Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) Zebu válasza Zebu (#900) üzenetére


Zebu
addikt

megoldódott....

(#902) serious


serious
tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy szomszédtól vesszük a jelet de mivel csak eggy asztali Tp link 5dBi-s asztali antennám van így elég gyenge a jel. Ha vennék eggy erősebb antennát akkor javulna a jel minősége?? Dipol omni antenna 2.4GHz 9dBi- ezt néztem ki. Ezzel jelentősen javulna a minőség?? vagy jobb lenne eggy kültéri antenna?? Pls help eggy Asus WL-138G V2-es PCI-s kártyával használom

(#903) Tanya-


Tanya-
tag

Sziasztok, ha dlink 524 router adatlapján ez van: 1 lecsatolható antenna (reverse SMA csatlakozó)
Akkor ez az antenna jó hozzá: RPSMA csatlakozós.

Nem teljesen jön át a dlink honlapról, hogy most kinek milyen csatlakozója van.

(#904) makro válasza Tanya- (#903) üzenetére


makro
aktív tag

Üdvözletem!

a lényeg h neked olyan antenna kell, minek ilyen csatija van
szerintem az általad kinézett RPSMA-s működni fog vele

KÉP

a képen nem tudom mennyire látszik a csati, de sajnos jobbat nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#905) Tanya- válasza makro (#904) üzenetére


Tanya-
tag

Jóvan, akkor megkóstolom azt az antennát. :R

(#906) panderson


panderson
tag

Sziasztok!

Egy Linksys WRT54GL routerem van és szeretném kibővíteni a WiFi hatósugarát. Gyári antennákkal van. A supporttól azt a választ kaptam hogy TNC-s csatlakozós antennát keressek 2,4GHz-es működési tartománnyal, de ők ilyet nem árulnak. Körsugárzó kell.

1, amit találtam: TNC-s antenna (csak antenna, no kábel) az [link] meg talán pár dbi-vel érzékenyebb (ha jól értem a leírását - kezdő vagyok ebben), de nem javít drasztikusan a jelerősségen.

2, amit szeretnék: antenna+kábel, egybe vagy külön kábellel mindegy, de kicsi legyen, kb így [link] és falra felrakható (a fa ajtókeretre akarom felragasztani a fejmagasság felett), de ezekből szinte csak SMA csatlakozóst árulnak.

Kérdéseim:

a) Mit lehet ezzel kezdeni? Létezik-e SMA --> TNC átalakító?
b) Hol lehet hozzájutni ezekhez Budapesten?

Köszönöm!
panderson

(#907) And válasza panderson (#906) üzenetére


And
veterán

A support kicsit pontosabban is fogalmazhatott volna, merthogy nem hagyományos, hanem fordított polaritású TNC (R-TNC vagy RP-TNC) csatlakozóaljak vannak a routeren, ami nagyon nem mindegy. Mondjuk az első linkeden az antennának is olyan csatlakozója van ;).
Többféle megoldás is lehetséges: biztos létezik SMA-TNC átalakító, de lehet, hogy pont olyat nem kapsz, amilyen neked kellene (RPTNC dugó -> SMA alj). Itt meg lehet próbálni: [link], [link]. Ha nem kapsz átalakítót, rövid 50 ohm-os koaxra is szerelhetsz megfelelő csatlakozókat, és ugyanezt megkapod kábeles verzióban. Ennél azonban egyszerűbb (és olcsóbb) megoldás, ha a gyári antenna kábelének végéről szimplán lenyisszantod a csatlakozót, és a neked megfelelőt szereled / szerelteted a helyére. RP-TNC kábé ennyi helyen kapható: [link].

(#908) panderson válasza And (#907) üzenetére


panderson
tag

Köszönöm a fáradozást! A rövid 50 ohm-os kábel a boltban kapható antenna kábele lenne? Kb. 3 méterre van a router az ajtófélfától. Közben olvastam külföldi fórumokon hogy a kétantennás routereknél a két antennát ajánlott cserélni 2 ugyanolyanra. Ez mennyire rontja a mostani 'gyári' helyzethez képest a hatósugarat?

