Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) lúzer válasza Robb202 (#29699) üzenetére


lúzer
veterán

most írtam :N

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29702) lúzer válasza lúzer (#29701) üzenetére


lúzer
veterán

Ki is próbáltam, OK :N :N

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29703) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok!

Vista Home Premiumom van, következő gonddal:
- nem lehet bekapcslni a tűzfalat
- nem csatlakozik semmilynen vezetékes, vezeték nélküli hálózathoz (nem is működik maga a hálózat és csatlakozás
- nem működik a súgó (hibát ír ki)
- nagyon lassan áll fel a rendszer
- a windows oldalsáv eltűnt, csak egy része látható. (kicsúszot a képből)
- stb.

Visszaállítási ponttal próbálkoztam, sikeres is volt egy ideig, de újból előjött a probléma.

Vmi olyasmit ír ki, hogy a "Windowsnak nem sikerült csatlakozni a Rendszeresemény-jezőhöz(?").

Mi lehet a probléma?

köszönettel: ferikek

(#29704) barnam_ válasza Roxy (#29692) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálam egy 30GB-s partíción van, 12.5GB mindennel együtt. Bár én nagyobb programokat, játékokat külön partícióra telepítek.

(#29705) Core2duo6600 válasza ferikek (#29703) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bekaptál valami disznóságot
csinálj erőteljes virusírtást

Ha nem talál semmi semmit, akkor rakd újra

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#29706) heavy_metal


heavy_metal
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni a következőben: Windows Vista Ultimate 32 bites rendszerem van, és érdekes módon a Biztonsági központ mindig magától kikapcsol. Vissza tudom kapcsolni a Felügyeleti eszközök - Szolgáltatásoknál, de ahogy újraindítom a gépet, megint le van kapcsolva... :W

Köszi a segítségeket! :R

"Tudom a helyem bár sohasem tudom hogy hol vagyok, tudom a helyem: MINDHALÁLIG ROCK'N ROLL!"

(#29707) Pörp


Pörp
senior tag

Ha telepítéskor a sata HDD-k BIOS-ban AHCI módban vannak, akkor gondolom kérni fogja a drivert, ezt csak floppy-n fogja elfogadni?

(#29708) Lenry válasza Pörp (#29707) üzenetére


Lenry
félisten

nem. fel fogja rakni a saját Microsoftos AHCI driverjét, amit majd telepítés után érdemes lecserélni a vinyóvezérlőd gyártójáéra (ami gondolom az Intel)

amúgy pendriveról betallózhatod, azt is látni fogja vagy USB-s vinyóról, másik CDmeghajtóban lévő lemezről, PATA vinyóról, de akár SATA-ról is...
én pl úgy szoktam, hogy miután felismeri a saját AHCI driverjével a vinyóimat, betallózom a driver mappámból az Intel drivert...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29709) ferikek válasza Core2duo6600 (#29705) üzenetére


ferikek
aktív tag

AVG otthoni ingyenes változat van a gépen, de nem tudom lefuttatni mivel egy ponton megáll (A gépem egy Hp Pavilion 1120eh, vannak rajta "quick touch" érintőgonbok és az ezért felelős programnál nem megy tovább a víruskereső program).
Mivel nem tud semmilyen netes hálózatra sehogysem csatlakozni, így vírusírtót többet nem tudok rárakni.

Az egyetlen megoldás az újratelepítés? Az gáz, mert elég bonyolult lezs, mivel ninceen hozzá Win DVD, csak a merevlemzen van vmi recovery.

megnézünk még egy vírusírtást, utána ha eredménytelen, akkor vista úrja.

(#29710) Pörp válasza Lenry (#29708) üzenetére


Pörp
senior tag

Kösz! Lenne még kérdésem :) Akkor az AHCI mód és a RAID mód két teljesen különböző mód? AHCI ről úgy olvastam, hogy inkább csak opciókat biztosít a sata HDD-khez, sebességnövekedésre nem lehet számítani, csak RAID módban. Akkor ha bios-ban RAID-re állítóm a témát, úgy vista 64 telepítéskor nem lesz gond driverügyileg?

