Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#533) Romvr válasza tepenzed (#532) üzenetére


Romvr
őstag

"Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek megéri egy win8 tabletre átállni?"
Igaz én még csak 1 kerek napja használok egy ilyet de eddig pozitívak a tapasztalataim. Egy mini számítógép ami sokáig bírja és eddig még nem sikerült napi használat során megfogni semmivel.
Ami gyenge pont az az eMMC kártya. Ha éppen másolok rá hálóról vagy USB-n akkor nagyon elkezd akadozni a rendszer. De ha netezek, filmezek, (sőt az imént még videót is vágtam Freemake-el és leesett az állam a sebességtől) vagy egyszerű hétköznapi dolgokat csinálok akkor verhetetlen.
Gyorsban pár pozitív/negatív, bár én csak egy 8"-os gépet nyúzok:
+Teljes értékű Office annak minden tudásával... ingyen.
+Jó akkumulátoros élettartam (ma játszottam 30 percet HL2-t is, az meg rendesen leszippantotta). Reggel 6-kor vettem le töltőről, telepítettem, neteztem, játszottam, USB-re írtam ki telepítőket és még mindig van benne 17%-nyi szufla amire 1 órát jósol.
+Bármilyen 32bites Windows alkalmazást fel tudok tenni és futtatni. Határ a csillagos ég.

- Bár hurcolászós gépnek vettem az enyém a 8"-nak megvannak a hátrányai. Nehéz eltalálni asztalos módban a gombokat, de nem lehetetlen :)
- 1db USB port!!! (hogy sz*pná le egy vacogós ló azt aki ezt kitalálta)
- Metro felületen sajnos nincs se FireFox se Chrome böngésző (normális), az IE11 meg bár jó a touch kezelés miatt, de olyan fapados hogy na. Se helyesírás ellenőrző, se több lap egyidejű megnyitása...stb.

Egy billentyűzetes tok, meg egy utazóegér és egy pofás kis micro-PC lesz belőle.

Pár dolog amit hiányolok:
- GPS
- USB portok (tudom-tudom... nehéz eset vagyok)
- Normál méretű SDXC kártya foglalat a microSD mellé, amivel akár 128Gb-ot is bele lehetne még tenni.

Amúgy ha neked 10,1" kell akkor azt néztem hogy 130-ért az Acer Switch 10 egész jó ajánlat. A billentyűzetes dokkolóban adnak az alap 64Gb memórián kívül egy 500Gb-os vinyót. Illetve azon még van rajta egy ajándék USB port is. Nekem is összefutott a nyál a számban mikor megláttam, de én kimondottan 8"-t kerestem a hordozhatóság miatt.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.