Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) -=Valium=- válasza Integra (#347) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

A WEP nem sokkal ér többet mint pld. a MAC szűrés.Tele van a net azzal hogyan kell 2 perc alatt wep-et törni.Ha valaki nagyon fel akarja törni a wlanod és ért is hozzá az ugyis feltöri aki meg csak ugatja a törést annál elég egy MAC szűrés maj mikor belőtted a hálót utána tiltod a SSID broadcastot.Sztem ez otthonra elég. :D Hacsak nem őrzöl államtitkot a gépen. :D :D

Ui : Próbáltad ? wep nélkül is csinálja ?

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#352) Aegis1 válasza Integra (#349) üzenetére


Aegis1
csendes tag

mi a különbség a wep és a wpa között?
A WEP statikus (állandó) a WPA pedig dinamikus kódot használ a titkosításhoz. Erre találtam egy jó kis cikket: [link] :)

(#353) Aegis1


Aegis1
csendes tag

jahh látom megelőztek :D

(#354) Cori válasza Cori (#350) üzenetére


Cori
csendes tag

Valaki adjon valami ötletet erre problémára, légyszi

(#355) Aegis1 válasza Cori (#350) üzenetére


Aegis1
csendes tag

valszeg antennát kell venned/barkácsolnod, amennyiben az routeren az antenna levehető. az is megeshet hogy a router által sugárzott jel gyenge. a router nevéről sem hallottam még lehet hogy valami ismertebbet kellett volna venni (pl Linksys, Netgear, SMC stb.).

(#356) Integra válasza -=Valium=- (#351) üzenetére


Integra
titán

most kirámoltam a gépem, uninstalloztam minden dlink cuccot, kártyát kiszedtem, aztán regcleaner
reboot aztán leállít, regcleaner, szóval amennyire csak tudtam lecsupaszítottam
azátn dlink utility felrak, reboot, kikapcsol.
minden más kártya kivesz egyedül vga maradt bent
wifi kártya másik pci slotba berak.
bekapcsol, dlink utility azonnal felismerte, drivert hozzácsapta
a routerben meg kikapcsolotam a wep-et, opened és ennyi.
most azonnal becsatlakozott.
mivel családi házban vagyok, nem ér már ki a wifi hatásköre az utcára, legalábbis a pda-m már nem tud becsatlakozni kerítésen kívülről.
most megpróbálom a wep titkosítást beállítani
csak lövésem sincsen hogy kell:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#357) Cori válasza Aegis1 (#355) üzenetére


Cori
csendes tag

Sajnos meg van a probléma,
A router jele gyenge.
haver vett velem egy időben azaz egyszerre egy ilyet.
Az övével kipróbálva minden korrekt.
Szóval szar a router.

Ja egyébként www.upspeed.net

(#358) Aegis1 válasza Cori (#357) üzenetére


Aegis1
csendes tag

én a helyedben először érdeklődtem volna akár prohardveren, akár máshol, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel a routerrel, és hogy ki mit ajánl.mert lehet hogy egy router olcsó, de nem biztos hogy jó.
most már mindegy :( ...nincs más választás mint visszavinni gariba. elvileg kellett hogy kapj rá valamennyit (minimum 3 nap)

a héten veszek egy SMC routert [link] majd beszámolok a tapasztalatokról :)

[Szerkesztve]

(#359) -=Valium=- válasza Integra (#356) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Szerintem ez esetben hagyd a titkosítást.Szűrj egy MAC-et aztán SSID disable.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#360) dat


dat
senior tag

Valaki tud mondani Pesten egy boltot, ahol MMCX-N pigtailt lehetne venni? Ami nem online shop :)

(#361) reggy


reggy
tag

Hali!

Próbálkoztam már másik topicban is, de lehet hogy itt az én helyem! :)
Van egy MSI routerem (rg54g3) lecsavarható antenna. A vevő egy MSI (cb54g2) pcmcia-os cardbus egy laptopban.
A 2 eszköz kb 150m kellene hogy legyen egymáshoz, a 2 ház között gyakorlatilag semmi akadály, a router ki tudom tenni az ablakba.
De sajnos nem sokkal a másik ház előtt nem sokkal elfogy a ''térerő''.
Ezt lehetne úgy orvosolni, hogy a router saját antenáját valami külsőre cserélem (ha igen milyenre) vagy a vevő oldalra is kell mindenképp valami pulsz okosság? (mondjuk egy másik wireless router)
Segítsetek pls. nem akarok szomszéd előtt beégni! :)

