Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31401) ro_bert17 válasza Lakers (#31395) üzenetére


ro_bert17
őstag

Alternatívának esetleg a Windows 7 Family Pack upgrade?

(#31402) Gabás válasza Morden24 (#31398) üzenetére


Gabás
addikt

van, amelyik az IP cím alapján, és van, amelyik a böngésző nyelvbeállítása alapján. Az IMDB-n beállítható, hogy milyen nyelven szeretnéd látni a filmek címeit

(#31403) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#31400) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ááá, köszi.
Itt már jártam tegnap este, csak elkerülte a figyelmemet valahogy, hogy kettő opció is vonatkozik a title language-re.
Köszönöm :R

(Rohadt idegesítő, amikor próbálják kitalálni helyetted, hogy milyen nyelven akarod a honlapot, illetve leginkább annak apró részleteit.)

(#31402) Gabás : Köszönöm neked is :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31404) MaUser


MaUser
addikt

Sziasztok!

Mivel MSDNAA licence-em hamarosan lejár, ezért venni szeretnék egy Win7-et, de az árazás miatt elsősorban az OEM változat lenne szimpatikus. Régebben az OEM licence-t lehetett egy lényeges hardware-hez kötni (amivel az ember vette a licence-t, pl.: alaplap, processzor, hdd, stb.) a csóró DIY számítógép felhasználónak. Azonban most belefutottam [ebbe] és [ebbe].

Röviden összefoglalva: az MS suttyomban megszüntette a jogi lehetőséget, hogy magánszemély OEM verziót installálhasson, azonban erre sehol sem figyelmeztetik az embert, mivel OEM verziók továbbra is mindenütt vásárolhatóak magánszemélyek által és a "System Builder License Agreement"-re egy boltban sem hívják fel a gyanútlan vásárló figyelmét....

Jó lenne, ha egy MS kompetens személy megszólalna ez ügyben (hello moonman) és amennyiben ez tényleg így van, akkor érdemben figyelmeztetné a vásárlókat, mert a fórumokat böngészve jelenleg úgy néz ki, hogy bár az MS OEM licence nem engedné a magánszemélyeknek a saját gépükre az OEM változat telepítését, azért az MS továbbra is bőszen árulják számukra... :W

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31405) Morden24 válasza MaUser (#31404) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem kár moonmanre várnod, aki egyébként sem MS-alkalmazott.

Itt az MSHU száma, kérdezd meg, az a legtisztább: 36 12674636

Egyébként az MS biztosan nem árul magánszemélyeknek OEM-et. Esetleg a magyar boltok, akik bőszen árulnak.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31406) bobsys válasza MaUser (#31404) üzenetére


bobsys
addikt

Innen letoltod elolvasod a license felteleket

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31407) MaUser válasza Morden24 (#31405) üzenetére


MaUser
addikt

Mint látod a fenti linkekből ez nem elsősorban magyar probléma, hanem USA-beli. newegg, amazon, stb. árul OEM-et és még a bing is ezeket hozza előre a dobozos helyett, ha vásárolni akarsz, ráadásul kedvezményt is felkínál egyből... Nem is magyar fórumokban reklamálnak emiatt az emberek, hanem "nyugaton", ahol szeretnének egyértelmű feltételeket látni egy szerződésben.

Felhívtam az MS hu-t:

Licence-ben nem az van, amit látok (!) olvassam el az EULA-t, nyugodtan vehetek magánszemélyként OEM verziójú win7-et. Arra a kérdésre, hogy akkor mégis mi alapján tehetem meg ezt, nem tudott választ adni a hölgy...

Ami érdemi információ, hogy a win7 OEM licence mindenképpen alaplaphoz lesz kötve és annak számlával igazolt garanciális cseréje esetén lehet csak újra aktiválni a rendszert. Azaz, ha két év garanciális idő után behal az alaplapod, és vennél újat, akkor peched van...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31408) MaUser válasza bobsys (#31406) üzenetére


MaUser
addikt

Azok, mint írja is, előre telepített OEM-ek esetén és dobozos verzióknál érvényesek.

Vásárolt OEM esetén már ezek érvényesek: [link]

Nézd meg a második linkem utolsó hozzászólását egy MVP-től. Pont az a bajom (és még párszáz másik hozzászólónak), hogy ezt elfelejtette az MS kommunikálni, illetve kommunikáltatni az OEM verziót áruló boltokkal. De mint látod, a magyar képviselet is érdekes állásponton van...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31409) Morden24 válasza MaUser (#31407) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez eddig is így volt, Vista óta alaplaphoz van kötve a licenc. OEM-eknél is, magánszemélyeknél is.

