Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#251) ArcHoNMaN válasza -=Valium=- (#250) üzenetére


ArcHoNMaN
csendes tag

Hi!!
Es akkor hogyan nézne ki a dolog? Az AP-t felrakom a padlásra, ebbe megy bele a koax az antennából, és az AP-ból hogyan tovább???? :F
Bocs, ha tényleg hülyénak tünök, de mé gnem találkoztam élőben ilyen szerkezettel. Ebböl már a routerba csatlakozik UTP-vel????
Köszi!

(#252) zsommi


zsommi
senior tag

Lehet kicsit off lesza dolog, de engem megszólhat valaki azért ha a tetőre kidobok mondjuk 5 antennát?
Lehet annak vmi jogi következménye?
Persze wlan-os dolgokra használnám...

(#253) zsommi válasza ArcHoNMaN (#251) üzenetére


zsommi
senior tag

Egyébként nem értem minek nektek két AP...
meg koax...
Sztem simán menne a dolog, hogyha kijelölnétek egy szerver gépet, meg egy klienst...
Aztán a szerverhez egy AP, utána meg sima UTP (cross) a gépbe (WLAN kariba)...
A klienshez pedig egy bridge, oda is UTP (cross), aztán már menne is a dolog...
Vagy akkor már összedobhatnátok egy kés baráti kört..:)
Egy AP, meg egy pár WLAN Bridge..
Sztem igy jobban jártok mint két AP-val szorakozni...

(#254) -=Valium=- válasza ArcHoNMaN (#251) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Pontosan,ahogy írtad.AP fent a padláson igy megoldható 1-2m koax-al és az AP-től UTP kábelen a géphez.AZ UTP max 100m-ig használható és sokkal olcsóbb. :C :DD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#255) -=Valium=- válasza zsommi (#253) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

1. Azért mert két gépet akarnak összekötni.
2. Ahoz +1 gép kell aminek mindíg menni kellene.
3. A legtöbb AP tud Bridge-ként is működni.(pld. az enyém:Linksys WAP54G)

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#256) ArcHoNMaN válasza -=Valium=- (#254) üzenetére


ArcHoNMaN
csendes tag

Hi!!
Akkor , hogy ha már így bennevagyok a kérdezésben, azt meg tudnam oldani, hogy több antenna legyen az AP-re kötve??? Konkrétan azt szeretném, ha menne a kapcsolat egy géppel, 1km-re, oda kell az irányított antenna! A másik pedig, hogy a környékemen, valami gyengébb antennával, úgy 50-60 méter távolságig a közeli haverokkal lehetne ALN-olni. Ezt meg lehet oldvani valahogy??? Te milyen AP-re gondoltál??
Köszi!
Bye!

(#257) ArcHoNMaN válasza zsommi (#253) üzenetére


ArcHoNMaN
csendes tag

Hi!!
Ez is átfutott az agyamon, mert ugye itthon már kész a Net, minden gép szépen csatlakozik a Netre, jó az ADSL megosztás, meg a helyi hálózat, (kopp,kopp :C )
szóval kívánni sem lehetne többet! :D
Csak szertném a haverom (barátnőm öccse) gépére is rávarázsolni a netet, meg abból sosem lehet baj, ha hálózatba vannak kötve a gépek. Na szóval ez a lehetőség is felvetődött, mert itt van a szobám sarkában egy PI - 250Mhz-es gép, és az égvilágon semmire sem használom. Azon is gondolkodtam, hogy abba veszek az WLAN-os hálókártyát, és azt a gépet dugom bele a szobámban lévő switch-re(az meg a routerhez megy). Az viszont nem tudom, hogy mit szólna a gép, ha 2 hálókártya lenne benne???
A Win98SE már tudja a Netmegosztást, csak hogy vajon mit szólna a WLAN-hoz, az egy jó kérdés! :D
Szerinted???
Bye!

(#258) ArcHoNMaN


ArcHoNMaN
csendes tag

Ja, és szembe jutott még egy dolog, hátha itt tud valaki segíteni.
Na, szóval én lent vagyok albérletben Kecskeméten, mert fősulira járok. Nem tudom, hogy valaki ismeri-e a Malom nevü bevásárló központot. Az a lényeg, hogy olyan 250-max 300m-re lakok tölle, a 4-ik emeleten, és tiszta rálátásom van az épületre. Elméletileg van benn egy nyilvános Hotspot, és arra lennék kiváncs, hogy sikerülhet-e ''megcsapolni'' a Netet?? Mert lehet, hogy ha veszek,keszítek valamilyen irányított antennát, akkor megy a dolog, bár van egy olyan sejtésem, hogy csak az épületben, és esetleg a közvetlen környezetében megy a Net! :(
Valaki csinált már hasonlót?????
Bye!

