Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) ballington


ballington
addikt

szal az van, hogy néha kidobja, h nem csatlakoztatható egy usb eszköz.
nemtom mi lehet, a vinyók jól működnek, a nyomtatók normálisan működnek, az egér műkszik

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#23752) Tomate


Tomate
veterán

Lenne egy kérdésem. Nem tudom milyen felindulásból, de amikor bekapcsolom a gépet felkínálja az indítás elején a gép az operációs rendszer választást. Eddig nem csinálta. Csak a Vista van fent és csak az van a listában, de csak akkor megy tovább ha ráenterezek. Felügyeleti eszközök-->rendszerkonfigurációnál próbálgattam eltüntetni de nem sikerült. Mit tegyek?

(#23753) Gerisz válasza Bator92 (#23737) üzenetére


Gerisz
addikt

(#23754) Tomaaasz válasza Morden24 (#23732) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Meg van a megoldás!

Hozzáadtam, és kb. 2 órán keresztül futott a TF2 hiba nélkül.
Köszönöm a segítséget.

ps.: a proci még mindig stabil ;)

Oda mentem, ahol vagyok!

(#23755) _ak_ válasza ballington (#23751) üzenetére


_ak_
addikt

Vmiféle kábel/kontakt hibára gyanakodnék. Egyszer ráfektettem a házat szegény usbs bt-re bár 90 fokban meghajlott a lapkája, még működik, csak néha bedobja ugyan ezt az üzit. Bár lehet h az usb portomnak lett annyi, nem emlékszem. :D Mind1, vmi nyilván nem úgy űködik ahogy kéne, szerintem, próbáld meg egyesével kiszűrni, h mitől jöhet be.

Let's begin, de gozaimasu!

(#23756) _ak_ válasza Tomate (#23752) üzenetére


_ak_
addikt

[link] Ha a legfölső pipát kiveszed és leokézod, akkor szerintem tovább fog menni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#23757) Tomate válasza _ak_ (#23756) üzenetére


Tomate
veterán

Ezt kerestem én is csak nem ugrott be hol van. Viszont megcsináltam, de úgy anúgy ott van és "választani" kell.

(#23758) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Kérdésem lenne,hogy lehetséges e aktíválni a 4gb memóriát 32bites vista alatt.
Kikapcsoltam a virtuális tárkezelést, gyorsabb is lett a rendszer, feltoltam az sp1-et. Most megint lassabb lett. Ez miért lehet. Sokat swappel a vinyó. Pedig pont ezért lőttem ki a virtuális memóriát. :R

(#23759) question man


question man
tag

Egy kis segítség kellene gondban vagyok a Vista x64 Sp1 van fent a gépen mert azzal tudom csak kihajtani a 4 giga ramot de egy olyan furcsa jelenség áll elő hogy a 22"-es acer monitoromnál néha egyszerűen vissza állítja a monitor felbontást 1680x1050-ből vissza löki 1440x990-be és nem értem miért de nem is engedi egyáltalán az 1680x1050-et csak akkor ha aktiválom és kiterjesztem rá az asztalt a másodlagos monitoromra a sony tv-re ekkor az elkezd üzemelni és csak ekkor engedi nagyobb felbontásra állítani az 1-es monitort.
szerintetek ez vajon hardver-es vagy szoftveres hiba lessz vajon :F
volt már fura húzása a monitornak mikor telepítés közben bekockázta a képet és nem tudtam vele mit csinálni akkor csak egyszerűen hagyni kellett menni és minden rendbe jött de ezt a mostani szokását nem tudom megérteni :F

a számítógépek füsttel működnek

(#23760) Morden24 válasza DJ.Gróf (#23758) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kérdésem lenne,hogy lehetséges e aktíválni a 4gb memóriát 32bites vista alatt.

Nem.

feltoltam az sp1-et. Most megint lassabb lett.

Újrakezdi a Superfetch és az indexelés az adatgyűjtést, azért swappel, illetve azért tűnik lassabbnak. Ha végez, akkor megint visszaáll a régi sebesség.

Sectumsempra - For Enemies

(#23761) Nordik


Nordik
őstag

Valahol láttam régebben, hogy Vista alatt meglehet oldani, hogy ne a saját hangrendszerét használja, hanem az XP-set. Mi ennek a proginak a neve, illetve tényleg meglehet csinálni?