(#362) Aegis1


Aegis1
csendes tag

Megvan a router (SMC 2804WBRP-G)+a PCI kártya (ASUS WL-138G) mindkettőn gyári antenna, gép+router az ablakba, táv 120-150m, optikai akadályként szolgált nekünk egy fenyőfa, és ennek ellenére is volt jel :D csak nem tudtuk megnézni, hogy milyen erősségű, mert a gép ami az ablakban volt, elkezdett méltatlankodni (hideg volt odakint :D ). Amúgy egész jó ez a router még egyszer sem fagyott le :R. Természetesen a külső antenna is tervben van, szal' nincs megállás :DD
Üdv!

(#363) Aegis1 válasza reggy (#361) üzenetére


Aegis1
csendes tag

Szerintem kellene venni vagy barkácsolni egy irányított antennát (abban az esetben, ha csak 2 gépet akartok vezeték nélkül összekötni). Arra kell ügyelni, hogy a wireless kábelnek nem szabad túl hosszúnak lennie, különben nagy lesz a jelveszteség.

[Szerkesztve]

(#364) reggy válasza Aegis1 (#363) üzenetére


reggy
tag

Es akkor a router antennajat lecserelem arra a barkacsolt antennara, amit a masik haz fele iranyitok es kesz?
Annak a kartyaja azt mar latni fogja? Valami plusz antenna nem kell?? (mondjuk azt nem is tudnam csatlakoztatni :( )

(#365) Aegis1 válasza reggy (#364) üzenetére


Aegis1
csendes tag

-pontosan
-attól függ hogy van-e optikai rálátás, meg hogy a router oldalán milyen hosszú és milyen típusú a koax kábel
-Plusz antenna nem kell, mert ugy tudom hogy a PCMCIA kártyáknak beépített az antennájuk

(#366) dat válasza Aegis1 (#365) üzenetére


dat
senior tag

más kérdés hogy tudtommal házilag barkácsolt antennát hivatalosan nem használhatsz adóként, max vevőként, mert nincs bevizsgálva hivatalosan....

[Szerkesztve]

(#367) Aegis1 válasza dat (#366) üzenetére


Aegis1
csendes tag

De még mindig olcsóbb mint a boltban, és ha jól van megcsinálva, még a nyeresége is nagyobb. Meg nem hiszem hogy aki megy az utcán pont azt fogja nézni, hogy ez be van e vizsgálva vagy sem :)

[Szerkesztve]

(#368) -=Valium=- válasza dat (#366) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nyugodtan használhatsz házilag készített antennát.Semmiféle szabály vagy törvény nem tiltja. :D :D

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#369) reggy válasza dat (#366) üzenetére


reggy
tag

köszi! akkor most abban segítsetek, hogy van-e magyar oldal ami segít antennát csinálni!
meg ahhoz honnan lehet cuccot beszerezni...

(amúgy saját udvaron lenne az adó, amit más nem lát...)

(#370) Aegis1 válasza reggy (#369) üzenetére


Aegis1
csendes tag

magyar oldalról nem tudok, de itt van pár link az antennagyártásról (lehet magyar oldal is van köztük :D ):
http://www.huwico.hu/node/188
http://www.turnpoint.net/wireless/cantennahowto.html
http://martybugs.net/wireless/biquad/
http://flakey.info/antenna/waveguide/
http://www.wlan.org.uk/antenna-page.html
http://martybugs.net/wireless/biquad/double.cgi

(#371) Balázs77


Balázs77
csendes tag

Sziaasztok!

Segítségeteket kérném wireless asztali pc hálózat ügyében. Megpróbálom nagyon összeszedni magam, mert még csak most kezdtem ezt a témát.

Tehát:

router: SMC
Adapter: Belkin usb-s vevő

A lakásban kitűnően működik, sőt még a kertben is, de a pincében csak az egyik ajtónál van jel, igaz az elég stabilan gyenge kb 40 és 56% között ingadozik, de sajnos az USB- adapterhez kapott talp, és az abból kijövő kábel nem elég hosszú, megtoldva meg elnyeli a jelet.

Vásároltam egy Linksys repeatert, vagy más néven jelerősítőt, csak be kell dugni a 220-be autokeresésre állítani (ha nincs titkosítás, nálam még jelenleg nincs) és működik.

