Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16801) BTom1970


BTom1970
tag

Páran már kértek tőlem 1 oldalas nagyon egyszerű honlapot. Csak egy információs oldal pár grafikával, szöveggel. Keresőoptimalizálás. Domain és tárhely ügyintézések.
Mennyit szokás elkérni egy ilyenért? Köszi

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#16802) martonx válasza inf3rno (#16800) üzenetére


martonx
veterán

Nekem van itt épp elég kihívás webfejlesztőként is. Nálunk a többség full-stack fejlesztő, ami azt jelenti, hogy az adatbázistól kezdve (ami mostanra 6TB, és a legnagyobb táblában 10 milliárd sor van) a webrtc-s kamera streamek begyűjtése akár a kínai nagy tűzfalon keresztül is, noname kínai böngészőkön keresztül is, tud azért bőven kihívásokkal járni.
Azaz nálunk a webfejlesztő nem azt jelenti, hogy CMS-el lefejlesztjük a havi negyedik portált is, hanem a web határait feszegetjük.

Én kérek elnézést!

(#16803) inf3rno válasza martonx (#16802) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja gondolom, de az inkább mérnöki jellegű, mert minden le van dokumentálva, "csak" össze kell rakni, ez az NLP meg ilyesmik meg inkább kutatás-fejlesztés, ami közelebb áll hozzám. A CMS-t én sosem szerettem valahogy falra mászok az egész koncepciótól. Talán ha nem lenne annyi gányolós élményem velük, akkor másképp állnék hozzá. Százszor inkább egy webes keretrendszer.

Buliban hasznos! =]

(#16804) martonx válasza inf3rno (#16803) üzenetére


martonx
veterán

Hát ezzel a minden le van dokumentálva, azért a cutting edge technológiáknál vitatkoznék, de tagadhatatlanul van, amikor lehet a dokumentációkat használni. Igen, értem amit mondasz, nálunk ezekhez az AI dolgokhoz külön kutató csapat tartozik, matematikusok többnyire.

Én kérek elnézést!

(#16805) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ti mennyiért csinálnátok egy bemutatkozó oldalt és egy időpont foglalót egy orvosi praxishoz?

Buliban hasznos! =]

(#16806) martonx válasza inf3rno (#16805) üzenetére


martonx
veterán

100-500 ezer, nagyban függ a tényleges igényektől.

Én kérek elnézést!

(#16807) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Mostani honlapom másik domain címre tervezem cserélni, plusz át is építeni, úgyhogy foglaltam előre egy másik domain nevet.
Jelenleg a forpsi host + domain; zoho mail hármas ami kiszolgál, wp alapon megcsinált honlappal.

Mivel madár vagyok ehhez, ezért vagy valami wp-s oldalt csinálnék, esetleg adobe portfolioval összerakni egyet; ti melyik tárhely - mail szolgáltató kettőst ajánlanátok?
Squarespacet tolják mindenhol végfelhasználóknak, de drágán kínál mindent ami nekem nem szimpatikus, úgyhogy azt hanyagolnám.

Köszi a helpet előre is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16808) #68216320


#68216320
törölt tag

Jogi kérdésben kérnék segítséget. Ha csinálnék egy kis forgalmú (publikus, de nem igazán nagy látogatottságú, amolyan hobby) weboldalt, ami más oldalak tartalmát gyűjti össze és annak főbb paramétereit megjeleníti, de a tényleges tartalom megjelenítéséhez linket tartalmaz az eredeti oldalhoz, akkor az valamilyen törvényt sért? Szükséges az eredeti tartalomszolgáltatók hozzájárulása?

Tehát kicsit google-szerű lenne, pár sor az eredeti tartalomból, majd a megtekintéshez link az oldalhoz.

(#16809) #68216320 válasza #68216320 (#16808) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egészen pontosan hirdető oldalakról bizonyos hirdetéseket gyűjtene össze. Azaz a tartalmak eredeti szerzői regisztrált hirdetők lennének.

