Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) Kraptor válasza Barthezz2 (#29100) üzenetére


Kraptor
őstag

Megcsináltam de ugyanaz a hiba.

(#29102) Kraptor válasza Kraptor (#29101) üzenetére


Kraptor
őstag

Megvan a hiba...reinstall, Vista megbolondult.

(#29103) Davey7


Davey7
senior tag

Kellene egy kis segítség...

Feltettem a madden nfl 2006-ot a notimra...fel is telepíti,mikor indítani akarom,kéri a helyes cd-t. ezután crack-elem és azt írja ,hogy " a mainapp.exe működése leállt" újratelepítettem egy másik partícióra,de kiírja.
aztán kipróbáltam és felraktam a 2004-es maddent és mikor crack-elem ugyanez...
Nem futnának ezek vista alatt?vagy mi lehet a baj?

(#29104) Morden24 válasza Davey7 (#29103) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Vista kiszűri a krekket, meggátolva a warezjátékok futtatását. A W7 már le is fogja törölni a HDDről őket.

Egyébként ez ugyan nem igaz, de a hsz-eddel elég sok probléma van. Először is, wareztémát hanyagolni kéne, ha már kultúráltság okán nem, akkor az alapelvek ismerete sem szégyen. Másodszor is, kérdezz rá talán a játék topikjában. Pölö lehet, hogy valami patch kell a Vistás futáshoz, amit persze baszhatsz a krekkelt szaroddal.

Sectumsempra - For Enemies

(#29105) Barthezz2 válasza Davey7 (#29103) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vagy esetleg egy kompatibilitás állítás.. de tény hogy a játék topikjában előbb megmondják neked.
A warezt meg tényleg mellőzzük. de ez már ma egyszer le lett írva.. :U mondjuk nem sokat vacakoltál azzal hogy "virágbolti" vagy hasonló, rögtön bele a crack-be :DDD

Everybody lies.

(#29106) Davey7


Davey7
senior tag

bocsi skacok,de nem jegyeztem meg minden pontját a szabályzatnak! Nyugodtan lehet törölni a hozzászólást ha erre jár egy moderátor és sorry.

(#29107) Core2duo6600 válasza Morden24 (#29098) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egyetértek

(#29103) Davey7
Valamit rosszul csinálsz, vagy vacak a crack ed, inkább a játék forumában kérdezz utána, ha nem kokányolt a vistád akkor 100 % , hogy nem a vistával van a gond.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#29108) simon7012 válasza Core2duo6600 (#29097) üzenetére


simon7012
aktív tag

Nekem nincs a bioszban olyan,hogy memory remap.De azért köszi!

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#29109) c41r0^ válasza Fényhozó (#29091) üzenetére


c41r0^
őstag

A könyvtár speciális fülén a tulajdonost állítsd át arra az userre, amin be vagy jelentkezve, a biztonság fülön pedig full controlt adj ennek a usernek. Próba-cseresznye, nem biztos, hogy menni fog.

szerk: természetesen ha rákérdez, az altárolóin is módosítsa a tulajdonost (ezt az alkönyvtárokra és fájlokra érti)

[ Szerkesztve ]

(#29110) V.L.


V.L.
aktív tag

Üdv!

A következő a problémám. Két Vistát használok két merevlemezen. Egyiket tesztekhez a másikat hétköznapi használatra. A teszt vistámat újra húztam mert kicsit meggyötört volt már szegény. Azóta ha BIOS-ban be is állítom hogy melyik merevlemezről boot-oljon, mindig megkapom ezt a választási opciót. Újratelepítés előtt ezt nem csinálta. Amelyik HDD-t beállítottam, hogy honnan boot-oljon onnan boot-olt. Mi változhatott? Hogy lehetne ezt az opciót eltüntetni?

(#29111) Morden24 válasza V.L. (#29110) üzenetére


Morden24
nagyúr

Computer -> Properties -> Advanced System settings -> Advanced fülön Startup and recovery dobozban settings -> a default operating system-et lődd be. Az alól a Vista alól csináld lehetőleg, amelyiket szeretnéd defaultban indítani.

Sectumsempra - For Enemies

(#29112) derossi


derossi
aktív tag

Sziasztok!Egyik barátom kapott gépet,gyárilag előtelepített windows vista home premiummal.
Nem tetszett neki és felrakott XP-t ,a meglévő két particióból csinált egyet.Utána rájött hogy XP hez nincsenek megfeleő driverek,ezért visszaállitaná,de nem tudja,mert a kézikönyv szarint F11 el tudná ,de nem történik semmi.Esetleg tudok megoldást?Kéne valami adatvissza-állító program? :F

(#29113) Morden24 válasza derossi (#29112) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valszeg nem kicsi előrelátásról téve tanúbizonyságot ügyesen lekaparta a gépéről a recovery partíciót. Amire szüksége lesz, az egy Vista install dvd, amiről kiválasztja a Home Premiumot, és feltelepíti a saját kódjával (gondolom a kód az megvan).