(#29711) ferikek válasza ferikek (#29709) üzenetére


ferikek
aktív tag

Spyware Terminatorral megaláltam. HP\QuickPlay\kernel\partnert\libcurl.dll fájl fetőzött Trojan.Agent.qwt nevű vírussal. De miért pont ez, nem tudom.
A vírust törlöni kell vagy csak karanténba tenni? vagy jobb újratenni mégis a windowst?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#29712) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Azt, hogy lehetne megoldani, hogy a c:\users könyvtárban lévő felhasználónak a könyvtárát átnevezni? Azt megcsináltam, hogy a felhasználó nevet módosítottam, de a könyvtár neve maradt ugyanaz.

i9 / 4080 / 32"

(#29713) Lenry válasza Pörp (#29710) üzenetére


Lenry
félisten

az AHCI kapcsolja be a SATA újításait, mint pl az NCQ, vagy a hot-plug, IDE módban a vinyód egy sima IDE lemezként üzemel, csak a kábelje néz ki máshogy :)
NCQ-ról itt van egy rövid leírás, a Maxtor kép alatti részben, bár azt írják, hogy inkább lassulást okoz, mint gyorsulást, én ezt nem vettem észre eddig
hot-plug azt jelenti, hogy a vinyódat ugyanúgy le tudod választani menet közben, mint egy pendriveot, ugyanúgy, megjelenik a hardverleválasztóban, mint az USB-s meghajtók (én ezért javasolom az Intel driver használatát, akkor nem lesznek a listában a vinyóid, és nem tudod véletlenül lekapcsolni őket egy félrekattintással

ne álltsd RAID-re, mert a RAID egész más, ahhoz legalább két (lehetőleg egyforma) vinyó kell, többet tudhatsz meg róla ide kattintva

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29714) Lenry válasza pigatt (#29712) üzenetére


Lenry
félisten

ahhoz sok registry átírogatás kell, de egyszerűbb, ha új felhasználót hozol létre, és átmentegeted az AppData mappát, az tárolja a legtöbb programod egyéni beállításait

ferikek: tökmindegy, legegyszerűbb ha törlöd. a Windowst ezért újrarakni tökfölösleges

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29715) Core2duo6600 válasza ferikek (#29709) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A recovery particiórül is simán ujra tudod tenni, nézz körbe valahol kell lennie egy olyannak, hogy reinstall ..... vagy restore .....
Hogy ez most hol van a start menuben nem tudom, az acer laposoknál (eddig csak ilyennek volt dolgom )
e recovery managment vagy hogy hivták oda bementem, majd olyasmit választottam neki, hogy restore default vagy reinstall már nem emlékszem, feltette sokszor hogy biztos -e
stb ...
Majd elvolt vagy 2 órát, és utána abban az állapotban fopgadott mint amikor elösször bekapcsoltam.

Minde file ami van a gépeden törlésre kerül, ami kell azt mentsed ki.
Documentumok meg ilyesmire gondolok.

A recovery partició tartalmát ki is lehet írni DVD kre, amit érdemes is megtenni, így ha nincs meg a recoveryn a cucc akkor is vissza tudod tenni, ezt akkor ejtsed meg ha rendesen muxik a géped.

(#29711) ferikek
Törölni érdemes, ha ezzel megoldódik akkor jó, ha eztután sem jó akkor marad a reinstall.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#29716) Calogero válasza WonderCSabo (#29697) üzenetére


Calogero
addikt

A windows tűzfalát használom, de ha kikapcsolom akkor is fennáll a különbség
Igen a legujabb driver van fent, egymásután mértem a sebességet.

(#29717) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egyre sűrübben fagy le az ie, sőt már néha a win is fagyogat.
Megnéztem a ramok jók vírus/spyware sincs.Valami ötlet?

(#29718) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Miképen tudnám beállítani,hogy minden felhasználónak a dokumentum mappája a D meghajtón legyen?Úgy-hogy a C meghajtón ne is legyen Dokumentum mappa ezt meglehet csinálni a vista alatt?

(#29719) Pörp


Pörp
senior tag

Vista 64bit Home Premium-hoz mekkora az ajánlott partícióméret?

(#29720) fradi81 válasza Pörp (#29719) üzenetére


fradi81
veterán

Ha nem telepíted agyon nagy programokkal a windowst pl 1gigás néró és társai, akkor 25 Gb elég is.

moto g72, Ninebot d28e

(#29721) WonderCSabo válasza qwertly (#29718) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Start menü -> Dokumentumok -> Jobbgomb -> Tulajdonságok -> Hely -> Áthelyezés...

(#29722) lúzer


lúzer
veterán

másnál is több példányban fut a sidebar?
(taskman)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29723) WonderCSabo válasza lúzer (#29722) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen 2 példányban fut, ez természetes.

