéke, és valószínűleg jelentősége sincs túl sok), de ennél az X-micro routernél szvsz. elég szerencsétlenül keverik ezeket. Ezen beállításoknak a 11. oldalon egyébként is csak AP-módban van jelentőségük.
Ha egy AP-hoz szeretnénk kapcsolódni, nem lehet a mi eszközünk is AP-módban (a WDS-től most tekintsünk el, ilyet ez a router nem is tud). Ekkor a kliens- v. kliens-híd mód a megoldás, de nem teljesen világos, hogy ilyenkor mit is kéne ezen a routeren beállítani, mert a wlan-módokat sem egyértelműen nevezik meg, ill. nem egy helyen kell beállítani azokat (hogy miért nem úgy csinálták, az más kérdés, de ebben a formájában elég zavaró). Az 'Administration' konfig-oldalon alul van egy gomb, amellyel az AP/Bridge módok választhatók. AP az előbbiek szerint nem lehet, marad a Bridge. Ugyanakkor egy másik oldalon (adatlap, 7.) lehet választani a 'point to point' (Ad-hoc) ill. a 'point to mult-point' beállítások között. Az ad-hoc mód kliensek egymás közötti adatforgalmához való (ha a hálózatban nincs jelen AP), a második beállítás pedig a leírás szerint az infrastructured-módot jelenti, amikor AP-hoz kapcsolódsz, tehát valszeg ez a helyes beállítás, csak a francért nem kliensnek nevezik, mert úgy egyszerűbb lenne..

(#645) jozef78 válasza And (#644) üzenetére


jozef78
csendes tag

Köszi az infót nyomkolászom még egy kicsit hátha...

(#646) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Olyasmi antenna ajánlás kéne nekem, amivel 7-9 métert lehetne hosszabbítani a géptől és az internet kapcsolat normális maradjon (vasszerkezetes szobába kell bevinni a jelet, az ikerház egy pontjából).
Lehet normálisabb kinézetű kültéri antenna is, igaz lakáson belül lenne. Ha igaz még a régi okosság, akkor alacsony jelveszteségű kábellel 0.25-03 dB-t vesztek méterenként, így @3.7-4.5 dB-t vesztenék ezen kábelhosszúsággal csatikkal együtt.

Őőő, valami okos ötlet? :) Minél olcsóbb annál jobb.

(#647) nagand válasza (Bundás) (#646) üzenetére


nagand
csendes tag

Idézet ''Olyasmi antenna ajánlás kéne nekem, amivel 7-9 métert lehetne hosszabbítani a géptől és az internet kapcsolat normális maradjon (vasszerkezetes szobába kell bevinni a jelet, az ikerház egy pontjából).''

Bundás!

Mit is szeretnél pontosan? :F

Átlöni a jelet az egyik hejségböl a másikba? :F

Szoval ird le hogy pontosan mit szeretnél és akor szerintem Tudok segiteni.

nagand

Egy lelkes wifiörült

and

(#648) (Bundás) válasza nagand (#647) üzenetére


(Bundás)
addikt

:) ANTENNA!

Wlan kártya már van, csak gyári és picike. A jel pedig nem jön be a szobába, ezért ki kéne vezetni a szobából egy másik erősebb antennát, amit meghosszabbítva nem csökken a vétel.
Tehát egy másik erősebb antennát keresek, amit 7-9 méterrel meghosszabbítva is tudom fogni a jelet.

Őőő, ennyi kb.

(#649) nagand válasza (Bundás) (#648) üzenetére


nagand
csendes tag

BUNDÁS ''Wlan kártya már van, csak gyári és picike. A jel pedig nem jön be a szobába, ezért ki kéne vezetni a szobából egy másik erősebb antennát, amit meghosszabbítva nem csökken a vétel.
Tehát egy másik erősebb antennát keresek, amit 7-9 méterrel meghosszabbítva is tudom fogni a jelet.''

Jolértem van egy ruter az egyik szobában és nem fogod a jelét a másikban rendesen a hálokarival?

2 megoldás van

1, Mindkét eszközre rakj nagyobb irányitot antenát pll a WIFI11 SECRON 11-et ez mintkét irányba csak 55 fokos szögben lát. És a ketö elméleti oszeforditásával stabil kapcsolatot kapsz.Mégha több fal is van köztük.(tapasztalat)

2.A rutere rajk csak nagyobb antenát és vid el kábelel a másik hejség közelébe. Igy közelebb lesz a klienshez a jell. Szintén lehet ugyan ez az antena.

and

(#650) (Bundás) válasza nagand (#649) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem szobák között, hanem emelet és új házrész között kell megoldani a kapcsolatot, de az adó területhez nem nyúlhatok. Tehát a router-hez nem nyúlhatok hozzá, nem mozgathatom, mert az szépen fel van szerelve, nem rakhatok rá semmit, mert idétlenül nézne ki a lakásban. Csak a vevőt szabad kókányolni.

Próbálkoztam több féle beltéri antennával, de a szoba azon sarkában ahol a gép van nagyon gyenge a jel. Ezért kéne kivezetni kb. 5-6 métert a szoba másik sarkába, nomeg plusz 2 méter kell, hogy ne a földön legyen, hanem a plafon tájékán. Na erre kéne egy ANTENNA. ;)

Köszöntem. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.