Sectumsempra - For Enemies

(#29114) Napster01 válasza derossi (#29112) üzenetére


Napster01
tag

Partíciókat nem lehet visszaállítani, ha már fennt van az xp, akkor az alaplap és videókártya gyártójának oldaláról le lehet szedni xp-re drivereket, de ha alapból volt egy home vista a gépen, akkor kellett, hogy kapjon egy vista lemezt mellé.... és azzal újra fel tudja tenni a vistát

szerk.: akkor lehet, hogy tévedtem, ha nincs lemez és a recovery partíció elköszönt, akkor vagy szerez egy vista telepítő lemezt és a kapott kóddal újratelepít, vagy marad az xp driver keresés...

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#29115) derossi válasza Napster01 (#29114) üzenetére


derossi
aktív tag

Nem tudja mert a gépen volt a visszaállító,és azt mondták neki nem jár...

(#29116) Morden24 válasza derossi (#29115) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kód nem jár? Mert olyan nincsen.

Sectumsempra - For Enemies

(#29117) V.L. válasza Morden24 (#29111) üzenetére


V.L.
aktív tag

:C :R

(#29118) Barthezz2 válasza Morden24 (#29116) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most ez lehet egy hülye kérdés, de létezik az, hogy az a videókártya ami xp-n elég egy játékhoz, az vistán már nem? :F

Everybody lies.

(#29119) derossi válasza Barthezz2 (#29118) üzenetére


derossi
aktív tag

persze,vistanak alapból nagyobbak az igényei

(#29120) Morden24 válasza Barthezz2 (#29118) üzenetére


Morden24
nagyúr

Konkrét példa? Egyébként éppen előfordulhat szerintem, bár valahogy kétlem. A driver vagy a játék a ludas leginkább. Mi a konkrét gond? Egyáltalán tuti, hogy a VGA a szűk keresztmetszet.

A memóriát lenyelem, mert valóban valamennyivel ugye többet eszik egy Vista, de a VGA-t a játék közben csak a játék eszi.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29121) Barthezz2 válasza Morden24 (#29120) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valószínű hogy a VGA, mert csak egy 7600gst.. Nem gondolok konkrétra, de havernál ugyan az a proci, 4 giga ram(mivel 32es vista kb 3.3), meg egy 8800gt lazán visz mindent, nálam ugyan csak 2 giga ram, meg ugye a gyengébb kari, és 1024en is röcög néha a Test Drive Unlimited pl, mikor nála 1440x900on minden fullon simán megy. Xp alatt nálam is, de elvileg ha már a példánál vagyunk, itt elég kellene hogy legyen a 2G ram szerintem..vagy nem? :F

Everybody lies.

(#29122) Morden24 válasza Barthezz2 (#29121) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván a te gépedet játékteljesítményben felesleges a haverodéval összehasonlítani a VGA miatt, de a ramnak elégnek kell lennie.

Vagy azt tudom elképzelni, hogy az nVidia driverből gyengébb a Vistás (a folyamatos nV-hibák hallatán nem lennék meglepve), vagy azt, hogy a TDU (sorry, nem játszottam vele soha) nincsen optimalizálva Vistára, ezért gyengébben használja az erőforrásokat, ergo lassabb. Ilyenkor ugye driverfrissítés (vagy éppen downgrade) vagy a játék peccselése marad, más nem igazán.

Mint mondtam, arra nem látok esélyt, hogy hardveres értelemben kevesebb legyen a VGA-d, mivel a VGA-t a játék használja így is, úgy is, annak mindegy.

Sectumsempra - For Enemies

(#29123) Barthezz2 válasza Morden24 (#29122) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Patch ami van az fentvan hozzá, ugyhogy lehet hogy az nvidia driverekkel van a gond :(((
illetve van is, nekem is, de akkor már a játékteljesítmény romlás is hozá jön pluszban :( Tavaszra tervezek egy 22"-es fullHD LCD-t, amellé ugyis jol jön egy jobb vga, de ezek után lehet Ati lesz és nem Nvidia(megjegyzem eddig csak nv karim volt)

Everybody lies.

(#29124) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Vistának nem kell akkora egetrengető videókártya, nekem egy geforce 7600 gs van és összeségében 4.4 pontot kaptam, ami ahhoz képest, hogy egymagos procim van ami ráadásúl még csak 1 sima p4 egész szép eredmény.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#29125) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Ha felteszek egy Vista Ultimat-et, akkor utánna abból lehet csinálni Home Basic változatot ha még az Ultimate nincs aktiválva és a HB kódját adom meg neki?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29126) Morden24 válasza Dr. Romano (#29125) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#29127) Barthezz2 válasza Jégkokó (#29124) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem egy 7600gst van, ami aerora 5.9-et, játékra 5.3-at kapott(ez a legkisebb)
És nem is az volt a kiindulás hogy a vistának lenne baja vele..