(#259) zsommi válasza zsommi (#252) üzenetére


zsommi
senior tag

Lehet kicsit off lesza dolog, de engem megszólhat valaki azért ha a tetőre kidobok mondjuk 5 antennát?
Lehet annak vmi jogi következménye?
Persze wlan-os dolgokra használnám...


Erre válaszoljon vki pls!

(#260) -=Valium=- válasza ArcHoNMaN (#256) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

A fent említett Linksys wap54g-nek 2 antennacsatlakozója van és Bridge-ben 4 AP vel képes kommunikálni.De ha netet is akarsz osztani akkor inkább router kéne hozzád nem AP.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#261) -=Valium=- válasza zsommi (#259) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ha nem léped túl az előírt 100mW EiRP-t akkor nem.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#262) ArcHoNMaN válasza -=Valium=- (#260) üzenetére


ArcHoNMaN
csendes tag

Hi!!
És akkor így működne a dolog, hogy lenne egy ''távolsági'' kapcsoltal az egyik antennán, és lenne egy a közvetlen közelemben, hogy pl. a PDA-val is lehessen Netezni???
Ha Router-el csinálom, akkor teljes értékű feljhasználó lesz mindeki, aki a hálózathoz csatlakozik, igaz??
Mindenkit 1 munkacsoportban fogok látni, függetlenül, hogy hol helyezkedik el ténylegesen.
A Router egyik ''alap'' antennája akkor ugye maradhat a ''helyi'' kapcsoltahoz, ahhoz nem kell nyúlni, max 50m amit szeretnék lefedni.
Te milyen antennával oldanád meg az 1km-es kapcsolatot, rálátás ok, nem lóg be semmi.
Házibarkács vagy valami olcsóbb gyári dolog??
Köszi a segítséget!
Bye!

(#263) zsommi válasza -=Valium=- (#261) üzenetére


zsommi
senior tag

Köszi szépen..
majd igyekszem nem átlépni..:)

(#264) -=Valium=- válasza ArcHoNMaN (#262) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

1. Ekkora teljesítménnyel max 1-2 falon megy keresztül a jel.Ezt kalkuláld bele. :U

2.Ha routerrel csinálod akkor lesz egy alhálód.Mindenki tud netezni is.A munkacsoportban azokat fogod látni akik ugyanazt a munkacsoportot állítják be a gépükön.A net ettől függetlenül menni fog csak a gép nem fog látszódni a helyi hálózat böngészése közben. :P

3.Az 50m-es kapcsolathoz elég a saját antennája (ha van rálátás)legfeljebb a kliens oldalra kell vmi. nagyobb antennát tenni.

4. Az 1KM-es stabil kapcsolathoz kb.12-15 dB-es antennák kellenének.
Ha gondolod csinálhatsz magad is.Tele van a Net leírásokkal.Viszont a méretekre figyelj oda mert már 1-2mm-es méretbeli eltéréssel már nem hozzák az igazi teljesítményt.Viszont sokkal olcsóbb mint a gyári. :C :DD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#265) Jégbor válasza ArcHoNMaN (#262) üzenetére


Jégbor
tag

A Router egyik ''alap'' antennája akkor ugye maradhat a ''helyi'' kapcsoltahoz, ahhoz nem kell nyúlni, max 50m amit szeretnék lefedni.

Bocs hogy beleszólok, de a routered valószínűleg nem tudja használni egyszerre mindkét antennáját. Vagy egyik, vagy másik. Attól függően, hogy melyiken érzékel erősebb jelet.

(#266) -=Valium=- válasza Jégbor (#265) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Én ugy tudom felváltva használja(diversity)

Bár az enyém át lett forrasztva és csak egy müxik.(+0.5dB)

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#267) _seth_ válasza -=Valium=- (#266) üzenetére


_seth_
veterán

Én is úgy tudom, hogy egyszerre csak egyet használ kivétel ha speed boosteres (ál ezekben két rádiótuner van) de még azokból is nagyon ritka.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#268) -=Valium=- válasza _seth_ (#267) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ezért képesek voltak két csatlakozót felrakni? (vagy csak design?) :Y :F

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#269) _seth_ válasza -=Valium=- (#268) üzenetére


_seth_
veterán

Mindig azt használja amelyiken jobb a vétel :) + parasztvakítás 1000-el...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#270) odani


odani
tag

Üdv!

Téglaházban szeretnék átvinni egy emeletnyit és vagy két falnyit. Első próbálkozásra WLAN kari (D-Link G520) és router (X-Micro 11g) kombinációban a hálókártya észlelte a hálózatot, de a jelerősség 0, 2, olykor 4% volt. Magyarul használhatatlan. Boltban kapható 5-8-10 ezer forintos spéci antennákkal (amiknek a kábelét ugye simán be lehet csavarni a kis lóf@sz antennácska helyére?!) elérhető lenne mondjuk 20%, amivel már stabilan lehet netezni?

