Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1951) s_marcell válasza Wind-Storm (#1946) üzenetére


s_marcell
csendes tag

Játékra szeretném használni, a vas erőssége nem lehet gond:). Ez a panelantenna mit jelent pontosan?

Pl egy ilyen?

Ezt hova kell rögzíteni, és a jel hogy jön be a házba?

Köszi a segítséget:)

[ Szerkesztve ]

(#1952) nemdan válasza s_marcell (#1951) üzenetére


nemdan
senior tag

Ez nem panel antenna, hanem kültéri Access Point. Utp-n jön be a jel és a tápot is az adja fel neki.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1953) Wind-Storm válasza s_marcell (#1951) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amit mutattál az egy antennával egybeépített AP.

De egy panel antenna ilyen lapos :D [link]

Csőre szokás rögzíteni, a jel pedig valamilyen koax kábelen továbbítódik.

De összebarkácsolhatsz olcsón egy bi-quad-ot is, neten sok leírás van hozzá.

(#1954) And válasza mobal (#1949) üzenetére


And
veterán

Komolyan, még mindig van valaki, aki elhiszi ezeket a 48 dBi-s bullshiteket? Az antennái méret alapján egy szokványos router antennáival lehetnek egyenértékűek, körülbelül 2-3 dBi nyereséggel rendelkezhetnek. Ráadásul kettő sem azért van belőlük, mert a kliens támogatná a két spatial stream-mel működő 300 Mbps-es n-módot, tehát egyszerű antenna diversity lehet az oka, mint bármely b/g-s kétantennás eszközön.
Természetesen lehet használható ez a cucc is, de amelyik gyártó ilyen durva hazugsággal veszi rá a felhasználókat az eszköz megvételére, az eleve gyanús kellene hogy legyen, semmi jót nem ígér. Lehet jó a vételi érzékenysége (amiről 'véletlenül' pont semmi adat nincs), meg az adóoldali teljesítménye is lehet nagy (a megadott 2W szintén egyértelmű hazugság, EIRP-értéknek is túlzó, nyers TX-powernek pedig - USB-s táplálásról lévén szó - egyenesen lehetetlen).
#1950: Google első találat, és kiderül, hogy a benne lévő chipset Ralink 3070, amelyet épp a RealTek 8187L-hez képest istenítenek.
#1946: "A dB-ben legfeljebb a vételi jelerősség van kifejezve"
Nem. Sima dB-ben itt legfeljebb a vételi jel/zaj viszonyt lehetne kifejezni, de mivel az aztán tényleg a körülmények függvénye, nem lehet katalógusadat. A vételi térerő, adóoldali teljesítmény, EIRP: ezek abszolút teljesítmények, átválthatók wattra (illetve törtrészeire), ezért nem lehet decibelben megadni ezeket, legfeljebb dBm-ben, azaz decibel-milliwattban.

[ Szerkesztve ]

(#1955) Wind-Storm válasza And (#1954) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én úgy vettem ki eddig, hogy vagy RTL818L vagy RT3070-es, utóbbi meg elvileg tudja az N-t.

[ Szerkesztve ]

(#1956) And válasza Wind-Storm (#1955) üzenetére


And
veterán

E fórum alapján: [link] Ralink 3070-es, és nem tudja az n-t, csak a lite-n (egy stream-mel működő 150 Mbps-es) 'szabványt'.

(#1957) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
említettem már hogy van egy antennashopos gridem,az lenne a kérdésem hogy verkálisan jobb vagy horizontálisan jobb ha sugároz?
ha vízszintes az a horizontális?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1958) And válasza czgabi76 (#1957) üzenetére


And
veterán

Nincs értelme annak a kérdésnek, hogy hogyan jobb. A vertikális polarizáció ugyanolyan 'jó', mint a horizontális. A lényeg az, hogy ez a kommunikációban résztvevő feleknél megegyezzen, mert ha nem, akkor a jel erős csökkenésével kell számolni. Ha pont-pont kapcsolatot építesz, és mindkét állomást te telepíted, akkor úgy polarizálod az antennákat, ahogy tetszik, csak egyformák legyenek. A horizontális polarizációnak esetleg lehet annyi előnye, hogy kültéren kevesebben használják (a körsugárzók például mind vertikálisak), de ez sem szentírás, lehet, hogy a környékeden mások is így gondolják, és ők is horizontálisan szerelik az antennáikat.

