Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Fori23 válasza WonderCSabo (#30153) üzenetére


Fori23
őstag

Core2duo6600

Nem saját gép. Nálam sincs már, azt hittem hogy az SP1-ben javították ezt, de ezek szerint még mindig előfordulhat. Úgy emlékszem ISO fájloknál tette, és most is erről van szó (DVD rip ISO-ba).

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#30202) Core2duo6600 válasza Lauda (#30194) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ram okat kellene tesztelni első körben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30203) #41133696


#41133696
törölt tag

[link]

A rendszerindító menüből, hogy lehet kiszedni az ubuntu linuxot ? Mivel az uninstallerje nem működött, ezért manuálisan töröltem.

Tehát hol lehet ezt szerkeszteni?

(#30204) Csabee. válasza #41133696 (#30203) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Vista Boot Pro segíthet :)

Üdv: Csabee.

(#30205) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek.
Egy olyan kérdésem lenne,hogy ha megnyomom a billentyű sleep gombját kikapcsol a moncsi,lejjeb vesz a vincsi,DE mintha egy restart lenne visszatér az asztal.
Hibernálás,árnyékmásolat,indexelés,superfetch kikapcsolva.
(asus p5g-mx lap,2gb ram,320-as vincsi,2180-as c2d proci,nv8600gt)
Xp alatt rendesen múkodott.
Válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30206) Core2duo6600 válasza papa1 (#30205) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kapcsold vissza a hibernálást, vagy kapcsold ki a hibrid sleepet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30207) papa1


papa1
tag

Nem segít egyik sem,max 5 mp után visszakapcsol,pedig hozzá sem érek.+utánnanéztem a lacy.hu-n támogatja a hibrid alvást,csak a készenlétet nem,mondjuk ezt nem nagyon értem.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30208) papa1


papa1
tag

A monitor kikacsol a beállított időben,úgy is marad.Alvásnál max.5-8 mp után visszakapcsol,hibrid alvásnál ugyanígy. :W :W :W :W

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30209) Core2duo6600 válasza papa1 (#30207) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A control panelban az elem (Power option) re kattiontva az adott séma testreszabásában, állítsd be, hogy Multimedia / When sharing media : Allow the computer to sleep

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30210) papa1


papa1
tag

Az van beállítva,de nem jó.Mindíg visszakapcsol. :W

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30211) golyani


golyani
addikt

hogyan tudnám megváltoztatni az ablakok színét Vista egyszerű színsémában? mert az oké h Aeroban lehet, de itt nem és nem tetszik. ötlet? program? vmi?

(#30212) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Elakadtam. Két gép közötti hálózati megosztást szeretném beállítani. Mindkét gépen létrehoztam a másik fiókot, mint rendszergazda. Uac kikapcsolva. Ezt a trükköt is próbáltam, de semmi. Azt nem szeretném, hogy az összes hálózati gép tudjon törölgetni a gépemen, ezért is kéne ez a rendszergazdai megoldás. XPvel még működött is a dolog.
Mit állítsak még?

(#30213) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Senkinek nincs ötlete hogy miért 2 perc 40mp a boot ,ma újraraktam a rendszert de ez sem segített.Köszi

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30214) Csabee. válasza Bass (#30213) üzenetére


Csabee.
nagyúr

futtatás msconfig és ott a szolgáltatásoknál meg az automatikus indításnál lődd ki ami nem kell! hidd el gyorsabb lesz!
illetve csinálj egy töredezettség mentesítést ! :)

Üdv: Csabee.