Lehet, dilettáns a kérdés, de egy ilyen antennát elsősorban a hálókártyára kell kötni, vagy adott esetben a router (vagy AP) jelét is érdemes így erősíteni?

Bízva bízok! :R

(#271) -=Valium=- válasza odani (#270) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Próbáld úgy , hogy az antennák tengelye ne függőlegesen álljon.
Mivel az antennák oldalirányba sugároznak.
Tehát az antenna tengélyére merőleges irányba legyen a másik készülék.
Mondjuk ha pont egymás alatt vannak akkor visszintesre állítsd az antennákat.
Remélem érthetően írtam. :DDD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#272) -=Valium=- válasza -=Valium=- (#271) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

valahogy így:
[kép]

[kép]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#273) odani válasza -=Valium=- (#272) üzenetére


odani
tag

Köszi, ez végülis teljesen logikusnak tűnik, csak talán az ember ''nem gondolná'', hogy pusztán a dőlésszögből mekkora előny/hátrány adódhat... :U

Sajnos mivel a saját cuccaimat próbáltam ki egy ismerősnél, nem túl kényelmes folyton rohangálni routerrel, hálókártyával, inkább biztosra mennék, ezért érdekel, hogy milyenek ezek a drótos antennák...

(#274) -=Valium=- válasza odani (#273) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Hát ha ezekre a kis talpas függőleges sugárzókra gondolsz akkor azok közt van 5 dBi nyereségű is.Viszont ez a nyereséget pont a függőleges sugárzás csökkentéséből állítja elő így ezeknél is az antennára merőleges irányban fog nőni a teljesítmény.

Ha mind a két ponton lecseréled az antennát akkor valószinüleg meg lesz a 20% sőt sztem több is.Feltéve,hogy ugy állnak az antennák ahogy rajzoltam.



[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#275) odani válasza -=Valium=- (#274) üzenetére


odani
tag

...tehát akkor ez egyben válasz arra a kérdésre is, hogy a drótos-talpas antennákat a kis merev szürkék helyére lehet csavarni. Ha nem túl égbekiáltó a költsége, akkor ezek mellett fogok dönteni. Köszike!

(#276) mszilard


mszilard
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: társasház közepén lakom, kb. 50-50 méterre mindkét végétől.
Ezekkel az újabb MIMO-s routerekkel át lehet lőni lakáson belül a falakat úgy hogy a ház végében is legyen jel?? Kb 2Mbit? Tehát középről két irányban sugároznék.

Valakinek van hasonló tapasztalata? Úgy 6 téglafal (6-15cm)

Köszi a válaszokat!

(#277) mszilard válasza mszilard (#276) üzenetére


mszilard
tag

A vége 6*15 cm akart lenni= falvastagság

(#278) -=Valium=- válasza mszilard (#277) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Esélytelen. :( Max 2-3 fal esetén is csak 10-15méter.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#279) _seth_ válasza -=Valium=- (#278) üzenetére


_seth_
veterán

Nem feltétlen, az AP-m jelét a másik bérházban földszinten (én 3-on lakom) is lehet fogni köztünk pedig van 6-7 db 30 centis betonfal + egyéb tárgyak. (AP-m a kis botantennával a másik pont pedig egy pci-os wlan adapter)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#280) odani válasza _seth_ (#279) üzenetére


odani
tag

Ez elég bíztató, de akkor nekem miért nem jött össze egy emelet+szemközti lakás (családi ház - tégla) távolsággal? Az eredeti antennák megfelelő forgatásával lenne nyerhető számottevő ''jelátmenet''?

(#281) -=Valium=- válasza _seth_ (#279) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ez közvetlen kapcsolat esetében eléggé hihetetlenül hangzik.
Azt valószínűbbnek tartom hogy valamelyik szomszédos házról vagy nagyobb felületről visszaverődött jelet fogott a pci-os adapter.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#282) El-Greco


El-Greco
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne van 1 kétszintes épület ebben kéne wlan kapcsolatot csinálni szintenként megy is de együtt nem mert árnyékol 1 nagy betonterasz+az alsó szint ablakain jónagy vasrácsok, milyen antennát kéne venni ,hogy müködjön alul is felül is.Ha lehet nekeljen falatfúrni.

THX! :F

Nincs jelen csak múlt és jövö.......

(#283) Aegis1


Aegis1
csendes tag

Sziasztok!