(#29724) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van rá mód hogy vista alatt az ie-t újratelepítsem javítsam stb?
Mert nagyon szar többször lefagy valamikor be se hozza az oldalakat.A Win karácsony körű r aktam újra!

(#29725) pete_21 válasza ToBeY (#29724) üzenetére


pete_21
addikt

Inkább használj Firefox-ot. Sokkal gyorsabb, megbízhatóbb, biztonságosabb, stb. :)

(#29726) lúzer válasza WonderCSabo (#29723) üzenetére


lúzer
veterán

thx

pete_21: attól még gáz van, meg valaki ie-t használ, pl. én is mert ezzel működik együtt egy proxis gyorsítóprogram (mobilnet), de elégedett is vagyok vele

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29727) question man


question man
tag

Kis segítség kellene a gondom hogy nem tudom hogyan ellenőrizzem le vista sp1 ultimate alatt hogy működik-e rendesen a com portom amit ki vezettem a gép hátuljára mert nagy nehezen sikerült szereznem egy com port kivezetőt :DDD
a másik gond meg az hogy ezen a com porton menne a szünetmentesem és a gyári szoftver nem látja a szünetmentest :O de még a vista sem veszi fel hogy egyáltalán lenne ott valami pedig az alaplapon engedélyezve van a com port :O :O lassan megőrülök :W :W

a számítógépek füsttel működnek

(#29728) ToBeY válasza pete_21 (#29725) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem akarok ie nekem tetszik csak valamiért most le van pusztulva

(#29729) WonderCSabo válasza ToBeY (#29728) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Eszközök-> Internetbeállítások-> Speciális fül -> Alaphelyzet... A böngészési előzményeid, jelszavaid elveszhetnek.

question man: Alig érthető amit írsz. A szünetmentes tápnak gondolom van drivere/pogija. Azt felraktad?

(#29730) question man válasza WonderCSabo (#29729) üzenetére


question man
tag

feltettem a legújjabbat amit le lehetett szedni a netről :DDD a fő gond hogy a szünetmentest kaptam és csak soros portos kábelt adtak hozzá és usb-set nem se cd se más csak a táp és a soros portos kábel :DDD
az mge oldalán az van írva hogy vista alatt is megy soros porton de nekem a vista még csak nem is látja hogy a soros port végén rá van dugva a szünetmentes :O a saját progija meg nem látja hogy a soros porton van a szünetmentes :W :W pedig már azt is kipróbáltam hogy az alaplap 4 soros port irq kiosztást ad fel és egyesével mindet ki próbáltam hogy hátha valamelyiken látja netán netén az a gond de semmi nem változott a saját ups vezérlő progi meg folyamatosan csak keresi a ketyerét de nem találja :W :W :W

a számítógépek füsttel működnek

(#29731) dannyl9


dannyl9
csendes tag

megjött a gép amit irtam korábban h megrendeltem gondoltam h nem lesz zökkenő mentes minden..

gtx295 gainward , monitor meg samsung lnx 2243 , felraktam legujabb nvdia drivert meg ami volt a cdn monitorhoz az nvidia és a windowsba is a max felbontas 1280 és 32bit.

windows vista ultimate edition 64bit van , valaki aki tudna segiteni az help pls bár kétlem h erre lesz megoldás én már feladtam. szar az egész nem lehet nagyobbra állitani sehogy :@

(#29732) Sky85 válasza dannyl9 (#29731) üzenetére


Sky85
tag

Az gáz mert a monitorod maximális felbontás: 1680 x 1050 és ez valószínű, hogy driver hiba! Biztos, hogy 64bitest raktál fel?
Letölthető: http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_181.20_whql.html

[ Szerkesztve ]

(#29733) dannyl9


dannyl9
csendes tag

igen felraktam már a legfrisebb nvdiaát a gyárit is meg a monitornál is az ujjat meg ami a cdn volt azt is ugyan ugy nem változott semmi de az a durva h ha még nem is ismerne fel h wide monitor az oké de még a felbontás sem nagyobbodik semmivel.. nem tudom mit tegyek.

(#29734) dannyl9


dannyl9
csendes tag

http://img216.imageshack.us/my.php?image=21841819lj2.jpg

ilyen mindig bármit teszek.. amugy tuti 64es xp van , sp1 integrated decemberi ..

(#29735) WonderCSabo válasza dannyl9 (#29734) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem XP-d van, hanem Vistád. :D

Safe módban töröld le az nvidia drivert, majd rakd fel újra.

Linkelni tudsz a gombbal.