(#1959) Wind-Storm válasza And (#1956) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lite-N-t bár itt sehol sem látok, de ezek szerint Lite-N-nel működik antennadiverzitásban? :U

(#1960) czgabi76 válasza And (#1958) üzenetére


czgabi76
tag

köszi.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1961) And válasza Wind-Storm (#1959) üzenetére


And
veterán

Lite-n: 150 Mbps-es 'n-mód' (valójában a 802.11n része a MIMO, tehát a 300 Mbps alatti módok nem teljesen részei az n-szabványnak, ezért a 'lite' megkülönböztetés). Az antenna diversity nem szabványfüggő. Működés közben annyi antenna között kapcsolgathatunk, amennyi között jónak látjuk. Az csak MIMO-nál megkötés, hogy hány antennának kell kiválasztva lennie egyidőben, hisz ez a MIMO lényege, csakhogy a/b/g/n-lite módoknál nincs MIMO, egyetlen stream-mel visszük át az információt, ezekhez egy antenna kell. Ha kettő darabot látunk egy a/b/g/n-lite szabványokat támogató eszközön, annak kizárólag az antenna diversity lehet az oka (vagy rosszabb esetben a második csak dísz, de az már durva lenne :U).

[ Szerkesztve ]

(#1962) Wind-Storm válasza And (#1961) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aham...
Talán nem dísz. :C

(#1963) czgabi76


czgabi76
tag

antenna tartót házilag hogy tudok készíteni?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1964) nemdan válasza czgabi76 (#1963) üzenetére


nemdan
senior tag

hegesztő + hozzávaló anyagok (fémek) :DDD ja és egy fúrógép :DD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1965) czgabi76 válasza nemdan (#1964) üzenetére


czgabi76
tag

köszi,kb hány perc az ekészítési ideje?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1966) nemdan válasza czgabi76 (#1965) üzenetére


nemdan
senior tag

Tudástól függ, 30-60 perc alatt nyugisan meglehet csinálni ha van hozzá mindened. ennyi időbe még a festés is belefér. :D De ha engem kérdezel nem éri meg, legalábbis én nem szarakodtam vele pedig lett volna hozzávalóm.~1000 Ft környékén már simán lehet venni én is most vettem INNEN óccsóé' :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1967) czgabi76 válasza nemdan (#1966) üzenetére


czgabi76
tag

köszi!
ezt az oldalt még nem is láttam!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1968) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!
Olyan gondom lenne hogy kb 25m-t kellene wifi-vel átlőnöm, (1 házból 1 boltba) hogy legyen net. Megoldás van most is, csak nagyon gyenge... lassú folyton szakad... ki milyen antennát ajánl ami stabilan átlövi ezt a távolságot?
:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1969) czgabi76 válasza klambi (#1968) üzenetére


czgabi76
tag

Tp-link TL-ANT2408C
ez tuti át lövi.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1970) klambi válasza czgabi76 (#1969) üzenetére


klambi
addikt

pont ezzel neccesen megy.... :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1971) czgabi76 válasza klambi (#1970) üzenetére


czgabi76
tag

akkor ide valami irányított antenna kell:

pl:[ez]

de hol van az antenna?
kültéren?
betonházban laksz?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1972) And válasza klambi (#1968) üzenetére


And
veterán

Tisztázzuk le sokadszor is: ez nem csak az antennán múlik. Ilyen kis távnál különösen nem. Ha képes vagy az antennákat falon kívül, kültérre szerelni, és nincs útközben egy marha nagy akadály (például másik épület), akkor szinte bizonyosan stabilan menni fog bármilyen antennával. Természetesen kültérre szánt változattal, a #1969-ben javasolt verziót viszont eleve nem kültérre szánják (bár a nyeresége bőven elegendő volna). Szobán belül szinte bármelyik csalódást okozhat, kültérre szerelve pedig menni fog. De csakis utóbbi esetben.