Két haverommal vezeték nélküli hálózatot szeretnénk csinálni a következőképpen: [kép]
Mindkét pontra van optikai rálátás és az X pontnál lenne a router [link]. Az Y és a Z pontnál pedig egy-egy PCI-os wlan kártyával [link] és szükség esetén házilag barkácsolt antennával felszerelt gépek lennének, a routert pedig egy magas oszlopra raknám (tudom hülyén hangzik de mindent a cél érdekében :D ). A kérdésem az lenne, hogy az adott körülmények+cuccok mellett létrehozható-e a link?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#284) mszilard válasza Aegis1 (#283) üzenetére


mszilard
tag

Szerintem igen, bár én valami más routert vennék, mondjuk ezekből az újabb MIMO-s cuccokból! Sőt lehet egy körsugárzó is jól jönne hozzás, de szerintem bírni fogja! Lakásban szeded le a jelet vagy kintről antennával?

(#285) -=Valium=- válasza mszilard (#284) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ezt valószínű ,hogy csak külső antennákkal tudja működésre bírni.
És valóban nem ártana a routerhez egy nagyobb (5dBi) körsugárzót tenni.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#286) -=Valium=- válasza Aegis1 (#283) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nem látom ,hogy erre a routerre lehet-e külső antennát kötni.Célszerű olyant választani amelyiknek leszerelhető az antennája és csatlakoztatható külső antenna is.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#287) mszilard válasza -=Valium=- (#285) üzenetére


mszilard
tag

Igen azért kérdeztem én is, hogy honnan szedné le a jelet?

(#288) -=Valium=- válasza mszilard (#287) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

A pci kártyák esetében max 10-12m koax még elmegy ha jobb minőségű (0.2dB/m) a kábel.Bár 12m esetében ennél is már csak a teljesítmény fele(-3dB) jut a kábel másik végére.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#289) Aegis1 válasza mszilard (#284) üzenetére


Aegis1
csendes tag

nos lehet hogy hülyén fog hangzani sőt biztos: én arra gondoltam, hogy az udvaron egy magas oszlop tetejére raknám rá a routert, amit UPT kábellel kötnék össze a géppel.

(#290) -=Valium=- válasza Aegis1 (#289) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

És gondolod tetszeni fog neki az eső ,télen a -15 ,nyáron meg a 35-40 fok??
Vannak kimondottan erre készített routerek de azok nem a 15-20k-s tartományba esnek.



[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#291) Aegis1 válasza -=Valium=- (#290) üzenetére


Aegis1
csendes tag

csak használat alatt lenne ott...használaton kívül bevinném a lakásba

(#292) -=Valium=- válasza Aegis1 (#291) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Az nagyon macerás. Inkább vegyél egy vizálló dobozt amit télen kibélelsz valamivel nyáron pedig teszel bele egy kis szellőző ventit .Ezért is kéne a külső antennás router

Sőt a tápfesz is megoldható az UTP-n keresztül.(PoE)



[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#293) Aegis1 válasza -=Valium=- (#292) üzenetére


Aegis1
csendes tag

hmm...ez okos ötlet kösz :R

(#294) Aegis1 válasza -=Valium=- (#292) üzenetére


Aegis1
csendes tag

ugyérted a sz.gép LANkártyája adná a routernek az áramot? (bocs a hülye kérdésért, nem vagyok otthon a témában)

(#295) shev7 válasza Aegis1 (#294) üzenetére


shev7
veterán

Hat nem egeszen a lan kartya, de van olyan megoldas, hogy etherneten at taplalod arammal. De sztem is egyszerubb lenne csak egy antennat feltenni. Oszlop helyett nem lehetne haztetore? es akkor ha a padlason van a router akkor vedett is meg nem kell olyan hosszu kabel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#296) Aegis1 válasza shev7 (#295) üzenetére


Aegis1
csendes tag

lehet hogy megoldható, csak az a gáz, hogy a képen az X és a Z között van egy magas ház, ami szerintem meglehetősen akadályozná a jelet ha a padlásra raknám a routert. :F az oszlopot pedig olyan helyre is tudom rakni, ahol van tiszta rálátás a pontokra. Esetleg magasabbra csinálnám mint a szomszéd háza.

[Szerkesztve]

(#297) shev7 válasza Aegis1 (#296) üzenetére


shev7
veterán

es ha oszlopra rakod akkor nem akadalyozza? Ekkora mereteknel villamevedelmen gondolkodtal mar?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#298) Aegis1 válasza shev7 (#297) üzenetére


Aegis1
csendes tag

vihar esetén mindenképpen levenném az oszlopról :)

(#299) Aegis1


Aegis1
csendes tag

de azt hiszem az lesz a legjobb megoldás, ha először a padlásra raknom a routert, ha ott gyenge a jel, akkor szerintem marad az oszlopos módszer.

(#300) shev7 válasza Aegis1 (#298) üzenetére


shev7
veterán

Tovabbra is marad a kerdes. Es az oszlopot is kidontod? Mert egy kornyezetebol nagyon kiemelkoedo oszlop veszelyes lehet. De mostmar megkerdezem, hogy mekkora oszloprol lenne szo? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.