(#29736) lúzer válasza dannyl9 (#29734) üzenetére


lúzer
veterán

advanced gomb mögött ilyet keress

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29737) dannyl9


dannyl9
csendes tag

megcsinaltam mind2őt ugyan annyi maradt minden egy dekával nem ment feljebb.. valaki segitsen 400k-mba volt a gép de igy nem tudom kiélvezni.. xp64 segithet ? vagy nem?

(#29738) fradi81 válasza dannyl9 (#29737) üzenetére


fradi81
veterán

hívj szakembert vagy vidd vissza a gépet gondolom garis :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#29739) lúzer válasza dannyl9 (#29737) üzenetére


lúzer
veterán

32bites vista?
egy próbát megér, mennyi ramod van?

megnéztem, 4+vga is sok
xp-t semmiképp, akkor inkább béta W7
vagy reinstall hátha jó lesz

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29740) Pizzu


Pizzu
aktív tag

Sziasztok!

Hallottam arrol hogy lehet csökkenteni a hdd szükségletét a vistanak.

Nekem 36G-át foglal jó ebből 4G a programoké de így is sokallom azt 32G :F helyet.
Tud valaki tanácsot adni vagy ez így helyénvaló?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#29741) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Köszi az eddigi segítségeket.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor megnyitom a Windows Explorert akkor ne a Dokumentumok könyvtár legyen az aktív hanem a Számítógép kibontva a benne található meghajtókkal.

Ezt meg lehet oldani? Mit kell módosítani? Ha igen előre is köszönöm.

(Bár nem ide tartozik de XP-nél is hasonlóan kell?)

(#29742) dannyl9 válasza fradi81 (#29738) üzenetére


dannyl9
csendes tag

kac kac..
ez szoftveres probléma lehet nem pedig hardveres hova vinném..

az nem lehet gáz hogy mikor pl felraktam a drivert ugye kiirta hogy uj hardver a vgam-ra és azt a részt lecanceleztem és ugy raktam fel a drivert ettől lehet ilyesmi? bár nem hiszem csak már nem tudok mire gondolni..

[ Szerkesztve ]

(#29743) dannyl9


dannyl9
csendes tag

a vistát még nem aktiváltam amugy de ettől sem lehet nem? ya és pl nem jelenik meg a tálcán az nvdia driver ikon xpbe mindig ott volt nem tudom hogy itt ott kellenne-e lennie?
startba már ott van..

[ Szerkesztve ]

(#29744) dannyl9


dannyl9
csendes tag

[link]
ezt sem értem hogy csak 900mb-t ir video memorinak mikor 1700mb van ez is mi a fuck ?:) meg a list all modesban sincs 1280nal nagyobb felbontás :D háháh megkattanok

(#29745) dannyl9


dannyl9
csendes tag

megnéztem a vga könyvet vagy egy olyan oldal , hogy mikbe megy és " technical reference " és noteba az van irva a resulitonok mögé hogy : dvi monitor support up to és egy herz szám.
most ugye ez nem azt jelenti , hogy csak dvi monitorral fog menni ? akkor minek raktak bele átalakitót ? hihetetlen.. ha most emiatt kell vennem uj monitort felakasztom magam.

(#29746) fradi81 válasza dannyl9 (#29745) üzenetére


fradi81
veterán

Fura eset. Ha rendesen fel van rakva a driver, mennie kell. Ha nem megy sehogy, esetleg win reinstall, próbáld ki másik kártyával is ha tudod.

moto g72, Ninebot d28e

(#29747) lúzer válasza Robb202 (#29741) üzenetére


lúzer
veterán

parancsikon tartalma F : -re
%SystemRoot%\explorer.exe /E, "F:\"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29748) lúzer válasza dannyl9 (#29745) üzenetére


lúzer
veterán

ekkora monitoron nincs dvi??

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29749) harley


harley
senior tag

üdv

mitöl lehet az, hogy feltelepítek programot, rendesem működik de amikor újra bekapcsolom a gépet az ikonja megváltozik, rákattintva meg azt írja hogy áthelyezték és törlöm-e a parancsikont!

total commanderben csak rendszergazdaként enged belenézni a mappába, de ott sem az eredeti ikonok vannak és az .exe indító fájlra kattintva programfutási hibát ír?

ahogy megfigyeltem, csak a hd sentinel és a revo uninstall programnál...
:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#29750) Core2duo6600 válasza harley (#29749) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem lehet, hogy vírusos, és kinyirta az antivirus ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.