A gond:

A jelerősítőt, az ajtó arra a pontjára téve, ahol stabilan van a gyenge jel (az usb-s adapter legalábbis folyamatosan veszi) az eszköz segítségéevel 80-100%-ra erősödik, DE az elején a hálózati kapcsolat képtelen volt csatlakozni, képtelen volt IP címet kérni (az usb-nek rögtön ment), majd egyszer csak, fogalmam sincs, miért mégis sikerült. Tehát ez okés, viszont, ha az usb vevőt távol tezsem, ahol már csak a felerősített jelet érezheti, a kapcsolat továbbra is megmarad, sőt a jelerőség kiváló, de nem tud csatlakozni a kiszolgálóhoz, tehát nem tudok fellépni a netre.

Érdekes még az is, hogy a jelerősítő időnként elveszti a jelet (most pont látja, bár felette van akasztva az usb-s, így netezek) miközben az usb pedig folyamatosan veszi a házból érkező gyenge jelet és adja is. Amikor vsiszont éppen látja, és a szoftveres Wreless monitoron átállítom, hogy honnan vegye azt, rögtön megszakad (a hálózat már hál isten nem) a netes kapcsolat és már vissza sem tud lépni rá. a WANminiport-on keresztüli kapcsolaton álldigál, majd tárcsázási kísérlet újra stb...

Szóval most ez van, kérlek, segítsen valaki, mert nem akarom kábelezéssel szétfúrni a házat.

Elnézést a hosszú sztoriért.

Nagyon köszönöm

(#372) LLaurent


LLaurent
csendes tag

Hello! tömörenésröviden: melyik antennát válasszam?

Azért írok, mert a topic nagy részét már átolvastam, de még nem találtam hasonló problémára választ; a szemem viszont már könnyes és véres az olvasástól.

A szitu....: kártya és router két külön lakásban egymástól 165 m-re. A két ház közt 8 másik is van, a rálátás még ''router on da padlás'' esetén is kizárt.
FONTOS: nem akarom a routert tetőre tenni, sem az antennát, nem akarok a most felújított lakásban új antennakábeleket fúrni sem.......ha már wireless ::))))))


A lehetséges antennák:

MICRONET SP920FA (kültéri):
Antennanyereség: 14 dBi
Vízszintes lefedettség: 35°
Függőleges lefedettség: 30°


SURECOM AN-03 (beltéri):
Antennanyereség: 6 dBi
Vízszintes lefedettség: 80°
Függőleges lefedettség: 80°

Ha esetleg létezik más (lehetőleg békéscsabai) BOLTBAN KAPHATÓ megoldás is akkor érdekel az is (bocs az otthoni barkácsolóktól, tudom hogy azok az antennák jobbak). Ezt most leírom érthetőbben is: hány dBi-s antenna kell a problémám megoldásához hogy tuti működő legyen (mondom: padlás és Hilti nélkül)

Jaj... még egy kérdés: a routerhez és a PCI kártához is kell-e külön antenna, vagy elég az egyikhez is (ha elég az egyikhez, akkor melyikhez kell)

Előre is köszi: LLaurent

(#373) dat válasza LLaurent (#372) üzenetére


dat
senior tag

Nyolc lakást átlőni úgy hogy nem vagy hajlandó az antennát a tetőre tenni... Háááááát, szerintem elég necc..

(#374) cortez25


cortez25
aktív tag

Szal tájékozódom a témában......szeretnék durván 70m-t antennával átlőni!

A lényeg, hogy családi házban lakunk, a 4-ik szomszéd a bátyám....és vezetéknélküli hálózatot szeretnénk kiépíteni. A padlásra felvezatékezni nem gond...csak ugye én valami sima mezei dologra gondolok.

Pl:router - kábel - antenna adó - antenna vevő - kábel - hálókari :)

Hogyan álljak neki?

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#375) PeteN75


PeteN75
csendes tag

Sziasztok!

Segítene valamelyikőtök nekem? A mellékelt rajz mutatja a lakás alaprajzát. Szeretném megkérdezni, hogy ki milyen típusú routert javasolna, hogy a 2-3 panelfalon is átmenjen a jel a szerverig, lehetőleg minimális utp-vel. Mind3 PC-n szeretnék netezni, a szerver folyamatosan töltögetne...
Kell irányított antenna, vagy jó a gyári szórt?

