Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) Predator2 válasza brd (#46300) üzenetére


Predator2
addikt

A fura könyvtárakat sikerült a D meghajtóról törölni de átkerültek a lomtárba ahonnan már nem :(
Mit csináljak vele?

Hanyagul telepített... ezt még meg is érteném mert faterom (jó néha én sem) van/vagyunk a helyzet magaslatán. De hogyan került ez a D meghajtóra? Amikor minden t a c-re rakunk? Apum is mert azt sem tudja, hogyan kell módosítani.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46302) brd válasza Predator2 (#46301) üzenetére


brd
nagyúr

A gyökérből a RECYCLER könyvtárat (ez tulajdonképpen a Lomtár) töröld úgy, ahogy írtam (Unlocker), vagy vedd saját tulajdonba, adj jogot magadnak a törlésre, és utána tudod normálisan is törölni, ezeknek ugyanis a SYSTEM nevű "user" a tulajdonosa, ez az adott gép számítógépfiókját jelenti, és csak neki van joga hozzányúlni, ameddig nem adsz magadnak jogot.
Nem általad hanyagul telepített, hanem a patch/update készítője által. Azért kerül a D:-re, mert az nálad egy nem rendszermeghajtó, és az jön az aktuális után. Ennek az elgondolásnak én 2 lehetséges jó okát látom: vagy arra számítanak, hogy így gyorsabb telepíteni, mert feltehetőleg 2 külön fizikai eszközről van szó, ill. a rendszermeghajtó kevésbé lesz így töredezett.

The only real valuable thing is intuition.

(#46303) Predator2 válasza brd (#46302) üzenetére


Predator2
addikt

Hol találom egyáltalán?

"gyökérből a RECYCLER"

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46304) brd válasza Predator2 (#46303) üzenetére


brd
nagyúr

Rejtett könyvtár, d:\RECYCLER néven, be kell kapcsolni a rejtett, és rendszerfile-ok megjelenítését.

The only real valuable thing is intuition.

(#46305) Predator2 válasza brd (#46304) üzenetére


Predator2
addikt

Ha jól csináltam akkor azok elméletben üresek, de mégsem :D a mappák amiket meg nem lehet törölni így is megvannak.

[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46306) brd válasza Predator2 (#46305) üzenetére


brd
nagyúr

A gyökérből a RECYCLER könyvtárat (ez tulajdonképpen a Lomtár) töröld úgy, ahogy írtam (Unlocker)...

Hogy van ott a könyvtár, ha ezt megcsináltad? Ha viszont nem, akkor most mit is szeretnél?

The only real valuable thing is intuition.

(#46307) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Nem tud rá válaszolni senki sem?Az miért van hogy windows xp telepítés kezdete kor kéri a service pack 3 cd Mikor a telepítő lemezen is az van . Amúgy a gépen is service pack3 van.

(#46308) brd válasza vadasz70 (#46307) üzenetére


brd
nagyúr

Kimaradtak a nyelvtanórák, vagy 10- éves vagy? Gondolom hibás, vagy rosszul olvasható a telepítő, mert akkor ír ki ilyet telepítés közben, ha olyan file-t keres, ami nincsen a telepítőn. Lehet hibás a gép is, pl. a RAM, vagy az optikai meghajtó, vagy a kábele, vagy a vezérlője.

The only real valuable thing is intuition.

(#46309) vadasz70 válasza brd (#46308) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Bocsi de nem a minősítésed érdekel! Azért mert valaki nem ért hozzá akkor már 10 éves válogasd meg a szavaid öreg. Normálisan kérdeztem. Ezért normális választ is várok.Én is tudok tőled olyant kérdezni amihez nem értesz abban biztos vagyok.

(#46310) brd válasza vadasz70 (#46309) üzenetére


brd
nagyúr

Kérdeztem, hogy érdekel-e? Kaptál azért normális választ is ajcsi'ba, mert jól aludtam, mi a gondod?

The only real valuable thing is intuition.

(#46311) vadasz70 válasza brd (#46310) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És te hány éves vagy hogy nem tudsz tisztelettel beszélni? Nem sértegetni kell az embereket,aki fórumozik az válogassa meg a szavait.