(#16810) inf3rno válasza #68216320 (#16808) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerzői jogot sérthetsz vele, érdemes engedélyt kérni. A google érdekesebb, igazából tekinthető idézésnek, amit csinál, hogy egy pár soros részt kiír az oldalról. Az idézéshez nem kell engedélyt kérni, de úgy sejtem, hogy a google-nél lehet valami ezzel kapcsolatban a szerződésben, amikor beregisztrálod hozzájuk az oldalad. Esetleg ez kapcsolódhat a témához [link], bár inkább cikkírásról, mint webes tartalmakról szól, de nagyjából ugyanaz vonatkozik a kettőre. Igazából ha jobban elmerülünk a témában, akkor még sokkal zavarosabb lesz. Itt pl: [link] a google-t büntették, mert letárolta egy oldal tartalmát, de ennyi erővel a web archive-ot is büntethetnék ugyanezért. Ország függő is lehet, hogy hol hogyan értelmezik. Ahogy nézem a szerzői jogi törvény esetleg megengedi, hogy kivételt tegyenek non-profit szolgáltatásokkal, legalábbis itt azt írja valaki. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16811) #68216320 válasza inf3rno (#16810) üzenetére


#68216320
törölt tag

A probléma az volna az engedélykéréssel, hogy automatikusan bővülne a források listája amiből a tartalmat kinyerné. Ilyen módon a lényegét veszítené el a project.
A google oldalregisztrációról: Anno volt olyan oldalam amit nem "regisztráltam" semmi google service-be, mégis a ráutaló linkek alapján indexelte és hozta a listában. Idézett belőle és nem kért erre engedélyt. Az a problémám, hogy számomra kissé homályos ez a terület, hogy mit lehet, mit nem lehet.

Ha netán valamelyik oldal tulajdonosa amiről a tartalom származik (bár a szerzők itt a hirdetők, szóval nem tudom ki igazából a tartalom igazi tulajdonosa, akinek az engedélye kell) nem nézi jó szemmel akkor milyen eljárást kezdeményezhet? Teljesen hobby jelegű lenne az oldalam, nincs mögötte cég és haszonszerzés, ha ez számít valamit.

Sajnos az üzleti oldalával ennek a területnek sohasem foglalkoztam, nem is szeretnék, csak lekódolni volna jó egy ötletet :)

(#16812) inf3rno válasza #68216320 (#16811) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az eddigiek alapján számít, hogy nincs mögötte haszonszerzési cél. Érdemes lenne itt is megkérdezni, talán valaki jobban ért hozzá: [link]

Buliban hasznos! =]

(#16813) #68216320 válasza inf3rno (#16812) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm az eddigieket.

(#16814) inf3rno válasza #68216320 (#16813) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szívesen! :-)

Buliban hasznos! =]

(#16815) Fecogame


Fecogame
veterán

Időnként próbálkoznak belépni az oldalamra jóakaró botok az alábbi URL-eken (példák):

https://aldomain1.domain.com/login.php?login=cmd
https://aldomain2.domain.com/login.php?login=cmd
https://aldomain3.domain.com/login.php?login=cmd
https://aldomain4.domain.com/login.php?login=cmd

.htaccess-ben milyen kóddal lehetne blokkolni őket, vagy csak egyszerűen átirányítani a helyes címre?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16816) radi8tor válasza Fecogame (#16815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én ISP-m azt mondta hasonló kérdésre hogy nem kell ilyenekkel foglalkozni. Úgyis próbálkozni fognak, mindenféle ismert URL-ekkel.

Mire akarod átirányítani? Http 404?

⭐ Stella

(#16817) Fecogame válasza radi8tor (#16816) üzenetére


Fecogame
veterán

Leginkább blokkolni lenne az ideális. Az alábbi kód sajnos nem működik .htaccess-ben:

RewriteCond %{QUERY_STRING} login=cmd [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} login=cmd
RewriteRule .* - [F]
RewriteRule .* / [R,L]

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16818) inf3rno válasza Fecogame (#16817) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Minek blokkolni, ha úgysem érhető el semmi azon az url-en? Max annak lenne értelme, hogy ideiglenesen blokkolod az ip-t, de annak se sok...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16819) Fecogame válasza inf3rno (#16818) üzenetére


Fecogame
veterán

Mert az error.log-ban rengeteg sort generálnak ezek a próbálkozások, kevésbé lenne erőforrásigényes, ha csak simán blokkolnám ezeket a kéréseket.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16820) mpireb


mpireb
csendes tag

Sziasztok!