Ismerősöm Linksys WRT54G, vagy GS-t javasolt... Ti hogy látjátok, egy biztos működő megoldás kellene, nem ragaszkodok a minőségi drága routerekhez, csupán vigye át a falat...
Még valami: A server gépbe PCI-os Surecom 54Mb-es wlankártya van

Segítségeteket nagyon szépen köszönöm.

PeteN

(#376) LLaurent


LLaurent
csendes tag

Háj! Komolyan mondom sírni tudnék...

Szétnéztem mindenfele a magyar (és még sok külföldi) weben, de azt akkor sem értem miért van az, hogy kétféle antenna kapható a boltokban:

-nagy nyereségű DE kis vertikális és horizontális lefedettségű (pl kültéri), vagy
-nagy vertikális és horizontális lefedettségű DE kis nyerességű (pl beltéri)

Valami tajvani/kínai/vietnámi (vagy tőlem aztán tanzániai is lehet) gyártó igazán generálhatna már a szegény magyaroknak a drága szélessávú nethez valamit ami a fentiek jó tulajdonságait ötvözni tudja.

Ja és drága jó dat: ha a dolog nem lenne necces már rég notebook-kal császkálnék az utcán mérni a jelerősséget ahelyett hogy itt verem a tasztúrát.

Amúgy ajánlom a következőt mindenkinek, aki belefáradt már az antannakészítésbe nyákreszelésbe vagy forrasztgatásba: www.nextdoornikki.com. LLaurent mondja: megéri, higgyetek. Jó szórakozást

(#377) -=Valium=- válasza LLaurent (#376) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Szétnéztem mindenfele a magyar (és még sok külföldi) weben, de azt akkor sem értem miért van az, hogy kétféle antenna kapható a boltokban:

-nagy nyereségű DE kis vertikális és horizontális lefedettségű (pl kültéri), vagy
-nagy vertikális és horizontális lefedettségű DE kis nyerességű (pl beltéri)

Valami tajvani/kínai/vietnámi (vagy tőlem aztán tanzániai is lehet) gyártó igazán generálhatna már a szegény magyaroknak a drága szélessávú nethez valamit ami a fentiek jó tulajdonságait ötvözni tudja


Mert ez kb. ugy működik mint egy izzó.Ha fogsz egy izzót ,beleteszed egy foglalatba akkor az minde irányba fog világitani de nem messzire(ez a nagy vertikális és horizontális lefedettségű DE kis nyerességű antenna)
Ha az izzó mögé teszel egy parabola tükröt akkor egy irányba fog csak világítani viszont jóval messzebre(ez a nagy nyereségű DE kis vertikális és horizontális lefedettségű antenna).
Ennek fényében beláthatod ,hogy a kettőt nem lehet ötvözni. :C :D

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#378) LLaurent válasza -=Valium=- (#377) üzenetére


LLaurent
csendes tag

Ez világos mint a nap, csak kínomban írok már ilyeneket. Egyelőre leszakadok a témáról, mert egy kicsit belefáratam az antennák próbálgatásába. Marad a router a padláson egy jó erős kültéri antannával (amíg le nem megy a kábelnet ára egy-két ezressel...)

Vége a notebook-os esti sétáimnak: ami marad lovesexintelligence

(#379) slapec


slapec
tag

Sziasztok!

Teljesen analfabéta vagyok az antennák terén, de szeretnék csinálni egy antennát, amivel a kb: 1 km-re levő haverrel kialakíthanák egy kis hálót.
Hogy megkönnyítsem a dolgotokat, egyenlőre nekem elég az is, ha elmondjátok -vagy adtok olyan linket ahol leírják- hogy miket is kell mindenképpen tudnom az antennák működéséről, stb...
(Amúgy egyenlőre az érdekel leginkább, hogy az antenna melyik paramétere adja meg azt, hogy milyen messzire sugároz? És ebben az értékben mi számít soknak/kevésnek?)

Előre is köszi mindent :)

(#380) phanfantom válasza slapec (#379) üzenetére


phanfantom
senior tag

3000-ért már tudsz venni a számotokra megfelelő antennát. Talán ennyit megér, hiszen a gyártás is pénzbe kerülne:) [link]

[Szerkesztve]

(#381) slapec válasza phanfantom (#380) üzenetére


slapec
tag

Hát az bizony tényleg nem sok... és azt be kell jelenteni valahol, hogy használom vagy nem, vagy soha nem is kellett?