(#23762) Morden24 válasza Nordik (#23761) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem ilyen konkrétan nincsen, vagy kb. úgy, mint DX10 Xp-re. Tehát sehogy. Creative hangkarikhoz van az AlChemy.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23763) szumo


szumo
senior tag

Na jövök, és a magas reptű beszélgetést jól félbeszakítom, a kis hülyeségemmel ;)
Felébredtem, még homályosan láttam, majd jobb klick a kukára, és a kuka ürítése helyett a töröl gombra nyomtam rá, és jól letöröltem az asztalról.
Hogy is tudom visszavarázsolni a kukát a helyére (asztal)?
xp alatt tudtam, de most nem találom vista alatt :(
Vagy az is lehet, hogy csak engem nem szeret :(((

Válaszotokat előre is köszönöm.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23764) pzstm válasza szumo (#23763) üzenetére


pzstm
titán

Jobb klikk>>>tulajdonságok
Majd utána bal szélen asztali ikonok módosítása ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23765) Grifid válasza Morden24 (#23760) üzenetére


Grifid
aktív tag

Mintha az sp1-el javították volna a 4Gb mem cimzési problémáit.

(#23766) szumo válasza pzstm (#23764) üzenetére


szumo
senior tag

Köszi.
Kb ezt néztem volna meg utóljára.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#23767) Morden24 válasza Grifid (#23765) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gyerekek, csak annyi történt, hogy az SP1 már szépen kiírja, hogy 4Gb van a gépben.
Nem, a 32bites Vista nem fogja kezelni mind a 4Gb ram-ot. Sem ma, sem holnap, sem azután.
Ha ilyen igény van, goto 64 bit. Nem harap.

Sectumsempra - For Enemies

(#23768) localhost válasza Morden24 (#23767) üzenetére


localhost
Közösségépítő

32 bit és a 4 giga

Azaz látni látja, de nem címezi! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23769) Morden24 válasza localhost (#23768) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát ezt mondom én is :)

Sectumsempra - For Enemies

(#23770) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!
Probléma a következő. Van egy MSI noti (VR600) telepített x32 Vistával (Home Premium). Az SP1 installálása után nem indul el a gép. A javítás menü választás után keresi a visszaállítási pontot, de újraindítás után sem jön be az oprendszer.
Csökkentett módban sem hajlandó elindulni. Itt a Windows/System32/clfs.sys betöltése után áll meg a gép.

Valami tipp?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#23771) G4ga válasza Morden24 (#23692) üzenetére


G4ga
őstag

Köszönöm a segitséegetek!
a driver volt a ludas! kicsit kutagogtam Asus-nál, mejik alaplapba raknak még surpreme FX hangkártyát, és egy másik alaplap driverét letöltöttem, és azzal tökéletesen müködik a dolog :)
A gyártyó kurta el, nem rakta fel az ujabbat az én lapomhoz... ú
köszi a tippeket!

(#23772) Morden24


Morden24
nagyúr

Na azért ide is bedobom, hátha tudja valaki:

A szinkronizációs listát hogyan lehet teljesen üríteni a WMP11-ben? tehát minden nyavalyát el akarok tüntetni, tabula rasa-t szeretnék.

Sectumsempra - For Enemies

(#23773) kali válasza Morden24 (#23772) üzenetére


kali
legenda

az következő funkció nem töröl mindent? szinkronizálási lista -> lista tartalmának a törlése!

(#23774) remejan


remejan
csendes tag

Sziasztok! :)

Ma jött meg A Tiszta szoftveres Vista Ultimate-em és az Office 2007.

Jelenleg Xp van a laptopomon. Azért írok ide mert jól szeretném csinálni a telepítést mivel soha nem telepítettem még Vistat.

A helyes sorrend érdekelne:

1.feltelepítem a vistát
2.driverek telepítése
3-frissítések telepítése
4.sp1 telepítése
5.office 2007 telepítése
6.további programok telepítése

Ez a sorrend megfelelő vagy máshogyan kell ?

A következő kérdés hogy a nod32 3-as verziója jó választás e Vistára?

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#23775) Morden24 válasza kali (#23773) üzenetére


Morden24
nagyúr

Áh, rohadt bamba voltam... csak jobbklikk az adott cuccon és "end sync partnership". Hiába no, fáradt vagyok :(

Sectumsempra - For Enemies

(#23776) Gerisz válasza remejan (#23774) üzenetére


Gerisz
addikt

de ne bassz az Business, nem Ultimate
Simán jó. utánna meg elkezdi az office updatet.
de az még nem sp1-es?
(ne lepődj meg ha nem telepíti egyből a frissítések után az sp1@. fogja az, nekem van hogy másnap)

(#23777) kali válasza remejan (#23774) üzenetére


kali
legenda

1. vista
2. sp1
3. illesztők
4. védelmi szoftverek; víruskeresőirnyákoló, esetleg külön tűzfal, internet security, ilyesmi
5. office
6. különféle programok
7. védelmi szoftverek frissítése (most van először netes kapcsolat!)
8. winupdate (azért az office után, mert arra is lesznek frissítések!)