Ér hátrány egy új oldalt azzal, hogy domain reg+hosting megvásárlása után azonnal élővé válik? Hostingeren csináltam, még kb 1 hónap, mire a tartalom is kész lesz.
Korábban volt egy oldalam a bluehoston, ott úgy működött, hogy az oldal csak akkor lett élő, mikor rányomtam, hogy legyen az. Addig egy default bluehostos coming soon "átirányítás" (vagy akármi) jelentkezett. Most gyorsan beállítottam egy coming soon üzenetet. Mit tudok tenni, hogy ne könyvelje el az oldalt addigis a google, mint tartalom nélküli valamit? Google-ben keresgéltem, de semmi infót nem találtam.
Köszönöm

(#16821) inf3rno válasza mpireb (#16820) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy a google-nél reggelni kell az oldalt, ha azt akarod, hogy rámenjen a bot, egyébként ha nincs rá mutató link nem fogja megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16822) Fecogame válasza mpireb (#16820) üzenetére


Fecogame
veterán

Semmi gond nem lesz belőle, ha nincs rá mutató link, senki sem fog rátalálni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16823) radi8tor válasza Fecogame (#16822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbi ennyire azért nem így van. :)
Van egy oldalam amit fejlesztési céllal "üzemeltetek". Nincsenek rajta képek, csak a webshop váza. De logban látszik, hogy Google néha ránéz, pedig sehol nem ismert az URL.

Szóval előbb-utóbb úgyis rátalál az oldalra. Más kérdés, hogy mi hátrányod adódik ebből (nincs rajta tartalom).

Szerintem a robots.txt -ben kellene megadni, hogy:
User-agent: *
Disallow: /

És akkor tutira nem járja be az oldalt. Viszont ez a megoldás nem tiltja meg a már indexelt oldalak keresőben való megjelenítését. Arra a noindex tag való, csak ha a fentit beállítod robots.txt-ben, akkor már nem fogja beolvasni a noindex-et sem, ergo nem kerül ki az indexből. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16824) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a prosoccer.eu oldalon lévő táblázatot milyen módszerrel tudnám excel táblázattá exportálni?

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#16825) Joci93 válasza Illusion1010 (#16824) üzenetére


Joci93
senior tag

Szia,

Nekem elsőre a Symfony DomCrawler jutott eszembe, de ezzel az a gond, hogy ha a markup megváltozik, akkor Neked is át kell írni a crawlert.

Én a helyedben inkább keresnék egy publikus rest api-t, ami mindig friss adatokkal szolgál.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#16826) I02S3F válasza Illusion1010 (#16824) üzenetére


I02S3F
őstag

Video link

Én ezt ismerem.

(#16827) cog777


cog777
senior tag

Hello, tanacsot szeretnek kerni, gondolom szamotokra nagyon egyszeru kerdes lesz.
Kis, egyszeru segedprogramokat fejlesztek amiket korabban nativan csinaltunk. Kb arra kell gondolni hogy hardver szimulator, ahol beallitasz bar adatot, ertekeket, esetleg par alap widget-et kell hasznalni pl "tarcsat" - ez magyarul? - dial, nyomogombkat, esetleg csuszkat.

Szoval kellene megjeleniteni par egyszeru widgetet. Tudtok ilyen frameworkot amit nagyon egyszeruen tudnank programozni html5-ben? Websockat-tel kapcsolodna python scriptekhez.

Elonye lenne a nativval szemben hogy talan konnyebben lehetne telepiteni a kollegak gepere, esetleg konnyen lehetne kapcsolodni a mar futo rendszerben levo python scriptekhez.

Pl ezeket talaltam: https://canvas-gauges.com/ ha esetleg lenne jobb akkor szivesen vennem a tanacsokat. Kb html5, javascriptkben teljesen kezdok vagyunk, fo teruletunk a beagyazot c++ es python, szoval lehet hogy meg a topicot sem talatam el...

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#16828) inf3rno válasza cog777 (#16827) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem biztos, hogy jól értem a kérdést. Ezek szerint van egy szerveretek, amin a python script fut, és csinál egy websocket server-t, amihez kapcsolódni kellene? Na most itt az van, hogy a websocket-et csak adatküldésre szoktuk használni. Ahhoz, hogy valami látszódjon is, szükség lesz egy HTTP szerverre is. Szóval vagy ASP.NET-el vagy Pythonnal fel kéne lőnötök egy olyat is. A HTTP szerver küldi majd a HTML-t, a websocket szerver meg az adatokat XML-ben, JSON-ban, vagy amihez éppen kedvetek van, feltéve ha tényleg valami real time adatküldésre van szükségetek. Ha nincs, akkor az adatot is lehet ugyanúgy HTTP-n keresztül AJAX-al. A HTML-t a böngésző jeleníti meg, oda kell majd beírni a HTTP szerver címét. Ez gondolom valami helyi IP cím lesz, plusz a HTTP szerver portja. Érdemes úgy beállítani, hogy ne változzon a helyi IP-je a szervernek. Utána azt a címet le lehet menteni könyvjelzőben a böngészőbe, hogy ne kelljen mindig beírni, esetleg lehet parancsikont csinálni róla. Adat megjelenítésre használhattok valami ASP.NET-es vagy webes Python könyvtárat is (nem ismerem őket). Ha nem találtok ilyet, akkor melósabb lesz, mert akkor valami js adat megjelenítős könyvtárat kell használnotok, pl d3.js, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16829) cog777 válasza inf3rno (#16828) üzenetére


