Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7815) Sk8erPeter válasza LonGleY (#7813) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "csudijó" egyedi motor továbbfejlesztésével, hibacsekkolásokkal, biztonsági foltozásokkal meg esélyes, hogy lesznek még szopások, ami egy ügyes kóderekből álló közösség által felügyelt, igen nagy közösség esetén kevésbé fordul elő. Persze tény, hogy sokkal jobban a saját igényeitekre tudjátok szabni. (Bár egyedi rendszernél (spanyolviasz feltalálásánál) kedvezőbb befektetés akkor már egy igen jól használható frameworköt bevetni, főleg, hogy ahhoz munkaerőt is lehet találni, nem kell az új munkás betanulására egy csomó időt elcseszni. A "60x jobb" így picit túlzás, inkább "attól függ" - de erőforrás-spórolás tekintetében valószínű, hogy jobban jártatok a saját rendszerrel, ami nem elhanyagolható egy komoly rendszernél. Egy webshop azonban Drupal-alapokon "könnyen" belőhető.)
Csak tájékoztatásul: ha megnézed osztott tárhelyek blogjait, fogadjunk, hogy túlnyomó többségben azt fogod találni, hogy X mennyiségű Joomla-oldalt, és Y mennyiségű WordPress-oldalt törtek fel sajnálatos módon sikeresen, Drupalt én legalábbis nem igazán szoktam látni (pl. a Tárhelyparknál már többször számoltak be WordPress elleni sikeres izmozásokról), pedig tanulságos lehet egy-egy ilyen eset, de én jóideje nem nagyon találkozom tömeges sikeres Drupal-feltörésekkel. Elképzelhető, hogy azért van ez, mert nagyon gyorsan kiadják a biztonsági foltozásokat, amint találtak egy hibát valahol. Mindegy, nem győzködni akarlak, ezt csak mellékesként megjegyeztem, ha már szóba hoztad a botokat.

Hogy mivel tudnád exportálni a WP-tartalmaidat, azt majd megmondja az, aki ért a WP-hez.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.