Everybody lies.

(#29128) Ijk


Ijk
nagyúr

Lenne egy elég idegesítő problémám.
Nemrég telepítettem vistát (hdd csere) és az adobe flash playert nem tudom felpakolni, mivel a telepítő a windows/system-be akar másolni. Viszont az egész windows mappa írásvédett és sehogysem sikerül kikapcsolni, pedig rendszergazda vagyok. Ilyenkor mi a teendő? (UAC kikapcsolva)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29129) Penge_4


Penge_4
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehetne megoldani, hogy valami "Run As Administrator"-hoz hasonló, rendszergazdai jogokat adó menüpont legyen a nem futtatható fájloknál is?

Hogy érthetőbb legyen. Például egy usermódban futó fájlkezelőből meg szeretnék nyitni egy rendszergazdai jogokat követelő könyvtárból egy .ini fájlt szerkesztésre.
Ezt vagy úgy tudom megoldani, hogy újraindítom a fájlkezelőt rendszergazdai módban, vagy nyitok egy wordpadet rendszergazdai módban és kitallózom a fájlt, mert még a drag n' drop sem működik user és admin mód között.

Úgyhogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha lenne ott is (legalább a Shift-es bővített menüben), egy "Run with high privileges" pont. :)

Szóval tud valaki valami megoldást erre? :F

(#29130) Morden24 válasza Ijk (#29128) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát a Windows/System-be meg mi a tökért akar az a szar írni? Amúgy elvileg gond nélkül fel kéne mennie. Adobe honlapjáról töltve telepíted?

Sectumsempra - For Enemies

(#29131) Morden24 válasza Penge_4 (#29129) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért nem jó, ha rendszergazdai jogokat adsz a filekezelőnek? Be lehet állítani folyamatosra is a dolgot, nem kell minden alkalommal kibelépkedni. Egyébként file-oknak nem hinném, hogy lehetne külön ilyen jogot adni, mivel a programok rendelkezhetnek ezekkel.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29132) Barthezz2 válasza Ijk (#29128) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem ezt az adobe reader 8-al játszotta el egyszer, nem tutam vele mit kezdeni, aztán pár nap(és ki-bekapcs) után megpróbáltam ujra, akkor meg felment

Everybody lies.

(#29133) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!

Tök legális, frissített Vistám folyamatosan kék halált hal.
A hiba a ndis.sys. Ez mi akar lenni? Ez már vagy a 8.ik Vistám 4 hónap alatt de mindegyik ugyanezt csinálja. Tök random fagy meg.
Akár húzva van a gép, akár nincs előbb utóbb mindig behal.
Köszi!

Üdv!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#29134) Penge_4 válasza Morden24 (#29131) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért nem jó, ha rendszergazdai jogokat adsz a filekezelőnek?

Mert, akkor egyrészt az UAC értelmét veszti, akár ki is kapcsolhatom, mivel abból nyitom meg a fájlokat, a letöltötteket is.
Másrészt minden elindításakor UAC ablakot kell nyomogatnom, ami egy idő után zavaró, vagy rendszerindulásra ütemezem be, ami megint nem a legjobb ötlet.

Nem is fájloknak akarok jogot adni, hanem annak a programnak, amihez társítva van a fájl, hogy az nyissa meg közvetlenül rendszergazdai jogokkal a fájlt.

(#29135) RexpecT válasza debut12 (#29133) üzenetére


RexpecT
addikt

A legfrissebb hálókártya driver van fennt?

(#29136) debut12 válasza RexpecT (#29135) üzenetére


debut12
aktív tag

Szia!

Már nincs, mert kicsit érdekessé vált tőle a net. Kb 1/2 perc volt mire csatlakozott indítás után pedig egy jó kis Gigabyte alaplapról van szó.
De amikor nuku net, csak winamp tök új rendszeren és mégis megfagy ugyanezzel a hibával...
SP1es origi lemez...
Mikor jön már az új windóz????? :DDD

Azért köszi a helpet! :R

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#29137) Morden24 válasza debut12 (#29133) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hálókártyadriver. Egészen biztos. Az a szar.

Sectumsempra - For Enemies

(#29138) Morden24 válasza Penge_4 (#29134) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem is fájloknak akarok jogot adni, hanem annak a programnak, amihez társítva van a fájl, hogy az nyissa meg közvetlenül rendszergazdai jogokkal a fájlt.