cog777
senior tag

Koszi a valaszt, megegyszer nekifutok, par dolgot kihagytam :D :DDD Szoval ezek kis webalkalmazasok lennenek. Ha jol tudom flask webszerverkent mukodik, bar ez onmagaban mar restful kapcsolatra kepes ha jol tudom, szoval lehet h websocket nem fontos.
Ha a helyi gepen futtatjak ezeket, akkor localhost a cim, kulonben ha ezek egy futo beagyazott rendszer reszei, akkor azok webcimei.
ASP.NET kizarva, ezek inkabb linuxos gepek, szoval valami lightweight megoldas kellene...
de lehet h rosszul kepzelem el a dolgot es tok ertelmetlen az egesz. Szerettem volna a forditas folyamatat kihagyni, ezert gondoltam python + html5+widget kombinaciora, kulonben most Qt-t hasznalunk.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#16830) martonx válasza cog777 (#16829) üzenetére


martonx
veterán

Electron és ehhez hasonló ablakozókkal megoldható amit szeretnél, hogy html-el készüljön a felület, és lokálban is használható legyen, mint egy natív app.
Ugyanakkor, ha jelenleg Qt-ztek, nem látom be, hogy miért lenne jobb HTML-re váltanotok, kb. egy kutya mindkettő.
Vagy félre értettelek, és elég ha böngészőben fut a dolog? Nem kell, hogy natív képességei legyenek?
Halkan jegyzem meg, a .Net már jó pár éve, teljes értékűen cross-platform nyelv :D

Én kérek elnézést!

(#16831) cog777 válasza martonx (#16830) üzenetére


cog777
senior tag

Megnezem az electront is, koszi.
Ezek kis seged programok lennenek, nem kell nativ sebesseg, csak a forditast akartam megsporolni.
Szoval kell egy backend resz, ami eleri kozvetlenul a hardvert, de van egy halozati interface pl restful vagy websocket.. es kellene egy GUI resz, frontend ami megjelenit par adatot vagy widgetet, azonos gepen vagy masikon. Tehat total szetvalasztva a hardware bizergalo resz a GUI-tol, ami egy weblap.

.Net-et nem telepitunk beagyazott rendszerre mert nem az a fo irany. Python mar van, mert a szerverekkel azzal tartjuk a kapcsolatot, de meg egy framework nem lesz telepitve, igy is kb 170-200MB a telepito :D legtobb ugyfel uzleti netje korlatos es igyekszunk optimalizalni.

Illetve cross platform nalunk a kulonbozo ARM CPU-kat is jelenti, nem csak az x86-ot, szoval eddig nem jott a kepbe .net inkabb c++, python parositas, ezek mar evek ota futnak.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#16832) inf3rno válasza cog777 (#16831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha már megvan a REST API hozzá, akkor írni kell hozzá egy single page javascript application-t, aztán azon keresztül lehet direktbe csesztetni. Angular, react, vue, ilyesmikben gondolkodnék.

Buliban hasznos! =]

(#16833) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ti adtok valami licensz szerződést a lefejlesztett alkalmazások mellé? Főleg scripteknél érdekes a kérdés, bár azokat is lehet uglify-olni, ami nehezíti a módosításukat.

Buliban hasznos! =]

(#16834) martonx válasza cog777 (#16831) üzenetére


martonx
veterán

Na, így már világosabb. Nyilván a meglévő backendet ne is cseréljétek le, a .Net-es megjegyzést csak arra írtam, hogy még mindig az van a fejekben, hogy "ja, ha .net, akkor windows only". És ez egy publikus fórum, ne maradjanak már benne nyilvánvaló hülyeségek :B

Ez esetben tényleg elég csak egy szimpla böngészőben futó webapp nektek. Gondolom cél az is, hogy minél kevesebb fejlesztői erőforrásból minél gyorsabban kihozzátok, szóval én a vuejs-t javasolnám az angular, react, vue hármas közül.