Egyébként ez ugyan nem hivatalos, csak gyakorlat: kb. annyira veszik komolyan az ellenőrzést, hogy semennyire. Mármint ami az alaplapi beaktiválós dolgot illeti.

(Egyébként szeirntem érdemesebb rendelni egyet külföldről, mint az itthoni árakkal szarakodni. Ez speciel retail.)

Sectumsempra - For Enemies

(#31410) Lakers válasza cigam (#31397) üzenetére


Lakers
tag

Kösz a választ, sajnos pont OEM a kicsike. De kösz mégegyszer

(#31411) MaUser válasza Morden24 (#31409) üzenetére


MaUser
addikt

Köszönöm a tippet. ez lesz szerintem a megoldás.

Csak elég idegesítő, hogy gyakorlatilag az MS saját licence-ének előírásait figyelmen kívül hagyva támogatja, hogy boldog-boldogtalan OEM licence-t adjon és vegyen, sőt még az ügyfélszolgálatán is ködösít. (Érdemes elolvasni az első link kommentjeit, nem csak itthon nincsenek az ügyfélszolgálaton a helyzet magaslatán ebben a kérdésben.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31412) Morden24 válasza MaUser (#31411) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nos igen, ez tényleg egy eléggé ... khm ... faszul kezelt dolog, ha ez tényleg így van.
Azt tudom, hogy nem nagyon volt hivatalos beugatás a bolti OEM-ek "jogi státuszáról" már millió éve.

Csak azt tudom mondani, hogy (ha hosszú távra tervezel, esetleg orrba-szájba alaplapot cserélsz), akkor felesleges vacakolni az itthoni OEM-el, kell rendelni UK-ből, esetleg jenki ismerősön keresztül usákoktól egy retailt, és akkor örömbódottá'.
Vagy be kell vállalni, hogy az üszit kell hívogatni lapcsere esetén (ami megjegyzem, megint olyan, hogy le se sza..., csak kód és haddmenjen; ha esetleg kifogsz egyet, akinek éppen aranyere van, és elhajt, akkor tárcsázol újra :D), de én ennek nem látom értelmét annak okán, hogy a külföldi retail annyi, mint a helyi oem.

Sectumsempra - For Enemies

(#31413) MaUser válasza Morden24 (#31412) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja, UK retail lesz a megoldás. :K

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31414) elnofx


elnofx
csendes tag

Sziasztok, egy olyan problémám van Win 7 alatt, hogy a C meghajtóm (amin a win7 is van) érthetetlen módon egyfolytában megtelítődik magától:O:O, pedig én semmilyen programot nem teszek oda fel, nem töltök oda semmit, szóval egyszerűen lövésem sincs hogy mitől lehet ez:(

Valaki nem találkozott esetleg még ezzel a problémával?
Ha valaki tud segíteni, akkor előre is nagyon köszi!

Üdv!

(#31415) Sub-ZeRo válasza elnofx (#31414) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hány gigás a C partíciód?
Ezeket a mappákat törölheted:

\Windows\temp
\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\
\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations
\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files
\Windows\Panthe

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31416) luise178 válasza Psychonaut (#31326) üzenetére


luise178
tag

köszi az infót.

azon mit értesz, hogfy nem lesz jogtiszta? mindig feldobálja majd, hogy regisztráljam, meg vacakol majd a progikkal?
csak mert most ezt csinálja. cdírás nuku, gémek befagynak, ha képet néznék, vagy lépnék be bármilyen win7-es cuccba /vezérlőpult, IE, stb/ mindig rinyál, hogy regizzem. szal erre gondoltál?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#31417) elnofx válasza Sub-ZeRo (#31415) üzenetére


elnofx
csendes tag

51 giga, de akkor ezeket a mappákat törlöm is!
amúgy 50 giga elegendő win7-nek nem?

(#31418) Sub-ZeRo válasza elnofx (#31417) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyi elég persze. Nekem 80-as vinyón van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31419) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Win7 alatt mindig magától fut a háttérben egy process, wtclient.exe néven. Nem tudom mi ez, nem is érdekelne, de leköti 40-50%-át a CPU-nak!
Mindig manuálisan kell kilőni. Semmi hiányt nem tapasztalok, ha kilövöm.
Szóval, nem érdekel mi ez, de az igen, hogyan tudok végérvényesen megszabadulni tőle?