(#909) And válasza panderson (#908) üzenetére


And
veterán

Igen, a wifi-antennák a rádiótechnikában általánosan elterjedt 50Ω-os hullámimpedanciájú kábelekkel vannak szerelve. A csatlakozó kiválasztásánál a vastagság számít leginkább, hiszen a szerelhető / krimpelhető csatlakozók meghatározott átmérőjű kábelekhez valók. Ezért adott csatlakozótípusból többféle is létezhet a különböző kábelekhez.
Két külső antennát nem muszáj rátenned a routerre. A gyári kialakítás a diversity-elv miatt kétantennás, amellyel a beltéren fellépő térerő-ingadozások hatása csökkenthető valamelyest. Leegyszerűsítve: a router azt az antennát használja, amelyikkel erősebb jelet vesz a kliens(ek) felől. A gyakorlatban ennél persze összetettebb a megvalósítása, de a router egyidőben mindenképp csak egy antennát tud kiválasztani. Diversity-nél az antennák közötti távolságnak is jelentősége van, ez a működési frekvenciához tartozó hullámhosszal áll összefüggésben. Tehát egy antennával is működni fog, de a diversity előnye elvész, amit viszont kompenzálhat az eredeti antennáknál jobb, tereptárgyak feletti elhelyezés, ill. a kismértékben megnövekedett nyereség (a kábelcsillapítás meg hátrány, de valamit valamiért ;)).

(#910) panderson


panderson
tag

Nézem "RPTNC dugó - N aljzat átalakító" mi az az N aljzat?

Másik ötlet:
- Ha veszek kábelt (amit írnak hozzá) és két csatlakozót akkor a meglévő antennát is használhatnám kvázi meghosszabbításként?

- Vagy veszek egy RNTNC csatit és kábelt és a végére pl. SMA csatit meg hozzá vmi talpas pici antennát. Ez járható út?

[ Szerkesztve ]

(#911) And válasza panderson (#910) üzenetére


And
veterán

Használhatod, de azokat a vacakokat tényleg nem érdemes. Akkor már többet érsz azzal, ha a routert felpakolod valami magas polc v. szekrény tetejére.
Az N-csatlakozó is egy RF-konnektor típus (nagyobb méretű, wifi-vel összefüggésben általában kültéri antennáknál alkalmazzák), de hadd ne írjuk le külön-külön mind az ötvenfélét, ami létezik :D. A Gigatechnik-es linken szinte az összes említve van fotóval együtt, és az adatlapok is hozzáférhetők. Wifi-hez szerencsére nem olyan sokat használnak..
Mod. a másodikhoz: erről írtam az előbb. De a csatlakozók viszonylag drágák, és azt is figyelembe kell venned, hogy a kábelcsillapítással simán elvesztheted azt az előnyt, amit a nagyobb antennanyereség adhat. A szokásos, rövidebb kábelezéshez használatos 5mm-es koax (pl. H-155 és társai) csillapítása 2,4 GHz-en 0,5 dB/m körüli. Az eredeti dipólok nyeresége kb. 2dBi, az általad linkelt SMA-csatlakozós antennáé pedig 5dBi. Ez a 3 dB különbség könnyen elenyészik vagy alig érzékelhetővé válik, ha hosszú a külső antennáig vezető kábel. Továbbá a nagyobb nyereségű körsugárzó azt jelenti, hogy az antenna keskenyebb függőleges nyílásszögben szórja a betáplált energiát.

[ Szerkesztve ]

(#912) panderson válasza And (#911) üzenetére


panderson
tag

Köszi a segítséget! Na akkor így jó?

Gigatechniknél: antenna kábellel, csati nélkül [link] és egy RPTNC csati H-155-hőz crimp.(960,-).

Bocsi a sok kérdésért, de van még 2:

- a fenti antenna beltéri vagy kültéri?
- "A Mini antenna felszerelésénél a vízszintes polarizációra ügyeljünk, amelyet a rögzítésnél végezzünk el." tehát vízszintesen kell felragasztani?

Köszi még 1x!

(#913) And válasza panderson (#912) üzenetére


And
veterán

Egy antenna két tulajdonságtól lehet kültéri: időjárásálló kivitelű és árbocra v. falra rögzíthető. Ezt a típust az adatlapja kliens antennának javasolja, biztosan lehet kültérre is telepíteni.
Polarizáció: azt is írják, hogy akkor lesz horizontálisan polarizált, ha az antenna hosszabb oldala vízszintesen van szerelve. Viszont a routerek függőlegesbe állított ill. a kliens notebook-ok keretbe szerelt antennái általában vertikálisan polarizáltak, ezért nem árt egy ilyen antennát is hasonlóan szerelni. Ha wifi-szolgáltatóhoz csatlakozunk vele, akkor meg olyan polarizációval, amilyet az ISP alkalmaz (merthogy természetesen mindkét módon felszerelhető). Azt viszont tudnod kell, hogy ez a példány - mint a panelantennák általában - nem körsugárzó, ezért inkább csak fixen telepített állomásokhoz, pont-pont kapcsolathoz való.