(#23778) Morden24 válasza remejan (#23774) üzenetére


Morden24
nagyúr

2.driverek telepítése
3-frissítések telepítése

Én ezt megfordítanám, főleg notebooknál. Települjön fel a Vista, nyomj neki Update-et, és utána nézd meg, hogy van-e, amit nem ismert fel. Ha van kedved, utólag már végigmehetsz a dolgokon, és frissítheted a drivert. Így tuti nem lesz az, hogy valami inkompatibilis vagy szar eszközkezelőt kapsz be.
Amúgy Office 2007-hez is egy tonnányi frissítés lesz, szóval azt se felejtsd el update-elni.

Amúgy jó lesz a Nod32, lealábbis általában az (nekem pl. nincsen bajom vele).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23779) béla12


béla12
tag

Némi segítséget szeretnék kérni.
Adott egy usa beli noti, rajta vista home premium (teljesen legális a gépen minden progi, matricák, szériaszámok szépen figyelnek az alján a gépnek), viszont angol a lelkem és aki szeretné használni meg nem annyira angol. Persze jó lenne megtartani a legális progikat.
Tehát valahogyan magyarrá kellene varázsolni a vistát. Viszont tudtommal csak az ultimate tudja ezt zsigerből és a windows updatet használva.
Így, ha Valaki tud a magyarításra módszert, kérem ossza meg velem! Emlékei szerint annó a 98-al és az xp-vel is lehetett trükközni a nyelvi file-ok másolgatásával. Csak sajnos én nem ismerem annyira (szinte semennyire) a vista lelkivilágát.
Köszönettel:
béla

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#23780) Morden24 válasza béla12 (#23779) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megpróbálhatnál egy magyar Home Premiumot feltenni a saját kódoddal (mármint a noti alján találhatóval), eddig asszem mindenkinek gond nélkül működött.

A nyelvi file-okkal való trükközést nem ajánlom, főleg, hogy egyáltalán nem legális, akkor meg akár egy warezvistát is feltehetnél.

Sectumsempra - For Enemies

(#23781) béla12 válasza Morden24 (#23780) üzenetére


béla12
tag

Erre már én is gondoltam. De mivel a gép csak kölcsön van adva (egyenlőre, de szerintem az már itt marad kishazánkban), ezért érintetlenül kéne hagyni ami rajta van. Valamint a telepítő lemezek és pár progi kódja a nagy vizen túl található. Szóval a lényeg, hogy ideiglenesen kellene magyarítani a gépet a lehető legkevesebb beavatkozással.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#23782) Morden24 válasza béla12 (#23781) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor viszont passz. :(

Sectumsempra - For Enemies

(#23783) béla12 válasza Morden24 (#23782) üzenetére


béla12
tag

Én is itt tartok. De azért köszönöm!

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#23784) netboy


netboy
senior tag

Egy kis hállózati megosztás problémában kérném segítségeteket-

Nos adott egy gép (windows xp) 3 felhasználónév, jelszó és megosztások

2 másik gép, winxp vel... a jelszó megadásával simán elérik a megosztásokat

most vettem egy notit vistával és az a baj, hogy nem kér jelszót. Sebaj gondoltam: control userpasswords2 de az alábbi kép fogadott:

A szürke részt kéne kijelölnöm...
Ebben az esetben hogy adjak én meg neki hozzáférési jelszavakat?
Miért szürke?
Mit lehet tenni?

(#23785) Pala


Pala
veterán

Hi!

Mitől lehet az, hogy a Windows Élményindex-et akárhányszor frissítem, mindig 1-et kapok végeredményül?? :F A részeredmények mind jók a videokártya kivéltelével, mert arra 1.0 pontot ad és szürkén jelenik meg a végeredmény is, valamint kiírja, hogy frissítsem az eredményt, mert hardverváltozást észlelt.
Valaki találkozott már ilyennel?? A VGA egy Radeon 3850, legújabb Catalyst van fent mellette. Ma cseréltem alaplapot + procit (Gigabyte GA-EP31-DS3L + E2220) és azóta nem képes kiértékelni a VGA-t helyesen.

(#23786) Lauda válasza Pala (#23785) üzenetére


Lauda
félisten

"Mindegyik hardverösszetevő egyedi részpontszámot kap. A számítógép pontszámát a legalacsonyabb alpontszám határozza meg. Ha például a hardverösszetevők legalacsonyabb alpontszáma 2,6, akkor a számítógép pontszáma is 2,6. A pontszám nem egyenlő a részpontszámok átlagával."