Köszönöm

(#31420) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Angol nyelvű win7 enterprise-t használok, amit magyarítottam, de néhány szöveg angol maradt, vagy hol magyarul, hol pedig angolul jelenik meg. A kérdésem hogy ki lehet ezeket az angol szövegeket törölni valahogy, és akkor a magyar jelenne meg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#31421) elnofx válasza Sub-ZeRo (#31418) üzenetére


elnofx
csendes tag

ok, köszi szépen a segítséget:)

(#31422) Fire/SOUL/CD válasza dethroner (#31420) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az Enterprise az egy mennyiségi liszenszes Ultimate, ergo Windows Update-ről lejön hozzá magyar nyelvi csomag, ami tökéletes, nem lehet semmilyen felemás nyelvezet utána. Így kell átállítani a nyelvet: [link]
Ha esetleg a netről szedtél le valami nyelvi csomagot és W7 sem eredeti, akkor az gond...

Fire.

UI: Mennyiségi liszenszben nincs 1 felhasználós...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31423) Janoex


Janoex
tag

Üdv mindenkinek !
egy egyszerű kérdésem volna,hova tűntek a win7 játékok mert a mappa üres :(((
és azt hogy lehet vissza rakni? lényegében nekem a fekete özvegy kellene :R
előre is thx :R

(#31424) harry3 válasza cigam (#31388) üzenetére


harry3
őstag

Lehet, de akkor 64 bites OS kell. Csak el kell döntenem, hogy vagy RAM-ot veszek és CoD Black Ops-ot nem, vagy CoD-ot veszek és akkor nem lesz RAM. :)
Nézegettem a 2GB-os RAM-okat, de olyan drágák még mindig.

(#31425) Psychonaut válasza dim dim (#31419) üzenetére


Psychonaut
addikt

Katt

Janoex: Start menüben Turn Windows Features on/off / A Windows szolgáltatásainak ki- és bekapcsolása (tipp, mert angol a rendszerem). Itt játékokba pipa.

(#31426) Fire/SOUL/CD válasza Janoex (#31423) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

START és elkezded begépelni ezt windows szolgáltatások, majd katt a windows szolgáltatások be- és kikapcsolásán. Megtalálod a listában a Játékok mappában.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31427) dethroner válasza Fire/SOUL/CD (#31422) üzenetére


dethroner
veterán

Ez még az ingyenes próbeverzsön, amit a microsoft a win7 kiadása előtt letölthetővé tett, és 90 napig használható. Saját nyelvi csomagot szedtem a microsoft oldaláról, már több telepítés alkalmával is ;] Tudom hol és hogyan kell magyarra állítani, de egyes bejelentkező, kijelentkező szövegek, frissítés utáni üdvözlő szövegek angol, néha magyar. Pl. welcom, shutting down, ilyesmi. A kijelentkezés és a logging off hol így, hol úgy jelenik meg :U Szóval ezeket a szavakat, meg lehet valahol találni, ki lehet törölni, hogy eztán csak a magyar szövegeket találja, használja?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#31428) molnarpeter válasza luise178 (#31416) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem úgy megy ez, hogy nem jogtisztán használod, de erről a win nem tud, emberek deríthetik ki... Gondolom.

(#31429) Fire/SOUL/CD válasza dethroner (#31427) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

De 2 helyen kell átállítani, hogy teljesen magyar legyen. Az egyik a Kijelző nyelvezete és külön a bejelentkezési képernyő/felhasználói fiókok/új felhasználói fiók.
Ez utóbbit is megcsináltad? :U

Ha igen, akkor passz...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31430) Sub-ZeRo válasza dim dim (#31419) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31431) Janoex válasza Fire/SOUL/CD (#31426) üzenetére


Janoex
tag

:R
sikerült :)
beirtam és automatikusan ,rá klikkeltem a kikapcsolás gombra :DD
ilyen is rítkán fordul elö :DDD
azért thx

(#31432) dethroner válasza Fire/SOUL/CD (#31429) üzenetére


dethroner
veterán

Hm, ez utóbbit hol és hogyan?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#31433) dethroner válasza dethroner (#31432) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, megvan :B A linkelt oldalt most teljesen végig böngésztem, és megtaláltam. De azt nagyon furcsállom, hogy például a starting windows magától átváltott a windows indítása szövegre korábban, vagy a már említett logging off-kijelentkezés, shutting down-leállítás párosok néha magyarul, néha angolul jelentek meg. De most csináltam egy újraindítást, és minden magyar lett. Köszi :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#31434) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Valami történt a viszonylag friss Win7 Prommal. Nem lát semmilyen wifi hálót, eddig simáén ment, Újraindítás után sem látja őket, eszközkezelő szerint semmi baj a wifi kártyával, sőt , ezt most ugyanarról a gépről írom, csak xp alól... Mi a fene lehet?

(#31435) Laccoss válasza Vicoo (#31434) üzenetére


Laccoss
addikt

Windows updaten nem jött hálókártya frissítés?