(#914) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy az erkélyen tudok fogni egy nyilt hozzáférésű hot spotot. Azonban bent a lakásban már nem. De ezt megoldottam egy sima 3 méteres USB kábellel és egy USB-s wlan adapterrel. Na most egy olyan kérdésem lenne, hogyha a másik szobába is szeretném fogni, akkor csak az a megoldás, hogy veszek 12 méter kábelt? Vagy vmi más lehetőség? Olyasmire gondoltam, hogy az USB kábel másik végére is teszek egy adaptert, s onnan tudom fogni a másik szobában laptop wlannal. Nem tudom mennyire nagy hülyeség ez, de ha az akkor vmi ilyen megoldás létezik? Ha igen mit kell vennem ehhez? (Mármint az erkélyröl bevezetném az egyik szobába, s onnan szeretném továbbitani a másik szobába, lényeg hogy rádióhullámokkal hidalnám át azt a 10 métert vagy marad a kábeles megoldás?) Köszi a válaszokat!

(#915) makro válasza Sweetraver (#914) üzenetére


makro
aktív tag

szia!

Általam legegyszerűbbnek tartott megoldás egy wlan router, amit repeaterként (jelismétlőként) használnál. Így nem kell több kábel az egész lakásban. Tavaly 6E körül vettem TP-LINK -et, teljesen megbízhatóan működik éjjel-nappal.

Az hogy egy USB hosszabbítóval fogod a jelet az OK, de ha a másik végére és teszel 1et, akkor honnan kapnak tápot? :F bár ha egy aktív USB elosztóra kötnéd akkor jó lenne, csak tudomásom szerint az USB kulcs csak PC-vel müxik a beállítások miatt...

(#916) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Heló
Van egy tp link wr543g-s routerem. van egy hálózat is amire notival simán tudok csatlakozni, kapok ip-t és már megy is a net. Ha a routerrel csatlakozok hozzá, akkor cask ip-t kapok de az internet nem megy.
Mi lehet az oka?

Frissítettem firmware-t is.

(#917) iday


iday
aktív tag

Hali.
Lenne egy kissé "hülye" kérdésem.
Mégpedig hogy hogyan kell szerelni a N-male dugót, H-1000 típusú kábelekhez.
Mit mekkora méretig kell vágni.
Valami képes utmutato volna jo.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#918) And válasza iday (#917) üzenetére


And
veterán

Telegärtner katalóguslap a H-1000-es kábelhez (is) való N-dugóhoz: [link], rajta a szerelési útmutatóval, pdf-ben.

(#919) iday válasza And (#918) üzenetére


iday
aktív tag

1000 köszönet. :R

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#920) chooky


chooky
tag

Egy Access Point beállításával kapcsolatban kérnék segítséget.

Röviden leírom mit szeretnék:

Adott hét épület egymástól 20m-re. Az egyikben (ez mondjuk az "A" épület) van egy TP-LINK Wifi-s router aminek a gyári antennája helyett egy YOGI csőantenna van. A másik épületben ("B" épület) meg van egy ugyan ilyen csőantenna ami közvetlenül egy számítógép PCI-os wifi kártyájára van kötve. Jelenleg így működik a "B"épületben is a net.
Viszont képbe jött egy notebook, amit ugyan csak a B épületben szeretnék használni viszont hátrébb ahol már nincs elég jel (vagy legalábbis csak egy két helyen).
A tervem az lenne hogy egy LINKSYS WAP54GV31 Access Point-ot szeretnék tenni a B épületben lévő antennára ami Access Point módban vezetékessé alakítaná a jelet és egy TPLINK-es wifi-s routerral már megfelelő jelerősséget tudnék produkálni a házban.
Ezek az eszközök már adottak, tehát ezekkel szeretném kialakítani.
A bajom az hogy a Linksys Accespointot nemtudom beállítani hogy működjön AP módban (pontosabban beállítom de nem megy a net), pedig vagy 4 féle lehetőség közül is lehet választani (Acces point (default), AP Client, Wireless Repeater, Wireless Bridge). Szerintem az első lenne a helyes de mégsem tudom rávenni a netet a működésre.
Nemtudom mit szúrok el, még nem csináltam ilyet előtte.
Most úgy próbálom hogy az A épületben (ahol a router is van) egy gépet rádugtam az AP-ra és így próbálgatom, kizárva azt a lehetőséget is hogy esetleg jelerősségi gondok miatt ne csatlakozzon. A gépen fix IP-t állítottam.
Mit próbáljak még ki???
Ja, WPA titkosítás van a routeren bekapcsolva, de ezt a kódot kérte az AP a beállításkor amit meg is adtam neki tehát szerintem ez nem lehet a baj. Vagy mégis?
Vagy az lehet a baj hogy az ap-nak nem kell újra tárcsázni meg hasonlók mivel ezt a router már elvégzi?