(#30215) Bass válasza Csabee. (#30214) üzenetére


Bass
addikt

Szia kilőttem már mindent tényleg csak a rendszer file-ok töltődnek be semmi külső program.Szombaton vettem a gépet azóta 2x raktam újra a vista-t hátha de semmi az egyik bejelentkeztő képernyőnél kb 1 percig még a vinyó sem darál(ott ahol ki van írva h várjon)Más meg lehet szüntetni a jelszó kérést mert telepítéskor véletlenül megadtam,kicsit szokatlan a vista mert ezt is szombat óta használom.Töredezettség mentesítés kell egy friss telepítés után?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30216) Csabee. válasza Bass (#30215) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen nem árt neki, mert akkor a töredezettrészeket szépen egymás mögé rakja sorba!
Persze a vezérlőpul felhasználóknál van egy menüpont hogy jelszó törlése :)

Üdv: Csabee.

(#30217) lúzer válasza Bass (#30215) üzenetére


lúzer
veterán

bejelentkezési jelszó:
futtatásba control userpasswords2

lassú boot:
idővel gyorsulhat, összeáll a rendszer
esetleg fix ip cím hálókártyának - nem tudom igaz-e

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30218) Core2duo6600 válasza HIJ (#30212) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pár hsz el feljebb linkeltem a hsz-emet képekkel illusztráltam tényleg be kéne tenni az első hsz ba ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30219) lúzer válasza Core2duo6600 (#30218) üzenetére


lúzer
veterán

nekem nincs gondom vele de félretettem, hasznos
ne kelljen keresni, gondolom ez az

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30220) HIJ válasza Core2duo6600 (#30218) üzenetére


HIJ
őstag

Ennél kicsit mélyebb a problémám. A sima megosztással nincs gondom. Azt szeretném elérni hogy a másik számítógép xy userét azonosítsa, és saját userként kezelje admin jogokkal. Ez ugye elvileg az XPnél úgy működött, hogy mind2 gépen létre kellett hozni egy azonos nevű user admin jogokkal. Tehát a megosztásnál a "mindenki" csoportnak csak olvasási jogai vannak, míg a biztonsági beállításokban az adminoknak van korlátlan a joguk. Na ezt szeretném én elérni Vista alatt.

(#30221) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Utánaolvasgattam a témának, de mégsem sikerült kiderítenem, hogy mi a probléma.

Szóval: mai nap memória bővítés történt 2 gigáról 4-re.

Vista Business sp1 32bit ennek ellenére még mindig csak 2048-at mutat az eszközkezelőben. Az tiszta sor, hogy a 32 bites rendszer alatt a memóriakezelés határa 4 gb. Viszont ennek ellenére arra számítottam, hogy ca. 3,5 -et legalább látni fog, mivel a videokarim 512-et lecsíp magának. Mivel más eszköz nincs a gépben, ami még beleharaphatna ebbe a 4 gigába, nem értem miért csak ennyit kezel?

Itt egy kép a mostani helyzetről:
http://kepfeltoltes.hu/view/090202/mem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#30222) Bass válasza Csabee. (#30216) üzenetére


Bass
addikt

Köszi megcsináltam,épp megy a defrag majd meglátom,egy cimborámnak hasonló toshiba laptopja van csak abban nem 2000mhz pentium van hanem 1,8-as és kb 1 perc mire betölt,nem értem.Majd meglátom segít e a defrag

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30223) Bass válasza lúzer (#30217) üzenetére


Bass
addikt

Haver épp most mondja hogy neki is lassú volt az elején hasonló Toshiba laptopon,remélem igazatok lesz.Köszönöm

Még 1 kérdés,el szeretném indítani a colin 2005-öt,van ezen valahol kompatibilitás mód hogy fusson vistán?

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30224) lúzer válasza HIJ (#30220) üzenetére


lúzer
veterán

jelszó van és ugyanaz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30225) HIJ válasza lúzer (#30224) üzenetére


HIJ
őstag

Mert az is kell?

(#30226) lúzer válasza HIJ (#30225) üzenetére


lúzer
veterán

tapasztalatom szerint, persze lehet hogy véletlen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30227) Csabee. válasza Bass (#30223) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jobb klikk az exe-n és tulajdonságok ott majd találsz kompatibilitást :)

Üdv: Csabee.