(#1973) krealon válasza klambi (#1968) üzenetére


krealon
veterán

Ket AirGrid-et egymasra iranyitva, tiszta Fresnel zona eseten van esely a javulasra.
Valoszinuleg ez a szett meg jobb, mert 5GHz-es igy kisebb a Freshnel zonaja.

De konkretumokkal majd olyanok szolgalnak, akik epitettek mar ilyen linket.

Szerk: Hopp, elneztem. A fenti javaslat 25km-es linkre ervenyes.

[ Szerkesztve ]

(#1974) klambi


klambi
addikt

ezt néztem ki amit a routerre kötök és irányítom a boltra, a boltban meg a fent említett antenna lenne, szerintetek?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1975) czgabi76 válasza klambi (#1974) üzenetére


czgabi76
tag

ez jó csak drága.
amit linkeltem az olcsóbb és jobb is.szerintem,még amúgy soha nem volt yagim.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1976) klambi válasza czgabi76 (#1975) üzenetére


klambi
addikt

n aljzat nekem nem jó, sima routerre akarom rákötni

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1977) czgabi76 válasza klambi (#1976) üzenetére


czgabi76
tag

lehet kapni N-aljzatos-rpsmás kábelt is.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1978) klambi válasza czgabi76 (#1977) üzenetére


klambi
addikt

vagy én vagyok vak de nem láttam olyan amit átalakítana hogy routerre rakjam...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1979) And válasza klambi (#1978) üzenetére


And
veterán

A XXI. században egy csatlakozó típusa ne legyen már probléma. Tényleg kapható készre szerelt RP-SMA <--> N-csatlakozós koax, de kábel is beszerezhető mindenféle méretben, hozzá csatlakozó mindenféle kivitelben, meg létezik és kapható RP-SMA - N átmenet is, amely a csatlakozót a megfelelő formára hozza. Utóbbi átmenet egyébként szinte minden létező variációban beszerezhető az általad a #1974-es hozzászólásban linkelt helyen.

(#1980) czgabi76 válasza klambi (#1978) üzenetére


czgabi76
tag

pedig rengeteg olyan van:
[link]

vaterán is vannak!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1981) Wind-Storm válasza czgabi76 (#1980) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ennek a 3 méteresnek marhajó ára van...
Bruttó 2.184 :Y
Ezret nem adnék...
Egyébként a vicc kedvéért, ilyeneket árulok potom 3 ezer forintért :C
Ezek nem normálisak... :D

[ Szerkesztve ]

(#1982) czgabi76 válasza Wind-Storm (#1981) üzenetére


czgabi76
tag

ja,szerintem se normálisak nekem egy 20cm-eres ilyesmi kábelt ennyiért akartak megszerelni.+1500-as gls.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1983) And válasza Wind-Storm (#1981) üzenetére


And
veterán

"Bruttó 2.184 :Y
Ezret nem adnék..."

(Namost a 3 méteres H-155-ös koax ára önmagában 7-900 Ft olcsóbb helyen, az N-dugóé 500 Ft körül, az RP-SMA csatlakozóé pedig minimum 300, de a minőségi csatlakozók ennél jóval drágábbak. Akárhogy számolom, ez alaphangon is minimum 1500..1700 Ft, és akkor még nem szerelte rá senki sem a csatlakozókat a kábelre.)

(#1984) Wind-Storm válasza And (#1983) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát alapból sok... pláne, hogy csak H-155-ös kábel...
De az AP-t is nézd meg... vicc, pedig írtam is már nekik ez ügyben.. :DDD
Egy közel 10! éves cuccot ennyiért adni.. :U

(#1985) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
az airlive 5400CPE van olyan jó mint a nanostation2?
(bocsi,hogy itt is feltettem de a másik topicba nem kaptam választ)

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1986) And válasza czgabi76 (#1985) üzenetére


And
veterán

Még nem telt el két óra sem azóta, hogy a kérdést feltetted a másik (kiemelt) topikban. Kár ennyire türelmetlenkedni..

(#1987) sampe


sampe
aktív tag

sziasztok!