Várom a segítőkész válaszokat.

Köszi előre is....

ro_lee

(#921) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok......

Nagy gondom van:
Adott két épület egymástól 20m-re, és ezek között kellene hálózatot kialakítani. A másik épületbe fut be a net, és ezt szeretnénk megosztani....

Most egy mikrohullámú netem van és ezzel elég rosszak a tapasztalataim (100-300-as ping), bár elég messze is vagyok az adó toronytól........

Na most a kérdés az lenne, hogy mivel lenne érdemes megoldani ezt a távolságot, Wifis router+külső antenna+neki is egy antenna+router vagy AP, vagy egyszerűen egy router és kültéri kábellel áthúzni a netet.........

Az utóbbi az egyszerűbb (és olcsóbb), de a wifis megoldás nem annyira "szemetszúró"..... Magyarul nem látják az áthúzott kábelt... :DDD

Nekem csak annyi lenne a fontos, hogy stabil és gyors netem legyen (5 Mbit-es net lenne megosztva).......

Mennyire bírják mondjuk egy padlás hőmérsékletét a routerek ?? Mert a legolcsóbb wifis megoldás az lenne, hogy egy routert és egy AP-t kiarknánk a padlásokra nem??? Akkora távot még egy gyári antennának is át kéne vinnie......

Routernek egy Edimax BR-6504N Wireless routert néztem ki......

Előre is köszi és bocs hogy ha már volt ilyen kérdés/válasz de munkahelyről nincs időm visszaolvasni...... :B

(#922) Genius007 válasza imibogyo (#921) üzenetére


Genius007
őstag

20m nem sok, de neked a WiFi-s routeren kivül kell más is majd szerintem!
Legalábbis tőlem kb 30-35m-re van az Access Point, de a kis BOT antennával, amit a PCI WiFi karihoz kaptam, azzal jó volt a net, addig amig nem kezdtem el tőlteni!
A legkisebb terhelésre is 500-as pingek voltak!
Szóval a részedről valami kis panel antenna tuti kellene ...

Az én javaslatom a következő:

Nála : WiFi-s router ami tudja az AP módot. + Külső panel antenna (elég egy 11db is), de akár Yagi antennát is vehet!

Nálad: WiFi-s router (vagy PCI kari), ami tudja a Client módot + külső panel antenna elég egy 11db is), de akár Yagi antennát is vehetsz!

Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de :

Van eladó :
- 1db NetGear Wireless router, ami tudja az AP módot, stb ..
- 1db Siemens router, ami tudja a Client módot, stb ...
- 1db BlackBox BB54G router, ami tudja az AP, Client, stb módot ...
- 1db Yagi 12dBi antenna 5m kábellel + csatival
- 1db Panel antenna 8m kábellel + csatival!

Ezek a cuccok amúgy nektek pont jók lennének! :DDD

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#923) imibogyo válasza Genius007 (#922) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia

Köszi szépen.....

Sajnos még anyagilag nem aktuális a dolgo, és már azt sem tudom hogy az lesz-e mostanában, mert a jelenlegi netem fogta magát és meggyógyult, Battlefield 2-ben 40-es pingjeim vannak és elég stabil is lett a cucc, szóval nem költök most így rá.....

De a leírás így is nagyon hasznos, mert ha esetleg mégis ez lesz a helyzet, legalább már ezeket tudom....