(#46312) brd válasza vadasz70 (#46311) üzenetére


brd
nagyúr

A koromtól függetlenül vagyok bunkó.

The only real valuable thing is intuition.

(#46313) Predator2 válasza brd (#46306) üzenetére


Predator2
addikt

szivat a "drágaszág"

Most csináltam meg rendesen amit először írtál. Rákerestem a google-ben a rendszerfájlok megjelenítésére hogy unlocker-el törölni tudjam.

Kitöröltem de nem jó. A lomtárba ha bemész üres, de amikor rákattintasz, hogy lomtár ürítése (az ikon jelzi, hogy van benne valami) kiírja, hogy a fájlokat amit mutattam nem tudja törölni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46314) brd válasza Predator2 (#46313) üzenetére


brd
nagyúr

Parancssorban:

rd /s C:\recycler
rd /s D:\recycler

Ha a C:-n esetleg lehet olyan file a Lomtárban, ami kellhet, azt állítsd vissza előtte. Ha ez sem segít, akkor írd meg, hogy milyen hibát írt ki!

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46315) csabyka666 válasza Predator2 (#46299) üzenetére


csabyka666
addikt

Megírom mindenképp! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46316) Predator2 válasza brd (#46314) üzenetére


Predator2
addikt

Hibát ír ki sajnos:

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46317) brd válasza Predator2 (#46316) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor marad a saját tulajdonba vétel az egész D:\recycler-en végrehajtva, majd utána kiadva az rd-s parancs. XP-set most hirtelen nem találtam képekkel, de ugyanez, csak egy-egy lépés majd kimarad az UAC hiánya miatt (a folder részek érdekesek neked): leírás.

The only real valuable thing is intuition.

(#46318) Predator2 válasza brd (#46317) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm, de ez a leírás nem lesz jó Nekem mert nem tudok angolul ráadásul Xp-ben minden máshol van és nem találok semmit.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46319) brd válasza Predator2 (#46318) üzenetére


brd
nagyúr

Direkt képeset kerestem, fizikailag minden gomb, pipa ugyanott van, annyi a különbség, hogy az Edit és Change permissions gombokra XP-n csak egyszer kell rányomni.

The only real valuable thing is intuition.

(#46320) Predator2 válasza brd (#46319) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs is engedélyezve :

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46321) brd válasza Predator2 (#46320) üzenetére


brd
nagyúr

Az más. Ez XP home? Ha igen, akkor csökkentett módban lesz Biztonság füled, ha nem, akkor az egyszerű filemegosztást kell kikapcsolni (ne legyen pipa a jelölt helyen.

The only real valuable thing is intuition.

(#46322) Predator2 válasza brd (#46321) üzenetére


Predator2
addikt

Ez Win XP SP3 Prof nem home!
Köszi a képet így már van biztonság fülem :)
Így már el tudok indulni.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46323) Predator2


Predator2
addikt

És ilyenkor? ááá mennyi baja van

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46324) brd válasza Predator2 (#46323) üzenetére


brd
nagyúr

Rd után szóköz.

The only real valuable thing is intuition.

(#46325) Predator2 válasza brd (#46324) üzenetére


Predator2
addikt

az engedélyek így vannak beállítva remélem jól csináltam

ez sokkal bonyolultabb mint gondoltam:

a rendszergazdák alatt ott van az a valami ami szerintem nem kellene oda

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46326) Predator2


Predator2
addikt

és sajna a törlés még mindig nem megy :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46327) Cinege45


Cinege45
tag

Üdv.,
Tudna valaki segíteni?
A WIN XP eszközkezelőben az egyéb menűpontnál az SM busz sárga kérdőjellel
van jelölve.
Valamilyen driver nincs fenn!
De nem találok sehol ilyet...
Hol lehet keresgélni?

(#46328) Visormail válasza Cinege45 (#46327) üzenetére


Visormail
addikt

Alaplap honlapján, a chipset driverben.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46329) Cinege45 válasza Visormail (#46328) üzenetére


Cinege45
tag

Köszi!