Én kérek elnézést!

(#16835) martonx válasza inf3rno (#16833) üzenetére


martonx
veterán

Nem, de a szerződésben mindig van egy pont, amiben tisztázzuk, hogy forrásprogram (amibe beleértendő kliens + szerver oldal ugyebár) kinek a tulajdonát képezi, milyen százalékban.

Én kérek elnézést!

(#16836) cog777 válasza martonx (#16834) üzenetére


cog777
senior tag

@inf3rno:
koszi mindkettotoknek, megnezem a vuejs, illetve "angular, react, vue" harmast utana ha nem felelne meg.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#16837) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Melyik az a drag and drop weboldal készítő amit tudok iframe-ként illeszteni a jelenlegi oldalamra egy lading page-re?
Egy nagyon egyszerű, feleletválasztós, nyomógombos majd átirányítós oldalról lenne szó.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16838) inf3rno


inf3rno
nagyúr

React Native-nak, vagy NativeScript-nek vagy esetleg valami másnak van értelme, ha natív mobil alkalmazást akarok fejleszteni? Egyáltalán mennyire tesztelhetőek ezek anélkül, hogy vennem kéne hozzá különféle mobiltelefonokat?

Buliban hasznos! =]

(#16839) martonx válasza inf3rno (#16838) üzenetére


martonx
veterán

Ilyen téren egyedül a Xamarin-t (és android studio-t) ismerem, azoknak van saját egész jó mobil emulátoruk.

Én kérek elnézést!

(#16840) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

A szakdolgozatomban csinálok néhány munkahelyi adminisztrációs dokumentumnak frontend-et.

Kéne valami váz, ahogy felépítem az oldalt. Valamikor tanultam tipográfiát és tudom, hogy van best-practice. Hol keresgéljek ilyen után? Vagy nekem szükséges kitalálnom a vázat? :R

(#16841) inf3rno válasza I02S3F (#16840) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami ilyesmire gondoltál? [link]

Buliban hasznos! =]

(#16842) I02S3F válasza inf3rno (#16841) üzenetére


I02S3F
őstag

Ejjha! Ezer köszönet!:) :R

(#16843) I02S3F válasza I02S3F (#16840) üzenetére


I02S3F
őstag

Sziasztok!

3 dokumentumnak, ami 3 egyoldalas táblázat csinálnék Frontend-et. Ebben a feladatok elvégzését dokumentáljuk, hogy ki csinált, mit és mikor.

Az előzetes terv csak egy frontend HTML+CSS+JS.

Szerintetek mennyi idő lehet ennek elkészítése? Még kezdő vagyok! Ehhez egy backend tervezés és kivitelezés mennyi idő lehet?

Azért kérdezem, mert, ha a forntend tervezése és elkészítése kevés időt vesz igénybe, akkor backend-et is csinálnék hozzá!

Mit gondoltok? :R

(#16844) inf3rno válasza I02S3F (#16843) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy mennyi idő egy kezdőnek. Csináld meg, aztán ha készen van, akkor utána eldöntheted, hogy van e időd a backendre.

Buliban hasznos! =]

(#16845) I02S3F válasza inf3rno (#16844) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! Köszi! (:

(#16846) Bubu19


Bubu19
friss újonc

Sziasztok! Szerintetek mennyibe kerülne elkészíttetni egy ilyen webáruházat: https://kristenhair.hu/ ?

[ Szerkesztve ]

(#16847) martonx válasza Bubu19 (#16846) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz manapság már felesleges sajátot csináltatni. Ahogy látom ez egyébként egy WooCommerce webshop (abból is igen szarul kivitelezett fajta szegény), csak találnod kell valakit, aki hajlandó ilyet összekókányolni neked (valószínúleg még a használt téma is meg lesz valahol). Tippre valahol pár száz ezer Ft környéke a maximum ezért.

Ennél nagyságrendekkel profibb webshopokat lehet bérelni.

Én kérek elnézést!

(#16848) Fecogame


Fecogame
veterán

Google Webmestereszközök küld arról email értesítést, ha a sitemap.xml nem elérhető?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16849) radi8tor válasza Fecogame (#16848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem küld. Ez nem egy létfontosságú dolog neki, csak ajánlott beküldeni.

martonx: az egy WordPress oldal nem WooCommerce. :N

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16850) Fecogame válasza radi8tor (#16849) üzenetére


Fecogame
veterán

Értem, köszi a választ!

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.