Mégegyszer köszi. Respect. :R

(#924) Genius007 válasza imibogyo (#923) üzenetére


Genius007
őstag

Nincs mit!
Ha valami wireless cucc kell, akkor is megkereshetsz! :DDD :B

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#925) qwertly válasza Genius007 (#922) üzenetére


qwertly
addikt

Szia bocsi,hogy zavarlak de láttam a Wlan anternák topikba egy hozzá szólásodat amelybe egy hirdetésedett:- 1db Yagi 12dBi antenna 5m kábellel + csatival, 1db Panel antenna 8m kábellel + csatival!Nekem van egy TP-link routerem és egy Edimax usb wlan adpterem amit egy notira tettem rá.Több szobán keresztül megy internet és így elég gyenge a jel,szeretném egy kicsit megerősíteni.Az általad meghirdettet antenna vezetékekell megtehetném?És ha igen te megyeiért árulod őket?
-

(#926) Treb


Treb
tag

Hali!
Nem nagyon értek a vezetéknélküli cuccokhoz de kellene valami adapter 1 laptophoz ( usb-s pcmcia kártya ) mert a mostanival (Asus WL-167G ) folyton leszakadok a hálózatról!
Szal valami olyan kéne jobban fogja a háló vagy nemtom h kell mondani!! :B
THx :R

(#927) Treb


Treb
tag

Úgy értem h usb-s VAGY pcmcia kari! :B

(#928) kissdvd


kissdvd
csendes tag

Dipol omni antennát keresek. Bp-n hol tundék venni?
Elveszett a Pcios kártyám antennája azért keresek...

[link]

[ Szerkesztve ]

Happy dreamer

(#929) harry


harry
veterán

Üdv, lakáson belül szeretnék wifi hálózatot létrehozni úyg,h ogy van egy kis szerver gépem, amiben egy PCI 10/100as kátya néz a WAN felé, az intergrált gigabites a vezetések belső háló, és kéne egy USB-s (mivel több PCI hely nincs) eszköz, amivel tudok wifit osztani, és nem mellesleg működik linux alatt is gond nélkül.
Az egyik kliens gépben lesz egy wifi kártya is, hogy erre tudjon csatlakozni, ehhez PCI-os kellene.
Mit ajánlanátok, milyen kártyát vegyek egyik/másik feladatra, mikre kell figyelni, mennyibe kerülnek ezek egyáltalán?
Köszi az infót.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#930) bypet


bypet
tag

Sziasztok!

A két vagy több antennás Wifi router egyik antennáját le lehet cserélni irányítottra (kültér), úgy hogy a maradék az marad bot antenna (beltérre)?

**

(#931) And válasza bypet (#930) üzenetére


And
veterán

Nem!
A b/g-szabványú kétantennás routerek diversity-elven működnek, adott időpillanatban csak az egyik antennájuk van kiválasztva. Ezért ha beltérre hozol egy klienst, akkor a kültéri antenna nem fog menni és vice-versa. Ebben a formában nem megoldható, csak két külön AP-val.
A 802.11n draft-ot támogató routerek esetén meg pláne nem, mivel azoknak a teljes wifi-sávszél kihasználásához lételemük a többantennás működés (lásd: MIMO).

(#932) Marwell válasza serious (#902) üzenetére


Marwell
csendes tag

Az antenna szerintem elégnek kell hogy legyen bár nem tudom mekkora a távolság. A routeren mivel azt irod, hogy 5dbi-s elméletileg az is javít rajta ha teszel rá nagyobbat de , az asus kártyára is kellene tenned valami bikábbat, mert az adat oda vissza arányú és hiába hallod elég hangosan a hangot, ha nincs akkora hangod hogy vissza szólj a másiknak . Az asus kártyák amúgy nem valami erősek javaslatom egy d link (dwl-520+ nekem ilyennel 2Km ről is vette a jelet egy 12dbi s flat antennánál router 12dbi circle dlink12dbi flat vagy yagi volt) még azt is megpróbálhatod hogy ne b-g szabványon mennyen a háló hanem only b mivel a g szabványban kissebb a router kimenő teljesítménye. g=15dbi b =20dbi

(#933) Naki


Naki
csendes tag

sziasztok! valakinek Debrecenben vagy környékén nincs véletlenül egy pár(2db) használaton kivüli linksys tnc-s gyári antennája? köszi :O

(#934) Mr.John


Mr.John
csendes tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Van egy ingyenes HotSpot! amit itthonról nem, de a 60m-re lévő szemközti házból tökéletesen be tudok fogni a laptoppal. Arra szeretnék választ kapni, hogyan lehet megoldani ,hogy itthonról is betudjam fogni a HotSpot-ot? Milyen eszközökkel?