(#46330) Predator2


Predator2
addikt

brd

Kifogytál az ötletekből :F Az én esetemben már csak a formázás fog segíteni?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46331) Tamy válasza Predator2 (#46330) üzenetére


Tamy
senior tag

A Rendszergazdáktól ne tagadd meg az engedélyt, vedd ki a pipákat a megtagadás rubrikából.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#46332) brd válasza Predator2 (#46330) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, csak nem néztem a fórumot. Úgy van, ahogyan a topictárs írja, van tiltás beállítva, az mindig erősebb az engedélyezésnél, ha mindkettő van, akkor a tiltás lép életbe. A fura számsor pedig egy olyan user azonosítója, ami már nem létezik, vagy nem is létezett soha, mert egy másik gépen került az engedélyek listájába, emiatt ezen a rendszeren nem zavar vizet, akár el is távolíthatod.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46333) Predator2


Predator2
addikt

Nekem most már hullok tőle a hajam. :W

A pipákat kivettem ahogy írtátok.

Erre ez fogad.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46334) brd válasza Predator2 (#46333) üzenetére


brd
nagyúr

:))

Állítsd be a kép alapján ugyanígy, a User helyett a te Sandor01 nevű felhasználód legyen, Teljes hozzáféréssel, "Ez a mappa, almappák és fájlok" legyen az Alkalmazás/Érvényes helyen, a listában ne legyen Megtagadás típusú jog, és pipáld be a piros körrel jelzett helyet:

Ha a jogok érvényesítése közben azt írja, hogy nem tudja alkalmazni, akkor a saját tulajdonba vételt nem sikerült jól megcsinálnod, ezt ugyanebben az ablakban, a Tulajdonos fülön tudod megcsinálni, ott válaszd ki a Sandor01 nevű felhasználót, és alul tedd be a pipát.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46335) Predator2 válasza brd (#46334) üzenetére


Predator2
addikt

Egy kis segítség kéne:

"Állítsd be a kép alapján ugyanígy, a User helyett a te Sandor01 nevű felhasználód legyen, Teljes hozzáféréssel"

Nekem ezek a felhasználók vannak erre gondoltál? [link]

És ha igen akkor azon belül melyik? Mert nekem három hasonló is van:

[link 1]

[link 2]

(az utolsó két kép ugyan arról van csak, hogy lásd teljes egészben)

Nézd el a tudatlanságom. De ilyen dolgokat még soha nem mahináltam.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46336) brd válasza Predator2 (#46335) üzenetére


brd
nagyúr

Ha most így néz ki, akkor felejts el amit, írtam (amúgy is elírtam a felhasználónevet :W), egyszerűen a 2-3 képen lévő ablakban pipáld be a legalsót, és OK-zd le. Ha erre nem ír hibát, akkor utána törölnöd kell tudnod a könyvtárat.

The only real valuable thing is intuition.

(#46337) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Hoztak hozzám telepíteni egy idősebb gépet.
A windows-t feltettem rá majd mikor indítanám akkor bejön az a képernyő ahol kilehet választani hogy " window normál módú indítás, csökkentett mód, legutolsó helyes konfiggal való indítás."

Itt rámegyek a normál indításra majd bejön egy fekete képernyő és nem csinál semmit ezután. Szerintetek mi lehet a hiba? Egyszerűen nem tudok rájönni. Innentől bármit csinálok nem reagál rá.
A winyó tuti jó mert másik gépben megy szépen. ATA kábelt is cseréltem már. Elemet is kivettem és vártam de ez sem segített.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46338) csabyka666 válasza Directors (#46337) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Így elsőre a ram körül keresném a hibát. Vedd ki a ramokat, tisztítsd meg az érintkezőket benzinnel vagy alkohollal, majd 1-et tegyél vissza. Futtathatsz memóriatesztet is, de nem biztos, hogy a ram maga rossz, Lehet, hogy az alaplap nem kezeli rendesen (pl. dual-ban akarja, de a ramok nem teljesen egyformák...).

A vinyót is nézd meg HDSentinel-lel, és ha van rajta akár 1 hibás/gyenge szektor is, én már gyanakodnék.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46339) Directors válasza csabyka666 (#46338) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a tanácsokat. Megnézem.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46340) Directors válasza csabyka666 (#46338) üzenetére


Directors
senior tag

Még annyi infó ami lehet hogy fontos, mikor kiírja a rácsatlakoztatott eszközöket akkor a winyó mellé valamiért csak ezt írja" ATA 33 ". Ez jelenthet valamit?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46341) lck válasza Directors (#46340) üzenetére


lck
senior tag

Lehet hogy csak 40 eres ( vagy sérült ? ) az IDE kábeled.