(#30228) PuMbA válasza Bass (#30223) üzenetére


PuMbA
titán

Colin 2005-höz nem kell kompatibilitási mód.Nekem a Windows 7 Beta-n is megy simán.

Nekem is Toshiba laptopom van és nem volt lassabb az elején,nem tudom mi lehet a gond.Bár nekem sose volt fent semmilyen Toshibás program.

[ Szerkesztve ]

(#30229) Bass válasza PuMbA (#30228) üzenetére


Bass
addikt

Megtaláltam de nem indul valamiért,az összes Toshiba-s programot kilőttem elvileg nem töltődik be de a boot idő nem csökken,van kb 1 perc amíg a vinyó nem is teker,nem értem.Az a vista van a gépen amit adtak hozzá és SP1-es.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30230) golyani válasza golyani (#30211) üzenetére


golyani
addikt

senki? :B :F

[ Szerkesztve ]

(#30231) Core2duo6600 válasza lúzer (#30219) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz :)

(#30228) PuMbA
Nyilván az, hogy gyárilag tele van minden felesleges programmal, és 3 szor annyit töltődik be rendszerinduláskor mint ami kell.

(#30230) golyani
[Így]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30232) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok! Én ha lehet szeretnék feltenni egykét rövid kérdést, olyat amit a GYIK-ban itt nem találtam meg, légyszi ne hurrogjatok le, és kérlek benneteket, ha tudtok, egykét rövid választ írjatok! :)

Az egyik az az lenne, hogy miként tudnám elérni azt hogy Vista (32bit Ultimate) alatt több felhasználónak, különféle energiagazdálkodást állítsak be? XP alatt ez felhasználóként volt mentve, viszont itt ha átállítom a sajátom, akkor a másikaké is változik!

Második szintén energiagazdálkodással kapcsolatos, azt vettem észre hogy Far Cry 2 benchmark tool futtatása után mindegyik sémában automatikusan 100%-ra kapcsol a minimális és a maximális CPU használat is, persze aztán állíthatom vissza mindet külön :) Nem lehet valahogy esetleg elzárni jelszóval akár hogy a programok ne nyúlkálhassanak már kérdés nélkül bele az energiamenedzsmentbe? Fura, hogy ilyen előfordulhat egy (elvileg) biztonságos(abb) rendszer alatt... Nekem nagyon fontos a fogyasztás, ezért különösen érzékeny vagyok erre a pontra.

Szintén CPU használattal kapcsolatban, azt vettem észre hogy egy idő után IDLE állapotban is valami felzabálja a 2-es magot, 90% felett hajtja, de a feladatkezelőben ennek ellenére az üresjárati idő 80% körül alakul, és egyetlen folyamatnak sem látok kiugró CPU használatot! Ugyebár az egy magon 90%-feletti használat, az overall-ban 45% körül van, ezt kéne látnom egy folyamattól a feladatkezelőben az egyik processztől, ennek ellenére mind a több mint 60 alig használ néha pár %-ot, de a proci meg csak teker-teker... Van-e valakinek hasonló tapasztalata, és ha igen, tippje esetleg hogy hogyan szüntethetném ezt meg újraindítás nélkül? (konfigom az adatlapomon)

Köszönöm a megtisztelő válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#30233) golyani válasza Core2duo6600 (#30231) üzenetére


golyani
addikt

nemmegy :( ablak keret ugyanolyan kék marad.

vagyis itt én a vista basic-et akarom mahinálni

[ Szerkesztve ]

(#30234) adm


adm
őstag

üdv!

hosszabb ideig sűrűn kell használnom egy adott mappát (és benne többszörösen almappákat). ezért szeretném a megnyitás/mentés ablak bal oldali menüjébe felvenni a közvetlenül a mappát. (az asztal, fiók, számítógép, hálózat mellé/helyére)
a mappa egy raid tömbön van, és az archiválás és a megosztási jogok miatt nem áthelyezhető. a művelet célja a megnyitások és a mentések meggyorsítása lenne.