Üdv,

(#935) gergo03


gergo03
csendes tag

SEGÍTSÉGET KÉRNÉK hozzáértőktől!!!

Egy nagy távolságú kb. 4 km es wireless N alapú hálózatot, linket szeretnénk létrehozni, megközelítve az elérhető valós sebességet (250-300Mbit/s). Az AP oldalon egy N-es atherosos router , a kliens olalon egy 802.11n-es szintén atherosos PCI-os kártya lenne. Van rálátás a két oldalon egymásra, de csak külső antennák alkalmazásával. A fő kérdésem az lenne, hogy milyen antennákat kellene felszerelni az eszközökre (AP, kliens) milyen kivitelű, milyen frekivel, milyen szögbeállításokkal, milyen nyereségekkel??? Akinek van már tapasztalata N-es Wlan hálózatok kiépítésében, kérem jelentkezzen!!!!!!

(#936) Auratech válasza gergo03 (#935) üzenetére


Auratech
őstag

Ami neked kell. Kettő darab kiszolgált, vagy nem használt parabolaantena. Egy db laser. dióda a célzáshoz. A parabolák fókuszába beteszed az omni-karakterű antennákat. Az antenna sugárzási tenygelyéhez odaillesztesz egy pálcát. Ez a célzó. A pálcára kell rátenni a laser diódát, úgy, hogy a fény a sugárzási tengellyel egybeessen. Szóval célzol.
El kell találni a másik parabola sugárzási tengelyét a túloldalon. Össze kell lőni a két antennát. Ekkor parabolák fókuszában sugárzó antennák jele párhuzamossá válik és látni fogják egymást. Az eredmény pontosság kérdése,amit már mondjuk a netstumblerrel is hangolhattok. A legjobb eredményt usb- eszközökkel lehet elérni, mert azoknak majdnem tényleg omni(gömb) karakterű sugárzása van. Sajnos kültéren érzékenyek az usbs cuccok és csak 2-3m-re vihető a jel usb erősítő nélkül, avval viszont 10m-re.

Auratech Field Recording

(#937) Auratech


Auratech
őstag

Most éppen a 3g- hálózatot használom, ott, ahol semmi esélyem nem lenne az edge-n kívül. Egy csóró szobaantennát használok, amivel 2 Mbit a netem a 236k helyett és közben 5km-el odébb vagyok a határnál, ahol kültéri lefedettség lehet egyátalán.

Auratech Field Recording

(#938) gergo03 válasza Auratech (#936) üzenetére


gergo03
csendes tag

Köszi a választ egy lehetséges megoldással. Kicsit komplikáltnak tünik.

(#939) Auratech válasza Mr.John (#934) üzenetére


Auratech
őstag

A legjobb egy n-es usb-s wifi adapter(pld:Pp-link), de jó a 108-as, 54-es is, és egy kiszuperált szobaantenna-tányér, aminek az elejére odateszed pld. kétolddalu ragasztóval az usb-s pöcköt. Ha irányba nézel vele megjön a jel.
Használd hozzá a netsumbler progit. Ehez nem kell szerelni és miliméterre pontosan antennát csinálni. A nyereség elég a boldogsághoz :D
A falusi teleházból 250m-re fogtam a jelet. A pontosság fontos, mert így teljesen irányítottá válik a sugárzás. tolok képet is. hamar:)

Auratech Field Recording

(#940) Auratech válasza gergo03 (#938) üzenetére


Auratech
őstag

A 4km mindenképpen célzottan irányított oda vissza kapcsolatot igényel.
6-700m-ig két jagival is megy de a 4 km,az emberes:) bár a parabolával 100km-es tartományban vannak a rekordok.

Auratech Field Recording

(#941) jtopcsi


jtopcsi
csendes tag

Erre még nem találtam hívatkozást, de nagyon érdekes (a biztonság miatt is).
[link]
Elöször a szerzö FAQ-ját olvasd. Ismeri valaki?

If all else fails, read the instructions. Ha már az se segit, aludj egyet rá.