(Amúgy a többi kérdésem még mindig áll, sajna nem nagyon értek az antennákhoz :( :) )

(#382) phanfantom válasza slapec (#381) üzenetére


phanfantom
senior tag

Én sem értek hozzájuk:) Így a kérdéseid számomra is állnak:) Persze a teljesítményük korlátozva vannak: 100 a szám, a mértékegységet nem tudom pontosan:)
De a 2,4ghz egy szabad sáv, ingyenesen használható, nem kell bejelenteni.
Viszont ha már sok van egy helyen, akkor bezavarhatnak egymásnak. Ezért ha egy szolgáltató is van a közelben, esetleg érdemes velük egyeztetni. De egyenlőek a jogok elméletileg.


[Szerkesztve]

(#383) And válasza slapec (#381) üzenetére


And
veterán

(Az antennáknak nincs olyan paramétere, amelyet közvetlen és egyértelmű összefüggésbe lehetne hozni a hatótávval. Az ugyanis nem kizárólag az antennától függ. Egy antenna hatásosságát a nyeresége fejezi ki legjobban, a katalógusadatok között is ezt találod első helyen. 1km-es távra már viszonylag kis nyereségű, 10 dBi feletti antenna is megfelelő lehet, ha jók a körülmények. Hatósági kérdésekben nem vagyok túl járatos, de tudomásom szerint 20dBm (=100mW) effektív kisugárzott teljesítményig nem kell bejelentened a hálózatot. Felette meg talán nem is bólintanának rá..)

(#384) phanfantom válasza And (#383) üzenetére


phanfantom
senior tag

A sáv szabad, de a teljesítmény mindenképp korlátozva van.
Tehát nem a teljesítmény alapján bólogatnak, hanem a frekvencia alapján.
Remélem jól pontosítottam:)

(#385) slapec válasza And (#383) üzenetére


slapec
tag

Ahaa! Na ilyen infókkal lehet még bombázni engemet :)

[Szerkesztve]

(#386) And válasza phanfantom (#384) üzenetére


And
veterán

Én is teljesítményről írtam. A sáv nem kérdéses, legalábbis a 802.11b és -g szabványú eszközök esetén, mert az 2.4GHz. Az ott kiosztott 14 csatorna közül Mo.-on (és az EU nagy részén) 13 db. használható szabadon.

(#387) zsommi


zsommi
senior tag

Gyártunk 2.4 Ghz-es antennákat wireless eszközökhöz, amik több mint fél éve stabil működést biztosítanak számunkra.

Antennáinkat több wirelesses internetszolgáltatással foglalkozó cég megelégedéssel használja, mind bázis-, mind kliensantennaként.

Maximum 15 méter kábellal, 0,5 - 1 km-en teljes optikai rálátás mellett teljesen stabil kapcsolatot biztosít eddigi tapasztalataink szerint.

Az antennákat teljesítményükhez képest nagyon kedvező áron kínáljuk.

(#388) zsommi válasza And (#383) üzenetére


zsommi
senior tag

Csak, hogy én is pontosítsak egy kicsit..
A hatósági kérsédekben annyit mondanék, hogy 2.4 Ghz-en a 100 mW a megengedett maximális teljesítmény, amit mérnek is elég sűrűn, szóval nem érdemes túlmenni rajta, mert csunyan meg lehet ütni a szánkat..:D

Ha nagy teljesítményű berendezésekkel (jelerősítő) akarsz dolgozni, akkor az 5 Ghz-es frekit ajánlom, mert azon eddig tudomásom alapján nincs teljesítménybeli korlát, de ezt a Nemzeti Hírközlési Hatóság oldalán ([link]) biztosan meg lehet találni..;)

Egyébként minden az eszközön múlik, nem az antennán, mert az antennák nagy része 5 W bemenő teljesítményig bírják a dolgokat...

[Szerkesztve]

(#389) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy laptopom, amibe van beépített WLAN. Kicsit messze van a router, ráadásul vasbeton panel lakásban...

Amikor közel vagyok az ablakhoz akkor van ''jó'' kapcsolat. Amikor kb 1 méterrel távolabb az ablaktól ülök le, már nincs semmilyen hálózat.

Van valami megoldás arra, hogy a lakásban bárhol jó legyen a kapcsolat? (Antennára gondoltam.)