Azt nem lehet beállítani, hogy csak egyes filetípusok vagy fileok esetén legyen admin az adott app. Vagy beállítod, hogy adminban fusson, vagy nyomkodod az UAC-ot.

Sectumsempra - For Enemies

(#29139) simon7012 válasza Barthezz2 (#29127) üzenetére


simon7012
aktív tag

Nekem is 7600gs-em van de én csak az aerora 4.3 kaptam ez a legkisebb,játékra 4,6 ez miért van?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#29140) simon7012 válasza Ijk (#29128) üzenetére


simon7012
aktív tag

firefoxod van?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#29141) Barthezz2 válasza simon7012 (#29139) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mert nekem 7600GST, azaz DDR3 ramos, gyárilag épphogynem GT órajelekre húzott GS

Everybody lies.

(#29142) Ijk válasza simon7012 (#29140) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, de már megoldottam a problémát, egyszerűen feltraktam a 9-es verziót:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29143) Ijk válasza debut12 (#29133) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kapcsoltad véletlenül ki a lapozófájlt? Nekem akkor szokott néha ilyen huncutságot csinálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29144) talizma46


talizma46
csendes tag

:( van 1 problémám. 2 honapja vetem 1db:pionner dvd-rw dvr d215d ata device optikai meghajtot. jelenleg nem látni agépen dnnem olvasa le a lemezt sem . mértnem olvasa le a lemezt?mit csináljak.lehet e javitani vagy jot álásin belül kicserjem.edig müködöt 1-ik pilanatrol a másikra történt ez.valaki mijen tanácsot adna :vista prériumom van a rendszterbe.

szabó ferenc

(#29145) simon7012 válasza Ijk (#29142) üzenetére


simon7012
aktív tag

Gondoltam,hogy az csinálta firefox alatt(legújabb) flash playert nekem nem tette fel.
Berágtam és levettem.Maradtam a nagy Explorernél az legaláb nem csinál ilyet!

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#29146) Ijk válasza simon7012 (#29145) üzenetére


Ijk
nagyúr

Más volt a probléma. System mappa írásvédett és oda akart vmit írni. Az írásvédettséget pedig mai napig nem tudtam megszüntetni, mivel rendszergazdaként nincs rendszergazdai jogosultságom a vista szerint.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29147) sigmoid


sigmoid
tag

Helló!

Tanácsot szeretnék kérni...
Egy viszonylag régi, de így is viszonylag erős (2 GHz-es AMD proci, 1GB RAM) notebookom van egy szégyenletes "integrált" ATI GPU-val felszerelve. Az elérhető XP-s driverekkel a 3d-s alkalmazások nagy része nem működik - pl. a Google Earth lefagy és követeli a frissítést -, a hackelt, friss driverekkel pedig a videolejátszással vannak problémák (az overlay, mint olyan lefagyasztja a gépet).

Azért ide írok, mert a neten történő keresgélés után azt találtam, hogy Vista alatt tökéletesen működik a GPU, a frissített driver-architektúra miatt. Ezért aztán elgondolkodtam az upgrade-en, főleg hogy a Vista is túlvan már a kiadás utáni gyerekbetegségeken.

Viszont ez a dinoszaurusz gép nem hiszem hogy alkalmas lenne az Aero használatára, meg nem is nagyon akarom leterhelni se a gépet se a pénztárcámat, így ha Vista kerül rá, az a Home Basic lesz.
Én mindig is XP Pro-t használtam, és az a kérdésem, hogy mi az, amiben a Vista Home Basic KEVESEBB az XP Pro-nál? Mi az, ami XP Pro alatt lehetséges, Home Basic alatt nem? Pl. azt láttam, hogy a scan & fax nincs benne a Home Basicben - ez remélem nem azt jelenti hogy a scanneremet és faxomat el is felejthetem alatta... Meg duálmonitoros felállást használok, ugye ezzel nem lesznek problémáim? A hálózati beállításokkal, szolgáltatásokba való belenyúlkálással, korlátozott felhasználói fiókokkal, stb. mi a helyzet?
Szóval mi az, amiben "Home"-abb a Vista Home Basic, mint az XP Pro?

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#29148) lúzer válasza sigmoid (#29147) üzenetére


lúzer
veterán

hát csoportházirend tuti hogy nincs benne, meg szerintem egyszerűbb a hálózati része
de az aero kikapcsolható ha ez zavar!

Mi az, ami XP Pro alatt lehetséges, Home Basic alatt nem?
inkább fordítva tedd fel a kérdést magadnak ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29149) lúzer


lúzer
veterán

Üdv!

itt is ki lehet kapcsolni a zip fájlok kezelését mappaként, mint az xp-ben?
és mivel? ugyanaz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29150) WonderCSabo válasza lúzer (#29149) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel. Egy közös barátunk, Google mondta meg. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.