(#942) szubence


szubence
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas huzavona után végre sikerült átvennie a T-Home-nak az Inviteltől az ADSL-emet és szombaton jönnek bekötni az IPTV-t is.Viszont lenne egy kérdésem. A probléma az, hogy most a telefon anyám lakásába megy, ott van a modem és egy WiFi router, így jut a mi lakásunkba a net (2 vékony fal van csak köztünk, meg 5-6 méter), a telefon meg csak anyámnál van, nekem nem is kell. A tv viszont csak nálunk van. Ennek a kábelezésére ugye 4 mód lenne:
1. UTP kábellel, két vékony fal átfúrásával, a fel mellett vezetve kb.12 m kábellel. Ezt a T-Home-os szerelő megcsinálja ingyen és bérmentve???
2. Az elektromos hálózaton 2 adapterrel, amit a T-Home kínál (kb, 28 ezer ft-ért). Mikor ezt a kérést jeleztem az szerelő-időpont egyeztetésekor, akkor a hölgy közölte (először fogalma se volt az egészről...) hogy ennek a "beszerelését" a szerelő nem tudja vállalni...előadta ez mekkora munka lenne...meg amúgy is ilyet nem tudnak csak úgy hozni...(tudtommal gyakorlatilag csak be kell dugni őket...). Erről valami tapasztalat? Az a kínom még ezzel, hogy nem tudom menne-e mert külön villanyórán vagyunk anyáméktól...
3. Vezeték nélküli megosztás. Elvileg erre is van a T-Home-nak saját megoldása (ezt már meg se mertem kérdezni az ügyintézőtől). Ebbe mennyire kavarhat be, hogy a net is WiFi-n megy? Illetve megoldható-e saját eszközökkel is (routet, access point), tudom már volt itt hasonló kérdés, de érdemi választ nem találtam rá. Esetleg ha úgyis hoznak egy gateway-t amin van WiFi router, akkor felszabadul a mostani WiFi routerem (802.11g), ezt fel lehet-e valahogy használni?
4. Ez a verzió valszeg hülyeség...A telefonkábel ami anyámékhoz megy itt jön a mi ablakunk felett...esetleg erről lehet-e valahogy leágazni és erre kötni a gatewayt, a másik ág meg menne be anyámhoz a mostani modemmel a végén (telefon+WiFi routerrel). Vagy egyszerűen az egészet hozzánk behozni és anyámnak venni valami vezetéknélküli telefont, csak akkor a telefon töltőállomása nálunk kéne hogy legyen...

Köszönöm a segítségeteket, ha lehet olyanok válaszoljanak a kérdésekre, akik érdemi választ is tudnak adni...ne olyat hogy minek kellett neked IPTV, stb...:)

(#943) Auratech válasza jtopcsi (#941) üzenetére


Auratech
őstag

Na. Ilyet csináltam én is. Most látom. Nekem a teleházas tp-linkes antennát irányította hazafelé, amit a másik oldalon az usb-s wifi-pöcök vett. Megvan még, küldök képet is róla majd otthonról.
A faq-t nem olvastam el de az antenna rögzítésére a (szivacs?, ahogy látom) tényleg nagyon jó ötlet. Nekem távtartókon csücsülő gyűrűk tartják a fókusztengelyben az antennát.
A lényeges, hogy pontos legyen a parabola-íve, és a méret kezelhető legyen, meg ne legyen nehéz. kb 400m-t hidaltunk át stabil 11M sebességgel oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#944) Auratech


Auratech
őstag

A megszerkesztett parabolát egy falemezből vágtam ki, azt használtam sablonnak.A falemezen a fókuszpontban lyuk :D van

Auratech Field Recording

(#945) jtopcsi válasza Auratech (#944) üzenetére


jtopcsi
csendes tag

És te a hatótáv megnövelésére, v. az elérhetöség korlátozására alkalmaztad?