(#23787) Pala válasza Lauda (#23786) üzenetére


Pala
veterán

Köszi, de ezzel én is tisztában vagyok, nem ez a probléma.
A videokártyára nem 1.0-ot kellene kapnom, hanem 5.9-et, ez a baj. Az összeredményemnek pedig 5.3-nak kellene lennie. Ehelyett 1.0-át kapok, mert a vga kiértékelésénél valami gond lehet, holott a felmérés sikeresen lefut.

(#23788) Morden24 válasza Pala (#23785) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem rakd újra az alaplapi drivereket, de esetleg magát a Catalyst-ot is. Nyilván valami csúfosan bekavart az alaplapcserével.

Illetve pardon, az alaplapcsere után újraraktad a Catalyst-et? Ha nem, lehet, hogy csak az a baja. Törölj le mindent, hagyd, hogy a Win generic driver cucc felismerje, aztán rakd fel megint a Catalyst-ot.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23789) Pala válasza Morden24 (#23788) üzenetére


Pala
veterán

Ezen gondolkozom én is, de a helyzet az, hogy friss windows van fent. :)
Ennek ellenére mégis újra fogom rakni, szerzek más, frissebb drivereket az alaplaphoz (ha van).
Egyébként játékok, stb. jól futnak, szóval nincs semmi gond a teljesítménnyel.

(#23790) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Érdekes dolgok történnek a Vista X64 rendszeremen. :U Betölti a memóriát az alkalmazásoknak, de valamiért túlcsordulhat a memória. Nem értem a jelenséget. Általában akkor van, ha sokat megy újraindítás nélkül folymatosan a gép...mondjuk 12h-nál többet. Ha újraindítom akkor minden visszaáll ahogy annak lennie kell, az az 40% tölt be a 4gb ramból. De ahogy telik múlik az idő, nero-t használok, játszok, értelemszerűen többet tölt be mivel kell a plusz memória, de ez a betöltött mennyiség nem csökken, ha az alkalmazásokat bezárom. Ezzel nem is lenne gond, mivel ez nem azt jelenti hogy annyit el is használ mint amennyi be van töltve...de csak hízott és hízott, most pedig elért ilyen 90-99% betöltöttségi szintre, és full belassult a rendszer. :Y :F A futó process-eket megnéztem, nincs olyan futó alkalmazás a háttérben ami ennyi ramot zabálna, pedig a jelenség olyan, mintha az összes fizikai ram le lenne foglalva. Eléggé zavar ez a jelenség, nem tudjátok mitől lehet? :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#23792) warrior28 válasza #54630400 (#23791) üzenetére


warrior28
aktív tag

Nálam is vannak ilyen dolgok, de már hozzászoktam...

(#23793) renato


renato
aktív tag

telepitési bibi; tiszta sp1-es alap vista.
kiirom dvdre, és bootoltatom, bejön a telepités, majd telepités gombra klikkelek, és ezután valami eszközillesztő után nyavajog. letöltöttem az alaplap cuccait, hát nem jók.

mellesleg a cd/dvd akármit hiányolja, illesztőjét. ekkora hülyeséget. lehet maradok szépen az XPnél... ahogy olvasom van a vistával elég probléma. még lehet próbálkozom azért...í

előre is köszi ha valaki tud valamit mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#23797) Morden24 válasza #54630400 (#23794) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha Vistás start menüt használsz, akkor ott vannak a Games Explorerben (start menü, games gomb). Ha meg nem, akkor nincs mit tenni, max. csinálsz szépen ikonokat magadnak.

Mellesleg nem "csak 3Gb-t" kezel, hanem 4Gb-t összesen, amiből lejön minden nyavalya, pl. a VGA-d ramja is. Tehát kezel valamennyit, általában 3-3,5 között. Ettől még vehetsz +2Gb ramot, max egy adagot nem lát, meg lehet ám x64-es rendszert is használni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23798) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

NPFS.SYS file az mihez kell, mert bongészés közben állt ezzel meg a gép, a HDD ék leálltak
A reset segített csak.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23799) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Hasznos kis progi....próbáljátok ki!

[driverek_mentese_visszaallitasa]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#23800) _ak_ válasza Core2duo6600 (#23798) üzenetére


_ak_
addikt

NPFS.SYS has been the subject of the following behavior:

* Created as a process on disk
* Executed as a Process
* Registered as a Dynamic Link Library File
* Deleted as a process from disk
* Executed by Internet Explorer

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.