Hova kellene csatlakoztatni? USB v. hálózati kábel helyére? Sajna 1általán nem értek a WLAN-hoz.

(#390) chilli_


chilli_
csendes tag

sziasztok!
Ezzel a wlan+bt minipci karival van tapasztalata valakinek? [link]
Konkretan egy ibm t43-ba menne bele, kerdes hogy mukodni fog-e a kartyaval a sajat antenna?

(#391) phanfantom válasza coolmpi (#389) üzenetére


phanfantom
senior tag

A router kinek a tulajdonában van? Mert ha a tied, akkor az egy olcsóbb verzió lenne a megoldás szempontjából.

(#392) dr0w


dr0w
csendes tag

Sziasztok!

Baratnomeknel lehet fogni egy ingyenes wireless halozatot, a laptopomba levo Intel Pro/Set Wireless 2200bg kartyaval. A masik laptopba nincs wireless, ahoz szereztem egy SMC2862W-G jelu USB-s wireless eszkozt. Ezzel azonban ugynazt a halozatot nem erem el. Neztem mar, hogy lehet e kapni ilyen Intel-t usb-s valtozatban de nem lehet.
A kerdesem az lenne, hogy milyen kulso USB-s eszkozzel probalkozzak, aminek a teljesitmenye egyenlo vagy esetleg jobb mint az Intel-e.

Elore is koszi! :R
dr0w

(#393) shev7 válasza dr0w (#392) üzenetére


shev7
veterán

nem nagyon van USB ami jobb a minipci kartyanal. Folge mivel annak van egy ''meretes'' antennaja.

Probald meg kitalalni merrol jon a jel. Hatha kozelebbrol az USBvel is tudod venni a jelet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#394) shev7 válasza chilli_ (#390) üzenetére


shev7
veterán

ezen mar en is gondolkodtam, mert elvileg egyszerre nem tud a ketto mukodni, mivel elegge rontjak egymas jelminoseget, ha 10 centinel kozelebb vannak.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#395) dr0w válasza shev7 (#393) üzenetére


dr0w
csendes tag

Esetleg pcmcia kartya? Minipci hely nemhinnem hogy van a laptopban, egy masfel eves fujitsu-siemens.

Koszi
dr0w

(#396) Szenya válasza chilli_ (#390) üzenetére


Szenya
csendes tag

Nemrég vattem egy ilyen Ralink Chp-es MiniPCI kártyát és elégedett vagyok vele. Az a kérdés be van-e építve az antenna a gépedbe, mert ha nincs küzdeni fogsz vele, mire dib-dáb darabokra szeded a monitor-borítást és a burkolatot, hogy bevarázsold az antennát :)

(#397) Szenya válasza coolmpi (#389) üzenetére


Szenya
csendes tag

Ha azt akarod, hogy bárhol jó legyen akkor egy körsugárzóra van szükséged és ha ez nem oldja meg egy erősítőre. Ha olyan helyen van a router-ed, hogy kisebb szög alatt belátható a lakás érdemes egy 180 fokos szektorsugárzót venni, mert a térszög csökkentésével nő az antennanyereség és kevesebb parazita (visszavert) jel fog eljutni az antennára hátulról. Az a tapasztalatom, hogy mielőtt beleugrassz bármibe azelőtt próbálj tesztelni, mert tuti megoldás nincs sok függ a helyi adottságoktól

(#398) Szenya válasza dr0w (#395) üzenetére


Szenya
csendes tag

Lehet, hogy van benne. Az én 2002 - es gericom-omban is volt (bár a forgalmazó álította, hogy nincs :))

(#399) dr0w válasza Szenya (#398) üzenetére


dr0w
csendes tag

Sikerult megoldani egy Linksys cuccal. Kulso usb-s egyseg, es van antennaja is :U
Probalkoztam egy Linksys pcmcia kartyaval is, de az egyaltalan nem latott egy halozatot se.

(#400) coolmpi válasza dr0w (#399) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Mi a linksys cucc pontos neve? Nekem az lenne a problémám, hogy beépített WLAN van a laptopomba, és éppen hogy csak tudok csatlakozni egy hozzám közel lévő ingyenes központhoz.

Egy ilyen külső usb-s cucc lehet hogy erősebb mint ami most van nekem?

Intel(R) PRO/Wireless 2200BG van beépítve (IBM r51-es laptop)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  WLAN és antennák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.