Itt van egy forditása azon FAQ résznek, amely felkeltette az érdeklödésemet:

Q: Miért tervezte meg, s elsödlegesen milyen cél elérése forgott a fejében?
A: Röviden, "laikusok által üzemeltetett vezetéknélküli hálózatok biztonságának
a megnövelése
". ........
... Egyszerü megoldásra törekedtem. Az eredményei ezek a kis reflektorok, melyek
kitünöen megfelelnek erre a célra.
- Ha az AP-det(Access Point) a ház egyik sarkában helyezed el, -mondjuk a legalsó
szinten- , és felfelé irányitod a ház központja felé, akkor valószinü, hogy a ház
bármely pontjáról kapcsolódni tudsz hozzá, de a ház elöl, v. a közvetlen szomszédos
házakból nem.
- Az AP elhelyezése a legalsó szinten, v. a tetötérben és a ház középontja felé irányitva
az AP elérését gyakran lehatárolhatja csak az ingatlanon lévö épületekre.
...
Q: Más eszközök (frekvenciák) esetében is, -mondjuk mobil tf., vagy DECT (900 Mhz)
telefon konzol-, használhatom a reflektorokat?
A: Természetesen. .....
...

If all else fails, read the instructions. Ha már az se segit, aludj egyet rá.

(#946) And válasza jtopcsi (#945) üzenetére


And
veterán

(Meglehetősen paranoid alkat lehet az, aki a "biztonság növelése" okán használ erősen irányított antennát házon belül. Jóhogy nem rögtön egy méteres grid-et ;). Ez nonszensz: azért találták ki a titkosítási eljárásokat, hogy azokkal védekezzünk az illetéktelen lehallgatás vagy használat ellen. Jó, tudjuk, hogy pl. a WEP törhető, de az sem akármilyen eszközt, felkészültséget és főleg indíttatást igényel. Azért manapság, a WPA-AES vagy WPA2 korszakában ez nem jellemző, utóbbiak teljesen biztonságosak, ha hosszú a megosztott kulcs.
Az pedig teljesen természetes dolog, hogy a reflektor hatása más frekvencián is megmarad. A fókuszban lévő antenna a 'feed', vagyis a tényleges antenna, míg a paraboloid valójában egy tükör. Csak az adott nyereséghez tartozó mérete alacsonyabb frekvencián kezelhetetlenül megnő /erre a FAQ táblázatában szereplő adatok is utalnak/, ezért nem használatos a mikrohullámú tartomány alatt.)

(#947) Auratech válasza jtopcsi (#945) üzenetére


Auratech
őstag

A hatótáv növelése volt a cél. természetesen az irányított sugárzás karakterisztikájából adódóan az oldalsó-hátsó irányok vételi érzékenysége csökken, de azért nem lesz nulla. Szórt-vert jelek is felépíthetnek kapcsolatot. KB. mint egy csupasz izzó ahogy világít és egy reflektortükörben csücsülő izzó fénye.
A biztonsági faktor nálam csak mellékes eredmény volt. a wpa2é es a macadress filter eddig védett, rosszcsont a környéken meg nincs (rajtam kívül:D)

Auratech Field Recording

(#948) Auratech


Auratech
őstag

Kicsit elrongyolt állapotban, de azért a lényeg látszik.
Voltak rajta merevítő hutkapálcikák, de lepotyogtak:)

Auratech Field Recording

(#949) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hi All!
A havernak szeretnék küldeni a szomszédba egy kis netet. 8 megbites ADSL-m van T-Home-os. Egy Pirelli routerral. A házuk kb 50-60 mérre van, és nekem a kint van az ablakban a router. Náluk ahol netez csak 1-es a jelerősség. Igaz találtunk olyan pontot a lakásban ahol hármas, de sajnos ott sem stabil.
Mi kellene a laptopjához hogy jó legyen a netje? És lehetőleg ne legyen drága.
Láttam hogy írtátok hogy a WEP törhető. Ez mennyire jellemző? Érdemes áttérni valami másra?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#950) And válasza 7Heads Drago (#949) üzenetére


And
veterán

A haver laptopja önmagában nem lesz elegendő a normális, stabil kapcsolathoz. A legjobban tenné, ha beruházna egy kliens-módra is képes (multifunkciós) AP-ba, amelynek az antennacsatlakozása is hozzáférhető, valamint egy olcsó kültéri antennába. A drága elég tág kategória, de a költségeket valamelyest csökkenteni tudja, ha pl. az antennát maga készíti el. A sokat emlegetett biquad például bőven megfelel a célnak, de vehet is egy hasonló kategóriájú panelt 4-5 ezer forintért: [link]. Mondjuk neked sem ártana egy hasonló, hiába van az ablakodban a router. Nem tudom, használod-e otthon vezetéknélküli eléréssel a routert, mert egy kültéri irányított antenna a haver felé nagyon hasznos dolog ugyan, a lakásodon belüli térerő viszont ettől csökkenhet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.