(#31436) Fire/SOUL/CD válasza Vicoo (#31434) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szóval látszik a wifi adapter és engedélyezve is van, kézzel próbáltál hálózatot keresni?
Állítottál bármit is a hálózati és megosztási központban?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31437) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
D:-re töltenék filmet,de olyan problémám van hogy a rendszer nem engedi letölteni ha a C:-n nincs legalább annyi szabad hely mint amekkora a film mérete. :F
Hogy tudnám ezt kiküszöbölni?
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#31438) bpx válasza creed30 (#31437) üzenetére


bpx
őstag

annak a programnak a beállításaival, amivel letöltesz

(#31439) dethroner válasza creed30 (#31437) üzenetére


dethroner
veterán

Ha torrentről van szó, akkor elképzelhető hogy az ideiglenes fájlokat a C meghajtón tárolja, és csak a kész letöltést teszi át a D meghajtóra. Ebben az esetben állítsd be a torrentet így: beállítások/mappák/új letöltés helye, és itt add meg neki a D mehajtó valamelyik mappáját.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#31440) Fire/SOUL/CD válasza creed30 (#31437) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha esetleg meg böngészővel töltesz le (semmi letöltésvezérlő, P2P kliens stb), akkor
Internet Explorer letöltési könyvtárának megváltoztatása
FireFox letöltési könyvtárának megváltoztatása

Ha más böngészőt használsz, akkor azokban kell megváltoztatni a letöltési helyet.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31441) creed30


creed30
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget,de ha ilyen egyszerű lenne nem írtam volna. :O
A bosszantó hogy hiába van megadva letöltés helyének a böngészőben +a letöltésvezérlőben (internet download manager) is a D: megadva,akkor is kell a rendszernek hogy a C:-n is annyi szaban hely legyen mint amekkora a film mérete. :F Szerverekről töltök,mint pl. fileserve.com,megaupload,hotfile.com,stb.

(#31442) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Az egyik rokon megkeresett, hogy az új Packard Bell notiján a Windows bootolásakor, pont amikor a piros-sárga-stb. kis pöttyök összeállnak MS logóvá lefagy illetve lemerevedik a gép. Nem mindig, mondjuk 10 bekapcsolásból egyszer fordul elő. Az op. rendszer nem előreteleptett, hanem vmi win7 64 bites verzió.
Volna vkinek használható ötlete, hogy mi okozza ezt, mert nekem tippem sincs.

"So say we all"

(#31443) polonic válasza TaliGa (#31442) üzenetére


polonic
félisten

Talán ez a "vmi win7 64 bites verzió".

(#31444) bobsys válasza creed30 (#31441) üzenetére


bobsys
addikt

valtoztasd meg a temp/tmp helyet a %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp helyett egy a d meghajton levo konyvtarra

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31445) creed30 válasza bobsys (#31444) üzenetére


creed30
aktív tag

Köszönöm,de hogy csináljam? :F

(#31446) cigam válasza creed30 (#31445) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Elmész ide: Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Rendszer
Baloldalt speciális rendszerbeállítások, megadod a jelszót
Környezeti változók-nál megtalálod .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31447) Reaper04 válasza Sub-ZeRo (#31362) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Megmaceráltam a switch-et ...semmi.
Azért kell amúgy, mert marha hosszú kábel kellene akkor ...
Mindegy én nem szedhetem itt szét a dolgokat (szituáció: megházasodtam és a feleségem szüleinél lakunk...), másrészt meg nem tudnám kipróbálni switch nélkül, mert nincs 3 ekkora utp-m.

Lényeg: még mindig nem megy sajnos :F
Legelőször maga a hálózat sem ment, tehát hogy nem láttam a többi gépet és fordítva is. De aztán a neten böngészve ráleltem a megoldásra. Azóta megy... csak a lanozás nem. :F

pfff, ötletem sincs :(
üdv: Dave :R

(#31448) creed30 válasza cigam (#31446) üzenetére


creed30
aktív tag

hát ez valami nagyon bosszantó! :(((
+még a rendszerváltozók alatt is átállítottam,mégis eszi a C:-t :W

(#31449) Fire/SOUL/CD válasza creed30 (#31448) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Miután módosítottad a környezeti változókat, újraindítottad a gépet? Mert ha nem, akkor tedd meg...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31450) Vicoo válasza Fire/SOUL/CD (#31436) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nem jött frissítés hozzá. eszköz kezelőben látszik és működik. sőt, lát is más hálózatot. de az enyémet nem, pedig biztos van, mert a telefonomról írom ezt is a gép elől.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.