Érdeklődnék, hogy RPSMA-csatit házilag, krimpelő nélkül lehet e nyomni?
köszönöm!

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1988) czgabi76 válasza sampe (#1987) üzenetére


czgabi76
tag

NEM.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#1989) nemdan válasza sampe (#1987) üzenetére


nemdan
senior tag

hogyne lehetne :((( kombinált fogó :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#1990) Wind-Storm válasza czgabi76 (#1988) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem értem tapasztalatlanul miért kell ide írogatnod.
Sokkal jobban lehet házilag kombinált fogóval kivitelezni mint a szar 6 szög alakú krimpeléssel amit a boltban is alkalmaznak és szétcsúszhat....

Az egyik oldalán így összenyomod a szorítógyűrűt és ráfeszül, aztán mehet rá a zsugorcső.

[ Szerkesztve ]

(#1991) And válasza sampe (#1987) üzenetére


And
veterán

Lehet, csak nem lesz olyan szép hatszögletű, mintha krimpelő fogóval nyomtad volna. Magyarán jó randa lesz, de ha ügyesen csinálod (akár kombinált fogóval), tartani fogja.
#1990: Na, mire leírom (feltartottak közben ;]). A krimpelővel nagyon szépen és tartósan meg lehet csinálni, csak a kábel köpenyét is vissza kell húzni a krimpelhető részre (én legalábbis így szoktam: a külső gyűrűt ilyenkor nehezebb ráhúzni a helyére, de ha így szereljük, jó stabil lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#1992) szabifotos válasza Wind-Storm (#1990) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nálam is a szolgáltató által speciális fogóval kivitelezett hatszögletű krimpelés 1 év után szétesett. Én is a kombinált fogót alkalmaztam... :)

(#1993) sampe


sampe
aktív tag

nos, meg kell mondjam egészen jó lett :D és az eszközök amik fel lettek használva hozzá
csípőfogó, kombinált fogó, szike, valami vasrudacska ismét hengeresre alakítani a régi összenyomott szorítót

az eredmény elérve, a szétcsúszott csati ismét működőképes, közbe legurult pár pájinka is, szóval még a hangulat is jó volt :DDD

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1994) Wind-Storm válasza szabifotos (#1992) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt hiszem ez a szaktudás hiánya, hogy nem tudnak megcsinálni „szakemberek" még egy egyszerű kábelkrimpelést sem...
A kábel szigetelését meg talán én is meghagytam és úgy húztam rá a gyűrűt, ha akárhogy is, de ráment... nem épp ma csináltam.

(#1991) And

Az enyém is ronda? :P
Szerintem így zsugorcsővel egész kulturáltan néz ki.
Eredetileg szép fényes rézcső volt.

[ Szerkesztve ]

(#1995) szabifotos válasza Wind-Storm (#1994) üzenetére


szabifotos
senior tag

Hát igen.. ráadásul mikor felmentem a padlásra nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek mikor megláttam, hogy szigszalaggal is körbe van tekerve, gondolták így tuti nem esik szét. :D

(#1996) Wind-Storm válasza szabifotos (#1995) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C

(#1997) gejzanet válasza Wind-Storm (#1990) üzenetére


gejzanet
tag

és ezt hivják úgy hogy, gány...

(#1998) Wind-Storm válasza gejzanet (#1997) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát a boltban jól összegányolták nekem ami azt illeti... egy héten belül szétesett :U

(#1999) rob72 válasza Wind-Storm (#1998) üzenetére


rob72
tag

Sziasztok
Én rendeltem ebay-röl egy yagi antennát 20dbis ez így mind rendben van és szép és jó de az hogy lehet hogy az én 6dbi-s antennám erősebb mint a 20dbis ami szinte semmit nem fog?

[ Szerkesztve ]

(#2000) czgabi76 válasza rob72 (#1999) üzenetére


czgabi76
tag

kamu a nyeresége,még szerintem 2 dbi-t sem éri el.
[link]

én a helyedbe az ebayről semmi wifi antennát nem rendelnék,az ilyen noname márkájú antennákat magasról el kell kerülni!

inkább vegyél egy yagit de márkásat vagy egy panel antennát,vagy gridet!

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.