Hirdetés

Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Hunyus #1045 üzenetére

    "ezt nem én találtam ki,hanem 1szerelő mondta aki ezzel dolgozik nap mint nap."
    Persze. Messziről jött ember azt mond, amit akar, még én is :U. Nem teljesen értem, hogy mire akartál ezzel példát írni, de egy dolgot fogadj el: a paraboloid / gridantennák nyílása már elméletben is megszabja, hogy adott méretű tükörrel mekkora nyereség érhető el: [link]. Teszem azt 5,3GHz-en 40dBi-s nyereség eléréséhez 180cm-es elméleti tükörnyílás tartozik (a gyakorlatban a veszteségek miatt ennél is nagyobb, bőven nagyobb, mint 2m-es). Ilyen tükrök azért nem mindennaposak, ez belátható. Tudod, a fizika túltesz bármelyik UPC-s szerelőn, aki 'ezzel dolgozik nap mint nap'..
    "Csak ugye mint mondtad az 5ghz és azzal a régebbi routereket nem lehet befogni."
    A 802.11a szabványt nem ma találták ki: egész pontosan egyidős a 11Mbps-es b-szabvánnyal, és 4 évvel idősebb a vele azonos sebességet biztosító g-nél ([link]). Ja, és 10km-hez sem kellenek ezek a szinte kivitelezhetetlen méretű 40dBi-s antennák.
    #1046: kb. 10 dBi-s biquad-ok egymás között problémamentesen vittek nálunk >600m-t, de itthon még mindig az van, és egy 1200m-es linket szolgál ki.

Aktív témák

Hirdetés