lehetséges ez? illetve milyen módon?

adm

16core - 32thread - 64gb

(#30235) twine


twine
addikt

Sziasztok!
[Erre] tudtok nekem válaszolni? A raid-es kollegák eltüntek, és hát egy két napon belül élesedik a helyzet...köszi
Üdv
twine

[ Szerkesztve ]

(#30236) Core2duo6600 válasza adm (#30234) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha jól értem, hogy mit akarsz, akkor egyszerűen huzd oda az adott mappát a favorite linksbe, és akkor egy linket tesz oda.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30237) adm válasza Core2duo6600 (#30236) üzenetére


adm
őstag

majdnem, de a sajátgép helyett a beépített megnyitás/mentés ablakba szeretnék egy saját parancsikont tenni. próbáltam csak odahúzni, de nem engedi. erre ötlet esetleg?

16core - 32thread - 64gb

(#30238) adm válasza adm (#30237) üzenetére


adm
őstag

lecsúsztam.. ebbe az ablakba, a pirossal jelölt helyre kéne nekem a mappa parancsikonja.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#30239) papa1


papa1
tag

Továbbra sem oldódott meg az alvó állapotba helyezés probléma.Ha valaki tud pls help :O
Sleep gomb megyomása után leáll,majd ugyanabban a másodpercben vissza is kapcsol.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30240) WonderCSabo válasza papa1 (#30239) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ACPI S3-ra be van állítva a BIOSban? Nézd meg ( Start menü -> cmd -> powercgf -a). Próbáld ki a hibrid alvást!

(#30241) Core2duo6600 válasza adm (#30238) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Néha nekem is jól jönne, de szerintem ezt nem lehet megoldani
Egyik progi az alap ablakot hozza fel, a másik meg ezt a régebbit, lehet hogy attól füógg, hogy miben írták az adott progit, ezt nem tudom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#30242) adm válasza Core2duo6600 (#30241) üzenetére


adm
őstag

a programoknál amit használok vagy van kedvencek vagy ezt az ablakot használják nem csak megnyitásra vagy mentésre, de importálásra/exportálásra vagy elhelyezésre is.
a registryben bízok még, ha lesz időm körül nézek hátha pl a személyes mappa címét áttudom írni.

16core - 32thread - 64gb

(#30243) gyiku


gyiku
nagyúr

hogy lehet az asztal ikont vissza varazsolni a quicklaunch barra?

hüllő

(#30244) WonderCSabo válasza gyiku (#30243) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Odahúzod.

(#30245) gyiku válasza WonderCSabo (#30244) üzenetére


gyiku
nagyúr

na igen, de honnan? :F

hüllő

(#30246) WonderCSabo válasza gyiku (#30245) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaaaa. Itt a fájl.

[ Szerkesztve ]

(#30247) gyiku válasza WonderCSabo (#30246) üzenetére


gyiku
nagyúr

asztalon sincs olyan ikonom. [link] az elso gyorsindito ikont szeretnem, ami az asztalra tesz :K

hüllő

(#30248) WonderCSabo válasza gyiku (#30247) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elcsesztem. Itt a fájl. Mentsd le vhova aztán húzd be a gyorsíndításba, vagy másold a X:\Users\usernév\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch mappába.

[ Szerkesztve ]

(#30249) papa1


papa1
tag

A rendszer a következő készenléti állapotokat támogatja:készenlét <S1 S3> Hibernálás,Hibrid alvás.

A rendszer a következő készenléti állapotokat nem támogatja:
Készenlét <S2>
A rendszer vezérlőprogramja nem támogatja ezt a készenléti állapotot.

Ez az üzenet a powercfg -a lefuttatása után.
Mindegy,hogy hibernálni,hibrid aludni vagy csak simán aludni szeretném elküldeni,nem akarja.
Egyből visszajelentkezik. :W

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30250) gyiku válasza WonderCSabo (#30248) üzenetére


gyiku
nagyúr

:R

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.