(#46342) Predator2 válasza brd (#46336) üzenetére


Predator2
addikt

Ezt írja ki és utána sem tudom törölni. Le okézom de nem jó.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46343) csabyka666 válasza Directors (#46340) üzenetére


csabyka666
addikt

Ettől még mennie kellene, csak lényegesen lassabb sebességgel. Ahogy a kolléga is írta, lehet rossz kábel is.

Amikor megfagy, nem kattan egyet a vinyó, mintha leállna?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46344) brd válasza Predator2 (#46342) üzenetére


brd
nagyúr

Nyomsz egy Igent és nem ír hibát, bezáródik az ablak, de utána is hozzáférés megtagadvát ír? Hmmm.. az érdekes. A filerendszer amúgy nem lehet sérült? Chkdsk d: /f /x mit mond? Ha fut valami, ami a d:-ről használ valamit, akkor azt előbb zárd be, vagy ha nem tudod, akkor nyomj a chkdsk utáni kérdésekre 2x igent, és indítsd újra a gépet, aztán utána próbáld meg törölni. Ha nagyon nem megy, adj távelérést a gépre, mert már kezd érdekelni a jelenség. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#46345) Directors válasza csabyka666 (#46343) üzenetére


Directors
senior tag

Memóriát néztem de ugyan az. Marad a winyó. :(

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46346) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!
Nagyon nem értek valamit. XP-t használok. Egy ideje azt veszem észre, hogy a Lomtárból időről időre kitörlődnek az oda berakott dolgok. Nem sűrűn szoktam kiüríteni a Lomtárat és nem igazán értem...
Egy hete azt csinálom, hogy semmilyen karbantartó programot nem indítok el, hátha azok okozzák. De nem! A CCleanert szoktam egyébként néhány naponta futtatni és a WinOptimizert, de ennek csak a töredezettségmentesítőjét.
Ennek ellenére, mindig kiürül egy-két naponta a Lomtár. Most már minden nap beteszek egy valamit a Lomtárba, hogy rátaláljak mi okozhatja ezt, de másnapra kitörlődik onnan az én közreműködésem nélkül. Van olyan beállítás az XP-ben, hogy automatikusan kiüríti mindig a Lomtárat? :F
Eddig az évek alatt sosem volt ilyen vele.

(#46347) csabyka666 válasza Directors (#46345) üzenetére


csabyka666
addikt

Legalábbis az lesz a következő, amit meg kell nézni. Kösd rá egy másik képre, telepíts egy HDSentinelt, és az majd megmondja, hogy mi a helyzet!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46348) csabyka666 válasza Mosanke (#46346) üzenetére


csabyka666
addikt

Hali!

Hát olyan van, hogy ne is kerüljön be a Lomtárba, hanem egyből törlődjön, de szerintem neked nem ez a problémád.

Én biztosan az említett progikra fognám! Jómagam nem szeretem az ilyeneket, állandóan okoskodnak...és szerintem a rendszer stabilitását is veszélyeztetik. Saját vélemény.
Azt is el tudom képzelni, hogy attól, ha a gépen vannak, de nem futtatod őket, még belenyúlnak bizonyos dolgokba. Próbáld meg, hogy mi van, ha letörlöd őket?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46349) efi99 válasza Mosanke (#46346) üzenetére


efi99
senior tag

Micsoda problémák, én meg direkt azért telepítettem egy programot, hogy minden belépéskor törölje, ami a lomtárban van. :D

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46350) Predator2 válasza brd (#46344) üzenetére


Predator2
addikt

"Nyomsz egy Igent és nem ír hibát, bezáródik az ablak, de utána is hozzáférés megtagadva-t ír?"
Igen! Viszont most legalább hagyta a "lomtárból" (hagyományos módon) törölni nem ír ki hibaüzenetet.
Nem értem a dolgot.

"A file rendszer amúgy nem lehet sérült?"
Friss telepítés, előtte megformáztam a HDD-t. Semmi extra buherálás.
Hogyan tudom ezt egyáltalán ellenőrizni? (halandóak nyelvén írd le kérlek)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.